» »

Whisky

Whisky

««
16 / 22
»»

DeusB ::

drugače pa bom tega sedaj naročil po 65€ ga dobim če koga zanima!

https://www.whisky.de/shop/Schottland/S...

Zimonem ::

DeusB je izjavil:

Aberlour 12 let double cask, s kuponom v Mercatorju za 24EUR, boljse in ceneje ne gre!

https://trgovina.mercator.si/market/brs...

Amen še kak glenmorangie in laphorig. Deset stopnic nad poceni blended brozgo.

Naabo ::

DeusB je izjavil:

Aberlour 12 let double cask, s kuponom v Mercatorju za 24EUR, boljse in ceneje ne gre!

https://trgovina.mercator.si/market/brs...

V naši družbi tudi velja zgornje.

Če bi res želel stiskati budget, bi šla skozi tudi Jameson Stout edition (na kupon) in Queen Margot 8y iz Lidla. Za manj denarja pač manj muzike.

Sicer pa se v Mercatorju da dobiti kar nekaj dobrih do 35eur (na kupon).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

boolsheat ::

Zimonem je izjavil:

DeusB je izjavil:

Aberlour 12 let double cask, s kuponom v Mercatorju za 24EUR, boljse in ceneje ne gre!

https://trgovina.mercator.si/market/brs...

Amen še kak glenmorangie in laphorig. Deset stopnic nad poceni blended brozgo.


Heh, če je single malt še ne pomeni, da je kar tako "deset stopnic nad poceni blended brozgo"...

Omenjeni Black bush je za moj okus boljši kot marsikateri poceni single malt... Aberlour 12 sicer še nisem probal, ampak proti kakemu Glenfiddich 12 ali pa Old Pulteney 12 mam pa rajši Black busha (ki ima sicer 80% ječmenovega single malta v sebi)...

Zimonem ::

Glenfiddich tudi jaz težko ponudim. Oldić pa ni več tisto kar je bil. Za bushmilla pa že predolgo nisem, da bi lahko kaj povedal o njem ampak, kakega trajnega vtisa ni pustil.

Se pa letniki tudi dostikrat precej razlikujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

qwertyy ::

Kateri je najboljši entry level whisky?

Whisky je sicer moja go to žgana pijača, ampak do sedaj nisem kompliciral. Za daljše noči pač Hofer variante, za kakšen kozarec sem in tja pa Jacka in podobno. Zdaj sem se malo bolj poglobil in sem nekako padel v to, tako da sem se odločil, da postopoma probam še kaj drugega.

Torej tam nekje do 50e, kaj priporočate za začetnika v svetu whiskija?

dope1337 ::

V zadnjih postih so zelo dobra priporocila za entey-level viskije. Noben od nastetih te ne bo razocaral.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Okapi ::

Highland Park 12-letni in Einar dobiš do 50 €.
Balvenie Double Wood je tudi okoli 50 €.

Kvinta ::

Jaz še samo Japonce zadne cajte pijem recimo Akashi White Oak je meni full dober pa poceni al pa Takehara 1894 tudi to so cene med 20 pa 50€
A.C.A.B

keba ::

Glenmorangie quinta ruban, Glenfiddich 15, Balvenie 12, HP 12...

driver_x ::

Nekaj mojih priporočil:
- Highland Park 18 YO
- Dalmore King Alexander III
- Aberfeldy 21 YO

hunter01 ::

Do sedaj sem imel Jamesona za mešanje cocktailov. Nisem pa ljubitelj viskija, kot samostojne pijače - izključno v cocktailih.
Se mi splača kaj v v tem budgetu (do 30€) sprobat, al nabavim še enkrat isto?

Zimonem ::

Ne ponucaš dost. Pa v kokteljih vseen kako žlobodro namešaš če se ti ne da sprobavat. To je kot tek. Zase počneš in kar ti paše in ko ti paše.

AnubisOfDoom ::

A kupujete kdaj na viskirum.si, al raje kar v trgovini? A obstaja kaka dobra online trgovina s smiselno postnino v SLO?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Viskirum redno uporabljam. V Ljubljani je bila nekaj časa specializirana trgovina Single Blend (fizična), z dobro izbiro, solidnimi cenai, tudi za poskusit so imeli vedno kaj. Ampak očitno nas je bilo premalo kupcev, in so zaprli.

