» »

Whisky

Whisky

««
4 / 22
»»

bauci ::

Okapi
Sem poslal hčerko, ki študira v bližini, da pogleda to trgovino nasproti Lipe pa jo ni našla. Ali mi lahko malo bolj natačno poveš kje na Rimski cesti je?

Okapi ::

Rimska c. 13.

kuglvinkl ::

Pobje, zdej so me obvestili, da moram dobavit en single malt v petek na večerjo. Kaj predlagate? Fino bi blo 15 let star, če ne pa 12. Pa še kam it, Okapi prav, da je na Rimski ok ponudba.

thnx.
Your focus determines your reallity

spirit ::

Kje v LJ pa imajo največjo izbiro Whiskyev da se jih da sprobat? torej iščem lokal ne trgovino, ker bi rad zadevo probal preden kupim steklenico za domov.
Hvala vam.

perci ::

A rabiš kej zlo specifičnega al nekaj bolj "lahkega" samo zato, da rečeš, da je single malt?

Recimo, tko za vsak dan pit je men všeč Glenmorangie Original.

Al pa kak Balvenie double wood je tut primeren za začetnike.

Okapi ::

Odvisno, koliko $$$ si pripravljen odšteti.
Najcenjši 15-letni, in čisto spodoben, je Blackstone v Hoferju, za 25 evrov, če se ne motim.

Najboljši viski za manj kot 50 evrov je 12-letni Highland Park. Kar je sicer stvar okusa, ampak če ne veš, kaj točno je komu všeč, je Highland Park IMHO daleč najboljša izbira. Jim Murray (pisec Whisky Bible): '... če kratkočasite mlado damo, ki ne mara viskija, in ji natočite Highland Park, jo boste spreobrnili.'

Če si lahko privoščiš nekaj dražjega, pa 18-letni Highland Park. Že parkrat ovenčan z nagrado za najboljšo žgano pijačo na svetu.

Highland Park imajo tudi v Leclercu, po, če se prav spomnim, 44 evrov (koliko stane v oni trgovini na Rimski, pa ne vem).

O.

Smurf ::

@kuglvinkl kaksen price range? Ce nekaj ne predragega (cca 50-60€), dam glas za Lagavulina (ce imas rad dimljenga) ali pa Scapa (ni dimljen, meni je vsec, ker ni tako oster), obadva sta skotska single malta.

@spirit
Hmmm.... v Cutty Sarku vem, da imajo cca 50 viskijev, nimajo pa ravno posebnih.

Okapi ::

spirit je izjavil:

Kje v LJ pa imajo največjo izbiro Whiskyev da se jih da sprobat? torej iščem lokal ne trgovino, ker bi rad zadevo probal preden kupim steklenico za domov.
Hvala vam.
Za poizkušanje viskijev je dobra rešitev tudi Flaviar in njihovi "tasting packi". Dobiš 5 stekleničk različnih viskijev, za 40 evrov. V vsaki steklenički je 0,45 dl pijače. Cena je torej nekako takšna, kot če naročiš pijačo v lokalu, ali tudi nekaj nižja (v resnici ne vem, koliko stanejo dobri enosladniki v gostilni).

Recimo konkretno, ker se ponudba spreminja, v enem takšnem kompletu imajo:
Highland Park 12 Year Old
Jura Turas Mara
Arran Lochranza Reserve
Ledaig 10 Year Old
Talisker 57° North

kuglvinkl ::

perci je izjavil:

A rabiš kej zlo specifičnega al nekaj bolj "lahkega" samo zato, da rečeš, da je single malt?

Recimo, tko za vsak dan pit je men všeč Glenmorangie Original.

Al pa kak Balvenie double wood je tut primeren za začetnike.


Bolj B, ker nimam sploh kej dost pojma in prjatu bo prnesu doma našvasan pir, tko da ne morem prnest ene brozge... Zadnjič so mi rekli Irci da pijejo Bushmills, ne tolk Jamesona. Pol se pogovarjam včeri z brand managerjem za naše bivše dutty freeje in prav, da je bushmills, tko, fajn sicer, so pa boljši, in da je za jemat 15 letne, 12 pa bolj v sili. Lahko da sva se narobe razumela, kaj bi jaz rad. Ni vsak večer za odpret flašo Velikega rdečega, lahko je tudi "samo" Bagueri (včarih tut cviček od soseda...). Tko za neko normalno ceno, do 40 evrov npr., in da je ok.

