» »

Nakupi kmetijskih pridelkov direktno pri kmetih

Nakupi kmetijskih pridelkov direktno pri kmetih

«
1
2

dzinks63 ::

RejZoR ::

krneki0001 je izjavil:

lidlov slovenski paradižnik, merkatorjev slovenski paradižnik, šparov slovenski paradižnik, hoferjev in tušev slovenski paradižnik, a kupljen v italiji na tržnici po 15 centov na kilo, pridelan pa nekje v afriki.


Al pa poiščeš kakšnega lokalnega kmeta pa raje njemu direktno plačaš namesto, da se zraven šlepa še 5 posrednikov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

Utk ::

A boš po 2 kile paradižnika hodil nekam?

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

če je mimogrede, zakaj pa ne. pa se zmeniš še s kakšnim frendom, sosedom, ga še tam kdo vzame, pa vzameš celo škatlo:)

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Utk je izjavil:

A boš po 2 kile paradižnika hodil nekam?


Ne vem a sem jezst čorav al si zanalašč spregledal besedo LOKALNI !? Kar pomeni, da greš najverjetneje do njega lahko peš al pa s kolesom. Oz se ustaviš spotoma, ko greš iz službe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja ker vsi imajo slučajno ob poti 5 kmetij, ki imajo vso zelenjavo. Pa tudi če bi imeli, jaz ne bom po hišah fehtaril robo za par evrov, ti pa kakor želiš. Razen če imajo pravo prodajo s pravim delovnim časom.

radmannsdorf je izjavil:

če je mimogrede, zakaj pa ne. pa se zmeniš še s kakšnim frendom, sosedom, ga še tam kdo vzame, pa vzameš celo škatlo:)
Ja krasno, najbolje, da vsakič ko rabim kilo čebule kličem še 5 kolegov, če kaj rabijo, jim potem še dostavim, pobiram drobiž, se opravičujem, če nisem dobil robe ali če je ta zanič...pripeljejo naj ta svoj paradajz v hofer ali pa na štant z jasnim delovnim časom, pa ga bom tam kupil, hvala lepa.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

V našem kraju je organizirana neke vrste kmečka tržnica, kjer lokalni pridelovalci prodajajo svoje izdelke. Problem je edino v tem, da moraš v dneh, ko ta tržnica obratuje, priti dovolj zgodaj, ker zaloge zelo hitro poidejo.

Zgodovina sprememb…

Boone ::

@Utk, saj ti ni treba, kaj kompliciraš? Kupuj stvari v trgovini.
Mi imamo enega takega kmeta "čez cesto". In nas pogosto pokliče kaka žlahta, če bi mimogrede pripeljali še kakšno gajbico tega in onega, ko bomo naslednjič v mestu.

Je pa nekako logično, da če imaš takega kmeta 10km stran, da se do njega ne zapelješ po kilo čebule in dva paradajza. Razen če je najbližja trgovina še dalj.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Ne, ne, ker on kupuje v trgovini, ti ne smeš kupovat pri kmetu! Tako to gre v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ne, v Sloveniji gre to tako, da bi moral k kmetu domov hodit po robo, ki je trikrat dražja kot v trgovini, pa še lepo ga bi moral prosit.

Zgodovina sprememb…

Ejsi_Disi ::

Ne, ne. Bolj priročno je jamrat kako drgao je v trgovini, hkrati pa ne bi šel do kmeta 'fehtart'.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Zgodovina sprememb…

Boone ::

@Utk, zamenjaj kmeta.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Kdor misli da je rešitev v tem, da se bomo fijakali po vaseh gor pa dol in iskali zelenjavo, se pač moti. To ni niti eko, ker porabiš totalno preveč goriva, več kot za tisto zelenjavo pridelat, niti poceni, niti zdravo, niti praktično, to ni nič od nič.
Zelenjava je na Balkanu skoraj zastonj, pa še dobra je, s tem se slovenski kmeti lahko sprijaznejo ali pa propadejo. Meje so ble dost dolgo skoraj zaprte, zdaj pa pač ne bojo več.

Zgodovina sprememb…

Boone ::

Vsak normalen človek bo vzel vse to v zakup in premislil, ali se mu splača. Ali je kmet dovolj blizu, ali prodaja po sprejemljivi ceni, ali je kvaliteta ok, itd. Če ti vse ustreza, kupiš pri kmetu, če ti ne, pa v trgovini/tržnici ali pa pridelaš na lastnem vrtičku/balkonu...

