» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
«
1 / 17
»»

--MiRaLdInJo ::

Pozdrav.

Prišel je čas, ko moram podaljšati avtomobilsko zavarovanje za eno leto. Zanima me, če obstajajo kakšni ponudniki ki imajo karseda ugodno avtomobilsko zavarovanje?

Trenutno me pri triglavu pride skupn1 cena zavarovanja avtomobila 360Eur z vključenim AO+ in avtomobilsko asistenco. Gre se pa za Omego 1.8 16v 86kw. Vtej ceni je že vključen popust 14% triglav paket in še 15% zaradi bonusa(nobehih nesreč) ter plačilo zavarovanja z gotovino.


Torej, če kdo ve še za kakšno cenejšo varijanto avtomobilskega zavarovanja kar na dan z besedo :)

jakan123 ::

Jaz sem agenta vprašal, če se da dobiti kakšen popust pa sem dobil 40%. Res pa, da imam tudi hišo zavarovano pri isti zavarovalnici in dopolnilno zavarovanje.

blackbfm ::

g24? sam mislm da loh sam z mastercardom plačaš

5er--> ::

Zgooglaj naslove zavarovalnih agentov in jim na mail pošlji povpraševanje. Če hočejo sklenit posel, se bodo potrudili.

--MiRaLdInJo ::

jakan123 je izjavil:

Jaz sem agenta vprašal, če se da dobiti kakšen popust pa sem dobil 40%. Res pa, da imam tudi hišo zavarovano pri isti zavarovalnici in dopolnilno zavarovanje.


Saj pri nas imamo tudi zavarovano: hišo, 2 avtomobila in 3 dopolnilna zavarovanja(triglav paket 14%)

JesseP ::

Danes so me klicali iz Tilie (nekje sem jim zgleda pustil telefonsko -.-). Zgleda, da je kak nov agent in bi se znal potrudit za poceni zavarovanje :)

Če želiš ti na ZS posredujem kontakt od agenta, lahko pa na njihovi strani preveriš.

--MiRaLdInJo ::

JesseP je izjavil:

Danes so me klicali iz Tilie (nekje sem jim zgleda pustil telefonsko -.-). Zgleda, da je kak nov agent in bi se znal potrudit za poceni zavarovanje :)

Če želiš ti na ZS posredujem kontakt od agenta, lahko pa na njihovi strani preveriš.


Kar pošlji mi kontakt :)

Tilen ::

Silverving, v vsakem primeru pošlji končno, najboljšo ponudbo tudi nazaj Triglavu. Navsezadnje, če si z njimi zadovoljen in oni s tabo, ti lahko ponudijo to, kar ti ponuja konkurenca. Ne pozabi, da imajo bistveno več podatkov o tebi, kot konkurenca.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

s6c-gEL ::

...:TOMI:... ::

Da ne bom delal reklame, me lahko kontaktiraš na ZS. Btw, cene so nekaj eur nižje, kot recimo g24, wiz ipd. Poznam 2 dobra agenta glede tega, ti bom dal kontakt. Če imaš bonusa 50 % se splača vzeti še zavarovanje prve škode, tistih nekaj eur na leto...

Hi3 je pa fora, da nima bonusov/malusov, plačaš polno ceno vsako leto. Če imaš nesrečo ni bojazni za izgubo bonusa/pridobitev malusa.
Tomi

Pixy222 ::

Ne pozabit da je na HI3 polna cena enako visoka ali nižja kot cena normalnih zavarovalnic z -50%. Tele bonuse/maluse so nam itak zavarovalnice samo vcepile v glavo, nevem zakaj bi to sprejemal.
Na HI3 maš cca 3€ na kW in kar še dodatno vzameš. Osnovno za megana 78kW pride 192€... Res pa nevem na pamet kaj lahko dodatno zavaruješ in točne cene.

