» »

Whisky

Whisky

««
10 / 22
»»

ticom ::

Zasledil sem da v Poljanski dolini en možakar predeluje slovesnki "viski" z imenom Blisky. A je kdo na forumu, da ga je probal, če je kako zgleda po okusu? Ga pa da dobit tudi v Single blend Whisky shop-u.

Kenpachi ::

Meni je obupen.
Zaraki Kenpachi.

kuglvinkl ::

Današnja pridobitev, za darilo:



Konjak sem odprl, odlična stvar.
Your focus determines your reallity

Tilen ::

Zelo dostopen. Super slišat, da je vredu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Leprechaun ::

V kleti sem našel 3 še neodprte steklenice "viskija". Vse so v brezhibnem stanju, zgolj tu pa tam je malce prahu. Ten High Bourbon datira v leto 1992, potem 4,5l Whyte & Mackey letnik 1988 in še Ballantines Finest iz 1989. Vsi so neodprti, pred leti jih je oče prejel kot darilo in ker nihče ni ravno ljubiteljski pivec se jih od takrat nismo dotikali.

Zanima me ali so dejansko še pitni (glede na to, da gre za precej koncentrirane pijače dvomim, da so se pokvarili) in kako je z okusom viskija s starostjo, če so ok, bi jih razdelil, ker bodo drugače prej kot slej praznovali 50 leto :) .
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Leprechaun je izjavil:

V kleti sem našel 3 še neodprte steklenice "viskija". Vse so v brezhibnem stanju, zgolj tu pa tam je malce prahu. Ten High Bourbon datira v leto 1992, potem 4,5l Whyte & Mackey letnik 1988 in še Ballantines Finest iz 1989. Vsi so neodprti, pred leti jih je oče prejel kot darilo in ker nihče ni ravno ljubiteljski pivec se jih od takrat nismo dotikali.

Zanima me ali so dejansko še pitni (glede na to, da gre za precej koncentrirane pijače dvomim, da so se pokvarili) in kako je z okusom viskija s starostjo, če so ok, bi jih razdelil, ker bodo drugače prej kot slej praznovali 50 leto :) .


Seveda so pitni, samo ce so toliko stare ni isto kot pa whiskey na kateremu pise, da je bil staran recimo 30let, ker se steje kako dolgo je v sodu. :D Dej jih na ebay, morda se najde kaksen obozevalec ali dva, ki bodo pripravljeni zanje placati kak € vec kot so vredni, ker so definitivno redki.

Kar se tice Slo viskijev pa s frendom v maju delava svojega. Sodi so narejeni, sedaj samo se ustrezno zganje. ;)

Map ::

thetilko, kako kaj gre z viskijem? :)

Sicer pa sem se oglasil, ker sem slišal, da obstaja firma, kjer lahko kupiš mlad oz. nestaran viski in ga nato hraniš pri njih. Ko se odločiš, ga lahko odkupiš ali prodaš njim. Se mi zdi, da sem to že nekje prebral, verjetno kar tukaj. Ve kdo kaj več o tem?

Map ::

Sem si končno vzel nekaj minut časa in verjetno je tole to, o čemer sem govoril: https://www.whiskyinvestdirect.com/

TheBlueOne ::

Map je izjavil:

thetilko, kako kaj gre z viskijem? :)


Trenutno zori. Kakor kaze bo super. :) Potegne dosti na vanilijo.

Penderecki ::

Včerajšnji nakup;
Po kratki degustaciji nekaj različnih rumov in viskijev, sem vzel Mount Gay in indijski viski Amrut fusion. Stane 47€ in ga vsekakor priporočam!
Amrut fusion je dobil nekaj prestižnih nagrad. Mene sicer ni tako zelo navdušil kot recimo Jim Murraya, je pa vsekakor vreden greha za tako mlad viski.
Čez nekaj let se ziher ne bo dobil za tako ceno.

V bistvu sem planiral nakup Angostura 1824 (moj omiljeni rum, zadnje čase eden redkih ki ni presladek) in viski Old Pulteney 21. Žal ni bil na zalogi noben od njiju… btw Old Pulteney 21 let star je globalno razprodan!

