» »

Whisky

Whisky

««
9 / 22
»»

hipertija ::

Zdravo,

zanima me, kje imajo najcenejšega Jacka?

harvey ::

v mercatorju 1l, 29.90 EUR kot super cena
Tus CC 24.60 EUR
V Ahacu je v akciji do 4.6.2017 za 23.88 EUR
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

smacker ::

V leclercu je liter jacka okoli 24-25eur ponavadi. V mercatorju se da 25% popust skoristit (vsak teden na pika kartici, za izdelek po izbiri).

hipertija ::

Tuš - cash carry, sem včeraj dal mislim da 24€, hvala za hiter odziv. Za 1l Jacka, se več kot 25€ ne sme dat!" :-)

</head> ::

Kje v Sloveniji za dobro ceno dobiti Kavalan single malt classic?

https://smile.amazon.de/Kavalan-Single-...

Okapi ::

krneki0001 ::

ali je že kdo probal jim beam apple?


jim beam honey (z medom) mi je odličen, ega bi pa probal, pa se mi ne da cele flaše kupit, ker če mi ne bo všeč, bo ostal na polici še dolgo časa.

Zgodovina sprememb…

          ::

</head> je izjavil:

Kje v Sloveniji za dobro ceno dobiti Kavalan single malt classic?

https://smile.amazon.de/Kavalan-Single-...


Imajo ga tudi pri viskirumu.

https://viskirum.si/artikel/164/kavalan...

fiti ::

V Ljubljanskem E.Leclerc je prav tako na zalogi za dobrih 64 €

</head> ::

fiti je izjavil:

V Ljubljanskem E.Leclerc je prav tako na zalogi za dobrih 64 €

To sem rabil. Thanks.

Da se ne rabim s pošto ukvarjat.

hunter01 ::

</head> je izjavil:

fiti je izjavil:

V Ljubljanskem E.Leclerc je prav tako na zalogi za dobrih 64 €

To sem rabil. Thanks.

Da se ne rabim s pošto ukvarjat.


Sej SingleBlend imajo fizično trgovino v centru. Pa možnost degustacij nekaterih Whiskijev (vsaj včasih je bilo?).

KJE NAS NAJDETE
Rimska cesta 13,
1000 Ljubljana

Sem bil sicer samo enkrat tam, sem za darilo kupoval ampak mi je zelo simpatična trgovina za ljubitelje whiskyja skoraj must see :)

</head> ::

Sem spregledal lokacijo. Večina teh trgovin je zgolj online, fizična lokacija pa nekje v PM.

Kul.

Okapi ::

Ja, kupujte v Single blendu, če se da. Ker če ne bodo imeli prometa, bodo fantje zaprli, in potem ne bo več edine take specializirane trgovine v Ljubljani (kjer imajo skoraj vedno tudi kaj za poskusit).

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Ja, kupujte v Single blendu, če se da. Ker če ne bodo imeli prometa, bodo fantje zaprli, in potem ne bo več edine take specializirane trgovine v Ljubljani (kjer imajo skoraj vedno tudi kaj za poskusit).


This.
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Single blend od znotraj.

TESKAn ::

Ni single malt?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Okapi ::

Ne, trgovina je Single Blend.
https://www.singleblend.si/

Map ::

Kupujem viski za abrahamovca. Če zdaj pobrskam malo po spletu, se poleg standardnih Jamesona, Ballantinesa, Chivasa in drugih, iz te teme spomnim še viskijev kot so Talisker, Laphroaig, Jura, Glenlivet, Dalmore, Glenfiddich, Glenmorangie, Scapa, Lagavulin. Večina teh boljših in starejših je med 40 in 70 EUR, toliko sem tudi pripravljen odštet.

Nobenega od teh še nisem pil, da bi se lahko za katerega odločil, torej kaj izbrat?

al1976 ::

Kaksni sotasti viskiji znajo slavljenca razocarati, sploh ce ni poznavalec... po spominu recimo je bil meni vsecnega okusa npr tale irski: https://www.thewhiskyexchange.com/p/290...

zdaj prihajajo kakor se hecno slisi dobre zadeve tudi iz Azije...

          ::

Za nepoznavalca bi se tudi jaz izogibal šotastih. Mogoče kakšna 16 let stara Jura.

DeeJay ::

Map je izjavil:

Kupujem viski za abrahamovca. Če zdaj pobrskam malo po spletu, se poleg standardnih Jamesona, Ballantinesa, Chivasa in drugih, iz te teme spomnim še viskijev kot so Talisker, Laphroaig, Jura, Glenlivet, Dalmore, Glenfiddich, Glenmorangie, Scapa, Lagavulin. Večina teh boljših in starejših je med 40 in 70 EUR, toliko sem tudi pripravljen odštet.

