» »

Novi in cenejši MacBooki Air

1
2
»

Mavrik ::

Invictus je izjavil:


Seveda lahko zaradi svoje nesposobnosti oceniti bodočega zunanjega izvajalca lahko celotno developersko in freelancersko ekipo, ki uporablja Mace, označiš za fancy razvijalsko smetano, ki nima pojma.

Res si prava referenca in navdih ...

BTW. sam sem še vedno na Winsih ...


Mhm, ljudje ki razvijajo Googlove, Amazonove projekte res nimajo pojma. Tudi razvijalci Spring, Django, Symphony2, SQLAlchemy, PostgreSQLa, Chrome-a in Firefoxa pa tudi ;)

Je pa res da sem bil že večkrat negativno presenečen nad razgledanostjo razvijalcev, ki se specializirajo za MacOS/iOS. Verjetno je to sicer bolj posledica navala (podobno veliko krša najdeš tudi v PHP svetu in malo manj v Java svetu).
The truth is rarely pure and never simple.

thramos ::

Invictus je izjavil:


Seveda se morate pa zavedati da je ohoho faktor z Macom na sestanku bistveno večji..


Ravno zato se je na takšnih sestankih pametno najprej vprašati, kakšno neznanje oz. nespodobnost želijo skriti z "ohoho" faktorjem.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Je pa res da sem bil že večkrat negativno presenečen nad razgledanostjo razvijalcev, ki se specializirajo za MacOS/iOS. Verjetno je to sicer bolj posledica navala (podobno veliko krša najdeš tudi v PHP svetu in malo manj v Java svetu).

Saj druga področja niso nič boljša.

Še hujši je svet integratorjev, ki se specializirajo za določenega vendorja (IBM, HP, Oracle, itn ...). AMpak zakaj ne? Saj je dela dovolj ... Zakaj bi moral bit razgledan ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techfreak :) ::

Mavrik je izjavil:

Ni mi jasno zakaj točno, Nummy in ostali fani, je treba lagati da podpiraš en bebav kos softwara. V končni fazi, IDEA, Eclipse, Java, PHP editorji, Apache server, Chrome, Firefox in vse ostalo laufa na vseh treh OSih in ima iste fičrje.
Ce rabis terminal v Windowsu naceloma nimas konkretne alternative (ne omenjaj Cygwin-a), uporaba pip pri pythonu je komplicirana v primeru paketkov, ki se morajo prevesti, na Windows precej knjiznic in orodij manjka oz. je instalacija precej bolj zakomplicirana, ter se vedno ni resne apt-get/brew alternative.

Mavrik je izjavil:

Chrome, Firefox in vse ostalo laufa na vseh treh OSih in ima iste fičrje.
Pri Chrome in Firefox sem ze imel situacije kjer zadeva ni enako zrendana na Windows kot na OS X.

/rant off

Vecino pomanjkljivosti tako v enem kot drugem OSu se da resiti, ce drugace ne gre pa preko virtualke. Pred nakupom se je potrebno zavedati da nic ni popolno in da je najboljse narediti seznam prednosti/slabosti ter izbrati najmanj slabo resitev.

RedDrake ::

Torej.
Jaz nisem bil nikoli na sestanku, kdo bo partner.
Slo je za vec desetmiljonski evropski projekt, in zbrali so jih neki nizozemci (project managerj-i, brez ikakve ideje o tem kaj je programiranje), ki so seveda okoli hodili z MBPji in iphone-i.
Izbrali so team, verjetno ne glede na reference (saj so le-te luzerske at best) in ta team je to sicer naredil, ampak tudi trije srednjesolci ki jim je to hobi bi to uspeli.
And that is exactly my point! To ni smetana, to je junk.

Meni ni potrebno na mizo dat drage masine, telefona in tablice in priti na sestanek z dragim Audijem.
Se kar lepo pripeljem s kolesom, podam reference in da vidimo.
In zacuda me se NIKJER niso zavrnili. Sem kvecjemu jaz zavrnil ljudi ki so imeli nerealne ideje o tem kaj se da in koliko kaj stane.
Ampak ker uporabljam 4 leta star HP laptop in 400 EUR vrednega stacionarca s 6 let starim monitorjem, potem pac nisem dober razvijalec. Zanimivo da tudi po konferencah ne hodim.
In ne uporabljam IDE-ja, ker znam brat dokumentacijo in imam dober spomin.
For the record, sem fizik, sem hodil po rac. tekmovanjih v 90-ih (tudi zmagoval) in stvari ki so jih delali znanci v mojem casuna FRI-ju so se mi zdele igrackanje.
Danes sem pa so-mentor pri parih diplomskih na FRI-ju in ko zacnem omenjati kaksne tezje stvari pri idejah, prebledijo vsi, s prfoksi vred - "To je pa ze malo prevec za diplomsko" - nekaj s cimer sem se jaz na fiziki v svojem prostem casu igral par tednov.
Ti papirji so danes za mene en qrc vredni, zal, takemu ne bi zaupal niti da mi implementira najbolj osnovne metode, kaj sele da bi moral kaj novega narediti ...
In glej ga zlomka, apple produkti so tam vseeno zelo popularni ...

Zdaj pa konc.
Kljub datumu imam stvari ki jih je potrebno narediti!