Tipični slovencelj bo pa ali že v naprej vse spljuval, ali pa trmasto vztrajal pri kmetu, čeprov plačuje več za slabšo kvaliteto. Pa razlogi niti niso pomembni.

In ja, tile naši kmetje HUDO potrebujejo boljšo organizacijo. Ker če vsak bluzi malo po svoje, vprašanje kako bodo preživeli. Ampak to je v prvi vrsti njihov problem.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ne vem o kakšnem fehtanju bluziš, omenjena kmetija se uradno ukvarja s prodajo pridelkov in jih nič ne fehtariš ampak prideš tja, vidiš kaj ponujajo in kupiš. S to razliko, da gre ves znesek v žep kmeta (minus dajatve prašičevcu), namesto, da mu še posrednik pobere 80% vrednosti in kmetu da drobtinice...

Tud če končna cena ni bistveno nižja pa vseeno raje na tak način podpiraš nekoga, kjer veš kje in kako goji pridelke in je v končni fazi del tvojega communitija. Teb se bo to itaq zdelo absurdno ampak to je the way to go, nekaj kar v tujini ni nič posebnega al pa novega. Česar pa ne dobiš pri njih pa pač kupiš kjer lahko. Če je to potem trgovina, je pa pač trgovina. Sej tud s tem ni nič narobe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Utk je izjavil:

Kdor misli da je rešitev v tem, da se bomo fijakali po vaseh gor pa dol in iskali zelenjavo, se pač moti. To ni niti eko, ker porabiš totalno preveč goriva, več kot za tisto zelenjavo pridelat, niti poceni, niti zdravo, niti praktično, to ni nič od nič.
Zelenjava je na Balkanu skoraj zastonj, pa še dobra je, s tem se slovenski kmeti lahko sprijaznejo ali pa propadejo. Meje so ble dost dolgo skoraj zaprte, zdaj pa pač ne bojo več.


Sem ti napisal, kako je pri nas. Zadovoljni so kmetje, ker vse prodajo in mi, ker dobimo kvalitetno robo. Nekateri kmetje so celo razširili ponudbo, tako da prodajajo že razne sadne sokove, salame in podobno, ne zgolj sadja, zelenjave in mlečnih izdelkov. Tudi vsako leto jih je več.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Sej sm napisal, da če ima kmetija neko normalno prodajo, je to super. Če se lahko na njo zaneseš itd. Ne pa da je tam neka ura, ampak on je morda v gozdu, pri maši, kjerkoli, ti se pa lahko obrneš in greš domov. Tako pa ne gre.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Zankakšne večje stvari se lahko pa vedno dogovoriš. Sam se npr. za nakup medu peljem pol ure daleč (enkrat na leto). Nek drugi kmet pa me parkrat na leto obvesti, ko kolje ovce in se do njega peljem skoraj uro daleč in pripeljem dovolj mesa še za sorodnike in prijatelje.
Če je interes in pobuda, se da vse urediti.

Če pa pri vas niste organizirani ti pa predlagam, da najdeš primeren prostor, nabereš nekaj okoliških kmetov in organiziraš svojo kmečko tržnico. Spotoma boš še kaj zaslužil z oddajo prostorov.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Sej sm napisal, da če ima kmetija neko normalno prodajo, je to super. Če se lahko na njo zaneseš itd. Ne pa da je tam neka ura, ampak on je morda v gozdu, pri maši, kjerkoli, ti se pa lahko obrneš in greš domov. Tako pa ne gre.

Nekateri imajo že telefone in pokličeš pa vprašaš kdaj bojo doma.

Moji so lani pustil pol sadovnjaka jabolk na drevesih, ker smo ponujal naokol, naj si pridejo nabrat kdor hoče zastonj.
Sam se nobenmu ne da po lestvici pobirat ena po ena. Vsi bi vse na komot. To da jim jaz poberem pa še zastonj domov pripeljem.

Eni so celo prišli, si nabral pol gajbice pa rekl da je to dovolj. Pa še po izgledu so bile lepše, ko une v trgovini.

Šprical smo jih pa samo takrat, ko so cvetele.

Zato pa smo letos obrezal drevesa tako, da je pol manj pridelka. Pejte si v trgovino iskat jabke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Lahko bi pa tudi rekli, da kmetom jabolka gnijejo pod drevesi, pa so preleni, da jih bi obrali in prodali. Ni krize.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Lahko bi pa tudi rekli, da kmetom jabolka gnijejo pod drevesi, pa so preleni, da jih bi obrali in prodali. Ni krize.

