» »

Kebab vs. ostala hitra hrana

Kebab vs. ostala hitra hrana

«
1
2 3 4

technolog ::

Zadnje čase kar pogosto jem kebab na študentske bone... Mislil sem, da je to zdrava hrana (pa tudi vedno sem ga naročal brez omak), saj vsebuje zelenjavo, pa po včerajšnjem googlanju nisem več prepričan v to...

Pravijo, da naj bi povprečen kebab vseboval 12g soli, kar je 200% priporočenega dnevnega vnosa... Prav tako naj bi vseboval 1000 kcal samo v maščobah iz mesa in omak, potem pa še vse ostalo... Meso je večinoma preveč zapečeno in nekakovostnih izvorov.

Kako zdravi so kebabi po vašem mnenju? Naj naslednjič raje zavijem na menu v MacDonalds-a? Kje se da v ljubljani poceni jest (na bon), pa da bi blo še zdravo povrh?

Mavrik ::

Po "zdravju" so kebabi isto junk food kot McDonalds, pleske in vse ostalo. Tako da neke hude razlike ni. Edino kar se morda splača pomisliti je na higienske razmere ter starost mesa v burkečnicah in McDonaldsu ;)
The truth is rarely pure and never simple.

technolog ::

Mavrik, čestitke, res je...

Glede čistoče grem raje v McDonalds, kjer je vse lepo zrihtano... V kebabđilnicah pa se model mal po jajcih popraska, prijema denar, potem ti pa jufko zvije brez da bi si umil roke. Pa še kakovost mesa je hudo vprašljiva.

Pa tudi če je res to, da ima kebab okoli 1500 kalorij (400 gramski), potem grem raje na meni v mcdonalds, kjer ima cel meni 1100 (preračunano)...

ABX ::

Ni isto, v Mc-u je veliko dodanega sladkorja, kar je bistveno bolj strupeno za telo kot sol.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

technolog ::

ABX, ne strinjam se - glede kalorične vrednosti mogoče res, ampak presežki soli so ZELO nevarni.

kixs ::

1000kcal iz mascob? A je tam notri za 100g mascobe?

hendriks ::

Žal tudi ostala prehrana konvergira proti junk foodu. Recimo današnji jedilnik na firmi:
- segedin golaž in krompirjevi žganci
- pečen oslič, slan krompir, solata
- ocvrte piščančje peruti, zelenjavni narastek, solata

Najmanjše zlo v zgornjem jedilniku je oslič, vendar se tudi tukaj postavlja vprašanje kako je bil pečen.
Olje je no go, kakorkoli obrneš. Krompir je bil tudi na olju pečen recimo. Solato sem si naredil sam.
Ideal bi bil recimo tak: oslič in krompir pečen v foliji brez olja, solata z olivnim oljem in kisom.
Seveda vse brez soli.

Potem se pa čudimo, zakaj je toliko ljudi debelih.

ABX ::

technolog je izjavil:

ABX, ne strinjam se - glede kalorične vrednosti mogoče res, ampak presežki soli so ZELO nevarni.


Vsi presežki so nevarni.

Ampak cukra telo ne rabi. Medtem ko zmerna količina soli ni problematična.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

asm ::

hendriks je izjavil:

Potem se pa čudimo, zakaj je toliko ljudi debelih.


Ker cel dan ležijo pred računalnikom/TV. Če bi vsak dan tekel 1h ne bi bilo nobenemu nič.

hendriks ::

asm je izjavil:

hendriks je izjavil:

Potem se pa čudimo, zakaj je toliko ljudi debelih.


Ker cel dan ležijo pred računalnikom/TV. Če bi vsak dan tekel 1h ne bi bilo nobenemu nič.


