» »

Samsung UE55F6670

Samsung UE55F6670

tbostjan ::

Pozdravljeni sem lastnik omenjenega televizorja, s katerim sem sicer zadovoljen, imam pa eno težavo, pa me zanima če se še kdo sooča z njo.
Sicer imam TV signal preko Siola, povezava pa HDMI.
Težava je te da se pri HD programih, pri naprimer športnih prenosih slika za delček sekunde meglena oziroma nejasna (kot bi ostrilo sliko pri fotoaparati) potem čez čas pa se slika postane jasna in takšna kot mora biti.
Morda kdo ve kje bi bila lahko težava? Nastavitve slike, kak poseben parameter?

Han ::

tbostjan ::

Aha, ali mislite da je bistvena nastavite motion rate ali kaj drugega. Ker mi pa res ni jasno da pri Tvju za 1.200,00 Eur, ni sliak taka kot bi morala biti...

tbostjan ::

Očitno ni neke pametne rešitve za te težave, ker če nastavim sliko po zgoraj omenjenih parametrih je le ta tako temna in brez kontrasta da je skoraj negledljivo...
Tako da moja osebna izkušnja s Samsungom ni najboljša, žal...
Me pa zanima ali imate podobne probleme tudi pri drugih modelih serije 6 (6400 itd...)

Han ::

Na Telemachu (DVB-C) in pri predvajanju MKV je slika OK.

tbostjan ::

A mi lahko tukaj al pa na ZS točno napišeš kako imaš nastavljene nastavitve slike in kater model TVja imaš? Hvala.

Han ::

Nič posebnega nisem nastavljal, saj mi privzete nastavitve odgovarjajo. Ko sem bil eno leto na T-2 in imel TV (ES6100) prek VDSL na HDMI, je bila slika slabša kot je zdaj na Telemachu (DVB-C). Na UE46D6530 smo imeli tri leta Elektro Turnšek (DVB-C), zdaj Telemach (DVB-C), pa pri športu nikoli ni bil problem z zamegljeno ali nejasno sliko. Z "Auto Motion Plus" sem se tekom svetovnega prvenstva v nogometu malo igral na ES6100, a kakšne bistvene razlike nisem opazil. Za odtenek se je res poznalo, da TV sliko bolj intenzivno procesira, a ne toliko, da bi npr. malce razmazana žoga bila po tem kristalno čista... Svak ima H6410 model, a je tudi na Telemachu. Ko bom naslednjič na obisku, si bom vzel pol ure in zadevo preveril bolj podrobno. Mimogrede, nobena od naštetih TV nima micro dimming. Mogoče te to zafrkava...

Je slika enako "razmazana" če predvajaš akcijski film z Blu-ray ali prek USB (MKV/MP4 format)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tbostjan ::

Ne na Bluray filmih alli pa filmih nasploh je slika taka kot mora bit in sem z njo res zadovoljen. Problem je pri športnih prenosih seveda samo na HD programih...
ima pa ta model F6670 Mico diming in zato sem rekel da bom tud raskiral malo več za njega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833443231 (82759) zavajon
»

Samsung 40ES5500 (40")

Oddelek: Zvok in slika
142135 (1925) kitl76
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12637093 (32188) M-XXXX
»

Philips LCD...??

Oddelek: Zvok in slika
404173 (2956) ttommy
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328370 (7272) Alexius Heristalski

Več podobnih tem