Map ::

TheBlueOne je izjavil:

Map je izjavil:

thetilko, kako kaj gre z viskijem? :)


Trenutno zori. Kakor kaze bo super. :) Potegne dosti na vanilijo.

Povej kaj več. Kakšne količine delaš, iz kakšnega žganja, koliko časa že, kako se okus primerja s kupljenimi viskiji, najstarejši tvoj viski itd. Zelo zanimivo mi je, da to nekdo počne doma, ugibam da vseeno bolj ljubiteljsko, in rad izvem in preberem kaj več o takih rečeh. Sploh sedaj se večkrat spomnim na to, ko se bliža sezona žganjekuhe. :)

pikachu004 ::

Mi lahko svetujete whisky za začetnika (whisky sem pil samo nekajkrat v življenju) do cca. 30€? Trgovine v okolici - Merkator, Tuš, Spar, Lidl, Hofer.

TheBlueOne ::

Map je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Map je izjavil:

thetilko, kako kaj gre z viskijem? :)


Trenutno zori. Kakor kaze bo super. :) Potegne dosti na vanilijo.

Povej kaj več. Kakšne količine delaš, iz kakšnega žganja, koliko časa že, kako se okus primerja s kupljenimi viskiji, najstarejši tvoj viski itd. Zelo zanimivo mi je, da to nekdo počne doma, ugibam da vseeno bolj ljubiteljsko, in rad izvem in preberem kaj več o takih rečeh. Sploh sedaj se večkrat spomnim na to, ko se bliža sezona žganjekuhe. :)


Ni ravno, da jih delam sam. Prijatelj dela pivo ze zelo dolgo, jaz malo manj dolgo, pivo pa je nekako osnova za skotske viskije, ki jih ze nekaj casa dela prijatelj na popolnoma hobi nacin. Pomeni, da da v steklene kozarce nekaj zganega hrasta in zganje iz pivine.

Sedaj pa nadgrajena verzija, ki je skupni projekt.

Torej sodi, ki sem jih naredil so ca 25l slovenski hrast, v njih zorimo prvi viski stila burbon v nasem "hoby programu". Letos bomo delali se 1x 25l, in spomladi se enkrat, ker imam za porabiti se dva soda, namrec naredil sem tri.

To je prvi viski, ki ga zorimo v sodih in kaze da bo super, ampak bomo za naslednjo kuho, ki bo enkrat pozimi dosti zrafinirali postopek. Tale, ki je moj okus prvi pravi, ker ga zorimo v sodih je kuhan iz ca. 80% koruze nekaj rza in seveda slad.

Ker so sodi mali bo problem, da ga ne bomo mogli zoriti stiri leta, ki jih predpisuje slo zakonodaja za burbon, ker je sticna povrsina lesa na zganje zaradi majhnega volumna velika in bi dala prevec arome.

Drugace zadeve postajajo moj alfa hobi in ze planiram delavnico za sode, ko bo nekje 2019 koncana hisa in pa se dodaten kotel stila "reflux" za drugo kuhanje "heads and tails"(Slovenskega zargona ne poznam.).

Skratka nekje 2022 se lahko pricakuje, da bomo dali kaksen liter Koroskega viskija na prodaj. :) Lahko pa recem, da kar dosti eksperimentiramo in nabiramo znanje.

Morda samo se dodam, da viski ni omejen na letni cas. Lahko kuhas kadarkoli.

pikachu004 je izjavil:

Mi lahko svetujete whisky za začetnika (whisky sem pil samo nekajkrat v življenju) do cca. 30€? Trgovine v okolici - Merkator, Tuš, Spar, Lidl, Hofer.


Zame Jack Daniels. :D

Zgodovina sprememb…

bauci ::

Tullamore dew 12 Special Reserve 12 year old . Blend . Irska cca 30€ ali navadni cca 19€ ali bourbon Four Roses
. ZDA za cca 19€. Mislim, da sta odlična za začetnika.

Okapi ::

pikachu004 je izjavil:

Mi lahko svetujete whisky za začetnika (whisky sem pil samo nekajkrat v življenju) do cca. 30€? Trgovine v okolici - Merkator, Tuš, Spar, Lidl, Hofer.
Glen Grant, bi ga morali imeti skoraj v vsakem Mercatorju.
https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Če daš lahko malo več, pa Aberlour, samo tega verjetno ne boš našel ravno v vsakem Mercatorju.
https://trgovina.mercator.si/market/izd...