Tudi res. "Običajna" prehrana je namenjena fizičnim delavcem (precej OH), ne pa ljudem v pisarnah.

galu ::

No no, ni vse tako črno belo...:)
Pač če ješ neko zmerno hrano (beri: brez kebapov, brez velikih količin solate, obilite sendvičev ter kruha), ti ni panike, pa lahko bolj ali manj tudi cel dan pred kompom sediš. Debelost je tudi zelo odvisna od samih genov človeka... Eni nucajo več telovadbe, eni manj, eni pa praktično nič, pa še jejo lahko karkoli (poznam en takšen primer).
Tako to gre.

crazyLIKEme ::

technolog je izjavil:

Kje se da v ljubljani poceni jest (na bon), pa da bi blo še zdravo povrh?


Kle maš link do cenika študentskih bonov v Lj!!!

Cenik


In če iz tega seznama ne najdeš neki pocen in "zdravga" pol pa tud ne vem!!!
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Relativno zdravo in poceni je dokaj enostavno jest. Gres v neko restavracijo ali gostilno, ki ima pester solatni bar. Naredis si lahko dokaj zanimive kombinacije. Pustis pa pri miru razne prelive. Navadno te okoli 300-400g pride pod 3EUR.

OrkAA ::

Če smo že pri kebabih..

Vegi kebab tudi ni pretirano nezdrav in ponavadi še pol evra cenejši od mesnega.

technolog ::

@kixs: Ja, Po podatkih je tudi 140g maščobe v enem 400g kebabu.

@ABX: To se pa ne morem strinjat. Telo uporabi cuker za energijo, medtem ko sol samo za elektrolite. Soli je hitro preveč (visok krvni tlak, bolezni srca in ožilja)...

@crazyLIKEme: Res je, za podobne sezname vem tudi jaz... Samo fora je v tem, da bi moral potem vse restavracije na seznamu sam "preprobat", da bi lahko rekel, kako zdrava je hrana tam zares. Vprašal sem bolj zaradi tega, če ima kdo kakšne že obstoječe izkušnje.

crazyLIKEme ::

technolog je izjavil:



@crazyLIKEme: Res je, za podobne sezname vem tudi jaz... Samo fora je v tem, da bi moral potem vse restavracije na seznamu sam "preprobat", da bi lahko rekel, kako zdrava je hrana tam zares. Vprašal sem bolj zaradi tega, če ima kdo kakšne že obstoječe izkušnje.


Neku hudo zdravo tak ne boš nikjer dobil, k če hočeš zdravo pol ti preostane samo domača hrana od kšnega kmeta, pa še pri njemu je vprašljivo....

Drugače pa tko iz glave na hiter:

Dijaški Dom Vič, Impeia Mexicana, večina Kitajcev, Emonska klet, FE/FRI menza, druga se pa ne spomnem zdle :D
http://crazyl1keme.deviantart.com/

ABX ::

technolog je izjavil:


@ABX: To se pa ne morem strinjat. Telo uporabi cuker za energijo, medtem ko sol samo za elektrolite. Soli je hitro preveč (visok krvni tlak, bolezni srca in ožilja)...


http://www.wopaa.org/index.php?option=c...

P.S: Ko govorim o cukru govorim samo o tistemu ki kupiš v trgovini. Fruktozi je druga debata.

Za sol:
http://www.rsc.org/Chemsoc/Chembytes/Ho...
*Troll disclaimer: Ne mi omenjat pretirano porabo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

technolog ::

ABX je izjavil:

technolog je izjavil:


@ABX: To se pa ne morem strinjat. Telo uporabi cuker za energijo, medtem ko sol samo za elektrolite. Soli je hitro preveč (visok krvni tlak, bolezni srca in ožilja)...


http://www.wopaa.org/index.php?option=c...

P.S: Ko govorim o cukru govorim samo o tistemu ki kupiš v trgovini. Fruktozi je druga debata.

Za sol:
http://www.rsc.org/Chemsoc/Chembytes/Ho...
*Troll disclaimer: Ne mi omenjat pretirano porabo.


Razlika je med "rabi" aka. potrebuje in "uporabi"... Če je glagol "rabi", potem je sol na boljšem. Tako da imaš prav.

Ampak vseeno raje pojem 100 gramov sladkorja v meku kot 12g soli pri kebabu.

