» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
9 / 17
»»

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

bambam20 je izjavil:


https://www.1st.si/

Sem poslal povpraševanje pred 10 dnevi, pa še danes ni ponudbe.
Kako dolgo ponavadi rabijo?


Oprosti. Ne delam pri njih. Osebno sem jih poklical.

Mare2 je izjavil:

Za Zav. Sava ti lahko jaz izračunam, če si iz Ljubljane ali bližnje okolice. Rabim prejšnjo polico in seveda vse podatke na email. :)



Midva se bova tudi slišala jeseni. Če mi boš dal 60€ nižjo ponudbo pridem v Ljubljano. pa še za kavo ti dam. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

loveJDM ::

Ker sem lani imel prometno in mi je zavarovalnica placala odskodnino za poskodbe mi sedaj izracunajo ceno zavarovanja cca 1000€,lani pa 300...kaj e da storit?

bambam20 ::

Greš drugam?

loveJDM ::

Ja razmisljam v tej smeri ja

bambam20 ::

Sicer ne razumem, zakaj bi imel tako povišano premijo letos? Saj imaš zavarovano v primeru odškodnine.

Mare2 ::

bambam20 je izjavil:

Sicer ne razumem, zakaj bi imel tako povišano premijo letos? Saj imaš zavarovano v primeru odškodnine.


Ugibam, morda je prešel iz PR13 v 16 in izgubil pravico do variabilnega popusta. Treba je preračunat, morda je kje ceneje. :)

IL_DIAVOLO ::

loveJDM je izjavil:

Ker sem lani imel prometno in mi je zavarovalnica placala odskodnino za poskodbe mi sedaj izracunajo ceno zavarovanja cca 1000€,lani pa 300...kaj e da storit?


Kupis mocnejsi avto.

loveJDM ::

Situacija je taka da imam 200% pribitka...ce grem k drugi zavarovalnici startam z 0?

Mare2 ::

loveJDM je izjavil:

Situacija je taka da imam 200% pribitka...ce grem k drugi zavarovalnici startam z 0?


No comment. :)

koyotee ::

loveJDM je izjavil:

Situacija je taka da imam 200% pribitka...ce grem k drugi zavarovalnici startam z 0?


Ne, ker si izmenjujejo podatke. Kup si kolo pa je.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

karafeka ::

Kake podatke si izmenjujejo?

Sem šel na mojo zavarovalnico, pa niso imeli podatkov o cenitvi oz. nesreči izpred parih let, kjer je bil povzročitelj iz druge zavarovalnice....

koyotee ::

Ja kje pa živiš? Itak, da jih ne zanima, če se nekdo zaleti vate, to ti ne dvigne bonusa. Ti ga pa dvigne, če se ti zaletiš v nekoga in nimaš odkupa prve škode, to pa jih še kako zanima.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

Mare2 je izjavil:



Ugibam, morda je prešel iz PR13 v 16 in izgubil pravico do variabilnega popusta. Treba je preračunat, morda je kje ceneje. :)



Tole mene bega? Potem bi bila 15% biti višja premija in ne 300% ?

loveJDM je izjavil:

Ker sem lani imel prometno in mi je zavarovalnica placala odskodnino za poskodbe mi sedaj izracunajo ceno zavarovanja cca 1000EUR,lani pa 300...kaj e da storit?


loveJDM je izjavil:

Situacija je taka da imam 200% pribitka...ce grem k drugi zavarovalnici startam z 0?


What? 8-O

Potem pa moraš met pestro zgodovino prometnih.

karafeka je izjavil:

Kake podatke si izmenjujejo?

Sem šel na mojo zavarovalnico, pa niso imeli podatkov o cenitvi oz. nesreči izpred parih let, kjer je bil povzročitelj iz druge zavarovalnice....



Par let nazaj. Zadnja leta vsaj za obdobje 4-ih let pa si izmenjujejo zavarovalnice med sabo podatke.

koyotee je izjavil:

Ja kje pa živiš? Itak, da jih ne zanima, če se nekdo zaleti vate, to ti ne dvigne bonusa. Ti ga pa dvigne, če se ti zaletiš v nekoga in nimaš odkupa prve škode, to pa jih še kako zanima.


