» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
2 / 17
»»

Mare2 ::

Jaz sem zavarovalni zastopnik za Tilia, ZM, Generali in Vzajemna.

Kot zasebno sporočilo oz. na email (mislim, da je viden v osebnem profilu) mi pošlji vse osebne podatke, tudi DŠ in EMŠO (za poseben popust namreč rabim vse te podatke), potem če imaš garažo oz samostojno dvorišče pred svojo hišo, otroci do 9 let, datum izpita za B, najraje pa vidim prejšnjo polico. Na njej so vsi podatki o avtu.
Ti bom naredil info izračun. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Veron ::

Pošljem v kratkem

bambam20 ::

Veron je izjavil:

Agenti, ki so tukaj ali kdor se spozna.


Torej iščem kako varjanto, kjer bi bil kasko mogoče malo bolj ugoden kot 1800eur (zavarovanje + "velik" kasko, ni vključen zlet s ceste, torej brez znanega "udeleženca", krije samo če se zaletiš v drugo vozilo. Če se še to vključi, sem skoraj na 2000eur zavarovanja in kasko). Na ta znesek pride še 450eur cestnine.

Torej 184kw, nova nabavna vrednost vozila 56.000eur, malo kilometrov prevozim (okoli 10k, če to igra vloge), bencinski motor.
Če zna kdo kaj predlagat (razn wiz, g24...) prosim s predlogi na dan :)


Na. Zelo pohvaljeni.

http://www.1st.si/

SkIDiver ::

Trenutno imam avto zavarovan pri Triglavu. Gledam novejši avto in po informativnem izračunu preko spletne strani me pride polno zavarovanje za 120kW (novonabavna cena vozila cca 28kEUR) z 1% odbitne franšize, 40% popusta na AO, brez popusta za AK (do sedaj sem imel zavarovane samo delne kombinacije) 1280EUR. Pri triglavu sem že 3 ali 4 leta, brez AO škod in škod iz naslova delnega kaska, vozniško dovoljenje imam 12 let in brez nesreče 11 let. Vozilo pa bi vsekakor želel zavarovati proti kraji.

IMO precej brutalna cena. Zaprosil sem ponudbo pri 1st in stopil bom v kontakt z agentom od ZM (po izračunu AO premije na Hi3). Kakšen nasvet kam se še lahko obrnem za informativno ponudbo? Mogoče kdo priporoča kakšnega agenta na območju LJ ali NM? Za primerno sodelovanje bi bili pripravljeni prenesti zavarovanje še enega vozila in hiše na izbrano zavarovalnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

M-XXXX ::

Hm cena se mi zdi malo kruta. Se pa res splača še kakšno ponudbo dobit pri kakšnem agentu. Za avto nabavne vrednosti malo pod 45k€, 131 kW, zavarovano vse kar se da je prišlo pod 1000€, 950€ če se ne motim. Tilija, Trebnje. Ti pa pošljem na ZS kontakt agenta, če ti mogoče kaj nuca.

Mare2 ::

Jaz sem zastopnik za ZM, Tilia, Generali...

Kot zasebno sporočilo mi pošlji podatke, še najraje imam sken dosedanje police na email. Poglej moj osebni profil.

Triglav ima res precej drago avtomobilsko zavarovanje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Utk ::

Informativni izračun Triglava je science fiction, če greš na Triglav ti noben agent pri zdravi pameti ne bo tolk naračunal. Najbrž bo pri kaki drugi zavarovalnici tudi ceneje, ampak niti pri Triglavu sigurno ne bo tolk kot tam piše.

SkIDiver ::

@M-XXXX hvala!
@Mare2 poslano.

@Utk vrjamem, da je informativni izračun science fiction, ampak precej dober, da pogledaš naokoli. Bolj je problem najti pametnega agenta za Triglav. Z zavarovalnico sem zadovoljen z agentom nisem bil, zato sem nazadnje polico podaljšal kar preko spleta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

trololo2 ::

Ne razumem te obsedenosti z agenti. Kaj ti lahko on zrihta več kot tisti 13% popust preko spleta?

Če recimo vzamem svoj primer, ko imam boniteto do konca in vedno vzamem samo osnovno zavarovanje, tisti "družinski popust" (oz. kakorkoli je ime) pa tako tudi preko neta izkoristiš.

