» »

ebay in olivno olje help

ebay in olivno olje help

shintaro ::

če mogoče kdo ve kaj več...

1. Zakaj ni nobenega Slovenca k prodaja olivno olje na Ebay-ju? Tujcev pa je nekaj, večinoma Grkov. In če gledaš njihove oglase, piše da prodajo nekaj.
povprečna cena je 22$ (z free international shipping)

A je Slovensko bolj kvalitetno od Grškega?

2. Se kdo spozna na Ebay reklame ? Ebay oglaševanje znotraj Ebay-a ...

Naše je eko z certifikati, medaljami itd. (etiketa embalaža blabla) , vrhunsko olje.. Samo k je tega preveč , se ne proda vsega oz. se proda v enem letu šele.

Sm razmišljal dat en oglas za test, samo bi rad prej več vedel o celi zadevi.
Bratranec bi dobil €, kateri ima tudi firmo in ustrezno dejavnost (d.o.o.) , tako da bi blo vse 'in order'. Oz. vsaj je in order za v 'resnici' prodajat, za internet bi mogel kej dodatnega urejat?
A bi lahko dal shipping costs pod stroške firme?

3. je možno da ker ni nbenga slovenca da : to na ebay gre slabo .. al pa, ni dovoljeno? samo hočem vedet potencialne ovire , če so.

Meni se zdi direkt na ebay dat, boljše kot met spletno stran katero bi oglaševal preko google ad words al whatever.


To je samo ideja, če kdo ve kaj več, bom hvaležen za informacije.

pa še to, če bi dal oglas, kako naredit z 0 feedback-a. Drgač v 'resničnem življenju' gre precej dobro v prodajo, ampak še vedno ostane nekaj tega, kar bi lahko šlo preko neta.

Miha 333 ::

Računaj, da Ebay vzame kar precejšen delež zase, mislim da fiksni znesek + procent od prodajne cene.

shintaro ::

Miha 333 je izjavil:

Računaj, da Ebay vzame kar precejšen delež zase, mislim da fiksni znesek + procent od prodajne cene.


v 'resnici' prodajamo po 13EUR (italjani, nemci, slovenci)... whatever čistega profita med 9 in 13EUR , bi blo zadovoljivo.. Se pravi če bi dal 22$ - shipping costs - ebay/paypal fee - davek, bi še vedno blo okoli 10EUR čistega.. Kar bi blo zadovoljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

juroz ::

A pa se to dejansko kaj prodaja? Mogoče zaradi tega ni oglaasov.

Machete ::

Pošlji meni 1L za stroške pa tri litre za prodajo. Imam 10 leten 100% 5 zvezdic račun pa lahko provava. Jaz ga btw. dobim od znanca iz Grčije za 12 eur v pripadajoči novi steklenici in zamaškom. Drugače pa mi je najboljše iz Visa od določenih kmetov, ni primerjave s čimerkoli. S slovenskimi imam mešane izkušnje.

Drugače pa ti priporočam da daš ceno pošiljanja že v končno ceno (7EUR). Slikaj etiketo (mogoče jo prevedi), dodaj lokacijo nasada (google map), dodaj kako sliko obiranja in prešanja etc.. povej bistvo o ekološki pridelavi, tradiciji regije in domačije in ne dolgovezi. Torej jasno pokaži na 'domačo pridelavo' in neindustrijsko prodajo.
Jaz mislim, da bi s pravim pristopom prodal vse do zadnjega litra. Kakor jaz poznam sceno gre dobro olivno za med, vsak prav kuhar pa ni nikoli brez v kuhinji.

Priporočam ti ceno 10 zate, 7 poštnina, 2eur paypal, 3 eur ebay = 24EUR - dobro pakirano, priporočeno. (2 eur je rezerve)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Miha 333 ::

Ebay vzame ca. 12%, PayPal še 4%, če si plačan preko njega.

Pri olivnem olju je dodaten problem, ker je zelo veliko ponaredkov in morda ljudje ne zaupajo.

