» »

pomoč znancu - delo na črno

pomoč znancu - delo na črno

«
1
2

shadowfax ::

Zdravo,

znanec je upravljalec stanovanjskega bloka (košenje trave, čiščenje stopnišč...), zadnje čase ima nekaj zdravstvenih težav in bi mu pri opravilih pomagal. Boji se, da bi bila kakšna inšpekcija oz. da bi ga kdo od stanovalcev prijavil. Kako bi se lahko pred tem zaščitil?

koyotee ::

Najbrz tako, da ne delas na crno ane ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

RejZoR ::

Če boš to delal zastonj (kot neko uslugo oz pomoč) ti ne bo nihče težil. Če boš delal kot polno zaposleni ampak ne uradno to pa bo problem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shadowfax ::

Saj mene ne skrbi, da bi meni kdo težil, pač ne bi rad, da bi imel on zaradi tega še dodatne probleme. To bi delal enkrat na 2 tedna recimo dve uri, zdaj dokler še ni snega, kot pomoč. Skrbi ga zaradi tega, ker je nekdo drug želel prevzet to funkcijo od njega in zdaj ker mu ni ratalo stalno išče kje bi našel kakšno malenkost, da ga po domače povedano zajebe.

blackwing ::

Če ti noben ne plačuje potem ni problema, rečeš da mu pomagaš zaradi pomoči. Nima kako dokazati da si plačan če nisi ;)

Ales ::

Probleme imata lahko oba. Da tebe in tega znanca kdo prijavi, ne moreš preprečiti. Pravo vprašanje je, ali bo tako prijavo pristojni državni organ jemal kot utemeljeno in posledično, kako bo (če bo) ukrepal. In kake bi lahko bile posledice...

Za možne odgovore na to pa ti toplo priporočam, da počakaš da se javi kak pravnik. Do zdaj ga v tej temi še nisem videl (kar vključuje tudi mene)...

RejZoR ::

Če res ne bo dobival nobenega plačila mu ne morejo popolnoma nič. Lahko sprožijo preiskavo, ampak ne bojo ničesar dosegli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

radmannsdorf ::

pojdi na upravno enoto in se pozanimaj, ker obstajajo neke pogodbe ki mu dovolijo da te zaposli za "en dan". nevem kako se jim reče, ampak za vsak dan jih napišeta in je to to. vse uradno.

SeMiNeSanja ::

Jaz bi pa direktno poklical inšpekcijo FURS-a (mislim, da ti to zdaj nadzirajo?) in se pri njih pozanimal, kaj moraš naresti, da ne bo sitnosti.

fosil ::

Če bi bilo tako enostavno, potem bi ob vsaki inšpekciji delavci rekli da delajo zastonj in bilo vse v redu in nobene kazni.
Ampak očitno ni tako enostavno, ker kazni se kar talajo.
In to kljub temu, da delavci dobijo plačilo na roke v gotovini.
Tako je!

Unknown_001 ::

Tako se zmenta, ti njemu pomagaš opravljati dela, ki jih zaradi zdravstvenih težav ne more in dokler ti to delo opravljaš ne dobiš plačila. Čez kake dva tedna pa naj ti on "kao" posodi (za stalno) ali pa podari denar za kao nek dogodek kot najboljši prijatelj, ali nekaj v tem smislu, pa nobenemu se tudi sanjalo ne bo da je to plačilo za opravljanje dela okoli bloka. Mal se je treba znajdt, sam je treba tko izpeljat da noben drug ne ve. Če kdo kaj vpraša glede dela na črno se mirne volje se reče, da zgolj pomagaš pri opravilih okol.

OK dost teh gostilniških predlogov, mislim da je to tisto kar bi rabil vedet, če greš delat neko dopolnilno delo->Mislim da so pol leta nazaj govorili po medijih glede dela na črno, da je možno iz uradne spletne strani natisnit nek obrazec, katerega se izpolni in se prek njega plača neko opravljeno delo pri znancih oz dopolnilno delovno dejavnost. Če se tisto izpolni se določen delež plačila da državi (davek), ti pa ne bi smel imeti nobenih pravnih problemov glede tega.

Več info:
http://www.durs.gov.si/si/storitve/oseb...

Mislim da gre za tole:
http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.g...
in na koncu je treba še tole izpolnit
http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.g...