SkIDiver ::

Nimam obsedenosti z agenti. Imam pa izkušnjo, da je bilo zavarovanje ugodnejše, če sem ga uredil preko agenta namesto neposredno pri zavarovalnici.

Ker imam možnost si bom seveda pridobil različne ponudbe in se odločil za najboljšo.

D3m ::

SkIDiver je izjavil:

Nimam obsedenosti z agenti. Imam pa izkušnjo, da je bilo zavarovanje ugodnejše, če sem ga uredil preko agenta namesto neposredno pri zavarovalnici.

Ker imam možnost si bom seveda pridobil različne ponudbe in se odločil za najboljšo.


To lahko potrdim. Sam imam svojega agenta pri Triglavu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

trololo2 je izjavil:

in vedno vzamem samo osnovno zavarovanje

Za take primere, ko nekdo res vzame samo osnovno zavarovanje, sploh pa, če se zavaruje kak Clio in pride zavarovanje s popusti 99 EUR. Nimaš hiše, nimaš možnosti, da se ti zgodi kaka nezgoda... Tukaj o kakšni prednosti imeti zastopnika res ni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

trololo2 ::

Saj tudi skupinski popust če imaš pri zavarovalnici več zavarovanj se lepo da vnovčiti preko spleta. Po kateri logiki naj bi ti agent zrihtal cenejšo varianto glede na to da si mora prislužiti še svojo plačo...

Najcenejša varianta je gotovo da si lahko privoščiš ne imeti zavarovanja. Pa naj bo to ker nimaš veliko premoženja oz. toliko imaš vedno dovolj na zalogi...

kremenko1 ::

Pred dnevi sem preverjal zavarovanje za Megana 1,5dci 81kw 2011l . Inf.izračun pri -50 komplet kasko,parking,stekla,narav.nesr.,osebe... v glavnem komplet. Triglav cca.820€ Generali 470€ ERGO 404€
Mi sploh ni jasno če je to mogoče. Nimam pa nobene veze z nobeno od navedenih zavarovalnic(za ERGO sem celo prvič čul)

mat xxl ::

Po mojem nisi enakega primerjal, pri meni je imel Generali vedno za vsaj 15% dražjo ponudbo od Triglava .

D3m ::

V bistvu se mi zdi, da se gre za nekakšno prestopno akcijo. Moja je bila enkrat pri Generaliju. Prvo je plačala podobno cca. 470€, kot je napisal kremenko1, drugo leto pa so ji dali polno ceno tam cca. 900-1000€ katere ni nameravala plačati zato je šla na Triglav.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

Triglav je občutno dražji od recimo Tilije.

kremenko1 ::

Evo pravkar sem sklenil za ženo zavarovanje za 1,5dci-ja ,odločil sem se za ERGO ,cena pri plačilu preko trajnika na 12 obrokov 440EUR . Brez kaska,vendar vse ostalo pa bi me prišlo 350EUR.Tako ,da sem bil prav presenečen.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Podaj še info o odbitni franšizi, premijskih razredih in kaj vse si zavaroval.

Invictus ::

trololo2 je izjavil:

Ne razumem te obsedenosti z agenti. Kaj ti lahko on zrihta več kot tisti 13% popust preko spleta?

Če recimo vzamem svoj primer, ko imam boniteto do konca in vedno vzamem samo osnovno zavarovanje, tisti "družinski popust" (oz. kakorkoli je ime) pa tako tudi preko neta izkoristiš.

Seveda ti ...

Svojega jaz ponucam da uredi vse bedaste birokratske zadeve kar se tiče zavrovanj. Samo pridem in plačam. Ali pa on pride k meni, kakor se dogovoriva ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kremenko1 ::

SkIDiver je izjavil:

Podaj še info o odbitni franšizi, premijskih razredih in kaj vse si zavaroval.

Kot napisano v prejšnjem postu, -50% kasko+parking+osebe+stekla+luči+naravne nezgode+divjad+asistenca.Je pa za dodatnih 34% popusta moral poslati polico v odobritev v centralo.

SkIDiver ::

Dobra cena. Hvala!

Utk ::

Brez kaska,vendar vse ostalo pa bi me prišlo 350EUR.
Vse ostalo brez kaska s polnim bonusom in brez vez je pod 200 evrov. Vseeno 440 za vse skupaj ni slabo. Oz. kaj vse naj bi sploh bilo ostalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mat xxl ::

bambam20 je izjavil:

Triglav je občutno dražji od recimo Tilije.


