» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
10 / 17
»»

nicksonn ::

kixs je izjavil:

Ocitno ni nobenega razloga proti.

Naceloma mi WIZ naracuna priblizno 30% nizjo osnovno in AO+ premijo od Save in to pri istih pogojih. Pa ze zdaj sem imel na Savi precej ugodnosti - ocitno bi slo se vec. Bom vprasal agenta, ce lahko kaj zrihta za stalno stranko :lol:

Enako pri meni. S tem da niti nisem agenta gnjavil, ampak sem pri Wizu vse uredil prek neta. Vbistvu sem imel v 15min že na mizi sprintano polico. Od teh 15min sem vse 3x pregledal, sicer bi blo še prej.
x n!

Miha 333 ::

Mene je pri Savi prišlo le 10 EUR več (letno) kot je bil izračun na Wizu (bonus imam PR6), s tem da imam pri Savi vključeno še ohranitev bonusa ob prvi škodi. Res da sem malo pognjavil agenta, ampak očitno se to splača, saj sem dobil kar 40% komercialnega popusta. Za tako malo razliko imam vseeno raje klasično zavarovanje, kjer mi normalno napreduje bonus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

starfotr ::

Saj ti povsod napreduje bonus, razen pri hi3.si. Oni so brez premijskih razredov, idealno za tiste, ki se veliko zaletavate.

Pač imajo tako poslovno odločitev, nič ni narobe s tem.

Miha 333 ::

Tudi Wiz.

estons ::

Wiz spremlja ali si imel kakšno škodo v zadnjih 2 letih in v tem primeru plačaš primerno več. (Drugače pa nimajo premijskih razredov, samo "škoda v zadnjem letu", "škoda v zadnjih 2 letih" ali "nič škode v zadnjih 2 letih".)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

2dark ::

estons je izjavil:

Wiz spremlja ali si imel kakšno škodo v zadnjih 2 letih in v tem primeru plačaš primerno več. (Drugače pa nimajo premijskih razredov, samo "škoda v zadnjem letu", "škoda v zadnjih 2 letih" ali "nič škode v zadnjih 2 letih".)



Men je po telefonu zagotovila, da pri WIzu normalno odbijajo premijski razredi, če greš nato od njih drugi zavarovalnici. Koliko je to resnica ne vem, ker mi je dejala, da oni izdajo potrdilo glede premijskih razredov, če potem zavaruješ pri drugi zavarovalnici. To je meni sicer precej sumljiva obrazložitev, ker pri klasičnih zavaorvanjih se v sistemu vidi, v katerem premijskem razredu si.

kixs ::

Pac shranis stare police. Sej je vse v sistemu.

2dark ::

kixs je izjavil:

Pac shranis stare police. Sej je vse v sistemu.



ne vem niti, če pride v prometne, kam moraš do cenilca, kateri so poblaščenci za wiz... Saj ne da bi imel v mislih, da bi se zaletaval pa vseeno.


Seveda. Staro polico je potrebno hranit .

kixs ::

Wiz ima preko Adriatic-Slovenica oz. po novem Generali.

Utk ::

2dark je izjavil:

kixs je izjavil:

Pac shranis stare police. Sej je vse v sistemu.



ne vem niti, če pride v prometne, kam moraš do cenilca, kateri so poblaščenci za wiz... Saj ne da bi imel v mislih, da bi se zaletaval pa vseeno.


Seveda. Staro polico je potrebno hranit .

Imaš seznam pooblaščencev in na njem je kar nekaj uradnih servisov. Veliko avtov odpelješ direkt na najbližji servis in to je vse kar narediš, ne vem kakšna je tu razlika proti drugim zavarovalnicam.

JimmyO ::

Pozdravljeni,

Ima kdo izkušnje glede sklepanja Wiz zavarovanja (ali g24) in uveljavljanjem nekega komercialnega popusta ? Sem si ravnokar naredil izračun in mi izpiše cca. 1700 € polni kasko (+parking, in wiz cesta) oz. samo za kasko nekje okoli 1500€, pri g24 je ta cifra še višja (pri polnem zavarovanju).

Predvidevam da delam nekaj narobe pri izračunu ?

Utk ::

Kater avto pa?

JimmyO ::

Audi nek srednji cenovni rang, cena novega mi izpise da je cca. 40k.

d4vid ::

Mi lahko kdo naredi izračun, kje bi bilo najceneje za 225 konjskega megana 2 l. 2005? Imam 5 let izpit, do sedaj zavarovano na triglavu, registracijo imam konec meseca, na triglavu sem v 9 razredu-nisem imel nobene nesreče. Star sem pa 23, ker vidim da je tudi to važno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

starfotr ::

Važno je tudi, kje živiš.

