» »

Slovenski paradižnik v Lidlu cenejši kot v Mercatorju

Slovenski paradižnik v Lidlu cenejši kot v Mercatorju

«
1
2

MrStein ::

1kg slovenskega paradižnika Lušt 35% dražji v Mercatorju kot v Lidlu:

- Mercator - 2,69 EUR
- Spar - 2,19 EUR
- Lidl - 2,00 EUR

No, mogoče bo z novim lastnikom kaj drugače.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

popster ::

js ga imam na vrtu.. se pa ne obmetavam z njim, this is why tomato is boring..:D

Scorpia ::

Z novim lastnikom, ne bo več niti domače zelenjave, bo pa verjetno ceneje... sej na hrvaškem, se kmeti pritožujejo, da hoče nenormalno poceni odkupovati zelenjavo. Pol boh ve, od kje vse dobijo zelenjavo...
////

dzinks63 ::

To ne drži, v Mercatorju je celo najcenejši, Po zadnjem letaku, je paradižnik Lušt v Mercatorju po 1,49€.

MrStein ::

Tisto je začasna akcija.
Drugi imajo tudi akcije pod 2 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JanezH ::

Danes se itak nič ne proda več brez akcije :)

lukamagic ::

Pa saj paradižnik "Lušt" pri trgovcu X verjetno ni nujno enak paradižniku "Lušt" pri trgovcu Y? Čisto možno, da je razlika v ceni zaradi druge klase produkta.
Seveda pa ne dam roke v ogenj za te kapitalistične izkoriščevalce, ampak v teoriji bi lahko bilo tako.. :)

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Uh, kapitalizem? Osnove? In makro ali mikro dogovori povezani s tem?
www.strancar.com

dexterboy ::

Obetajo se nam črni dnevi, ko bo Agrokorenina popolnoma prevzel soseda.
Ko smo bili na morju, sem se pogovarja z enim hrvaškim kmetom, ni neki majhen,ampak že velik kmet, ima skoraj 50 ha. In ko je začel z mafijo in vzel sebe za živi primer, kako ne more v lokalni štacuni prodati svoj krompir, na policah pa je uvožen iz Egipta, sem se zamislil, kako bo to izgledalo pri nas... ker tiste oddajo o amerišlo mafiji v 50-ih in 60-ih na Discovery izgledajo kot obisk vrtca v primerjavi s tem, kar se dogaja v hrvaškem kmetijstvu 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

sss ::

popster je izjavil:

js ga imam na vrtu.. se pa ne obmetavam z njim, this is why tomato is boring..:D


Pol si pa en redkih ker 80% Slovenije ima uničen plesniv paradižnik. V takem vremenu...

s6c-gEL ::

Lahko da ga ima v "topli gredi".

vorantz ::

Stari na obali ga imajo zunaj na njvi pa je lep in dober kot vsa druga leta

dxx ::

MrStein je izjavil:


- Mercator - 2,69 EUR
- Spar - 2,19 EUR
- Lidl - 2,00 EUR

No, mogoče bo z novim lastnikom kaj drugače.


Kot bi rekel:
- Funte** - 26,9 EUR
- Mlaco* - 21,9 EUR
- Sestav*.si - 20,00 EUR
Točno tako je tudi pri drugih zadevah.
Če pač želim svoj prastari Erricsson GA628 prodati za 1000€, je to odvisno samo od kupca- če je pripravljen odšteti toliko. Ni od tega ali ga jaz prodajam nad ali pod ceno.
Vsak artikel je vreden točno toliko kot je "najboljši" kupec pripravljen dati.
In tako velja tudi za paradižnik.
Potem pride marketing in profit count, jaz dam tebi 1000 ton za toliko, če pa vzameš 5000 ton ti dam za toliko-paradižnika. In včasih je, več je več, tudi če stran vržeš tisto kar ne prodaš. In v te podatke od teh firm nimava ne jaz, ne ti, vpogleda.
Drugače pa se vsakodnevno v službi ukvarjam s targetingom prometa, profitabilnostjo/food cost, izračunavanji porabe, izdelovanju naročil, tako da, tvoj paradižnik je malenkost. Delam pa v podjetju s prehrano, kjer je še toliko bolj pomembno kako predvidiš prodajo, narediš naročilo in zaradi kratkih rokov uporabe določenih živil je potem samo odvisno kako dobro si predvidel naročilo-kolikšen bo profit.