ABX ::

Se gre samo za to da opozorim na nevarnost cukra. In kako preprosto izogibanje oz. omejevanje, lahko ima zelo pozitivne učinke.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Iatromantis ::

Kar ješ spreminja tvoje percepcije okolja (trebuh in možgan sta povezana).

Največ bonov študentom proda Mkšjit... potrošništvo über alles!

BigWhale ::

Iatromantis je izjavil:

Kar ješ spreminja tvoje percepcije okolja (trebuh in možgan sta povezana).

Največ bonov študentom proda Mkšjit... potrošništvo über alles!


Tale Mksjit je v precejkrat bolj zdrav kot drug drek, ki ga dobis na bone.

kixs ::

technolog:
v te tvoje podatke zelo dvomim. Vsaj pri nas se nisem jedel kebaba kateri bi bil tako masten. Ce samo na hitro pomislim: 150g kruha, 100g mesa, 100g solate, 50g raznih omak. Mascob je bolj verjetno okoli 50g. Tak kebab znese okoli 1000kcal.

technolog ::

@kixs, podatki so bili za Avstrijo, vira ne najdem. Predpostavil sem, da je tukaj podobno, glede na to, da se role mesa uvažajo od istih ponudnikov.

Daren ::

technolog je izjavil:


Ampak vseeno raje pojem 100 gramov sladkorja v meku kot 12g soli pri kebabu.


You go girl.

Objavi vir za svoje trditve.

A ti si dejansko videl modela, ki se je popraskal po jajcih in ti nato zvil jufko, ki ti jo tako z užitkom pojedel ? Ali pač tam delajo samo Bosanci, ki se itak samo praskajo po jajcih ?

Glodko je izjavil:


Glede hrane ni kaj dosti za razglabljat. Večina pride zmrznjena. Solata je zapakirana v PVC vrečke kjer ne mora "dihat". Celo jajca pridejo že olupljena in skuhana ter namočena v neko mešanico ki jih ohranja "sveže". Solatam se podaljšuje rok trajanja preko nalepk ki so na dnu solate. Mcnugce se ohranja tople v nekih komorah ki puhajo vroč zrak, podobno je s sendviči. Pogosto se jih pred navalom naredi 20 ali celo 30 ki se potem prodajo tekom dneva.
Olje v katerem se cvre je palmino. Temperatura je cca. 170 stopinj tako da hrano samo segreje in hrustljavo zapeče (3 min za pomfri recimo). Mešanice za hamburgerje ravno tako pridejo v dozah. Same sestavine posamezno so relativno ogabne za okusit, šele ko so mešane po receptu dajo primeren okus. Je pa tle sir ki je daleč od tega kar lahko kupimo v trgovinah. V istem olju cvrejo tudi pite (jabolčne,....). Solate so pogosto pripravljene za 2 dni vnaprej.

Mi smo imeli 1x samkrat kontrolo kar sem tam delal. Takrat se je dejansko vso hrano ki je bila čez rok metalo stran, sicer je redna praksa da se ničesar ne vrže stran. Roke se načeloma umije samo 1x tj. ko prideš na delo. Vmes tekom 8 ur dela lahko čistiš ostanke, pomivaš tla ali pečeš hamburgerje. Zgodilo se je celo da so v naglici hamburgerji padli po tleh, nakar je vodja izmene rekel da se jih zapakira normalno in da v prodajo.


Nevarnost nam preti iz vseh smeri razen Zahoda.

kixs: 400 g zrezek in 400 gramska solata. Kaj te bolj nasiti ? Pa maščobe so del mesa/omak itd. Živila praviloma niso sestavljena zgolj iz enega makronutrienta.

http://www.zurnal24.si/slovenija/na-keb...

Hasim Redjepi iz ljubljanske Konkurence. "Ko smo odprli lokal, je inšpekcija ugotovila, da je meso ustrezno. Zdaj občasno preverjajo, ali še uporabljamo isto meso," nam je še povedal Redjepi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

Pyr0Beast ::


Nevarnost nam preti iz vseh smeri razen Zahoda.

