» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
18 / 19
»»

blazd ::

Jaz sem agent in naredim izračune pri različnih zavarovalnicah. Ker to ni moj primarni posel, se mi ne gre za zaslužek in dajem naprej maksimalne možne popuste. Pa seveda zaprosim za izredne popuste. Za izračun potrebujem trenutno polico, email in telefonsko.

Utk ::

A prav telefonsko rabiš?

tinodj ::

blazd je izjavil:

Jaz sem agent in naredim izračune pri različnih zavarovalnicah. Ker to ni moj primarni posel, se mi ne gre za zaslužek in dajem naprej maksimalne možne popuste. Pa seveda zaprosim za izredne popuste. Za izračun potrebujem trenutno polico, email in telefonsko.



sporocite prosim vas kontkat/email in vam posljem.

blazd ::

Za sam izračun ne, za kasneješe oddaljeno sklepanje pa ja.

Kontakt:
blaz.dobrovoljc@sierra.si
Blaž Dobrovoljc
Sierra d.o.o.
Slomškova 12
1000 Ljubljana
041 725 514
https://www.sierra.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blazd ()

jeremenen ::

Letos je WIZ poslal ponudbo za 300€, Allianz 220€.

Hudobec82 ::

Lansko leto sem mel polni kasko na Subaruju zarad lizinga. 200 evrov odbitne. Nakonc je blo 1200 evrov. Sm 1 razred.

Letos sm prešaltal na Generali. Še zmer polni kasko. Ven sem edin vrgu parkirišče in za totalko dal 900 odbitne franšize. Ostalo je enako. Mam 480 evrov.

Od kje taka razlika?

MrStein ::

Parkirišče je kar drago.

Pa verjetno zaradi odbitne. A je samo za totalko toliko, za druge škode pa manj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Ja odbitna konkretno zniza ceno. Prehod iz nic odbitne na max odbitno lahko tudi do faktor 3 zniza premijo (sploh ker ponavadi hkrati se ukines te dodatne pakete kjer ni malusov na koriscenja kaska). Generali ima te dodatne delne kaske na polni kasko ki hkrati znizajo odbitno in hkrati omogocijo da ni malusov na koriscenje kasko.

In ja ce nimas prakticno vsako leto enega skodnega primerka je racunica vedno v prid temu da vzames z max odbitno in brez teh dodatnih stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dipling ::

Meni so sedaj pri Triglavu naračunali osnovno, AO+, polni kasko, kombinacije z vsemi max popusti 1047€. Lani za iste postavke 840€, 2022 pa 650€. :-)

Hudobec82 ::

Ja, res je full odvisno od tega kaj dejansko rabiš.

Men je recimo toča že 2x kr orenk stolkla avto. Si recimo popodne na šihtu in nimaš kej nardit. Učas so polet praktično vsak dan nevihte. Dal bi se stvar rešit s ponjavo. Samo je nepraktična. Na šihtu bi še šlo. Ne predstavlam pa si, da bi zvečer babo pelu ven na dejt pa,...čak bejbi! Kam pa kam? Pru bova dala ponjavo čez moj avto.
Tut kamen na šajbo sm fasal že vsaj 3x. Z radarji, kamerami in grelci opremlene šipe so drag špas.
Dočim parkirišča bolj kot ne, ne rabim, doma mam garažo in na šihtu parkirno mesto. Bi vzel, če bi bil velik v Lj. in po parkirnih hišah. Odbijači in ogledala za moj avto niso ne vem kako draga. Nimam nobenih senzorjev, tipal in nič. Kot leta 1990. Manjših prask na avtu pa ne bom popravlal. 5 minut slabe volje in gremo dalje. Je pa samo parkplac pr Triglavu cca 200 evrov.
Kraja je pomoje edin smiselna, če maš golfa al pa cliota in živiš v Šiški. Živu tam. Skor vsak dan je šel en avto. Če ne avto pa saj luči, tablce al pa airbagi.
Asistenca pr Triglavu je skor 100 evrov. Kle tut velik zavisi od tega al maš nov avto, al nekej 20let starga k se skos kvari. Ne vem. Če že, se včlanim v AMZS. Možnost, da kej crkne pri novem avtu je skor nična. Tut povožen žebelj ne spusti takoj. Zmerej saj do prve pumpe prideš. Itak je pa 90% vožnj v walking distance radiju.
Kar se pa kaska tiče pa pač. Avto je bil skor 30k. Zame je to velik dnarja in če nardim totalko, novga še lep čas ne bo. Meja pr men je vrednost kake 10k, kar je več, obvezno kasko.
Živali so po mojem pa tut kr problem. Kle na Gorenjskem je full srn, šakalov, etc,... Nabasal nisem še nobene, je blo pa že večkat zlo bliz. Samo škode pa praviloma niso prav visoke. Kak snet odbijač.

