» »

Whisky

Whisky

««
5 / 22
»»

Runnagain ::

Popravek, Scapa je malo šotasta, ampak jo sam še nisem pokusil.
Je pa na nemški spletni strani, kjer prodajajo whisky-je (ewhisky.de), tudi ta podatek za posamezen whisky:
- dimljenost/šotastost
- les/začinjenost
- sadni okusi
- cvetni okusi
- vpliv soda
- lastni karakter

Pa naj me kakšen večji znalec popravi, ker verjetno nisem zadel vseh slovenskih izrazov pravilno.

Zgodovina sprememb…

          ::

Jaz tudi ne bi poklanjal šotastega viskija začetniku. Če si lani začel s Hoferjevim, potem je Ballvenie ali mogoče ša kakšen Glennmorangie dobra izbira.

anko ::

Šotast viski je za začetnika šok. :D
Moj prvi viski je bil ravno Ardbeg. Bolj "smokey" skoraj ne more bit. Ko sem odprl steklenico, sem mislil, da sem na pogorišču :)
Sem potreboval kar nekaj časa, da sem se ga navadil in tudi sedaj moram biti v pravem razpoloženju.

Scapa je kar dober, ni preveč "dimljen". Poskusil sem ga že, vendar v lokalu, tako da tukaj nikoli ne veš, koliko časa je steklenica že odprta...

Za začetnika, je po mojem skromnem mnenju, primeren tudi The Glenlivet. Recimo 15 ali 18 let star. 12yo se mi zdi mogoče malce preveč zažge. Ali pa Jura Superstition ali Jura Diurachs Own.

          ::

anko je izjavil:

Šotast viski je za začetnika šok. :D
Moj prvi viski je bil ravno Ardbeg. Bolj "smokey" skoraj ne more bit. Ko sem odprl steklenico, sem mislil, da sem na pogorišču :)


A si kakšnega laphroaiga že pil?

perci ::

anko je izjavil:

Šotast viski je za začetnika šok. :D
Moj prvi viski je bil ravno Ardbeg. Bolj "smokey" skoraj ne more bit. Ko sem odprl steklenico, sem mislil, da sem na pogorišču :)
Sem potreboval kar nekaj časa, da sem se ga navadil in tudi sedaj moram biti v pravem razpoloženju.

Scapa je kar dober, ni preveč "dimljen". Poskusil sem ga že, vendar v lokalu, tako da tukaj nikoli ne veš, koliko časa je steklenica že odprta...

Za začetnika, je po mojem skromnem mnenju, primeren tudi The Glenlivet. Recimo 15 ali 18 let star. 12yo se mi zdi mogoče malce preveč zažge. Ali pa Jura Superstition ali Jura Diurachs Own.

Haha, po Ardbegu mi je bilo prvih nekajkrat skoraj slabo. Potem mi je pa ratal TOP.

matobeli ::

A se kaj vsaj pol spodobnega od šotastih da dobiti v Sparu? Bi vzel na -25% kupon

          ::

Poglej če imajo Lagavulina 16yo.

Runnagain ::

matobeli je izjavil:

A se kaj vsaj pol spodobnega od šotastih da dobiti v Sparu? Bi vzel na -25% kupon

Pomojem sem v zadnjo tam videl Taliskerja.

anko ::

          je izjavil:

anko je izjavil:

Šotast viski je za začetnika šok. :D
Moj prvi viski je bil ravno Ardbeg. Bolj "smokey" skoraj ne more bit. Ko sem odprl steklenico, sem mislil, da sem na pogorišču :)


A si kakšnega laphroaiga že pil?


Pil. Spet, tako kot Scapo, v lokalu in steklenica iz katere so ga natočili ni bila ravno polna. Pa "navajen" sem že bil šotastega viskija.

Lagavulin 16yo je tudi precej dimljen. Še čaka neodprta steklenica v omarici doma na primerno priložnost.

Edit: Za Lagavulina sem šele zdaj opazil, da odgovarjaš uporabniku @metobeli.