Tudi z Zahoda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Daren ::

Pyr0: Sarkazem.

The Player ::

hendriks je izjavil:

Žal tudi ostala prehrana konvergira proti junk foodu. Recimo današnji jedilnik na firmi:
- segedin golaž in krompirjevi žganci
- pečen oslič, slan krompir, solata
- ocvrte piščančje peruti, zelenjavni narastek, solata

Najmanjše zlo v zgornjem jedilniku je oslič, vendar se tudi tukaj postavlja vprašanje kako je bil pečen.
Olje je no go, kakorkoli obrneš. Krompir je bil tudi na olju pečen recimo. Solato sem si naredil sam.
Ideal bi bil recimo tak: oslič in krompir pečen v foliji brez olja, solata z olivnim oljem in kisom.
Seveda vse brez soli.

Potem se pa čudimo, zakaj je toliko ljudi debelih.


tvoj komentar mi daje zlo mešane občutke, al ne kuhaš pogosto doma, al pa doma full velik kuhaš pa si profi v kuhinji brez olja :D brez zamere, sam js si ne predstavljam kuharije brez olja. Olje je kot neka podlaga, če ne druzga je zato, da se stvar ne prismodi, jaz dam olje celo v riž ko ga kuham na pari. To stvar z folijo, kako si mislu? V pečici al na žaru (žerjavci)? Pač ni treba z oljem pretiravat, ampak vsega po mal, ni treba pretiravat, pa se nažirat cel lajf z Mcdonaldsi pa pohanimi piškami.
Js recmo si kako hitro prehrano prvoščim zlo redko ob posebnih priložnostih, pa pade kak pica burek, pohana piška, pica, itd.
Razlika je tudi, a kupiš stvar uzun al pa jo sam nardiš, vse te stvari zgoraj znam narest sam doma, če sm pa v mestu grem pa na bavarca na trikotnik pica bureka. Kebab sem jedel samo na Finskem in mi je bil odličn, tuki v Slo pa še nism probaval, nekak mi ne diši, ker ne vem če bo tok dobr k tam gori :D
Pr mesu je tut velka razlika, al kupuješ domače al pa v štacuni. Js mam to srečo, da mam veze in kupujem domače meso od kmeta, tko, da sm vsak let preskrbljen.

Na bone je situacija taka. za 1,6 € imaš mal naprej od KMŠ-ja pr tobačni menzo PE Marjetica, ki je drgač menza za delavce tobačne, stvar je ala maxi, sam velik boljš. Porcije so velke, je zlo okusno, maš lepo govejo župco, solato, sladico pa glavno jed (mislm, da 3 stvari si lahk izbereš na bon). Res je da ponuda ni tok velka k pr maxi-ju, sam še zmerm, je pa futra dost, za vse. Če te zanima jedilnik je tu
http://www.marjetice.si/index.php?optio...
pol maš pa za ca 3,40€ Thai inn pub, tajska restavracija za filo fax-om, zlo okusno, maš vegi pa mesne pa vedno je velik zelenjave. Glede kitajskih restavracij je pa mal vprašanje, ker vso hrano uvozjo iz kitajske (namreč sem delal v skladišču za enga kitajca), kot veste pa kitajska ni to kar je včasih bla (industrija itd.). Največ stvari k jih je naroču so ble sojine omake, šitake gobe, čaj, sezamovo olje in rakov čips, kje staknejo meso je pa spet vprašanje.

js mislm, da en kosil v marjetici al pa kjerkol drugje je velik bolj zdrav kot pa vsak dan v mCdonalcu jest ;((, drgač maš pa tut lovca k je pa tut ql domača hrana 3 € je pa bon, na izbiro pa maš juha+glavna jed + solata ali sladica
drgač maš pa tut razne indijske restavracije na bone, če hočeš furat vegi varjanto :D

huelz ::

No "vegi" variante po indijskih/kitajskih pac niso "vegi" variante.
Ovcrta/kuhana al kakorkol obdelana zelenjava je meni osebno zanic po restavracijah, se manj pa zdrava.
Pa tud zdrava prehrana 1x dnevno na bone ne gre lih skupaj, ane?