MihaK3 ::

Ko smo že pri viskijih pod 30EUR - obstaja pri nas trenutno kaj v rangu na začetku te teme omenjenega Hoferjevega 18-letnega Blackstona? Takrat sem enega kupil zase, še enega za darilo, potem so jih pa ukinili, žal mi je pa še danes...(če bi vedel, bi jih vzel vsaj ene 10) Saj za vsak dan (pa ne mislim, da ga zdaj vsak dan nalivam, ampak saj veste kaj mislim) je 8-letni Queen Margot iz Lidla čisto soliden, ampak bi si želel po podobnem price/performance razmerju še kakšnega rang ali dva višje. Pa pri tistih viskijih, ki se dobijo tudi v Mercatorju (no vsaj pri dražjih), se jih definitivno splača vzeti na njihov 25% pika popust, ker so edina trgovina, ki še omogoča ta tip kupona za žganje in jih s tem dobiš gotovo najceneje pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Okapi ::

Glen Grant iz Mercatorja je čisto spodoben viski, glede na svojo ceno.

Tegale pa hranim, da bo postal zbirateljska vrednost;)

          ::

pikachu004 je izjavil:

Mi lahko svetujete whisky za začetnika (whisky sem pil samo nekajkrat v življenju) do cca. 30€? Trgovine v okolici - Merkator, Tuš, Spar, Lidl, Hofer.


Za začetek priporočam kakšen okoli 10 let star single malt škotski viski, po možnosti iz regij Highland (npr. Glenmorangie The Original 10YO, dobiš ga skoraj povsod) ali Speyside (npr, Balvenie DoubleWood 12YO). Starejši viskiji iz teh področij znajo biti za začetnika preveč kompleksni, enako viskiji iz otokov, še posebej šotasti iz Islaya. Medtem ko so viskiji iz področja Lowland običajno bolj blagih okusov.

MihaK3 ::

Okapi je izjavil:

Glen Grant iz Mercatorja je čisto spodoben viski, glede na svojo ceno.


Je spodoben ja, ampak se čuti da je le osnovno staran (3 leta), ni tiste "patine". Mogoče če vprašam drugače; je tam do 30EUR (ali 40 če ga imajo v Mercatorju) kakšen vsaj 15 let star?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Okapi ::

Sem za hec poguglal in 18 letnemu Blackstonu že raste cena;-)
Bil je po 18-20 evrov, tule ga je pa nekdo prodal za 36 evrov.
https://www.whiskyauctioneer.com/lot/10...

Na ebayu pa nekdo prodaja komplet 8, 12 in 18 let za 100 evrov.
https://www.ebay.de/itm/3-Fl-Blackstone...

MihaK3 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Glen Grant iz Mercatorja je čisto spodoben viski, glede na svojo ceno.


Je spodoben ja, ampak se čuti da je le osnovno staran (3 leta), ni tiste "patine". Mogoče če vprašam drugače; je tam do 30EUR (ali 40 če ga imajo v Mercatorju) kakšen vsaj 15 let star?
Aberlour za 33 evrov je 12 letni, Glenfiddich (mešan) 15 letni pa 41 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

MihaK3 ::

8-ke se pa pri nas ne spomnim (samo 12 in 18). Sicer pa to je bila le Hofer blagovna znamka; destilarna verjetno še vedno obratuje, samo ne vem pod katerim imenom se jih dobi sedaj...

Okapi ::

Na forumih so se precej spraševali, od kje je ta Blackstone, ampak ni bilo nobenega verodostojnega podatka. So pri Hoferju kar dobro skrivali poreklo;) Zna biti, da je bila katera od destilarn, ki sploh ne prodaja svojega viskija v maloprodaji, ampak gre vsa proizvodnja bodisi za mešane viskije in tako imenovane zasebne znamke (private label).

Recimo ena taka je Ian Macleod.
Ian Macleod Distillers has also supplied own-label spirits to some of Europe's largest supermarket groups for over 40 years.