@Runnagain - Talisker ni niti približno tako šotast kot Lagavulin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

krneki0001 ::

A kdo ve a se pri nas dobi 25 let star Macallan?

anko ::

Preveri v trgovini Single Blend na Rimski 13 v Ljubljani

krneki0001 ::

Nimajo.

Runnagain ::

@anko: se strinjam, da ni tako šotast (Lagavulin je eden izmed najbolj šotastih "serijskih"). Je pa Talisker eden izmed pravtako odličnih whisky-jev.

Zgodovina sprememb…

          ::

katerega Taliskerja pa priporočaš?

anko ::

Ne vem, če imaš v šparu kakšno hudo izbiro. Sam imam doma Talisker Dark Storm in je kar piten.

Tilen ::

krneki0001 je izjavil:

A kdo ve a se pri nas dobi 25 let star Macallan?


Naroči kar preko amazon.de, če res ni nujno, da naročiš pri nas. Amazon ima ogromno izbiro.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

anko ::

krneki0001 je izjavil:

Nimajo.

The Whisky Exchange. Dostavljajo tudi v Slovenijo... Ampak poceni strupa si pa nisi izbral 8-O

Okapi ::

Ko gledam te cene,
https://www.thewhiskyexchange.com/B-40-...
ugotavljam, da je čedalje manj možnosti, da bom ta levo steklenico kdaj odprl.;)

          ::

Saj zaprta ti prav nič ne koristi.

Okapi ::

Bolj zanimivo bi bilo vedeti, koliko od teh 500+ evrov vrednih viskijev je v resnici ponarejenih.

O.

mick ::

Pozdrav vsem.
Tule je nekaj informacij, ki bodo marsikomu (ki jih še ne pozna) dobrodošle, kot so bile pred leti tudi meni:
1. Splošno in posebno o viskiju:
malt madness

knjige (avtorji)
Dave Broom
Charles Maclean
Michael Jackson (res, samo ne tisti:)

2. Okusi so zelo subjektivna reč, vseeno pa obstaja nekaj e-strani, ki jih ni pametno izpustiti, preden se odlocite za nakup flaše, ki stane 30 eur + (ali še precej precej več), kajti nobena znamka, nobena starost, nobena nalepka, kaj šele cena, ne zagotavlja dobrega nakupa že vnaprej (ok, še nikdar se nisem zafrknil s katerimkoli Springbank-om ampak, tudi to je subjektivno, kajpada):

whisky base
whisky fun
Ralfy.com

3. Nakupi:
Če je le mogoče, vedno najprej poskusite preden kupite!

singleblend na rimski v LJ..daleeeeeč najboljša ponudba daleč naokoli, z zelo ugodnimi cenami kozacev "Glencairn", ki so must have.

Neka trgovina na Dunaju (jo boste že našli na spletu)
Neka trovina v Milanu (takisto..)

britanske spletne trgovine so OK, preverjeni dobavitelji, napake popravljajo nemudoma..problem so lahko poštnine, toda, nekatere ponujajo poštnino ranga 25 funtov za nakup do 6 steklenic..ipd.

4. Obstaja tudi slovenski viski klub viski.si

5. Za konec, kot bi rekel Ralfy, "less is more" ali "it is about quality not quantity".

Cheers mates!

Okapi ::

singleblend na rimski v LJ..daleeeeeč najboljša ponudba daleč naokoli,
Meni se zdi skoraj predobra za Ljubljano. V smislu, da se malo bojim, da ne bo dolgo trajala. Zato bi vsakemu priporočal, da single malte kupuje tu, tudi če je mogoče cena kakšen evro višja kot v Leclercu. Z nakupom čisto "običajnega" enosladnika bo prispeval, da bo tudi izbira bolj eksotičnih in dragih ostala bogata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

krneki0001 ::

anko je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Nimajo.

The Whisky Exchange. Dostavljajo tudi v Slovenijo... Ampak poceni strupa si pa nisi izbral 8-O


Ne poceni ni, ampak okus je pa odličen, pa vonj tudi. Zadnč sem ga pri kolegu spil en štamprle, pa je res noro dober viski, piten in prijetnega vonja.