Nobenega od teh še nisem pil, da bi se lahko za katerega odločil, torej kaj izbrat?


Če se lahko stegneš še 20€ več pol gre moj glas Glenmorangie 18. Če ne moreš, pol pa Glenmorangie The Original.

</head> ::

En glas za KAVALAN. Viski primeren tudi za povprečnega pivca. Pa za darilo malo drugače izpade, ker je tajvanski.

Drugače pa je fin recimo Jameson Caskmates.

Glenmorangie je tudi dober predlog, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

bauci ::

Four Roses Single Barrel Bourbon tudi ni slab. Cena je tam med 40€ in 50€. Dobis ga pa v trgovini z viskiji za Filofaksom. Meni je prijetnega okusa in za nepoznavalca bo sigurno ta prav.

videc ::

Whisky != whiskey (bourbon).
Jura je dober whisky. ;)

</head> ::

videc je izjavil:

Whisky != whiskey (bourbon).


Bullshit.

Okapi ::

Prav res. Ni se dobro preveč pametnega delati. Whiskey in whisky sta samo dve različni obliki črkovanja za isto stvar.

Scotch whisky pa je seveda res nekaj drugega kot bourbon. Ampak oboje je viski.

bauci ::

Ce je vprasanje kateri viski je primeren za darilo potem res ni treba pametovati al se pise whiskey al whisky al bourbon. Pomembno je samo da ti je dober.

MonoPattern ::

Se mi zdi da je razlika v črkovanju zaradi Ircev, ki so dodali e kot svoj prepoznavni znak. Po črkovanju se vidi od kod izvira tradicija whiskyja v državi. Recimo v Ameriki je whiskey, ker so ga prinesli Irski migranti. Pravi škotski pa mora vedno biti brez e-ja.

noraguta ::

Ma viski je or ns aj problem. A bojo spet gramar naciji onaniral.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pika na i ::

Ja, spet. Če ti je težko, pa uporabljaš kar slovenski izraz - viski - velja za irski whiskey (destilirajo ga 3x) in škotski whisky(destilirajo ga 2x)

Edini, ki ga pijem je pa Bushmills Irish Honey. Imam raje konjak.

Map ::

Kje pa imajo najboljso izbiro v okolici Maribora? V Intersparu nisem nasel 18 letneg Glenmorangieja, deset in 12 letnega pa. Juro imajo(sicer Superstition in ne 16 letnega), Kavalana nimajo.

Recimo, ker je bilo par predlogov za Glenmorangie, gledam, da je star komaj deset let(The Original). Starejsi kot je, boljsi naj bi bil. Ampak do katere mere je to res? Za drobiz vec se dobi tudi 12, 15 ali se vec letne, ampak ce predlagate deset letnega, vam zaupam, da je lahko boljsi kot kaksen vec let starejsi.

Kaj pa kozarci? Ali je velika razlika med pitjem iz obicajnih kozarcev za "ta kratke" ali pa iz recimo Glencairn kozarcev? Ce je, bi me zanimal tudi nakup kozarcev, ampak jih pri nas verjetno dobis samo v kaksni posebej specializirani prodajalni viskijev.

noraguta ::

Pika na i je izjavil:

Ja, spet. Če ti je težko, pa uporabljaš kar slovenski izraz - viski - velja za irski whiskey (destilirajo ga 3x) in škotski whisky(destilirajo ga 2x)

Edini, ki ga pijem je pa Bushmills Irish Honey. Imam raje konjak.

U bušmilu sem celo enkrat bil davnega let '95 stari fantje so golf igral kar povprek po travnikih in obali, sva jo kar durgala ko so užgali baražo po dveh napol zgubljenih backpackerjeh sred jeseni. Je pa res da šnopca pa še nisem sprobal. Bo treba enkrat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

DeeJay ::

Starejši kot je viski, bolj žameten okus ima... manj zapeče po grlu.
Kozarce majo praktično povsod ... od merkator centra naprej. Vse je odvisno kak dizajn hočeš.
http://www.steklarna-hrastnik.si/kozarc...

Glenmorange original je, vsaj meni, zelo dober entry level single malt whiskey za to ceno. Seveda mi je 18 Y.O. še boljši, sam je tud še enkrat dražji.

Vazelin ::

Chivas 18ka še velja za referenco med temi everyday viskiji?:)

Pika na i ::

noraguta je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Ja, spet. Če ti je težko, pa uporabljaš kar slovenski izraz - viski - velja za irski whiskey (destilirajo ga 3x) in škotski whisky(destilirajo ga 2x)

Edini, ki ga pijem je pa Bushmills Irish Honey. Imam raje konjak.

