» »

Xsara Picasso ugaša v prostem teku

Xsara Picasso ugaša v prostem teku

alsu ::

Pozdravljeni,

imam težavo z omenjenim avtom (Xsara Picasso, 1.8 - 2000 letnik) in sicer, da se ugaša v prostem teku, ko se npr. ustavim v križišču...

Avto smo priklopili na rač. ampak ni pokazal ničesar kar se nanaša na to težavo. Menjal sem motorček prostega teka in sicer neka poljska zadeva, po menjavi je avto normalno deloval 3 mesece. Pred parimi dnevi se je težava zopet začela ponavljat, ker sem mislil da je motorček slab sem zamenjal novega (original).

Pred tem (se pravi pred tremi meseci), smo spucali loputo, menjali MAP senzor, senzor temperature vode, spucali svečke...

Danes po menjavi novega motorčka prostega teka avto zopet ugaša in zdaj že takoj po samem vžigu, recimo po 30 sekundah.

Se komu sanja kaj bi lahko še preveril ali pa kaj je še tako specifično za tako težavo?

Hvala
  • spremenil: alsu ()

carota ::

Očitno gre za polavtomatsko stop & start tehnologijo ...

Predlagam, da vprašaš na Citroen / Peugeot forumu, je večja verjetnost, da boš dobil dober odgovor.

alsu ::

Ta polavtomatska fora je že dosadna...

joze67 ::

Sem imel sorodne težave (ni ugašal, je pa poleti po cca 500m vožnje za kako minuto ali dve ne ful izgubil moč), dva obiska pri Jerovšku in voila. Kaj pa je bilo, pa ne vem in verjetno tudi one ne.

Scorpia ::

Ali je bencinska crpalka ali pa motorcek prostega teka. Ce je motorcek , lahko tudi preveris tako, odklopis ali fizicno odmontiras in vzges avto. Sicer bo laufal na 2000-3000 obratov ampak bos videl ali ugasa.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto mrzel ne vžge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5018408 (11350) jalovec09
»

Peugeot 206 - Nasvet za servis?

Oddelek: Na cesti
3511021 (9968) hojnikb
»

Ugašanje avtomobila v prostem teku

Oddelek: Na cesti
4315075 (13717) miraldinjos
»

Ugašanje avtomobila

Oddelek: Na cesti
268959 (8173) Opkow
»

Težave z avtomobilsko elektroniko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
259589 (8899) mevden

Več podobnih tem