Torej najcnej zavarovanje je tisto, kjer vrzes ven kar ne rabiš. Asistenca, kraja, parkirišče, živali,... to je vse tok mejhna možnost, da je komej omembe vredno. Stroški pa razn seveda kraje praviloma niso visoki. Zavaruješ tisto kar bo višje finančno breme: totalka in toča.

karafeka ::

Katere zavarovalnice nudijo online izračun zavarovanja?
Vem samo za g24.

Rad bi obnovil zavarovanje (samo AO in asistenca), pa bi rad malo primerjal cene.

delavec44 ::

Kaj ne dajo vse.

MrStein ::

Agenti ponavadi dajo nižje cene, tako da te online cene niso preveč merodajne.
Večina jih sploh nima.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

Generali https://avto.g24.si/
Triglav: https://skleni.triglav.si/isklepanje/av...
Sava: https://www.hi3.si/avtomobili/zavarovan...
Allianz zgleda še nima (lahko pa po tel ali mailu): https://www.allianz-slovenija.si/sl_SL/...
Grawe: https://www.grawe.si/sklepanje-avtomobi...
Croatie ni več

Torej, kako jih večina nima?

Noben agent ti ne bo naredil samo AO ceneje kot nizkocenovnik na spletu.

Zgodovina sprememb…

Kalavala ::

A ni Generali Wiz.si?

Lonsarg ::

Wiz je bil locena firma ampak jih je Generali kupil in integriral v svoj obstojec G24.

Sedaj imajo bolj ali manj copy paste spletne strani in sta Wiz in G24 eno in isto.

In ja tudi moje izkusnje so da za navadni AO ne bos prek agenta dobil ceneje kot so te spletne ponudbe. Sem pa dobil kasko bolj ugodno pri Generali agentu kot je njihov G24 (cena je bla priblizno ista, sam namesto 900EUR odbitne fransize pri G24 sem dobil preko agenta za podobno ceno z 150EUR odbitne). Kar je bla sicer posebna ponudba za nakup novega avtomobila Toyota, bomo videli kako bo za naprej :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

Da se dobiti tudi cenejše ponudbe od G24 pri agentih za AO. Samo je treba malo iskat in se pogovarjat z večimi.

Pač odvisno kaj iščeš in želiš.

wcpapir ::

Me pa res zanima, kje najdete take zastopnike, ki se imajo čas ukvarjat s 100evrsko letno polico.

karafeka ::

Sem našel še od Save, kjer mi naračunajo 253EUR. G24 pa 215EUR. Lani sem imel na Savi za 210EUR.

In to samo za AO in asistenco. Kje so časi, ko so bile police 100EUR. Mogoče pred 20 leti.


In ravno danes sem bral, da avtomehaniki nočejo več sodelovati z generali, ker jim premalo plačajo popravila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

MrStein ::

delavec44 je izjavil:

Generali https://avto.g24.si/
Triglav: https://skleni.triglav.si/isklepanje/av...
Sava: https://www.hi3.si/avtomobili/zavarovan...
Allianz zgleda še nima (lahko pa po tel ali mailu): https://www.allianz-slovenija.si/sl_SL/...
Grawe: https://www.grawe.si/sklepanje-avtomobi...
Croatie ni več

Torej, kako jih večina nima?

No, naštel si 2 online (wiz in hi3), ter 2 druga. Kako je to "večina" ?
Razen tega Triglav pred nekaj časa tudi ni imel.

Sicer je danes res manj zavarovalnic za AO in je pomen besede "večina" malo drugačen.

Ne mislim se prepirati, le povedati, da marsikatera nima online možnosti. Marsikatere pa več ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

Potem pa ti napiši katero sem izpustil.

APPluk ::

Ali če avto odpelješ na tehničnega in zavaruješ 30 dni pred iztekom registracije in to podlajšaš 30 dni prej ti velja nasledje leto do tega datuma ali do datuma katerega bi ti letos potekla registracija?
Torej npr.: registracija mi velja do 25.9, če avto registriram danes mi velja do 25.9.2025 ali do 22.8.2025?
Zvarovalnica pa tako vrne denar za preostanek meseca?

