» »

Nakup avtomobila

Nakup avtomobila

«
1
2

Elita ::

Pozdravljeni !

Odločam se za nakup avtomobil. Želel bi da nima preveč kilometrov (tam do 130k), majhna poraba (7l mestna vožnja naprimer), klima obvezna cena pa tam do 2500-3000 €.

Ogledoval sem si naslednje : VF Fox, Honda Jazz, Hyundai i10 in Fiat Grande Punto ter Seat Ibiza

Fox : http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=816...
Honda Jazz : http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=779.....odli%E8no%20ohranjen
Hyundai i10 : http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=812...

za Seat Ibizo vem da ima nekoliko več porabe, ampak mi je kot avto všeč zaradi videza in ker sem ga že vozil.

Kakšen avto mi priporočate pod kriterijih ki sem jih navedel, predvsem me zanimajo kakšne podrobnosti glede VW Fox.

Če sem pozabil navesti kakšen kriterij me prosim opozorite, hvala.

Arctander ::

Od teh bi jaz vzel Hondo, čeprav je najstarejša. Praktično neuničljiv motor in prostorna (za takšno velikost avta), praktična notranjost.

VW-jevi 1.4 75KM bencinski motorji niso ravno biser. Ne po zmogljivosti, ne po zanesljivosti in ne po porabi.

Hyundai i10 je od teh najmlajši, kar je vsekakor prednost. Je pa to res majhen avto. Ko sem se peljal z njim, me je presenetilo, kako je ozek. Glede zanesljivosti je najbrž ok, moraš pa vzeti v zakup, da je v notranjosti zelo "plastičen".

LJ4L ::

Honda Jazz. Po slikah še najbolj ok. Fox menda res žre pri mestni vožnji.
LP from LJ

dxx ::

Honda.

menjalnik ::

Honda Jazz!

Janac ::

Arctander je izjavil:

Od teh bi jaz vzel Hondo, čeprav je najstarejša. Praktično neuničljiv motor in prostorna (za takšno velikost avta), praktična notranjost.

VW-jevi 1.4 75KM bencinski motorji niso ravno biser. Ne po zmogljivosti, ne po zanesljivosti in ne po porabi.

Hyundai i10 je od teh najmlajši, kar je vsekakor prednost. Je pa to res majhen avto. Ko sem se peljal z njim, me je presenetilo, kako je ozek. Glede zanesljivosti je najbrž ok, moraš pa vzeti v zakup, da je v notranjosti zelo "plastičen".


Ker je najstarejša se pojavijo problemi z varnostjo in sami konstrukciji.

Ja, jaaa Seat Ibiza je super nakup!

LJ4L ::

Kaj pa cenejši nov avto?
LP from LJ

menjalnik ::

Janac je izjavil:

Arctander je izjavil:

Od teh bi jaz vzel Hondo, čeprav je najstarejša. Praktično neuničljiv motor in prostorna (za takšno velikost avta), praktična notranjost.

VW-jevi 1.4 75KM bencinski motorji niso ravno biser. Ne po zmogljivosti, ne po zanesljivosti in ne po porabi.

Hyundai i10 je od teh najmlajši, kar je vsekakor prednost. Je pa to res majhen avto. Ko sem se peljal z njim, me je presenetilo, kako je ozek. Glede zanesljivosti je najbrž ok, moraš pa vzeti v zakup, da je v notranjosti zelo "plastičen".


Ker je najstarejša se pojavijo problemi z varnostjo in sami konstrukciji.

Ja, jaaa Seat Ibiza je super nakup!


Če ti je že Ibiza všeč, vzami 1.2 12v motor, ker ima ketno:)

dxx ::

Janac je izjavil:


Ker je najstarejša se pojavijo problemi z varnostjo in sami konstrukciji.