Edina varianta so ti dejansko razlicne menze s solatnimi bari... Ce ne dodas pol litra smetanovega/jogurtovega/majoneznega/itd. preliva in pojes pol kile kruha zraven :))

technolog ::

@Daren: Dejansko vem, da model prijema denar in ti potem brez da bi si roke umil zavije jufko. Videl neštetokrat. Ali pa da mu švic dobesedno kaplja z nosa vsepovsod (po mesu, pultu, solati). Ne buči, prosim. Vse to sem videl, razen praskanja po jajcih, pa tudi to najbrž takrat, ko mene ni zraven.

The Player ::

huelz je izjavil:

No "vegi" variante po indijskih/kitajskih pac niso "vegi" variante.
Ovcrta/kuhana al kakorkol obdelana zelenjava je meni osebno zanic po restavracijah, se manj pa zdrava.
Pa tud zdrava prehrana 1x dnevno na bone ne gre lih skupaj, ane?

Edina varianta so ti dejansko razlicne menze s solatnimi bari... Ce ne dodas pol litra smetanovega/jogurtovega/majoneznega/itd. preliva in pojes pol kile kruha zraven :))


logično, da ni zdrav, če je gor cela kila zabele, to sm pozabu oment, ampak še zmerm je vegi, ker ni gor mesa in še zmerm boljše kot pa da se bašeš z svinjino polno parazitov in filana z antibijotiki. V restavracijah itak ne morš zdravo jest, ker se gre v restvracijo s tem namenom, da uživaš v hrani, ne pa da šparaš v kilah. Potem je najboljš, da si doma pa si kuhaš brokoli na pari brez zabele, pa enolončence brez zabele, ker uzuni ti ne bodo delal zdrave prehrane, ker gostinci hočjo zaslužt dnar, beri: če ni dobr ne bo ljudi :)

technology naj bi izjavil:


@Daren: Dejansko vem, da model prijema denar in ti potem brez da bi si roke umil zavije jufko. Videl neštetokrat. Ali pa da mu švic dobesedno kaplja z nosa vsepovsod (po mesu, pultu, solati). Ne buči, prosim. Vse to sem videl, razen praskanja po jajcih, pa tudi to najbrž takrat, ko mene ni zraven.


zdej si me spomnu na un kebab, k je dobesedno se z njim mastil golob :))

mihec87 ::

THe player...kaj ti misliš da zelenjava ni filana z vsemogočimi preparat pa paraziti...smiliš se mi...

Jabolko je tut uno zdravo ko je full debelo,enakomerno rdeče,lupina se kar sveti brez najmanjših napakic pa lepo zgleda kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

The Player ::

mihec87 je izjavil:

mihec87 je danes ob 14:08:52 izjavil:
THe player...kaj ti misliš da zelenjava ni filana z vsemogočimi preparat pa paraziti...smiliš se mi...


men se pa ti smiliš, ker una zelenjava ki je filana z antibijotiki in paraziti gre direkt za krmo za živali, nakar žival to zaužije, po njeni smrti pa to zaužije človek, kar pomeni, da človek zaužije 2x večjo koncentracijo snovi kot če bi jedel samo zelenjavo.

nehte met že izgovore, zakaj ne marate zelenjave in zato raje jeste meso.

in vsak, ki ima možnost hiše, bo imel doma tudi vrt z domačo zelenjavo, res je, da se pesticidi in to sranje prenaša po zraku, in tega ne morš preprečt, sam upam, da so ljudje dost pametni, da šricajo samo z koprivami in naravnimi produkti, ki jih nardiš doma.

mihec87 je izjavil:


Jabolko je tut uno zdravo ko je full debelo,enakomerno rdeče,lupina se kar sveti brez najmanjših napakic pa lepo zgleda kajne?


kdo ti je kriv, da kupuješ sadje in zelenjavo, vzgoji jo doma, pa ne boš mel problemov, al pa kupuj od kmeta ki mu lahko zaupaš.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

The player in katero zelenjavo ti misliš da dobiš v restavraciji uno špricano samo z koprivami, malo morgen...
Zaradi mene lahko živiš v takem prepričanju,samo tako zelenjavo ki jo dobiš v štacuni/restavraciji je vse hudo špricano ter nafilano z hormoni da je lepo drugače tega nebi nihče kupil ipd...

