» »

Kredit vezan na švicarske franke

Kredit vezan na švicarske franke

««
30 / 34
»»

ZaphodBB ::

Lahko si samo stranka s hitrejšo/globljo povezljivostjo.

Če investiraš potem ti za to ni mar.


Moj prvotni odgovor je sicer nosil sporočilo, da analiza obstoječih podatkov še zdaleč ni zanesljiva napoved.


Ne, rekeli si, navajam:
Če praviš zamudno, se zanašaš na pretekle podatke, kar ni dovolj, preteklost je eno, prihodnost drugo.

Še vedno ne razumem kako misliš napovedovati prihodnost na podlagi prihodnosti. Ti praviš, da je edini način kako se da zaslužit, front-running celega trga. Kar je hecno, če upoštevaš stavo med Warrenom Buffetom in Tedom Seidesom. Kjer so ljudje, ki igrajo po tvojih pravilih - popušili.

https://www.fool.com/investing/2018/01/...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

looser ::

ZaphodBB je izjavil:

Lahko si samo stranka s hitrejšo/globljo povezljivostjo.

Če investiraš potem ti za to ni mar.


Moj prvotni odgovor je sicer nosil sporočilo, da analiza obstoječih podatkov še zdaleč ni zanesljiva napoved.


Ne, rekeli si, navajam:
Če praviš zamudno, se zanašaš na pretekle podatke, kar ni dovolj, preteklost je eno, prihodnost drugo.

Še vedno ne razumem kako misliš napovedovati prihodnost na podlagi prihodnosti. Ti praviš, da je edini način kako se da zaslužit, front-running celega trga. Kar je hecno, če upoštevaš stavo med Warrenom Buffetom in Tedom Seidesom. Kjer so ljudje, ki igrajo po tvojih pravilih - popušili.

https://www.fool.com/investing/2018/01/...

Vidiš, spet greš v ekstreme.
Buffet je en, ni največji, niti najbogatejši, je pa uspel, ja. Ni edini.
In ja, preteklost ni garant za prihodnost... Ti se samo zanašaš na inercijo trga in upaš najboljše.
O tem, koliko je analiza vredna brez nekega konteksta, smo spoznali pri tej temi, pri kripto-, valutnih- in ostalih borzah.
Finance pač niso eksaktna veda, to je vse, torej analiza ni garant za napoved.
Niti 10% rasti portfelja v 10 letih.
Geeez :-)

Evo, sem prebral do konca članek, približno potrjuje, da je Buffet imel srečo, ker je jahal najdaljši bikovski niz.
To be fair...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

jype ::

looser je izjavil:

Ti se samo zanašaš na inercijo trga in upaš najboljše.
Dolgoročno je to tudi edino, kar je za cost averaging investitorja pomembno.

looser ::

Ja, ne vem, jaz sem kupil nekje 1500 KBMR, pa ni nič pomagalo na dolgi rok...
Dobro, zadeva je bila skompenzirana na druge načine, ampak zagotovo ne HODL varianta.
K sreči vsaj BTC nisem kupil pri 20k$
Ali jemal kredita, še posebej CHF.

ZaphodBB ::

looser je izjavil:

Ja, ne vem, jaz sem kupil nekje 1500 KBMR, pa ni nič pomagalo na dolgi rok...
Dobro, zadeva je bila skompenzirana na druge načine, ampak zagotovo ne HODL varianta.
K sreči vsaj BTC nisem kupil pri 20k$
Ali jemal kredita, še posebej CHF.

Težava je, da razmišljaš kot špekulant in ne kot investitor.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

looser ::

ZaphodBB je izjavil:

looser je izjavil:

Ja, ne vem, jaz sem kupil nekje 1500 KBMR, pa ni nič pomagalo na dolgi rok...
Dobro, zadeva je bila skompenzirana na druge načine, ampak zagotovo ne HODL varianta.
K sreči vsaj BTC nisem kupil pri 20k$
Ali jemal kredita, še posebej CHF.

Težava je, da razmišljaš kot špekulant in ne kot investitor.