Nope, eni pač nimamo takih količin, da bi se splačalo prodajat, ne prostora za shranjevanje in ne časa. Na legalen način pa sploh ne.
Še taki niso prišli, ki jamrajo da je sadje drago...

Moj primer je za tiste, ki nimajo denarja za shoping ne pa za tiste, ki se preseravajo in delajo primerjave med trgovinami.
Ampak očitno kriza ni dovolj velika, da bi si šel nekdo nekaj nabrat.

Lahko pa obrneš tvoj stavek tudi takole: noben si jih nebi zastonj pobral pa meščanskim kolegom prodal al podaril...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Jaz bi nešpricana jabolka ali kakšne slive ali kaj podobnega takoj z veseljem prišel nabrat. Ker takih v trgovini sploh ne dobiš.
Pa še marsikdo.
Edin dostikrat je tako, da tisti ki imajo sadje ne poznajo nobenega, ki bi to prišel nabrat, tisti ki bi nabirali pa ne poznajo nikogar ki ima sadje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Če so novejše sorte in niso špricane jih nima smisla na zalogo nabirat, ker so praktično vse piškave in do zime zgnijejo, če nimaš ustreznega prostora za shranjevanje, kar velika večina meščanov seveda nima.

Utk je izjavil:

Lahko bi pa tudi rekli, da kmetom jabolka gnijejo pod drevesi, pa so preleni, da jih bi obrali in prodali. Ni krize.
Se strinjam. Takšna jabolka lahko recimo tudi v manjših količinah uporabiš za kis, ali mogoče posušiš za slastne krhlje. Podobno je s slivami. Večini se ne ljubi s tem ubadat, ker je treba delat.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Pred 3 leti smo naprešal 50L kisa in lani spet 50L. Vseskupi ga mamo zdej 60-70L.
Smo probali vse te fore. Ponavadi je tak, da vsi bi vse meli, plačal pa nebi noben. Na podstrešju se je že nabralo ene 100L žagnja pa ga noben noče met itn.

Tist, ki noče delat sploh pridelka nima.

Drug problem pa je to, vsaj v regiji prekmurje je tako. Da če imaš v šparu liter kisa za 49 centov. Ti noben nebo dal več kot to, za domač nešprican bio kis.
Še za isto ceno ga noben nebo kupil samo zato, ker ga nimaš v fensi flaši, kot v trgovini.

Pravtako bučno olje, za sebe ga imamo na pretek. Prodajamo ga po najcenejši ceni na bolhi v kupljenih flaškah.
Misliš da bo kdo kupil? NE, boljši je tist iz špara, kjer so bučne tropine namakane v rastlinsko olje in še enkrat iztisnjene, samo zato, ker je tisto cenejše.
Al pa solatno olje v katerem naj bi blo 20% bučnega. Itak.

Pa eni nevem kako predstavo mate. Jeseni je treba kadar ne lije kot iz škafa, pobrat krompir, požet stvari, sadje, vrtnine, grozdje, pognojit, zorat njive, navozit-nasekat drva, obrezat grozdje, drevje, travo pokosit, spravt, na _šiht hodit_ žganje skuhat, vino pretakat, grozdje sprešat, oprat vso umazanijo, marmelado skuhat, orehe pobrat, stolčt lanske itn.

Pol pa se eni fine delajo, da rajš gre na protest, kot pa si zastonj hrano nabrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Lepo spisano. Mi razdajamo naokoli kis, marmelade, krhlje in žganje sorodnikom. Redkokdo se spomni, da bi dal kaj v zameno. Če mu pa ne daš liter kisa naslednjič, ko pride na obisk, je pa užaljen... Edino en stric je pa prijazen in vedno prinese med pa mu fotr z veseljem da kak liter žganja:))

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ma ja, naši sorodniki se tudi rajši za jajca čohajo in pred TVjem pa PCjem sedijo, kot pa da bi kaj nardil oz. pomagal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Že skoraj dokazano dejstvo je, da s(m)o Slovenci narod jamračev in šank herojev, včasih pa najdemo tudi kakšne zametke črnogorskih "genov".

Zgodovina sprememb…

Boone ::

m0LN4r je izjavil:


Pol pa se eni fine delajo, da rajš gre na protest, kot pa si zastonj hrano nabrat.


