» »

Whisky

Whisky

««
14 / 22
»»

Okapi ::

driver_x je izjavil:

perci je izjavil:

Nimam nič proti temu, da piješ drage viskije in ob tem uživaš (zaradi mene lahko tudi zaradi cene), imam pa precej proti temu, da napišeš, da pod 50 EUR ni dobrih. S tem skušaš objektivizirati svojo oceno, ki pa je v resnici popolnoma subjektivna (in odvisna od cene, namesto od kemičnih lastnosti viskija).


A mi lahko priporočiš kakšno dobro vino iz tetrapaka?
Za vino iz tetrapaka ne vem, imaš pa dosti vinotočev, kjer dobiš poceni dobro točeno vino.

sirotka ::

Debate o tem kaj je dobro in kaj ne, so nesmiselne, okus je pa ja ena najbolj subjektivnih zadev.

Kenpachi ::

No ja, bolj zanimivo je, da je nekaterim ljudem kolicina odtujenega denarja sorazmerna z okusom viskija :)

Dejansko zelo presenetljivo je, koliko dobrih ali celo odlicnih viskijev je dostopnih za manj kot 50eur.
Zaraki Kenpachi.

keba ::

Jaz ne bi ravno postavil mejo 50 eur, po moje je meja nekje okoli 100 eur, pod 100 eur dobiš pa praktično res zelo dobre viskije.


recimo: Glenmorangie, Quinta ruban, Lasanta, 15 in 18 let, ter vse njihove vsakoletnice ene bolj druge manj.
Vsi ti viskiji stanejo od 45 do 100 eur in so res vrhunski. Pa še veliko tega je za podoben denar.

Kenpachi ::

Itak da je arbitrarna meja. Se bolj zabavna postane z 25% pika kuponom, ko 60eur "vredni" viskiji postanejo 45eur ;)
Zaraki Kenpachi.

Okapi ::

Najbolj zabavno postane, ko tak za 215 evrov stane 1250 evrov.;)
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi...

Kenpachi ::

Ah, the good ol' dick measuring.
Zaraki Kenpachi.

driver_x ::

Ko se boste dogovorili, kdo ima večjega, se lahko odpravite v sosednjo Italijo, saj so tam trošarine na alkohol nižje in s tem cene viskijev ugodnejše.

Blazz ::

glede queen margot PR bullshita:

https://scotchwhisky.com/magazine/from-...
https://www.forbes.com/sites/felipeschr...

mal dnarja mal muzike...

perci ::

A si pozorno prebral novico? Sicer tega viskija nisem probal, tako da ne morem podati lastne sodbe, ampak novica pravzaprav pritrjuje nam, ki trdimo, da ni vse v ceni. Skratka, zelo dober primer, da lahko tudi viski za 13 funtov pride v ožji izbor tekmovanja (blended sekcija).

A je ta viski še v lidlih? Bi ga prav kupil za foro.

keba ::

driver_x je izjavil:

Ko se boste dogovorili, kdo ima večjega, se lahko odpravite v sosednjo Italijo, saj so tam trošarine na alkohol nižje in s tem cene viskijev ugodnejše.


daj malo več povej o tem, kje v Italiji v katerih trgovinah imajo dober izbor viskijev, imajo kakšno specializirano trgovino kje v bližini nekje do Benetk?

Vazelin ::

Kakšna je Chivas 21ica v primerjavi z 18?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Kenpachi ::

driver_x je izjavil:

Ko se boste dogovorili, kdo ima večjega, se lahko odpravite v sosednjo Italijo, saj so tam trošarine na alkohol nižje in s tem cene viskijev ugodnejše.


True story. Obana stirinajstico dobis ze za 44eur.
Zaraki Kenpachi.

Killermode ::

perci je izjavil:

A si pozorno prebral novico? Sicer tega viskija nisem probal, tako da ne morem podati lastne sodbe, ampak novica pravzaprav pritrjuje nam, ki trdimo, da ni vse v ceni. Skratka, zelo dober primer, da lahko tudi viski za 13 funtov pride v ožji izbor tekmovanja (blended sekcija).

A je ta viski še v lidlih? Bi ga prav kupil za foro.