Če se tole zrihta, ne bi smelo biti problemov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Zakaj bi kompliciral, če ne bo sploh plačan ampak mu bo prostovoljno pomagal ker je pač znanec?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LeQuack ::

Ne se hecat z raznimi prijavami. Dokler se vodstvo države ne bo držalo zakonov, se tudi tebi ni treba. Ti kar pomagaj kolegu in to je to, če bo kdo kaj težil mu reč da naj se pobere.
Quack !

Unknown_001 ::

RejZoR je izjavil:

Zakaj bi kompliciral, če ne bo sploh plačan ampak mu bo prostovoljno pomagal ker je pač znanec?


Če ne bo plačan za opravljeno dejavnost, potem ne vem zakaj omenja delo na črno?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

;-) ::

Torej če hočem delat zastonj, lahko grem v šolo in tam predavam ? Ali pa lahko grem v TAM in zastonj štancam komade :) Zresnite se.

SeMiNeSanja ::

Zato, ker ga bo ob morebitni prijavi inšpektor dobil pri delu in od njega zahteval pogodbo o delu. Ker te ne bo imel, se bo primer obravnaval kot delo na črno.

Sploh ne vem, kaj vam do sem ni jasno.

Vprašanje je potem samo kaj bi potreboval, da bo lahko dokazal, da se ne gre za delo na črno, temveč voluntersko delo. Mislim, da mora tudi za to skleniti nekakšno pogodbo, nekaj spraviti na papir.

Da pa vse skupaj ne bo ostalo pri gostilniškem bluzenju, bo najbolje, če pokliče na inšpekcijo oz. FURS in se tam iz prve roke pozanima, kaj mora imeti, da ne bo kakšnih sitnosti.

Če Op-a njegov kolega potem kot izraz hvaležnosti časti z dvema piroma in pizzo, ali pa mu bo na skrivaj v žep porinil kakšnega stotaka, pa ni predmet te debate.

Unknown_001 ::

;-) je izjavil:

Torej če hočem delat zastonj, lahko grem v šolo in tam predavam ? Ali pa lahko grem v TAM in zastonj štancam komade :) Zresnite se.


Ne mešaj ti priložnostnih del s službo za katero potrebuješ ustrezne kvalifikacije. To je isto kot če bi se mi pogovarjali o krompirju, ti pa tu uletiš s pomarančami.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SeMiNeSanja ::

Unknown_001 je izjavil:

Ne mešaj ti priložnostnih del s službo za katero potrebuješ ustrezne kvalifikacije. To je isto kot če bi se mi pogovarjali o krompirju, ti pa tu uletiš s pomarančami.

Opravljanje priložnostnih del brez pogodbe pa kao ni delo na črno?
Probaj se narisati na gradbišču, medtem ko se tam najde inšpeksija FURS-a, pa če boš samo gledal in nič delal, ti bodo zatežili kdo si, kaj tam delaš, kje maš pogodbo,...

Pri znanki imajo avtomehankarsko delavnico, pa občasno možu ponaga urejati papirje 'voluntersko'. Je prišel inšpektor, pa je mela celo štalo, da se je jedva izvadila, da ne dela na črno!

Unknown_001 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne mešaj ti priložnostnih del s službo za katero potrebuješ ustrezne kvalifikacije. To je isto kot če bi se mi pogovarjali o krompirju, ti pa tu uletiš s pomarančami.

Opravljanje priložnostnih del brez pogodbe pa kao ni delo na črno?
Probaj se narisati na gradbišču, medtem ko se tam najde inšpeksija FURS-a, pa če boš samo gledal in nič delal, ti bodo zatežili kdo si, kaj tam delaš, kje maš pogodbo,...

Pri znanki imajo avtomehankarsko delavnico, pa občasno možu ponaga urejati papirje 'voluntersko'. Je prišel inšpektor, pa je mela celo štalo, da se je jedva izvadila, da ne dela na črno!


Pa kaj me zdaj tu napadaš, dobro vem, da neplačano delo nikakor ni delo na črno. Ampak majster je reku da lahko ZASTONJ kar tako gre neko voluntersko delo opravljat, kar lahko, če je kvalificiran za to delo, kot recimo operater na stroju, itd. ni pa to delo na črno. Če inšpekcija zaradi tega teži pol ne morem pomagat, pač iščejo dlako v jajcu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SeMiNeSanja ::

Bog pomagaj - OP-ov prijatelj opravlja pridobitno dejavnost in če mu pri tem pomaga, pa nimata poštimanih papirjev, se gre za delo na črno.

