» »

Kitajska vlada ne bo kupovala Applovih izdelkov

Kitajska vlada ne bo kupovala Applovih izdelkov

Bloomberg - Kitajska je prepovedala nakupe številnih Applovih naprav v javnem sektorju zaradi pomislekov glede varnosti teh izdelkov, piše Bloomberg. V zadnjem letu so se resno lotili boja proti zahodni tehnologiji, saj so maja prepovedali nameščanje Windows 8 na računalnike v javnem sektorju, kjer so bili razlogi prav tako varnostni pomisleki. Spomnimo, da so prejšnji teden preiskali Microsoftove prostore na Kitajskem zaradi suma zlorabe monopolnega položaja.

Na seznamu, ki ga pripravljata kitajsko finančno ministrstvo in nacionalni odbor za razvoj in reforme, po novem ni več Applovih izdelkov, kot so iPad, iPad Mini, MacBook Air in MacBook Pro. Apple in Microsoft nista edini zahodni podjetji, ki jima Kitajska omejuje prodajo računalniške opreme. Prav tako so prepovedali prodajo protivirusnih programov podjetjema Symantec in Kaspersky Lab. Januarja pričakujemo novo verzijo seznama dovoljene opreme, ki se lahko še skrči, če se bo politika nadaljevala.

Apple na Kitajskem proda približno 16 odstotkov svojih izdelkov. Seveda večine ne pokupi javni sektor, a kitajski analitiki opozarjajo, da je pomembno tudi sporočilo, ki ga kitajska vlada s tem pošlje domačim podjetjem in potrošnikom. Kitajsko nezaupljivost je seveda še podžgala vohunska afera Snowden, ki je izbruhnila lani. Še posebej problematična pa so bila decembrska odkritja, da NSA vgrajuje stranska vrata tudi v strojno opremo. Maslo na glavi imajo oboji, saj tudi Kitajska vohuni, ZDA pa ne zaupajo strojni opremi Huawei.

35 komentarjev

smash ::

pohvalno, tudi naši bi lahko sprejeli podoben ukrep

nekikr ::

A da bi obudili Iskro in kupovali samo še njihove aparate?

zmaugy ::

smash je izjavil:

pohvalno, tudi naši bi lahko sprejeli podoben ukrep

Začni bojkotirati produkt gnilega ameriškega kapitalizma - internet. Talk is cheap.

driver_x ::

smash je izjavil:

pohvalno, tudi naši bi lahko sprejeli podoben ukrep


A da bi prepovedali Microsoft in Apple v javni upravi? Jaz se ne bi ustavil tukaj, ampak bi prepovedal še Google, Oracle, SAP, IBM, ....

zmaugy ::

driver_x je izjavil:

smash je izjavil:

pohvalno, tudi naši bi lahko sprejeli podoben ukrep


A da bi prepovedali Microsoft in Apple v javni upravi? Jaz se ne bi ustavil tukaj, ampak bi prepovedal še Google, Oracle, SAP, IBM, ....


A potem bi šli nazaj na EI Niš?

driver_x ::

Tudi tega bi prepovedali.

nekikr ::

Papir in svinčnik (domače proizvodnje) ter novih 500.000 javnih uslužbencev, da bi šlo. To bi radi naši sammyji in smashi :) Dol z ameriškim kapitalizmom, pravijo anonimno na forumu preko svojega ameriško/kitajskega računalnika/telefona.

zmaugy ::

Le kako si upajo, saj je internet ameriška vojaška tehnologija

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Je treba pogledati, čer so še načrti za Triglava še dostopni in jih "updatati" na nov procesor, ki ga bomo sami razvili. Izdelan bo na osnovi lesa, kar bo dalo polet naši hirajoči lesarski industriji....

Sem moral....

LP


Jože

driver_x ::

nekikr je izjavil:

Papir in svinčnik (domače proizvodnje) ter novih 500.000 javnih uslužbencev, da bi šlo. To bi radi naši sammyji in smashi :) Dol z ameriškim kapitalizmom, pravijo anonimno na forumu preko svojega ameriško/kitajskega računalnika/telefona.


Ne me prosim žaliti, ker ne uporabljam nobenih ameriško/kitajskih računalnikov, ampak imam na mizi od interneta samo dve žički, ki jih potem ročno stikam skupaj da ustvarjam 0 in 1, kodar želim kaj napisati tukaj.

fosil ::

Slovenska vlada bi lahko apple prepovedala iz drugih razlogov.
In sicer, ker so njihovi produkti nesramno drago in jih v praksi ne potrebuje noben državni uslužbenec.
In gre pri nakupu dejansko samo za preseravanje.
Tako je!