Še posebej v kontekstu KBMR, a ne?
Ali pa BTC?
Ali pa CHF kreditov na 30 let?
Kot pravim, eno je sreča, da se trg premika v tvoji smeri.
Nedvomno pomemben faktor.
Zato pa zdaj jaz uporabljam samo opcije.
Potencial za rast v izbrani smer je navidezno neomejen.
Izguba v drugi smeri pa je jasno, končna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

jype ::

looser je izjavil:

Kot pravim, eno je sreča, da se trg premika v tvoji smeri.
https://www.investopedia.com/terms/d/do...

looser ::

jype je izjavil:

looser je izjavil:

Kot pravim, eno je sreča, da se trg premika v tvoji smeri.
https://www.investopedia.com/terms/d/do...

Pa saj nisem rekel, da sem jaz kupil KBMR (in morda še kaj) v eni tranši :)
Sem pridno zobal dipe :)
Tale je pač najbolj odmevna v Sloveniji.

ZaphodBB ::

looser je izjavil:

jype je izjavil:

looser je izjavil:

Kot pravim, eno je sreča, da se trg premika v tvoji smeri.
https://www.investopedia.com/terms/d/do...

Pa saj nisem rekel, da sem jaz kupil KBMR (in morda še kaj) v eni tranši :)
Sem pridno zobal dipe :)
Tale je pač najbolj odmevna v Sloveniji.

Špekulant zoba dipe. Investitor se pa odloči ali vidi dolgoročno perspektivo v določenem sredstvu ter potem vlaga skozi daljši čas, da si poravna tveganje. Potem pa drži dokler se ne odloči, da njegove začetne predpostavke ne držijo več.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jb_j ::

Ne razumem debate, zakaj se v tej temi omenja Warrena Buffeta in Teda Seidesa.

Će je tema o nižjem sloju prebivalstva (finančno), ki je najela kredite za stanovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

ZaphodBB je izjavil:

Potem pa drži dokler se ne odloči, da njegove začetne predpostavke ne držijo več.

Zdaj pa pojdi še Alenki to razložit, jaz sem želel držati KBMR 100 let, zapustit v oporoki.
Pa kupcem AU pri 2k$/unčo.
Pa kupcem BTC pri 20k$.
Sem prepričan, da bi vsi tile držali še 1000 let, če bi trend bil ves čas njihov friend :)
Pa, recimo, še kakšno besedo nameni kreditojemalcem v CHF.
Kot že povedano, pretekli donosi niso garant za prihodnje.
Investitor gor ali dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

jb_j ::

looser je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Potem pa drži dokler se ne odloči, da njegove začetne predpostavke ne držijo več.

Zdaj pa pojdi še Alenki to razložit, jaz sem želel držati KBMR 100 let, zapustit v oporoki.
Pa kupcem AU pri 2k$/unčo.
Pa kupcem BTC pri 20k$.
Sem prepričan, da bi vsi tile držali še 1000 let, če bi trend bil ves čas njihov friend :)
Pa, recimo, še kakšno besedo nameni kreditojemalcem v CHF.
Kot že povedano, pretekli donosi niso garant za prihodnje.
Investitor gor ali dol.


Samo to so investicijske naložbe.

Ne krediti na bankah.

ZaphodBB ::

Zdaj pa pojdi še Alenki to razložit, jaz sem želel držati KBMR 100 let, zapustit v oporoki.

Potem si slabo naredil domačo nalogo. Jaz sem jo naredil dovolj, da sem se prepričal da NKBM ne bo zdržala 100 let. Zato je nisem kupil.

Pa kupcem AU pri 2k$/unčo.

Zlato ni investicija ampak dobrina. Zlato se kupuje, če ga imaš za kaj rabit oziroma kot hedge za inflacijo. V obeh vlogah deluje perfektno. Če si kupil zlato po 2k$ in ga prodajaš danes boš za isto količino dobil manj dolarjev, ker je od tedaj cena dolarjem napram zlatu zrasla. Imaš pa še vedno toliko zlata, kot si ga imel tedaj.

Pa kupcem BTC pri 20k$.

Kupcem BTC pri 20k$ je očitno predstavljal tolikšno vrednost. Dobra novida je, da imajo še vedno toliko BTC kot tedaj. Glej zgornjo točko.

Sem prepričan, da bi vsi tile držali še 1000 let, če bi trend bil ves čas njihov friend :)

Zlato bo sigurno zdržalo, tako kot je že v preteklih n tisočletjih. Če ti ga ne bodo ukradli.

Pa, recimo, še kakšno besedo nameni kreditojemalcem v CHF.