Utk ::

Lidl in hofer dobaviteljem plačujeta bolj redno od mercatorja, tuša in spara, približno isto ceno, ne zaračunavajo jim metrov polic, in če imajo akcijo, grejo v svojo maržo, ne dobaviteljevo, pa možnost imajo, da svojo robo prodajajo po celi mreži, ne samo v Sloveniji, seveda če je bo kdo hotel kupit.
Nazadnje je pa še stvar zame cenejša. Seveda, ker ni še 50 prascev, ki se napajajo iz tega korita. Kje je tu "nacionalni interes" je jasno vsakemu z več kot dvema možganskima celicama. V tem, da kupujemo tam, kjer je ista stvar cenejša.

Engineer_ ::

podpiraj slovensko industrijo. Kupuj v Tušu. Pij Dano. :)

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

V leclercu je 1,99

BALAST ::

Meni pa ne gre v glavo, kako je nekje štruca kruha 800g za 1€, drugje pa 900g za 1,5€
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Engineer_ ::

BALAST je izjavil:

Meni pa ne gre v glavo, kako je nekje štruca kruha 800g za 1€, drugje pa 900g za 1,5€


kapitalizem.

Invictus ::

s6c-gEL je izjavil:

Lahko da ga ima v "topli gredi".

Problem je vlaga, ne toplota ...

Baje pomaga preslica. Moj fotr jo je nasul okoli, pa mu bolj malo plesni. Nekaj sicer že, ampak daleč od ostalih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borut_p ::

Zadnjic ko je bila novica o tistem pobu ki je v avstriji pokradel 110ton pujskovega mesa so rekli, da je skode za par 100k€. Torej lahko recemo ene 250k€. Torej dobre 2€/kg. V trgovini je pa cca 6€/kg. torej se eni napajajo od marže faktor 3

Gandalfar ::

Splošno jamranje nad državo je offtpic.

MrStein ::

borut_p je izjavil:

V leclercu je 1,99

V Lidlu tudi, sem zgoraj narobe napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zeitgeist ::

in kot da mercator do zdaj ni "izsiljeval" slovenskih dobaviteljev??

v sloveniji še kupujem samo radensko, laško in pa fructalov sirup.

Alamar ::

V Mercatorju je slovenski paradižnik drugega dobavitelja (Terme Čatež) po 0.99 EUR in je imho boljšega okusa od Lušta.

Gregor P ::

dexterboy je izjavil:

Obetajo se nam črni dnevi, ko bo Agrokorenina popolnoma prevzel soseda.
Ko smo bili na morju, sem se pogovarja z enim hrvaškim kmetom, ni neki majhen,ampak že velik kmet, ima skoraj 50 ha. In ko je začel z mafijo in vzel sebe za živi primer, kako ne more v lokalni štacuni prodati svoj krompir, na policah pa je uvožen iz Egipta, sem se zamislil, kako bo to izgledalo pri nas...
Tako da v mercatorju že prodajajo krompir iz Egipta oz. vsaj so ga že tudi prej.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

korenje3 ::

marže so povsod nad 100%.
vprašanje je samo kdaj se bo spet izplačalo imeti vrtiček pred hišo. veliko ljudi v ljubljani je svoje vrtičke pred 20 leti spremenilo v travnike...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

joze67 ::

korenje3 je izjavil:

marže so povsod nad 100%.


I see your point. Ampak % marže se računa na prodajno vrednost in je zatomanj kot 100%. Tako da je pravilna izjava: Marže so povsod nad 50%.

MrStein ::

Alamar je izjavil:

V Mercatorju je slovenski paradižnik drugega dobavitelja (Terme Čatež) po 0.99 EUR in je imho boljšega okusa od Lušta.

To je tisti grapolo?
(pisalo je samo, da je slovenskega porekla, nič drugo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fosil ::

Tako je!