Teoretično bi inšpektorja lahko 'nategnil' s fiktivno podjemno pogodbo, ampak tu so stvari že upsssssss - sploh pa zakaj se podajati na spolska tla, če obstajajo določene telefonske številke, na katerih dobiš točna pojasnila, kaj smeš, kaj ne smeš in kako pravilno stvari izvesti?

Bolj, ko svetuješ, da naj OP preveri na FURS-u, bolj mu rinete gostilniške rešitve - kaj hudimana je tako grozno narobe, če bi zadevo preveril preko telefona?

Spajky ::

shadowfax je izjavil:

Skrbi ga zaradi tega, ker je nekdo drug želel prevzet to funkcijo od njega in zdaj ker mu ni ratalo stalno išče kje bi našel kakšno malenkost, da ga po domače povedano zajebe.
Čudno, ponavadi vsi bežijo od funkcije Upravljalca v bloku; nekaj smrdi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

shadowfax ::

@Spajky se strinjam, dela to že x let in mu je kot nek hobi, sprostitev. Ker je pač nekdo z juga želel s tem več zaslužit in mu je šlo v nos, da dobi tistih par evrov, ga je začel tožarit in je bil primoran ustanovit s.p. zaradi česar ima sedaj skoraj več stroškov kot plačila. (Sam tega ne bi počel, dvomim da bi kdo od vas, ker se res ne izplača).

harmony ::

shadowfax je izjavil:

Zdravo,

znanec je upravljalec stanovanjskega bloka (košenje trave, čiščenje stopnišč...), zadnje čase ima nekaj zdravstvenih težav in bi mu pri opravilih pomagal. Boji se, da bi bila kakšna inšpekcija oz. da bi ga kdo od stanovalcev prijavil. Kako bi se lahko pred tem zaščitil?


Ma kdo pa bo prijavu? Si pac stanovalec bloka in pac nimas druzga delat kot pomagat upravljalcu.

Invictus ::

RejZoR je izjavil:

Zakaj bi kompliciral, če ne bo sploh plačan ampak mu bo prostovoljno pomagal ker je pač znanec?

Zato ker bo pomagal pri pridobitveni dejavnosti. To ni košnja trave pri njemu doma.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Spajky je izjavil:

shadowfax je izjavil:

Skrbi ga zaradi tega, ker je nekdo drug želel prevzet to funkcijo od njega in zdaj ker mu ni ratalo stalno išče kje bi našel kakšno malenkost, da ga po domače povedano zajebe.
Čudno, ponavadi vsi bežijo od funkcije Upravljalca v bloku; nekaj smrdi ...

Predvsem tvoja logika. Vzdrževanja in upravljne objektov je posel kot vsak drug in se seveda trudijo prevzet objekte konkurenci.

harmony je izjavil:

shadowfax je izjavil:

Zdravo,

znanec je upravljalec stanovanjskega bloka (košenje trave, čiščenje stopnišč...), zadnje čase ima nekaj zdravstvenih težav in bi mu pri opravilih pomagal. Boji se, da bi bila kakšna inšpekcija oz. da bi ga kdo od stanovalcev prijavil. Kako bi se lahko pred tem zaščitil?


Ma kdo pa bo prijavu? Si pac stanovalec bloka in pac nimas druzga delat kot pomagat upravljalcu.


Prijavi bo taisti, ki ga zgoraj omenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

shadowfax ::

Verjetno bi se lahko zavaroval s tem, da dvignem na njegov s.p. študentsko napotnico, ki pač ne bo izplačana. Toliko, da če že po worst case scenario pride inšepkcija, je on pokrit. To se mi zdi, še najbolj preprosta rešitev...

;-) ::

Tako ja.

SeMiNeSanja ::

Če je OP 20-26 let star....
malo bolj čudno pa izpade, če je 30+, pa da maha s študentsko napotnico inšpektorju pod nosom....?

čuhalev ::

Načeloma je za opravljanje dejavnosti potrebno odpreti firmo, kaj pa če fizična oseba ni strokovno usposobljena, saj je njen poklic nekaj drugega, in mi pomaga ,,ljubiteljsko". Torej ...