Machete je izjavil:


Priporočam ti ceno 10 zate, 7 poštnina, 2eur paypal, 3 eur ebay = 24EUR - dobro pakirano, priporočeno. (2 eur je rezerve)

Ampak to je že 29 USD, bo še konkurenčno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

B8S88 ::

Slovensko olivno olje je baje eno izmed najkvalitetnejših. Govorim za slovensko primorje, za Brda ne vem...Kolikor jaz to poznam proizvajalci to takoj prodajo stalnim strankam..Velika večina pridelovalcev v sloveniji ne pridela dovolj, da bi to pristalo v velikih trgovskih verigah. Tam pristane poceni špansko razredčeno olje z drugimi olji. Ko boš enkrat probal tapravo boš vedel..

V bistvu je enako tudi zame kot primorcu priti do kvalitetnega bučnega olja..Poznanstva...

shintaro ::

juroz je izjavil:

A pa se to dejansko kaj prodaja? Mogoče zaradi tega ni oglaasov.


Očitno nisi prebral vsega, tujci prodajajo uspešno.


Machete je izjavil:

Pošlji meni 1L za stroške pa tri litre za prodajo. Imam 10 leten 100% 5 zvezdic račun pa lahko provava. Jaz ga btw. dobim od znanca iz Grčije za 12 eur v pripadajoči novi steklenici in zamaškom. Drugače pa mi je najboljše iz Visa od določenih kmetov, ni primerjave s čimerkoli. S slovenskimi imam mešane izkušnje.

Drugače pa ti priporočam da daš ceno pošiljanja že v končno ceno (7EUR). Slikaj etiketo (mogoče jo prevedi), dodaj lokacijo nasada (google map), dodaj kako sliko obiranja in prešanja etc.. povej bistvo o ekološki pridelavi, tradiciji regije in domačije in ne dolgovezi. Torej jasno pokaži na 'domačo pridelavo' in neindustrijsko prodajo.
Jaz mislim, da bi s pravim pristopom prodal vse do zadnjega litra. Kakor jaz poznam sceno gre dobro olivno za med, vsak prav kuhar pa ni nikoli brez v kuhinji.

Priporočam ti ceno 10 zate, 7 poštnina, 2eur paypal, 3 eur ebay = 24EUR - dobro pakirano, priporočeno. (2 eur je rezerve)


Bi bla varjanta, samo nevem če je to legalno da ti prodajaš firma je pa druga, edino če bi linkal paypal od firme al neki? bi bla ideja...

Za količnisko se da zmenit manj kot 12€... Super kar si napisal, na vse to sm že razmišljal.. Gre dejansko za med, samo kot sm napisal je tega preveč (nono je res pospemal s temi nasadi)


Miha 333 je izjavil:

Ebay vzame ca. 12%, PayPal še 4%, če si plačan preko njega.

Pri olivnem olju je dodaten problem, ker je zelo veliko ponaredkov in morda ljudje ne zaupajo.


Imamo razne medalje, certifikate in tako dalje kar bi predložil v oglasu ...

B8S88 je izjavil:

Slovensko olivno olje je baje eno izmed najkvalitetnejših. Govorim za slovensko primorje, za Brda ne vem...Kolikor jaz to poznam proizvajalci to takoj prodajo stalnim strankam..Velika večina pridelovalcev v sloveniji ne pridela dovolj, da bi to pristalo v velikih trgovskih verigah. Tam pristane poceni špansko razredčeno olje z drugimi olji. Ko boš enkrat probal tapravo boš vedel..

V bistvu je enako tudi zame kot primorcu priti do kvalitetnega bučnega olja..Poznanstva...


ja slovenska istra smo... Ja kot sm napisal, mi prodamo precej tega v 'resničnem' življenju, še vedno pa ker je tolko tega (ogromno), nam ostane in to bi preko neta. In tudi če bi razvil nek sistem preko neta k bi delal, je njiv tolko na razpolago da bi preprosto razširili (vmes se je še nekaj sadilo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

shintaro ::

že k ste omenli bučno olje, ko grem na obisk na gorenjsko, morem tisto jest.. in ga preprosto ne morem.. meni ni všeč niti malo.. Ni ga čez zelene solate, vinskega kisa, kuhanih jajc z olivnim oljem... bučno je meni awful.

Machete ::

Ko boš starejši ga boš začel ljubiti. Bučno ni za najstnike.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

harvey ::

A je Slovensko bolj kvalitetno od Grškega?

Primerjati je potrebno primerljivo s primerjivim.

Glavni problem pa je, da je količina slovenskega oljčnega olja premajhna za neke resne masovne prodaje, ker se ga itak vsega (slovenskega) proda že pred svežo letino tako da ni prav nikakršne potrebe po prodaji na e-bayu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

shintaro ::

Machete je izjavil:

Ko boš starejši ga boš začel ljubiti. Bučno ni za najstnike.