Morda, če ne dobiš komercialnih popustov, samo ko pa se kaj zgodi, pa pri njih brez dobrih odvetnikov, kljub jasni nesreči in policijskim zapisnikom ne urediš prav NIČ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

bambam20 ::

mat xxl je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Triglav je občutno dražji od recimo Tilije.


Morda, če ne dobiš komercialnih popustov, samo ko pa se kaj zgodi, pa pri njih brez dobrih odvetnikov, kljub jasni nesreči in policijskim zapisnikom ne urediš prav NIČ.


Tega je tudi mene strah, ker sem letos na Tiliji, da v primeru kakšne nesreče ne bo potreba po odvetnikih. ker cenovno so vsaj v mojem primeru z kombinacijami delnega kaska bili občutno cenejši od triglava. Sam sem imel pač to nesrečo, da sem bil dvakrat v zadnjem obdobju povzročitelj nesreče in sem šel v minus za 6 zavarovalnih razredov.

Triglva za razliko od Tilije, ZM Maribor in Adriatica nima pri splošnem zavarovanju odkup prve škode.


Kot tretje pa, da razen pri Tiliji nisem dobil nove zavarovalne police, kjer sem začel v 14 zavarovalnem razredu. Pri triglavu in ostalih bi začel v 16-tem.

lp.

čuhalev ::

Danes sem obiskal dva agenta za AO in AO+: Triglav in Tilija. Avto bom sedaj imel zavarovan drugo leto, tako da sem v 13. razredu. Izračun je prišel cenejši za 50 EUR pri Triglavu, v kolikor vzamem pri njih še dopolnilno dodatno zavarovanje, sicer je so še vedno cenejši za 10 EUR.

Imajo pa vsak svoje trike, popuste ipd. tako da se je težko odločiti. Je pa res, da seveda iščem najcenejšo možno polico, saj nisem na cesti da povzročam nesreče. 8-) Jutri dobim še ponudno od Adriatica pa da vidimo, kakšna bo.

bambam20 ::

čuhalev je izjavil:

Danes sem obiskal dva agenta za AO in AO+: Triglav in Tilija. Avto bom sedaj imel zavarovan drugo leto, tako da sem v 13. razredu. Izračun je prišel cenejši za 50 EUR pri Triglavu, v kolikor vzamem pri njih še dopolnilno dodatno zavarovanje, sicer je so še vedno cenejši za 10 EUR.

Imajo pa vsak svoje trike, popuste ipd. tako da se je težko odločiti. Je pa res, da seveda iščem najcenejšo možno polico, saj nisem na cesti da povzročam nesreče. 8-) Jutri dobim še ponudno od Adriatica pa da vidimo, kakšna bo.


Tale agent, ki ti je naredil ponudbo za Tilijo te je "nategnil".

Naj ti naredijo še neobvezno ponudbo http://www.1st.si/ za Tilijo in poročaj, če je še Triglav vedno cenejši :).

mirancar ::

ko se že pogovarjate o zavarovanjih me zanima če je možno priti do osnovnega zavarovanja ceneje kot je izračun na netu ( http://amzs.si/izracun_registracije/def... )
bi rad imel še en avto za po luknjah (ljubljani) pa se mi zdi 350 eur absurd, avto ima 58 konjev, pripravljen sem dat mogoče max 100 eur
ne zanimajo me nobene extra stvari, samo legalen avto na cesti, vinjete tudi ne

čuhalev ::

Saj se mi zdi tale Tilija nekako visoka, kljub temu, da imam upoštevanega že 30 % popusta (5 % od tu je premijski razred).

Torej je nekako tako ... Triglav naj bi bil najdražji za avtomobilsko zavarovanje?

bambam20 ::

čuhalev je izjavil:

Saj se mi zdi tale Tilija nekako visoka, kljub temu, da imam upoštevanega že 30 % popusta (5 % od tu je premijski razred).

Torej je nekako tako ... Triglav naj bi bil najdražji za avtomobilsko zavarovanje?


Napiši še za avto prostornino in koliko kw ima pa bom preveril pri svojih ponudbah ki sem jih dobil od Tilie.

