» »

Philips LCD...??

Philips LCD...??

tdk99 ::

Pozdravljeni!

Rabim pomoc in predvsem nasvete;danes sem prejel katalog InterSpara z omenjenim LCD-tv-jem:
http://www.eltus.si/b2b/philips-tv-apar...

Zanima me,ali je dober nakup za 299 eur,kot ga ponuja Spar,vase izkusnje z Philipsom ter ali vzeti v tem cenovnem rangu kaj drugega?

ze vnaprej iskrena hvala

lp tdk

podtalje ::

Nima USB vhoda, ne podpira DVB-C, ključno pa je, da podpira samo MPEG2 dekodirnik.

Ker je v Sloveniji za digitalno televizijo sprejet standard MPEG4, bi se jaz tega televizorja izogibal.

damirez ::

Ja sj če maš STB ni noben problem.

tdk99 ::

Hvala za odgovora;sam sem se malo pozanimal glede tega,kar bi naj LCD tv imel;koliko sem zasledil bi naj bilo obvezno DVB-C,MPEG 4;prednost je tudi FULL HD.
Je še kaj pomembno,da ne bi nekaj kupil pa se potem udaril po glavi.
Glede na prostor kupujem LCD z diagonalo 81 cm.
Gledam prevsem Philips...kaj kupiti?Kot vsak bi rad največ za cim boljso ceno.

ze vnaprej hvala

lp tdk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tdk99 ()

borealisx ::

jaz ga imam ze eno leto, mam kabelsko, dela brez problemov

tdk99 ::

Hardstyle ::

Na 32" nevem, če se ti splača plačati več za FULL HD saj neboš opazil razlike med HD Ready in FULL HD. Če spremljaš TV preko kabelske(telemach,elektro turnšek...) potem potrebuješ DVB-C MPEG4, če pa spremljaš preko IPTV (siol,t2,amis)pa tega "dodatka ne potrebuješ"

philips-32pfl5404h cca 425EUR (ima usb vhod)

philips-32pfl3404h cca 390EUR (brez usb vhoda)

philips-32pfl5604h FULL HD+usb vhod cca 480EUR

borealisx ::

Na 32" nevem, če se ti splača plačati več za FULL HD saj neboš opazil razlike med HD Ready in FULL HD. Če spremljaš TV preko kabelske(telemach,elektro turnšek...) potem potrebuješ DVB-C MPEG4, če pa spremljaš preko IPTV (siol,t2,amis)pa tega "dodatka ne potrebuješ"

philips-32pfl5404h cca 425EUR (ima usb vhod)

philips-32pfl3404h cca 390EUR (brez usb vhoda)

philips-32pfl5604h FULL HD+usb vhod cca 480EUR

zakaj bi rabil za telemach dvb-c mpeg4? jaz nimam na svojmu lcd pa dela

tdk99 ::

Zadeva je taka;spremljam klasicne programe preko stresne antene,imam tudi digitalni satelitski sprejemnik,naredil bom siol.tv v zelo kratkem casu.
rabim cim vec vasih izkusenj,da se ne bom usekal;na tem podrocju sem prakticno laik..

lp tdk

borealisx ::

pri siolu itak dobis sprejemnik zravn tak da ne rabis nobenih dvb-c mpeg4, 32pfl3404 je cist dost

tdk99 ::

Torej vzeti tega:

http://www.spar.si/spar/startseite/star...

??

lp tdk

borealisx ::

jp bo cist zadost, pa se pocen je

tdk99 ::

Bom verjetno res vzel tega;danes sem govoril z kolegom,ki mi je povedal da pac nujno rabim MPEG4 in DVB-C;ce prav razumem za siol.tv to ni potrebno?Nekaj je govoril s spremembi signala do konca leta.

lp tdk

borealisx ::

ce noces imeti dodatnega sprejemnika potem rabis mpeg4 dvb-c in samo vtaknes kartico v tv, ce te pa ne moti da imas sprejemnik od siola pod televizijo potem ne rabis nic, je navaden lcd cist zadost

tdk99 ::

Nima USB vhoda, ne podpira DVB-C, ključno pa je, da podpira samo MPEG2 dekodirnik.

Ker je v Sloveniji za digitalno televizijo sprejet standard MPEG4, bi se jaz tega televizorja izogibal.