Očitno imajo dovolj denarja in po službi pa doma "jajca čohajo". Ampak to v bistvu tebe nič ne briga.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

m0LN4r je izjavil:

Pred 3 leti smo naprešal 50L kisa in lani spet 50L. Vseskupi ga mamo zdej 60-70L.
Smo probali vse te fore. Ponavadi je tak, da vsi bi vse meli, plačal pa nebi noben. Na podstrešju se je že nabralo ene 100L žagnja pa ga noben noče met itn.

Pravtako bučno olje, za sebe ga imamo na pretek. Prodajamo ga po najcenejši ceni na bolhi v kupljenih flaškah.
Misliš da bo kdo kupil?

Duša draga... ako imaš pametno ceno, pa si dosti blizu (ali pa se ti da pametno zapakirat pa po pošti poslat)... in, najpomembneje, kvaliteta štima... ti takoj odkupim par litrov olja pa kisa pa žganja.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Boone je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Pol pa se eni fine delajo, da rajš gre na protest, kot pa si zastonj hrano nabrat.


Očitno imajo dovolj denarja in po službi pa doma "jajca čohajo". Ampak to v bistvu tebe nič ne briga.

Nevem kaj ti bereš, očitno ne tole. Jaz ti govorim o ljudeh, ki nimajo denarja in nočejo niti stvari, ki so "zastonj".
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

Boone ::

Ne vem. Omenjal si sorodnike, ki raje doma jajca čohajo. Očitno že niso brez denarja.

Drugače se pa strinjam s tabo. Imamo enega podobnega znanca. Stoka, kako ima komaj za hrano, mu pa ponudiš da pride kaj na vrt iskati... Jah to pa ne. Če mu mi naberemo, pa operemo in pripeljemo na dom. Pa govorimo o vrtu, ne njivi. Kjer ima 5 različnih stvari na razdalji 3m. Ne rabi več kot 5 min da si nabere za cel teden zelenjave.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Pithlit je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pred 3 leti smo naprešal 50L kisa in lani spet 50L. Vseskupi ga mamo zdej 60-70L.
Smo probali vse te fore. Ponavadi je tak, da vsi bi vse meli, plačal pa nebi noben. Na podstrešju se je že nabralo ene 100L žagnja pa ga noben noče met itn.

Pravtako bučno olje, za sebe ga imamo na pretek. Prodajamo ga po najcenejši ceni na bolhi v kupljenih flaškah.
Misliš da bo kdo kupil?

Duša draga... ako imaš pametno ceno, pa si dosti blizu (ali pa se ti da pametno zapakirat pa po pošti poslat)... in, najpomembneje, kvaliteta štima... ti takoj odkupim par litrov olja pa kisa pa žganja.

Če misliš resno mi piši na ZS pa ti dam kontaktno do staršev, ker olje se dela sproti na vsake toliko časa, da je sveže in nevem koliko ga še je na zalogi.
Žagnje pa maš na izbiro več vrst, kis pa je v sodu in počiva zdaj bi že moral biti odličen (gost, kot tisti "naravni" v trgovini. Nč filtriranja pa to, čas naredi svoje.
Flaše mamo samo za olje kupljene. Za žganje uporabljamo pač prazne od drugih žganih prijač. Kis pa lahko ti dam v prazno od radenske.
Lokacija je prekmurje pri meji ali MB. Cene so take kot na bolhi.
Strošek bencina pa poštnine pa si zračunaš na ceniku od pošte. Sicer lahko zadeve prideš iskat v MB oz. posavje, ko grem v tisto smer. Bo pa še jeseni tudi domač krompir na voljo. Edino kopičit v MB ga nemorem, ker so lačne miši in podgane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Ma lej... 'raje se po jajcih praskam' kot pa grem zdaj bolho prečesavat za cene. Verjetno je veliko lažje če mi kar poveš.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Na netu je seznam ekoloških kmetij in trgovin, pri njih se da dobiti marsikaj, seveda je potrebno pred obiskom preveriti kdaj kaj nudijo.

m0LN4r ::

Na netu je seznam ekoloških kmetij in trgovin, pri njih se da dobiti marsikaj, seveda je potrebno pred obiskom preveriti kdaj in kaj nudijo.