Spet en biser od tvojega posta. Kje natančno so problemi z varnostjo in kakšne so razlike v tej tvoji konstrukciji med ibizo in jazz-om?
Namreč oba dosegata 4 zvezdice v euro NCAP testih, kar se tiče voznika in sopotnika.
Že imaš izpit?

menjalnik je izjavil:



Če ti je že Ibiza všeč, vzami 1.2 12v motor, ker ima ketno:)

Tudi vsi jazzi 02-08 imajo "ketno".Kar se ostalega motorja tiče je pa večen, razen potrošnih delov in obveznih servisov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

kriko07 ::

Lep pozdrav
Odločil sem se,za nakup avtomobila.
Odločam se med 3-mi:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=819...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=818...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=817...
Katerega,po vašim mnenju bi se splačalo vzeti?
LP.

francek1 ::

Jaz bi vzel SDI-ja. Ni za dirkanje, je pa motor večen, pa vsako olje lahko not naliješ, ker nima turbine.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Arctander ::

Če vzame SDI-ja, mu bodo obesili še nepremičninski davek. :D Malo heca, ampak ni daleč od resnice.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

D3m ::

eni ste res hecni z SDI. bolje, da se ne vozite vec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

koliko imajo ti golfiči še realno let pred sabo? verjetno motor ni toliko problem kot karoserija (ali pač)?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Hayabusa ::

2 jurja za 14 ket staro kanto.
Dobri ste...

SDI ima 18" 225 40 gume, že na 15" 185 65 je nepremičnina, s temi valjarji ovira v prometu.Tu res nima kaj crkniti, ker je na ravni golfa II tas, kjer je električna samo ura :D.
Kdo pri zdravi pameti bi šel tunati to vozilo ?

Če imata onadva TDIja samo 250/220 k km sem jaz Nasin in Kitajski astronavt hkrati.In še mongolsko ter jidiš govorim tekoče.
In še CE tablice imata, ko vsak ve, da se tam vozil ne kupuje.
Če te še vedno mika, odpelji oba na as2 ali kak drug VW pooblaščenec, naj pogledajo zgodovini ter na amzs CE http://amzs.si/pregled_rabljenega_vozil... .

kriko07 ::

14let star golf je bolj vzdržljiv kot pa 5 let star clio :)
Pa še voznica naj bi imela ta avto?

Hayabusa ::

kriko07 je izjavil:

14let star golf je bolj vzdržljiv kot pa 5 let star clio :)
Pa še voznica naj bi imela ta avto?


+je sklopka in potisni ležaj pri koncu če vozi ženska v 90%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

D3m ::

Hayabusa je izjavil:

2 jurja za 14 ket staro kanto.
Dobri ste...

SDI ima 18" 225 40 gume, že na 15" 185 65 je nepremičnina, s temi valjarji ovira v prometu.Tu res nima kaj crkniti, ker je na ravni golfa II tas, kjer je električna samo ura :D.
Kdo pri zdravi pameti bi šel tunati to vozilo ?

Če imata onadva TDIja samo 250/220 k km sem jaz Nasin in Kitajski astronavt hkrati.In še mongolsko ter jidiš govorim tekoče.
In še CE tablice imata, ko vsak ve, da se tam vozil ne kupuje.
Če te še vedno mika, odpelji oba na as2 ali kak drug VW pooblaščenec, naj pogledajo zgodovini ter na amzs CE http://amzs.si/pregled_rabljenega_vozil... .


wow. torej sem izjema po tem, kar si napisal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriko07 ::

Sdi-ja mogoče res ne,ampak TDI-ja pa :)

GrimReaper ::

Arctander je izjavil:

Če vzame SDI-ja, mu bodo obesili še nepremičninski davek. :D Malo heca, ampak ni daleč od resnice.