...:TOMI:... ::

Mirancar, recimo boljša referenca kot amzs izračun je izračuna na g24

https://g24.si/

To je recimo realna cena. Seveda se da dobiti še ceneje, treba je povprašat pri agentih, na poslovalnicah, na spletu...
Tomi

čuhalev ::

Polo 2012 1.6 TDI 66 kW 1598 ccm (Polo Diesel 6R 1,6 TDI Comfortline 66 kW)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

gazibo ::

Jst sm bil pr enmu agentu, mi je njegova zaposlena izracunala 800€+ za BMW F30, 2014 316i, polni kasko oz. 600€ plus drobiz za neki osnovni kasko, kjer si izberes recimo samo proti tatvini, parkirisce itd. 30% bonusa pri ZM.

Medtem ko mi je pri Adriaticu za isto rekla 1400€


Kulci

SkIDiver ::

mirancar je izjavil:

ko se že pogovarjate o zavarovanjih me zanima če je možno priti do osnovnega zavarovanja ceneje kot je izračun na netu ( http://amzs.si/izracun_registracije/def... )
bi rad imel še en avto za po luknjah (ljubljani) pa se mi zdi 350 eur absurd, avto ima 58 konjev, pripravljen sem dat mogoče max 100 eur
ne zanimajo me nobene extra stvari, samo legalen avto na cesti, vinjete tudi ne


Cenejšega kot Hi3 nisem našel za takšen primer. Mogoče neposredno pri kakem agentu dobiš ugodneje. Je za preverit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

gazibo ::

A ima lahko ena oseba, 2 razlicna avta, zavarovana pri razlicnih zavarovalnicah ?

SkIDiver ::

Seveda. Lahko jih imaš 10, če želiš.

gazibo ::

tnx

bambam20 ::

Za "mlinčke" tipa 60-80 konjev si vzamite iztočnico, da vas osnovno zavarovanje + Ao+ naj ne bi prišlo več kot kakšnih 200€ max in še to v začetnem 14 razredu ali pa v 13-em razredu.

mirancar ::

SkIDiver je izjavil:

mirancar je izjavil:

ko se že pogovarjate o zavarovanjih me zanima če je možno priti do osnovnega zavarovanja ceneje kot je izračun na netu ( http://amzs.si/izracun_registracije/def... )
bi rad imel še en avto za po luknjah (ljubljani) pa se mi zdi 350 eur absurd, avto ima 58 konjev, pripravljen sem dat mogoče max 100 eur
ne zanimajo me nobene extra stvari, samo legalen avto na cesti, vinjete tudi ne


Cenejšega kot Hi3 nisem našel za takšen primer. Mogoče neposredno pri kakem agentu dobiš ugodneje. Je za preverit.

hvala, ta ima malo bolj "sprejemljive" cene, še zmeraj nateg ampak vsaj 3x manjši kot drugje
130 eur za 58 konjev
70 eur za 40 konjev
nima nobenih trapastih razredov
upam da ni kakih skritih pogojev, je pa vse preko spleta

theBill ::

mirancar je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

mirancar je izjavil:

ko se že pogovarjate o zavarovanjih me zanima če je možno priti do osnovnega zavarovanja ceneje kot je izračun na netu ( http://amzs.si/izracun_registracije/def... )
bi rad imel še en avto za po luknjah (ljubljani) pa se mi zdi 350 eur absurd, avto ima 58 konjev, pripravljen sem dat mogoče max 100 eur
ne zanimajo me nobene extra stvari, samo legalen avto na cesti, vinjete tudi ne


Cenejšega kot Hi3 nisem našel za takšen primer. Mogoče neposredno pri kakem agentu dobiš ugodneje. Je za preverit.

hvala, ta ima malo bolj "sprejemljive" cene, še zmeraj nateg ampak vsaj 3x manjši kot drugje
130 eur za 58 konjev
70 eur za 40 konjev
nima nobenih trapastih razredov
upam da ni kakih skritih pogojev, je pa vse preko spleta

Ta hi3 je podobno sranje kot wiz, brez premijskih razredov. Za tvoj primer in nekoga, ki ima PR14 ajde v redu, drugače pa to močno obžaluješ, ko si kupiš novejši avto in želiš polni kasko, pa je zaradi PR14 drag kot hudič.