Bo pa za darilo. Zdej bo žena naredila magisterij, pa ji ga bom kupil.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

singleblend na rimski v LJ..daleeeeeč najboljša ponudba daleč naokoli,
Meni se zdi skoraj predobra za Ljubljano. V smislu, da se malo bojim, da ne bo dolgo trajala. Zato bi vsakemu priporočal, da single malte kupuje tu, tudi če je mogoče cena kakšen evro višja kot v Leclercu. Z nakupom čisto "običajnega" enosladnika bo prispeval, da bo tudi izbira bolj eksotičnih in dragih ostala bogata.


Jaz pa upam, da nas je dosti teh, ki radi popijemo kak kozarec dobrega viskija in da bo ta trgovina kr dlje časa obstala.

Runnagain ::

          je izjavil:

katerega Taliskerja pa priporočaš?


Pil sem 10-tko, bila mi je všeč. Dobil po ugodni ceni 32€, ko je bila akcija, Davidov Hram.

mick ::

Okapi je izjavil:

singleblend na rimski v LJ..daleeeeeč najboljša ponudba daleč naokoli,
Meni se zdi skoraj predobra za Ljubljano. V smislu, da se malo bojim, da ne bo dolgo trajala. Zato bi vsakemu priporočal, da single malte kupuje tu, tudi če je mogoče cena kakšen evro višja kot v Leclercu. Z nakupom čisto "običajnega" enosladnika bo prispeval, da bo tudi izbira bolj eksotičnih in dragih ostala bogata.


Se strinjam! To prvo resno trgovino z viskiji v slo (pa i šire..pravzaprav na preostalem ex-yu taksne verjetno še ni)je potrebno podpreti (ne nisem zaposlen pri singleblend-u :).Naj le čim prej zaženejo svojo spletno stran, naj bo ta prijazna do uporabnikov (čim manj nepotrebnih okraskov) in bo vse ok.

mick ::

še nekaj..v svetu viskija že dolgo obstaja tudi svet ponarejanja. Ta ni tako nedolžen,in se pojavja zlasti na kakih avkcijah (UK, Italija...itd) (pa tudi kaki amazoni, ebayi ipd..bi znali biti maklo "okuzeni"..morda, da ne bo kdo rekel, da koga obtozujem:). Vedno kupujem samo pri znanih, specializiranih e-trgovcih (se jih hitro detektira, denimo, v UK jim vsako leto podeljujejo posebna priznanja). Zlasti se ponareja "popularne" sorte (Ardbeg...ipd).Če vas nekdo obrna za 50 eur ne bo panike, če pa vam bo uvalil kakega "starejsega" Ardbega za 500 eur, potem pa zna malo zaboleti. Lp. in če še niste, si nabavite nekaj Glencairn-ov, ne bo vam žal. Še precej povprečen šnops vam bo precej manj slab, če ga boste povohali iz tega kozarca.

Okapi ::

Zraven Dalmorovega Alexandra III sem dobil 3 takele kozarčke. Niso ravno Glencairn, imajo pa pokrovček, da kaj ne uide.;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

mick ::

Okapi je izjavil:

Zraven Dalmorovega Alexandra III sem dobil 3 takele kozarčke. Niso ravno Glencairn, imajo pa pokrovček, da kaj ne uide.;)


Pravzaprav zgledajo kot "copita nosing glass" (Glencairn), ki ga marsikje pogosto uporabljajo raznorazni profiji, pa tudi na kakih degustacijah..odlicen kozarec, kot vsak, ki se proti vrhu zoži. Glencairnov "snifter" je ok tudi zato, ker je precej "robusten", odporen na udarce...zato bi ga vsekakor morali pričeti naavljati tudi slo gostninci (v UK boste le redko dobili singlemalt v tumblerju, zelo redko, zato pa najveckrat v glencairnu, ki je morda od pranja že precej "zbrušen"). Evo, pred spanjem:Vsi slovenski gostinci, ki daste kaj nase in spoštujete svoje goste in gostje ponudite vsaj 30-50 različnih viskijev, vsaj 10-20 različnih rumov ipd...in za božjo voljo, nabavite že enkrat Glencairne..se vam bo splačalo, verjemite, precej lažje je za nek viski zaračunati 5-10 (ali več) eur, če ga ponudite na "pravi" naćin. Samo ne pretiravati, kot nek lokal na Bledu, kjer so cene za povprečne s.malte višje od cen v kakem dobrem škotskem lokalu (ki ponuja okoli 300 različnih viskijev, naavna cena pa ni nič nižja kot v slo, raje višja). lnoč.

hunter01 ::

Kakšna je cena para teh kozarcev v Single blendu o katerih je govora?