...:TOMI:... ::

Hehe, in tebi se to zdi poceni? Jaz sem dobil za 100 kW nižjo ceno. Res pa je, da imam 50 % bonusa.
Tomi

Pixy222 ::

A nam še zaupaš pri kateri zavarovalnici imajo tako ceno, lahko na ZS. Jaz imam tudi 50% pa nikjer nisem prišel ceneje skozi.
Hvala
lp

Utk ::

g24 ima za 103 kw 170 evrov z ao+ in asistenco.

Assass1n ::

Kva se ti zajebavaš? Kdo ti je to zrihtal.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Utk ::

Nihče mi ni nič zrihtal. Šel sem na internet, izpolnil, in plačal. Kako ti bo kdo pri g24 kaj zrihtal?

jakan123 ::

Sem naredil izračun na g24 pa pride za 81kW z AO in asistenco 552EUR....
Tudi, če bi imel -50% je to še vedno več kot 170EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakan123 ()

Assass1n ::

Tole bom pa drugo leto naredil, sem dal pri as 360EUR osnovno+potniki pa imam se hišo pa motor pri njih pa -30% bonifikacije. Cccc
PS: pa 87kW
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

Utk ::

jakan123 je izjavil:

Sem naredil izračun na g24 pa pride za 81kW z AO in asistenco 552EUR....
Tudi, če bi imel -50% je to še vedno več kot 170EUR

Nikjer ne piše nič o -50%, samo o premijskem razredu. Je pa odvisno še od avta, poštne številke, koliko časa si lastnik, itd., sej veš kaj vse si moral vnest. Očitno si v strašno tvegani kategoriji.
Ja, če jaz vnesem za svoj avto kot da sklepam zavarovanje prvič, tudi dobim 551. Verjetno je to maksimum za avte v mejah normale. Po 5 letih brez škode, premijski razred 1, si pa na 170.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

eric_cartman ::

e-študentska zavarovanja:

Zavarovanje preko Vzajemne za Hyundai Coupe 1.6 16V 76kW (105 KM) l. 2004 pri meni: 30% bonusa, znesek z delnim kaskom (parking, toča, divjad) 240 EUR. Na 5 obrokov z obrestmi nanese skoraj 255 EUR.

Full kasko bi me prišel cca. 315 EUR.

Naj opomnim, da ne rabiš študentskega statusa za zavarovanje avta prek e-zavarovanj.
Zavaroval sem ga v Domžalah.

Lp

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Raje se pozanimajte kako je potem, če je potrebno uveljavljat kakšen odškodninski zahtevek, ko imate nesrečo. Tilij aima recimo res slabo kritje za avtomobilsko ascistenco. Pri Generaliju so mojsti, ko je potrebno izplačati denar in komplicirajo, da se zjokaš.

Tako, da dobro razmislit, kje zavarovat vozilo, da ko se dogodi nesreča nimate sivih las in vi skačete okoli cenilcev in po zavarovalnicah.

AS in ZM sta občutno cenejši od Triglava v večini primerov. Mi mamo pri Triglavu enih 8 zavarovanj, pa mi to nič ne pomaga, če dobim na ZM-ju za skoraj 100€ nižje zavarovanje.

Me pa zavarovalnice tipa Wiz g23, Tilija, Grawe, generali ne zanimajo, ker sem prebral veliko negativnih iukušenj zavarovancev.

Utk ::

Ja za obvezno zavarovanje je res ful pomembno kako izplačujejo denar, in res me zanimajo strašne negativne izkušnje uporabnikov. A so morali iz svojega žepa plačat škodo? Nikomur pa ne gre denar lahko iz rok, to je pa sigurno.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Ja za obvezno zavarovanje je res ful pomembno kako izplačujejo denar, in res me zanimajo strašne negativne izkušnje uporabnikov. A so morali iz svojega žepa plačat škodo? Nikomur pa ne gre denar lahko iz rok, to je pa sigurno.



men je recimo dost pomembno do kakšnega zneska ti krije zavarovalnica asisstenco na cesti. Je pa menda ralika, če ti crkne avto v tujini in ti moraš potem doplačat iz lastnega žepa, ker je kritje samo za polovico.

