» »

siol ADSL crknu po celi slo, ker je na siolu zmanjkalo štroma ?

siol ADSL crknu po celi slo, ker je na siolu zmanjkalo štroma ?

mrTwelveTrees ::

Na siolu je kao zmanjako štroma in zato je ADSl crknu po celi SLO (menda)


ne vem no, a si na Siolu ne morejo privoščit generatorjev, če zmanjka štroma, ali
kakšne dobre UPSe...

Volja ima svoje generatorje, če jim zmanjka štroma ! si morte mislit,...
Za siol ne vem...

Dusko ::

Ja mislim sramota za Siol pol pa vržejo na njihovo stran samo obvestilce

16. april 2003
Obvestilo uporabnikom
Danes ob 11.50 uri je zaradi napake v električnem napajalnem sistemu Telekoma Slovenije, prišlo do težav v dostopanju do vseh SiOL-ovih storitev.

Dostop do interneta in vseh ostalih SiOL-ovih storitev bo vzpostavljen v najkrajšem možnem času. Za vse dodatne informacije pokličite SiOL-ovo tehnično pomoč na brezplačno številko 080 1000.

Za nastale nevšečnosti se opravičujemo in prosimo za razumevanje.

Jaz pa gledam čudno ko pridem domov s faksa pa sn bil diskonektan. Eh še dobro da mi je je vse stvari prej z neta dol potegnilo predno jim je zmanjkalo elektrike.
No upam,da bojo čimprej porihtal.

Sergio ::

Vam še ni potegnilo, ha? :)

Poglejte, _Telekomu_ je zmanjkalo štroma, in potem je to sramota za _Siol_? Ni mi jasna tale vaša logika....
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Mercier ::

Jaz še vedno ne morem do pošte.

Zheegec ::

Tudi na Dial-up ne dela pošta.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sajmon ::

Tud men ne gre v računa, da krivite Siol, če je na Telekomu zmanjkal elektrike. Sicer je res, da je Siol hčerinsko podjetje, pa vseeno. Je pa izpad mel večje posledice, med drugim so tudi ustavili trgovanje na Ljubljanski borzi, več različnih strežnikov ni bilo dostopnih.

Pa strežnik za pošto jim zaenkrat tud še ne dela.

Sej je res, da si Telekom ne bi smel privoščit takega izpada električne energije, je pa tole lep dokaz, koliko smo odvisni, za moje pojme že mal preveč, od same tehnike.



the_unborn ::

a stroma da je zmankal? jst sem slusa da je neka tehnologija odpovedala:)

McHregec ::

TELEKOMU je zmanjkalo elektrike. Ker se je TELEKOMU to zgodilo je ugasnil ves adsl sistem od siola in arnesa.
Destroyer Of The Worlds.

mrTwelveTrees ::

pa naj še eden reče da TELEKOM ni SIOL
TELEKOM = Siol, samo na videz je ločeno

ps; sej Telekom in Siol in Mobitel so povezani...

naj omenim še, da Telekom POSPEŠENO išče ljudi ki bi šli iz analogne linije na ISDN, ker
bo v kratkem možen ADSL priklop na navadno linijo - preverjeno !

Vanich ::

Ne vem, no, samo jaz sem se peljal eno dobro uro nazaj iz Kranja do Jesenic, in so imel telekomovci razkopane in pa odprte kable na koncu avtoceste (Vrba) in pa pred Acronijem na Jesenicah.
Naklučje ?

siegmund ::

E-mail ne dela ;((

McHregec ::

Poglej če je danes TELEKOMU crknilo napajanje tudi navadni stacionarni telefoni niso delovali torej po tvoji logiki sta za to kriva tudi Siol in Mobitel ?
Destroyer Of The Worlds.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHregec ()

Dusko ::

Vidim ,da ste se zdaj vsi spotaknili ob moj post v katerem sem obtožil siol čeprav piše da je elektrike zmanjkalo pri telekomu.
Zato nepaka ki je napaka in ni napaka saj kot ste že ugotovili je siol hčerinsko podjetje telekoma.
Ampak vseeno upam,da bojo cimprej odpravli napako delavci telekoma in da bo jim uspelo to še danes.

mrTwelveTrees ::

McHregec: ne ne, ...
ne razumeš ?
hotel sem samo povedat da je Telekom povezan z Siolom in Mobitelom

noraguta ::

ma najbols da providerja zamenjate. pa se nehat jokat.

