» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
12 / 17
»»

mat xxl ::

koyotee je izjavil:

Jaz sem dobil isto ceno lani pri triglavu kot leto prej pri savi. Letos bo pa se 30% zaradi drajv aplikacije.


Ne bo, verjemi Drajv je 25% največ, pa daleč od tega, da bi bilo na vse, so spremenili !!!

;-) ::

Je pa res da pri triglavu dobis kritje kot ga drugje niti ne moreš-že pod stock je zavarovalna vsota na AO Plus 100.000€, pri ostalih 51.000 oz sava včasih 75.000.

V kolikor si voznik in rataš invalid prav pride ce nimas kako drugace urejeno nezgodno.

Topo159 ::

-valvoline- je izjavil:

Zanimivo, ce mas se enga ali vec avtov za 2 ali naslednjih ne dobis nic popusta oz pr ne velja. Ker idiotizem.

Lahko bolj natančno to razložiš?
Imam avto s premijskim razredom 1. Če kupim še en avto, začnem v premijskem razredu 14 in vsako leto napredujem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Topo159 ()

RedDrake ::

Topo159 je izjavil:


Lahko bolj natančno to razložiš?
Imam avto s premijskim razredom 1. Če kupim še en avto, začnem v premijskem razredu 14 in vsako leto napredujem?

Točno tako.
Imam avto s PR1 (lastnik vsaj enega vozila z 0 škodnimi primeri že 20 let+).
2015 kupil drugi avto.
Začel s PR14, nikoli napredoval (ker je avto registriran samo v sezoni - kabrio).
2016 kupil tretji avto.
Začel s PR14.
2017 sem vse poslal v tri pisane marjetice in drugo ter tretje vozilo zavaroval preko WIZ-a, ker je bilo več kot 50% cenejše ...

JimmyO ::

Tole savino zavarovanje hi3.si je super za samo osnovno zavarovanje. Prihranil sem več kot 100 € v primerjavi z lanskim letom.

Je še kakšna alternativa wiz ter g24 (opail sem da je pri obeh identična formula izračuna in si nista več konkurenca?). Zdaj me samo še zavarovanje ustavlja da ne kupim drugega avta, ker sem v 14 PR mi za kasko hočejo vzet 1200 €+ (odvisno od soudeležbe). Sem klical tudi zavarovalničarja pa mi je namutil dobrega jurja. Ker bi z avtom delal manj kot 10k kilometrov letno mi je to bistveno preveč.

Če je kakšen zavarovalničar na forumu ki bi mi bil pripravljen "zrihtat" PR popust (proti plačilu seveda) naj me kontakira preko ZS-ja.

GizmoX ::

RedDrake je izjavil:

Topo159 je izjavil:

Imam avto s premijskim razredom 1. Če kupim še en avto, začnem v premijskem razredu 14 in vsako leto napredujem?
Točno tako.
Trik: možno je za stari avto vzeti novo polico (PR14), na novi avto pa prenesti staro zavarovalno polico (PR1). Še posebej, če omenjamo kasko, je razlika enormna.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GizmoX ()

RedDrake ::

GizmoX je izjavil:

Trik: možno je za stari avto vzeti novo polico (PR14), na novi avto pa prenesti staro zavarovalno polico (PR1). Še posebej, če omenjamo kasko, je razlika enormna.

Ja, to je smiselno, ko ljudje stari avto obdržijo, ker kupijo dejansko novi avto.
Večkrat ko si ljudje omislijo drugi avto je sicer nakup rabljenega namenskega vozila (offroad, kabrio, project-car, track car, ipd ...). V teh primerih je kasko na "sekundarcu" dostikrat nesmiseln, ker je vrednost takih vozil do max 15k EUR, vredni so pa 10%-20% novega, kar pomeni, da se kasko ne splača.
Kot rečeno, meni so najboljšo ponudbo z max komercialnim popustom za kabria leta 2016 spravili na ~400 EUR. leta 2017 sem na WIZ-u plačal 220 EUR (no manj, ker sem itak prekinil polico po pol leta). Ali pa za moj "športni project car", kjer z PR1 in komercialnim popustom nisem prišel pod 500 EUR, na WIZ-u pa laganih ~380 EUR ...
Se je pa letos WIZ za kabria podražal, očitno zaradi združitve z Generali. Bom videl kako bo stanje, ko jeseni pride moj namočnejši voz na vrsto ...

nicksonn ::

Zdravo,
Zadnjih par let sem zadovoljen z Wizom, me pride najceneje (140kW PR9 AO in asistenca) = 330€.