+ ali zavaruje katra zavarovalnica samo točo posebej brez delenega kaska?

LeQuack ::

Triglav podpira rekorde, zaradi podražitev gredo dobički v nebo.

"Največja zavarovalna skupina v Sloveniji je v prvem polletju ustvarila rekordnih 75 milijonov evrov čistega dobička."
https://www.delo.si/gospodarstvo/novice...
Quack !

GizmoX ::

APPluk je izjavil:

Ali če avto odpelješ na tehničnega in zavaruješ 30 dni pred iztekom registracije in to podlajšaš 30 dni prej ti velja nasledje leto do tega datuma ali do datuma katerega bi ti letos potekla registracija?
Torej npr.: registracija mi velja do 25.9, če avto registriram danes mi velja do 25.9.2025 ali do 22.8.2025?
Zvarovalnica pa tako vrne denar za preostanek meseca?

Zavarovanje urediš za enako obdobje, kot ima/bo imel veljavno registracijo. Torej od 25.9.2024 do 25.9.2025.
Podaljšanje registracije je max 30 dni vnaprej, če se prav spomnim. Tam naj bi preverili, če so na zavarovalni polici ustrezni datumi od-do.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

APPluk ::

Registracija pa tudi velja do 25.9.2024 in ne eno leto od datuma ko jo opraviš torej npr.: 22.8.2024 - 22.8.2025?

GizmoX ::

Tako je - en mesec prej ti dajo samo zato, da ne bi vsi paničarili na tisti dan, pa nedelovnike, ipd.
Se pa vse podaljša za 1 koledarsko leto naprej, glede na prejšnjo registracijo.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GizmoX ()

2dark ::

Hudobec82 je izjavil:

Ja, res je full odvisno od tega kaj dejansko rabiš.



Asistenca pr Triglavu je skor 100 evrov.


Zanimivo. Jaz sem za asistenco lani plačal pri Triglavu 19.80€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

kingsix ::

Pri nas so zavarovanja avtomobilov totalen nateg. Za moj avto plačam za poln kasko + posamezni paketi 2300€. V Nemčiji bi to bilo pol ceneje.

LeQuack ::

kingsix je izjavil:

Pri nas so zavarovanja avtomobilov totalen nateg. Za moj avto plačam za poln kasko + posamezni paketi 2300€. V Nemčiji bi to bilo pol ceneje.


Tudi vse ostale storitve pri nas so nateg, ni samo zavarovanje izjema.
Quack !

kixs ::

kingsix je izjavil:

Pri nas so zavarovanja avtomobilov totalen nateg. Za moj avto plačam za poln kasko + posamezni paketi 2300€. V Nemčiji bi to bilo pol ceneje.


Imas kaksne konkretne stevilke za primerjavo? Vem, da je bilo ze vcasih govora o tem, pa je na koncu 1000 in 1 faktor, ki odloca o ceni. Tako si lahko na dupli kot pri nas ali pol cenej. Predvsem pri mocnih avtih.

kingsix ::

gre za avto mercedes benz E53 AMG.. 435KM.

Trenutno zavarovano pri Sava.. Malo pod 2300EUR. V kerem razredu sem zdaj nevem na pamet.. Mislim da že 55% popusta (pred cca 6 leti mi je žena naredila škodo zato nisem ziher - drugač nisem imel nezgod). Je pa zraven kao gotovinski popust pa vse možno.

V Nemčiji se je pripravil izračun preko kolega ki je v Nemčiji pri Allianz in še dvema.. Nisem sedaj tukaj podatka. Ampak cifre so bile med 1180 in 1300.

Koliko je znal povedat v Nemčiji vzamejo v izračun tudi asistence sisteme itd ki premijo znižajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

starfotr ::

LeQuack je izjavil:

Triglav podpira rekorde, zaradi podražitev gredo dobički v nebo.

"Največja zavarovalna skupina v Sloveniji je v prvem polletju ustvarila rekordnih 75 milijonov evrov čistega dobička."
https://www.delo.si/gospodarstvo/novice...


Saj so vsi, ki so dražili kovali rekordne dobičeke. Od naftnih družb do zavarovalnic. Če imaš iste odhodke in se ti prihodki povečajo potem je normalno, da je dobiček večji. Zblaznele cene so seveda agenda za večje dobičke.

kixs ::

kingsix je izjavil:

gre za avto mercedes benz E53 AMG.. 435KM.