Seveda jih zanima vpogled v tvojo zgodovino zvarovanj. nekdo, ki ima nenormalno veliko udeležen v prometnih nesrečah, recimo v 4 -ih letih 3-krat je rizičen zavarovanec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

koyotee je izjavil:

Situacija je taka da imam 200% pribitka...ce grem k drugi zavarovalnici startam z 0?


Da se uredit, da začneš nazaj v 14 zavarovalnem razredu oz. iz ničle. Samo agenta moraš poiskati, ki ti bo to uredil. :)

loveJDM ::

Okej glede zgodovkme,imel sem prometno-krivda obeh vzel 500€ odskodnine za poskodbe,nato pa je drugi udelezenec uveljavljal kritje skode z moje police ksr je naneslo 1500 minusa zavarovalnici...sedaj 11mesec kasneje pride agentka in zracuna 9xx€ zavarovanja..se bi nekako sprejel vse skupaj,je pa problem v tem da sma z udelezencem v prometni rekla da grema popravljat na lastne stroske,jaz svojega zrigtam nato pa gre on z moje police resevat skodo :/

loveJDM ::

Agent pri drugi zavsrovalnici mi ponuja zavarovanje za 450€,ce sklenem ter placam,ali me lahko potem izsilijo za vec denarja ko pri tej zavarovalnici ugotovijo skodo katero sem imel pri prejsni ter me smatrajo kot rizicnega?ker imam opcijo sedaj dat 450 pa mam zavarovano samo nebi rad da pride kasneje ksj,potem raje avto prepisem

Mare2 ::

loveJDM je izjavil:

ker imam opcijo sedaj dat 450 pa mam zavarovano samo nebi rad da pride kasneje ksj,potem raje avto prepisem


Naj ti agent garantira. Jaz ti ne morem, ker ne vem, kaj in kako sta naredila. :)

bastadu ::

Jaz dvomim, da bi ti lahko naknadno terjali, saj nisi ti kriv, da nimajo real time dostopa do teh baz ...

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

Okej glede zgodovkme,imel sem prometno-krivda obeh vzel 500€ odskodnine za poskodbe,nato pa je drugi udelezenec uveljavljal kritje skode z moje police ksr je naneslo 1500 minusa zavarovalnici...sedaj 11mesec kasneje pride agentka in zracuna 9xx€ zavarovanja..se bi nekako sprejel vse skupaj,je pa problem v tem da sma z udelezencem v prometni rekla da grema popravljat na lastne stroske,jaz svojega zrigtam nato pa gre on z moje police resevat skodo :/



Tole meni smrdi. kaj nista poklicala policije in naredila zapisnik in poročilo, kjer bi se izrecno navedlo, da vsak krije svoj del škode? Jej, jej. Eni tudi verjamete na besedo. Ljudje so kurbe.

loveJDM je izjavil:

imam opcijo sedaj dat 450 pa mam zavarovano samo nebi rad da pride kasneje ksj,potem raje avto prepisem


Lahko zavarovalnica zavrne polico. Tudi nekaj dni kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

loveJDM ::

Rupsi bil je zapisnik kazen itd...ampak je clovek rekel dajma vsak na svoje stroske,men grebtako ali tako s kaska,jaz pa sem seveda takoj bil za saj sem vsakodnevno v tem fohu in je bil avto totalka sestavljen ter pobarvan v dobrem tednu spet na cesti...on pa je nato popravljal z moje police :/..zadevo so resli tako da smo vozilo prepisali,za ostale ce se kdo znajde v tej.situaciji pa je tako da si ZAENKRAT Sava ter Triglav ne delita info in startas z nule ce menjas zavarovalnico

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

,za ostale ce se kdo znajde v tej.situaciji pa je tako da si ZAENKRAT Sava ter Triglav ne delita info in startas z nule ce menjas zavarovalnico



Torej su uredil in začneš z nule. Me veseli.

Ganon ::

253 evrov sem plačal za kasko zavarovanje pri Triglavu. Clio dCi, 103KM.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

bambam20 je izjavil:


https://www.1st.si/

Sem poslal povpraševanje pred 10 dnevi, pa še danes ni ponudbe.
Kako dolgo ponavadi rabijo?

No, do danes niso nič poslali, sem sklenil drugje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

bambam20 je izjavil:


https://www.1st.si/

Sem poslal povpraševanje pred 10 dnevi, pa še danes ni ponudbe.
Kako dolgo ponavadi rabijo?

No, do danes niso nič poslali, sem sklenil drugje.