Alamar ::

MrStein je izjavil:

Alamar je izjavil:

V Mercatorju je slovenski paradižnik drugega dobavitelja (Terme Čatež) po 0.99 EUR in je imho boljšega okusa od Lušta.

To je tisti grapolo?
(pisalo je samo, da je slovenskega porekla, nič drugo)
Ko obrneš cenovko pri sadju in zelenjavi, sta na drugi strani napisana pridelovalec in dobavitelj.

bambam20 ::

fosil je izjavil:

Sicer pa še ena povezana novica
Na policah Mercatorja že prednost hrvaški zelenjavi?


Kaj te tako čudi. Hrvati skrbijo za nacionalne interese.

Smurf ::

bambam20 je izjavil:

fosil je izjavil:

Sicer pa še ena povezana novica
Na policah Mercatorja že prednost hrvaški zelenjavi?


Kaj te tako čudi. Hrvati skrbijo za nacionalne interese.

Bolj ekonomski interes, sadje/zelenjava na hrvaskem je bistveno cenejsa.

Alamar ::

Misliš v marketih? Se ne strinjam. Cene so tam tam. Celokupno pa je vseeno malo dražje.

bambam20 je izjavil:

fosil je izjavil:

Sicer pa še ena povezana novica
Na policah Mercatorja že prednost hrvaški zelenjavi?


Kaj te tako čudi. Hrvati skrbijo za nacionalne interese.
Tole je bullshit. Danes sem bil v supermarketu in od sadja&zelenjave imajo hrvaško poreklo slive (smešno poceni), paprika babura (obstaja slo varianta za isto ceno) in ena vrsta paradižnika (spet obstaja slo varianta za isto ceno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

korenje3 ::

mercator je znan po sveži zelenjavi in svežih stvareh, zato je tam vse dražje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Utk ::

Od kdaj to? Od takrat ko nabavljajo na italijanski veletržnici ali od prej?
Včasih imajo v hoferju hrvaški paradižnik za kakih 80-90 centov, in upam si trditi, da ni nič slabši od lušta. Normalno, da je dober paradižnik februarja drag, sredi največje sezone pa ni nobenega opravičila, da bi stal 2 evra. Tudi če bi bil nemški, ne samo slovenski.

barakus ::

Ko bodo stvari postale predrage, bomo pa sli direktno do kmeta, upam samo, da vsi ne propadajo preden se to zgodi.

Sploh bi bilo pocasi potrebno odrezati trgovine kaj v stilu tega https://www.farmdrop.co.uk/

krneki0001 ::

lidlov slovenski paradižnik, merkatorjev slovenski paradižnik, šparov slovenski paradižnik, hoferjev in tušev slovenski paradižnik, a kupljen v italiji na tržnici po 15 centov na kilo, pridelan pa nekje v afriki.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Lušt je pridelan v Prekmurju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

Žalostno, da mora paradajz koštat 2 evra na kilo, da se ga splača pridelovat v Prekmurju. A ni dovolj, da je bilo tisto vse skupaj postavljeno v glavnem s subvencijami, še v trgovini ga je treba še enkrat drago plačevat. No, jaz bom kupil kar lepo hrvaškega, glih tako dobrega, za 90 centov, če že na vrtu letos slabo kaže.

black ice ::

Jp. http://www.lust.si/

V bistvu dobiš Lušt tudi za 1EUR na kilogram, samo ne prve klase. Ni pa nobene bistvene razlike med prvo in drugo, razen, da je prva klasa "lepša".

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Delavce pa tale Lušt plačuje po 350 evrov na mesec kakor sem slišal, pa že itak mu je bilo vse podarjeno iz državnih in evropskih sredstev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

black ice ::

Sem tudi sam slišal o teh bajnih plačah. Kako je to sploh možno, če je v Sloveniji določena minimalna plača? Ker v Avstriji recimo tega ni, pa se še vseeno ne norčujejo iz delavcev (kar zgoraj omenjeni znesek je).