          ::

Moja stara pije viskije iz kozarcev Riedl ali nekaj takega. Že morajo biti nekaj posebnega, ker jih ima kar dobro pospravljene. Sam pijem viski na skrivaj, kadar je ni doma (ima ene 15 flaš raznoraznih viskijev ter polno podstrešje praznih) in zato uporabljam navadne kozarce, da me ne pogrunta.

anko ::

          je izjavil:

Moja stara pije viskije iz kozarcev Riedl ali nekaj takega. Že morajo biti nekaj posebnega, ker jih ima kar dobro pospravljene. Sam pijem viski na skrivaj, kadar je ni doma (ima ene 15 flaš raznoraznih viskijev ter polno podstrešje praznih) in zato uporabljam navadne kozarce, da me ne pogrunta.


>:D Javi, ko je ne bo doma. Pridem z dvema Glencairn kozarcema in bova degustirala >:D

@nebivedu: Vsa čast. Dobra izbira in spoštovanja vreden vzrok. Mogoče poskusi The Glenlivet 25yo. Je občutno cenejši. Na ebayu se ga dobi pod 300€.
Meni osebno bolj sede Glenlivet kot Macallan.

mick je izjavil:

še nekaj..v svetu viskija že dolgo obstaja tudi svet ponarejanja. Ta ni tako nedolžen,in se pojavja zlasti na kakih avkcijah (UK, Italija...itd) (pa tudi kaki amazoni, ebayi ipd..bi znali biti maklo "okuzeni"..morda, da ne bo kdo rekel, da koga obtozujem:). Vedno kupujem samo pri znanih, specializiranih e-trgovcih (se jih hitro detektira, denimo, v UK jim vsako leto podeljujejo posebna priznanja). Zlasti se ponareja "popularne" sorte (Ardbeg...ipd).Če vas nekdo obrna za 50 eur ne bo panike, če pa vam bo uvalil kakega "starejsega" Ardbega za 500 eur, potem pa zna malo zaboleti. Lp. in če še niste, si nabavite nekaj Glencairn-ov, ne bo vam žal. Še precej povprečen šnops vam bo precej manj slab, če ga boste povohali iz tega kozarca.




Ravno dva dni nazaj naletel na tale članek. Še svež.
Je problem, ja. Pohlep, pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

          ::

anko je izjavil:


>:D Javi, ko je ne bo doma. Pridem z dvema Glencairn kozarcema in bova degustirala >:D


Ali pa ko bo spet mrtvo pijana :D.

mick ::

hunter01 je izjavil:

Kakšna je cena para teh kozarcev v Single blendu o katerih je govora?

Pred kakim mesecem je bila cena okoli 5eur za kozarec (kar je po mojem že zelo fair glede na cene v UK) ampak, ne tega vzeti zdravo za gotovo, je potrebno preveriti v trgovini. Naj se prosim tega mojega "promoviranja" glencairnov ne razume, kot da gre za kak "snobizem". Če česa ljubitelji dobrih pijač ne potrebujejo je to zagotovo snobizem, ki vam bo poskusil uvaliti "prave" načine uživanja s poudarkom na "ekskluzivi", visokih cenah in podobnih budalaštinah.Največje "žrtve" takšnih pritopov so tisti, ki nasedejo na pravljice o tem, "da je nek viski dober ker stane toliko in toliko..ipd". Še enkrat, preden kupite kako flašo, pa naj bo to za 30 eur ali pa za 500eur se prej posvetujte vsaj s stranmi, ki sem jih ze omenil. Tudi v rangu nad 500 ali pa za 2000 eur se še kako najdejo viskiji, ki niso nič boljši od mnogih za 50.Predvsem pa se viski industrija v zadnjih letih precej usmerja v prizvodnjo steklenic brez omembe starosti, kar pomeni, da vam poskuša (pogosto za precej preveč denarja glede na kvaliteto) uvaliti flašo, na kateri bodo vsemogoče pravljice o nastanku, tradiciji...in bla bla. Zelo pomembno je, da ima flaša: 1. Age statement, torej omembo najmlajšega v steklenici 2. zelo zaželjeno vsaj 46% alkohola 3. Napis, da ni hladno filtriran in da mu ni dodano barvilo (karamel). Tudi to vnaprej samo po sebi še ne zagotavlja kvalitete, je pa zelo dobro napotilo. V LJ je tudi trgovina premiumvodka na tržaški, ki poleg drugih pijač ponuja nekaj viskijev, nekaj res dobrih, tudi glencairne, ki pa so dražji kot v singleblendu.