Konkretno za moj avto samo AO: hi3 325€ , Tilia s PR5 200€

Zato je kot poceni opcija za samo osnovno in razrede nabirat Tilia še vedno zakon, brez povzročene škode napreduješ dva premijska razreda na leto, ali pa G24, cenovno še malo ugodnejši vendar napreduješ samo po en premijski razred.

...:TOMI:... ::

Pri Tiliji je tako, da če imaš doma en avto z bonifikacijo, da lahko, zavaruješ drugi avto v družini in dobiš iste pogoje.

Primer: prvi avto ima 50 % bonifikacije, drugi avto je čisto nov, recimo od sina. Sin ima 0 %, dobi pa toliko popusta, kot da bi imel 50 % bonifikacije. Pogoj je, da sta oba avta pri tiliji, ni nujno, da je stari avto bil že prej zavarovan pri njih.

Nato se vsako leto popust znižuje, bonifikacija povečuje, če ni nesreče.

Za preračunat je, koliko se to izplača, je pa en izmed možnosti za cenejše pridobivanje bonusa.
Tomi

SkIDiver ::

@TOMI ima AS tudi nekaj takšnega?

...:TOMI:... ::

Ne vem, vprašaj jih.
Tomi

čuhalev ::

Da, tudi AS ima takšen pristop. Ravno danes sem si uspel skleniti zavarovanje za 180 EUR, kar predstavlja 60 % cene, ki sem jo dobil pri Tiliji, pri čemer imam sedaj vključeno še nezgodno zavarovanje in asistenco v Sloveniji.

theBill ::

...:TOMI:... je izjavil:

Pri Tiliji je tako, da če imaš doma en avto z bonifikacijo, da lahko, zavaruješ drugi avto v družini in dobiš iste pogoje.

A nimajo tega vse zavarovalnice, ki imajo agente, torej ne G24, WIZ, itd.

Sam sem pred leti pri Grawe dobil za motor enak PR kot sem ga že imel pri avtu. Vprašat je pa treba ja, ne gobca šparat.

...:TOMI:... ::

Prenos bonusa iz avta na motorje je drugo, kot tole.

Sicer pa, kolikor vem imajo vse zavarovalnice prenos bonusa na motor, s tem da je pogoj, da ne odjavljaš motorja čez zimo.

Hvala za info, da tudi AS omogoča isto kot Tilia. Nisem vedel.
Tomi

psychoshorty ::

Sem samo na hitro skozi prebral... ce je kdo tukaj zav. zastopnik, se javite prosim v ZS. Iscem ugodno ponudbo za kasko zavarovanje. Vec info na ZS.

Mikaa ::

Pozdravljeni vsi skupaj,
sem prebrala, da veliko uporabnikov sprašuje za avtomobilska zavarovanja, kje je najugodnejše itd. Delam v podjetju, ki ne dela samo z eno zavarovalnico, ampak z vsemi in naredi informativni izračun vseh zavarovalnic, kje se najbolje splača. Ni vsakemu Tilia najbolj ugodna (večini je, tudi meni med drugimi), je pa tudi dosti primerov, kjer se ugotovi, da se bolje splača zavarovati (zaradi premijskih razredov, to lahko razložim če koga zanima)na drugi zavarovalnici.
Če koga zanima mu brezplačno naredim/o informativne izračune, pa tud uredimo zavarovanje.
Tudi druga zavarovanja se plačujejo po nepotrebnem več kot je potrebno, ker si nekatere zavarovalnice stroške vodenja zraven zaračunavajo pa tega ne vemo.
Tako da, če koga katerekoli zavarovanje al pa nižanje stroškov oziroma premij zavarovanj za popolnoma enake stortve zanima, milahko piše.
LP

bambam20 ::

Mikaa je izjavil:

Pozdravljeni vsi skupaj,

Če koga zanima mu brezplačno naredim/o informativne izračune, pa tud uredimo zavarovanje.

LP


Lahko ti objavim podatke o vozilu, premijski razred in željene kombinacije delnega kaska, ki jih želim v zavarovalni pogobi in boš tukaj javno objavila, kako dobre pogoje imaš.

Se strinjaš?

Mikaa ::

velja...ti nardim izračun za vse zavarovalnice?
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916345 (1612) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841004 (7070) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26669650 (37241) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012396 (7572) BCSman
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524991 (19893) theBill

Več podobnih tem