PaX_MaN ::

Minimalna plača je določena le za polni delovni čas.
Paradajz verjten obirajo na vsake kvatre, pa ni treba met pobiračev na vrvici za cel mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

krneki0001 ::

Al pa jih daš za 6 ur na dan delat in dobijo 3/4 minimalne plače. To je ravno nekih 350 evrov.

black ice je izjavil:

Sem tudi sam slišal o teh bajnih plačah. Kako je to sploh možno, če je v Sloveniji določena minimalna plača? Ker v Avstriji recimo tega ni, pa se še vseeno ne norčujejo iz delavcev (kar zgoraj omenjeni znesek je).


V Avstriji je točno določeno koliko lahko plačajo delavcu najmanj za uro dela. Recimo v gradbeništvu je ura dela najmanj 10 evrov, v IT-ju pa 15 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

6 ur na dan plus dve nadure :D hofer ima neki podobnega. sam pri njih imaš vseeno (ne veliko) višjo plačo kot je minimalna za 40 urni delovnik.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

black ice ::

Hja, oni poskušajo to regulirati s kolektivnimi pogodbami, ampak to ne pomeni, da če boš delal npr. v IT oddelku neke firme, ki se ukvarja s čisto tretjo dejavnostjo dobil toliko kot ti pripada po kolektivni pogodbi za IT.

Priznam, zgoraj nisem predvideval možne zaposlitve za manj kot 8 ur, komentar je bil napisan bolj na horuk.

MrStein ::

Če dovolite, se bom vrnil na temo:
Mercator: 1,99 EUR/kg
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

1kg slovenskega paradižnika Lušt 35% dražji v Mercatorju kot v Lidlu:

- Mercator - 2,69 EUR
- Spar - 2,19 EUR
- Lidl - 2,00 EUR

No, mogoče bo z novim lastnikom kaj drugače.



Sem ravno danes preveri cene paradižnika v eni od Šparovih trgovin v okolici Celja.

- Lušt 1kg = 1.89EUR redna cena
- Paradižnik slovenskega porekla Z moje dežele 1kg = 1.39EUR redna cena ( trenutno znižan )
- hrvaški 1kg = 0.89EUR redna cena

Men se zdajle poraja vprašanje, kako je lahko odstopanje cene enake znamke paradižnika po regijah? :)

Sklepam, da cene veljajo za Ljubljano.

MrStein je izjavil:

Če dovolite, se bom vrnil na temo:
Mercator: 1,99 EUR/kg


Kaj to pomeni? Da je iz prvotnih 2.69EUR znižan akcijsko na 1.99EUR?

Pa še vedno dražji za 10 centov od Špara.

Važno, da "vas" lupijo.

Men hrvaški za 0,89 EUR ravno tako tekne.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MrStein ::

Mercator je imel akcijo za 1,49 EUR/kg.
Tisto 1,99 je po tej akciji.
Kot sem razumel je to "redna" cena, ne pa akcija.

Čeprav res spreminjajo, kot na borzi... :)

Recimo Spar je tudi znižal, tam nekje kot si ti napisal: 1,89 (ne spomnim se točno, je pa tu nekje).

Poročam za Maribor.

(mogoče pa to temo berejo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

Mercator je imel akcijo za 1,49 EUR/kg.
Tisto 1,99 je po tej akciji.
Kot sem razumel je to "redna" cena, ne pa akcija.

Čeprav res spreminjajo, kot na borzi... :)

Recimo Spar je tudi znižal, tam nekje kot si ti napisal: 1,89 (ne spomnim se točno, je pa tu nekje).

Poročam za Maribor.

(mogoče pa to temo berejo)


Jaz sem napisal redno ceno za lušt 1.89€ za 1kg.
Tole me je pa šokiralo. Če je v mariboru tako visoka cena za Lušt v mercatorju, kok je potem v Ljubljani. :D.

lahko bi še kdo, če je iz Jesenic poročal, kakšne so cene tam.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Agrokor v stečaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10122716 (19233) arnecan1
»

Domača zelenjava

Oddelek: Loža
407301 (5580) energetik
»

Kolk poprecno porabite v trgovini? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012141 (9031) kalko

Več podobnih tem