__Devil__ ::

Zanima me, (če je) kateri Whisky, ki je dober za zdravilne namene, da ga spiješ 0.3 1x na teden? Pomembnen mi je tudi okus, do ~ 30€. Ali moram biti pozoren na kaj posebnega?

MihaK3 ::

Zdravilne? :| Zdravilne v kakšnem smislu? :P

TheBlueOne ::

Meni se zdi, da ljudje prevec padajo na leta zorenja. Skoti ki dolgo zorijo vidim kakor, da imajo neko doloceno kompleksnost, ampak ne tisti cenejsi. Po drugi strani recimo burbon, ki je meni najljubsi zori manj let, ampak v svezih sveze zganih sodih in ima na nek nacin vec arome in seveda dosti nizjo ceno, ker ga ni treba zoreti 12 let +.

Zame je razmerje med kakovostjo in ceno absolutno na strani burbona. Vsec mi je tudi okus bolj po vaniliji. Eden mojih favoritov J. Daniels ima odlicno zasnovan postopek in zame top okus in ni brezveze najljubsi viski marsikoga, ki si brez problema privosci vec. Ne verjamem, da je za ceno dobrega burbona mozno narediti dobrega skota.

Sam nimam vedno nujno No.7, vzamem tudi kaksen boljsi, skote redko, ker sem ironicno preskrt (preskot). :D

Priporocam ogled dokemnetarca o tem, kako delajo J.D.. Je na YT.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

A ni Jack Daniels bolj cenena varianta?:D Vedno vzamem Chivas pred Jackom

Sicer pa Chivas 18ka sweet spot

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

A ni Jack Daniels bolj cenena varianta?:D Vedno vzamem Chivas pred Jackom


Je in ni. :D Je poceni, ampak super za ceno. Jaz pogosto vzamem kaksen single barrel J.D.

Poglej dokumentarec in takoj ti bo jasno, da ga res delajo kakor je treba in da niso brezveze kjer so. Morda se kdo ga rad pije, kdo ga je rad pil, kdo je z njim celo pokopan... Kvaliteta rescnicno stima za to kar je. Chivas je Skot in je drugacen, ampak pri podobnih cenah je vejretno kakovost na strani burbona.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

TheBlueOne je izjavil:

Vazelin je izjavil:

A ni Jack Daniels bolj cenena varianta?:D Vedno vzamem Chivas pred Jackom


Je in ni. :D Je poceni, ampak super za ceno. Jaz pogosto vzamem kaksen single barrel J.D.
Še malo boljši je Silver Select, samo vidim, da je sedaj hudo drag postal (pred leti sem kupil enega v duty freeju v Atlanti, in je bila cena še kolikor toliko normalna).

Drugače pa, tudi pri ameriških se splača pogledati onkraj Jacka in Jima. Recimo Maker's Mark, Buffalo Trace, Evan Williams, Knob Creek, Woodford Reserve ... Tudi niso nič kaj dosti dražji.

TheBlueOne ::

@Okapi, kaksnega sem ze poizkusil, bom pa se katerega iz tvojega seznama, ce se spomnem. Vem, da je fino variirati, ampak trenutno bom imel kar nekaj svojega, imam se enega Jacka in imam zapolnjene kapacitete za kasno leto. :D

Sinaloa ::

Kar se tiče whiskyev prisegam na Chivas letnice 18, 21, 25 preden me popravljate vem da ni najboljši ampak meni je všeč.
Ko smo pri konjakih prisegam na znamke Hennessy, Martell, Prince Polignac, Meukow striktno najmanj VSOP-XO. Zraven seveda paše dobra kubanka :)

DeusB ::

Okapi je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Mi lahko svetujete whisky za začetnika (whisky sem pil samo nekajkrat v življenju) do cca. 30EUR? Trgovine v okolici - Merkator, Tuš, Spar, Lidl, Hofer.
Glen Grant, bi ga morali imeti skoraj v vsakem Mercatorju.
https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Če daš lahko malo več, pa Aberlour, samo tega verjetno ne boš našel ravno v vsakem Mercatorju.
https://trgovina.mercator.si/market/izd...


Aberlour te pride 24 EUR s kuponom za 25%. zame edn boljših single malt whiskyev za to ceno.