Trenutno zavarovano pri Sava.. Malo pod 2300EUR. V kerem razredu sem zdaj nevem na pamet.. Mislim da že 55% popusta (pred cca 6 leti mi je žena naredila škodo zato nisem ziher - drugač nisem imel nezgod). Je pa zraven kao gotovinski popust pa vse možno.

V Nemčiji se je pripravil izračun preko kolega ki je v Nemčiji pri Allianz in še dvema.. Nisem sedaj tukaj podatka. Ampak cifre so bile med 1180 in 1300.

Koliko je znal povedat v Nemčiji vzamejo v izračun tudi asistence sisteme itd ki premijo znižajo.


Tako kot sem mislil - gre za mocnejsi avto. Pri bolj ljudskih ni razlike ali pa je pri nas cenejse. Ampak tako je bilo pred nekaj leti...

LeQuack ::

Ubistvu je za močnejše/dražje avte zavarovanje smešno poceni. Vsaj proti zavarovanju za dosti cenejše avtomobile.
Quack !

starfotr ::

Vedno se pofočkajo reveži, ki kupijo (predrag) avto, nimajo pa potem za zavarovanje/gume itd.

Lonsarg ::

Ma folk si tut ne zna vzet kalkulatorja v roke. Stavim da bi premijo namesto 2300EUR se dalo zbit na okoli 1000EUR, pa bi še vedno imel kasko, samo kako odbitno franšizo bi blo za dodat in raznorazne drage dodatke ki ti nič ne prinesejo bi blo za skenslat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kingsix ::

Saj denar ni problem. Hotel sem le izpostavit razliko med Nemčijo, kjer je standard višji.. In nami... Kjer veselo plešemo.
Ko ves kako je... se tukaj počutiš malo nategnjenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

kixs ::

Zato pa zdej zavarovalnice porocajo o rekordnih dobickih:

https://www.finance.si/sava-re-dobicek-...
https://www.finance.si/po-objavi-poslov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Neon87 ::

Jaz sem zavaroval pri Allianz za 550€ MAX vse, pri Triglav bi brez nekaterih kombinacij plačal nekaj čez 900€ (z vsemi popusti, tudi Drajv, Triglav komplet..).
Upam, da ne bo kakšne škode, da bi ugotovil kako pa je, ko je potrebno plačilo škode.

kixs ::

V kratkem mi potece registracija in sem sel gledat kje bi bilo najbolj ugodno zavarovanje. In vidim, da mi je dolgoletni zav. agent dal manjsi popust kot ga dobim pri na salterju tehnicnih pregledov. Do zdaj sem bil 100%, da mi da vedno najboljso ceno. Pri njem imam zavarovana dva avta in hiso. Dilema... :|

Utk ::

Jaz ne vidim dileme. Kje je dilema?

BaTeMaN ::

kixs je izjavil:

V kratkem mi potece registracija in sem sel gledat kje bi bilo najbolj ugodno zavarovanje. In vidim, da mi je dolgoletni zav. agent dal manjsi popust kot ga dobim pri na salterju tehnicnih pregledov. Do zdaj sem bil 100%, da mi da vedno najboljso ceno. Pri njem imam zavarovana dva avta in hiso. Dilema... :|


...podobna izkušnja (+življensko + motor +traktor... pa mi je razlagal, kako imam najboljše pogoje "ever", jaz pa sem imel izračun šalterja).
Agenta od TRIGLAVa pogledam ne več.
Celo dražjo opremo mi je ded nakljukal pri avtu, da je dobil kaj? par centov?

zdaj pač poklikam online pa raje ne razmišljam več kaj bi bilo če bi bilo..
less then zero

2dark ::

starfotr je izjavil:



Saj so vsi, ki so dražili kovali rekordne dobičeke. Od naftnih družb do zavarovalnic.


Ni res. Meni se zavarovanje ni nič podražilo. Celo pocenilo se mi je.

Lonsarg je izjavil:

Ma folk si tut ne zna vzet kalkulatorja v roke. Stavim da bi premijo namesto 2300EUR se dalo zbit na okoli 1000EUR, pa bi še vedno imel kasko, samo kako odbitno franšizo bi blo za dodat in raznorazne drage dodatke ki ti nič ne prinesejo bi blo za skenslat.