Imam pa vprašanje, kje je najcenejše zavarovanje za tovorna vozila (kombi Ducato furgon, DO 3,5T).
Privat, ne na firmo. Wiz in ostali nizkocenovniki so (presenetljivo (ali ne)) zgolj za osebna vozila...
x n!

archer ::

Mene pa zanima naslednje. Mogoče je že kje bilo vprašano, pa ne bi zdaj bral teh 12 strani:
Kakšna imate kaj zavarovalna kritja pod posameznimi alinejami avtomobilskega zavarovanja in kdaj je po vašem mnenju kritje previsoko oz. prenizko.

Npr. jaz vozim Renault Megane, letnik 2008, večinoma po Sloveniji, cca. 10.000 km letno. Avto je parkiran doma in ni vsak dan izpostavljen javnim parkiriščem in podobno.
aod - smrt, poškodbe, zdravje - 10.480.000EUR, uničenje stvari - 2.100.000EUR.
aop - zavarovanje voznika - 500.000EUR.
aka - delni kasko za par stvari, ki se mi zdi pametno, da so še zavarovane

Kako drugi določate višine kritij. Sam sem aod že dvakrat povečal. Sam agent ni rekel nič, ko sva pa povišala kritje, pa skoraj ni bilo razlike v ceni zavarovanja in potem sem se odločil za več. Nimam pa občutka (kdo ga pa ima?), kakšno kritje je smiselno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: archer ()

;-) ::

Tole uničenje stvari je bv vsak zastopnik ti ga bobdrugače razložo ko greš pogoje brat pa je megla.

Takemu kot si se opisal ponavadi priporočam kasko s 0,5 odbitne franšize, ao, ao+ in asistenco ker je ipak renault.

Kasko s 0.5% zato ker je v akciji poceni, za avte do 25k eur se splača ker je vseeno toliko ceneje da si kako skodo ze na racun prihranka pokrijes.

Zgoraj ko opisujes ao je to dvakratna ZV kar je bv. Še nihče ni iskoristil več kot pet milijonov pri nas.

Ao plus -zav.voznika pa nimaš 500.000 ampak 50.000 kar je zakonsko določena min. ZV.

Utk ::

Ma kaj boš plačeval kasko za 12 let starega renoja...vreden je 2 jurja, če ima poln tank in nove gume, se pravi več kot jurja realno ne moreš dobit v kešu, še bolj realno 800, za to plačevat karkoli je pa brez veze.

;-) ::

Ker stane 300€ ao ao + in kasko, čebpa mas ao ao + in divjad ter stekla pa mogoce malo manj....

Utk ::

Malo majn ja. Obvezno in AO+ stane za tak avto stane 140 evrov, maksimalno. Normalno, če mu "prodaš", da stane obvezno za to šajtrgo 250 evrov, mu pa lahko za 50 zrihtaš še nekaj od kaskega...
Sem imel podoben avto s 103 kw in sem plačeval 120 obveznega. Ko bo nov avto tolk star te pa z veseljem pocukam za rokav, da mi za "malo več", recimo 180, zrihtaš divjad in stekla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

;-) ::

Si pa heroj da upas trdit da stane 140 brez osnovnih podatkov.

Utk ::

Sej sem napisal - maksimalno. Lahko je tudi majn. Težko pa več. Če ni glih nek RS.
In ne glede na to kolk je, divjad + stekla pri tako starem avtu ne stanejo malo glede na obvezno, razen če je obvezno napihnjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

;-) ::

Cene delne kombinacije sploh nimajo prav nobene povezave s ceno osnove, se vidi da bolj malo veš.

archer ::

No, to kar sem lani plačal je bilo cca. 300EUR. Nisem pa vsega napisal, ker tam ni zavarovalnih kritij in me ni zanimalo.

Pri aod je cena premije za navedene zavarovalne vsote 172EUR. Premijski razred 6.
Pri aop za voznika imam 500.000EUR in ne 50.000EUR. Sem še enkrat pogledal. Premija je 30EUR. Premijski razred 6.
Pri aka imam D, E in J.
Zraven je še dodatna oprema - prtljaga, znesek premije 5EUR oz. nič.
Seveda ao in ao+ imam.
Pa zeleno karto imam.
Pa nezgodno zavarovanje za voznika + 4 potnike. Spet ranga 5EUR oz nič.
Plus neko zavarovanje za kolesarje. Spet 5EUR oz. nič.
Na koncu je še 25% iz Triglav Drive pa je račun manjši, kot je skupaj na polici.

Polnega kaska ne bi vzel. Za delni kasko sem pač sprijaznjen. Imam raje tistih 100EUR več in grem v primeru škode na zavarovalnico in se mi ni treba okrog z rezervnimi deli pa fušarji ukvarjati. Vem, da je Megane star 12 let, samo vseeno mi je če plačam za zavarovanje 200 ali pa 300EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: archer ()

Utk ::

;-) je izjavil:

Cene delne kombinacije sploh nimajo prav nobene povezave s ceno osnove, se vidi da bolj malo veš.