Ali pa tole kupi v Mercatorju! Tudi dobra cena s kuponom!
https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Če pa hočeš whisky za vsak dan pa tole
https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Uporablja kdo Whiskybase.com za svojo kolekcijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusB ()

DeusB ::

__Devil__ je izjavil:

Zanima me, (če je) kateri Whisky, ki je dober za zdravilne namene, da ga spiješ 0.3 1x na teden? Pomembnen mi je tudi okus, do ~ 30€. Ali moram biti pozoren na kaj posebnega?


Seveda! VSI, vsaj za dušo :))))

Yossarian ::

pikachu004 je izjavil:

Mi lahko svetujete whisky za začetnika (whisky sem pil samo nekajkrat v življenju) do cca. 30€? Trgovine v okolici - Merkator, Tuš, Spar, Lidl, Hofer.

Trenutno pijem Crown Royal in se fino pije.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

mailer ::

Kje bi lahko našel viski letnik 78 in 79? Ne vem če je to letnica, ko je šel v sod ali ko je bil flaširan. V glavnem iščem 40 let starega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Matija82 ::

Če smo že pri letnicah - viski iz 2015? Gre se bolj za simboliko letnika kot okus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

TheBlueOne ::

Matija82 je izjavil:

Če smo že pri letnicah - viski iz 2015? Gre se bolj za simboliko letnika kot okus.


Verjetno bolj za simboliko. Od takrat ko ke flasiran vec ne zori in vec ne pridobiva na aromi. Pri viskiju tudi ni tako kot pri vinu, kjer je letina lahko bistveno drugacna.

Okapi ::

Se mi zdi, da njega zanima, kje bi ga lahko kupil;)

Letnico izveš samo pri precej starih in dragih viskijih. Letnik 2015 je komaj letos postal škotski viski (mora biti v sodu najmanj 3 leta), in to so tisti najcenejši, pri katerih zagotovo ne vidiš podatka o letnici.

Lahko pa kupiš cel sod letnik 2015, in se potem sam odločiš, kdaj bo šel v steklenice.

          ::

Okapi, koliko pa daš na podatek o tem, koliko časa je bil viski staran? Po mojih izkušnjah so tisti z višjimi številkami običajno (ne vedno) boljši. Npr. Dalmore King Alexander III, ki je brez podatka o starosti, mi je zelo všeč.

Okapi ::

Na leta nič kaj dosti ne dam. Me pa malo moti, čisto tako, zaradi radovednosti, če tega podatka ni. Pri tem Dalmoru recimo niti ni čisto jasno, ali viski starajo zapored v vsakem od šestih različnih sodov, ali pa ga morda starajo v vseh šestih sočasno in potem zmešajo.

DeeJay ::

Meni so razložili v destilarni na Škotskem takole:

Če whiskey nima podatka o starosti in je Single Malt, pomeni da je bil mešan z različnimi starosti od 3-eh let naprej, vendar samo z whiskeyi iz iste destilarne.
Če whiskey nima podatka o starosti in je Blend, pomeni isto kot v prejšnjem primeru vendar z razliko, da so lahko whiskeyi iz različnih destilarn. To je večina "mainstream" whiskeyov, ki so tudi najcenejši.

12 let Single Malt whiskey pa pomeni, da je mešan z 12 letniki iz iste destilarne.
12 let Single Barrel whiskey pa pomeni, da ni mešan in je iz enega soda, ki je bil staran 12 let.

Dostkrat so kake special edicije Single Malt whiskeyov, ki nimajo letnice, pa so vseeno dragi ko žafran. To distillery master zmeša od 3 do (lahko tudi) 40-50 letnike, da dobi nek poseben okus, ki opisuje to edicijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

TheBlueOne ::

Si me prehitel. :) Morda samo se to. Pri single barrel je cela flasa iz istega soda. Pri single barrel je problem, da lahko kupis dve flasi istega viskija in imas malo razlicen okus, ce je bil pri drugi uporabljen drug sod.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Za single malt, kolikor vem, ni treba samo, da je iz iste destilarne, ampak mora biti destiliran v isti "šarži". Stara se seveda v več sodih, ki jih potem pred polnjenjem zlijejo skupaj. Ampak za te, ki se starajo v različnih sodih, kar je zadnje čase precej priljubljeno, ne vem, ali gredo najprej v ene sorte sode, potem v druge, ali pa napolnijo različne sode naenkrat in potem zmešajo.