PrihajaNodi ::

zmaugy je izjavil:

smash je izjavil:

pohvalno, tudi naši bi lahko sprejeli podoben ukrep

Začni bojkotirati produkt gnilega ameriškega kapitalizma - internet. Talk is cheap.



Lahko pa začnemo z bojkotom ustekleničene vode, kosmičev in durge kapitalistične navlake, ki obljubljajo svobodo, mladost, z izdelki, ki bi bili drugače zastonj. Ok voda v Sloveniji je še relativno čista, drugje...Da o Monsantu in drugi gnili zalegi ne izgubljam besed.

Lep dokumentarec izdelan v S. Koreji, ki ga je predvajala edino rtv.slo je naslov "Propaganda".

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

fosil je izjavil:

Slovenska vlada bi lahko apple prepovedala iz drugih razlogov.
In sicer, ker so njihovi produkti nesramno drago in jih v praksi ne potrebuje noben državni uslužbenec.
In gre pri nakupu dejansko samo za preseravanje.


A naši državni uslužbenci uporabljajo službene Apple?

Furbo ::

fosil je izjavil:

Slovenska vlada bi lahko apple prepovedala iz drugih razlogov.
In sicer, ker so njihovi produkti nesramno drago in jih v praksi ne potrebuje noben državni uslužbenec.
In gre pri nakupu dejansko samo za preseravanje.


Če bi se šli optimalno, tudi 50% državnih uslužbencev ne rabimo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

PrihajaNodi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

smash je izjavil:

pohvalno, tudi naši bi lahko sprejeli podoben ukrep

Začni bojkotirati produkt gnilega ameriškega kapitalizma - internet. Talk is cheap.



Lahko pa začnemo z bojkotom ustekleničene vode, kosmičev in durge kapitalistične navlake, ki obljubljajo svobodo, mladost, z izdelki, ki bi bili drugače zastonj. Ok voda v Sloveniji je še relativno čista, drugje...Da o Monsantu in drugi gnili zalegi ne izgubljam besed.

Lep dokumentarec izdelan v S. Koreji, ki ga je predvajala edino rtv.slo je naslov "Propaganda".


Mi in Severni Korejci smo edini pametni. Vsi ostali so neumni. >:D

Furbo je izjavil:

fosil je izjavil:

Slovenska vlada bi lahko apple prepovedala iz drugih razlogov.
In sicer, ker so njihovi produkti nesramno drago in jih v praksi ne potrebuje noben državni uslužbenec.
In gre pri nakupu dejansko samo za preseravanje.


Če bi se šli optimalno, tudi 50% državnih uslužbencev ne rabimo.


To! Ampak to ni politično korektno. Mi smo tu zaradi njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

PrihajaNodi ::

Mi in Severni Korejci smo edini pametni. Vsi ostali so neumni.


Vidim da nisi ravno funkcionalno pismen, zato se na tvoj nivo nima smisla spuščati.

gus5 ::

zmaugy je izjavil:

smash je izjavil:

pohvalno, tudi naši bi lahko sprejeli podoben ukrep

Začni bojkotirati produkt gnilega ameriškega kapitalizma - internet. Talk is cheap.

Internet ni produkt kapitalizma oz. tržnih 'zakonov', pač pa produkt javnega sektorja ZDA, konkretno USArmy.

zmaugy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mi in Severni Korejci smo edini pametni. Vsi ostali so neumni.


Vidim da nisi ravno funkcionalno pismen, zato se na tvoj nivo nima smisla spuščati.

Kulturo komuniciranja poznaš kot namaz za kruh?

gus5 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

smash je izjavil:

pohvalno, tudi naši bi lahko sprejeli podoben ukrep

Začni bojkotirati produkt gnilega ameriškega kapitalizma - internet. Talk is cheap.

Internet ni produkt kapitalizma oz. tržnih 'zakonov', pač pa produkt javnega sektorja ZDA, konkretno USArmy.


Ameriška vojska je branik ameriškega kapitalizma. Na koncu vse, kar služi ameriški vojski, koristi ameriškim podjetjem. Če pogledaš skoraj vso novejšo tehnologijo, boš našel izvor v vojaških programih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

stara mama ::

Zarad vojske denar kroži.

smash ::

heh..nekako sem pričakoval tak naval na moj komentar pa vendar me zanima zakaj ste proti uvedbi sistema, ki nebi bil pod vplivom tujcev - pa ne govorim zdaj o vsem, ampak recimo da začnemo pri eni konkratni zadevi, recimo linux v javni upravi, pa potem dalje

a ni v interesu države, da ima sisteme pod svojo kontrolo? meni se zdi, da je - predstavljite si američane uporabljat neke kitajske sisteme, tega ne boš zagledal nikoli

next_byte ::

smash je izjavil:

heh..nekako sem pričakoval tak naval na moj komentar pa vendar me zanima zakaj ste proti uvedbi sistema, ki nebi bil pod vplivom tujcev - pa ne govorim zdaj o vsem, ampak recimo da začnemo pri eni konkratni zadevi, recimo linux v javni upravi, pa potem dalje

a ni v interesu države, da ima sisteme pod svojo kontrolo? meni se zdi, da je - predstavljite si američane uporabljat neke kitajske sisteme, tega ne boš zagledal nikoli