Za prvi avto recimo da je še ok.
Sam sem imel še počasnejšega P106 1.0 50KM, 19s do 100, SDI 68KM ima 17s do 100.
Pa če si ga držal med 4000 in 6000 obrati, si bil še vedno precej hitrejši od počasnih udeležencev v prometu. Recimo na križišču pred Zlatim poljem v Kranju se še zdej dobro spomnim da sem tiste zadaj hitro pustil 200m za sabo.
Je pa res da je bilo velikokrat ko sem ga gnal kolker je šlo, pa so šli nekateri mimo (tudi navaden 206) kot da bi stal, sploh v klanec.
S Puntom 1.2 60KM je bilo potem precej bolje, čeprav me je recimo Polo 1.4 16V 100KM tudi za šalo prehitel, če sem še dobival zagon v drugi.
Zdej z 1.6 105KM me pa prehitijo parkrat na leto samo tisti z 200KM, ostali samo če jim pustim. Tako da bi rekel da je ta motor nek minimum za normalno vožnjo (oz. 1.4 je dost za nižji razred). Dizel pa pač vsak s turbino.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kriko07 ::

Mislim da bi res vzel 90 KM TDI-ja.,ker ga imamo tudi doma čeprav čipiranega...

theBill ::

kriko07 je izjavil:

Sdi-ja mogoče res ne,ampak TDI-ja pa :)


SDI je kratica za samo da ide...

miraldi ::

Hayabusa je izjavil:

2 jurja za 14 ket staro kanto.
Dobri ste...

SDI ima 18" 225 40 gume, že na 15" 185 65 je nepremičnina, s temi valjarji ovira v prometu.Tu res nima kaj crkniti, ker je na ravni golfa II tas, kjer je električna samo ura :D.
Kdo pri zdravi pameti bi šel tunati to vozilo ?

Če imata onadva TDIja samo 250/220 k km sem jaz Nasin in Kitajski astronavt hkrati.In še mongolsko ter jidiš govorim tekoče.
In še CE tablice imata, ko vsak ve, da se tam vozil ne kupuje.
Če te še vedno mika, odpelji oba na as2 ali kak drug VW pooblaščenec, naj pogledajo zgodovini ter na amzs CE http://amzs.si/pregled_rabljenega_vozil... .


Bolani so z temi cenami..

Samo, da je Golf pa je loh visoka cena :))

Dobr je zabov z temi gumami, to bi prišlo v poštev edino za 1.8 Turbo k se vsaj premakne, ko daš gas.

+to, da sploh nesmeš imeti zatemnjenih vseh stekel, Samo zadnje do nevem koliko propustnosti svetlobe ostalo se pač neda homologirat..

Raje glej za bencinske motorje ali pa 1.9 TDI in vzami v zakup možnost, da je turbina proti koncu.

Spet je odvisno koliko kilometrov delaš letno. Če manj kot 30.000km/letno je dizel brezvezen nakup kateri se ti nebo izplačal, ker vsi vemo, da sodizelski motorji dražji za vzdrževanje.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

black ice ::

miraldi je izjavil:

Če manj kot 30.000km/letno je dizel brezvezen nakup kateri se ti nebo izplačal, ker vsi vemo, da sodizelski motorji dražji za vzdrževanje.

Baba čula, baba rekla.

Arctander ::

Tule se da na hitro izračunati, ali se bolj splača bencin ali dizel: http://www.diesel-oder-benzin.de/

kriko07 ::

Na leto bi naredu okoli 6k kilometrov. Vsak dan prbl 22km.

Dober dan ::

Za teh 22km na dan si kupi bencinarja in pika. Za tisto razliko pri nakupu vozila lahko že nekaj časa tankaš. Sicer nisem pristaš bencinarjev, ampak v tvojem primeru je dizl no go! Dizla si kupiš, če se imaš namen veliko vozit..

kriko07 ::

Samo,kaj pa če bi ga priklopili na računalnik? Saj bi pokazal,če bi imel prevrtene kilometre.
Bencinar gre drugač tut bolj švohneje..

Hayabusa ::

btw, sdi ima alu platišče samo spredaj levo, ostala 3 so navadna.


Samo,kaj pa če bi ga priklopili na računalnik? Saj bi pokazal,če bi imel prevrtene kilometre.