Sicer pa bom to offtopic debato prestavil v temo:

Nakupi kmetijskih pridelkov pri pridelovalcih

Odlično, se strinjam.
Eni pač ne razumejo, da to ni supermarket in izdelki niso neskončno na zalogi in pošpricani in prekonzervirani, da stoji 100 let.
Meni je čisto vseeno, če kdo kupi ali ne, saj ne živimo od tega. Zdaj če je komu težko še na netu pogledat (ker brskat po netu in jajca čohat očitno ne gre naenkrat), kaj in kje takemu res ni pomoči. Zato so pa najboljše stranke avstrijci. Pridejo vse spokupijo in grejo. Seveda potem pa oni prodajajo naprej kolegom.

Mi čist nič ne profitiramo od te prodaje. Prodajamo zaradi dobre volje in ker je vedno nekaj viška.
Če se pa en noče potrudit, zato da bo imel na mizi 100% bio in eko stvari poceni in se na domu prepričal na lastne oči. Jebiga njegov problem.

Naj kupi od vlkih kmetov, ki od tega živijo (nategujejo) al pa kr v supermarketu, kjer pa je itak vse naravno :D

Če hočeš kvaliteto in poceni, se moraš tudi malo sam potrudit.

Dej, moderator še tole premakni, ker se pisal medtem časom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Odlično, se strinjam.
Eni pač ne razumejo, da to ni supermarket in izdelki niso neskončno na zalogi in pošpricani in prekonzervirani, da stoji 100 let.
Meni je čisto vseeno, če kdo kupi ali ne, saj ne živimo od tega. Zdaj če je komu težko še na netu pogledat (ker brskat po netu in jajca čohat očitno ne gre naenkrat), kaj in kje takemu res ni pomoči. Zato so pa najboljše stranke avstrijci. Pridejo vse spokupijo in grejo. Seveda potem pa oni prodajajo naprej kolegom.

Mi čist nič ne profitiramo od te prodaje. Prodajamo zaradi dobre volje in ker je vedno nekaj viška.
Če se pa en noče potrudit, zato da bo imel na mizi 100% bio in eko stvari poceni in se na domu prepričal na lastne oči. Jebiga njegov problem.

Naj kupi od vlkih kmetov, ki od tega živijo (nategujejo) al pa kr v supermarketu, kjer pa je itak vse naravno :D

Če hočeš kvaliteto in poceni (ne od EKO trgovin), se moraš tudi malo sam potrudit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fosil ::

Edino ne vem kaj je tak problem ceno povedat.
Saj nam je vsem jasno da bo cena višja od tiste v šparu.
Ampak rečt cena je ista kot na bolhi je pa tudi brezveze.
A avstrijcem ki pridejo tudi rečeš, ceno si na netu poglejte?

Tudi kmetje se morajo zavedat da danes ni več dovolj samo pridelat, treba je tudi znat prodat.
In doma čakat da pridejo ljudje in kupijo po ceni, kot je na netu pač ni pravi način.
Marsikdo je za dobro robo pripravljen plačat dobro ceno.

In ne poznam nikogar, ki bi recimo olje kupoval preko bolhe.
Poznam pa precej ljudi, tudi sam sem med njimi, ki ga kupujejo po vezah, oziroma prek znancev.
In vsaka nova stranka je lahko potencialni distributer tudi svojim znancem in prijateljem.
Tako da se take priložnosti, ko se nekdo zanima splača zgrabit.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Pithlit ::

m0LN4r je izjavil:

Meni je čisto vseeno, če kdo kupi ali ne, saj ne živimo od tega. Zdaj če je komu težko še na netu pogledat (ker brskat po netu in jajca čohat očitno ne gre naenkrat), kaj in kje takemu res ni pomoči.

Torej ti se pritožuješ nad folkom ki tvojo ponudbo ignorira... ko te nekdo prosi dobesedno "daj mi prodaj!" pa škripneš. Eeeee moj miško. Nekaj ne štima tukaj.

Kaj ti od mene resno pričakuješ da te bom na kolenih prosila? Lej, vrhunsko žganje vem kje dobim, pa po kakšni ceni. Kis in olje tudi. Pa zelenjavo tudi. Te skrbi da niste konkurenčni in vas zato nihče ne povoha? Al se raj po jajcih praskaš kot da bi si vzel 10 sekund časa pa tistih par cen natipkal? In pol se ti pritožuješ nad tem da se folku ne da obirat jabolk?!?
Life is as complicated as we make it...