Kreditojemalci v CHF so prevzeli tveganje v iskanju dobička. Nekaj časa jim je dobro neslo, dokler jim ni neslo več. Tako je to s tveganji.

Kot že povedano, pretekli donosi niso garant za prihodnje.

Zato pa je investiranje zamuden posel, ker se je potrebno prepričati, da so tveganja in potenciali v željenem razmerju, ter poiskati zavarovanja za tveganja, ki so prisotna.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jb_j ::

ZaphodBB je izjavil:


Pa, recimo, še kakšno besedo nameni kreditojemalcem v CHF.

Kreditojemalci v CHF so prevzeli tveganje v iskanju dobička. Nekaj časa jim je dobro neslo, dokler jim ni neslo več. Tako je to s tveganji.


Imaš prav, večina, ki vzame kredit za stanovanja za 20-30let, iščejo dobiček.
Imaš prav.

ZaphodBB ::

jb_j je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Pa, recimo, še kakšno besedo nameni kreditojemalcem v CHF.

Kreditojemalci v CHF so prevzeli tveganje v iskanju dobička. Nekaj časa jim je dobro neslo, dokler jim ni neslo več. Tako je to s tveganji.


Imaš prav, večina, ki vzame kredit za stanovanja za 20-30let, iščejo dobiček.
Imaš prav.

Če ga ne, so cepci.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jb_j ::

ZaphodBB je izjavil:

jb_j je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Pa, recimo, še kakšno besedo nameni kreditojemalcem v CHF.

Kreditojemalci v CHF so prevzeli tveganje v iskanju dobička. Nekaj časa jim je dobro neslo, dokler jim ni neslo več. Tako je to s tveganji.


Imaš prav, večina, ki vzame kredit za stanovanja za 20-30let, iščejo dobiček.
Imaš prav.

Če ga ne, so cepci.


Zakaj, ker nimajo denarja, (ali ker v banki iščejo varen kredit)
in banke tudi danes na 20-30let ne ponujajo fiksnih obrestnih mer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

ZaphodBB je izjavil:

Zato pa je investiranje zamuden posel, ker se je potrebno prepričati, da so tveganja in potenciali v željenem razmerju, ter poiskati zavarovanja za tveganja, ki so prisotna.

Seveda, in ti si usposobljen prepoznati vsa tveganja, politične situacije, sentiment trga.
Upam, da z Warrenom uživata na zasluženih počitnicah
:D

ZaphodBB ::

looser je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Zato pa je investiranje zamuden posel, ker se je potrebno prepričati, da so tveganja in potenciali v željenem razmerju, ter poiskati zavarovanja za tveganja, ki so prisotna.

Seveda, in ti si usposobljen prepoznati vsa tveganja, politične situacije, sentiment trga.
Upam, da z Warrenom uživata na zasluženih počitnicah
:D

Seveda ne znava. Zato pa veva, da je 5% donos že velik uspeh.

jb_j je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

jb_j je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Pa, recimo, še kakšno besedo nameni kreditojemalcem v CHF.

Kreditojemalci v CHF so prevzeli tveganje v iskanju dobička. Nekaj časa jim je dobro neslo, dokler jim ni neslo več. Tako je to s tveganji.


Imaš prav, večina, ki vzame kredit za stanovanja za 20-30let, iščejo dobiček.
Imaš prav.

Če ga ne, so cepci.


Zakaj, ker nimajo denarja, (ali ker v banki iščejo varen kredit)
in banke tudi danes na 20-30let ne ponujajo fiksnih obrestnih mer.

Fiksnih obrestnih mer na 30 let ne ponujajo ker niso cepci.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Mato989 ::

Tako in vsak ki vzame kredit na 30 let je enak cepec.... Ce nimas 50 do 60 postov pologa za zadevo in moznost kredita na max 8 do 10 let je vse skup brezveze
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

looser ::

Pojdi povedat nekomu, da te naj upošteva.

Mato989 ::

looser je izjavil:

Pojdi povedat nekomu, da te naj upošteva.


Ni potrebe, to povem samo tistim ki jamrajo glede tega kako so se zakreditirali in ja povem jim vedno ko jih slišim...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

looser ::

Ampak to v resnici ni glavna poanta tvojih sporočil, drži?

Invictus ::

Njegova poanta je,. da njemu banka ne da kredita, bi ga pa vzel :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

jb_j je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

jb_j je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Pa, recimo, še kakšno besedo nameni kreditojemalcem v CHF.