Nisem jaz kriv. Jaz sem jih vedno poklical, ker imam tudi telefon.

Upam, da si dobil ugodno.

Ganon je izjavil:

253 evrov sem plačal za kasko zavarovanje pri Triglavu. Clio dCi, 103KM.


To ne pomeni nič, ker nisi napisla zavarovalni razred in ali je polni ali delni kasko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

rok_p ::

Pridobi si konkurenčno ponudbo...mislim da je Sava najugodnejša, mogoče grawe za kasko elite. Vendar priporočam Sava, Triglav ali pa AS...ostale znajo komplicirati pri škodi, pa še cenilcev nimajo v vsaki "vasi".

Pa od agenta zahtevaj,da ti odobri izredni popust 20,30,40% - mora agent zaprositi nadrejene...
rok

Bye ::

Morda kdo ve, kako se postopa pri G24 ob prvi registraciji? Na strani sploh ni te možnosti.
Admin mi je odgovoril, da naj izberem možnost prve registracije, nakar sem vprašal, kje se ta opcija nahaja, in je ostalo brez odgovora :)

GizmoX ::

Bye je izjavil:

Morda kdo ve, kako se postopa pri G24 ob prvi registraciji? Na strani sploh ni te možnosti.
Admin mi je odgovoril, da naj izberem možnost prve registracije, nakar sem vprašal, kje se ta opcija nahaja, in je ostalo brez odgovora :)
Kaj pa tebe muči?
 Zavarovanje AO sklepam prvič

Zavarovanje AO sklepam prvič

udirač => uni. dipl. inž. rač.

Bye ::

Nič me ne muči; spletni brskalnik prej ni prikazoval te opcije.
Sicer pa je zdaj že irelevantno, so dosti dražji od Wiza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

batuk ::

Kje je trenutno najbolj ugodno, če bi vzel še kasko? Megane 81kw, 2012. Popusta imam pa pomoje max.

RED_line ::

Za kasko ne vem, za ostalo pa je ERGO po mojem najcenejši.

aborko ::

A ERGO nima, da bi kr online na spletni strani takoj videl ceno in sklenil zavarovanje? Glede na to da skrivajo cene malo dvomim da so najcenejši. G24 me pride pod 100€ osnovno z AO+ za laguno 2003 1.8 bencinarja, PR1.

RED_line ::

ERGO ima izračun na starost in izkušenost voznika, ne pa na moč avta. saj v drugi temi sem napisal koliko plačujem.

fokz8 ::

je kdo tukaj, ki je agent na triglavu/grawe/sava? PM plis :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Mare2 ::

Za Grawe/Sava se lahko obrneš name, ampak samo za Ljubljansko območje. :)

fokz8 ::

Mare2 je izjavil:

Za Grawe/Sava se lahko obrneš name, ampak samo za Ljubljansko območje. :)


ubistvu me zanima samo informativni izračun, ker triglav ta izračun nudi na spletu, medtem ko grawe ne. žal pa nisem iz LJ, tako da, tvoj nov kandidat verjetno nisem :D
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Mateja88 ::

Info izračun za Grawe in Savo lahko naredim jaz. Potrebujem podatke ali predhodno polico.

Imam rešitev tudi za tiste, ki ste nad 14. premijskem razredom zaradi škodnih dogodkov in tudi začetnike (brez bonusa), saj lahko po družinskem bonusu že v prvem letu zavarovanja padete v 7. PR (-35%).

SumTingWong ::

Na podlagi česa se izračuna osnovna cena avtomobilskega zavarovanja (AO in AO+)? Kasko se na vrednost novega avta, kaj pa AO?

Mare2 ::

SumTingWong je izjavil:

Na podlagi česa se izračuna osnovna cena avtomobilskega zavarovanja (AO in AO+)? Kasko se na vrednost novega avta, kaj pa AO?


kW

SumTingWong ::

Hmmm, samo kW? Ker me je 110kW avto prišel ceneje, kot sedaj 92kW ... Govora je o AO.

Moram preverit pri agentki.

bambam20 ::

SumTingWong je izjavil:

Hmmm, samo kW? Ker me je 110kW avto prišel ceneje, kot sedaj 92kW ... Govora je o AO.

Moram preverit pri agentki.



To je odvisno tudi, koliko komercijalnega popusta ti da agent.