Za krmo živali dobijo zelenjavo z istega kupa kot ti,samo da ne pride do tebe zaradi tega ker so jo prej izločili(premala,rahlo poškodovana ipd..).Ti si kar zatiskaj oči, ter misli da je zelenjava tako nešpricana ter nenafilana z raznimi stvarmi tako za krmo kot zate..

V kvaliteto zelenjave si lahko prepričan samo v tem primeru da si jo vzgojil sam.
Se ne sekiram pretirano stopim na vrt odtrgam domači paradižnik ter solato zraven pa si privoščim domačo salamo..

p.s.Kje si potegnil ven da jabolka oz zelenjavo kupujem v trgovini?
Samo je žal tako da če boš dal v trgovino jabolka ki so super lepa jih boš prodal neprimerno več kot pa domače "ki niso tako popolne"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

System ::

Naj mi nekdo napiše koliko toliko zdrav obrok v McDonaldsu, ki me bo obenem še nasitil.
Hvala.

ABX ::

Voda ni napačna. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lion29 ::

mah... the player omenja olje... puni kufer imam mastne hrane...

pr nas doma se kuha/pece/cvre vecino na navadnem olju ali domaci masti...pismo celo v minestre daje (mama) ekstra zabelo....

mislim ej...

unikrat sem anredil eno rizoto, polno paprike (rdece) precej puranjega mesa, nekaj buck in sladke koruze... razen podlaga za meso, nisem uporabljal nic mascob... pa se tle sem res malo uporabil, saj mam dobro ponev...

ven je prisla odlicna rizota... mama pa... premalo mastna...

WTF...

full je odvisno kak se navadis delat...in ce se malo potrudis in znajdes v kuhi potrebujes zlo malo olja...



kar se tice samega kebaba...meni se ne zdi tolko zgresena hrana... mas zelje, solato, cebulo paradicnik, vse presno.. polno zdravih elementov... problem pa predstavljajo meso/kruh in OMAKE... tisto meso je kr neki.. tezko mu reces MESO.. kruh pa je kot kruh.. polno glutena in OH...tut ni lih nemasten (razen jufka)...une omake so pa strup.. kot vse druge omake... polno mascob (ponekod tudi sladkorja)...

tak da ce jes kebab brez omak je kul... sam ni tolk dober :D

kar se tice higiene pa drzi.. jaz raje niti ne mislim na to :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Daren ::

technolog: Če si tak germofob čemu potem ješ tam ? Čemu zavestno ješ švic prodajalca ? In če te prav razumem NISI videl praskanja po jajcih čeprav v drugi objavi to trdiš ?

Aja, jaz recimo dam denar in potem primem hrano, brez da si umijem roko. Kdaj celo odvijem papir s tistimi rokami, ki so še pred minuto imele v rokah denar :O

The Player : Bi predstavil kakšen dokaze o zelenjavi, ki ji dajejo antibiotike (!) in kakšna je njihova koncentracija v mesu ?

Se pa strinjam, da je sosedova uporaba [] lahko velik faktor.

Mast vas ne bo ubila, rastlinska olja pač tk da Lion zahvali se za mamo, ki (še) ni padla na nivo Šparovega rastlinskega olja. Količina maščob je v kruhu je pa res zanemarljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

Saso123 ::

Od kolega fotr je mesar in je rekel, da tiste 'odpadke', ki jih oni stran mečejo, pridejo iskat folk ki dela kebab nabodala. Pa je še dodatno poudaril, da dobrih stvari mesarji ne mečejo stran...
Mal mi je dal za zamislt, pol sm šel pa še isti dan na kebab v Kamnik :)

mihec87 ::

Daren dejstvo je da zelenjava ki je gojena za široko potrošnjo je nafilana z razno raznimi snovmi, seveda tudi živali niso izvzete..