Ti pišem na ZS glede tvojega predloga.. pa se tam meniva naprej

Dragač nism najstnik , precej starejši kot misliš.

harvey je izjavil:

A je Slovensko bolj kvalitetno od Grškega?

Primerjati je potrebno primerljivo s primerjivim.

Glavni problem pa je, da je količina slovenskega oljčnega olja premajhna za neke resne masovne prodaje, ker se ga itak vsega (slovenskega) proda že pred svežo letino tako da ni prav nikakršne potrebe po prodaji na e-bayu.



Ne bi bla to masovna prodaja, dal bi recimo amount available in tisto prodal... To je ideja, katero bi treba sprobat.

ST-777 ::

B8S88 je izjavil:

... Velika večina pridelovalcev v sloveniji ne pridela dovolj, da bi to pristalo v velikih trgovskih verigah....
Oljčno olje slovenske Istre pod blagovno znamko SPAR PREMIUM, je meni zelo všeč.

"V slovenski Istri, natančneje na koncu vasi Gažon, stoji okrog 100 let stara kmetija družine Rojac, poimenovana tudi Dolina miru. Družina že vrsto let iz roda v rod predaja oljarske skrivnostni družinske tradicije, ki se je pričela s prvim družinskim zlatim drevesom. Danes družina prideluje več desetletij stara avtohtona slovenska oljčna drevesa sorte istrska belica in oljčna drevesa sorte leccino, iz katerih iztisnejo visokokakovostno naravno olje ..." https://www.spar.si/sl_SI/spar-znamke/s...

RockyS ::

Jaz sem mnenja, da se ti ne splača prodajati v tujino. In to iz preprostega razloga, ker je slovenec pripravljen plačati enak znesek kot avstrijec, nemec ali francoz. Če misliš prodajati v azijo in zda potem še ja, drugače pa naredi strategijo prodaje doma. Bi si upal trdit, da če vsem sodelujočim v tej temi pošlješ deci, da se bi odločili za nakup steklenice ali dve, če je res kvaliteta oz imaš zgodbo s katero prodajaš (slovensko, domače, dedek otd).
Večina prijateljev uporablja samo in zgolj olivno olje, in to sem samo jaz.
Naredi si stalno bazo odjemalcev, ker od teh boš še največ odnesel.
Da se ne menimo o tem, da organiziras kak dam odprtih vrat, malo narezka,sira in olja. Pa to ti vsak odnese steklenico domov.
Najdes lepe steklenice, izdelas etikete in je to to. imaš dve pakiranji, za stalne odjemalce kjer imas brez etikete in fancy steklenice in drugo pakiranje, ki je za prodobivanje novih odjemalcev in za darila.

Ne vem no, jaz vse iščem slovensko in domače. Moka, jajca, pašteta, pišcanci, klobase (suhe, rebrca, kašnice, zrezki(ribica)), zelenjavo in sadje pa sploh.
Iščem tudi kako sirarno v okolici Maribora. Olivno olje in sir pa nabavljam na Hrvaškem. Zato sem tudi tebe kontaktiral da poskusim, mogoče pa postanem reden odjemalec.

shintaro ::

RockyS je izjavil:

Jaz sem mnenja, da se ti ne splača prodajati v tujino. In to iz preprostega razloga, ker je slovenec pripravljen plačati enak znesek kot avstrijec, nemec ali francoz. Če misliš prodajati v azijo in zda potem še ja, drugače pa naredi strategijo prodaje doma. Bi si upal trdit, da če vsem sodelujočim v tej temi pošlješ deci, da se bi odločili za nakup steklenice ali dve, če je res kvaliteta oz imaš zgodbo s katero prodajaš (slovensko, domače, dedek otd).
Večina prijateljev uporablja samo in zgolj olivno olje, in to sem samo jaz.
Naredi si stalno bazo odjemalcev, ker od teh boš še največ odnesel.
Da se ne menimo o tem, da organiziras kak dam odprtih vrat, malo narezka,sira in olja. Pa to ti vsak odnese steklenico domov.
Najdes lepe steklenice, izdelas etikete in je to to. imaš dve pakiranji, za stalne odjemalce kjer imas brez etikete in fancy steklenice in drugo pakiranje, ki je za prodobivanje novih odjemalcev in za darila.