Nummy ::

Jaz od kmeta (preko posrednika) kupujem domače:

-moko - vse vrste: navadno belo gladko, ostro, koruzno, polnozrnato, mešano, krušno,... Kupujem po vreče 5-10kg, doma sami pečemo kruh, ker trgovinskemu več ne zaupam ker v njega dodajajo mleko, sam pa imam močno laktozno intoleranco. Porabim nekje 10-15kg na mesec
-med - pristni domači med, ki je pri 30 stopinjah bolj kot ne še vedno v napol trdni obliki, moten se ne vidi skozenj in čebelar mi včasih na vrhu v kozarcu pusti tudi kak kos satovja in tistega izvlečka (propolis?), skratka super za lizat in "pogrickat". Me zagrabi grlo, par žlic domačega meda in bolečina takoj pol manjša. Letos sem zaenkrat dobil samo 2 kozarca, ker bojda zelo slaba letina oz. bojda naj bi bil en kozarec celo od lanske letine. Najboljši med, kar sem jih kdajkoli v življenju jedel!!! Ne res, se sploh ne more primerjat z to razredčeno sladkano vodo v trgovini!

Od posrednika, ki je tudi napol kmet pa kupuje domače:

-vino - belo, laški rizling, in še ena sorta, zelo zelo dober, malo sladek ampak dober da dol padeš.
-svinjsko meso - ko ima koline dobim mal ocvirkov, klobas in mesa.

Pri punci imajo njivo, kjer dobim veliko zelenjave in sadja, nje oče pa ponavadi navrže še kako eksotiko: višnje, kivi,... (ja to goji doma in mu uspeva, zelo dober kivi, mogoče ne tako velik kot v trgovini ampak dobrega okusa).

Pač ko je sezona, dobim polno robe, krompir je celo leto, čebula in korenje bolj kot ne tudi, ostalo pa bolj sezonsko in kar manjka kupim pač v trgovini. :)

m0LN4r ::

Pithlit je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Meni je čisto vseeno, če kdo kupi ali ne, saj ne živimo od tega. Zdaj če je komu težko še na netu pogledat (ker brskat po netu in jajca čohat očitno ne gre naenkrat), kaj in kje takemu res ni pomoči.

Torej ti se pritožuješ nad folkom ki tvojo ponudbo ignorira... ko te nekdo prosi dobesedno "daj mi prodaj!" pa škripneš. Eeeee moj miško. Nekaj ne štima tukaj.

Kaj ti od mene resno pričakuješ da te bom na kolenih prosila? Lej, vrhunsko žganje vem kje dobim, pa po kakšni ceni. Kis in olje tudi. Pa zelenjavo tudi. Te skrbi da niste konkurenčni in vas zato nihče ne povoha? Al se raj po jajcih praskaš kot da bi si vzel 10 sekund časa pa tistih par cen natipkal? In pol se ti pritožuješ nad tem da se folku ne da obirat jabolk?!?

Se ne pritožujem, narobe razumeš. Tisti, ki si želi bo že kupil.
Sem ti rekel, da moraš kontaktirati starše. Oni vejo koliko je česa na zalogi in kakšna je cena, zlagati se pa nočem. Sploh ni fore v tem, okvirne cene so na bolhi. Razlike so od 1-2€. Točno pa nevem.

Pa še enkrat ti povem, ker ti očitno ne gre v razum.
1. Jabke smo ponudli zastonj tistim, ki nimajo za hrano, ne pa bogatašom, ki hodijo v eko trgovine z napumpanimi cenami.
2. Mi se ne ukvarjamo s prodajo. Če kdo hoče naj kupi, ostalo je naše in tistim sorodnikom oz. kolegom ko jim podarimo.

Ne me ne skrbi, da nismo konkurenčni. Nevem kje si spet to vidla sej nismo prodajalci oz. obrtniki.

Eni ste res extremni pri prebiranju teksta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Magic1 ::

Pithlit je izjavil:

Ma lej... 'raje se po jajcih praskam' kot pa grem zdaj bolho prečesavat za cene. Verjetno je veliko lažje če mi kar poveš.

To bi pa rad videl, kako se ženska po jajcih praska:))
Magic

Pithlit ::

m0LN4r je izjavil:

Tisti, ki si želi bo že kupil.

A zato se vam nabira?

m0LN4r je izjavil:

Sploh ni fore v tem, okvirne cene so na bolhi. Razlike so od 1-2€. Točno pa nevem.