S kolegom sva kupila 2 flaši v Lidlu 14 dni nazaj (imeli so celo polico polno). Odprl oba. Edn zažge ful, tadrug pa je tok sladek da je že skor ko sok in ne viski.
Je pa skoraj vredn tistih 12€ več pa res ne :)

boolsheat ::

Na koncu očitno ni zmagal Lidlov blend:
https://www.forbes.com/sites/georgekout...

World's Best Rye Whisky - Stork Club Whisky - Straight Rye Whisky

World's Best Whisky Design - Tomatin - 30-Year-Old

World's Best Corn Whisky - Ironroot Republic - Hubris Corn Whiskey

World's Best Tennessee Whiskey - Uncle Nearest 1856 - Premium Aged Whiskey

World's Best Pot Still - The Temple Bar - 14 Years Old Single Cask

World's Best Flavoured Whisky - Heritage Distilling Co. - Brown Sugar Bourbon

World's Best Wheat Whisky - Bainbridge - Battle Point Two Islands Hokkaido Mizunara Cask

World's Best Canadian Blended - J.P. Wiser's - 35 Years Old

YOU MAY ALSO LIKE
World's Best New Make - Stauning Whisky - Curious - Peat Smoked Malted Rye New Make

World's Best Grain Whisky - The Fuji-Gotemba Distillery - Single Grain 25 Years Old Small Batch

Kirin's distillery by Mt. Fuji is best known for their stellar grain whiskies, the quality of which is proved once again in the amazing 25-Year-Old small batch.

World's Best Bourbon - Four Roses - 130th Anniversary 2018 Limited Edition Small Batch

Four Roses steps up as the World's Best Bourbon, replacing last year's winner, 1792 Full Proof.

World's Best Blended Malt - Nikka - Taketsuru Pure Malt 25 Years Old

After the Taketsuru 17 Year-Old was named the World's Best Blended Malt at last year's WWA 2018 awards, this year the 25-Year-Old steps up to take the prize.

World's Best Single Cask Single Malt - Sullivans Cove - French Oak

Sullivan's Cove's stellar French Oak cask once again tops the World's Best Single Cask Single Malt category.

World's Best Blended Limited Release - Ichiro's Malt & Grain - Japanese Blended Whisky Limited Edition 2019

For the 2nd year in a row, Japan's small but ever popular Chichibu distillery has won the award for the World's Best Blended Limited Release again for its Ichiro's Malt & Grain Limited Edition. The distillery's blend of malt and grain whisky is stellar. Just recently the Ichiro's Malt & Grain Maduro was released for the Grand Hyatt hotel in Tokyo with only 300 bottles, only available at the hotel's Maduro lounge.

World's Best Blended Whisky - Suntory Hibiki 21-Year-Old

Suntory's Hibiki 21 Year-Old has once again taken back its position as the World's Best Blended Whisky, making this the 6th time it has taken home this particular award. The Hibiki 21-Year-Old is by far the most awarded blended whisky in the world.

World's Best Single Malt - Teeling Whiskey 24-Year-Old Vintage Reserve 08/2016

boolsheat ::

Tega bom naročil, je kdo zainteresiran, da si razdelimo poštnino:


https://www.masterofmalt.com/whiskies/p...

ZS.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Da se pohvalim...

Mi pa smo koncali domac viski, od soda do koncnega izdelka. Burbon stil. :) V maju kuhamo skotski viski.

Tilen ::

boolsheat je izjavil:

Tega bom naročil, je kdo zainteresiran, da si razdelimo poštnino:


https://www.masterofmalt.com/whiskies/p...

ZS.


https://www.expert24.com/whisky/16468/h...

Tukaj je bistveno ceneje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

echo ::

TheBlueOne je izjavil:

Da se pohvalim...

Mi pa smo koncali domac viski, od soda do koncnega izdelka. Burbon stil. :) V maju kuhamo skotski viski.