Ne vem no, jaz vse iščem slovensko in domače. Moka, jajca, pašteta, pišcanci, klobase (suhe, rebrca, kašnice, zrezki(ribica)), zelenjavo in sadje pa sploh.
Iščem tudi kako sirarno v okolici Maribora. Olivno olje in sir pa nabavljam na Hrvaškem. Zato sem tudi tebe kontaktiral da poskusim, mogoče pa postanem reden odjemalec.


Jep, samo tko je situacija...

2.000 litrov je za prodajo kot si opisal in to je zagotovljeno

2.000 litrov pa še ostane za ebay/net, whatever način.. Tok ostane.

p.s. hvala za ZS.

btw, tako podobno oz. isto olje, slovenske istre, se prodaja v slo. trgovinah po 26€ !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

blackbfm ::

Slovensko olivno olje je baje eno izmed najkvalitetnejših. Govorim za slovensko primorje, za Brda ne vem...Kolikor jaz to poznam proizvajalci to takoj prodajo stalnim strankam..Velika večina pridelovalcev v sloveniji ne pridela dovolj, da bi to pristalo v velikih trgovskih verigah. Tam pristane poceni špansko razredčeno olje z drugimi olji. Ko boš enkrat probal tapravo boš vedel..


Pa baje je vse extra devisko:)) Razna olja, kave, caji in podobne zadeve so super produkti za lupit folk. Malo marketnskega bullshita in lepa embalaza da nabijejo ceno in je to to. Na koncu ga pa isto mešajo kot to pocnejo trgovske verige.


Osebno mi je pa najboljse olje 100% bucno iz prekmurja v plastenkah, dejansko disi in ma okus..

shintaro ::

blackbfm je izjavil:

Slovensko olivno olje je baje eno izmed najkvalitetnejših. Govorim za slovensko primorje, za Brda ne vem...Kolikor jaz to poznam proizvajalci to takoj prodajo stalnim strankam..Velika večina pridelovalcev v sloveniji ne pridela dovolj, da bi to pristalo v velikih trgovskih verigah. Tam pristane poceni špansko razredčeno olje z drugimi olji. Ko boš enkrat probal tapravo boš vedel..


Pa baje je vse extra devisko:)) Razna olja, kave, caji in podobne zadeve so super produkti za lupit folk. Malo marketnskega bullshita in lepa embalaza da nabijejo ceno in je to to. Na koncu ga pa isto mešajo kot to pocnejo trgovske verige.


Osebno mi je pa najboljse olje 100% bucno iz prekmurja v plastenkah, dejansko disi in ma okus..


sploh kaj mešaš olivno olje z čaji, kave, podobne zadeve ko je to čisto neka druga dimenzija. Mi ga sigurno ne mešamo, 4.000 litrov pravega.

in za potrollat profesionalno, še napišeš bučno olje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

blackbfm ::

sploh kaj mešaš olivno olje z čaji, kave, podobne zadeve ko je to čisto neka druga dimenzija.


Ker je olje podobno enostavno zivilo kot zgoraj našteto.. Ker se ga vedno prodaja kot nek hud presezek, ker je slovensko ekstra devisko pa domace. Realno je isto kt vsako povprecno (olivno) olje

in za potrollat profesionalno, še napišeš bučno olje..


Zame solata brez bucnega olja pac ni solata..

Olivno je overrated, bucno pa under

shintaro ::

bučno olje je meni ogabno.. kako lahko sploh primerjaš solato z olivnim, z bučnim?

Realno folk plača 26€ za pravo, 6€ za 'smeti' , zakaj le tok ljudi to dela? Valda si ti bolj pameten od cele industrije, plus tega ješ bučno olje katero je mučenje, ne pa obrok.
Itak lej, tudi Kava segafredo je ista kot una iz špara za 70 centov?
A vino je tudi vse isto?