Pa, ko naletiš na divjad, poškoduješ stekla, svetilna telesa ( sploh xsenom-- določeni bi radi na račun zavarovalnice nove xsenome, ker na 10 let starih BMW-jih ti svetijo v kur..cu )).. itd, itd.. Obvezno zavarovanje je en lulek.

Ni vedno 30€ cenješe vedno najboljše. Samo v razmislek. Men lahko generali ali pa tilija ponudita veliko ugodnejše pogoje pa me ne bodo videli nikoli. Pač, njihov odnos je izjemno slab. Storitev pa tudi.

Utk ::

Ja če ne znaš vozit, ti je obvezno en lulek, če znaš, imaš pa obvezno zavarovanje za 170 evrov (slej ko prej), v tem času pa našparaš več kot lahko narediš škode. 170 evrov proti 600 kot pride vsaj približno spodoben kasko, je že v 10 letih ena skoraj totalka, če se ravno ne skotališ iz Triglava. Totalka, ki jo načeloma človek naj ne bi naredil več kot enkrat v življenju. Je pa problem, če si prodal gate in dušo, da si kupil avto...
Ampak sej od nekoga morajo tudi zavarovalnice živet, tako da ti kar zavaruj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dottor ::

Jaz imam na Triglavu cenejše zavarovanje kot na G24 pa imamo pri njih 2xavto in 3xdodatno. Pa nimam -50%, pa dodano imam za voznika začetnika (da lahko brat vozi), zeleno karto, zavarovanje voznika in sopotnikov.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

tancuri ::

Pozdravljen, različne zavarovalnice imajo različne vsote...lahko ti naredim izračun, samo podatke bi potrebovala.
Lahko pa greš po informativne izračune na 2, 3 zavarovalnice in ti povedo koliko bi kje naneslo.

Lp.

vorantz ::

G24 že dolgo ni več poceni tako, da ga nima smisla dajat v te primerjave
wiz in hi3 pa sta nekako enaka

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Ja če ne znaš vozit, ti je obvezno en lulek, če znaš, imaš pa obvezno zavarovanje za 170 evrov (slej ko prej), v tem času pa našparaš več kot lahko narediš škode. 170 evrov proti 600 kot pride vsaj približno spodoben kasko,


kasko se glede glede na novo vrednost vozila. Jaz imam recimo polni kasko s 5% soudeležbo 250€. To, kdo zna kako vozit je neumesna pripomba. Imaš razpokano sprednje steklo. Ti boš pač, ker maš viška denarja plačal iz lastnega žepa. jaz ne bom. Pa tud, ko srne skačejo čez cesto in v vozila nima tukaj veze kako voziš. Računi so pa potem visoki.

Utk ::

Ja če vsako leto fašeš škodo se ziher splača, če vsako tretje, se pa za 750 evrov že marsikaj popravi. Jaz sem imel par let kasko, in čeprav sm fasal par lukenj od toče, že srednjeročno je to pač čista zguba.
In koliko je vreden avto, za katerga stane polni kasko 250?

trololo2 ::

Kasko se mnogim splača tudi ker je nategovanje zavarovalnic v SLO nacionalni šport. Triglav recimo je sploh znan po "poškodbah na parkiriščih", kjer uporabniki na x način poškodujejo avto, potem pa se pač zlažejo da je poškodbo staknil na parkirišču. Oz. zavarujejo že poškodovan avto, ker slučajno poznajo agenta ipd. Zato pa je premija potem dražja.

bambam20 ::

Utk je izjavil:


In koliko je vreden avto, za katerga stane polni kasko 250?


Dobrih 10.000€.

Utk ::

Obvezno za tak avto ti pri g24 pride 120 evrov, brez vez. Meni gre predvsem to na živce pri klasičnih zavarovalnicah, vsak agent kot da ti je najboljši prijatelj in kot da je samo tebi dal popust. Nočem nobenih popustov, trikov in vezane trgovine, daj izračun na net, da bom lahk primerjal. Ko bo to imel triglav, bom premislil. No saj ima že, sammo nihče ni tako nor da plačal tiste cene ppo ceniku.