Perci, to se dobi v vseh štacunah, al se je treba kam posebej potrudit?

thnx Okapi.
Your focus determines your reallity

AndyS ::

kuglvinkl je izjavil:

Pobje, zdej so me obvestili, da moram dobavit en single malt v petek na večerjo. Kaj predlagate? Fino bi blo 15 let star, če ne pa 12. Pa še kam it, Okapi prav, da je na Rimski ok ponudba.

thnx.


Glenfiddich 18

V Leclercu pod 40€

krneki0001 ::

Dimple 15 let - 34€ v leclerku.

kuglvinkl ::

Neka hudazadeva je na D in ni dimple. Ve kdo?
Your focus determines your reallity

AndyS ::

kuglvinkl je izjavil:

Neka hudazadeva je na D in ni dimple. Ve kdo?


Mogoče Dalmore. Stvar okusa

Okapi ::

Na D je zelo znan tudi Dalwhinnie, malo manj Dallas Dhu, potem je pa še par precej manj znanih.

krneki0001 ::

Mogoče pa raje konjak kot wiski. Recimo kak Hennessy. Tudi to je okol 40€, vonj je odličen, okus pa tudi.

Ales ::

Če malo odstopim od zadnjih postov - je kdo probal Tyrconnell single malt? Kako bi ga kaj primerjali s kakim drugim?

STASI ::

Kugl: Talisker ima meni lep ampak značilen okus. Priporočam.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

perci ::

kuglvinkl: prodajajo jih v evinu, sam ne vem, če jih imajo samo na spletu al tudi v poslovalnici - pokliči. Sicer pa to uvaža Merit International tko da imaš tudi v njihovi spletni štacuni.

Če hočeš značilen okus, potem Ardbeg :)

Kenpachi ::

Lagavulin 16.

Scepec vode v 1dl. Epsko. 58Eur v leclercu.
Zaraki Kenpachi.

krneki0001 ::

Ales je izjavil:

Če malo odstopim od zadnjih postov - je kdo probal Tyrconnell single malt? Kako bi ga kaj primerjali s kakim drugim?


Mogoče bi ga primerjal z jim beam, black edition, single malt. zelo podoben vonj in barva, po okusu je pa jim beam bolj sladek.

Runnagain ::

Priporočam Caol Ila. Čudovit whisky!

Kenpachi je izjavil:

Lagavulin 16.

Scepec vode v 1dl. Epsko. 58Eur v leclercu.

Se strinjam...je pa za začetnike lahko kar odbijajoč v svojim močnim karakterjem. Za začetek z dimljenimi rajši priporočam Jura Superstition.

Zgodovina sprememb…

GnuceLee ::

Kenpachi je izjavil:

Lagavulin 16.

Scepec vode v 1dl. Epsko. 58Eur v leclercu.


Čez mejo ga imajo v supermarketih po 45 EUR.

McMallar ::

Bushmills je meni zelo vsec ampak mora biti 15 let star. Dvanajstletnik ima popolnoma drug okus in mi sploh ni bil vsec.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Okapi ::

krneki0001 je izjavil:

Ales je izjavil:

Če malo odstopim od zadnjih postov - je kdo probal Tyrconnell single malt? Kako bi ga kaj primerjali s kakim drugim?


Mogoče bi ga primerjal z jim beam, black edition, single malt.
Kaj si pa zdaj naložil? Jim Beam Black ni single malt.

The Black edition from Jim Beam is a marriage of whiskeys aged for 8 years before bottling at 43%, slightly higher than the standard bourbon proof, proffering greater complexity.

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ales je izjavil:

Če malo odstopim od zadnjih postov - je kdo probal Tyrconnell single malt? Kako bi ga kaj primerjali s kakim drugim?


Mogoče bi ga primerjal z jim beam, black edition, single malt.
Kaj si pa zdaj naložil? Jim Beam Black ni single malt.