Olivno je resda mogoče overrated, zaradi splošnega 'spema' vsepovsod o temu, ampak mene to ne briga, povpraševanje je. Bučno under? Če pa ma okus k 10 let star McD burger.. do not want.

blackbfm ::

Realno folk plača 26EUR za pravo, 6EUR za 'smeti' , zakaj le tok ljudi to dela?


ne rečem da je najcenejše *enako* dobro, ampak tisto za 26 ni tolk hudo boljše (beri kvalitetnejše):D

A vino je tudi vse isto?


tut.. če kupiš tisto v navadni litrski flaši, tam iz ta spodnje police je enako dober kot un 3x dražji 0.75L s tazgornje police z lepšo nalepko (ista sorta, isti proizvajalec).. ne verjamem da točijo različno vino

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Magic1 ::

Kaj je s temi olivnimi olji, eni so ful močnega okusa, drugi bolj blagega? Sem nekaj spraševal in so mi povedal, da je odvisno od zrelosti ko se stiska. Kao je najbolj zdravo, če ni najbolj polno dozorele olive ob stiskanju in ima posledično močnejši okus. Kupleni so ponavadi močni, jaz sem pa dobil nekega domačega, ki je bil prav blag, idealen za na solato.
Magic

Tilen ::

Razredčen. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mailer ::

Okus je odvisen od letine (koliko dežja je bilo, koliko sonca ali je enakomerno zorelo ali je bila vmes suša, itd..), od vrste oliv (črne, zelene), on načina in časa stiskanja (stisnjene morajo biti najkasneje v 24 urah po beri in način kako so bile stiskane) pa tudi od lokacije oz zemlje na kateri je rasla, podobno kot pri trtah. Je pa meni tisti pravi domači mogoče na nek način pekoč in me "praska" po grlu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Šimpanz ::

Jaz vidim problem zaradi pošiljanja po pošti. Steklenica se hitro razbije, torej rabiš še zelo močno kartonasto embalažo. Tudi ne vem če so kakšne omejitve pri letalskem transportu.

Jaso ::

Magic1 je izjavil:

Kaj je s temi olivnimi olji, eni so ful močnega okusa, drugi bolj blagega? Sem nekaj spraševal in so mi povedal, da je odvisno od zrelosti ko se stiska. Kao je najbolj zdravo, če ni najbolj polno dozorele olive ob stiskanju in ima posledično močnejši okus. Kupleni so ponavadi močni, jaz sem pa dobil nekega domačega, ki je bil prav blag, idealen za na solato.


Definitivno razredčen...al pa močno postaran.
Kvalitetno olje iz slovenske Istre je pikantno in grenko, veliko bolj kot trgovinsko. Je pa res, da na Hrvaškem so veliko bolj blaga olja, kar je posledica predvsem druge vrste oljk.
V Sloveniji imamo večinoma Istrsko Belico z nekaj malega Leccina.
Če imaš čas lahko prideš mimo in probaš sveže olje...podarim dcl da probaš kaj je domače...
Drugače pa s prodajo načeloma ni težav, mi večinoma vse prodamo že na sredi sezone, je pa res da imamo "samo" cca 400l na sezono.

tikitoki ::

shintaro je izjavil:

že k ste omenli bučno olje, ko grem na obisk na gorenjsko, morem tisto jest.. in ga preprosto ne morem.. meni ni všeč niti malo.. Ni ga čez zelene solate, vinskega kisa, kuhanih jajc z olivnim oljem... bučno je meni awful.


Koga briga, da nimas okusa:)?

c3p0 ::

Da je slovensko boljše od grškega vemo mogoče mi, EU pa ne. Zato moraš imet atraktiven oglas z dokazi, da je res boljše, prodat zgodbo. Sicer pa testirat market na ebayu bo poceni, definitivno mnogo bolj od spletne trgovine.

Bučno na štajerskem vsi jemo od malega in malo jih poznam, ki lahko jejo solato brez. Kislo zelje ali fižol z bučnim je pa zgodba zase. Drugo je kaka rukola, ki paše le z oljčnim.

r3dkv1c4 ::

bučno olje je meni ogabno.. kako lahko sploh primerjaš solato z olivnim, z bučnim?


Imaš zelo ozek okus.

Kako lahko potem komentiraš bučno olje, če ga ne maraš?

Zelnata solata z bučnim oljem in fižolom je prava poslastica.:D

Ravno tako z izvrstnim olivnim oljem....vsak ima svoj okus....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

IL_DIAVOLO ::

Bucno olje ogabno? Pridi enkrat k meni na tanko narezano redkvico zalito z oljem. Se kroznik bi polizal.