...:TOMI:... ::

Ah, kasko je brez veze.Voziti je treba avto, ki ga ni škoda, potem pa tudi zavarovanja ne rabiš. Moraš pa imeti varen avto, to je dejstvo. Jaz raje kupim nove gume, nove bremze, delam reden servis, v nasprotju z ljudmi, ki kasko plačajo na XX obrokov, gume kupujejo najcenejše ali pa imajo stare ko zemlja.

Ne smeš biti ovca, ki se boji za avto. Moji kolegi z 10 let starimi jajci trepetajo v LJ, da bi jim avto ukradli, nedavno se ga enemu kolegu tudi resnično ukradli, sicer je bil mlajši, ko 10 let ampak, hej, imaš statistično najbolj priljubljen avto na črnem trgu, kaj drugega sploh pričakuješ?

Avto je orodje, ki te pripelje varno in udobno od točke A do B. To je bistvo.

Pa še to, vsak bi moram imeti zavarovan avto zase, ne pa tako, kot je sedaj, za druge. Sedaj moram plačevati za druge, ne zase.
Tomi

bastadu ::

...:TOMI:... je izjavil:

Pa še to, vsak bi moram imeti zavarovan avto zase, ne pa tako, kot je sedaj, za druge. Sedaj moram plačevati za druge, ne zase.
To je čisto pravilno, da je tako. Za druge imaš zavarovanega zato, da v primeru nesreče, ko si kriv ti in pride do kakšnih hujših posledic na strani soudeležencev, ne plačuješ potem celo življenje za nekoga, ker bi tako tudi ti imel 'uničeno' življenje ... seveda v primeru, ko je tvoje vozilo bilo izpravno in nisi vozil pod vplivom kakšnih substanc, ko so v cestnem prometu nedovoljene ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

...:TOMI:... ::

Ne, ker to je prelaganje odgovornosti na druge. In to neodgovornost sedaj vsi kolektivno plačujemo in ustvarjamo monopole na področju zavarovanja.

Jaz bi uvedel sistem: zavarujem svoj avto, če se mu kaj zgodi v prometu, ne glede na to, kdo je kriv. Če drug udeleženec nima zavarovanega avta, je sam kriv, naj plača iz svojega žepa škodo na svojem vozilu. Tako zavarovanje bi moralo biti neobvezno. Pa s tem bi izničili kasko, kar je tudi svojevrsten nateg.

Pri recimo zdravstvenem zavarovanju nima veze; če prideš k zdravniku z razbito bučo ti jo bodo povili, ne glede na to, če si sam kriv (recimo padec) ali pa je kriv nekdo tretji (pretep). Vse se krije iz zavarovanja. To je samo en primer, jaz tudi ukinil zdravstveno zavarovanje, ker to je spet leglo monopolov in parazitov. Ko kaj rabiš, pa moraš čakat ali pa samoplačniško plačat. Se opravičujem za OFF...
Tomi

bastadu ::

Ne gre za takšno odgovornost, kot si jo predstavljaš. Prav vsakemu posamezniku se lahko zgodi, čeprav je v prometu sicer vedno deloval odgovorno, delček sekunde in napačna odločitev ali nepozornost, morda pač splet nesrečnih okoliščin in že si lahko zaznamovan za celo življenje, tako ali drugače (beri: finančno ali na račun zdravja)... zavarovanje avtomobilske odgovornosti ti lahko prihrani finančni zalogaj, zdravlje pa bolj težko ... Če gledam tvojo logiko: kako bi nekdo, ki ima avto vreden 100, mogoče 200 eur, tanka za 5 eur, čez mesec komaj spravi skupaj za šteko cigaretov, in z nesrečo, v kateri je kriv povzroči ogromno materialno škodo, bog ne daj da koga povozi ... Kaj mu boš vzel oz. kako boš poravnal nastalo škodo? Kvečjemu ga boš pripravil do tega, da gre na štrik in vsi izgubijo ...