Hm...???

lp tdk

p.s.Kaksno dodatno pojasnilo;eni pravijo da je cist dovolj za moje potrebe...pa sem v temi:)

ce noces imeti dodatnega sprejemnika potem rabis mpeg4 dvb-c in samo vtaknes kartico v tv, ce te pa ne moti da imas sprejemnik od siola pod televizijo potem ne rabis nic, je navaden lcd cist zadost


Sprejemnik od siola pod tv-jem me najmanj moti;torej ocitno ne rabim oz. ne bom MPEG4 in DVB-C?

lp tdk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tdk99 ()

Hardstyle ::

Na 32" nevem, če se ti splača plačati več za FULL HD saj neboš opazil razlike med HD Ready in FULL HD. Če spremljaš TV preko kabelske(telemach,elektro turnšek...) potem potrebuješ DVB-C MPEG4, če pa spremljaš preko IPTV (siol,t2,amis)pa tega "dodatka ne potrebuješ"

philips-32pfl5404h cca 425EUR (ima usb vhod)

philips-32pfl3404h cca 390EUR (brez usb vhoda)

philips-32pfl5604h FULL HD+usb vhod cca 480EUR

zakaj bi rabil za telemach dvb-c mpeg4? jaz nimam na svojmu lcd pa dela



Dela ti zato, ker imaš poleg še eno škatlico HANDAN ali Cisco in dodatnega pilota (razen, če imaš kakega harmony). Prednosti vgrajenega DVB-C pa so velike, boljši GUI, hitrejše preklaplanje med kanali, lepši teletext itd...

borealisx ::

Na 32" nevem, če se ti splača plačati več za FULL HD saj neboš opazil razlike med HD Ready in FULL HD. Če spremljaš TV preko kabelske(telemach,elektro turnšek...) potem potrebuješ DVB-C MPEG4, če pa spremljaš preko IPTV (siol,t2,amis)pa tega "dodatka ne potrebuješ"

philips-32pfl5404h cca 425EUR (ima usb vhod)

philips-32pfl3404h cca 390EUR (brez usb vhoda)

philips-32pfl5604h FULL HD+usb vhod cca 480EUR

zakaj bi rabil za telemach dvb-c mpeg4? jaz nimam na svojmu lcd pa dela



Dela ti zato, ker imaš poleg še eno škatlico HANDAN ali Cisco in dodatnega pilota (razen, če imaš kakega harmony). Prednosti vgrajenega DVB-C pa so velike, boljši GUI, hitrejše preklaplanje med kanali, lepši teletext itd...

ma kako skatlco? skatlca je za digitalno tv, za analogno kabelsko ne rabis nic. dvb-c ma itk prednosti, ampak ce gledas cenovno 100€ manj pa ti bo vseeno vse delalo

Hardstyle ::

Pa kje ti živiš? Človek, analogni signal umira. Analogne kabelske niti naročit več ne moreš. In za isto ceno (analogna/digitalna) dobiš 110 kanalov+radio v DTV+zaeenkrat še nekaj HD kanalov zastonj. Prednosti oz. razlogov zakaj bi še vztrajali na analogni kabelski NI.

borealisx ::

Pa kje ti živiš? Človek, analogni signal umira. Analogne kabelske niti naročit več ne moreš. In za isto ceno (analogna/digitalna) dobiš 110 kanalov+radio v DTV+zaeenkrat še nekaj HD kanalov zastonj. Prednosti oz. razlogov zakaj bi še vztrajali na analogni kabelski NI.

kaj teb ni jasno? point je da mu bo ta tv delal tud na digitalni tv z sprejemnikom in da ne potrebuje nujno dvb-c mpeg4, analogno pa lahko spremlja brez sprejemnika

tdk99 ::

Bolj ko berem komentarje bolj sem v dilemi ali vzeti omenjeni Philips v sparu.
Kot sem ze napisal...trenutno imam stresne antene,potem nekaj let star digitalni satelitski sprejemnik,sedaj bom dal naredit siol.tv predvsem zaradi animal planet,nat.geoh,kanal A ipd kanalov,ki jih do sedaj nisem imel.
Ker imam trenutno nekaj let star katodni Sony tv sprejemnik bi ga rad menjal za vecjega LCD-ja,pa me zanima kako in kaj;nebi rad kupil nekaj kar ni najbolj primerno...??

lp tdk

borealisx ::

kaj ne razumes? ce te ne moti sprejemnik ki ga dobis pri siolu, dodatni daljinec in pocasnejse menjanje kanalov ti je ta lcd ZADOSTI!!!