Shinobi ::

Hm, ko vse to tako berem, sploh o terminalih, se mi poraja sledeči aspekt: od kod imajo "konzolni" (beri: terminal in ne PlayStation) programerji takšne komplekse oz. fobijo pred IDE?

Ko implementiram projekte je moje prvo vprašanje: koliko bo to stalo. Ni ga človeka, ki bi me lahko prepričal, da je lahko npr. z "vi" ali "emacs" hitrešji kot visual studio in kakšen intelli sense. Enostavno ne gre. To danes ni več vrlina ampak zapravljanje časa in posledično denarja.

Zame je to isto stališče kot: "Jaz z lopato lahko vse naredim!" - bi dali takega človeka kopati olimpijski bazen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shinobi ()

Invictus ::

Problem vseh milijonskih projektov je, da ga mora nekdo dobiti. Zato pa tisti Nizozemci hodijo okoli z Maci in iPhoni. Ker znajo dobiti projekt in denar.

Ti zgleda programiranje obvladaš, ampak hvaljenje z 4 leta starim leptopom pa pač ti ni v ponos. Zato si kjer si. Pri starih škatlah in pizdiš nad fancy developerji z Maci.

Svoje znanje je treba znati prodati in tukaj ti obvladovanje algoritmov nič ne koristi. Se pač prodajaš precej pod ceno ... Zato te še nihče ni zavrnil.

Ko vidiš kaki denarji se obračajo v tujini in za kake denarje, se lahko samo smeješ nivoju projektov v Sloveniji ...

Poleg tega so pa slovenski naročniki včasih prav butasti.

Pričakujejo da bo celoten projekt narejen za ceno, ki ne poplača niti licenc. Videl tudi to ...

Sam projekta ne grem delat, če ni noter dnevne cene vsaj 500 EUR/razvijalca. Vse ostalo je samo delanje za bakšiš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Ce rabis terminal v Windowsu naceloma nimas konkretne alternative (ne omenjaj Cygwin-a), uporaba pip pri pythonu je komplicirana v primeru paketkov, ki se morajo prevesti, na Windows precej knjiznic in orodij manjka oz. je instalacija precej bolj zakomplicirana, ter se vedno ni resne apt-get/brew alternative.


Ja jasno, to so specifične zahteve (in ja, Cygwin je crap) za določena področja. Po drugi strani pa pač maš cel Windows ekosistem (Visual Studio je še vedno bistveno boljši IDE od praktično česarkoli na trgu z izjemo IntelliJ produktov) in precej PHP ter drugih ekosistemov ki ni obešen na delujoč bash (to da se pišejo skripte, ki delajo samo na enem / dveh OSih je men itak bedarija - Java svet je tole bistveno boljše porihtal). Prenosljivost Pythona je pa itak krš, kjer moraš še na OS X iti čez precej tečen proces postavljanja svoje verzije da ti stvari delajo.

techfreak :) je izjavil:


Pri Chrome in Firefox sem ze imel situacije kjer zadeva ni enako zrendana na Windows kot na OS X.

/rant off

Vecino pomanjkljivosti tako v enem kot drugem OSu se da resiti, ce drugace ne gre pa preko virtualke. Pred nakupom se je potrebno zavedati da nic ni popolno in da je najboljse narediti seznam prednosti/slabosti ter izbrati najmanj slabo resitev.


Itak. Samo to lih pravim - ne vem zakaj potem tako slepo zagovarjanje do te meje, da greš izrecne neresnice govorit.

V končni fazi sem moral tudi sam nakupit za tam ranga 100$ softwara in inštalirati precejšenj kup softwara da sem OS X spravil v napol delujoče stanje za razvoj (to, da rabiš plačljiv program, da spraviš obnašanje oken / multimonitor na nivo Windowsov je porazno, o Finderju nebi...) in pač ne greš potem po internetu nakladat kak je zdaj, ko si si ga porihtal, pa RES superiornejši od vsega drugega.

Isti debilizem kot VIM/EMACS/"moj najljubši IDE" flamewari.
The truth is rarely pure and never simple.

AndrejO ::

16:10 + avtonomija + sodoben procesor? No-brainer. Škoda edino, da 4:3 več ni "komercialno zanimivo". Komur je navpična dimenzija primaren parameter pri odločanju, potem alternativa MBA oz. MBP preprosto ne obstaja. Je ni. Nada.

"Ohoho faktor" tudi izgine tisti trenutek, kot se praktično vsem na sestanku "prižge" isti logotip.

Mavrik ::

AndrejO: Well... Chromebook Pixel je odličen s svojim krasnim 4:3 2560x1600 zaslonom okoli tega :)

Z več SSDja in kakim Ubuntutom bi bil nobrainer nakup še posebej ker ima bistveno boljšo tipkovnico od Applov :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

AndrejO ::

Well... in sem se ugriznil v jezik. Imaš prav. Zaslon je dejansko odličen. Mimogred je 3:2, ne 4:3. Kot celoto sem ga pa res odpisal, ker ima za moj okus malenkost premalo prostora za podatke.

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:

Well... in sem se ugriznil v jezik. Imaš prav. Zaslon je dejansko odličen. Mimogred je 3:2, ne 4:3. Kot celoto sem ga pa res odpisal, ker ima za moj okus malenkost premalo prostora za podatke.