Bi bil za to, da se odpre posebna tema in poročaš o postopku in napredku?
Tudi sam imam jeseni namen narediti islay stil viskija, iz ječmena naprej :)

Yossarian ::

Pri 7:18 je tip nekaj rekel, da ga spominja na slovenski... Nisem točno razumel, kaj.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

boolsheat ::

Reče nekaj takega se mi zdi: Slovenian oak that is used for some Italian Grappas.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Grappa

Drugače je najcenejša opcija preko ebaya za Hammer head-a 23...

Drugače so še 25 in 27 let starane izdaje in pa letos menda izdajo še 30 letnika.

TheBlueOne ::

echo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Da se pohvalim...

Mi pa smo koncali domac viski, od soda do koncnega izdelka. Burbon stil. :) V maju kuhamo skotski viski.

Bi bil za to, da se odpre posebna tema in poročaš o postopku in napredku?
Tudi sam imam jeseni namen narediti islay stil viskija, iz ječmena naprej :)


Mah bom videl, ce se mi da. :D Drugace je iz jecmena lazje, kakor burbon, ki je v osnovi iz koruze. Ce te kaj zanima mi pisi ZS...

          ::

boolsheat je izjavil:

Reče nekaj takega se mi zdi: Slovenian oak that is used for some Italian Grappas.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Grappa

Drugače je najcenejša opcija preko ebaya za Hammer head-a 23...

Drugače so še 25 in 27 let starane izdaje in pa letos menda izdajo še 30 letnika.


Če ima kdo izkušnje s tem hammerheadom naj pove, jaz sem pogosto v Pragi in ga mogoče nabavim.

boolsheat ::

Nimam izkušenj, bi ga pa probal rad... Zanimiv mi je tudi ker je bil destiliran leta 1989... 8-)

boolsheat ::

Aja, če boš videl kje kakega Gold cock-a javi, bi mogoče kakšno steklenico vzel:

https://www.whiskybase.com/whiskies/bra...

keba ::

Če bo kakšen skupinski nakup s kakšne strani sem jaz zraven, mam namen kupiti najmanj dve flaši ki se pri nas ne dobita.


Drugače mene zelo zanima ta postopek pa kako ti je šlo z domačim viskijem, tudi sam bi se enkrat v bljižni prihodnosti tega lotil.

Lahko predlagaš kakšno gradivo o izdelavi oziroma kuhi viskija?

          ::

Okapi je izjavil:

Najbolj zabavno postane, ko tak za 215 evrov stane 1250 evrov.;)
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi...


A ga boš prodal?

Kaj pa Highland Park, ga še preferiraš?

Okapi ::

Highland Park še redno kupujem, samo da zadnje čase vsakič kakšnega drugega, odkar imajo te razne vikinške heroje in bogove.

Tisti Port Ellen bom pa sigurno enkrat prodal. Piti tako dragega se mi ne zdi smiselno, še zlasti, ker smo eno tako steklenico že popili (ko je bil še 200 evrov;) ), in bi težko rekel, da je bil res strašno dober. Precej bolj smiselno se mi zdi, da ga prodam in za tisti denar kupim tri ali štiri druge, še vedno drage in mogoče tudi boljše.

          ::

Zadnjič smo skupaj primerjali Svein Warriorsa (mislim da je eden cenejših Highland Parkov) in 18 letnega. Slednji je precej bolj aromatičen in kompleksnejših okusov, tudi prijetnejši za pitje. Vsekakor za moj okus zelo dober viski. Za cenejšega pa bi lahko rekel, da je "dober za ta denar" in bi ga priporočil tistim, ki izbirajo v tem cenovnem rangu. 25 letni je cenovno izven mojega dosega, bi ga poizkusil, če bo kje prilika.

Okapi je izjavil:

Tisti Port Ellen bom pa sigurno enkrat prodal. Piti tako dragega se mi ne zdi smiselno, še zlasti, ker smo eno tako steklenico že popili (ko je bil še 200 evrov;) ), in bi težko rekel, da je bil res strašno dober. Precej bolj smiselno se mi zdi, da ga prodam in za tisti denar kupim tri ali štiri druge, še vedno drage in mogoče tudi boljše.