Ti si idealen kandidat za nategniti.
Kupi, vrž' potem notri še 1x toliko za popravila in bodi vesel da voziš 14 let starega nacivagna :)).

kriko07 ::

In kaj pa po tvoji logiki naj bi kupil? (Bencinar odpade)

Dober dan ::

A ima to sploh smisel pri starih jetrih? Jaz ne vem, kaj ljudje pričakujemo od avta za 2, 3k€. Se vsedeš, se pelješ, daš malo, veliko gasa, poslušaš motor kako ropota, malo čez jame da vidiš kakšni so amortizerji, malo se vležeš pod avto, da vidiš če kaj rusta, kje kaj spušča in je to to+če je možno, da se pri ogledu zalaufa hladen avto. Lahko vidiš če se kaj trese, mogoče težko vžge, itd. Če je bil razbit spredaj, malo pogledaš ob straneh mašine, ponavadi se vidi če je bil popravljan, od zadaj pa samo tapete dvigneš.. Nobene znanosti.. Od 12+ let starega vozila zdaj pričakujete realne kilometre, nič rje, vse v brezhibnem stanju, ne razbitega ali barvanega, itd? Na prednji havbi se lušči barva že samo zaradi kamenja ki tovče po njej, ko vozimo v koloni... Ni malo čudno, da imajo vsi avtomobili na avtonetu približno enako število kilometrov ne glede na starost vozila? Pogledaš, če se ti zdi v redu, kupiš, narediš servis in voziš, dokler vse skupaj ne pelješ na dinos...

kriko07 ::

Naš golf je letnik 1999 in nima skoraj nič rje.(edino pri blatniku,ker je bil rahlo razbit)
Ima realne kilometre malo čez 210000km. Avto dela tako kot treba. Samo je pa škoda,ker je avto karavan.Jaz bi raje imel pa bolj takšnega navadnega (Coupe,limuzina).
Pa bi tega prodali pa drugega kupili. Sam je zdej fora ker neveš niti kaj kupiš,ne?

A120 ::

Imamo golf 4 tdi letnik 98 tdi. malo preko 200k km dela brezhibno. je pa res da je bil redno servisiran in vzdrzevan. rje ni nikjer niti malo. se pa pozna uporaba v notranjosti. imamo tudi 5ko ampak ne vrjamem da bo zdrzal tako dolgo kot 4ka

D3m ::

Imam Golfa V letnik 2007 prevoženih 142k. Dela vse normalno, redni servisi na pooblaščencu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriko07 ::

Kar bomo šli iskati,bom vzel seboj avtokleparja in avtomehanika...
Tako da bo zazihr
Kupil bom pa obvezno dizla.

Blinder ::

zakaj pa obvezno dizla? zaradi vonja?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kriko07 ::

Zaradi manjše porabe.
Večji navor.
Pa še bolj gre :)

miraldi ::

black ice je izjavil:

miraldi je izjavil:

Če manj kot 30.000km/letno je dizel brezvezen nakup kateri se ti nebo izplačal, ker vsi vemo, da sodizelski motorji dražji za vzdrževanje.

Baba čula, baba rekla.


Ma dej ne seri no.

Kratek izračun:
delaš 25.000km/leto
Vzemimo da na 100km prihraniš z dizlom cca 3 EUR.
Na leto pri gorivu prihranišo okoli 650EUR. Sedaj pa vzemi povprečno dražje servise in večjo nakupno ceno. Če boš avto imel kakšnih 5 let boš celo nekaj prihranil.
Moli zraven, da ti slučajno ne ckrne turbina. V tem primeru ne boš prihranil nič. Toliko o varčevanju pri tej kilometrini.

OP bo delal komaj četrtino teh kilometrov tako, da o smislu nakupa dizelskega motorja lahko rečem samo :))


Priporaočam ti becninarja, ker se ti res ne izplača dizel. Si se pozanimal koliko kaj stane pri dizlu v primeru okvare?

Kaj sanjaš da gre dizel bolj kot bencinar? A to je tisti navor ko moraš 3x šaltat v sekundi pa ropota?

Vzami 1.6 16v, če hočeš da gre drugače pa tudi 1.4 16v ni slab.