McNato ::

Kdo pa je potem kriv da mail na siolu še vedno ne dela?
Verjetno znamkarji :\ Če bi imel SiOL vse poštimano kot je treba bi mail server deloval takoj ko bi telekom dobil elektriko. SiOL ni povsem nedolžen.

iration ::

ROFLAMO!! Skupina Telekom: Telekom, Siol, Mobitel. Uradna razmerja so le tako, da ni od daleč (iz Evrope) videti kot monopol.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Yohan del Sud ::

Just great. Izgleda, da je šel njihov DNS strežnik po gobe. Službena stran bo down vsaj do večera... Nagravžno je potem šefom razlagat zakaj je prišlo do miljonskega izpada spletni štacuni... :O

Corpse ::

pr men je domači telefon delu.....kuj k mi je su ADSL po gobe sm klicu na 0801000 pa je bil mrtu telefon pol pa za foro poklimem sebe na mobitel pa je domač telefon delu..pošta mi pa se zj ne dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Corpse ()

undefined ::

Zakaj nista Telekom in SiOL raje zvezana na JE Krško? >:D

Ziga Dolhar ::

IceMann: zarad potencialnih zmožnosti ZlobneKode.

Saj veš ... internet se počasi seli na električno omrežje ... od tam pa do JEK je pa zgolj nekaj kilometrov kablovja ... >:D

"SQLSLammer napadel JEK." --- ali morda raje --- "Zaradi SLammerja je motena dobava e-poštnih sporočil in električne energije."
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

perci ::

Vam še ni potegnilo, ha? :)

Poglejte, _Telekomu_ je zmanjkalo štroma, in potem je to sramota za _Siol_? Ni mi jasna tale vaša logika....



Eh Sergio, daj no ;). Za to, da je padlo dol napajanje Siola NI KRIV Telekom, ampak Siol, ker ima za dobavitelja el. energije Telekom.

Sicer pa obstajajo priročne zadeve, ki slišijo na ime "agregat".

Če men GSM ne bo delal, zato ker je na Mobitelu štroma zmanjkal, bom za to jasno krivil mobitel, ne pa dobavitelja električne energije. Naj se onadva pol naprej sama zmenta kdo je kriv.

Sergio ::

Bluziš. Na siolu JE bila elektrika, perči. In dobavitelj el. energije ni telekom. Zdej razumeš? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tr0n ::

Haha, odvisniki. Ne bi rekel, da bi se bunila pomembna podjetja, banke etc... ki jih lahko tak izpad krepko stane, ne pa navadni internetni loleki :).

McHregec ::

ADSL gre čez telefonsko omrežje torej, če pade Telekom in z njim stacionarno omrežje pade tudi ADSL. O šment pa res.
Destroyer Of The Worlds.

Marko007 ::

Siol ne vem če je ravno angelček, ker za to, da mejl precejkrat ne dela verjetno ni kriv Telekom, ali pač?! Potem pa na 0801000 povejo, da so težave na njihovi strani in se grozno opravičujejo blablabla. Saj dobro, da obstaja email in volja, da lahko mejle pošiljamo... Ne vem zakaj so danes spet rabli tolko cajta, da so mejli začeli delat:O

Na Telekomu pa so tudi luzerji, če jim kar tak sfali elektrike in nimajo rezervnega napajanja ;((

OmegaBlue ::

mah edn se je pač spotaknu ob kabl....:D
Big deal ste bli pa pač brez neta za kšno urco (jest sm biu tud pa se ne sekiram preveč).
Za E-mail pa itak ne uporabljam siola >:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

mrTwelveTrees ::

Finance on net:


Zaradi izpada električnega napajanja v telefonski centrali v središču Ljubljane je bil danes med 11.50 in 12.10 moten telefonski promet v in med nekaterimi deli prestolnice. Motnje so občutili predvsem v središču mesta, okrog Kliničnega centra in v Šiški, zaradi izpada pa so bile motene in onemogočene tudi povezave z internetnim ponudnikom SiOL, so sporočili iz Telekoma Slovenije, kjer dodajajo, da so bile zaradi ponovne postavitve strežnikov te motnje dolgotrajnejše, poroča STA


Zgleda, da res nimajo agregatov... če je temu tako, potem je to sramota za Siol,...

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

Zgleda, da res nimajo agregatov... če je temu tako, potem je to sramota za Siol,...


Ali je tako težko razumet, da SIolu ne pomaga bataljon agregatov, če so Telekomove linije down?:\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Marko007 ::

Sramota je za Telekom, sramota za Siol pa je, da je njihov email dokaj nezanesljiv - vsaj v zadnjem času, na Siolu sem pač zaradi ADSLa okrog 3 mesece in v tem času ne vem če je bil že cel tedn, da bi njihov mejl delal. Tako da je sramota za Siol, da bolje delajo brezplačni mejli na Emailu in Volji. Nekoč sem nekaj jamral glede Arnesa, samo zdaj ugotavljam, da je proti Siolu zakon. Menda ja bila ravno na slotechu anketa o najbolj nezanesljivem internetnem ponudniku... In kdo je zmagal??? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

