» »

Samsung 40ES5500 (40")

Samsung 40ES5500 (40")

Sami ::

Živjo,

za male "pare" sem kupil novi omenjeni TV, firmware sem nadgradil na zadnjo verzijo, drugače sem zadovoljen.

Imam pa dve vprašanji. V nastavitvah TV-ja se seveda da nastaviti uro (Auto ali manual), ob pritisku gumba "info" na daljincu pa mi ure ne prikaže (le podatke o vhodu in resolucijo), prebral sem navodila, brskal po spletu in odgovora ne najdem. Morda kdo ve kako pogledati oz. preveriti koliko je ura na TV-ju?:D

Potem pa imam še vprašanje glede mobilne aplikacije za upravljanje TV-ja. Vse uradne Samsung aplikacije v playstoru naj nebi bile združljive z mojo napravo (Nexus 5). Katere mobilne aplikacije za Samsung Smart TV-je uporabljate?

Hvala.

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

s1m0n ::

Pri meni je ob pritisku INFO gumba ura vedno prisotna/datum v desnem zgornjem kotu.

Aplikacijo uporabljam na LG android telefonu in ASUS tablici kot daljinec ima tudi widget, kjer lahko imaš priljubljene programe in glasnost ter simple preklapljaš! Samsung Remote

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Sami ::

s1m0n je izjavil:

Pri meni je ob pritisku INFO gumba ura vedno prisotna/datum v desnem zgornjem kotu.

Aplikacijo uporabljam na LG android telefonu in ASUS tablici kot daljinec ima tudi widget, kjer lahko imaš priljubljene programe in glasnost ter simple preklapljaš! Samsung Remote


Bom probal tole aplikacijo, ko bom doma. Hvala. Je v tej aplikaciji tudi qwerty tipkovnica?

Tudi pri kolegu je ura v zgornjem desnem kotu (ima 5000serijo), pri meni pa je enostavno ni....ni mi jasno kje bi se lahko vklopila....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

s1m0n ::

Imam 37 in 46 ES5500 pa je že od prvega dne uporabe ura bila v kotu ne bi pa vedel zakaj je ni pri tebi ni!

Za tipkovnico v aplikaciji ne vem kako deluje ker je nikoli nisem uporabljal ker imam brezžično tipkovnico gor.
Bom pa prilepil slikco kako izgleda.

 slikca

slikca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Sami ::

s1m0n je izjavil:

Imam 37 in 46 ES5500 pa je že od prvega dne uporabe ura bila v kotu ne bi pa vedel zakaj je ni pri tebi ni!

Za tipkovnico v aplikaciji ne vem kako deluje ker je nikoli nisem uporabljal ker imam brezžično tipkovnico gor.
Bom pa prilepil slikco kako izgleda.

 slikca

slikca



Tudi meni je čudno zakaj je ni:D Ni je bilo na prejšnejm Firmwaru in sedaj po updatu je tudi ni...

Hvala...aplikacija zgleda super.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Han ::

Ura je ponavadi samo takrat, ko imaš v TV priklopljeno anteno (DVB-T) ali kabel (DVB-C).

Sami ::

Han je izjavil:

Ura je ponavadi samo takrat, ko imaš v TV priklopljeno anteno (DVB-T) ali kabel (DVB-C).


Pri prejšnjem LG 32LH3000 je bila cel čas, tudi pri tem televizorju bi morala biti....vsaj pri podobnih samsungih je.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Klical sem na Samsung pomoč uporabnikom (080 69 72 67), prijazni operaterki sem povedal za težavo, pravi da bi seveda morala ura biti v zgornjem desnem kotu:D Pravi pa da je možno, da posamezne serije TV-jev ure ne podpirajo (bullshit, zakaj se jo potem da nastaviti?), tako da me obvestijo o rešitvi=)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Han ::

Dokler sem gledal TV prek dodatnega T-2 sprejemnika, ki je bil s TV povezan prek HDMI, ure nisem videl. Zdaj imam Telemach (DVB-C) in uro vidim. Samsung ES6100.

Sami ::

Aha...jaz TV gledam preko Siol Box-a (HDMI), zadaj pa imam vklopljen tudi še kabelsko (telemach, je zastonj v našem bloku), bom probal izklopiti....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Han je izjavil:

Dokler sem gledal TV prek dodatnega T-2 sprejemnika, ki je bil s TV povezan prek HDMI, ure nisem videl. Zdaj imam Telemach (DVB-C) in uro vidim. Samsung ES6100.


Prav si imel, preko kabelske mi kaže uro, preko drugih vhodov pa ne...čudno...očitno je tole le pri ES seriji.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Han ::

SiOL Box nima ure? T-2 vmesnik je pri vsakem preklopu kanala in pregledu programa pokazal uro...

kitl76 ::

Han je izjavil:

Dokler sem gledal TV prek dodatnega T-2 sprejemnika, ki je bil s TV povezan prek HDMI, ure nisem videl. Zdaj imam Telemach (DVB-C) in uro vidim. Samsung ES6100.


Imam T2 pa je ura lepo gor v desnem kotu skupaj z datumom in HDMI/DVI vhodom.

Sami ::

Siol Box ima tudi uro, ampak vseeno pride prav, če gledaš kaj preko USB vhoda in nimaš ure. Čudno, da ES modeli te opcije nimajo.

Zanima me še, ko izklopite ter ponovno vklopite TV, a se vklopi nazaj na isti vhod kot je bil pred izklopom. Recimo, če gledaš nekaj preko HDMI1 vhoda, ko jo ponovno vklopiš če je avtomatično preklopljen na HDMI1?
Ko mojega izklopim in ponovno vklopim gre vedno na TV (kabelska-antena). Je to mogoče zato, ker imam tudi kabelsko priklopljeno?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

kitl76 ::

Meni gre vedno na tisti HDMI, ki je bil zadnji aktiven. Nimam pa vklopljene antene ali kabelske.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833436024 (75552) zavajon
»

Samsung UE55F6670

Oddelek: Zvok in slika
7907 (681) tbostjan
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286875 (5398) robotek87
»

Philips LCD...??

Oddelek: Zvok in slika
404085 (2868) ttommy
»

Digitalna TV

Oddelek: Zvok in slika
122752 (2302) Alexius Heristalski

Več podobnih tem