» »

nakup rabljenega avtomobila

nakup rabljenega avtomobila

hojnikb ::

SDI je nepremičnina. In ja, je brez turbota.
#brezpodpisa

black ice ::

SDI je brez turbine.
Kaj pa napako računalnika si upošteval? Jaz bi na tvojem mestu dodal še kakšen liter zraven pri porabi, just to be on the safe side.

hojnikb ::

black ice je izjavil:

SDI je brez turbine.
Kaj pa napako računalnika si upošteval? Jaz bi na tvojem mestu dodal še kakšen liter zraven pri porabi, just to be on the safe side.

jap, skoraj ziher je napaka, razn če je bil ta trip merjen po hribu navzdol. Ali pa je magično polo začel kurit 2x manj. Go figure.
#brezpodpisa

Utk ::

Ja, par dcl laže računalnik, malo razlike v višini, ni bilo 130, ampak bolj 120 po števcu, realno 110, in smo tu.
No, ampak v vsakem primeru se je za znebit starega vw bencinarja, ker tisto pa res ni za nikamur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hojnikb ::

pa tudi sicer ti 1.4 (še najmanj pa od VW) nebo pil 4L. Tega še marsikater šparovn dizl ni zmožen, kaj šele bencin.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Hja vozil sem ga jaz, ker sem testiral za primerjavo. Zato pa sem najprej rekel 4L. Kak bluemotion pa verjetno bi pil še manj.
Med Lendavo in MS ni hriba niti malo. Teh 24km je bilo izključno po AC. Jaz bom 4L kr verjel potem.

Sicer pa verjetno bo bencinar šel mogoče to zimo pa še naslednjo in bomo vidl, kaj bo pokazal TRR.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Med Lendavo in MS ni hriba niti malo. Teh 24km je bilo izključno po AC. Jaz bom 4L kr verjel potem.

porabi lahko verjameš samo, ko sprazneš tank in zračunaš na roke :)
#brezpodpisa

Utk ::

Če narediš 50 km v obe smeri skupaj, potem je računica sploh slaba...to je recimo 1000 na mesec, kako boš tu prišparal več kot 30-40 evrov, mi ni jasno.
Spet, če se ti gre za šparanje, kupi najcenejšega malega bencinarja za 2 jurja, 2 jurja pa obdrži, ker jih ne boš na nafti prišparal nikoli. Vsaj ne pri 10 let starih avtih.

m0LN4r ::

Torej šel sem preverit z Route planerjem in je razdalja 59km (ena smer), lahko zaokrožim na 60, da dodam tist 1km če grem na obisk v posavje al prekmurje.
Delovnih dni je 250 recimo. Torej 120*250 = 30kkm. Tam kjer bom tankal je benz 1.37(benz) al 1.27(dizel). Torej 300*7,5*1,37 = 3080€. Pa prištejmo še en tank mal za km izven šihta.
Torej lahko rečem na leto z bencinarjem bo 3100€ najmanj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Tudi če vzameš dizla z 4L realne porabe, bo trajal vsaj 3 leta da se ti benz sploh armotizira. In to je samo benz. Če pa zram šteješ še kaka popravila (kar je zelo velika verjetnost pri teh dizlih z magičnimi kilometri) se pa ta doba, ko boš break even še extra podalša. Tako da..
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

hojnikb je izjavil:

clio z dci 1.5

Ne pozabi na težave, ki te čakajo z njim:
Serijska težava s poddimenzioniranimi ležaji na ojnici - vsakih 100 k km jih moraš menjati.
Šobe (Delphi) crkujejo.Od Siemensa delajo bp.

btw, prve luči svetijo za en qurac (opaženo večih).


Dizl z 4l realne porabe je misija nemogoče.Računaj na vsaj 5 litrov.

Edino če se boš vozil kot so se tu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

hojnikb ::

s6c-gEL je izjavil:

hojnikb je izjavil:

clio z dci 1.5

Ne pozabi na težave, ki te čakajo z njim:
Serijska težava s poddimenzioniranimi ležaji na ojnici - vsakih 100 k km jih moraš menjati.
Šobe (Delphi) crkujejo.Od Siemensa delajo bp.

btw, prve luči svetijo za en qurac (opaženo večih).

mah sej bojo skoraj z vsakim turbo dizlom neke težave. Pri dci so pač bolj očitne, ker je renault precej množičen avto pri nas.

Dizl z 4l realne porabe je misija nemogoče.Računaj na vsaj 5 litrov.

Torej se ta doba podaljša na vsaj 4 leta...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

hojnikb je izjavil:

Tudi če vzameš dizla z 4L realne porabe, bo trajal vsaj 3 leta da se ti benz sploh armotizira. In to je samo benz. Če pa zram šteješ še kaka popravila (kar je zelo velika verjetnost pri teh dizlih z magičnimi kilometri) se pa ta doba, ko boš break even še extra podalša. Tako da..