JimmyO ::

Sicer na prejšno vprašanje nisem dobil odgovora, pa vendar imam še eno vprašanje če ima kdo s tem izkušnje. Torej oseba A ima 50% popust za zavarovanje avta, avto je pred časom prepisala na neko drugo osebo B in nima več izpita. Je možno v tem primeru narediti prenos njegovega bonusa na osebo C ?

Vidim da na tem forumu glede zavarovanj ni nekega hudega znanja, obstaja kak namenski forum ?

joggi79 ::

JimmyO je izjavil:

Je možno v tem primeru narediti prenos njegovega bonusa na osebo C ?

Priznam da nimam pojma o tem, ampak po vsej logiki bi rekel da ne. Bonus je oseba A dobila z neproblematicno voznjo brez povzrocene skode, ne z lastnistvom avtomobilom. Tako da dvomim, da bi zavarovalnice kar po defaultu sprejele dejstvo, da je oseba C ravno tako neproblematicen voznik kot oseba A zgolj zato, ker je od njega dobila/kupila avto. Ampak sigurno obstaja kak zavarovalniski agent, ki to bo povedal bolj tocno in ne zgolj na podlagi logike :)

PunkDude ::

Jaz sem prejel bonus od druge osebe brez problema. Je menda pogoj le, da imaš več let izpit že.

hator ::

@JimmyO v katerem premijskem razredu si ? Če prvič sklepaš zavarovanje si v 14. premijskem razredu.

kixs ::

Je pa fora ta Wiz.... gres cez postopek zavarovanje, ampak nehas pred zakljuckom. Si pa ze prej vpisal vse prave podatke. Ni vrag, da cez pol ure dobis mail, da nisi se zakljucil postopka in hkrati ti dodelijo dodaten popust v visini 10% :D

GizmoX ::

JimmyO je izjavil:

Torej oseba A ima 50% popust za zavarovanje avta, avto je pred časom prepisala na neko drugo osebo B in nima več izpita. Je možno v tem primeru narediti prenos njegovega bonusa na osebo C ?
Bonus se da prenašati med ožjimi družinskimi člani - odvisno od zavarovalnice, zavarovalnega agenta, ipd. Komplicirajo glede prenosa na otroke (manj izkušenj). No, jaz svojega bonusa na taščo nisem mogel prenesti.
Bonus se da prenašati/obdržati nekje 2 leti od zaključka zadnje police (spet, odvisno od zavarovalnice ipd.).
Najlažje je tudi, da oseba C odpre novo zavarovanje pri isti zavarovalnici, kjer je imela zavarovalno polico oseba A.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

JimmyO ::

hator je izjavil:

@JimmyO v katerem premijskem razredu si ? Če prvič sklepaš zavarovanje si v 14. premijskem razredu.


Padel sem nazaj v 14. razred zaradi nesreče na parkirkingu.

Hvala @GizmoX za koristne informacije, bom s tem šel po informacije naprej na zavarovalnico.

Utk ::

Če si v 14. razred padel nazaj, sigurno ne bo wiz najcenejši zate.

_Sajmon_ ::

Hm, gledam da bi podaljšal zavarovanje za mojga Ford Focusa 2009. AO in AO plus, zelena karta ter asistenca. Nisem pričakoval takih razlik: G24 mi pride 130€, Wizz 162€ (-5% popusta za nek popust), Grawe 186 €, Generali pa 215€. Edina razlika, ki jo vidim na hitro je, da pri Generaliju imam konfortno kritje in ohranitev bonusa (PR01) pri škodnem primeru; pri G24 pa imam osnovno asistenco in pa tudi nisem imel na spletu nikjer možnost vnesti dodatne opreme (cca 1500€), kar pomeni, da je osnova malce nižja.

V čem je haklc? Nisem pričakoval, da bi G24 bil toliko cenejši.

SumTingWong ::

Kako je torej z napredovanjem na Wiz? Napreduješ za en razred vsako leto ali ne?

Bye ::

Ne, WIZ nima napredovanja po razredih. Zato sem prešaltal na G24.

2dark ::

Bye je izjavil:

Ne, WIZ nima napredovanja po razredih. Zato sem prešaltal na G24.


G24 ima?

JimmyO je izjavil:



Padel sem nazaj v 14. razred zaradi nesreče na parkirkingu.