The Black edition from Jim Beam is a marriage of whiskeys aged for 8 years before bottling at 43%, slightly higher than the standard bourbon proof, proffering greater complexity.


Moja napaka. Jim Beam Single Barrel je verzija. Ima pa belo nalepko.

Tisti s črno ožgano nalepko je Jim Beam, Devil's Cut. Je pa tudi iz enega soda.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Okapi ::

Malo boš moral še naštudirati te zadeve.;) To, da je iz enega soda, ne pomeni "single malt". Single malt je narejen iz 100% ječmenovega slada. Jim Beam (in bourbone na sploh) delajo iz mešanice koruznega, ječmenovega in rženega slada.

O.

krneki0001 ::

Spregledal malt v njegovem postu. Površno branje. Se oproščam.

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Malo boš moral še naštudirati te zadeve.;) To, da je iz enega soda, ne pomeni "single malt". Single malt je narejen iz 100% ječmenovega slada. Jim Beam (in bourbone na sploh) delajo iz mešanice koruznega, ječmenovega in rženega slada.

O.

Poleg tega pa mora viski priti tudi iz samo ene distilarne (vsaj na skotskem je tako). Po drugi strani imajo kaksni american precej bolj ohlapno definicijo, sem videl ze ameriske "single malte" narejene iz rzenega slada.

Kenpachi ::

GnuceLee je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Lagavulin 16.

Scepec vode v 1dl. Epsko. 58Eur v leclercu.


Čez mejo ga imajo v supermarketih po 45 EUR.


Mja, cez mejo je dosti stvari ugodnejsih, nazalost nimam ravno veliko opcij na hitro skakat cez mejo :(

Also, Cragganmore svoh ni sploh za svojo ceno.
Zaraki Kenpachi.

krneki0001 ::

Čez mejo je tako, da enkrat na 2 meseca ima špar vikend akcijo 25% popusta na ves alkohol. In če trofneš tisti vikend, dobiš dimple po 21 evrov, jim beam po 7 evrov, jack daiels po 19 evrov in ostale viskije po zelo ugodnih cenah. Se splača malo gledat po internetu na spar.at
Redne cene so pa nekje par evrov nižje kot pri nas. Dimple je 27, jack daniels honey je okoli 20€,....

anko ::

Heinemann Duty Free na Dunajskem in Frankfurtskem letališču (ta dva pač poznam iz izkušenj) ima vsak mesec nekaj viskijev -30%. Singli, blendi, različno. Kar je posebnost, so v veliki večini 1L steklenice, t.i. travel verzije. Običajno si poskusim privoščiti kaj od tam. Ta mesec je npr. od blendov Johnnie Walker Double Black za 32€ in pa Aberfeldy 12yo single malt za 36€.

matobeli ::

Okapi je izjavil:


Najcenjši 15-letni, in čisto spodoben, je Blackstone v Hoferju, za 25 evrov, če se ne motim.


A tole je še veljavno? Sem ga ravno danes naročil bratu naj ga prinese pa una gospodična v Hoferju ni imela nič pojma.

Okapi ::

Zakaj je sploh spraševal? Naj gre do polic z žganimi pijačami in ga tam poišče. Ni dolgo, kar sem ga videl (ker od časa do časa pogledam, če še imajo kakšnega 18-letnega po isti ceni). Če ga tam ni, jim ga je pa verjetno slučajno zmanjkalo, potem je rešitev drug Hofer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

perci ::

Jst sem ga že parkrat iskal v Hoferju pri Žalah pa ga ni bilo. Ni mi spet toliko do njega, da bi ga iskal po celi LJ :)

Runnagain ::

Našel v hoferju 15 let staranega Blackstona, pa da vidimo!

Tody ::

Nazdravje!

perci ::

V katerem hoferju?

Runnagain ::

Kranj, zraven Špara!
Kakšnih 6, 8 flaš imajo še ;)!