Ti komercijalni popusti so goljufanje, ker bi se moralo gledat dejansko samo redni popust, ki se ga dobi pri zavarovalnih razredih, tako pa nobeden nima enakega zneska.

Zato, ker si prej imel dobil višji komercijalni popust.

Splača se vpašat veliko agentov, ker razlike pri enakem zavarovanjue so lahko visoke. Tudi po 100 ali več EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

KTr1sk ::

tule je že ena tema, če kdo kaj korstnega najde
Najboljše zavarovanje za avtomobil
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mare2 ::

SumTingWong je izjavil:

Hmmm, samo kW? Ker me je 110kW avto prišel ceneje, kot sedaj 92kW ... Govora je o AO.

Moram preverit pri agentki.


Osnova so kW. Odvisno od zavarovalnice pa še cel kup možnosti: bonus, prevoženi kilomeri, vozniške izkušnje, če je zraven še AO+ je večji popust, komercialini oz. variabilni popust.

Lažje je odgovoriti če postaviš konkretno vprašanje.

SumTingWong ::

Gledal sem samo redno ceno (premijo) AO, brez popustov in AO+. Redna cena za 110kW je bila 450€, za 92kW pa je zdaj 580€. Razred je bil prej višji za 1, so pa sedaj popusti višji, pa vseeno pride končna cena +30€.

Konkretno me zanima, koliko je cena za 92kW avto, 14 razred, brez popustov. Na AMZS piše od 457 do 535 za zavarovanje 90-100kW brez bonusa, torej imam jaz trenutno kar konkretno drago.

GizmoX ::

SumTingWong je izjavil:

Konkretno me zanima, koliko je cena za 92kW avto, 14 razred, brez popustov.
g24.si za Ford Focus (5-vratni EcoBoost Trend Edition Business, 2018, bencin, novi lastnik, mladi voznik, 10.000 letno) pravi:
74 kW 1,0L: 349,58€
92 kW 1,0L: 397,23€
110 kW 1,5L: 444,89€
udirač => uni. dipl. inž. rač.

bambam20 ::

SumTingWong je izjavil:

Gledal sem samo redno ceno (premijo) AO, brez popustov in AO+. Redna cena za 110kW je bila 450€, za 92kW pa je zdaj 580€. Razred je bil prej višji za 1, so pa sedaj popusti višji, pa vseeno pride končna cena +30€.

Konkretno me zanima, koliko je cena za 92kW avto, 14 razred, brez popustov. Na AMZS piše od 457 do 535 za zavarovanje 90-100kW brez bonusa, torej imam jaz trenutno kar konkretno drago.



Pošljim jim povpraševanje. Sam sem bil zelo zadovoljen z njihovo ponudbo.

https://www.1st.si/

CrustyDOD ::

Kaj je razlika med Wiz in AS? Wiz je online verzija AS? Zadnjih par let imam AS in to naredim istočasno kot tehnični pregled. Sedaj sem pa malo začel gledati, da bi to naredil online pa sem na hitro pri Wiz naredil izračun pa ni neke razlike v ceni. Res da sem današnjo ceno primerjal z lansko ceno.. Je sploh kaj razlike, če skeleneš na tehničnem ali če sam preko spleta?

cistnov ::

Lansko leto sem bil pri WIZ za okoli 440 € s polnim kaskom in 300 € odbitno franšizo. Imam 1. premijski razred in nobene škode. Avto je Megane Grandtour Diesel 1.5 dci 81 kw, letnik 2012.

Kaj mi priporočate?

SumTingWong ::

Preveri še G24. Zase mi je na G24 naneslo 20% manj na G24, kot na Wiz, sicer ne kasko.

Bo pa Generali (= G24) naslednje leto prevzel Adriatic Slovenico ...

kixs ::

Je kaksen razlog proti zavarovanju pri WIZ-u? Gre samo za osnovno in AO+.

kixs ::

Ocitno ni nobenega razloga proti.

Naceloma mi WIZ naracuna priblizno 30% nizjo osnovno in AO+ premijo od Save in to pri istih pogojih. Pa ze zdaj sem imel na Savi precej ugodnosti - ocitno bi slo se vec. Bom vprasal agenta, ce lahko kaj zrihta za stalno stranko :lol:
««
9 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916347 (1614) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841026 (7092) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26669662 (37253) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012398 (7574) BCSman
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524993 (19895) theBill

Več podobnih tem