V resnici je za razvoj totalno neuporaben zaradi ChromeOSa in proprietary hardwara (zaradi kerega drugi OSi ne delujejo dobro). Samo nisem si pa lastil bolj "programerjevega" prenosnika kot je Pixel. Če pride s 128 SSDjem in Ubuntu podporo je nobrainer. Trenutno je... useless in je Air precej boljša opcija če seveda ne rabiš več hardwara.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

AndrejO ::

AFAIK Ubuntu bi moral delovati b.p. Linus si je dal gor takratno Fedoro 18, tako da bi tudi ta morala biti b.p. Komur se da s tem ukvarjati, seveda.

Drugi sistemi bodo potegnili krajšo. Če se prav spomnim bolj zaradi BIOS-a, kot pa zaradi gole strojne opreme. Ta bi morala biti generična.

Lenobe, kot smo nekateri, si bomo pragmatično za delovni računalnik še vedno izbrali takšnega, ki pride z večino zahtevanih stvari že nameščenih in podprtih s strani prodajalca in je najbližji "predpisanem" okolju v katerem bodo delovale tudi naše aplikacije oziroma "privzetem" okolju v katerem delujejo izbrana razvojna orodja. Ostalo je pri delu samo potrata časa.

alexa-lol ::

RedDrake je izjavil:

Lol, "smetana razvijalcev".
Ja, sodelujem z ena par takimi kalibri.
Recimo en je sploh cvetka. Model je kao Apple top developer, bil na razgovoru za sluzbo v Apple-u, ima nek Apple scholarship.
In njegovi App-i?
Preproste, nezoptimizirane, memory hungry aplikacije.
Se zaveda kaj je potrebno delat na backednu in kaj na clientu pri aplikaciji z nekaj miljoni uporabnikov? Nope.
Ima veliko denarja zaradi dobre ideje (ki bi jo znal implementirat skoraj vsak ki bi sebe imenoval programer)? Yep!
Torej?
Smetana?
Ce je to definicija, potem naj bo.

@Shinobi:
Kaj pa vem, v firmi kjer sem nekoc delal, in kjer so delal ta pravi geniji (aka 10.0 povprecje na FMF-ju), smo uporabljali Linux only. Ko ti model napise nekaj krat hitrejsi algoritem za izvajanje detekcije besed v zvoku z uporabo fizike in matematike, potem je to smetana. Pa zacuda so tam delali fiziki in matematiki, bolj malo jih je bilo programerjev po izobrazbi ...
Ce pa pod smetana mislis ljudi ki so imeli dobre ideje in so pokasiral $$$ za half-assed implementacije po raznih App-storeih pa ne vem kaj naj si mislim? Money is everything mentaliteta?
Pa se to. Ce si res smetana, potem ne potrebujes XCode, eclipse ali VS-a.
Po moji definiciji poznas sintakso v nulo, se zavedas kaj bo koda pocela ko bo prevedena, in znas uporabljat compiler ter debugger.
Vecino te "smetane" pa visi na raznih stack<nekaj> straneh 24/7 in postavlja vprasanja v stilu - kako implementiram neko povsem logicno stvar v nekem zelo pogostem jeziku. (Odgovor se vedno skriva v dokumentaciji, samo smetana itaq ne rabi dokumentacije ...)

/rant off


Pa saj vsi vemo da je edino programiranje v Assemblerju taprava stvar... Kakšen C... Pravi dedci programirajo v Assemblerju...

RejZoR ::

Kakšen assembler, če si pravi dec programiraš v Notepadu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Če si pravi dec, pišeš kodo na list papirja >:)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Hjao, ker ima windows viruse... Kaka old skul, klišejska izjava.

A si mogoč pomislu, da windows (PC) uporablja večina ljudi na tem svetu od 2-110 let starosti?
Ne glede nato kako si čorav, kolko si star, boš še vedno lažje za večino ljudi.

Enostavni je PC (windows) preveč multifunkcionalen. Uporablja se lahko na enostavno vseh področjih. Od glasbene, video, 3d industrije, do igric, razvijanja appov, spletnih strani, virtualizacij, serverov, igre, programe za windowse najdeš miljon in to za katerokoli stvar, ki ti olajša vsakdanje delo.

Lahko kupiš bilokatero periferijo in imaš 99% verjetnosti, da bo na winsu delalo.

Za mac pa moraš iskat točno določen tip izdelka, točno določen program in moraš biti točno določen user.

Ko boš poštekal, da je mac namenjen samo ciljni publiki. medtem ko PC (windows) pa za vse na tem svetu več neboš izjavljal takih bedarij.

Kolko crackov in za katere igre si napisal za maca in igral? Kolkokrat si nadgradil hardware/softmodal/ocjal itn. ?? Aja nemoreš joj.

Kolko različne periferije si vtaknil v maca in je delalo plug and play, brez tega da bi vnaprej pogledal, če je MAC Certified?

To je tak kot, da bi primerjal premium nož (MAC) vs. švicarski nož (PC).

Večina folka, ki ga jaz poznam in ima apple, ni razvijalcev. Izkaže se, da so obični ljudje, ki brskajo po netu in fb. Sploh nimajo pojma o hw in sw. Ampak vejo da je 100x boljš. Hah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

techfreak :) ::

Ko boš poštekal, da je mac namenjen samo ciljni publiki. medtem ko PC (windows) pa za vse na tem svetu več neboš izjavljal takih bedarij.
Huh? Kaj tocno je ciljna publika Macov/OS X? Vse kar si nastel lahko pocnes tudi na OS X (ter tudi na Linux, ce smo ze pri tem), je pa seveda na voljo manj programov ter gonilnikov za strojno opremo.