Sem kje napisal, da imajo vezo? Se vidi, da ni treba niti znat brat za agenta...

Imam raje tistih 100EUR več in grem v primeru škode na zavarovalnico in se mi ni treba okrog z rezervnimi deli pa fušarji ukvarjati.

Če imaš kasko, ga pelješ na zavarovalnico in servis, ali na servis, ki ima pogodbo z zavarovalnico, če nimaš kaskega, ga pelješ na katerikoli servis hočeš. Na nobenega ti ni treba svojega blatnika prinest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

;-) ::

Lahko sliknes kako je mogoce da imas 500.000 ao plus ? Lahko tud skrijes podatke

archer ::

Prilagam sliko police z nekaj podatki.

 Polica Triglav

Polica Triglav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: archer ()

High5 ::

Se je samo pri meni G24 letos konkretno podražil?
Lani za AO, AO+, nezgodno ter asistenco plačal 170, zdaj kljub nižjemu premijskemu razredu izračun kaže 250€.

krneki ::

Pri G24 imam samo AO...plačal praktično isto 82,34 EUR (5 centov manj kot lansko leto).

kixs ::

Lani sem imel pri Wizu AO in AO+ lepih 79€. Letos sem gledal, da pride ista rec 98€ :lol: Kontaktiram svojega agenta in pravi, da bo nekaj od Generalija zrihtal, ker so Wiz prevzeli. No, dobil sem poloznico za 73€ 8-O :D

High5 ::

Ja najbolje bo kar poklicat pa vprašat :D, saj mislim da je bil pri meni lani izračun ravno tako višji, po pogovoru pa sem potem plačal enako kot predhodno leto (170).

Anney ::

Kako je z drugim avtom, če imaš na prvem polni bonus, verjetno je drugi 0?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

koyotee ::

Drugi avto polna cena.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Valvoline ::

Generali ima zdaj po novem popust 50% tudi za drugi avto. Zakaj to ne velja za spletne wiz,g24 mi ni jasno saj so pod kapo generalija. Kak so pa cene pri generaliju primerjano wiz/g24/hi3? Pr frendu k mi zrihta res pocen zavarovanje preko porcheja(-50 na to se -50 komercijalnega) ne morem dobit -50% za drugi avto, pa iscem alternativo.

zobnik ::

Ni mi čisto razumljivo pri teh pr.razredih.
Sava ima 3 pr.razred, kot vem nižje ne gre Triglav pa 1 pr.razred.
Če narediš nesrečo, greš za 3 pre.razrede gor. Torej Triglav 4 pr.razred kar je še vedno -50%. Pri Savi pa padeš na -35%. Al pa se motim in greš tud pri Triglavu na -35%
Ne vem

Utk ::

Sava ima tudi 1.

zobnik ::

Zakaj so mi potem G24 1 pr razreda upošteval pri Savi 3 pr.razred

Pisal sem jim že, bom vidu njihovo razlago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

;-) ::

ker imajo zavarovalnice razlicne PR. Grawe ima do 0. najnižji je PR0.

in kot zgoraj omenjeno če imaš drug avto ki ga voziš med sezono (kabrio npr.) lahko dobiš za drugega vsaj -35% (PR07) temu se reče družinski bonus. Lahko ga ima lastnik večih avtov ali 5 družinskih članov na istem naslovu.

zobnik ::

Pogledal polico. Mislim da je vse vredu -55% oz. 45% premije.

JimmyO ::

Kako pri WIZ-u oz. g24 preverjajo PR razred če si ga vpišeš sam ?

Primer: nevem svojega točnega PR razreda, vpišem razred 8 a sem v bistvu v 10 razredu, na koncu plačam in prejmem polico na mail ter registriram avto. Kdo me bo lovil ? bo polica enostavno neveljavna v primeru nesreče ? Kako gre to, se je kdo pozanimal ?

WhiteLenate ::

JimmyO je izjavil:

Kako pri WIZ-u oz. g24 preverjajo PR razred če si ga vpišeš sam ?

Primer: nevem svojega točnega PR razreda, vpišem razred 8 a sem v bistvu v 10 razredu, na koncu plačam in prejmem polico na mail ter registriram avto. Kdo me bo lovil ? bo polica enostavno neveljavna v primeru nesreče ? Kako gre to, se je kdo pozanimal ?

Naknadno bodo zahtevali kopijo prejšnje police.

GizmoX ::

Obstaja Slovensko zavarovalno združenje, kjer skupaj vodijo register zavarovanj, škodnih zahtevkov, ipd. Zavarovalnice imajo torej dostop do takih podatkov.