Pa porka madona no... kaj ti je tko grozno težko?!? A jaz moram tebe najprej prosit... pol moram pa še sama okol nekje po netu neke okvirne cene iskat ker mi jih ti nočeš povedat ker se ne bi rad zlagal? Čaki malo... kakšna točno je razlika med okvirno ceno na bolhi pa tisto ki mi jo ti poveš? Kaj za boga imaš za skrivat???

m0LN4r je izjavil:

2. Mi se ne ukvarjamo s prodajo. Če kdo hoče naj kupi, ostalo je naše in tistim sorodnikom oz. kolegom ko jim podarimo.

Pol pa ne pizdi da se folku ne da od vas nabavljat! Bodi tiho in jih pusti naj kupujejo tam kjer jim paše! Pa magari v šparu.
Life is as complicated as we make it...

Nummy ::

Magic1 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ma lej... 'raje se po jajcih praskam' kot pa grem zdaj bolho prečesavat za cene. Verjetno je veliko lažje če mi kar poveš.

To bi pa rad videl, kako se ženska po jajcih praska:))

Vibrator... pa to...

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

To bi pa rad videl, kako se ženska po jajcih praska:))

Domače. Iz hladilnika. Sem glih rabla za karbonaro pa sem jih mimogrede počohala...
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

Pithlit je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tisti, ki si želi bo že kupil.

A zato se vam nabira?

m0LN4r je izjavil:

Sploh ni fore v tem, okvirne cene so na bolhi. Razlike so od 1-2EUR. Točno pa nevem.

Pa porka madona no... kaj ti je tko grozno težko?!? A jaz moram tebe najprej prosit... pol moram pa še sama okol nekje po netu neke okvirne cene iskat ker mi jih ti nočeš povedat ker se ne bi rad zlagal? Čaki malo... kakšna točno je razlika med okvirno ceno na bolhi pa tisto ki mi jo ti poveš? Kaj za boga imaš za skrivat???

m0LN4r je izjavil:

2. Mi se ne ukvarjamo s prodajo. Če kdo hoče naj kupi, ostalo je naše in tistim sorodnikom oz. kolegom ko jim podarimo.

Pol pa ne pizdi da se folku ne da od vas nabavljat! Bodi tiho in jih pusti naj kupujejo tam kjer jim paše! Pa magari v šparu.

Pravim, da ti marsikaj ni jasno. Nabira se, ker ga skuhamo preveč, da ne zgnije sadnje za brezveze (pustimo jabke, ker tega je preveč za domačo kuho, ni časa med šihtom za vse to), medtem ko žganje se pa ne pokvari in z leti postane dražje, boljše. Zaenkrat je še veliko mesta na podstrešju.
Poleg tega pa neveš katero žganje folk pije in katero ne in katero imamo na pretek. Prodaja ga pa vsaka druga hiša, ampak nimamo zunaj table, da prodajamo zaradi raznih prijav, inšpekcij in favš sosedov. Upam da zdaj razumeš.
Primer:
Lahko ti rečem da je liter olja 15EUR, ampak ko boš poklicala ta stare bodo rekli da je 18 (ker ga je še samo 10L, novo bo pa šele čez kak mesec dni) in potem so sami problemi s temi meščani (sam sem že tudi napol meščan). Ker se jim zameriš zarad 1ga evra gor/dol.
Zdaj boš sigurno rekla: "porkamadona pa kako neveš koliko je cena", odgovor je čist simpl. Nazadnje sem ko sem vprašal za kolko prodajamo je bilo lansko leto.

Če si že omenla, jajca tudi prodajamo, ampak samo takrat, kadar jih imamo več, kot jih porabimo mi in sorodniki. Kdaj pa se kokošom sprdne, da bodo znesle več al manj pa žal nevem predvidet in niti ne mislim vsak dan domov telefonirat kako je stanje.
Pač tisti, ki rabi že najde pot do nas. Če ne pa itak pridejo avstrijci za praznike.
- In ja oni ne vprašajo za ceno. Njim je vseeno če je 15 al 20 na liter. Itak gori v dunaju in grazu prodajajo za 30-40EUR naprej pa še zredčijo ga malo. Od kod pa to vem? Sami avstrijci so nam povedali, spomladi ko so pokupli prvo rundo olja, ker so slučajno šli mimo in vidli da nosimo olje iz avta.

Račun pa garancijo in certifikat bi tudi mela? Bo treba najprej poslat vzorce na test in počakat rezultate.