Kolkokrat si nadgradil hardware/softmodal/ocjal itn. ?? Aja nemoreš joj.
Kaj taksnega je precej tezko/nemogoce tudi pri ultrabookih ostalih proizvajalcev, sicer pa velika vecina folka ne pocne tega, sploh glede oc-ja. Glede na sedanji trend moras tako vse razen diska planirati v naprej. Sicer ni idealno, ampak saj tudi vcasih kaj vec kot RAM ni noben menjaval na prenosnikih.

Kolko različne periferije si vtaknil v maca in je delalo plug and play, brez tega da bi vnaprej pogledal, če je MAC Certified?
Vecina folka kaj drugega kot tiskalnik, zunanji disk ter mobilnika tako ne prikljuci na racunalnik, pri tem pa je tako samo tiskalnik vprasljiv glede delovanja (in zelo verjetno potrebuje gonilnik prenesen iz proizvajalceve strani).

Zgodovina sprememb…

avister ::

alexa-lol je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Lol, "smetana razvijalcev".
Ja, sodelujem z ena par takimi kalibri.
Recimo en je sploh cvetka. Model je kao Apple top developer, bil na razgovoru za sluzbo v Apple-u, ima nek Apple scholarship.
In njegovi App-i?
Preproste, nezoptimizirane, memory hungry aplikacije.
Se zaveda kaj je potrebno delat na backednu in kaj na clientu pri aplikaciji z nekaj miljoni uporabnikov? Nope.
Ima veliko denarja zaradi dobre ideje (ki bi jo znal implementirat skoraj vsak ki bi sebe imenoval programer)? Yep!
Torej?
Smetana?
Ce je to definicija, potem naj bo.

@Shinobi:
Kaj pa vem, v firmi kjer sem nekoc delal, in kjer so delal ta pravi geniji (aka 10.0 povprecje na FMF-ju), smo uporabljali Linux only. Ko ti model napise nekaj krat hitrejsi algoritem za izvajanje detekcije besed v zvoku z uporabo fizike in matematike, potem je to smetana. Pa zacuda so tam delali fiziki in matematiki, bolj malo jih je bilo programerjev po izobrazbi ...
Ce pa pod smetana mislis ljudi ki so imeli dobre ideje in so pokasiral $$$ za half-assed implementacije po raznih App-storeih pa ne vem kaj naj si mislim? Money is everything mentaliteta?
Pa se to. Ce si res smetana, potem ne potrebujes XCode, eclipse ali VS-a.
Po moji definiciji poznas sintakso v nulo, se zavedas kaj bo koda pocela ko bo prevedena, in znas uporabljat compiler ter debugger.
Vecino te "smetane" pa visi na raznih stack<nekaj> straneh 24/7 in postavlja vprasanja v stilu - kako implementiram neko povsem logicno stvar v nekem zelo pogostem jeziku. (Odgovor se vedno skriva v dokumentaciji, samo smetana itaq ne rabi dokumentacije ...)

/rant off


Pa saj vsi vemo da je edino programiranje v Assemblerju taprava stvar... Kakšen C... Pravi dedci programirajo v Assemblerju...


Pravi programerji uporabljajo dd :)

kpkp ::

hojnikb ::

ouch...

To je pa to, ko se uporablja 128Gbit die flash..
#brezpodpisa

Nummy ::

techfreak :) je izjavil:

Nummy je izjavil:

-dobiš zraven že zastarele gonilnike. Dostikrat pa niti ne delajo kot bi morali (AMD I see what you did here...). Že to, da gonilniki sploh niso testirani s strani proizvajalca OS-a ali strojne opreme je velik minus. Pri apple-u dobiš apple certified gonilnike built in, razen za kako čudno zunanjo periferijo ala miška tablica,... Pa še tam na koncu ugotoviš, da je v windows okolju kar precej bug-ov, zaradi krivde na strani MS-ja.
Kaj res mislis da proizvajalci ne testirajo gonilnikov za strojno opremo, ki jo prodajajo?

Nummy je izjavil:

-ja ne vem, za OS X pride na leto kolko virusov ven? In kolko za windows? Pa niso samo virusi, še ves ostal sh*t, ki se "sprehaja" po netu. Windows je imel enkrat luknjo, kjer je lahko napadalec remote prevzel nadzor nad računalnikom brez da bi bil računalnik sploh okužen... varnost much? Yeah right. Windows je varen samo kolikor ga narediš varnega. Na mac-u se mi še sekirat ni treba, ko potegnem kak program s torrenta da bi kaj gor fasal.
Definitivno je vec malware-a za Windows kot OS X, saj je tudi stevilo uporabnikov veliko vecje. Se vseeno ne vidim zakaj bi bil Windows manj varen, ter zakaj bi se moral bolj sekirati. Ce potegnes kak program s torrenta si si sam kriv, virus/trojanca/... pa lahko vsebuje tako Windows kot tudi OS X program.

