» »

Logitech G430

Logitech G430

iDare ::

Pozdravljeni,

Trenutno uporabljam Trustove slušalke, ki so stare 5+ let. Sicer so slušalke ok - kar se tiče zvoka, ampak mi nažalost razpadajo ( usnjen del, ki sede na ušesa ), mikrofon je tudi že bolj pri koncu. Kupil bom nove, trenutno imam ogledane Logitech G430, zanima me, če ima že kdo kaj izkušenj s temi slušalkami?
Uporaba bolj ali manj za gaming.

V primeru, da se odločim za nakup, kje bi jih dobil najugodneje? Se jih mogoče splača naročiti iz tujine?

kobra111 ::

Ima kdo te slušalke? Sam se zelo zanimam za nakup, vendar sem potem na netu zasledil da imajo mnogi probleme z nizko glasnostjo slušalk. Je to res? Mi lahko kdo iz prve roke pove kako je s tem?.
Sam sicer ne rabim slušalk glasnih da mi glavo raznese, vendar včasih mi zapaše kako glasbo poslušat malo bolj naglas. Seveda pa slušalke ne bodo samo za glasbo, ampak tudi za filme, kako igro itd..

Hvala za mnenja.

Enron x86 ::

@kobra111, pred kakšne pol leta sem naročil samo zvočno kartico USB, ki pride s slušalkami g430 (zaradi tehnologije Dolby Headphones). In ja, za neko normalno poslušanje je treba imet glasnost nastavljeno na 70/100, torej ne ostane prav veliko manevrskega prostora. Za primerjavo - na zvočni kartici Creative Z dosežem podobno glasnost pri nastavitvi 18/100. Imajo pa slušalke analogen priključek, tako da jih lahko vtakneš kar v zvočno kartico na matični plošči, kjer boš verjetno lahko bolje uravnaval glasnost.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

dottor ::

Imam in redno uporabljam G430. Če se ti ne gre za 7.1 zvok in priloženo USB zvočno uzami G230. 1x ko si jih nastaviš pozabiš da jih imaš na glavi. Snemljive ušesne gobice pridejo prav, ker jih lahko opereš (čez čas se znajo umazat). Zvok je super, nad mikrofonom se ni še nihče od sogovornikov ni pritoževal.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kobra111 ::

Hvala obema.
@Enron x86, Se pravi je potem bolj problem v zvočni kartici kot pa v samih slušalkah? Pri povezavi direktno na matično pa verjetno ni 7.1 zvoka, imam prav?
@dottor, sem gledal tudi G230, vendar me je potem ravno 7.1 zvok na G430 pritegnil, tako da se bolj nagibam k tem. Dodatnih 20€ se mi ne zdi veliko, seveda če je zadeva res funkcionira v 7.1 tako kot piše. Kakšen pa je 7.1 zvok na G430? Je vreden dodatnega finančnega vložka?

Enron x86 ::

Tako; gre za poceni USB-zvočno kartico, zato ne more proizvest kakšne hude glasnosti. Če slušalke povežeš na matično, ne bo 7.1-kanalnega zvoka, upravljanje glasnosti pa bi moralo bit boljše (odvisno od kakovosti zvočne kartice, ki je integrirana na plošči).
Osebno se mi zdi prostorski zvok Dolby Headphones ena izmed najboljših rešitev, kar sem jih slišal. Je pa to uporabno izključno za igre; v filmih in ob poslušanju glasbe je bolje, da se izklopi.

Prostorski zvok v igrah je dober zlasti, ko govorimo o pozicioniranju - zelo natančno se torej da določit, od kje prihaja zvok. Za razliko od ostalih rešitev (npr. Razer Surround) imam občutek, da se da določit tudi, ali zvok prihaja "od zgoraj" in "od spodaj", ne samo "od spredaj" ali "od zadaj". Je pa tudi res, da je z vklopljenim procesiranjem prostorskega zvoka vse slišati nekam oddaljeno; nimaš občutka, kot da si v središču dogajanja, ampak bolj nekako tako, kot da ga spremljaš iz daljave. Procesiranje poleg tega doda še dosti reverba, zato vedno malo "odmeva".

Kot rečeno sem zvočno kartico za slušalke g430 kupil izključno zaradi prostorskega zvoka in mi ni žal. Čeprav imam še Creative SoundBlaster Z za poslušanje glasbe in gledanje filmov, pri igranju iger največkrat sežem po slušalkah, ki so priključene na kartico za g430. Recimo, pri igranju Far Cry 4 lahko zelo na daleč in točno določim, od kje prihaja vozilo, še preden ga zagledam. Je pa zvok sila subjektivna zadeva. Malo premisli, ali se ti splača dat več za dodaten kos strojne opreme, ki ga potem ne boš uporabljal.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

dottor ::

Sam jo imam priključeno na Xonar D2 z Dolby Headphone in Dolby Pro Logic II (oboje podpira zvočna) prilagojenim da ustreza mojemu okusu v igrah in filmih. Za glasbo, jutub, ali ko imam samo na eno slušalko (če rabim poslušat kaj se dogaja okoli mene) izklopim oboje in imam na 2 kanala - Headphone. Imam pa nastavljeno na 192kHz na 24bit.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30171190 (14155) Banza
»

Slušalke PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
301947 (1494) SloBiscuit
»

Logitech G430 - Glasnost porazna..

Oddelek: Zvok in slika
152491 (1975) iDare
»

Gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6114461 (12621) dottor
»

Nakup "Gaming" slušalk. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5411069 (10126) jasa123434

Več podobnih tem