mick ::

res je, Macallan, Springbank, Ardbeg...itd so že dolgo tarča ponarejanja. Če je kdo pripravljen plačati 500 eur za nelo steklenico potem naj jo vsekakor kupi pri preverjenem prodajalcu iz UK, dodal bo še kakih 25 funtov za poštnino in to je to. Tveganja tu praktično ni. Zelo pa odsvetujem kupovanje prek ebaya in sorodnih strani.

mick ::

Evo, še enkrat: odgovore na vprašanja, ki se vam porajajo, zlasti pred nakupi, boste lahko našli tudi na teh straneh:

whiskybase (ocene viskijev, to je referencna stran)
whiskyfun (ocene velikega ljubitelja)
ralfy.com (odlicni vlogi z ocenami in še mnogo mnogo več)
maltmadness (splošno in posebno o viskiju)


Pa se link do enega najboljsih trgovcev s pijačami na svetu. Če boste kdaj v Edinburgu, ne smete iti mimo:

http://www.royalmilewhiskies.com/

Evo, to je to,raziskujte predvsem sami, zaupajte LE svojemu okusu, svojemu nosu, svojemu denarju, delite/uživajte s kolegi/cami, prijatelji/cami ali pa sami. Zdaj pa je treba iti po kako flašo in naj vam bo 2016 dobro, polno vonjev in okusov, ki jih ne boste nkdar pozabili. Srečno

mick ::

in..še link do dveh izvrstnih loaklov (vsaj eden ima svoj cenik tudi objavljen)..slovenski gostinci pa naj dvakrat premislijo, preden bodo svojim gostom zaracunali 10 eur za viski, ki v maloprodaji stane 60 eur:

http://www.bonaccordpub.com/
http://www.thebowbar.co.uk

Srečno tudi vsem gostinkam in gostincem, ki bodo v prihodnje pričeli s svojimi gosti ravnati spoštljivo in jim bodo dobre viskije, rume, mezcale, konjake, grappe ponudili pošteno (tudi v glencairnih), za pošten denar in naj, za božjo voljo, vedno, ko komu prinesejo dober viski, rum, mezcal.. zraven avtomatično prinesejo tudi večji kozarec sveže vode in še manjšega s čajno žličko.

Penderecki ::

Zraven Glencairn kozarcev, sem pred kratkim kupil Bugatti Kelch Nosingglas.
Odličen kozarec.
Imam še Schnapsgläser 65 ml link; http://www.shop-spiegelau.de/trinkglaes...
Ja, kozarce lahko kupiš tudi pod šnops kategorijo.

Če pijem sam, mi paše srkat iz Bugatti Kelch. Če je družba, pa raje postrežem v Glencairn. Je manj možnosti za lom, pa tudi zelo enostavno se umijejo.
Kot je Mick lepo povedal, odkartaj tistih 5€ za kvaliteten kozarec in uživaj.

          ::

Tistile Bugattiji so videti kul. Stara ga pri nas pa iz takih srka.

hunter01 ::

Tutorial kako se pije whisky?