...:TOMI:... ::

Za ljudi brez denarja obstaja javni prevoz. Revež, ki nima za kruh si ne more privoščit avta! Naj vam bo to že enkrat jasno.

Promet je odgovornost. Sedaj vsi brezskrbno peljemo, kot pač peljemo, nobeden pa ne pomisli, da če se zaleti nekam, da lahko govorimo o več 100 kEur škode.


Če nekdo skrene s ceste in trči v en avto z 2 potnikoma ter zbije še enega pešca...

Stvar bi morala biti sledeča: vsi bi morali imeti



a) denar za zdravljenje/popravilo svojega avta

ali
b)imeti zavarovan avto/sebe (zdravstveno, nezgodno, pravno)

Zakaj se iz avtomobilskega zavarovanja krije stroške za zdravljenje, razne odškodnine, popravila poškodovane signalizacije, ograj ipd.

Moralo bi biti tako:
Država oziroma upravljalec cest naj zavaruje svojo lastnino (ali pa tudi ne, če meni, da ni treba), če mu kdo uniči lastnino iz kateregakoli razloga. Se pravi, podrt semafor ipd.

Zavarovanje avta bi moralo biti enako zavarovanju plocevine.

Tudi, ko zavaruješ hišo, zavaruješ zase. Če se tvoja hiša podre in pod sabo podre še sosedovo, to ni več tvoj problem. Sosed mora imeti zavarovano, če hoče kaj dobit.
A ne bi bilo čudno, da bi vsak zavaroval hišo za drugega?
Tomi

vorantz ::

Nesite te blodnje v loceno temo
jeebus

mat xxl ::

.....Tomi.... Koliko si pa ti star, me prav zanima, ko take neumnosti pišeš !

Za vozilo se zavaruje odgovornost napram tretjim osebam, torej tudi škoda, ki jo ti narediš na semaforju.

Glede hiše pa enako, sosed ima lahko zavarovano in ti nič in se tvoja hiša podre na njegovo.

Zavarovalnica bo sosedu izplačala škodo in sosed ne bo ob živce, da jo dobi, nato pa bo zavarovalnica zahtevala regres od vas in če imate zavarovanje bo to pokrivalo škodo, sicer jo boste pa vi zavarovalnici poplačali.

--MiRaLdInJo ::

Pozdrav.

Nakoncu sem tako kot vedno do sedaj zavaroval avto pri triglavu.

Vse skupaj me je stalo 460Eur - obvezno/cestnina/AO+

Lp

Hockey ::

Modra odločitev.

Invictus ::

bambam20 je izjavil:

Raje se pozanimajte kako je potem, če je potrebno uveljavljat kakšen odškodninski zahtevek, ko imate nesrečo. Tilij aima recimo res slabo kritje za avtomobilsko ascistenco. Pri Generaliju so mojsti, ko je potrebno izplačati denar in komplicirajo, da se zjokaš.


ZAto sem sam pri Triglavu.

V končni fazi je pa največ odvisno od agenta. Pravi agent uredi marsikaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Sploh ne.
Agent nima veze pri izplačilu škode.
Lahko sicer tebi govori ti je kaj "zrihtal" ampak v resnici nima veze.
Tako je!

bambam20 ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

Pozdrav.

Nakoncu sem tako kot vedno do sedaj zavaroval avto pri triglavu.