Temu bi se lahko elegantno izognil, če bi imel doplačano za ohranitev bonusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

SumTingWong ::

Ampak zanimivo ... na Wiz me pride AO+ in asistenca 400€, na G24 pa 195€ (92kW avto, razred 11). Razlika je kar konkretna. Trenutno sem pa nekje vmes pri AS.

@Bye: hvala

Bye ::

2dark je izjavil:

Bye je izjavil:

Ne, WIZ nima napredovanja po razredih. Zato sem prešaltal na G24.


G24 ima?

JimmyO je izjavil:


Ima, zato sem tudi prešaltal k njim; to je bil predpogoj.

Padel sem nazaj v 14. razred zaradi nesreče na parkirkingu.




Temu bi se lahko elegantno izognil, če bi imel doplačano za ohranitev bonusa.


Ima, zato sem tudi prešaltal k njim; to je bil predpogoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

2dark ::

Bye je izjavil:

2dark je izjavil:

Bye je izjavil:

Ne, WIZ nima napredovanja po razredih. Zato sem prešaltal na G24.


G24 ima?

JimmyO je izjavil:


Ima, zato sem tudi prešaltal k njim; to je bil predpogoj.

Padel sem nazaj v 14. razred zaradi nesreče na parkirkingu.




Temu bi se lahko elegantno izognil, če bi imel doplačano za ohranitev bonusa.


Ima, zato sem tudi prešaltal k njim; to je bil predpogoj.



Na Wiz-u mi je preko telefona rekla, da je tudi napredovanje po razredih, samo v to ne verjamem, ker če se odločiš potem, da boš sklenil zavarovanje pri drugi zavarovalnici ti izdajo pisno potrdilo o zavarovalnih razredih? Lol.

Tole men smrdi, ker zavarovalni razredi so javno dostopni vsem zavarovalnicam.

Pac-Man ::

Meni so leta pri Wizu priznali na Adriatic Slovenici, ki je njihova starševska zavarovalnica.

Je bilo treba v poslovalnico, nekaj so kontaktirali centralo, v glavnem kar nekaj kolobocij. Ampak se je uredilo.
Povsem možno, da ti to izvede tudi agent kake druge zavarovalnice, če mu predložiš dokaze, da si imel vsa ta leta zavarovan avto. Denar ne smrdi.

P.S.
Po novem (lahko) daš bonus, tako da je napredovanje po razredih. To je bilo še pred tem.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

jakan123 ::

Kje se lahko dobi najugodnejše zavarovanje za mladega voznika? Potrebujem polico, ki je vezana na voznika in da velja za vse zavarovalnice.

D3m ::

Mnenje glede Allianz?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gejzo ::

A kdo ve, kako je z družinskim avtomobilskim zavarovanjem pri Adriatic Slovenica. V primeru, da obnovim polico, ali potem spet pridobim bonus od družinskega člana ali to velja samo prvo leto?

SumTingWong ::

Velja skos, ne vem pa kaj se je AS zgodilo letos ... Meni se je kasko podrazil za 25%, pa brez skode ali karkoli z zavarovalnico.

MIHAc27 ::

Jaz sem si včeraj prvič urejal AO zavarovanje preko G24. Rad bi opozoril na eno stvar.

Pač zataknilo se je pri plačilu v prvo. Ni panike, g24 pošlje na email link, da dokončaš.
No, ko sem uporabil link, se je premija podražila za cca 15€. 2x kliknem nazaj, še enkrat izberem tip vozila, vse ostale podatke aplikacija ima, in cena je spet normalna. Ker sem moral še enkrat prekiniti tik pri plačilu, se je isto zgodilo tudi drugič. Torej cena je bila 15€ več. V tretje je bilo plačilo zaključeno in tudi cena na računih je, kot mora biti.

Je to kaka znana finta, za nepozorne?

WhiteAngel ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz sem si včeraj prvič urejal AO zavarovanje preko G24. Rad bi opozoril na eno stvar.

Pač zataknilo se je pri plačilu v prvo. Ni panike, g24 pošlje na email link, da dokončaš.
No, ko sem uporabil link, se je premija podražila za cca 15€. 2x kliknem nazaj, še enkrat izberem tip vozila, vse ostale podatke aplikacija ima, in cena je spet normalna. Ker sem moral še enkrat prekiniti tik pri plačilu, se je isto zgodilo tudi drugič. Torej cena je bila 15€ več. V tretje je bilo plačilo zaključeno in tudi cena na računih je, kot mora biti.

