» »

Oglas za dobrodelnost

Oglas za dobrodelnost

DejaVu ::

V stanovanju imam prostor za še eno osebo. Zdi se mi nesmiselno jemat najemnino, raje podarim streho nad glavo osebi zastonj. Najraje bi to ponudil nekomu, ki je v (veliki) socialni stistki. Kje bi lahko oddal takšen oglas, da bi dosegel čim širšo množico ljudi v socialni stiski?

francek1 ::

Na tvojem mestu bi vprašal na najbližji CSD.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

vorantz ::

Definitivno ne pozabi napisat dobro pogodbo pa k notarju it
Boš dal človeku prst in ti bo zglodal zgornji del trupa

Invictus ::

a ni obstajal page podarim.si?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Ja: http://www.podarimo.si/

Samo je bolj za podarjanje stvari. Lahko pa seveda tudi proba.

DejaVu ::

vorantz je izjavil:

Definitivno ne pozabi napisat dobro pogodbo pa k notarju it
Boš dal človeku prst in ti bo zglodal zgornji del trupa


Zakaj že?

Iščem nekaj, da bi kar prek neta. Nimam časa hodit na razne zavode. Žal.

bluefish ::

No, definitivno je dobro imeti vsaj nek papir, kjer so jasno zapisane omejitve oziroma dolžnosti tega posameznika.

St235 ::

DejaVu je izjavil:

vorantz je izjavil:

Definitivno ne pozabi napisat dobro pogodbo pa k notarju it
Boš dal človeku prst in ti bo zglodal zgornji del trupa


Zakaj že?

Iščem nekaj, da bi kar prek neta. Nimam časa hodit na razne zavode. Žal.


Zato, ker ne glede na to, da bi sobo oddal brezplačno te zavezuje Stanovanjski zakonik. Tako, da pazi, da bo pogodba ustrezno urejena.

vorantz ::

DejaVu je izjavil:

vorantz je izjavil:

Definitivno ne pozabi napisat dobro pogodbo pa k notarju it
Boš dal človeku prst in ti bo zglodal zgornji del trupa


Zakaj že?

Iščem nekaj, da bi kar prek neta. Nimam časa hodit na razne zavode. Žal.


Ker reven človek, ki dobi nekaj zastonj ne pomeni avtomatsko pohleven človek, ki ti bo hvaležen celo življenje in se ti klanjal

Ko boš oddajal zastonj stanovanje računaj na vse možne komplikacije kot pri navadnem oddajanju (neplačevanje računov, uničevanje stanovanja, raznorazne pizdarije) and then some
Enostavno zato, ker imaš veliko večjo šanso fasat kakega freeloaderja, ki bo izkoristil tvojo prijaznost

harmony ::

Zato pa bo valjda se sam odlocil za kerega kandidata. Pa srecno.

fosil ::

DejaVu je izjavil:

vorantz je izjavil:

Definitivno ne pozabi napisat dobro pogodbo pa k notarju it
Boš dal človeku prst in ti bo zglodal zgornji del trupa

Zakaj že?

Kot že omenjeno bo imel ta človek vse pravice podnajemnika.
Kar pomeni, da če se kaj zaplete ga ne moreš kar tako enostavno vreči ven.

Po moje oglas ni najboljša varianta, oglasilo se bo 1000 ljudi, mnogi taki, ki sploh ne rabijo.
Morda kontaktiraš kakšno humanitarno organizacijo, recimo zvezo prijateljev mladine ali kaj podobnega.
Ponavadi dobro poznajo ljudi v stiski.
Lahko recimo vzameš kakšnega študenta, ki si sicer ne bi mogel privoščit študija.
Tako je!

...:TOMI:... ::

Nobeden te ni še pohvalil za ponujeno stanovanje! Res vsa čast, da si se odločil za to nesebično dejanje za pomoč sočloveku v stiski.

Jaz ti predlagam, da vprašaš pri prijateljih, če poznajo koga, ki je potreben strehe nad glavo. Da imaš vsaj neko vezo, vsaj nekaj malega poznanstva, čeprav preko posrednikov.

Pa pazi, da ne bo na koncu dobrota=sirota.
Tomi

nevone ::

Če res želiš pomagat najšibkejšim, potem vprašaj pri klošarjih. Ti so v resnici najbolj nebogljeni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

AirWeb ::

Se strinjam s čislanjem za tako dobrodelno dejanje, vendar bi te opozoril, da se ne postavljaj v tako situacijo.

Kakor vidim, izkušenj z najemom nimaš in je nekako precej koristno zate, da upoštevaš vse nasvete, ki so ti jih napisali zgoraj.