TheBlueOne ::

Menda ni treba. Nakazazuje pa na to ime.

DeeJay ::

A single malt is defined as whisky made from malted barley, at a single distillery, aged for at least three years in either American oak or European (Spanish) oak casks, and bottled at a minimum ABV of 40%.

https://www.glenfiddich.com/explore/whi...

TheBlueOne ::

So pa se neka podimena, ce sta samo dve destilarni ipd ...

Okapi ::

Od teh posebnih viskijev imam recimo repliko "Shackletonovega" viskija.



Leta 1907 je polarni raziskovalec Shackleton s seboj na antarktično odpravo vzel 25 zabojev Mackinleyevega viskija. 100 let kasneje, 2007, so ob obnovi lesene barake na Antarktiki pod podom odkrili še en nedotaknjen zaboj. Eno steklenico so odprli in mojster mešalec je iz različnih viskijev zmešal viski, ki ima enak okus. Ta viski so nato prodajali kot repliko, v enaki steklenici, zaviti v slamo, kot je bila takrat na odpravi (da se steklenice med plovbo niso razbile).

Sam viski sicer menda ni nič zelo posebnega, in moja steklenica ostaja zaprta (ker se mi zdi škoda, da bi jo odprl ;) )

TheBlueOne ::

Edina skoda je, ce do zdrzal dlje kot ti. :)

Goody ::

Ni viski in ni konjak, ampak je brandy. Sem ga probal po priporočilu kolega in me je glede na ceno izjemno pozitivno presenetil. Priporočam, nizka cena očitno ne pomeni vedno slabe kvalitete - Brandy Stock XO

https://trgovina.mercator.si/market/brs...

Okapi ::

Tega je škoda za "štok kolo", pijačo naše mladosti:D

Utisevalec ::

Okapi je izjavil:

Za single malt, kolikor vem, ni treba samo, da je iz iste destilarne, ampak mora biti destiliran v isti "šarži". Stara se seveda v več sodih, ki jih potem pred polnjenjem zlijejo skupaj. Ampak za te, ki se starajo v različnih sodih, kar je zadnje čase precej priljubljeno, ne vem, ali gredo najprej v ene sorte sode, potem v druge, ali pa napolnijo različne sode naenkrat in potem zmešajo.


Single malt (škotski) = proizveden na škotskem, destiliran v "batch" destilaciji v klasičnem kotlu (pot still), drozga vsebuje samo ječmenov slad, staran vsaj 3 leta v do max. 700l sodu, lahko je blendan samo mora bit iz iste destilarne.

Oznaka starosti za polnjenje se vedno postavi za VAT ki ima najnižjo starost (velja za blended kot za single malt). 12y old pomeni da je najmlajši vat star 12 let. Večina single maltov je blendanih z več letnikov, starejši letniki se uporabljajo ponavadi za korekcije. Veliko destilaren poleg klasičnih bourbon sodov (200l sodi) namensko za blending fila tudi sveže sode ali pa sode od drugih pijač (starana vina, recimo porta, šerija ipd.).

Sama destilacija redko daje enake rezultate tako da batchi lahko precej nihajo. Tudi podnebje ima vplive kar spreminja lastnosti letnikov. Zaradi tega so vsi komercialni single malti (to kar mi poznamo pod oznako single malt) blendani da se zagotavlja neka konsistenca na daljše obdobje.

Viskiji iz enega soda so označeni kot "single barrel" (single cask), to je najvišja kategorija single maltov. Ali so narejeni namensko (craft viskiji) ali pa so izbrani zaradi posebnih lastnosti med serijami za blendanje (destilarne se ponavadi s tem ne ukvarjajo, to se potem "razloči" na odkupih tako da ni rekdo da single barrel niso polnitve destilarne ampak od t.i. independent bottlers).
««
10 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418675 (958) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20168696 (6173) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831157 (3191) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277726 (6919) Kenpachi

Več podobnih tem