Druga možnost je Flaviar, kjer bi sicer radi videli, da plačuješ četrtletno oziroma letno članarino (za kar dobiš 3 vzorce + eno steklenico na četrtletje), ampak tudi brez tega lahko kupuješ.

Sicer pa Leclerc, ima največjo izbiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

          ::

AnubisOfDoom je izjavil:

A kupujete kdaj na viskirum.si, al raje kar v trgovini? A obstaja kaka dobra online trgovina s smiselno postnino v SLO?


Viskije večinoma kupujem pri njih. Izbira je velika, cena pa je včasih malo višja, kakor npr. na online trgovinah v Nemčiji, kjer pa nisem preverjal cene poštnine.

The Player ::

Obstaja kakšna trgovina, ki prodaja tudi vzorce?
Da nebi ravno kupoval cele steklenice potem pa ugotovil, da to ni zame.

AnubisOfDoom ::

Super, potem lahko kar na viskirum narocim, ponudba je zelo velika, cene pa le malenkost drazje...

Okapi ::

The Player je izjavil:

Obstaja kakšna trgovina, ki prodaja tudi vzorce?
Da nebi ravno kupoval cele steklenice potem pa ugotovil, da to ni zame.

Flaviar.

Whisky Lady ::

qwertyy tudi sama sem začetnica glede viskijev..sem pa jih že nekaj probala..meni osebno so bili izjemno všeč tile: Monkey Shoulder, Four roses single barrel,glenfiddich 18, johnny walker 12, Jameson black barrel in crested (oba sta mi top):D
Zdaj če želiš kakšno dodatno informacijo glede začetniških viskijev, sem tudi sama potrebovala zato ti znam povedat kje iskat :) Predlagam ti tale blog, da si preberes..meni je pomagal :)
https://www.viskiselekcija.si/o-viskiju...

The Player ::

Okapi je izjavil:


Flaviar.


Jaz želim, da si sam izberem pijačo, ne, da oni izberejo tisto, kar domnevajo, da mi bo všeč. Ta sistem mesečne naročnine mi ni ravno ljub, ker nisem ravno nek ljubitelj viskijev, razen sem pa tja, rad kaj probam.

Gledam njihovo spletno stran pa nikjer ne vidim, da bi imeli ločene vzorce, samo neke že vnaprej pripravljene tasting box-e imajo.

Al se motim in sem stvar kje spregledal?

Tody ::

Ales ::

Whisky Lady je izjavil:

... Predlagam ti tale blog, da si preberes..meni je pomagal :)

Blog ti je pomagal ali ga ti pišeš??

harvey ::

Ales je izjavil:

Whisky Lady je izjavil:

... Predlagam ti tale blog, da si preberes..meni je pomagal :)

Blog ti je pomagal ali ga ti pišeš??

Vseeno je, namem je važen, da si razširiš obzorje.
Slàinte mhath :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Koraaz ::

Ales je izjavil:

Whisky Lady je izjavil:

... Predlagam ti tale blog, da si preberes..meni je pomagal :)

Blog ti je pomagal ali ga ti pišeš??


1. registracija 9.9.2020. Prva objava kmalu po registraciji...
Očitna reklama za njen blog.

sirotka ::

Whisky Lady je izjavil:


Zdaj če želiš kakšno dodatno informacijo glede začetniških viskijev, sem tudi sama potrebovala zato ti znam povedat kje iskat :) Predlagam ti tale blog, da si preberes..meni je pomagal :)
https://www.viskiselekcija.si/o-viskiju...


Mene si že tu izgubil/a. Od kod je tole skopirano:D?
Aroma kakava ter vanilje, pikantne note cimeta, janeža, klinčkov in muškatnega oreščka – za piko na i pa še pridih manuka medu ter tekoče karamele.

          ::

Jaz se s temi aromami ne obremenjujem, viski mi je bodisi všeč ali pa mi ni. Tudi mi ni vsak všeč ob vsaki priložnosti. Sem pa zadnje čase brskal po viskirum.si ter hkrati gledal to bazo podatkov. Našel sem kar nekaj zelo dobro ocenjenih viskijev (tudi nagrajenih) v rangu 40-60€. Tudi ko sem jih preizkušal, so mi bili všeč.