V kolikor si želiš take dobrodelnosti, preberi si težave s squatterji, vse take se preprosto aplicirajo na tvojo situacijo.
Problem ni v sami dobrodelnosti per-se, temveč v tem, da bodo ljudje, ljudje.

Že v primeru rednega najema imaš težave z najemniki, ki ne plačujejo rednih stroškov, kaj šele najemnine. Po takih dogodkih se vsi stroški prenesejo nate. Realno gledano, ti subvencioniraš njihovo bivanje.

Vzami worst case scenario.
Sedaj si v stanovanje dobil praktično 'otroka'.
Zanjga boš moral zalagati denar (za položnice, lahko privzameš da sam ne bo nič prispeval), čistiti za njim (sam ne rabi, saj v najslabšem primeru gre samo ven, ti te opcije nimaš), verjetno ti bo jedel še tvojo hrano (jok, nimam keša), vso elektroniko ki jo imaš ti lahko ukrade in ti tudi bo ukradel (kradejo še vtičnice in žarnice ter pokrove školjk...), sanitarije bodo venomar umazane (zamisli si čistit dr** od nekoga ki ti niti ni pri srcu).
Hkrati boš plačeval 2x-ne stroške (Računaj da preden bo ven šel se mu tako ali tako ne bo dalo plačat) in pokuril ves svoj prosti čas z ukvarjanjem s tisto osebo.

Kmalu postane tako, da si v lastnem stanovanju, tujec. Tista oseba pripelje zraven še prijatelja, dva, partnerja/ko, na koncu imaš od njih samo težave.

Ta dobrodelnost zelo zelo hitro mine, nato so samo še problemi.

Obstaja tudi boljša ideja: Dobi si punco.

Phantomeye ::

brez zamere, ampak tudi meni se zdi to slaba ideja. Raje naredi nekaj dobrega, od česar se lahko distanciraš. Vzet nekoga k sebi... kaj boš naredil ko bo kaj vmes prišlo, pa boš rabil stanovanje zase? Ga boš zabrisal ven (odpovedni rok pa to)? Vsaj njegova hvaležnost bo izhlapela v trenutku.

barakus ::

Zakaj pa ga zavezuje Stanovanjski zakonik? Ce ni pogodbe in ne sprejema placila in ne prijavi bivalisca potem je to enako prijatelju, ki pride prespat za nekaj dni...

jacal ::

Vsaj nekaj let tega je obstajal način, da si oddal stanovanje študentkam/študentom, ki jim je država plačala večji del stanarine. Le-ta - stanarina - je bila pač omejena, moje izkušnje so bile pa lepe. Če odmislim dva posebneža, bruca, ki sem moral pač plačati njune stroške in še danes poslušam, kako sta bruhala skozi okno ipd.

Nekaj prav lepih mladih ljudi se dandanes klati po svetu, ki se radi spominjajo časov, ki so jih preživeli v moji jazbini. To se mi zdi še kar OK.

sensei ::

Dosti bolje, da sobo izkoristiš zase (krama, lahko kaj sadiš, delovni prostor) kot pa, da se ukvarjaš s folkom, ki nima kje živet.

WizmoTo ::

Zgodba z najemom se bo končala v solzah DejaVuja, pa to ne od sreče. Čez 3 mesece bo pa spet nov thread: Kako vržem iz stanovanja nezaposlenega duševno labilnega kleptomana, ki urinira po rožah, prazni moj hladilnik in bruha čez balkon.

Kaboom ::

Gesta je dobra, ampak kot so že drugi opozorili tudi nevarna. Dobri predlogi so že padli v stilu najdi nekoga, ki ti je priporočan od prijateljev, znancev, lokalnih dobrodelnih ustanov ipd...

Če si doma v razgibanem, vsaj malo turističnem območju, lahko ponudiš prostor backpackerjem, couchsurferjem, warmshowerjem,... S couchsurfingom imam same dobre izkušnje. Spoznavaš ljudi in njihovo kulturo, profili na spletni strani razkrijejo marsikaj in težko je dobit slabe osebe na obisk. Razen če tvegaš in sprejmeš nekoga brez priporočil drugih uporabnikov. Ne boš nudil strehe nad glavo najbolj potrebnim ampak včasih tistim, ki svoj EUR raje prihranijo in porabijo za kaj bolj konkretnega kot pa samo nočitev. Izmenjava izkušenj, zgodb, spoznavanje ljudi je pa vsem sodelujočim zlata vredna.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

Phantomeye ::

barakus je izjavil:

Zakaj pa ga zavezuje Stanovanjski zakonik? Ce ni pogodbe in ne sprejema placila in ne prijavi bivalisca potem je to enako prijatelju, ki pride prespat za nekaj dni...


ker ta ščiti obe strani, mogoče? če te jaz vzamem v stanovanje, ker nikamor nimaš it, pa bi pri meni živel eno leto, mogoče dve. nekega dne bi ti pa rekel: "nočem te več, imaš eno uro časa, da spokaš, ajde." Verjetno ne bi bil preveč srečen a?

barakus ::

Saj to lahko uvedes s casom, ko vidis, da je oseba ok. Ali pa tudi ne.