Vse skupaj me je stalo 460Eur - obvezno/cestnina/AO+

Lp



Zdaj nam pa še povej, kakšno prostornino motorja ima tvoja avto in koliko kw :). pa ti bom povedal, če si dobil res ugodno zavarovanje.

bambam20 ::

Ni mi dalo popravit post. Sem kasneje videl, da si napisal za kateri avto gre. Mislim, da bi pri konkurenci lahko dobil še konkretno ceneje.

kitajc ::

Bliža se čas, ko bom moral zavarovati svoj osebni avtomobil. Gre za Seat Cordobo '95 1.6 GLX 55kw, ki si jo lastim že skoraj 10 let. V tem času sem nabral 40% popusta. Po internetu sem preverjal ponudnike in zasledil občutno cenejše ponudbe kot pa mi je do sedaj ponujala moja zavarovalnica (Triglav op.p.). Izbiral sem najcenejše možnosti. Če bom dodal kaj več, se bom odločil kasneje.

1. Triglav - 206€
2. Hi3 - 164€
3. Wiz - 149€
4. G24 - 126€

Zanimiva pa mi je ponudba Zavarovalnice Tilia - MojAvto^km , saj se vozim le po mestu in se tako kilometri ne naberejo prav hitro. Piše sicer, da ponujajo storitev od 56€ naprej (prvih 1000km zastonj), kakršna je cena pri 50% popustu in (verjetno) moči motorja med 30 in 40 kw. Sam imam sicer 40% in le 55kw, kar niti ni tako slabo.

Kakšne pa so vaše izkušnje s Tilio in G24 pri uveljavljanju škode? Zaletel se zaenkrat še nisem, a vse je enkrat prvič.

Verjetno ceneje od tega ne bo šlo. Pa tudi ne ljubi se mi pregovarjati z agenti, da bom potem dobil 20€ popusta. Morda še
kakšne druge zavarovalnice?

REGISTRACIJA

Izračun na amzs-jevi spletni strani pravi, da bom za registracijo odštel okoli 140€. Je možnost, da bi vse skupaj znižal ali je vse to fiksno?

theBill ::

O kakšnem uveljavljanju škode ti to govoriš, glede na to, da gre le za obvezno zavarovanje?

Čisto vseeno je, kje imaš sklenjeno samo obvezno zavarovanje, iz tega gre itak samo povrnitev škode drugemu ob prometni nesreči, katero ti povzročiš. Ne oziraj se na razne Triglav fanboye zgoraj, ki pri obveznem zavarovanju plačujejo še agenta "priznane zavarovalnice" zaradi lastnega dobrega občutka.

Glede stroškov cestnine in taks, tisto je fiksno, vseeno kje boš podaljševal registracijo.

Za samo obvezno je G24 najcenejši, kar je tudi evidentno iz tvojih primerjav. Pri WIZ izgubiš premijski razred (naj se s tem igra kdor se hoče), dobra varianta je Tilia, kjer brez škode napreduješ dva razreda na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

gazibo ::

Kaj je premijski razred ?

Mare2 ::

gazibo je izjavil:

Kaj je premijski razred ?

Premijski razred pomeni, koliko popusta pridobiš vsako leto zavarovanja brez škode. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Veron ::

Agenti, ki so tukaj ali kdor se spozna.
Tretnutno imam avto zavarovan na AS, vendar nekega popusta nimam (razen družinskega popusta na osnovno zavarovanje 50% + nekaj na gotovino, enkratno plačilo). Vendar pri kasko zavarovanju ni skoraj nič popusta (oče, nosilec družinske police ni ravno veliko kasko zavaroval).

Torej iščem kako varjanto, kjer bi bil kasko mogoče malo bolj ugoden kot 1800eur (zavarovanje + "velik" kasko, ni vključen zlet s ceste, torej brez znanega "udeleženca", krije samo če se zaletiš v drugo vozilo. Če se še to vključi, sem skoraj na 2000eur zavarovanja in kasko). Na ta znesek pride še 450eur cestnine.

Torej 184kw, nova nabavna vrednost vozila 56.000eur, malo kilometrov prevozim (okoli 10k, če to igra vloge), bencinski motor.
Če zna kdo kaj predlagat (razn wiz, g24...) prosim s predlogi na dan :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916339 (1606) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16840991 (7057) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26669646 (37237) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012393 (7569) BCSman
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524988 (19890) theBill

Več podobnih tem