ABX ::

Lion29 je izjavil:


kar se tice samega kebaba...meni se ne zdi tolko zgresena hrana... mas zelje, solato, cebulo paradicnik, vse presno.. polno zdravih elementov... problem pa predstavljajo meso/kruh in OMAKE... tisto meso je kr neki.. tezko mu reces MESO.. kruh pa je kot kruh.. polno glutena in OH...tut ni lih nemasten (razen jufka)...une omake so pa strup.. kot vse druge omake... polno mascob (ponekod tudi sladkorja)...
]


Sej, med junk food, kebab ni preveč evil.

Jaz jem piščančjega z malo namaza. :)

Sicer se zgrešim po redko in samo tam kjer imajo res dobrega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mikena ::

Kaj je sploh problem glutena? Zakaj se ga folk tako izogiba in čemu sploh škodi?

Kar se pa tiče higiene... veste katere restavracije so katastrofa od higiene? Kitajske! Na lastne oči sem imel priložnost obiskati njihov "backstage" (beri: kuhinjo) in mene je skoraj kap od smrada, rje in precvrte maščobe, ki je kar kapljala s pulta na tla. BRUH!! In še nekaj; kitajci imajo zelo slabo navado glede umivanja rok. Tako da ne glede na vse spornosti, vseeno raje zavijem v Kebab restavracijo, kjer mi kolikor toliko na lastne oči pripravijo tisto lepinjo kot da se vse odvija "behind the scene" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikena ()

Roadkill ::

Saso123 je izjavil:

Od kolega fotr je mesar in je rekel, da tiste 'odpadke', ki jih oni stran mečejo, pridejo iskat folk ki dela kebab nabodala. Pa je še dodatno poudaril, da dobrih stvari mesarji ne mečejo stran...
Mal mi je dal za zamislt, pol sm šel pa še isti dan na kebab v Kamnik :)


Iz tega delajo tudi vse hrenovke, mesne sire in paštete.

Jeba. Ni vsaka hrana sestavljena iz sestavin ki izgledajo lepo in so imele lepo življenje. Ni pa zaradi tega strupena.
Važno je, da je hranilnih snovi dovolj in da so v nekih zdravih razmerjih.
Ü

The Player ::

mihec87 :: danes, 14:36:45

mislš, da sm tok glup, da js tega ne vem? ja DDD?! pa če nebi bil tako površen bi lahko prebral, da uporabljam večinoma zelenjavo iz vrta (ki prav tako ni varna pred kemikalijami), restavracije na bone in pa hitra hrana je samo za posebne priložnosti.
(se moraš res kregat z mano?)

Lion29 :: danes, 15:32:08

sem samo rekel, da je treba dodat olje, ne pa, da se pretirava, to je vse. in v tem je zlo velka razlika, pač tvoja babica pa sam dobr hoče. V njenih časih so zlo velik delal in so rabl energijo, dans ni več tko, zdej si pa zamisl kmeta, ki bi jedel nezabeljene žgance,...no go :D
zato pa tvoja babi z navade veliko zabeli, če ne druzga zaradi okusa.

Daren :: danes, 15:47:55

antibiotike lepo razstopijo v vodi in ostalo kemijo in s tem pol zalivajo, easy as that.

Daren ::

mihec87: Če je zadeva dejstva ti ne bo problema najdi nek kredibilen vir za to trditev ?

The Player: Tvoja teorija ni dokaz toda če drži boš verjetno lahko najdel kakšno poročilo o vsebnosti antibiotikov(!) v zelenjavi ?

Saso123: Kaj so "odpadki" ?

Tarzan ::

Gluten je v pšenici - moki - izdelkih iz moke. Z njim ni nič narobe, le to, da imajo nekateri presnovno motnjo, ki pripelje do alergične reakcije. Slovensko se gluten imenuje lepek. Zaradi glutena kruh sploh lahko vzhaja, tako kot vzhaja in ne končakot kakšna kot skala trda lepinja.