Hja na trenutnem bo pa že treba počas menjat vse živo (ležaje, sklopko, auspuh, katalizator, pomik okna :D, prejšnj mesec sem krpal dovod za servo itn), razen jemrena, ki je že bil.
Težka odločitev. Sicer gume so še dobre za 2 leti. Tak da verjetno počakam, če nebo hujših problemov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

250 evrov na mesec goriva, plus amortizacija, plus drugi stroški...kupi si flet kamor se misliš vozit. Ali pa vsaj rentaj.

s6c-gEL ::

Moj predlog je opel corsa 1.7 dizel (gre bolj kot vw golf sdi).

hojnikb ::

Utk je izjavil:

250 evrov na mesec goriva, plus amortizacija, plus drugi stroški...kupi si flet kamor se misliš vozit. Ali pa vsaj rentaj.

This. Think outside of the box. V končni fazi lahko tudi menjaš šiht za kaj, kjer maš bližje, če ta opcija obstaja
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

250 evrov na mesec goriva, plus amortizacija, plus drugi stroški...kupi si flet kamor se misliš vozit. Ali pa vsaj rentaj.

Gledam tudi tole, ampak flati so po 300€ tam in še vedno bom rabil avto, se vozit za vikende gor pa dol v slovenijo. Tak da pride to še več.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Ja pa sej zdej tudi plačuješ stanovanje, ali ne ?
#brezpodpisa

m0LN4r ::

hojnikb je izjavil:

Ja pa sej zdej tudi plačuješ stanovanje, ali ne ?

Samo stroške, ker je stanovanje od punce.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Me samo zanima kje vi dobite avte s 4l/100 km porabe?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

To pomeni, da bo treba menjat punco, da se bo računica izšla >:D

Invictus je izjavil:

Me samo zanima kje vi dobite avte s 4l/100 km porabe?

Po hribu navzodl trenutna poraba :))
Ali pa tovarniške številke.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bambam20 ::

cordoba je izjavil:

slabe slike? Slikan opran je vsak, koliko lastnikov, bolj pomembno, da je dobro ohranjen. Zakaj mislis, da je uvozen? Cena se mi zdi ok, je le 2000 letnik...


Poglej si kako uničena je notranjost. Pa še to. Noben diler v Šentjurju ni ravno pošten in vsi prodajajo vse kar jim pride pod roke. Zbijanje kilometrov je klasika. Ogni se teh starih Passatov, ker so dali svoje čez. Ti boš pa si nakopal samo stroške. Drugače ga pa pojdi pogledat, pa poročaj , če je res ODLIČNO OHRANJEN, kot si je upal preprodajalec zapisat.

black ice ::

bambam20 je izjavil:

cordoba je izjavil:

slabe slike? Slikan opran je vsak, koliko lastnikov, bolj pomembno, da je dobro ohranjen. Zakaj mislis, da je uvozen? Cena se mi zdi ok, je le 2000 letnik...


Poglej si kako uničena je notranjost. Pa še to. Noben diler v Šentjurju ni ravno pošten in vsi prodajajo vse kar jim pride pod roke. Zbijanje kilometrov je klasika. Ogni se teh starih Passatov, ker so dali svoje čez. Ti boš pa si nakopal samo stroške. Drugače ga pa pojdi pogledat, pa poročaj , če je res ODLIČNO OHRANJEN, kot si je upal preprodajalec zapisat.

Za nameček so še plastični deli v notranjosti večinoma vsi zamenjani - vidno barvno neujemanje. Pokrov pepelnika, plastika okrog radia, plastika ročaja na voznikovih vratih.

m0LN4r ::

Torej ti in temu podobnih malo morje so vsi laž?
http://www.spritmonitor.de/en/detail/44...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cleanac ::

Bodi realen in ne išči podatkov, ki ti ustrezajo.

Buggy ::

..no malo za salo malo zares k tej temi. Danes sem prisel z otoka RAB in sem bil se sam presenecen nad povprecno porabo. Gre za 1.7 tonski karavan 2.0 turbo bencinar, cipan na 210KM in predelan na plin s prevozenimi 210Kkm.
Na strehi sem imel se 4 nosilce za kolesa (brez samih koles) in poraba do Rab-a (176km) je bila 5.8l/100km bencina, nazaj (skupaj 385km - se nekaj voznje po mestu) 6.5l/100km. Ce to pretvorim v plinski € je to voznja za dobre 5€ na 100km oz za 3.7 l dizla na 100km :D