V-i-p ::

Eh, eni pa res klamfate. Kaj za vraga je tukaj kriv SiOL? SiOL je ISP, linije so pa Telekomove in ker so linije Telekomove so Telekomovci odgovorni za linije, ter za njih delovanje. To je isto, kot bi rekel, bemti ljubljansko trolo, zadnjič so na Šmartinski polagali nov asfalt in je hudič trolast zamudil, da sem ga čakal dve uri :D :D. Je potemtakem trola kriva za zamudo, ker je SCT cesto po Šmartinski popravljal? Ne!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tiger ::

Sam to je pa res smešno, Telekom se izgovarja na napako v programski opremi?!?? Še malo pa bodo rekli, da so bili tarča terorističnega napada :)

DrSergioDJ ::

aaaaah....dobr je bit na kablu prek linka..vsaj strom majo :D
...

Tr0n ::

Ah, vedno pride kaj vmes. Nobeden sistem, pa naj bo se ne vem kako zavarovan proti izpadi, napakami, vdori etc..., ni povsem varen.

Taksni izpadi so zelo redki in ponavadi hitro odpravljeni. Bo pa jih se vec.

Jakka ::

Vip: takšne primerjave ne moreš delat, saj LPP ni 100% lastnik podjetja, kateri polaga asvalt.
SiOl pa je v 100% lasti Telekoma, zato je jasno da je SiOL "del" Telekoma, ki se ukvarja z internetnimi storitvami. Pač da je legalno mora tko bit.
Če je eno podjetje v 100% lasti drugega, to gotovo nista popolnoma različni podjetji, saj je lastnik samo eden, ljudje so isti.
Pač jest mam SiOL za en del telekoma, saj daje prav tak vtis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

V-i-p ::

Če je eno podjetje v 100% lasti drugega, to gotovo nista popolnoma različni podjetji, saj je lastnik samo eden, ljudje so isti.


Oo, to pa ni res. Direktor SiOL-a je mag. Miran Kramberger, predsednik uprave Telekoma pa Peter Grašek. To pa niso isti ljudje...:P
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mrTwelveTrees ::

ali3n: sej če bi mel agrgate in ups-e
(najprej se uključijo ups-u, če je dalj časa ni štroma pa agregati)

gre se za to, da tudi če ne bi meli linka , bi na siolu vse delovalo, in ko bi se povezave spet vzpostavile, bi vse delovalo naprej (skoraj vse)

tako jim je pa vse šlo v PM

važno da je kriv Telekom oz. Siol (isti dr*k, kdo od njiju je kriv), samo da lahko z prstom kažemo naj ! Valda da bom klical za vsako malo malenkost na 080 1000 nalašč !, zato pa so plačani uni ki tam sedijo zraven telefona :)

PS; Telekomu oz. Siolu se JE*E, če smo mi njegovi uporabniku razpizdeni, saj ima monopol ;((

Jakka ::

Vip: niso isti res, samo kdo je dal mesto direktorju siola? Kdo je mel besedo pri tem? ;)
Če je eno podjetje 100% lastnik drugega ima gotovo ves nadzor nad njim. Je tko ali se motim?

Shaky ::

Mater se nekateri razburjate, kot da bi bilo ne vem kaj, če za nekaj ur net ne dela. A zdaj bo pa sveta konec al kaj? Dobili ste pač novo kost za glodanje, nič drugega. Pa še za tiste, ki bentite nad SiOL-om. Noben vas ne sili, da ste pri komercialnem ponudniku, včasih, ko ni bilo alternative, bi vas razumel, sedaj pa ne. Uporabljajte pač Voljo, ne pa jamrat, kako so nekateri nesposobni in kako je to sramota za ne vem koga in podobne oslarije.

LP

DAre

Marko007 ::

Če hočeš imeti širokopasovni dostop do neta in nimaš možnosti kablskega dostopa, je edina izbira SIOL;(( Torej s tem sem prisiljen imet Siol, kar me načeloma ne moti - tudi enourni izpad ni nič tako groznega. Grozno pa je, ko te za poslovni namen nekdo kliče in ti pove, čuj kaki mejl si mi te dal, že 2 uri se matram in noče sprejeti pošte. Mimogrede dodatni mejl se na Siolu plača 500sit na mesec - a se to plača zato, da ne sprejema pošte in je ne pošilja. Ko sem prešel na Siol, sem pač vsem posredoval nov mejl v upanju, da bo delal boljše kot email. Ampak ne, zdaj mi ponovno pošiljajo pošto na email, ker je pač celo sposoben pošto sprejet... In to, da pošta ne dela, je izključno krivda siola!!!!!!!;(( ;(( ;(( ;(( ;(( To dokazujejo tudi njihova pojasnila, da so težave na njihovi strani - če seveda uspem doklicat njihovo 0801000... ;( ;( Me je skoraj sram povedat, da je Siol največji slovenski ponudnik interneta...

