» »

pomoč znancu - delo na črno

pomoč znancu - delo na črno

1
2
»

Pithlit ::

čuhalev je izjavil:

Vsak posel se sklene med dvema entitetama. Država nima kaj vmes.

Šolo plačaš? Ceste (da se po njih voziš)? Policiste? Gasilce? Reševalce? Ti še vedno ni jasno?
Life is as complicated as we make it...

čuhalev ::

Pithlit je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Vsak posel se sklene med dvema entitetama. Država nima kaj vmes.

Šolo plačaš? Ceste (da se po njih voziš)? Policiste? Gasilce? Reševalce? Ti še vedno ni jasno?

1. Država naj dobi denar tam, kjer ga bi, če jaz posla sploh ne bi sklenil.
2. Mene kot prostovoljnega gasilca nihče ne plača, danes sem spal 5 ur, saj sem včeraj bil v akciji. Saj naslednjič bom pa šel raje spat, in naj država plača poklicne in psihologe zaradi zgorele hiše.

Matevz96 ::

čuhalev je izjavil:

Pithlit je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Vsak posel se sklene med dvema entitetama. Država nima kaj vmes.

Šolo plačaš? Ceste (da se po njih voziš)? Policiste? Gasilce? Reševalce? Ti še vedno ni jasno?

1. Država naj dobi denar tam, kjer ga bi, če jaz posla sploh ne bi sklenil.
2. Mene kot prostovoljnega gasilca nihče ne plača, danes sem spal 5 ur, saj sem včeraj bil v akciji. Saj naslednjič bom pa šel raje spat, in naj država plača poklicne in psihologe zaradi zgorele hiše.


Opremo tudi sam financiraš?

Uranij ::

čuhalev je izjavil:


1. Država naj dobi denar tam, kjer ga bi, če jaz posla sploh ne bi sklenil.


Mhm, in ti si edini na tem svetu ter svet se vrti okrog tebe. Samo poskusiva razširit to izjavo na množico n oseb. Pa recimo, da postavimo n nekam na 2 * 10^6. Kaj dobimo?

Trenutno stanje. Torej, za slab gospodarski polozaj so krivi drugi, davki so visoki, smo tudi vedno bolj nezanimivi za investicije, narod se stara, obtožuje med seboj ter seveda krade (nažalost sam sebi). Država pa naj dobi denar od vseh ostalih, samo od mene ne.

Tudi veliko majhnih prašičkov ustvari ogromen kup dreka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uranij ()

[D]emon ::

Uranij> Tudi veliko majhnih prašičkov ustvari ogromen kup dreka.

Pujs ostane pujs, tudi ce mu nataknes lasuljo in ga obleces v Armani obleko.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jarno ::

Uranij je izjavil:

Mhm, in ti si edini na tem svetu ter svet se vrti okrog tebe. Samo poskusiva razširit to izjavo na množico n oseb. Pa recimo, da postavimo n nekam na 2 * 10^6. Kaj dobimo?

Trenutno stanje. Torej, za slab gospodarski polozaj so krivi drugi, davki so visoki, smo tudi vedno bolj nezanimivi za investicije, narod se stara, obtožuje med seboj ter seveda krade (nažalost sam sebi). Država pa naj dobi denar od vseh ostalih, samo od mene ne.

Tudi veliko majhnih prašičkov ustvari ogromen kup dreka.

Denar se obrača vsakodnevno in ne moreš mimo tega, da ne bi plačal DDV-ja, trošarin itd. Plače so prav tako obdavčene.
Toleriranje sosedske pomoči pomeni, da živimo v znosnem okolju.
Čeprav bi osebno raje tako, kot so nam ga obljubljali 1990, torej Švica.
Gimme 4000€/month, pa bom vzel 200.000€ kredita in mi bo firma še travo kosila.
Država se je neformalno obvezala, da bo izboljšala pogoje bivanja v njej. Ko pa si na minimalni plači in ti položnice konstantno pojejo polovico, pa si hvaležen sosedu, ki ti priskoči na pomoč. Ostalo so izgovori.
Moji predlogi: pocenit osnovne življenjske stroške (telekomunikacije, elektrika, zavarovanja...), investirat v infrastrukturo, dobro sodelovat z investitorji, pocenit SP...
Ampak nekdo bo butthurt, če se bo to zgodilo. Raje krivdo valit na tiste, ki jih ne moreš izmolzti do bridkega zoca.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uber kaznovan v Franciji, Nemčija zavrnila pritožbo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4215967 (13420) nekikr
»

Inštrukcije - vprašanje

Oddelek: Šola
203051 (2453) St235
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21540328 (35165) kkk7
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815058 (12348) St235
»

Hvala vladi, da si bom lahko sam zgradil kurnik (WTF!?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28256138 (49215) amigo_no1

Več podobnih tem