Alamar ::

Na tem TVju ti bom slika prek antene porazna. Preko siola sicer malo boljša. Vzemi T2, ki ima najboljšo sliko ali pa najdi prostor za eno poceni 42 plazmo in bo najboljša slika za SD signal.

tdk99 ::

Na zalost mi mere na pohistvu dnevne sobe ne dovoljujejo 42 col ekrana;in Alamar...kaksen LCD priporocas,da ne bo slika z antene porazna?Siol tv bom uredil po 15.1.;takrat lahko komaj sklenem trio zaradi prenosa stac.tel. stevilke.

lp tdk

Alamar ::

Ni toliko problem v LCDju, kot v kakovosti signala. Kot sem rekel, boš največ iztržil, glede kakovosti, če vzameš T2, ker siol kompresira signal. Na vsakem LCDju bo antenska slika porazna. Odvisno tudi od razdalje gledanja. Najboljša ti je non full HD plazma za navadno anteno. In ko si pisal, da bi menjal katodni sony. Če imaš sedaj slučajno 72cm TV 4:3, ne boš z 82cm LCD 16:9 kaj prida pridobil na velikosti.:D

Hardstyle ::

Pa kje ti živiš? Človek, analogni signal umira. Analogne kabelske niti naročit več ne moreš. In za isto ceno (analogna/digitalna) dobiš 110 kanalov+radio v DTV+zaeenkrat še nekaj HD kanalov zastonj. Prednosti oz. razlogov zakaj bi še vztrajali na analogni kabelski NI.

kaj teb ni jasno? point je da mu bo ta tv delal tud na digitalni tv z sprejemnikom in da ne potrebuje nujno dvb-c mpeg4, analogno pa lahko spremlja brez sprejemnika


Kaj si mogoče prodajalec? Zveniš že tak :8)

TV se kupuje na daljše obdobje, in če že enkrat reskiraš potem kupiš TV ki ima VSE, tudi če ne rabiš. Ampak to tebi verjetno ni jasno, ker boš itak celo življenje na analogni kabelski oz. za leseno žlico. In kaj, super duper, analogno lahko spremlja brez sprejemnika, kako dolgo? Eno leto, še to ne več! In to je zate dobra naložba 500€?

Vzemi LG 32LH3000 (klik pa uživaj.

Je full hd,ima dvb-c mpeg4,3x hdmi,USB vhod... vse kaj rabiš(ali ne rabiš) za naslednjih par let.

Alamar ::

Ne govori se o naložbi 500 EUR. Ključna razlika tvoj LG je 456 EUR, Philips v akciji pa 299 EUR.;)

kmetek ::

Hardstyle: TV se ne kupuje več za daljše obdobje od 5 letih, max 5 let. Pozabi na dobe 10 let+.
Če kupiš ta LCD TV za 299EUR, lepo te prosim. V roku 2 let se bo menjal 100%. Jaz bi mojega že davno, pa ga nimam niti 2 leti, ker želim večjega.

Hardstyle ::

Ne govori se o naložbi 500 EUR. Ključna razlika tvoj LG je 456 EUR, Philips v akciji pa 299 EUR.;)


V prvem postu je res govora o onem za 299€, v nadaljevanju pa je uporabnik sam prilepil povezave do phillipsov v rangu 500€ zato sklepam, da je zvišal "proračun" za TV =)

Hardstyle: TV se ne kupuje več za daljše obdobje od 5 letih, max 5 let. Pozabi na dobe 10 let+.
Če kupiš ta LCD TV za 299EUR, lepo te prosim. V roku 2 let se bo menjal 100%. Jaz bi mojega že davno, pa ga nimam niti 2 leti, ker želim večjega.


kmetek imaš prav, življenska doba je res 5-10let ampak, ker vsem ni lahko dat 500€ za TV je prav da jim svetujemo to kar je best buy in bodo imeli mir za naslednjih 5-10let. In zato trditev, da DVB-C ne potrebuje, ker kabelsko lahko spremljaš brez tega je hudo mimo in zavajanje. 5-10let je predolgo obdobje, da bi lahko nekomu, ki spremlja IPTV rekel, da ne potrebuje dvb-c saj je področje televizije preveč razgibano da bi si kdo upal trditi da bo IPTV spremljal naslednjih 5-10 let. Mogoče so izjeme, ki imajo optiko vendar optično omrežje se v sloveniji ne širi več, tako da v obdobju 5-10let se nebo kaj dosti spremenilo(na področju optike).