Seveda je bila to umirjena, predvidljiva in lahkotna voznja brez nepotrebnih pospesevanj (zgolj troje prehitevanj) in bremzanj po omejitvah oz. malo nad ...skratka nikoli nisem imel koga za sabo dalj casa :P

je pa to seveda bilo bolj tekom prilike, povprecje zadnjih 150kkm je drugace 9l oz slabih 11l plina, da bo predstava bolj objektivna, imam pa samo hribovje in ovinke ter kolone :|

skratka da se delati cudeze pri porabi, vse pa je v nogi in v glavi.

m0LN4r ::

Buggy je izjavil:

..no malo za salo malo zares k tej temi. Danes sem prisel z otoka RAB in sem bil se sam presenecen nad povprecno porabo. Gre za 1.7 tonski karavan 2.0 turbo bencinar, cipan na 210KM in predelan na plin s prevozenimi 210Kkm.
Na strehi sem imel se 4 nosilce za kolesa (brez samih koles) in poraba do Rab-a (176km) je bila 5.8l/100km bencina, nazaj (skupaj 385km - se nekaj voznje po mestu) 6.5l/100km. Ce to pretvorim v plinski EUR je to voznja za dobre 5EUR na 100km oz za 3.7 l dizla na 100km :D

Seveda je bila to umirjena, predvidljiva in lahkotna voznja brez nepotrebnih pospesevanj (zgolj troje prehitevanj) in bremzanj po omejitvah oz. malo nad ...skratka nikoli nisem imel koga za sabo dalj casa :P

je pa to seveda bilo bolj tekom prilike, povprecje zadnjih 150kkm je drugace 9l oz slabih 11l plina, da bo predstava bolj objektivna, imam pa samo hribovje in ovinke ter kolone :|

skratka da se delati cudeze pri porabi, vse pa je v nogi in v glavi.

Seveda se da. Sam po mojem eni ne vejo kako.
@cleanac
tistega sem dal samo zaradi tega, ker je imel največ tankov na prvi strani.
IMHO a če je men računalnik na običnem kazal 3,7 z napako. Potem bo en 2 leti novejši bluemotion sugurno mel tam porabo, s konstantno hitrostjo. Če maš nogo poštimano in vredi avto lahko prišparaš 1L napram povp. slo vozniku, ki tiši vsepovprek.

Pa še eno dejstvo, ki sem ga pozabil. Povp. poraba preden sem ga jaz sprobal je kazala 4,5 in se mama vozi kot antitalent samo v prvih treh brzinah pa preko dveh hribčkov. Tak da, na ravnici je lahk samo še boljše.

-Iiiin tisto piše na 100km, prevozil sem pa 24. lol. tu res nekaj čudno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

cordoba ::

bambam20 je izjavil:

cordoba je izjavil:

slabe slike? Slikan opran je vsak, koliko lastnikov, bolj pomembno, da je dobro ohranjen. Zakaj mislis, da je uvozen? Cena se mi zdi ok, je le 2000 letnik...


Poglej si kako uničena je notranjost. Pa še to. Noben diler v Šentjurju ni ravno pošten in vsi prodajajo vse kar jim pride pod roke. Zbijanje kilometrov je klasika. Ogni se teh starih Passatov, ker so dali svoje čez. Ti boš pa si nakopal samo stroške. Drugače ga pa pojdi pogledat, pa poročaj , če je res ODLIČNO OHRANJEN, kot si je upal preprodajalec zapisat.

Prvotno me zanima na splosno passat, tist link ke bil samo primer kaj iscem. Pac rad bi velik avto, sem tudi sam visok. Kaj podobnega predlagate?

black ice ::

Za 2k ne boš dobil pametnega Passata sploh pa ne dizla.

cordoba ::

Ok, od 3500 se že kar dobi nekaj....

Npr:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=864......

Buggy ::

OMG, a tole 12 let staro kisto res kdo kupi za take dnarje 8-O

bambam20 ::

Buggy je izjavil:

OMG, a tole 12 let staro kisto res kdo kupi za take dnarje 8-O



Poglej si cene 12 let starih BMW karavanov serije 3 pa potem povej :).

Buggy ::

ti verjamem in me sploh ne ganejo kakor tudi VAG grupa ne...ce bi ze za tak denar kupoval potovalni avto karavan, bi vsekakor vzel raje kaj novejsega. Kilometrov imajo vsi pomoje isto, s tem da jih eni skrivajo kot kaca noge.
Naredis velik servis pa gasa.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=871...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=864...

..ne rajs imamo stara jajca, pa polikane kilometre...za ostalo se ni za sekirat ;((

cordoba ::

Meni, ki imam 2 metra ,pa še fetiš imam na ww dizle passate, je to noro hud avto. Vem, da je star, ampak ko sem se peljal v passatu, sem ga hotel meti in zakaj ne!
Buggy hvala za linke, tole res ne izgleda slabo. Kako se kaj obnesejo renault dizli? Prej sem imel seat cordobo tdi 1.9 75km in je bil res super 94 letnik. Žal ga je rja zdelala.