Je to kaka znana finta, za nepozorne?


A to ti je še AO+ dal zraven al od kje teh 15 evrov?

MIHAc27 ::

Ne, AO Start je še vedno izbran, če kliknem nazaj. Standard je od Starta dražji 30€, torej več kot teh 15€...
Tudi pri pravi ceni, je Standard 30€ dražji kot Start.

Tudi v drugo, ko informativni račun shranim, in mi ga pošlje po emailu... je po kliku na link tarifa 15€ večja.

anketar ::

generali pripojil AS, posledično ni več WIZ-a ampak G24, premije so dražje kot so bile pred pripojitvijo (100€+), občutno pri novem sklepanju

estons ::

Danes sem dobil neko njihovo propagando po navadni pošti in menda Wiz ostaja?

Drugač glih te dni podaljšujem obstoječe Wiz zavarovanje, pa je ista cena. Bomo videli, če se bodo do naslednjega leta še kaj dodatno spomnili.

Btw, sem šel zdaj za hec probat izračunat zavarovanje na www.wiz.si, pa me ne spusti naprej, ko moram izbrat/vnest poštno številko - kljub izbrani pošti in naselju iz drop down-a, prijavi napako in noče naprej. A je samo bug ali dejansko ukinjajo wiz?

anketar ::

bug, 1000 ne dela, cene so od g24 vzel, višje je, sem pred 1 tednom gledu (pod nove pogodbe in ne že sklenjene)

očitno je hi3.si cenejše od g24, kdo je sedaj pocen Sava?

SumTingWong ::

Žal so se zavarovanja res podražila, vsaj izračuni na spletu. Za moj avto se je AO+ podražil iz 210€ na 260€. Koliko se bo pa res podražilo, bom videl sredi leta, trenutno sem pri AS.

mmackon72 ::

Jaz sem primerjal Hi3 in Wiz/G24 in je prvi 200€ druga dva pa 110 za enako zadevo. Pri hi3 ne najdem opcije vnosa trenutnega premijskega razreda ali ga ne upoštevajo ali pa samo jaz ne najdem :( Je pa res da če vzamem oboje pridem na lansko ceno triglava 8-O

-valvoline- ::

hi3 se splaca za tiste k nimajo nic ali zelo malo bonusa, g24 tisti k ga majo 20-30%, pri wizu je najcenejse ce ze mas 40-55% popust oz si v najvisjih razredih 1-5. Tako je vsaj bilo doslej. Teti sem za fabio 47kw zrihtal zavarovanje pri wiz dalec najcenejse je bilo 52e letno sam osnovno,brez ao+, je pa mela ze 50% popust oz 2 al 3 razred.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Men pride na wiz isto kot grawe za moj avto z mojim bonusom. Je pa res da vrjetno pri nobeni zav. Nebi nobeno zavarovanje stalo 52€ razn preko spleta. Tak da pri tak nizkih premijah go for it.

;-) ::

Zdajle sem racunal se po hi3, pride drazje od zgoraj omenjenih. Zmoti me da bonusa ne upostevajo ker ce se spozabis in ga 3 leta ne uporabis ti propade, ko zaprejo se hi3 eventuelno preplacas vse za nazaj ker si brez bonusa.

-valvoline- ::

Enkrat sem probal naredit izracun pri wiz za mojo astro 1.3cdti 66kw, pr3, 75e osnovno,skupaj z A0+ 90e, z nezgodno 110e (brez asistence). Se kar ugodno. Vendar mam en kolega k mi rihta zavarovanja pri zmb/sava preko porcheja, nikoli vec kot 100e(tudi manj ne, vedno okroglih 100e letno) vse zraven tudi asistenca za kakrsenkoli avto do 99kw. Pri wizu bi me to stalo cca 150e,za avto z vec kw se drazje, asistenca je draga (v bistvu je ne rabim kolega jo *zrihta* zraven), ampak to velja zgolj zame drugmu v mojem imenu ne more naredit :) tak da za ostale pa wiz.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

To je res ce uporabi pri tebi popust za zaposlene,vsak zaposlen ima dva ali pa tri take popuste...drugace res tezko.

2dark ::

Lani so s ezačuda zavarovanaj podražila. Le zakaj. Bo treba letos v konreten lov na popust.

;-) ::

Isces prek spleta al tak pri nasih zav.?
««
10 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916547 (1814) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841446 (7512) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670249 (37840) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821398 (15490) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525192 (20094) theBill

Več podobnih tem