Okapi ::

Za radovedne, takole je od znotraj videti najbolje založena trgovina z viskiji v Ljubljani (pa i šire). S tem da zaloga je že malo načeta. Sem šel po 18-letnega Highland Parka, in ga je zmanjkalo, imajo samo še 12-letnega, po 39 evrov.



Nekaj steklenic imajo tudi odprtih, za pokušino. Poskusil sem tegale.


Ileach - nerazkrita (da se bolj imenitno sliši, rečejo skrivnostna) destilerija z Islaya, in nerazkrita starost (bolje rečeno mladost, ker je čutiti, da verjetno prav dosti dlje od minimalno zahtevanih treh let ni ležal v sodu). Za ljubitelje prekajene šote, nič pretresljivega, ampak cena je za single malt zelo dostopna - 30 evrov. Z malo vode je čisto piten. Pa sem vzel še tega, nikoli ne veš, kdaj ti prav pride;)

O.

kuglvinkl ::

Če bi imel večji senzor, bi blo še boljš, ker bi se dalo vse prebrat :). Glede zalog, zadnjič sem rabu tri Dalmorje, pa so mel samo enga, tako da sem šel potem v Leclerc.

A kozarce imajo tut?

Pa upošteval sem nasvet za Blackstone, čakam na soboto...
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Saj v resnici se da (za silo) prebrati, na izvirniku.;) Na net sem dal četrtinsko ločljivost (+ naredil sem de-fishing).



Kozarce imajo, po 5 evrov kos. Pravi, da te zaloge pa še ne bo hitro zmanjkalo.

Za Blackstone sem pa opazil, da ga očitno res zmanjkuje. Na Fužinah so pred kakšnim tednom imeli samo še enega, pred par dnevi pa nobenega več. Tudi v Mostah niso imeli nobenega. Ne vem pa, ali je to samo začasno pomanjkanje, ali pa ga sploh ne bodo več imeli. Sicer kakšne hude škode ni, odkar so ga podražali, ni bil več tako zelo ugoden nakup.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kuglvinkl ::

thnx.

Še to, na (ex-)mejnih prehodih so štacune Free Travel. Se dajo dobit zadeve ugodno menda. Sam sem (spet) spraševal za Dalmor 12yr, in čjo met za 1 liter 55EUR. V Leclercu je 0,7 48EUR, in IIRC 47 na Rimski, tko za orientacijo. Če bi kdo kaj imel, mogoče lahko nabavim, ko bom šel mimo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Free Travel niso v veliki večini nič cenejše, samo veliko imaš na kupu. Občasno se najde akcija, ampak po pravici povedano, če že greš v to štacuno recimo na ljubelj, se komot odpelješ še tistih par km naprej v borovlje. Pa boš tam v šparu dobil kr konkretno ceneje nekatere viskije.



Ali je kdo te "honey" viskije? Recimo jim beam honey?

Kenpachi ::

A fuuuuuuuuuuuu-, lih sem hotel za praznike probat tega famoznega Highlanda. :(

12 letni je tud soliden?
Zaraki Kenpachi.

Okapi ::

12-letni je ne samo soliden, ampak odličen.

O.

anko ::

krneki0001 je izjavil:


Ali je kdo te "honey" viskije? Recimo jim beam honey?


Probal Jim Beam Honey in Bushmills Irish Honey. Jim Beam mi je preveč "meden", je skoraj že kot liker. Bushimlls je bolj viski z prijetno aromo medu. Moj glas Bushmillsu :D

Meni osebno so take variante bolj "ženske". Imam že raje dober "navaden" viski.

krneki0001 ::

Bolj gre za to, da je ta meden viski sedaj za zraven kuhančka, namesto medice. Torej bo Jim Beam ravno taprav.

Zgodovina sprememb…

anko ::

Tukaj te pa podprem :D Zna biti primeren :D

Če se ne motim ima (ali pa je imel) Jack Daniels neko "zimsko mešanico" - Winter Jack Apple Whiskey Punch. In tudi Tenesee Honey delajo. Samo teh še nisem poskusil, ker mi na splošno Jack ne sede.
««
5 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418793 (1076) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20169167 (6644) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831427 (3461) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277749 (6942) Kenpachi

Več podobnih tem