Nummy je izjavil:

-Em.. ja.. windows ima manjši nabor programov in funkcionalnosti ja.
Ima pa funkcionalnosti, ki jih OS X nima. Pri bundlanju dodatnih programov pa bi precej hitro naletel na tozbo zaradi izkoriscanja monopola, tako da ni to izkljucno njihova krivda.

Nummy je izjavil:

-Splošno znano je, da so unix sistemi bolj stabilni (resda da je MS z NT naredil velik korak naprej). V windowsih se mi še vedno dogaja, da se usuje explorer, zato ker se en disk takoj ne zbudi oz. ne zazna takoj zunanjega diska ion še in še bi lahko našteval. Do sedaj se mi je na mac-u sesul samo en program, pa še tam sem tlačil eno staro beta verzijo na novo različico sistema, za katero sploh ni bila spisana. Blue-screen? Nope. Na windowsih včasih zbudim komp iz sleep-a, in fašem BSOD. Razlog? CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT.
- Statistika stabilnosti unix ni nujno povezana z OS X, prav tako je tudi odvisno kaj z racunalnikom delas in vsekakor se nisem videl razloga za slabso stabilnost Windows proti OS X.
- Na OS X opazam pogostejse sesuvanje programov kot na Windowsu (vkljucno s Finderjem, ki je alternativa explorerju).
- Blue-screenov se res nisem videl, ker jih pac nima, kernel panicov pa sem nekaj, verjetno v podobnem stevilu kot BSOD na Windows, ceprav so skoraj vsi bili naceloma povezani z virtualkami.
- "Na windowsih včasih zbudim komp iz sleep-a, in fašem BSOD." ocitno imas probleme z gonilniki, se mi je pa 2x ali 3x to zgodilo tudi na OS X (da se ni zbudil iz sleepa in sem moral restartati).

Nummy je izjavil:

Shall I go on?
Please do.

AMD je eden izmed očitnih proizvajalcev, ki ne testira svojih driverjev, še posebej ne v navezi s strojno opremo konkurence >:D

Na mac-u imaš en dodaten shortcut modifier več kot na navadnem PC-ju. Glavni razlog, da se velika večina developerjev uporablja apple računalnike. Keyboard shortcut je vedno velik hitrejš kot iskanje funkcije z miško po menijih. (CTRL, ALT, shift= PC, control, command, option, shift = mac).

OS X se mi še ni usul, se mi je samo enkrat zgodilo, da se mi ni hotel zagnat v normal mode, ker sem pač sam nekaj zaprčkal in povozil dovoljenja na disku, kar sem popravil preko safe-boot -> fix disk permissions.

Blue screen-i so še vedno na winsih. Sem imel BSOD že zaradi slabe verzije nvidia driverjev, pa ker se komp ni hotel zbudit, pa ker se mu je zlučkal glede resolucije (še posebi potem ko sem kupu 4K monitor, ki je za windows-e rocket science), da ne omenjam kak pain in the ass je windowsem dopovedat da je en monitor na DP-ju drugi na DVI-ju.
In ne nimam težav z goniliniki zaradi BSOD-ov iz sleep-a, pač pa je to napaka samega sistema ali pa je prišlo do napake na HW-ju. First google then talk lies.

techfreak :) ::

Na mac-u imaš en dodaten shortcut modifier več kot na navadnem PC-ju. Glavni razlog, da se velika večina developerjev uporablja apple računalnike.

Lahko prosim linkas do kaksne raziskave oz. kje si ti nasel te programerje, ki jim je to razlog za prehod na OS X?

OS X se mi še ni usul, se mi je samo enkrat zgodilo, da se mi ni hotel zagnat v normal mode, ker sem pač sam nekaj zaprčkal in povozil dovoljenja na disku, kar sem popravil preko safe-boot -> fix disk permissions.
Meni pa se je veckrat, kaj to pomeni da lazem ali da pac da kombinacija HW, OSa in programov ni povsod enaka, prav tako pa vse ne uporabljajo enakih zadev.

Blue screen-i so še vedno na winsih. Sem imel BSOD že zaradi slabe verzije nvidia driverjev, pa ker se komp ni hotel zbudit, pa ker se mu je zlučkal glede resolucije (še posebi potem ko sem kupu 4K monitor, ki je za windows-e rocket science), da ne omenjam kak pain in the ass je windowsem dopovedat da je en monitor na DP-ju drugi na DVI-ju.
Seveda so se vedno na Windowsih, kakor so tudi kernel panic-i na OS X/Linux. V skoraj vseh primerih so zaradi strojne opreme ali gonilnikov.

Tudi sam sem imel probleme pri priklopu dveh zaslonov, en preko DP, drugi preko HDMI, vendar na OS X. Preizkusil sem precej stvari in nic ni delovalo, dokler nisem uporabil spremenjenih EDID podatkov.

Zadeva je na istem prenosniku na Windowsu delovala brez tezav, resolucije monitorjev so bile pravilno zaznane in je lepo extendal desktop.

In ne nimam težav z goniliniki zaradi BSOD-ov iz sleep-a, pač pa je to napaka samega sistema ali pa je prišlo do napake na HW-ju. First google then talk lies.
BSOD je neke vrsta napaka samega sistema, ampak jo naceloma povzrocena zaradi gonilnika ali strojne opreme. Google pravi da je kriv gonilnik.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

techfreak :) je izjavil:


Lahko prosim linkas do kaksne raziskave oz. kje si ti nasel te programerje, ki jim je to razlog za prehod na OS X?