MeGreat ::

Čisto iskreno mislim da sta oba avtomobila iz linka na koncu življenske dobe.. Renaultov dci letnik 2007 ni bog ve kaj, lahko pogledaš na renault klub forum da so kar problemi z njim 150k km naredi brez problema naprej pa. so problemi.. od ojničnih ležajev, visokotlačne pumpe itd.. opel z skoraj 400k kilometri je pa tudi bolj proti koncu

hojnikb ::

so problemi.. od ojničnih ležajev, visokotlačne pumpe itd.

to je za 1.5 dci, linkan je pa 2.0
#brezpodpisa

MeGreat ::

Ja a res? višje kubikaže so imele večje probleme kot 1.5dci z ojničnimi ležaji .. npr en link
http://forum.renault-klub.si/viewtopic....

cordoba ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=859......
Tale npr. mi je ful všeč.

Buggy ::

ce imas zeljo po passatu si ga pac kupi. Zmeraj si bos ocital, sploh ce je zelja mocna. Pravim samo, da je pri nakupu avta potrebno vcasih racionalnost postavit pred custva in vkalupljene vzorce.

Renojevi novejsi dizli so nepreoblematicni, Vectrin CDTI pa je isti kot FIAT/ALFA JTD motor in je bil tudi prepoznan kot neproblematicen. Dejsto pa je da se obeh drzi slab renome v SLO zaradi preteklih modelov in to je pac zakoreninjeno, zato tudi take cene...nekako tako kot za VW mislijo da je tank zaradi hrosca in golfov II...pac tako razmisla vecina in temu se prilagaja cena na trgu, na tebi pa je da izberes kaj ti bolj ugaja.

Pa srecno z izbiro.

P.S: laguno 1.9 sem vozil sluzbeno...super udoben in prostoren avto. Za potencialne probleme poglej na specializirane forume, da si sam ustvaris svojo sliko - naredi malo raziskave. Tukaj ze ves kam bo zavila debata :) Vsak avto pa ima seveda svoje probleme, a nic neresljivega, ce dobis pravi avto.

Za passata kot vem so serijsko menjavali sprednje roke in to primorci ki se vozijo pa AC ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

cordoba ::

To za roke sem videl, da je problem na passatih. Bom šel pogledat, v osnovi mi je najbolj pomembno, da udobno sedim , za ta budget pač vem, da ni nov avto. Kaj pa bmw karavani?

destiny ::

BMW in udobno ne gresta najbolj skupaj (razen če maš prilagodljivo podvozje s comfort nastavitvijo :). Za max udobje so kakšni francozi (C5, laguna) al pa MB.

Invictus ::

Kaj pa Škoda Octavia? Sicer so rabljeni dizli kar dragi, ampak bencinarji so pa lahko tako poceni da večjo porabo lahko kompenziraš z nižjo nabavno ceno.

Je pa vedno dobro imeti na zalogi kakega jurja da lahko popraviš kako nepredvideno zadevo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cordoba ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=872...

Jutri grem ta avto pogledat, po telefonu je prodajalec rekel, da je z avtom vse ok, samo da ima zimske gume gor, ki so slabe. Zdej meni to ne deluje dober znak, če ti skrbiš za avto, mu tudi gume kupiš, ni tko?

chucki ::

Zbiti kilomteri 100%, ker je magičnih 15x.000....
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

s6c-gEL ::

To pomeni da prodajalec nima keša za letne gume kot tudi (most likely) za redno vzdrževanje.
S slabimi zimskimi gumami je delal po 18 k letno ? Črnec, prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

chucki ::

To je švercar 100%... Zbiti kilometri, gume kupijo na odpadu... Pa pravi lastnik avtomobila ga ne fotografira kar nekje ob cesti ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

cordoba ::

Jah pogledat grem, pa bom videl na licu mesta, kako pa kaj. S sabo imam majstra, ki bo itaq opazil napake,(servisera peugote) pa jutri javim.

Utk ::

Kupuješ avto za 2 plači, in to dizla.
Verjetno je bolj problem, če kupec nima za nove gume, ne pa prodajalec. Niti ne vem zakaj bi kupil nove letne gume, če misliš avto prodat. Sploh za 10 let staro kripo vredno dve plači.

cordoba ::

Utk, avto grem gledat, ker je v sosednji vasi. Imam že en avto, ki sva ga imava s punco, jaz rabim avto samo za službo, terensko delo. In imam denar za gume!

Utk ::

Hotel sem odgovorit tistemu, ki bi pri avtu za 2 jurja imel vse top šit in še nove gume gor. Vseeno so to rabljeni avti, bolj se sekiraj, da je mašina v redu, kot pa take malenkosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913714 (11376) spirit
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222086 (19069) rajc123

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157999 (51384) bluefish
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214827 (13413) Blinder
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020559 (16533) vorantz

Več podobnih tem