U bušmilu sem celo enkrat bil davnega let '95 stari fantje so golf igral kar povprek po travnikih in obali, sva jo kar durgala ko so užgali baražo po dveh napol zgubljenih backpackerjeh sred jeseni. Je pa res da šnopca pa še nisem sprobal. Bo treba enkrat.

Jaz pa lani.
Lepo urejeno (gre menda za najstarejšo destilarno na svetu), pred vhodom piše see how we turn water into gold.:)

anko ::

Map je izjavil:

Kupujem viski za abrahamovca. Če zdaj pobrskam malo po spletu, se poleg standardnih Jamesona, Ballantinesa, Chivasa in drugih, iz te teme spomnim še viskijev kot so Talisker, Laphroaig, Jura, Glenlivet, Dalmore, Glenfiddich, Glenmorangie, Scapa, Lagavulin. Večina teh boljših in starejših je med 40 in 70 EUR, toliko sem tudi pripravljen odštet.

Nobenega od teh še nisem pil, da bi se lahko za katerega odločil, torej kaj izbrat?


Moj glas bi bil ali Jura 16 let ali The Glenlivet 18 let. Če se boš odločal za Glenmorangie bi ti priporočal Lasanta ali Quinta Ruban. 18-letnika je težko dobiti.

Darko! ::

Map ::

Glede na to, da nisem opazil Jure 16, Glenliveta in Glanmorangieja 18, bodo ti najverjetneje ostali za prihodnjic.

Ce se odlocim za Glenmorangie, imam na voljo Qiunta Ruban, Lasanta, Nectar D'or in The Original. Slednji je star deset let, prej nasteti pa 12.

          ::

The Original je preprost, a dober. Če ga podarjaš nekomu, ki ne pije viskijev, je dobra izbira. Ostali so malenkost bolj kompleksni, a zaradi tega nič manj primerni za začetika.

ticom ::

Ni bilo razloga za novo temo, moja napaka, bom povprašal tukaj.
Vidim, da vas je nekaj na forumu kateri poznate whisky/whiskey. Zanima me kje se da naročit za probat, recimo nekaj vzorcev.

LP

Uporabnix ::

Brezplačnih vzorcev ti sigurno ne bodo pošiljali. Lahko greš v lokal in spiješ vsakega po eno merico. Ali na bencinski kupiš tiste drage male hotelske flaškice :)

ticom ::

Mislil sem plačljive vzorce.

Tilen ::

https://www.masterofmalt.com/whiskies/d...

Izvoli. Čas je ravno pravšnji. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Okapi ::

Flaviar.com za vzorce.

bauci ::

Kot je napisal Okapi - Flaviar.com, pa se Slovence podpiras!

Aquinas ::

Kupujem za fotrov rojstni dan. Ima rad Jacka in Chivas (jao klasična poslovna darila). Močno šotastih raje ne bi, je prevelik riziko. Do zdaj sem malo oklestil izbor, cene so iz singleblend.si:

- Kavalan Single malt 75€
- Johnnie Walker Gold Label 18 85€
- Glenmorangie 18 YO 100,00€
- Highland Park 18 136€

Cenovni razpon je ogromen, še bolj pa se med sabo verjetno razlikujejo izbrani viskiji. Kakšni so vaši predlogi, se v cenovnih razredih dobi kaj dosti boljšega?

Hvala.

Okapi ::

Lahko vzameš tudi kakšega cenejšega Highland Parka. Sicer pa Kavalan.

Aquinas ::

Mislim, da bom vzel kar Highland 12. 18 letnega pa ob drugi priložnosti, če mu bo ta sploh všeč. Je pa tukaj še nekaj vikinških izdaj, ki pa so verjetno bolj novelty kot kaj resnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aquinas ()

Okapi ::

So čisto pitne;)

          ::

Aquinas je izjavil:

Kupujem za fotrov rojstni dan. Ima rad Jacka in Chivas (jao klasična poslovna darila). Močno šotastih raje ne bi, je prevelik riziko. Do zdaj sem malo oklestil izbor, cene so iz singleblend.si:

- Kavalan Single malt 75€
- Johnnie Walker Gold Label 18 85€
- Glenmorangie 18 YO 100,00€
- Highland Park 18 136€

Cenovni razpon je ogromen, še bolj pa se med sabo verjetno razlikujejo izbrani viskiji. Kakšni so vaši predlogi, se v cenovnih razredih dobi kaj dosti boljšega?

Hvala.


Po mojem okusu Highland park močno izstopa izmed naštetih.
««
9 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418669 (952) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20168690 (6167) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831154 (3188) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277720 (6913) Kenpachi

Več podobnih tem