Tega linka ne boš videl. Lahko ti pa iz lastnih izkušenj povem da vsi freelancerji uporabljajo MAce ali pa precej drage Lenovo Thinkpade.

No, vsaj tisti dobri ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

murmur ::

Recimo sam opazam, da neskoncno folka na mekih fura windowse. V bistvu ne stekam vec za kaj sploh gre pri vsem skupaj. A vec posla se dobi z maki? Ma ne no, a ni to ze zdavnaj mimo?!

Siddh ::

Imiđ furajo. Češ jaz mam Apple, jaz vem kaj je kvaliteta, potem pa mu dokurči pa vrže gor windows.


lambda ::

Invictus je izjavil:

Lahko ti pa iz lastnih izkušenj povem da vsi freelancerji uporabljajo MAce ali pa precej drage Lenovo Thinkpade.

No, vsaj tisti dobri ...

Toliko bullshita v eni temi pa redko vidiš. Kar neko posploševanje iz pogleda na lastni vrtiček ...

Kdor meni, da sta znamka prenosnika in sposobnosti razvijalca v neposredni korelaciji (v določeni signifikantni meri že, ne pa 'vsi' ipd. bedarije), nekaj ni ok z njim.

VaeVictis ::

lambda je izjavil:

Invictus je izjavil:

Lahko ti pa iz lastnih izkušenj povem da vsi freelancerji uporabljajo MAce ali pa precej drage Lenovo Thinkpade.

No, vsaj tisti dobri ...

Toliko bullshita v eni temi pa redko vidiš. Kar neko posploševanje iz pogleda na lastni vrtiček ...

Kdor meni, da sta znamka prenosnika in sposobnosti razvijalca v neposredni korelaciji (v določeni signifikantni meri že, ne pa 'vsi' ipd. bedarije), nekaj ni ok z njim.


Podpis pod tole!

Eni uporabljajo Apple, drugi uporabljajo Windows, tretji Linux...

Slabi programerji, tako kot dobri, obstajajo na enem in drugem sistemu.

Invictus ::

lambda je izjavil:


Toliko bullshita v eni temi pa redko vidiš. Kar neko posploševanje iz pogleda na lastni vrtiček ...

Kdor meni, da sta znamka prenosnika in sposobnosti razvijalca v neposredni korelaciji (v določeni signifikantni meri že, ne pa 'vsi' ipd. bedarije), nekaj ni ok z njim.

Pismo ste vsi omejeni.

To je samo moje opažanje, ne pa da se gre takoj na osebni nivo napada in posploševanje.

Preprosto po tujini folk, ki mu gre dobro v službi, uporablja Mace, Iphone in Ipade. Pika. Če greš na LHR, vidiš samo to ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

VaeVictis ::

Invictus je izjavil:

lambda je izjavil:


Toliko bullshita v eni temi pa redko vidiš. Kar neko posploševanje iz pogleda na lastni vrtiček ...

Kdor meni, da sta znamka prenosnika in sposobnosti razvijalca v neposredni korelaciji (v določeni signifikantni meri že, ne pa 'vsi' ipd. bedarije), nekaj ni ok z njim.

Pismo ste vsi omejeni.

To je samo moje opažanje, ne pa da se gre takoj na osebni nivo napada in posploševanje.

Preprosto po tujini folk, ki mu gre dobro v službi, uporablja Mace, Iphone in Ipade. Pika. Če greš na LHR, vidiš samo to ...


Po svoje je tole zelo logično, človek, ki je uspešen hoče imeti lep eleganten produkt in si verjetno prvo kupi kak iPod oz. iPhone.

Potem ugotovi, da zadeva enostavno dela, čeprav malo več stane, potem kupi še kak iPad in se zgodi enako, zadeva dela, ter mu je počasi všeč celoten Apple-ov ekosistem (iCloud, iMessage, ...).

Na koncu pa kupi še Macbook-a in spet zadeve enostavno delajo in izgledajo bolje ter sledijo nekemu skupnemu oblikovanju, kar pri konkurenci ni vedno res!

Dodaj temu še, da cena same izdelka pri večjih projektih postane irelavantna in da večina orodja dela dovolj dobro na vseh platformah pa bo hitro jasno zakaj je Apple popularen...

Je pa seveda še en problem pri konkurenci, preobilica izbire in se veliko ljudi na koncu zaradi tega odloči za drugo firmo...

Pri Apple-u je pa zadeva relativno enostavna, vsakih nekaj let kupiš max option zadevo (Macbook air ultimate - 13inch, 8 gb Rama i7, 512 ssd, recimo za 1500 usd) pa si miren za vrsto let!

ps: Še vedno pa to nima nobene veze s kvaliteto programerja!

avister ::

Kdo je dober programer in kaj ga definira?

Poznavanje sintakse, orodji, dober spomin, dobra ideja, monetizacija produka, znanje matematika, ekonimija, socialne vede, družabnost ?

Verjetno vsega po malo in odvisno česa se programer loti in v kakšni ekipi je. A po mojih izkušnjah je edina konstanta, ki pripelje do "dobre kode" programerjeva volja, vztrjanost in želja. Vse ostalo so spremenljivke, ki se jih da naučiti, razviti, prepisati.