Folk ne bo iz lastnega žepa plačal nič. Pol pa jamrajo, ker imajo dražje.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

wcpapir ::

BaTeMaN je izjavil:

kixs je izjavil:

V kratkem mi potece registracija in sem sel gledat kje bi bilo najbolj ugodno zavarovanje. In vidim, da mi je dolgoletni zav. agent dal manjsi popust kot ga dobim pri na salterju tehnicnih pregledov. Do zdaj sem bil 100%, da mi da vedno najboljso ceno. Pri njem imam zavarovana dva avta in hiso. Dilema... :|


...podobna izkušnja (+življensko + motor +traktor... pa mi je razlagal, kako imam najboljše pogoje "ever", jaz pa sem imel izračun šalterja).
Agenta od TRIGLAVa pogledam ne več.
Celo dražjo opremo mi je ded nakljukal pri avtu, da je dobil kaj? par centov?

zdaj pač poklikam online pa raje ne razmišljam več kaj bi bilo če bi bilo..

Ne ločiš med dobrimi pogoji in dobro premijo, dražje opreme ti ni nakljukal on ampak ti je pravilno, pri totalnih škodah to je pomembno. Pravilna oprema se obkljuka zato, da imaš predmet zavarovanja pravilno naveden in je potem ob morebitni škodi pravilen obračun, če oprema manjka, ali pa je ni navedene pa gre za podzavarovanje in si ob totalnih škodah oškodovan.

V glavnem imel si dobre pogoje a višjo premijo, sedaj imaš nižjo premijo :)

kingsix ::

2dark je izjavil:

starfotr je izjavil:



Saj so vsi, ki so dražili kovali rekordne dobičeke. Od naftnih družb do zavarovalnic.


Ni res. Meni se zavarovanje ni nič podražilo. Celo pocenilo se mi je.

Lonsarg je izjavil:

Ma folk si tut ne zna vzet kalkulatorja v roke. Stavim da bi premijo namesto 2300EUR se dalo zbit na okoli 1000EUR, pa bi še vedno imel kasko, samo kako odbitno franšizo bi blo za dodat in raznorazne drage dodatke ki ti nič ne prinesejo bi blo za skenslat.


Folk ne bo iz lastnega žepa plačal nič. Pol pa jamrajo, ker imajo dražje.


V mojem primeru ko placam 2300e imam 1% odbitne franšize, kar znese 1200e. V Nemčiji stane zavarovanje pol manj Brez odbitne fransize.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

2dark ::

kingsix je izjavil:



V mojem primeru ko placam 2300e imam 1% odbitne franšize, kar znese 1200e. V Nemčiji stane zavarovanje pol manj Brez odbitne fransize.


Če nisi poiskal več rzaličnih ponudb je brze vezez pisat,da imaš. Razen, če si znižal iz 2600€ na 2300€. Ker teh 2300€ se da znižat pod 2000€. lp.

Samo je pa treba mal naokol povprašat.

Tole ti ne verjamem. To bi pomenilo, da je isti avto z enako dodatno opremo za polovico cenejši v NEmčiji.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

immortan ::

grawe polni kasko elite + AO plus 0.5% odbitna, 450€

2dark ::

immortan je izjavil:

grawe polni kasko elite + AO plus 0.5% odbitna, 450€


To ne pove popolnoma nič, ker nisi napisal znamko , model vozila, konje, dodatno opremo in nabavno vrednost vozila.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

wcpapir ::

Kasko elite se ne trži več po mojih podatkih. Bil je bullshit. Kao 3x letno si lahko koristil škodo in nisi nazadoval z bonusom, ko si šel na drugo zav. Je bil bonus zdesetkan.

2dark ::

Saj pravim. Glede se najcenješa opcija ne najbolj kvalitetna. To nista isti zadevi. Nikoli ne bosta. Pa ni treba verjet nobenemu agentu, razen. če nista najboljša kolega, da je dal najboljšo ponudbo, kot to beremo, da nekdo misli, da mu agent daje najboljšo ponudbo, ker so agenti plačani po proviziji.

Potem so tud kolobacije , kot je bilo 1 mesec nazaj, ko so določeni kleparji začeli zavračat vozila zavarovana pri generaliju, ker jim premalo izplačujejo. Potem imamo folk, ki kupi avto, kjer je cel kup dodatne opreme, kar očitno nimajo pojma, kar podraži zavarovanje. Ni vseeno kakšen tip luči ima vozilo, ali je serijsko ali so boljše , kar spet poviša premijo. Kakšno je sprednje steklo. Sem prepričan, da če ima avto head up, da je steklo ni enako, kot pri avtomobilu, ki ga nima.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
««
18 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6917855 (3122) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16844265 (10331) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26673649 (41240) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7822213 (16305) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10526343 (21245) theBill

Več podobnih tem