Olivno olje na solati? Kaj to tisto za 3 evre? Raje poceni kvalitetno bucno olje, kot pa razredceno olivno olje za 3 evre. Ce pa res kupujes tistega za 10 evrov, pa se res cenis.

xmetallic ::

Če imaš tega količinsko veliko se poveži z Japonci. Oni so pripravljeni dobro plačati kvalitetno olivno olje.

vres.ales ::

Pa certifikati?
Mislim, da ne moreš kar tako izvažati izven EU

Vice ::

shintaro je izjavil:

če mogoče kdo ve kaj več...

1. Zakaj ni nobenega Slovenca k prodaja olivno olje na Ebay-ju? Tujcev pa je nekaj, večinoma Grkov. In če gledaš njihove oglase, piše da prodajo nekaj.
povprečna cena je 22$ (z free international shipping)


Strošek pošiljanja 1 polne steklenice je med 15-30€ z DHL. Odvisno od pogodbe... Recimo da je pogodba zelooo dobra. Pošta SLO ni nič cenejša. Paket mora biti ustrezno zaščiten itd... . Cene poštnih storitev v EU (Grčiji) so tam tam... Zdaj pa se zamisli kakšno olje dobiš za 22$ z vključeno poštnino. Pa sploh nisem računal stroškov transakcij, davka.... Kupiš olje vredno mogoče 2$.

MH0 ::

shintaro je izjavil:

bučno olje je meni ogabno.. kako lahko sploh primerjaš solato z olivnim, z bučnim?

Realno folk plača 26EUR za pravo, 6EUR za 'smeti' , zakaj le tok ljudi to dela? Valda si ti bolj pameten od cele industrije, plus tega ješ bučno olje katero je mučenje, ne pa obrok.
Itak lej, tudi Kava segafredo je ista kot una iz špara za 70 centov?
A vino je tudi vse isto?

Olivno je resda mogoče overrated, zaradi splošnega 'spema' vsepovsod o temu, ampak mene to ne briga, povpraševanje je. Bučno under? Če pa ma okus k 10 let star McD burger.. do not want.

Mi konzumiramo precej "dobrih" stvari. Oljčno, bučno,... Zagotovo pa od nekoga s takšnim attitude, ne kupim ničesar. Ja, so pa oljke letos veliko obrodile.
Ah ja, lavazza mi precej bolj sede, kot segafredo. Tudi pellini se je nazadnje dobro odrezal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

MH0 ::

Pa da ne bom total offtopic. Na ebay-u ponudi mini stekleničke za probo.
Moram pa priznati, da ne bi upal via ebay kupiti nekaj kar dam v usta. :-)
good luck

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

fosil ::

Prodaja slovenskega olivnega olja v tujino je neumnost, še posebej prek ebaya, zato tega tudi nihče ne počne.
Razen če imaš res slabo olje in ga pri nas nihče noče.
Nekaj razlogov zakaj tega nihče ne počne
- povsod najbolj cenijo domače, zato najlaže prodaš doma,
- v Sloveniji že tako pridelamo precej manj olja, kot ga porabimo, zato nima smisla izvažat,
- Slovenija v tujini ni prav cenjena blagovna znamka, sploh pa ne pri olivnem olju, bi ti kupil olivno olje recimo iz Romunije ali Gruzije in še to prek ebaya?
- slovenski certifikati v tujini ne pomenijo nič,
- zaradi zgornjih razlogov boš v tujini dosegel nižjo ceno, kot doma,
- kot že omenjeno je problem transport/pošiljanje
Pa še kaj bi se našlo.
Zato se raje usmeri v kvaliteto in domači trg in pomisli kako bi povečal prodajo doma.
Tako je!

ST-777 ::

@fosil, dobro si to napisal.

Machete ::

Dejansko problem prodati doma, ne bi smel obstajati.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MH0 ::

Kaj vam trem ni jasno? Doma dosega ceno 10€, zunaj pa fant vidi, da drugi prodajo po 20. :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera tuna v olivnem olju ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16833669 (2883) mitkos
»

Vpliv spornega olivnega olja na zdravje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310221 (8343) Mare2
»

zakaj se reče oljčno olje ne pa olivno?

Oddelek: Loža
384843 (3708) SloLord
»

Umik najpomembnejše študije o sredozemski kuhinji: ni dokazov, da olivno olje zmanjšu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8321446 (15259) Kenpachi
»

Lidl kvaliteta...? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19156830 (44279) darkolord

Več podobnih tem