Tole si lahko prebereš:

http://avtonasveti.com/volkswagen-golf-...
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

kriko07 ::

Rabljeno turbino pa dobiš že za 150€ :)

kriko07 ::

Hayabusa ::

VW 1.4 benz ni biser motoroznanstva, pije olje, poraba dokaj visoka in še nikamor ne gre.
aja, pa turbina ne more crknit, je nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

black ice ::

miraldi je izjavil:

black ice je izjavil:

miraldi je izjavil:

Če manj kot 30.000km/letno je dizel brezvezen nakup kateri se ti nebo izplačal, ker vsi vemo, da sodizelski motorji dražji za vzdrževanje.

Baba čula, baba rekla.


Ma dej ne seri no.

Kratek izračun:
delaš 25.000km/leto
Vzemimo da na 100km prihraniš z dizlom cca 3 EUR.
Na leto pri gorivu prihranišo okoli 650EUR. Sedaj pa vzemi povprečno dražje servise in večjo nakupno ceno. Če boš avto imel kakšnih 5 let boš celo nekaj prihranil.
Moli zraven, da ti slučajno ne ckrne turbina. V tem primeru ne boš prihranil nič. Toliko o varčevanju pri tej kilometrini.


V primeru avtorja teme nakup dizla ni smiseln.

Koliko dizlov si lastiš, da govoriš o dražjih servisih? Kaj je takšnega na dizelskih mašinah, da je potrebno dodatno doplačati za servisiranje?
Ja, pri starejših VAG TDI so problematične KKK turbine, tu se pa ponavadi konča. In če nisi totalen bedak ti tudi turbina dolgo zdrži.

Aston_11 ::

O dizelskih stroških pišejo samo diletanjtje in abervezniki, ki zlorabljajo material in se nato čudijo, da crkuje vse po vrsti. Pa otroci imajo ideje o tem, da so dizli iz papirja, pa da se avti splačajo pa ne splačajo.

marvin42 ::

kriko07 je izjavil:

Rabljeno turbino pa dobiš že za 150€ :)


In prodajalec ti garantira, da je brezhibna, zmontira ti jo pa stara mama (in to zastonj).
Mostly Harmless

theBill ::

bencin vs. dizel

nicksonn ::

kriko07 je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=812...
No,kaj pa kaj takega?

Ne, šit od motorja, že napisano stokrat.

Dizla za 11km v eno smer...niti se dobro ne segreje. (okej, sej se bencinar tudi ne bi, ampak tam ni toliko delikatnih komponent). In potem bi mrzlega stiskal. In pričakoval da bo delalo bp.

Občutljivejše zadeve pri dizlih (nasplošno):
EGR, šobe, bosch pumpa, turbina, sklopka oz vztrajnik, ogrevalne svečke.

Včasih se zaradi težje zasnove motorja tudi prednje podvozje malo hitreje obrabi.

No, če si res želiš dizla, si ga nabavi. Ampak verjetno boš stroškovno na koncu na istem, kot z bencinarjem.

Dino, hehe.
Kupi pol rajš hondo. Tisto se ne pokvari, pa še dobro gre :D
x n!

D3m ::

Honda, da se ne kvari. Hmmmmmm, zanimivo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pro_moted ::

D3m je izjavil:

Honda, da se ne kvari. Hmmmmmm, zanimivo. :)


Hondin bencinar sigurno ne. No, se pokvari kak primerek, ampak generalno gledano je Hondin 2.0 bencinar bulletproof motor.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

kriko07 ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=816...
Tole bi se splačalo vzeti,glede na to da ima počeno okno?

dottor ::

Pozanimaj se pri kakem bližnjem avto-odpadu kolko pridejo nove šipe in montaža.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Passat-a l. 2006

Oddelek: Na cesti
375192 (4316) -valvoline-
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913709 (11371) spirit

Golf 5 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21451480 (47701) BigWhale
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222077 (19060) rajc123

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157926 (51311) bluefish

Več podobnih tem