Seveda, slovenija bi mogla narediti svoj intel, ter google+microsoft. In vsaka evropska država zase tudi tko. Denar za razvoj čipov in softwara, bi pa jemali, iz državne blagajne. oziroma, bi to telo opravili ljudje na pripravništvu za 300 eur na mesec, oz ustrezno manj. Seveda, zanimivost je ob pogledat, koliko je cena razvoja nekga izdelka odvisna od števila prodanih izdelkov, in kaj nam to razmerje pove o ekonomičnosti take ideje.

Furbo ::

smash je izjavil:

heh..nekako sem pričakoval tak naval na moj komentar pa vendar me zanima zakaj ste proti uvedbi sistema, ki nebi bil pod vplivom tujcev - pa ne govorim zdaj o vsem, ampak recimo da začnemo pri eni konkratni zadevi, recimo linux v javni upravi, pa potem dalje

a ni v interesu države, da ima sisteme pod svojo kontrolo? meni se zdi, da je - predstavljite si američane uporabljat neke kitajske sisteme, tega ne boš zagledal nikoli


99,9% stvari, ki jih delajo birokrati to lahko počnejo povsem transparentno, pa bi bilo to precej bolje kot skrivanje.

Za tisti promil, ki mora ostati skrit, pa lahko zalaufajo tudi Commodore 64 zaradi mene.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gus5 ::

zmaugy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mi in Severni Korejci smo edini pametni. Vsi ostali so neumni.


Vidim da nisi ravno funkcionalno pismen, zato se na tvoj nivo nima smisla spuščati.

Kulturo komuniciranja poznaš kot namaz za kruh?

gus5 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

smash je izjavil:

pohvalno, tudi naši bi lahko sprejeli podoben ukrep

Začni bojkotirati produkt gnilega ameriškega kapitalizma - internet. Talk is cheap.

Internet ni produkt kapitalizma oz. tržnih 'zakonov', pač pa produkt javnega sektorja ZDA, konkretno USArmy.


Ameriška vojska je branik ameriškega kapitalizma. Na koncu vse, kar služi ameriški vojski, koristi ameriškim podjetjem. Če pogledaš skoraj vso novejšo tehnologijo, boš našel izvor v vojaških programih.

Nima veze, branik česa je vojska ZDA, dejstvo je, da internet ni produkt ideologije prostega trga, liberalizacije, deregulacije, privatizacije, zasebne pobude, z eno besedo - 'kapitalizma'. Internet je produkt nekomercialnih, netržnih potreb vojske ZDA. Ko/ker se je izkazal za dobro poslovno priložnost, za dobičkonosnega, ga je kasneje pograbil 'trg' oz. zasebni kapital. Tako, kot je vojska ZDA iz ne-kapitalističnih vzrokov (konec koncev iz varnostnih oz. obrambnih vzrokov) 'izumila' splet, se bo kitajska vlada iz ne-kapitalističnih (konec koncev iz varnostnih oz. obrambnih vzrokov) izogibala nakupom 'jabolčnih' izdelkov.

zmaugy ::

Seveda ni res. Na koncu je motiv vedno materialne narave. V bistvu na začetku in na koncu. Kitajci ne prepovedujejo appla zato, ker jim ni všeč obgrizena japka, ampak ker hočejo applu prevzeti trg in dobičke.
Tudi izgovor je kapitalističen - Američani naj bi preko svojih naprav imeli dostop in s tem ogrožali kitajske interese. Pa ne po čimveč PGCjih ampak po njihovi sposobnosti generirati dobiček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

next_byte ::

EU in Amerika bi mogla nabit full carine na uvoženo kitajsko robo tako da se jo nebi splačalo uvažat kitajskih stvari, vendar to ni v skladu v globalizacijo, tako kot tudi ta poteza.

Zgodovina sprememb…

gus5 ::

zmaugy je izjavil:

Seveda ni res. Na koncu je motiv vedno materialne narave. V bistvu na začetku in na koncu. Kitajci ne prepovedujejo appla zato, ker jim ni všeč obgrizena japka, ampak ker hočejo applu prevzeti trg in dobičke.
Tudi izgovor je kapitalističen - Američani naj bi preko svojih naprav imeli dostop in s tem ogrožali kitajske interese. Pa ne po čimveč PGCjih ampak po njihovi sposobnosti generirati dobiček.

