» »

Prijava osebe v stanovanje - kako najbolj pametno?

Prijava osebe v stanovanje - kako najbolj pametno?

fokz8 ::

Zdravo.

Zanima me, če ima kdo kake izkušnje oz. če me lahko napoti z linki o tej zadevi. Namreč gre se za prijavo neke tuje osebe v moje stanovanje.

Poanta pri tem je, da želim, da lahko osebo odselim, kadar js želim, brez kakšnih dodatnih problemov. Nočem, da se zgodi primer, kjer mi bo oseba težila, da ima stalni naslov, in da je ne smem odselit, brez recimo kakšne odškodnine ali podobno...

Sklepam, da je najboljše, da se napiše neka pogodba, ki velja cca 6 mesecev, pod določenimi pogoji...in če se strinja, se to tudi potem uradno overi pri notarju.

Še kakšni drugi napotki, da mi ta oseba praktično nič ne more?

PS: moj cilj ni nekoga vržt na cesto kadar se meni sprdne...želim samo zaščitit sebe.

Hvala (:
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Kosek1 ::

fokz8 je izjavil:


Sklepam, da je najboljše, da se napiše neka pogodba, ki velja cca 6 mesecev, pod določenimi pogoji...in če se strinja, se to tudi potem uradno overi pri notarju.

Seveda je to najboljša rešitev. Določiš pogoje uporabe, morebitno plačilo.

Matek ::

Najemno pogodbo moraš skleniti, sicer oddajaš na črno. Če človek neha plačevati najemnino, boš lahko hitreje izterjal denar, če si pogodbo notarsko overil, ampak to ni nujno.

Ne obstaja pa nobena pravna rešitev, s katero bi ga lahko kar tako samovoljno odselil čez noč. Tudi ni bistvene razlike, če on prijavi stalno bivališče ali ne. Tu gre predvsem za to, da je najemnik seveda bolj zaščiten, ker je v podrejenem položaju - zate je tveganje samo izpad dohodka, zanj pa izguba strehe nad glavo.

Na koncu dneva so raznorazne anekdote o ljudeh, ki ti zaskvotajo stanovanje, zakurijo parket in pokozlajo stene, vsekakor bolj izjema kot pravilo. Najboljša rešitev je, da vložiš malo več truda v iskanje najemnika, vzpostaviš normalen človeški odnos in do najslabšega scenarija sploh ne pride.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

antartide ::

fokz8 je izjavil:

Zdravo.

Zanima me, če ima kdo kake izkušnje oz. če me lahko napoti z linki o tej zadevi. Namreč gre se za prijavo neke tuje osebe v moje stanovanje.

Poanta pri tem je, da želim, da lahko osebo odselim, kadar js želim, brez kakšnih dodatnih problemov. Nočem, da se zgodi primer, kjer mi bo oseba težila, da ima stalni naslov, in da je ne smem odselit, brez recimo kakšne odškodnine ali podobno...

Sklepam, da je najboljše, da se napiše neka pogodba, ki velja cca 6 mesecev, pod določenimi pogoji...in če se strinja, se to tudi potem uradno overi pri notarju.

Še kakšni drugi napotki, da mi ta oseba praktično nič ne more?

PS: moj cilj ni nekoga vržt na cesto kadar se meni sprdne...želim samo zaščitit sebe.

Hvala (:

govoriš o stalnem naslovu? Ker tale opcija 6 mesecev Je ZAČASNA PRIJAVA. Kar bi blo idelano zate.


Na žalost tudi sam bom oddajal kar kmalu in se ravno takih scen bojim, dal bom oglas v skupino za nepremičnine obala in brskal vse profile k mi pišejo za interesent, čeprav se težko razbere kaj iz fbja, bom vsaj nekaj malega vedel preden oddam.

DeeJay ::

Pogodba za DOLOČEN čas. Pa ta nej bo krajši kot eno leto in se potem lahko z aneksi podaljšuje.

starfotr ::

Lahko imaš tudi mesecne anekse, ce se ti da ukvarjat s tem.

Sgt. Lipnikar ::

Ne štekate, on bi rad nekomu samo dovolil prijavo bivališča (brez da bi ta oseba dejansko tam živela).

To se neki mutni posli :)

Zgodovina sprememb…

antartide ::

Sgt. Lipnikar je izjavil:

Ne štekate, on bi rad nekomu samo dovolil prijavo bivališča (brez da bi ta oseba dejansko tam živela).

To se neki mutni posli :)

pol pa začasna prijava kot sem napisal, se avtomatsko skensla in lahko kadar hočeš skenslaš.

;-) ::

Po treh mesecih lahko sam uredi stalno prebivalisce iz zacasnega.

mat xxl ::

Samo vprašanje ? Ali veš , da ob rubežu temu pri tebi prijavljenem, lahko praktično rubijo tvoje stvari ?

MIHAc27 ::

mat xxl je izjavil:

Samo vprašanje ? Ali veš , da ob rubežu temu pri tebi prijavljenem, lahko praktično rubijo tvoje stvari ?

Ne samo praktično. Pa fino je, ker mora lastnik dokazovati za vsako stvar, da je njegova. Če ni računa... pa pa televizija.

fokz8 ::

hvala vsem za odgovore (:
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

St235 ::

;-) je izjavil:

Po treh mesecih lahko sam uredi stalno prebivalisce iz zacasnega.

Na podlagi cesa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet pri nakupu stanovanja

Oddelek: Loža
405519 (4055) Zaskrbljena
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717756 (7524) St235
»

Nestrinjanje vrednosti premoženja oz. nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7510210 (7726) solatko
»

Kako napisati pooblastilo

Oddelek: Loža
134985 (4544) #000000
»

pogodba neoverjena veljavna?

Oddelek: Loža
268147 (7079) turist1

Več podobnih tem