Kreditojemalci v CHF so prevzeli tveganje v iskanju dobička. Nekaj časa jim je dobro neslo, dokler jim ni neslo več. Tako je to s tveganji.


Imaš prav, večina, ki vzame kredit za stanovanja za 20-30let, iščejo dobiček.
Imaš prav.

Če ga ne, so cepci.


Zakaj, ker nimajo denarja, (ali ker v banki iščejo varen kredit)
in banke tudi danes na 20-30let ne ponujajo fiksnih obrestnih mer.


Varen kredit je oksimoron. Vsak kredit nosi določena tveganja, ki jih mora racionalni posameznik ovrednotiti. Če pa je posameznik tako naiven, da si poleg ostalih tveganj naloži še dodatno valutno tveganje, ki ima po vrhu vsega še izjemno velik učinek in to samo zato, ker je prepožrešen (in se zakreditira preko svojih zmožnosti), pa si je povsem sam kriv.

jb_j ::

Banka nosi le tveganje, da kreditojemalec ne odplača.
V tem primeru mu proda nepremičnino.

Valutnih ali euribor variacij, banka ne plačuje, to le kreditojemalec.
Sj je vsem jasn, da banka takoj kupi nepremičnino, ko se kreditojemalec odloči za kredit.
Bančno tveganje so le variacije cen na nepremičninskem trgu. (le v primeru neplačila kredita)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

St235 ::

Banka nosi le tveganje, da kreditojemalec ne odplača.
V tem primeru mu proda nepremičnino.


DUTB in celo sranje z dokapitalizacijo bank ti pravi, da to tveganje ni zanemarljivo.

Valutnih ali euribor variacij, banka ne plačuje, to le kreditojemalec.

In? a sem kje trdil, da so tveganja za kreditojemalca in banko enaka?

Mato989 ::

jb_j je izjavil:

Banka nosi le tveganje, da kreditojemalec ne odplača.
V tem primeru mu proda nepremičnino.

Valutnih ali euribor variacij, banka ne plačuje, to le kreditojemalec.
Sj je vsem jasn, da banka takoj kupi nepremičnino, ko se kreditojemalec odloči za kredit.
Bančno tveganje so le variacije cen na nepremičninskem trgu. (le v primeru neplačila kredita)


Ja in? Saj nikogar banka ne sili da se podpiše pod kredit... kot bi dejal da trgovina ne nosi nobenega rizika ker če kupiš izdelek in se pokvari ga moraš dat na servis in si brez njega in to ni riziko trgovine... enako je z banko

BANKA TI PRODA kredit... v zameno če dokažeš da ga boš lahko vrnil... banko je najbolj strah da pade vrednost tega kar si kupil, in ti ne odplačaš in je v minusu, tebe je pa najbolj strah izgube dohodkov in te imajo za povrh še delodajalci v šahu ker požreš več zadev...

Obe strani nosita dosti večji riziko kot je videno iz časov krize in ustanovitve slabe banke, kot pa nosi riziko trgovina recimo, pa tam niti pol toliko ne protestiraš.

Lakotnik pa je lepo poveda... varen kredit je eden izmed največjih oksimoronov kar jih poznamo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Kredit je v osnovi (v zgodovini) bil tvegana "naložba". Ampak v resnici krediti za banke niso nikakršno tveganje. Krediti so dvojno ali celo trojno zavarovani. Tako da banke ne sprejmejo praktično nikakršnega tveganja. Ker so si kot lastnice kapitala spisale tako zakonodajo, ki ščiti njih. Nam seveda prodajajo floskule, da je država v službi ljudi.

DUTB primer pa ne kaže, da je dajanje kreditov tvegano. Kaže zgolj na to, da se je v okviru bank dogajal težek kriminal.
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Kredit je v osnovi (v zgodovini) bil tvegana "naložba". Ampak v resnici krediti za banke niso nikakršno tveganje. Krediti so dvojno ali celo trojno zavarovani. Tako da banke ne sprejmejo praktično nikakršnega tveganja. Ker so si kot lastnice kapitala spisale tako zakonodajo, ki ščiti njih. Nam seveda prodajajo floskule, da je država v službi ljudi.

DUTB primer pa ne kaže, da je dajanje kreditov tvegano. Kaže zgolj na to, da se je v okviru bank dogajal težek kriminal.