V takem primeru je potem prodaja res boljša opcija. Poleg tega pa, za razliko od Bitcoina, lahko pričakuješ le rast njegove cene :D.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Okapi je izjavil:

Mogoče bo koga zanimalo - pri Flaviarju so spremenili ugodnosti za člane. Za 185 evrov letne članarine poleg četrtletne pošiljke malih stekleničk sedaj dobiš tudi po eno običajno steklenico vsake 3 mesece (izbiraš med tistimi do 50 evrov).

Tole moram popravit, ker pri Flaviarju zavajajo pri oglaševanju svojega kluba. S plačano članarino ti ne pripada ena steklenica katerekoli pijače do 50 evrov, ampak lahko izbiraš samo med 5 ali 6 steklenicami (ki jih, upam, vsakokrat menjajo). Sem bil na tem, da kar takoj prekličem članarino, ampak sem si rekel, ah qrc, poskusimo. In sem izbral Four Roses Single Barrel. Druge možnosti so bile še Auchentoshan 12 letni, rum Matusalem 15 letni, en gin pa še kaj, kar sem takoj pozabil.

DeusB ::

bo kdo kupil tega mogoče zraven ? pa da naročimo

https://www.expert24.com/whisky/6502/to...

piromanček ::

Fantje je ta stran vredu za nakupe?

https://www.urban-drinks.de/en/

Okapi ::

Okapi je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mogoče bo koga zanimalo - pri Flaviarju so spremenili ugodnosti za člane. Za 185 evrov letne članarine poleg četrtletne pošiljke malih stekleničk sedaj dobiš tudi po eno običajno steklenico vsake 3 mesece (izbiraš med tistimi do 50 evrov).

Tole moram popravit, ker pri Flaviarju zavajajo pri oglaševanju svojega kluba. S plačano članarino ti ne pripada ena steklenica katerekoli pijače do 50 evrov, ampak lahko izbiraš samo med 5 ali 6 steklenicami (ki jih, upam, vsakokrat menjajo).
In še en "udarec" - očitno brezplačna poštnina za člane velja samo za eno dodatno naročilo v četrtletju.;((

Tilen ::

Čez vikend sem se lotil večkrat omenjenega Lagavulin 16. Zame no go. Na žalost.

Enostavno pretežko, kot da bi mi nekdo kamenje metal v želodec in nisem bil edini s tem občutkom. Vsakomur, ki razmišlja o nakupu, bi priporočal, da ga obvezno pred nakupom nekje najprej preizkusi. Okus kar noče in noče stran. Praktično nobene hrane ne moreš kombinirati, ker vse povozi kot za šalo.

Tukaj ne gre za to, da ti je en viski mogoče všeč, drugi malo manj. Tukaj gre za čisto drugo dimenzijo in se težko primerja s čim drugim. Morda mi ne ustreza, ker sem nekadilec, ne vem. Skratka, z dimljenimi sem za lep čas zaključil. Garantiram, da tega okusa ne boste nikoli pozabili. Tole je res adijo pamet. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hammock ::

@Tilen, sam sem podobnega mnenja - obcasno imam rad blag okus po dimu, tale je pa cisto predivji. Dejansko ga vec kot 0,3dl se nikoli nisem spil naenkrat...flaso imam ze 3 leta pa je se vedno 2/3 polna.

To je imo viski za k cigari, ne za k hrani.

          ::

Z dimljenimi viskiji je običajno tako, da so ti zelo všeč ali ti pa zelo niso všeč. Meni so, kar pa ne pomeni, da pijem samo dimljene. Obstaja neka lestvica, koliko delcev dima viski vsebuje. Enoto sem pozabil. Lagavulin dosega vrednost okoli 30. Najbolj dimljen viski iz moje zbirke pa ima to vrednost čez 200!