Glede maščobe, olja in fobije, ki jo nekateri imate pred maščobami. Maščoba je nosilec okusa, zato že majhna količina močnooo vpliva na okus. Od parih žlic olja ali treh ocvirkov še nobenega ni pobralo, hrana pa je že z majhno količino lahko neprimerljivo bolj okusna.

Gledam ljudi, ki se izogibajo določenim hranilom kot hudič križu, potem pa javkajo, da se kljub strahotnim naporom vseeno redijo. Gospoda, kje pa piše, da je treba pojest obrok, ki tehta celo kilo? Čeprav je na krožniku zelenjava se lahko hitro zgodi, da ko sešteješ ves škrob opaziš, da bi se lahko namesto tega najedel raje zrezkov v omaki. Poješ toliko, da te ne tišči vse, ko vstaneš od mize. Hrana naj bo uravnotežena in raznolika, veliko zelenjave, definitivno pa, vsaj občasno, kak lep kos mesa.

Sol je škodljiva, ampak je precej odvisno od tega, koliko jo človek porabi. Pri fizično težaških opravilih se s potenjem izloča tudi precej soli, zaradi česar nikakor ne bi omejeval dosoljevanja, če človeku mogoče paše malo bolj posoljena juha. S pretiranim omejevanjem pri prehrani si lahko naredite več škode, kot imate od tega koristi. Razne revije, kjer objavljajo 1001 članek o zdravi prehrani, o dietah na milijon načinov in raznih BULLSHIT plačanih objav so nas zapeljale v svet, kjer smo vsi hudo pametni, pa čeprav mogoče nikoli ni imel opravka s prehrano.

mihec87 ::

The Player se kregama?
Zanimivo je to da sma obadva na približno isti strani..
p.s. če nimaš lih vrta zraven ceste, ter soseda ki je obseden z škropljenjem ni take panike..

troll
Jst sm pa mislu da rastlini dajo tableto pa vodo da jo dol splakne..

Daren sprehodi se naokoli polj ter raznih gojilnic(no ja tuki vse dobi preko vode) ko je čas škropljenja pa ne boš rabil nobenega kredibilnega vira.Ne vem pa zakaj bi ti rabil iskati povezave kredibilnih virov glede škropljenja in raznemu dodajanju hormonov zelenjavi/sadju, če pač slepo zaupaš trgovini da je to naravno pač ok.

pupsi1984 ::

otroci nekaj pomembnega pozabljate... človeško telo je neizmerno prilagodljiv organizem... konstantno se razvija, mutira... kot tak se je prilagodil tudi strupom ki nas obdajajo... ko 11 letni mulec danes poje mcdonalds sendvič, mu ta sigurno 10x manj škodi kot bi npr. njegovemu dedku... pa da me ne boste narobe razumeli... jaz sem podpornik zdravega načina življenja kolikor se pač da izločiš negativne elemente... vse pa pač enostavno ne moreš in vas bo sekirancija zarad tega prej ubila kot pa sama hrana...

kixs ::

@Daren:
solatni bar ima se kaj vec poleg kot samo zeleno solato.

Vzames nekaj krompirjeve solate, motovilec, radic, malo zelja, fizol, korencek... se nekaj tune ali piscancjega mesa. Dodas nekaj olivnega in bucnega olja ter jabolcni kis. Taka kombinacija je vec kot dovolj za polnovredni obrok.

lp

ABX ::

Bučno olje je za motorje ne za na krožnik! :P
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

Bučno olje je začimba IMO.
Bučno olje + Koruza = Win
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270335 (21836) xyz248
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964184810 (9873) ahac
»

Nobel Kebab (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30140257 (26703) Mare2
»

Hitra prehrana (anketa)

Oddelek: Loža
406774 (5932) LitralSM
»

Mc'Donalds (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
770143821 (117881) Spock83

Več podobnih tem