MacBook Air
Predvsem lep in kvalitetno izdelan kos računalniške opreme.

AndrejO ::

Nekaj vas je tukaj pomešalo korelacijo z implikacijo. Pa še v napačno smer, če smo že pri matematičnih operacijah. Orodja ne naredijo mojstra. Je pa res, da si mojstri izbirajo orodja, ki jim najbolje služijo.

Povedano po domače, nihče ni postal mojster, ker bi kupoval Unior izvijače. Je pa res, da pri veliko mojstrih v torbi najdeš ravno Unior. Kar vam želi Invictus povedati je samo to, da zunaj pri veliko mojstrih najdeš izdelke Apple ali pa Lenovo.

Vi pa z vso silo tepsti po slami, češ da nekdo pa že ni mojster, ker bi imel MBP. A bejžte no. A res? Kaj pa kakšen protiargument na temo, da "v torbi z orodjem" najdeš več kakšnih drugih izdelkov?

m0LN4r ::

Zakaj pa majo hipsterji iMiđ ?

Poznam 2 programerja z applom in 20-30 navadnih ljudi, ki razen facebooka, gledanja serij pa itunes nič ne uporabljajo.

Se pa hvalijo in razkazujejo 100/uro. Al to piše v garanciji, da moraš počet drugače ne velja?

Sicer pa vsi vemo, da bi apple lahko trenutne cene zelo znižal, če bi imel interes, ampak zakaj bi če lahko ovce nategnejo za +50% cene.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AndrejO ::

Ko stopiš drugam, v okolje, kjer te takšen prenosnik ne stane 2x tvoje plače in ga ima v rokah 7 od 10 tvojih sosedov na sestanku, ta tvoj "iMiđ" faktor preprosto izpuhti.

Ravno tako strokovnjaki praviloma niso slabo plačani, težko jim boš utemeljeno rekel "ovce" in iz nekega razloga veliko kupujejo ravno takšne produkte.

Vem, da si je morda težko predstavljati, da so izven Slovenije kraji, ker se z MBP preprosto ne moreš napihovati, ker ga ima tudi večina znancev, prijateljev, sodelavcev, ... Ampak so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

RedDrake ::

... češ da nekdo pa že ni mojster, ker bi imel MBP ...

Seveda ni.
Nekdo je mojster ce obvlada svoj posel (kakrsenkoli ze), ne pa ce ima drago orodje.
Recimo profesionalen fotograf bo lahko tudi s telefonom ali majckenim kompaktom naredil fotko za naslovnico, medtem ko nek hipster z opremo za par tisoc EUR proizvaja tocno enako kot moj pes - drek.
Isto je tu.
Jaz osebno sem se obesil na trditev, "da smetana programerjev uporablja samo se mace".
Tole je tak fallacy da ne more biti vecji.
Prvic, kaj je smetana? Tisti ki so bogati, tisti ki so slavni, tisti ki so hitri, tisti ki pisejo (dokaj) bug free kodo, tisti ki pisejo optimizirano kodo, ...?
Moje mnenje se nagiba bolj k tem zadnjim lastnostim.
Drugic, moje izkusnje so pokazale da tisti ljudje ki imajo Apple in se imenujejo programerji v veliki vecini niso dobri programerji (Vzorec 15 ali 16 ljudi, od tega jih je recimo 5 "uspesnih" in eden ki je v mojih oceh tudi dober programer).

Potem pa da se odgovorim par postom ki so se nanasali na moje rante.
1) Morda se ne cenim dovolj, programerska ura 80 EUR je morda res premalo, glede na to da razni kekci brez osnov programiranja tudi dobijo toliko. Ampak zame je ze to prevec. Sem dobrih 30, imam svojo hiso skoraj v centru LJ, avto, grem na pocitnice kamorkoli, kadarkoli, cena ni problem, na banki imam vec kot prevec, ...
Osebno mi denar ne pomeni toliko da bi se sekiral ker nisem nek multimiljonar. Kar delam, delam z veseljem in za razliko od MNOGO MNOGO mojih vrstnikov sem tako dobro placan da mi ekistenca ni skrb.

2) Zakaj je terminal uporabna stvar?
Ker ko mi zazvoni telefon ob treh zjutraj da v Melbourne-u nekaj ne deluje (in kjer jih vsaka ura downtime-a stane desettisoce $$$) potem se lepo sshjam gor, pogledam kaj je narobe, ce je sw zajeb naredim logicni premislek, na njihovi testni instanci popravim kodo direktno, recompile, sprobam, pushnem binary na vse node, kopiram popravljene zadeve na svoj server. Da bi za taksne stvari rabil IDE? Waste of resources. IDE pride prav ce imas veliko ponavljajocih se zadev, recimo kak GUI, ali pa kaj podobnega.
Ce delas nek backend/core je pa bolj pomembno da preden sploh napises prvo vrstico da imas v glavi ze razcisceno kaj bos naredil, kaksni so algoritmi/funkcije. Ko imas enkrat psevdokodo v glavi/na papirju/compu potem je stvar implementacije, kjer recimo lahko IDE pomaga. Ampak pri zame resnem projektu ta zadnji del predstavlja mogoce 10-20% casa. Torej tudi ce sem enkrat pocasnejsi z vim kot nekdo drug z IDE, potem je ta prihranek majhen.
S tem da veliko ljudi se zanasa na IDE da jim povedo ce je kaj narobe. Samo logicnih bugov ne bodo nikoli zaznali. In tu faila vecina programerjev. Orodja so dobra, znanje pa slabo.