</head> ::

Kje bi človek najbolj ugodno (in relativno hitro - en teden) dobil Kavalan Solist Vinho Barrique?

gruntfürmich ::

nisem prevelik ljubitelj viskijev, ampak trenutno dokončujem tole zadevo:

 null

null

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Ales ::

In kakšen se ti zdi?

gruntfürmich ::

zanimiv. kar bogatega okusa, okus gre resnično proti kavi in čokoladi.
zelo mi paše za v kavo.

da še sem prilepim, ker je bilo v drugi temi:

'mapa okusov'

https://www.bing.com/images/search?q=sc...

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Darko! ::

Zanimivo,
po karti je med sedmimi najbolj nevtralnimi.

Ja ne preostane drugega, kot enga po enga :)

</head> ::

</head> je izjavil:

Kje bi človek najbolj ugodno (in relativno hitro - en teden) dobil Kavalan Solist Vinho Barrique?

Sem ga kupil. Bom pohvalil www.viskirum.si zelo hitro (1,5 dni) dostavili in cena je OK.

https://www.viskirum.si/artikel/839/kav...

Nisem pa še odprl.
Vmes sem sprobal Glenfiddich 18yr small batch reserve. Odličen, polnega okusa in mehak. Se vidi, da sem fan spodnjega desnega kvadranta na taste chartu. Me močno zanima, kakšen bo Kavalan.
Pa še Glenmorangie Quinta Ruban čaka na priliko za pokušino.

gruntfürmich ::

jst pa sem kar hitro stankal signeta (1,5 meseca; večinoma v kavi) in zdaj sem naročil glenmorangie osnovnega. mislil sem vzeti set njih (Original, Lasanta 12, Quinta Ruban 14 in Nectar d'Or), ampak mi je bilo malo brezveze toliko zapravljat za alkohol...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ales ::

Prejšnji teden sem načel (in dodobra dokončal) Aberlour 12 double cask single malt. Vtisi so malo mešani, zdi se mi precej nevtralen in hkrati kar delikaten. Na trenutke ima privlačen okus, ki vleče na vanilijo, spet drugič se mi ni zdel nič tako posebnega.

Tam čez polovico flaše se mi je zdel boljši. :D

Ne, nisem spil naenkrat, majkemi, samo hočem reči da sem se morda bolj navadil nanj in začel opažati več fines.

Morda res ni slaba izbira za svoj denar, ampak zaenkrat sem še malo neodločen kar se tega tiče. Morda naredim vzporedno primerjavo med še parimi v tem cenovnem rangu, toliko sem ga še pustil v tej flaši...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

driver_x ::

V tem cenovnem rangu poglej:
- Glendronach 12
- Tomatin 14
- Glenmorangie Quinta Ruban 14

Okapi ::

Mogoče bo koga zanimalo, ena od boljših možnosti za kupovanje dobrega viskija je v Ljubljani Maximarket, z Mercatorjevo kartico. Enkrat na teden lahko en izdelek kupiš s 25% popustom. V navadnih Mercatorjevih trgovinah kakšne posebno dobre izbire viskijev (in konjakov, rumov, ginov...) nimajo, ampak v Maximarketu (v kleti, uradno se trgovini reče Maxi Gourmet Market) pa je izbira presenetljivo dobra. Ne sicer tako dobra kot v Leclercu, ampak vseeno solidna za naše razmere. Pred nakupom je koristno pogledati, ali se recimo v viskirumu ali kje drugje konkretno pijačo tudi ob 25% popustu dobi ceneje, ampak na splošno pa je pri 3/4 cenah nakup tam dober.

DeusB ::

Okapi je izjavil:

Mogoče bo koga zanimalo, ena od boljših možnosti za kupovanje dobrega viskija je v Ljubljani Maximarket, z Mercatorjevo kartico. Enkrat na teden lahko en izdelek kupiš s 25% popustom. V navadnih Mercatorjevih trgovinah kakšne posebno dobre izbire viskijev (in konjakov, rumov, ginov...) nimajo, ampak v Maximarketu (v kleti, uradno se trgovini reče Maxi Gourmet Market) pa je izbira presenetljivo dobra. Ne sicer tako dobra kot v Leclercu, ampak vseeno solidna za naše razmere. Pred nakupom je koristno pogledati, ali se recimo v viskirumu ali kje drugje konkretno pijačo tudi ob 25% popustu dobi ceneje, ampak na splošno pa je pri 3/4 cenah nakup tam dober.