A) Znanec mi premenja pneumatike in mu dam
a) 10 evrov za pivo
b) pivo v vrednosti 10 evrov
B) Kolegica mi skenira knjigo v službi, ki ni fotokopirnica. Knjiga je recimo pod licenco CC, da ne bo koga to žulilo.
Ali je to delo na črno?

Imam Wifi dostopno točko in mi sosed
a) plačuje 10 evrov za priklop
b) prinese vina za 10 evrov.
Moram odpreti s.p.? Nisem informatik, računalničar ...

anketar ::

če ti pomaga je sosedska pomoč, če pa mislš plačat za protiuslugo pa ni več pomoč

wifi že tko plačuješ niti ne morš ti naprej storitev od teleponudnika računat naprej drugim osebam

harvey ::

anketar je izjavil:

če ti pomaga je sosedska pomoč, če pa mislš plačat za protiuslugo pa ni več pomoč

wifi že tko plačuješ niti ne morš ti naprej storitev od teleponudnika računat naprej drugim osebam

Zakaj ne?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

čuhalev ::

Ali sosedska pomoč sega tudi v drug kraj? Blagor živečim v bloku imajo, lahko več sosedov. :D

njyngs ::

Prinas se bo našlo vsaj 100 idiotov, ki bodo pomoč nekoga nekomu drugemu prijavili. Potem pa se še najdejo idioti, ki začnejo napamet jodlat zakone. Kam so nas zakoni pripeljali vidimo: tajkuni so na prostosti, CSD-ji kradejo otroke, ljudi se pa v arest pošilja zaradi ukradene konzerve tune ali pa zaradi enega jointa.

OP: Pomagaj temu tvojemu bolnemu znancu kot človek pomaga človeku, hkrati pa zignoriraj jodlare zakonov.

Grem si zdaj po kokice.

čuhalev ::

Zamenjal sem pneumatike in sem šele na sredini postopka ugotovil, da mi jih menjava sovaščan. Me je bilo kar malo sram. Zaračunal mi je manj kot na ceniku pa sem mu dal še dva evra več. Meni je to všeč in njemu verjetno tudi. Kam je potem pospravil ta denar oziroma, če si je sploh pisal te pol ure kam, me ne zanima. Pneumatike so gor in to je to. Da bi dal 22 % še državi, čemu? Izguba prihodka? Kaj pa če pneumatik sploh ne bi zamenjal. Je tudi to izguba?

Na koncu bo itak država dobila 22 %, ker bo znanec denar morda zapil.

MaterVola ::

Si se do soseda pripeljal po luknjasti cesti ali novem asfaltu?

čuhalev ::

Luknjasti državni cesti. Mimogrede za cesto sem jim 5.4. plačal 96 evrov. Tako, da prikrajšani na račun cest niso.

njyngs ::

MaterVola je izjavil:

Si se do soseda pripeljal po luknjasti cesti ali novem asfaltu?

Moral bi se po tirih, saj tja gre ves denar od cestnine, ki jo plačaš na tehničnem. Oh wait... tudi tiri so v kurcu...

SeMiNeSanja ::

harvey je izjavil:

anketar je izjavil:

če ti pomaga je sosedska pomoč, če pa mislš plačat za protiuslugo pa ni več pomoč

wifi že tko plačuješ niti ne morš ti naprej storitev od teleponudnika računat naprej drugim osebam

Zakaj ne?

Mogoče zato, ker imaš tako napisano v pogodbi?

LeQuack ::

Saj Panamski dokumenti razkrivajo samo to, da tudi ultra bogati nočejo dati državi.
Quack !

solatko ::

Kdo bi pa rade volje dajal državi, če ugotavljamo, da je država največkrat, izredno slab gospodar?
Delo krepa človeka

čuhalev ::

SeMiNeSanja je izjavil:

harvey je izjavil:

anketar je izjavil:

če ti pomaga je sosedska pomoč, če pa mislš plačat za protiuslugo pa ni več pomoč

wifi že tko plačuješ niti ne morš ti naprej storitev od teleponudnika računat naprej drugim osebam

Zakaj ne?

Mogoče zato, ker imaš tako napisano v pogodbi?

Pogodbe so pisane tako, da bi moral vsak družinski član imeti svoj priklop.

Celo piše, da se ne sme postavljati strežnikov, torej če imate na računalniku odprt port (listen state), ste že v prekršku. Ob točki, ki zahteva spoštovanje intelektualne lastnine, pa sumim, da so v prekršku vsi, ki uporabljajo kakšno koli programsko opemo, temelječo na protokolu bittorrent. Legalne vsebine je mogoče popolnoma enostavno dobiti preko http, ftp ipd.