Motiv za izum spleta je bil materialne narave, a motiv materialne narave se lahko manifestira kot uporabna (npr. varnostno-obrambna) vrednost produkta oz. storitve ali pa kot tržna vrednost. Vojsko ZDA je zanimala uporabna vrednost spleta, kapitaliste pa predvsem tržna.

Možno je, da Kitajsko moti tudi tržni delež Jabolka na njihovem dvorišču, a dejstvo je, da izpostavljajo oz. problematizirajo varnostne vidike 'pretirane' rabe ameriških izdelkov.

PrihajaNodi ::

next_byte je izjavil:

EU in Amerika bi mogla nabit full carine na uvoženo kitajsko robo tako da se jo nebi splačalo uvažat kitajskih stvari, vendar to ni v skladu v globalizacijo, tako kot tudi ta poteza.



Daj ne bluzi s to tvojo globalizacijo. Če se bo Nestle spomnil da je drek dober za tvojo varrnost WHO pa bo to potrdil bomo vsi začeli jesti drek.

Seveda, zanimivost je ob pogledat, koliko je cena razvoja nekga izdelka odvisna od števila prodanih izdelkov, in kaj nam to razmerje pove o ekonomičnosti take ideje.


Cena razvoja je zanemrljiva gleda na ceno, ki so jo plača za marketing.

Če bi vedel kako kako Nestle in Danone prodajata navadno vodo bi opazil da na tak način deluje kapitlizem. Prodaja se tisto kar se lahko oziroma prepriča uporabnika da potrebuje, čeprav bi to lahko dobil preko pipe in to for free.

Zgodovina sprememb…

next_byte ::

PrihajaNodi je izjavil:

next_byte je izjavil:

EU in Amerika bi mogla nabit full carine na uvoženo kitajsko robo tako da se jo nebi splačalo uvažat kitajskih stvari, vendar to ni v skladu v globalizacijo, tako kot tudi ta poteza.



Daj ne bluzi s to tvojo globalizacijo. Če se bo Nestle spomnil da je drek dober za tvojo varrnost WHO pa bo to potrdil bomo vsi začeli jesti drek.

Seveda, zanimivost je ob pogledat, koliko je cena razvoja nekga izdelka odvisna od števila prodanih izdelkov, in kaj nam to razmerje pove o ekonomičnosti take ideje.


Cena razvoja je zanemrljiva gleda na ceno, ki so jo plača za marketing.

Če bi vedel kako kako Nestle in Danone prodajata navadno vodo bi opazil da na tak način deluje kapitlizem. Prodaja se tisto kar se lahko oziroma prepriča uporabnika da potrebuje, čeprav bi to lahko dobil preko pipe in to for free.


pa kere primerjave so to iz kje jih vlečeš..... lepo te prosim malček razuma..
no naredi intel nivo tovarno v sloveniji.. pa naj prodaja procesorje samo za slovenijo,
če misliš da razvoj ne stane tolko. No jst bi zastonj xenon procesorje.. prosim 100 litrov njih delojičih seveda...

garamond ::

Drugače tale novica ni resnična in so se pri Bloombergu zmotili.

next_byte ::

nice to know! :)

PrihajaNodi ::

pa kere primerjave so to iz kje jih vlečeš..... lepo te prosim malček razuma..
no naredi intel nivo tovarno v sloveniji.. pa naj prodaja procesorje samo za slovenijo,
če misliš da razvoj ne stane tolko. No jst bi zastonj xenon procesorje.. prosim 100 litrov njih delojičih seveda...


Vrednost je takšna kolikor je kupec pripravljen plačati za izdelek. iPhone še zdaleč ni vreden 600€, ampak trg pravi da je.

smash ::

Jaz pravim da bi lahko zaceli z svojim os-om, eni pa kar o intel tovarnah :)

Blisk ::

Best spying device on the world!

smash ::

Blisk je izjavil:

Best spying device on the world!


IN the world

PrihajaNodi ::

smash je izjavil:

Jaz pravim da bi lahko zaceli z svojim os-om, eni pa kar o intel tovarnah :)



Pa tudi to o tem bi se dalo razmisliti. Znanja je dovolj, če ne bi država bila tako požrešna. Je treba vedet da ima javni sektor večjo plačo kot gospodarstvo, nekdo mora to futrat.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119443 (97136) opeter
»

Pri Applu nič novega: poslovni rezultat v presežkih, delnice kot kamen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8528254 (24406) bobby
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629980 (25929) PrimozR
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438505 (33861) dejanslo
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922271 (19539) pleomax

Več podobnih tem