DejaVu ::

Glede na komentarje je rešitev v tem, da izberem pravo osebo?

Tilen ::

Rešitev je v tem, da oddaš za denar ali sploh ne oddaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Yohan del Sud ::

Rešitev je nekje vmes. Je tveganje, da dobiš za sostanovalca težavno, neuravešeno osebo, ali pa zgolj nekoga s katerim nisi tako ali drugače kompatibilen. Po drugi strani lahko najdeš sorodno dopolnjujočo dušo, ki ti bo vsako jutro za fruštek spekla frišne kolačke. :)):) Malo HR sposobnosti pri tem ni odveč. Če jih nimaš (ali pa tudi imaš), malo pravnega znanja tudi ne.
www.strancar.com

Phantomeye ::

DejaVu je izjavil:

Glede na komentarje je rešitev v tem, da izberem pravo osebo?


Dejansko si to potegnil iz komentarjev? ljudje pravijo, da je to slaba ideja, ce pa ze moras, naj bo pa to oseba, ki ji zaupas. ne nek neznanec o katerem veš le to, da je v socialni stiski.

Tilen ::

V vsakem primeru je bolje, da oddaš za denar. Ne glede na vse, boš na koncu vsaj imel za burek, če bo že vse ostalo šlo po vodi. Če ne bo plačeval zaradi socialne stiske, si pa tako ali tako dobil osebo, ki si jo želel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mat xxl ::

Tako je oddaj za denar, le tega pa lahko potem doniraš po želji .......

.......sam sem pred 10 leti bil tako dobrodelen in neki družini brez vsega oddal neko zadevo za cca 30% realne cene .... rezultat plačevali so 2 leti, potem sem 3 leta rabil, da sem jih vrgel ven in ja, vse kar so plačali prvi 2 leti sem nazadnje dal za poplačilo za neplačane račune za njimi in ja vodovod potem sodno terja mene, ko sem jim pa naročil, pravi čas, da vodo izklopijo pa so rekli, da ne smejo, ker so socialno ogroženi......., seveda pa od mene bi pa terjali .......

Tako, da dobrota je sirota kratko boš potegnil, oddaj komercialno z notarsko pogodbo izključno, potem si pa še vseeno lahko dobrodelen.........

LJ4L ::

Jst bi oddal za denar in ga (če že) doniral RKju, Karitasu itd. Vendar kot razumem imaš na voljo le eno sobo . . .
Druga možnost je pa, da si najdeš hišnega ljubljenčka oz punco ali fanta [danes sem že enkrat poslušal o rasizmu pa nebi še enkrat] 8-)
LP from LJ

MIHAc27 ::

Jaz tudi menim, da je oddajanje kar tako lahko zelo riskantno.
Bolje je, da oddajaš po neki zelo ugodni ceni, ta denar lahko konec konca še vedno vrneš ali porabiš, če ti naredijo škodo.
To z Coutchsurfingom se tudi sliši ok.

Vajenc ::

DejaVu je izjavil:

V stanovanju imam prostor za še eno osebo. Zdi se mi nesmiselno jemat najemnino, raje podarim streho nad glavo osebi zastonj. Najraje bi to ponudil nekomu, ki je v (veliki) socialni stistki. Kje bi lahko oddal takšen oglas, da bi dosegel čim širšo množico ljudi v socialni stiski?

Najemnine ni nesmisleno jemat, je pa lepa gesta in vzor podariti streho nad glavo, če imaš že tako preveč sredstev. Sam bi podaril prostor v svojem stanovanju le prijatelju ali dobremu sorodniku, ker mi dom pomeni neko zasebnost, ki jo želim večino časa deliti le z najdražjimi. Namesto oglasa lahko vprašaš na lokalnem CSD, če poznajo kakšnega poštenega in neproblematičnega reveža, da boš imel manjšo možnost obžalovanja. Srečno!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211532 (950) St235
»

Prijava osebe v stanovanje - kako najbolj pametno?

Oddelek: Loža
121557 (964) St235
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717740 (7508) St235
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363828 (56744) Ishmael
»

Pravila igre-stanovanjski problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5913043 (10817) Aston_11

Več podobnih tem