Pa lep vikend vsem ;)

opeter ::

Invictus je izjavil:

Preprosto po tujini folk, ki mu gre dobro v službi, uporablja Mace, Iphone in Ipade. Pika. Če greš na LHR, vidiš samo to ...


Kaj je LHR?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AndrejO ::

London Heathrow.

m0LN4r ::

Ja sej logično, koliko ljudi ste pa vidli da se hvalisajo z non-apple izdelkom?

Meni ne gre na k* apple in njegovi produkti, ampak userji, ki so napihnjeni, ker razkazujejo kaj so si kupli. Pa če mu povem, da sem si za isti dnar kupil 3x boljšo mašino za njega to nič ne pomeni.

Enaka fora, ko si je en (dipl. arh. za magisterij) kupil MPB za 1,5k€ drug pa PC za 1,5k€
Si lahko predstavljate kdo je bil najbolj fensi na faksu? Un z MBP al un z 6 jedrnim IB-E pa 16gb rama itn.

Seveda, ko pa je rabil renderje pa model pa gnjavi drugega v skupini naj on nardi...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AndrejO ::

Oba sta amaterja. Če rabiš narediti kaj računsko kompleksnega, še zlasti, če je stvar "embarrassingly parallel", si po potrebi najameš "farmo".

Recimo 80 jeder za 1 uro. Cca. 15 EUR. Skupina 4 oseb == runda pijače za takšen render.

m0LN4r ::

Gre se za mag. študij.
Za vsako nalogo/predmet, si hecen :D Za final izdelek ja, če bi bil samo en al dva na leto.
Ampak, ko moraš za vsak predmet in oddaje delat po 3-4 poglede, pa ti asistent reče, da njemu niso všeč in odjebi naredi še enkrat, več ni runda pijače :D

Sicer pa ja, že pri previewih, ko jih delaš je razlika pri delu ogromna na mašinah.
Prav fajn videt, ko mu že kak bolj kompleksen model tako šteka, da ko ga v 3d obrne neveš, če je program zamrznu al si sploh premaknil, potem pa čakaš tiste sekunde za vsak klik pa premik.

Je lih prejšnji semester bla ena pr punci, pa reče wow, ti to lahk v tem programu modeliraš? Jaz pa nemorem nič nardit.

Pa tist fascinanten občutek, ko modeliraš pa vizualiziraš z 4gb rama na 1,5kEUR mašini je neprecenjen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AndrejO ::

Ne vem koliko in kaj točno se počne pri tem počne, ampak na tipični render farmi lahko na enoto časa lahko narediš tudi nekje faktor 100 hitreje. Če imaš tako npr. render na svojem super duper 6-jedrnem PC-u, ki ti traja 24h, ga boš lahko na farmi morda naredil nekje v pol ure.

Pa nekako dvomim, da boš pri vsakem predmetu naredil 3-4 takšne nekajdnevne animacije. Lahko pa se seveda motim.

damjanll ::

Tako, po nasvetu tukajsnjih clanov sem kupil asus zenbook ux31a, laptop je res super, lahek, full hd, dovolj hiter, solidna baterija in cenejsi torej odlicna alternativa mac book airu.
Moram pa skritizirat uporabnisko izkusnjo ko racunalnik prvic prizges in odkljukas vse EULA license agreemente in se prvic nalozi desktop, te tole pricaka:
 asus zenbook first boot desktop

asus zenbook first boot desktop


Katastrofa - poln zaslon napak, na applu-u si kaj takega nebi upali dat ven, microsoft in asus so pa salabajzerji kar se softwareja tice. Tako da moram kar dat prav vsem komentarjem ki hvalijo mac-a in kritizirajo windowse.

kpkp ::

Format, pa na čisto inštalirati Win, to je postala moja praksa pri teh zadevah....

M-XXXX ::



Tale je rabil od cca 1:30 do 4:10. Zdaj pa povej koliko sekund si ti izgubil (ali pa celo proftiral?) da si poklikal agreemente, določil ime in uredil tole kar si dal screenshot. Ker če si rabil več kot cca 3 minute moraš biti na nesposobni strani če smem pripomnit.

damjanll ::

M-xxx, zakaj primerjava z desktop sistemom kjer je moral se kable vlect? Postena primerjava bi bila z macbook air, ne pa mini. Sicer pa poglej desktop ko se prvic prikaze je cist, ne pa poln errorjev.

thramos ::

Sej ne da to ni pomankljivost, ampak v predinstaliran sistem (Windows/Android) bootneš samo prvič. Da preveriš mrtve piksle. Nato namestiš sveži Windows/Linux/Cyanogenmod.

hojnikb ::

jap, na novo zadevo absolutno _frišne_ winse gor, da se znebiš vsega sranja, ki ti ga dajo zram. brez izjem
#brezpodpisa
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118523 (96216) opeter
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629789 (25738) PrimozR
»

Apple WWDC: Mac in OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6820087 (17199) modicr
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3714543 (11728) HupChup
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18442532 (36430) BlueRunner

Več podobnih tem