Kar se pa tiče izpada - OK. V redu. Kriv je Telekom. Se zgodi, samo pojasnilo bi pa lahko bilo malo boljše, ker če je res kar tako elektrike zmanjkalo in nimajo agregatov potem je pa res kriza. Načeloma se pomembne funkcije določenega sistema ne napajajo samo preko ene linije, za skrajno silo pa so opremljeni še z agrerati...

mrTwelveTrees ::

Shaky: zdej si me pa razpi*du !, itak da bom pi*du na Telekom oz Siol, saj sem za ADSL plaču cca. 50.000 sit ! in za ta denar hočem da to skoz dela.

Tako kot je pred mano omenil marko 007, tudi jaz bi šel kam drugam - k drugemu ponudniku interneta, samo sem bil prisiljen vzeti adsl ;((

imam pa vso pravico pi*dit nad njimi, če kaj ne dela, tako je edino prav, če je pa komu vseeno za to, pa tudi ok, meni ni.

za primerjavo:

Volja gostovanje streznikov:

Tehnični opis prostora
2 x 220 V / 6A
Dvignjena podlaga (tla).
UPS
Dizelski generator (z avtomatskim zagonom in možnostjo neprekinjenega delovanja).
Prostor je klimatiziran in nenehno vzdržuje temperaturo 20°C (+/- 4°C) in vlago med 40 % in 60 %.
Prostor je požarno zaščiten.
Provizorična analogna linija, ki dovoljuje uporabnikom dostop do strežnika.
Do strežnikov ima dostop izključno strokovno usposobljeno osebje najemnika v spremstvu tehničnega osebja podjetja VOLJATEL.

Sergio ::

:)

smešni ste nekateri ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Xplicit ::

Ucasih zavidam ADSL uporabnikom, ucasih pa ADSL uporabniki zavidajo nam ki smo na kablu :D

Shaky ::

Mr.: Seveda imaš pravico, da bentiš, tega ti nobeden ne oporeka. Ti si povedal svoje mnenje, jaz sem svoje, ok? Če se pa čutiš oškodovan zaradi izpada delovanja, vzemi pogodbo v roke, jo preberi, najami odvetnika in jih toži, če si prepričan da bo to kaj v bodoče pomagalo.

Pa brez zamere!

LP

DAre

mrTwelveTrees ::

Shaky: sej bi, samo ne bi nič dosegel... to ti zdrava pamet pove :)

Sergio: ti si tud smešen z tistim svojim "logotom" oz. slikico ob imenu :)

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Xplicit:
A se ne bi moral tvoj stavek glasiti nekako takole?
Večinoma zavidam ADSL uporabnikom, včasih (beri: izjemoma) pa ADSL uporabniki zavidajo nam, ki smo na kablu
:D

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mrTwelveTrees ::

Finance on net:

Zaradi motenj v dostopu do interneta prek Siola, krivdo za težave je, kot smo poročali, v celoti prevzel Telekom, je bilo v sredo moteno tudi delovanje bankomatov. Kot so nam sporočili iz Bankarta, podjetja za procesiranje plačilnih sistemov, zato približno uro ni delovalo okoli 350 bankomatov po Sloveniji, nekaj časa pa je bilo onemogočeno tudi delovanje POS-terminalov. Gregor Pirc, ki je v omenjenem podjetju odgovoren za področje informacijske tehnologije, je sporočil, da je deset minut po izpadu začelo delovati tri tisoč POS-terminalov, preostalih sedem tisoč pa v eni uri.

TESKAn ::

Jao...folk, mamo 1 Mbit/256Kbit povezavo za 5.xxx sit za študente oz. 8.xxx sit za ostale. Plus neomejen promet. Bote pa že preživeli, če vam dan, dva ne bo delalo...ja?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

(sic) ::

Boste zdaj ob vsakem izpadu ustvarjali teme in se eni druge prepričevali kdo je kric, čeprav ne eni, ne drugi nimate pojma... TESKAn je lepo povedal. Zdaj pa bejžte hitro pr0n dol jemat, ker mogoče jutri ne bo neta, kaj boste pa potem delali?

:\

Fuck you all!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tody ::

hehe zdej vem kaj se je zgodil. Moja mreža treh računal se ni več zbudila po prekinitvi. Pa sem mogu vse raztavit in nazaj sestavit :D


ps Siol račun dobite po pošti :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444571 (3363) snoopy20
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117618 (9696) pizdindim
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922332 (14164) MEDENA
»

Kreteni na Siolu - 6.2.2004 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515198 (3356) DMouse
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017527 (5728) Narcos Satanicos

Več podobnih tem