DeusB ::

tudi meni ne potegne ta Lagavulin 16, vsi ga tako hvalijo, dobre ocene,... ampak tudi meni ne potegne. Mi je kakšen Laphroaig boljši, čeprav je bolj dimljen okus. Smo pa pravkar dobili pošiljko novih, bomo videli če bo kateri izstopal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusB ()

perci ::

Tilen, a Ardbega si probal? Verjetno ti pač dimljeni ne potegnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Tilen ::

Verjetno res. Ne, tega še nisem probal. Zadnji normalen je bil Glenfiddich 15. Nekaj podobnega iščem, mogoče kakšno stopničko gor. Single malt.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utisevalec ::

Sicer če ti ni ti ni, ampak priporočam bolj kompleksnega, kakšnega ki je mešan z ekstremno staranimi, sploh šeri sodi (Arberga Uigeadail je pomojem top predstavnik tega ranga za ceno). Ko ga daš na jezik in dobiš prvič v nos je samo šotast dim, ampak se potem neverjetno odpre in je dim samo še v ozadju. Zelo velika kompleksnost in ravno dim jo omogoča. Je pa res da imaš potem še cel dan ali pa celo noč "piknik" aromo nekje v možganih, temu se ne moreš izognit.

@kamikaze5 Dimljena aroma so fenoli izražajo se pa v ppm

Fenoli so zelo nestabilne spojine in zelo hitro razpadejo, najbolj dimljeni viskijo so mladi viskiji (Arberg 10, Lagavuln 8, Laphroaig 10) potem se fenoli pretvorijo v druge spojine ki so bolj prijazne za okušanje. Tudi v steklenici ki jo enkrat dobi zrak oz. diha se fenoli razkrajajo, tako da dalj časa odprti šotasti viskiji postajajo bolj blagi.

Tilen ::

Kateri single malt torej še priporočate za okrog 50 eur? Nikakor dimljeni.

Iz globokega razočaranja sem kupil kar flašo konjaka Martell XO. :))

S kupončnkom v Mercatorju cca 90 EUR. Dober deal, imo.

Martell XO

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

          ::

Utisevalec je izjavil:

@kamikaze5 Dimljena aroma so fenoli izražajo se pa v ppm


Hvala. Sem že pozabil ....

perci ::

Arberga Uigeadail je pomojem top predstavnik tega ranga za ceno

Ardbeg.

SodVina ::

Tilen je izjavil:

Čez vikend sem se lotil večkrat omenjenega Lagavulin 16. Zame no go. Na žalost.

Enostavno pretežko, kot da bi mi nekdo kamenje metal v želodec in nisem bil edini s tem občutkom. Vsakomur, ki razmišlja o nakupu, bi priporočal, da ga obvezno pred nakupom nekje najprej preizkusi. Okus kar noče in noče stran. Praktično nobene hrane ne moreš kombinirati, ker vse povozi kot za šalo.

Tukaj ne gre za to, da ti je en viski mogoče všeč, drugi malo manj. Tukaj gre za čisto drugo dimenzijo in se težko primerja s čim drugim. Morda mi ne ustreza, ker sem nekadilec, ne vem. Skratka, z dimljenimi sem za lep čas zaključil. Garantiram, da tega okusa ne boste nikoli pozabili. Tole je res adijo pamet. :)


Se z veseljem ponudim, da ti ga odvzamem :D . Meni so pa dimljeni posebej pri srcu, Lgavulin še toliko bolj. Samo jaz viskije ne kombiniram s hrano. Viski je samostojna jed :| .

PunkDude ::

Laphroaig sem včeraj prvič probal. Meni zelo, zelo dobro.

          ::

SodVina je izjavil:

Meni so pa dimljeni posebej pri srcu, Lgavulin še toliko bolj. Samo jaz viskije ne kombiniram s hrano. Viski je samostojna jed :| .


V celoti delim tvoje mnenje! Zraven hrane pijem vino, viski je za užitek, kjer bi me hrana samo motila.

Tilen ::

Saj to ne zgleda tako, da ješ burger zraven. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

perci ::

Dimljenca na pravzen želodec pit, not good. Najprej neki poješ, potem pa spiješ viski čez.

SodVina ::

Zakaj bi pil single malt na prazen želodec? Ni to jutranji kapsl.

piromanček ::

dečki..tuje, ugodne spletne trgovine z dobro punudbo, ki pošiljajo v Slovenijo obstajajo?
gledam nemško ponudbo..top cene a kaj, ko nečejo nam poslat
anglija verjetno odpade, ker oni imajo dražje žganje od nas..
««
14 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418680 (963) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20168705 (6182) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831165 (3199) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277728 (6921) Kenpachi

Več podobnih tem