Zalog pa ni ker: Olje se dela (prinas), ko ga primanjkuje, kar je zelo relativno. Potem je treba poklicati v oljarno in prosit za termin, kdaj lahko pridemo stiskat. Je tudi zelo relativno. Pred tem pa je še treba semena pregledat in dosušit itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pithlit ::

m0LN4r je izjavil:

Lahko ti rečem da je liter olja 15€, ampak ko boš poklicala ta stare bodo rekli da je 18 (ker ga je še samo 10L, novo bo pa šele čez kak mesec dni) in potem so sami problemi s temi meščani (sam sem že tudi napol meščan). Ker se jim zameriš zarad 1ga evra gor/dol.

Meni za kvalitetno bučno olje ni problem dat 20€/l. A je blo tolk težko? Te zdaj pol manjka? Hvala.

m0LN4r je izjavil:

Če si že omenla, jajca tudi prodajamo, ampak samo takrat, kadar jih imamo več, kot jih porabimo mi in sorodniki.

Dobim zastonj... ampak hvala vseeno.

m0LN4r je izjavil:

Račun pa garancijo in certifikat bi tudi mela?

Ne. Ampak za takšno ceno pa le pričakujem brezplačen vzorec. Čisto dovolj je 0.01l. Za vse ostalo mi dol visi. Olčno olje, recimo, dobim iz južne istre (hrvaška). Ni poceni... je pa vredno. Sem ga, seveda, prej probala... pol sem se pa naprej s kmetom pogovarjala.
Life is as complicated as we make it...

echo ::

Ne, radi bi samo link na izdelek na bolhi :)
Kaj imate zaeno žganje? Slivovko, sadjevc?
Kje v Posavju se te da dobit?

m0LN4r ::

Pithlit je izjavil:


Meni za kvalitetno bučno olje ni problem dat 20EUR/l. A je blo tolk težko? Te zdaj pol manjka? Hvala.


Seveda ni bilo, ampak še vedno neveš koliko je točna cena in jaz tudi ne. Vem samo, da je okvirno tolko kot na bolhi. Zakaj? Ker prodajamo glede nato, za kolko drugi prodajajo oz. po najcenejši ceni na bolhi in tudi tam se lahko spremeni.

Tako kot krompir. Cena se čez leto spreminja in ker se s prodajo ne ukvarjamo pogledam na bolhi al v oglasniku za kolko prodajajo drugi. Zato sem rekel poglej na bolhi.

Se zdaj razumeva?

echo je izjavil:

Ne, radi bi samo link na izdelek na bolhi :)
Kaj imate zaeno žganje? Slivovko, sadjevc?
Kje v Posavju se te da dobit?

Mamo slivo, hruško, breskev (mogoče še) in mešano (jabka+grozdje+...). Količinsko nevem koliko je katerega.
Žganje se fizično nahaja v prekmurju, jaz ga lahko pripeljem v MB (tam živim) in občasno grem tudi v posavje v Brežice. Se mi zdi pa da čez 10 dni grem tudi v NM. Cena je bila nekoč 5EUR na liter za mešano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

echo ::

Aja, sem mislil, da imaš tudi na Bolhi oglas, ti pa jo uporabljaš samo za orientacijo glede cene.

Jaz se zanimam predvsem za bučno olje in breskvino žganje (al je liker?).
Ti ob priliki napišem na ZS.

m0LN4r ::

echo je izjavil:

Aja, sem mislil, da imaš tudi na Bolhi oglas, ti pa jo uporabljaš samo za orientacijo glede cene.

Jaz se zanimam predvsem za bučno olje in breskvino žganje (al je liker?).
Ti ob priliki napišem na ZS.

Je žganje tam okoli 40%. Novo žganje pa skuhamo, po bratvi ko padejo temperature.
Olje je bilo nazadnje stiskano junija. Prodajamo pa še vino iz šmarnice (belo) in jurke (rdeče) (zelo malo žveplano z okusom po grozdju), ampak ga ni več. Bo treba počakat na novo rundo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26643342 (11745) darkolord
»

Vpliv spornega olivnega olja na zdravje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310214 (8336) Mare2
»

ebay in olivno olje help

Oddelek: Pomoč in nasveti
374815 (3624) MH0
»

Slovenska tradicionalna hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8721488 (19837) ales85
»

Kebab vs. ostala hitra hrana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15245461 (41126) PINki

Več podobnih tem