Ce bi krediti bili tako zavarovani ne bi pitrebovalii slabe banke... Case closed
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZaphodBB ::

Ahh Matthai hkrati verjame, da so bili krediti zavarovani (očitno ne proti "težkemu kriminalu"), da banke ne nosijo tveganja (ker levičarji vedno plačajo iz žepov vseh) ter, da so za vse krivi desničarji (ker je on levičar in so levičarji dobri ljudje, desničarji pa niso ustavili slabih ljudi, ki sigurno niso levičarji, čeprav so jih na položaje namestili levičarji, ki niso vedeli in niso mogli vedet, da gre za lumpe).

Konča se pa tako, da imamo več regulacije, višje davke, ki duši poštene. Levičarji, ki niso levičarji pa kradejo. Plačajo na koncu podjetniki, ki nastopajo na "prostem trgu" in njihovi delavci. Levičarji pa zaposlijo več kolegov, ki bodo pazili, da levičarji, ki niso levičarji ne bodo kradli. Ampak potem spet zajebejo desničarji in je treba zaposlit še več levičarjev, da bodo pazili na lopove katere so sami namestili, vendar niso levičarji in predvsem imajo pravico nič delat. Če kdo kaj reče, je to seveda sovražni govor (glej Jure Leben in njegova pravica).
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

V resnici so pri bankah kradli tim. "levičarji".

In ja, navadni ljudje so morali kredit zavarovati s hipoteko, življenjskim zavarovanjem ter celo z zavarovanjem kredita. Pri kreditih ki so zdaj na DUTB, pa bančniki vede niso zahtevali zavarovanj in so tudi vede dajali krediti kreditno nesposobnim jemalcem. Z razliko, da so bili ti jemalci njihovi "prijatelji".
sudo poweroff

ZaphodBB ::

poweroff je izjavil:

V resnici so pri bankah kradli tim. "levičarji".

In ja, navadni ljudje so morali kredit zavarovati s hipoteko, življenjskim zavarovanjem ter celo z zavarovanjem kredita. Pri kreditih ki so zdaj na DUTB, pa bančniki vede niso zahtevali zavarovanj in so tudi vede dajali krediti kreditno nesposobnim jemalcem. Z razliko, da so bili ti jemalci njihovi "prijatelji".

In, kdo bo odgovarjal? Nihče. Namesto, da bi že zdavnaj prodali, davkoplačevalci plačujejo. Neoliberalni Levica in SD pa jih hujskata, da jim je to v interesu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

Saj se strinjava pri tem.
sudo poweroff

ZaphodBB ::

A pol te je službovanje v KPK nekoliko ozdravilo etatizma?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

Sicer ne vem od kje ljudem ideja, da sem nekakšen levičar, ampak to pripisujem temu, da desničarji navadno za levičarje označijo vse, ki mislijo s svojo glavo in ne trobijo v njihov rog.
sudo poweroff

ZaphodBB ::

poweroff je izjavil:

Sicer ne vem od kje ljudem ideja, da sem nekakšen levičar, ampak to pripisujem temu, da desničarji navadno za levičarje označijo vse, ki mislijo s svojo glavo in ne trobijo v njihov rog.

Rekel sem etatist. Etatisti so lahko tudi desničarji in vsi ostali vmes.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

perci ::

Kaj je sploh to etatist? Etatist v gospodarskem upravljanju? Etatist v zagotavljanju državnega zdravstva, sociale,...?

Ne vem, če je Matthai kdaj bil za državno lastništvo bank in podjetij.

ZaphodBB ::

Potem sem pa zmotno dobil tak vtis.

p.s.: zakaj bi imel klinične centre v državni lasti, bank pa ne? Oboje je korporacija. Oboje je menda potrebno za življenje občanov...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

perci ::

ZaphodBB, zato, ker zelimo ostati socialna drzava in ce to nekaj stane, smo pripravljeni to placat.

jernejl ::

poweroff je izjavil:

Kredit je v osnovi (v zgodovini) bil tvegana "naložba". Ampak v resnici krediti za banke niso nikakršno tveganje. Krediti so dvojno ali celo trojno zavarovani. Tako da banke ne sprejmejo praktično nikakršnega tveganja. Ker so si kot lastnice kapitala spisale tako zakonodajo, ki ščiti njih. Nam seveda prodajajo floskule, da je država v službi ljudi.