A imajo več kot v marcatorju v Šiški, center Supernova? Tam jih imajo kar nekaj napram drugim mercatorjem.

gruntfürmich ::

v ljubljani je ogromno možnosti, jaz se poslužujem merit-a v btc-ju

Okapi je izjavil:

Enkrat na teden lahko en izdelek kupiš s 25% popustom.

si probal? ker sumim da nimajo popusta na alkohol, tako kot druge trgovine z enakim pristopom (špar) mislim da ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Groot ::

gruntfürmich je izjavil:

v ljubljani je ogromno možnosti, jaz se poslužujem merit-a v btc-ju

Okapi je izjavil:

Enkrat na teden lahko en izdelek kupiš s 25% popustom.

si probal? ker sumim da nimajo popusta na alkohol, tako kot druge trgovine z enakim pristopom (špar) mislim da ne...


Imajo popust na alkohol, že več let jemljem na enak princip žganje v Mercator trgovinah. So pa resda edini, ki to še imajo.

Okapi ::

DeusB je izjavil:

A imajo več kot v marcatorju v Šiški, center Supernova? Tam jih imajo kar nekaj napram drugim mercatorjem.

Nimam pojma, ker nisem bil še nikoli tam. Na pamet pa bi rekel, da imajo v Maxiju največjo izbiro, kar se Mercatorjevih trgovin tiče.

Zimonem ::

Kar zastopa merit se splača najbolj pri njih jemat.

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Mogoče bo koga zanimalo, ena od boljših možnosti za kupovanje dobrega viskija je v Ljubljani Maximarket, z Mercatorjevo kartico. Enkrat na teden lahko en izdelek kupiš s 25% popustom. V navadnih Mercatorjevih trgovinah kakšne posebno dobre izbire viskijev (in konjakov, rumov, ginov...) nimajo, ampak v Maximarketu (v kleti, uradno se trgovini reče Maxi Gourmet Market) pa je izbira presenetljivo dobra. Ne sicer tako dobra kot v Leclercu, ampak vseeno solidna za naše razmere. Pred nakupom je koristno pogledati, ali se recimo v viskirumu ali kje drugje konkretno pijačo tudi ob 25% popustu dobi ceneje, ampak na splošno pa je pri 3/4 cenah nakup tam dober.


Tnx
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Zimonem je izjavil:

Kar zastopa merit se splača najbolj pri njih jemat.

Sem na hitro preveril, če to drži. Pri Meritu je Glenmorangie Original 36,6 evrov. V Mercatorju je 43,4 €. -25% pride 32,55 evra. Se pravi se bolj splača vzeti s popustom v Mercatorju.

Zimonem ::

Ravno to sem nazadnje jemal. Pa je še vedno v praksi ceneje merit. Res da sem jemal prek trgovskega potnika z davkom pa je prišlo 35. Ampak bon je samo eden. Zadevo pač odplačaš drugje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Okapi ::

Zimonem je izjavil:

Ampak bon je samo eden.

Vsak teden en. Za moje alkoholne potrebe dovolj.;)

Zimonem ::

Pri meritu bolj jezi, take zadeve niso na zalogi.
https://www.merit.si/trgovina/q/artikel...

Sploh nimam več merkator pike, ker se na koncu račun ne izide. Čeprav je najbližja štacuna.
Je pa viskirum spravil merit malo k sebi, svoje čase so bili dragi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Okapi ::

Po kakšni računici se račun ne izide? Enkrat na teden (ali enkrat na mesec, ali dvakrat na leto...) greš po viski/rum/gin/konjak v Maksi, vsakokrat prihraniš nekaj evrov, in to je to. Pa ko si že tam, lahko kupiš še kakšno delikateso, sladkarijo (imajo po mojem najboljšo izbiro čokolad v Ljubljani), suši..., ki je drugje pri nas ne dobiš. Nikjer ne piše, da moraš zbirati pike, kartica je pa tudi brezplačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zimonem ::

Fant vožnja do lj in plačevanje parkirnine me pride več od popusta. Trgovski potnik se ustavi pa pri meni. Ali če me zaloti v bufetu. Simpl. Dobava zotterc je pa zaenkrat še problem. Ampak na koncu koncev sem večkrat prek meje kot pa v lj.

gruntfürmich ::

glenmorangie so mi praktično vsi cenovno pod signetom zelo 'prazni', medtem ko mi je samo 10 letni eurador bil pa izredno zanimiv in tudi dokaj poln.
morda sedaj bolj preferiram polne okuse.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
16 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418672 (955) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20168691 (6168) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831155 (3189) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277723 (6916) Kenpachi

Več podobnih tem