Zgodovina sprememb…

bibica ::

Pozdravljeni!

Rabim pomoc in predvsem nasvete;danes sem prejel katalog InterSpara z omenjenim LCD-tv-jem:
http://www.eltus.si/b2b/philips-tv-apar...

Zanima me,ali je dober nakup za 299 eur,kot ga ponuja Spar,vase izkusnje z Philipsom ter ali vzeti v tem cenovnem rangu kaj drugega?

ze vnaprej iskrena hvala

lp tdk


Že zato ni dober nakup ker ga prodajajo za 400 al kolk že evrov tukaj pa lahko vidiš da stane 340 evrov

Hardstyle ::

bibica v šparu je 299EUR tako, da se splača :D

slatncan ::

ja ampak če ne nakupuješ v šparu se ti en k*** splača...ker plačo boš itak 400EUR pol pa boš na računu dobo bonus za 100EUR katerega lahko ponucaš pri naslednem nakupu...

Legyman ::

Kaj pa pravite o nakupu teh modelov:

1. PHILIPS
37" 8404 Fullhd, net tv, ambilight,odzivnost 3ms, 80.000 kontrasta, 100hz cena od 780 eur
37" 9604 Full HD, wireless net tv, ambilight, odzivnost 2ms, 80.000 kontrasta,100hz od 990 dalje
2 SAMSUNG
40" LCD TV LE-40B750 Full HD, 200 hz!, Ultra kontrast, wireless internet tv, predvaja vse živo na USB cena od 960 eur
40" LCD TV LE-40B650 Full HD 100hz, Ultra kontrast,internet tv, predvaja tudi na USB..cena od 790 eur.

Kaj je po vaše najboljša izbira?

Hvala za vsak komentar.

Pyr0Beast ::

kmetek imaš prav, življenska doba je res 5-10let ampak, ker vsem ni lahko dat 500€ za TV je prav da jim svetujemo to kar je best buy in bodo imeli mir za naslednjih 5-10let.
Življenska doba sodobnih aparatov = dobi garancije +5 ali 10% dolžine garancije
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hardstyle ::

Potem bo moj LG ju3 crknil. Grem kar po CRT. Pyr0beast pretiravat pa ni treba ne =)

tdk99 ::

No odlocitev je padla;danes sem narocil to:
http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

lp tdk

tdk99 ::

Danes sem dobil omenjeni LCD Philips;slike je glede na nekatere komentarje z navadne stresne antene in digitalne SAT TV zelo dobra;bom pa seveda videl razliko v sliki glede na signal naslednji teden,ko uredim siol tv...stvar se ne da urediti do 15.1.;baje nekaj posodabljajo na siolu...glede Philipsa pa le to,prvi obcutki so zelo dobri.

lp tdk

ttommy ::

Pozdravljeni,kupil sem LCD 32" philips pfl5405h/12.
Zadeva predvaja DivX in MKV datoteke,ne bere pa podnapisov in ne predvaja DTS zvoka.
Pozna kdo rešitev za ta problem?
Lep pozdrav
Gamer

Srakopir ::

ttommy: da zapečeš podnapise na film ali pa kupiš wd live tv oz. xtreamer, oz. hišni kino

ttommy ::

Torej ni kakšne možnosti s kakšnim firmware-om?S katerim programom bi pa se dalo zapeči podnapisev film?DTS zvok se najbrž tudi da prekodirat-s kakšnim programom?
Hvala za odgovor.
Gamer

Srakopir ::

ttommy: virtual dub mod + textsub filter. prebrskaj po googlu.

ttommy ::

Bom še jutri zvečer malo prebrskal.Hvala za odgovor.
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820662 (19391) todman74
»

LCD TV do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
162391 (1911) EvilDare
»

Phlips 32PFL5404H digitalni programi

Oddelek: Zvok in slika
104531 (4040) mrdaco
»

Nov Philips-ov LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
286370 (3537) klemen91
»

Kateri LCD TV (srednje velikosti)?

Oddelek: Kaj kupiti
192489 (2054) forummaster

Več podobnih tem