DUTB primer pa ne kaže, da je dajanje kreditov tvegano. Kaže zgolj na to, da se je v okviru bank dogajal težek kriminal.

Temu tveganju, ki se tebi ne zdi tveganje, v resnici pravimo operativno (ali izvajalno) tveganje in obstaja praktično pri vsaki dejavnosti... tudi pri dejavnosti dajanja kreditov.

poweroff ::

Seveda tveganje obstaja. Samo banke so si spisale zakonodajo tako, da je to tveganje res minimalno.

Tveganja za ljudi pa ostajajo enaka.
sudo poweroff

ZaphodBB ::

perci je izjavil:

ZaphodBB, zato, ker zelimo ostati socialna drzava in ce to nekaj stane, smo pripravljeni to placat.

Ja, samo eni pravijo, da banka tud spada pod socialno državo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

Možnost dobiti ugodno posojilo za nakup stanovanja, v katerem boš živel, vsekakor sodi pod socialno državo. Tudi "delavske hranilnice" in podobno.

jernejl ::

poweroff je izjavil:

Seveda tveganje obstaja. Samo banke so si spisale zakonodajo tako, da je to tveganje res minimalno.

Glede na to, koliko milijard smo morali davkoplačevalci dati v banke nekaj let nazaj, bi rekel, da je to tveganje precej visoko.
Za banke, seveda, ne za kriminalce, ki so to izkoristili. Zakonodaja je torej spisana bolj v prid kriminalcem, ne pa bankam kot institucijam.

ZaphodBB ::

Okapi je izjavil:

Možnost dobiti ugodno posojilo za nakup stanovanja, v katerem boš živel, vsekakor sodi pod socialno državo. Tudi "delavske hranilnice" in podobno.

Thank you for proving my point. Najprej si dolžan kupit stanovanje drugemu, šele potem lahko razmišljaš o tem, da bi ga še sebi. Kajne?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

St235 ::

poweroff je izjavil:

Seveda tveganje obstaja. Samo banke so si spisale zakonodajo tako, da je to tveganje res minimalno.

Tveganja za ljudi pa ostajajo enaka.


Kako zdaj tveganje obstaja? Tri poste nazaj si trdil da tveganja za banke sploh ni...

Odloci se ze.

Banka se srecuje tako z operativnim tveganjem kakor z kreditnim tveganjem. Resno sranje v bankah pa nastane takrat ko zaradi neobvladovanja operativnih tveganj niso ustrezno pokrita kreditna tveganja.

In to da kredit ni ustrezno zavarovan je tipicen primer kreditnega tveganja.

Ce ima banka drugacna tveganja kot kreditojemalec to je pomeni, da tveganj ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

perci ::

poweroff je izjavil:

V resnici so pri bankah kradli tim. "levičarji".

In ja, navadni ljudje so morali kredit zavarovati s hipoteko, življenjskim zavarovanjem ter celo z zavarovanjem kredita. Pri kreditih ki so zdaj na DUTB, pa bančniki vede niso zahtevali zavarovanj in so tudi vede dajali krediti kreditno nesposobnim jemalcem. Z razliko, da so bili ti jemalci njihovi "prijatelji".

krediti niso stvar drzave. mogoce kvecjemu kaksne varcevalne sheme za mlade, kjer drzava delno pomaga in s tem stimulira varcevanje za resitev stanovanjskega problema.

Okapi ::

Ne samo za mlada, za vse, za katere se država (se pravi, načeloma družba) odloči, da so potrebni pomoči v obliki posojil. Lahko za nakup stanovanja, lahko za zagon prvega podjetja, lahko za nakup traktorja, semen ... Neprofitni oziroma državno subvencionirani sistemi mikroposojil marsikje po svetu pomagajo reševati revščino, recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

thramos ::

Tvegani so lahko krediti pravnim osebam, hipotekarni kredit za nepremičnino fizični osebi pa je za banko praviloma zelo varen.

Okapi ::

Samo v primeru, da fizična oseba z vsem svojim premoženjem jamči za posojilo. Če je hipoteka edino jamstvo, so banke v težavah vsakokrat, ko vrednost nepremičninam na trgu občutno pade.
««
30 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2280385398 (392) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466016 (12364) Lonsarg
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713320 (6084) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416517 (14053) 3p
»

prenos stanovanjskega kredita iz CHF v EUR

Oddelek: Loža
317599 (3576) samotest

Več podobnih tem