Zgodovina sprememb…

Penderecki ::

Če koga zanima ima Hofer Blackstone 18y pri Cineplexxu v MB. Tri flaše še ziher imajo.
Se mudil pri sestrični v Nemčiji. Njen prijatelj oz. sosed je strasten konzumer viskijev.
Dobil sem zlato priložnost v 1 tedenu poskusit najmanj 20 odličnih viskijev.
Dva od Highland Park Einar in Harald. Slednji je odličen.
12 letnega od HP nisem poskusil, sem pa poskusil 18 letnega, ki pa me ni vrgel ravno na rit, kljub priznanjem, ki jih je prejel (tako me je podučil švaba).
Poskusil sem tudi Old Pulteney 12, 17 in 21 let. Tako so si tudi sledili po okusu, zato sem 21 letnega prinesel s seboj. Odkartal dobrih 100 €. Dokupil še 4 kozarce za viski + še en odličen rum Angostura 1824 12y (priporočam).

Runnagain ::

Sem poskusil 15y Blackstona...drugače v redu za to ceno, ampak pogrešam malo daljši aftertaste, ki kar hitro izgine. Mogoče sem se preveč razvadil s kakšnim dimljenim ;)!

Zgodovina sprememb…

perci ::

A so dimljeni viskiji (po stališču WHO) tudi problematični z zdravstvenega vidika, tako kot dimljeno meso :D?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Amdforce ::

Jaz vsakic ko je v sparu akcija -25% kupim en viski ali burbon. Tako so se mi nabrali jim beam klasik in black triple aged, jonnie walker black 12, aberlour 12, glenfiddich 12. Slednji mi je najbolj vsec in bom ob priliki kupil 18 let starega, zal pa ga ni v sparu.... Je zelo piten, najboljsi brez vode, okus pa ostaaaaaja se dolgo. Aberlour pa pijem z zelo zelo malo vode. Imam se ene 2 iz karibov ki pa sta zelo mocna in bolj tako tako. Leclerc ima pa po mojih izkusnjah najcenejse cene ce ni akcije drugje.

matjazd ::

tale single malt od "ivice šetača" mi je bil zalo všeč in tudi v neki mainstram trgovini v SLO sem ga že videl da ga prodajajo po dokaj normalni cen,i samo se ne morem spomniti ali sem ga videl v Šparu ali v kakem Tušu

hunter01 ::

Kaj bi bil Best buy v rangu 40-50€ iz tega seznama:
http://fd1-courses.leclercdrive.si/maga...


Pa še glede trgovine v centru. A ima kakšno ime že? Spletno stran? Delovni čas? :)

Okapi ::

Nemogoče je reči, ker je stvar okusa. Ampak če bi jaz smel samo enega vzeti, bi vzel Balvenie (Double Wood). Če bi smel vzeti dva, bi dal zraven še 16-letno Scapo.

O.

Runnagain ::

Eden izmed teh, če so ti všeč šotasti:
Laphroaig Quarter Cask
Ardbeg 10
Talisker 10


Aja, pa nobeden ni za začetnika šotastih variant ;)!

Drugače pa Dalmore 12!

Zgodovina sprememb…

          ::

Jaz bi pa Lagavulina in Macallanovega Amberja.

hunter01 ::

Gre za darilo, o okusu težko rečem, lani sem mu kupil Blackstone v Hoferju in mu je bil všeč (če to kaj pomaga).

Kakšni so šotasti viskiji mi ni jasno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

Runnagain ::

hunter01 je izjavil:

Gre za darilo, o okusu težko rečem, lani sem mu kupil Blackstone v Hoferju in mu je bil všeč (če to kaj pomaga).

Kakšni so šotasti viskiji mi ni jasno :D


Potemtakem kar Dalmora ali Belvenie-ja ali pa Scapo.
Šptasti whisky-ji so običajno bolj intenzivnega okusa, po lesu, dimu, tudi vonj imajo po dimu. Marsikateri novopečeni okuševalec šotastega takšnega ne mara; velikokrat je potrebno počasno privajanje na šotaste, ker so tudi le-ti različnih okusov in intenzitet. Ampak ko si enkrat na tisti strani, so ti ne-šotasti bolj brez okusa oz. z manj inteznivnim okusom.
Je pa to res preferenca uživalca, naketih imajo rajši šotaste, drugi ne. Eni imamo pa radi oboje ;)!

Zgodovina sprememb…

««
4 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418793 (1076) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20169165 (6642) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831426 (3460) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277749 (6942) Kenpachi

Več podobnih tem