Torej, če prenašate takšne vsebine, potem naredite več škode kot izguba zaradi omenjenega vulkanizerja. Pomoje tudi na FURS-u niso vsi „brezhibni.“

anketar ::

noben sploh ni omenju torrente, on hoče internet zaračunavt sosedu

razn kkšnih bakic večina uporablja torrente ali cyberlockerje itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

[D]emon ::

V pogodbi ti lepo pise, da storitve, ki jo imas naroceno pri ponudniku, ne smes prodajati/dajati v najem naprej.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

solatko ::

Kaj ti če 100MB + internetna povezava, če ne uporabljaš torrent odjema? Sam imam povezavo 15/1, gor 3-4 mašine, pa je za tisto kar rabim, popolnoma dovolj.
Seveda operaterji niso najbolj srečni, če si sosedje delijo povezavo, saj namesto 4-ih malo nižjih naročnin, dobijo eno malo višjo, ki si jo pametni sosedje razdelijo med seboj. To ni prodaja interneta, temveč delitev stroškov za povezavo, lahko se zmenijo tudi tako, da vsak plača en mesec.
Delo krepa človeka

Uranij ::

MaterVola je izjavil:

Si se do soseda pripeljal po luknjasti cesti ali novem asfaltu?


Pa poskusimo to še razširit. Kje si se naučil pisat in brat? Kako to da si dobil napotnice, preko katerih si lahko čez poletje delal? Kdo je omogočil da si brezplačno hodil v šolo, sredjo šolo, faks? Kdo je plačal tvoje zdravstveno zavarovanje, študentske bone ipd?

Fantje, ne želite tega tudi vašim (bodočim) otrokom?

Vedno berem iste istovrstičnice kako vsi oblastniki kradejo in zato smemo še mi. Zakaj mislite, da ni obratno?

Kakorkoli, dokler bo stanje duha takšno kot je, bolje ne bo. Samo mi lahko postavimo visoke standarde, (izvoljeni) oblastniki jim bodo potem samo sledili, ali pa ne.

[D]emon ::

solatko je izjavil:


Seveda operaterji niso najbolj srečni, če si sosedje delijo povezavo, saj namesto 4-ih malo nižjih naročnin, dobijo eno malo višjo, ki si jo pametni sosedje razdelijo med seboj. To ni prodaja interneta, temveč delitev stroškov za povezavo, lahko se zmenijo tudi tako, da vsak plača en mesec.


A gres lahko ti kozle streljat v gozd namesto da jih tu po forumu ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

SeMiNeSanja ::

V pogodbi z Elektro mi tudi lepo piše, da elektrike ne smem prodajati naprej.
V kupoprodajni pogodbi poslovnega prostora pa sem imel člen, da sem dolžan dvema sosedoma omogočiti odjem elektrike preko mojega odjemnega mesta.

Torej.... ne prodajam elektrike sosedoma.

Jima samo zaračunavam stroške elektrike....

Smurf ::

Uranij je izjavil:


Vedno berem iste istovrstičnice kako vsi oblastniki kradejo in zato smemo še mi. Zakaj mislite, da ni obratno?

Sej to je kruta resnica, da oblastniki so tocno taki, kot ljudstvo, ki jih voli. Samo si noben ne upa povedati te resnice. Francelj, ki si nabije fiktivne stroske je na istem moralnem nivoju kot gospod tajkun, ki ima firme v panamski drzavi (s tem, da v tem primeru je to lahko celo legalno).

LeQuack ::

Iz tega lahko sklepamo, da je večina Slovencev nepoštenih in lopovov. No pa saj samo na avto.net pogledaš pa ti je vse jasno.
Quack !

čuhalev ::

Vsak posel se sklene med dvema entitetama. Država nima kaj vmes.

Saj so kdaj tudi trije in več, ampak z dvema tudi gre.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uber kaznovan v Franciji, Nemčija zavrnila pritožbo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4215828 (13281) nekikr
»

Inštrukcije - vprašanje

Oddelek: Šola
203029 (2431) St235
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21539987 (34824) kkk7
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6814959 (12249) St235
»

Hvala vladi, da si bom lahko sam zgradil kurnik (WTF!?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255543 (48620) amigo_no1

Več podobnih tem