Jaz sem že 2x prestopil iz neke zavarovalnice k g24, pa mi v nobenem primeru ni bilo potrebno pošiljati kopije prejšnje police.
Je pa res, da se nisem zlagal/zmotil. Verjetno pri odstopanju od podatkov iz njihovih registrov res zahtevajo dokumentacijo.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Utk ::

Eno je to, da te lahko preverijo, če slučajno ni tam nič, pa še zmeraj ne bojo nič težili dokler ne narediš neke škode.

Lonsarg ::

Kdaj bodo končno ta PR ukinili ker je kar neko jajce k se deduje in podobne fore. Recimo midva sva šla iz enega avta na dva in ko greva spet na dva avta kar kako spet PR 15 kaka bedarija.

Namesto tega naj se uvede register nesreč in nekaj let brez nesreče je maksimum in to je to, veliko bolj relavantno. Oziroma zaravovalnica bi pač kombinirala register nesreč z starostjo in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

A višino zavarovanja (AO) še vedno računajo glede na "konje" ali je to bilo samo včasih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

;-) ::

ao se računa glede na kw ja, kasko in delne kombinacije glede na ceno novega vozila.

GizmoX je izjavil:

Obstaja Slovensko zavarovalno združenje, kjer skupaj vodijo register zavarovanj, škodnih zahtevkov, ipd. Zavarovalnice imajo torej dostop do takih podatkov.

Jaz sem že 2x prestopil iz neke zavarovalnice k g24, pa mi v nobenem primeru ni bilo potrebno pošiljati kopije prejšnje police.
Je pa res, da se nisem zlagal/zmotil. Verjetno pri odstopanju od podatkov iz njihovih registrov res zahtevajo dokumentacijo.


Link ki si ga dal, je preverjanje če ima določen avto z registrsko številko sklenjen AO, zraven seveda piše pri kateri zav. SZZ seveda ne daje podatkov vsem zavarovalnica za vsakega ki bi hodil brez predhodne police s seboj, tako misljenje je narobno. Kako točno pa dobijo podatke pri wiz pa nevem. Vem pa da je že marsikdo iz wiza dobil "fauš" bonus ki ga kasneje nikjer ni mogel uporabit ker ga sistem ni sprejel. Vsakič, prav vsakič se bonus na oddelkih zavarovalnic preveri za vsaj 2 leti nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

igor0203 ::

Se da dobiti boljšo ponudbo od te?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

;-) ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

;-) ::

250 brez dobrega popusta. 195 z dobrim popustom Grawe.

nezgodno zav. na polici je brezveze in ne sluzi nicemur vsi ki so zavarovani z njim so zavarovani iz ao in ao plus z veliko visjimi vsotami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

MrStein ::

;-) je izjavil:

ao se računa glede na kw ja, kasko in delne kombinacije glede na ceno novega vozila.

A se starost vozila kaj upošteva?
Ker sem zdaj videl ene stare zavarovalne police in je cena trikratna od zadnje letošnje. Obseg je podoben. AO, AO+, delni kasko (stekla in podobno, divjad). mogoče parkirišče? (zdaj več nimam pred sabo, bom pozneje poiskal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

;-) ::

starost vozila vpliva samo na ceno pri kasku ce že. z ao in ao plus ne zavaruješ avta

D3m ::

igor0203 je izjavil:

Se da dobiti boljšo ponudbo od te?



Šele 9.PR razred?
|HP EliteBook|R5 6650U|

miraldi ::

Je tu kakšen triglav agent, da bi naredil ponubo za avtomobilsko zavarovanje?

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Kripto mesi ::

Brez drajv kode na triglav pozabi, ker bo vse dražje kot pri ostalih zavarovalnicah.

miraldi ::

Imam 24% drajv kodo na moje ime ;)
Pri triglavu mi je najbolj všeč njihova neomejena asistenca in 8dni nadomestno vozilo.
Jbg 1x letno jo zih uporabim .

Imam tudi triglav komplet.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Miha 333 ::

Kripto mesi je izjavil:

Brez drajv kode na triglav pozabi, ker bo vse dražje kot pri ostalih zavarovalnicah.

Meni je Triglav agent tudi najprej naračunal dražjo varianto, potem pa sem mu prinesel informativni izračun druge zavarovalnice, pa je takoj brez problema spustil celo par evrov nižje od konkurence, s tem da ima Triglav boljšo asistenco. Nobene Drajv kode. Izgleda, da je odvisno od pogajalskih sposobnosti.

aborko ::

Koliko bi prišlo zgolj AO za CLIO 2 storia,2008 letnik, 5 vrat, 1.2 55 kW, prva registracija (PR 15). Nekako sem računal od 120-130€, vendar pod 160€ ne pridem...
««
12 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916568 (1835) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841448 (7514) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670256 (37847) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821399 (15491) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525192 (20094) theBill

Več podobnih tem