» »

Ali so obvezni osebni dokumenti -18?

Ali so obvezni osebni dokumenti -18?

«
1
2

kodsiti1 ::

Zanima me če mora mladoletna oseba po zakonu s seboj nositi osebne dokumente?

Kaboom ::

Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

St235 ::

kratek odgovor: DA

Furbo ::

Od kdaj pa to? In koliko stari mulčki naj bi že nosili osebno izkaznico? Oslarija.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Hayabusa ::

Vidim da v mentaliteti države udba še kar traja.

ramiz?! ::

Ni potrebno imeti osebne izkaznice ... veliko starejših ljudi je npr. sploh nima, ker je ne rabijo (ne hodijo v tujino itd.) ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

bastadu ::

AFAIK če nimaš s sabo osebne (seveda veljata tudi nova vozniška ali potni list), ti policaj lahko napiše globo, ker brez osebne te ne more legitimirati ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Hayabusa ::

Mora prvo povedati, zakaj te hoče legitimirati, mu nato poveš svoje podatke in lahko preveri preko radio povezave...Kdor hoče pa naj nosi kos plastike s sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SaXsIm ::

@mihaz - kaj ti ne znaš brat? Uporabnik Kaboom ti je podal povezavo do veljavnega zakona in ti še navedel člene, v katerih piše, da osebno izkaznico oz. drug veljavni osebni dokument s fotografijo moraš imeti!
SaXsIm

Mcsin ::

Hayabusa je izjavil:

Mora prvo povedati, zakaj te hoče legitimirati, mu nato poveš svoje podatke in lahko preveri preko radio povezave...Kdor hoče pa naj nosi kos plastike s sabo.


(1) Z globo od 50 do 200 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki:

1. identifikacijskega dokumenta, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje pravo podobo imetnika in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, nima pri sebi ali ga noče dati na vpogled uradni osebi, ki je po zakonu za to pooblaščena (prvi odstavek 3. člena);

šernk ::

A vi sploh v celoti preberete vprašanje?

Zanima me če mora mladoletna oseba po zakonu s seboj nositi osebne dokumente?


Mladoletni osebi v Sloveniji ni potrebno imeti osebne izkaznice. Problem nastane s tujino, tam mora pa imeti vsak ustrezen dokument od dneva rojstva naprej.

(2) Osebno izkaznico mora imeti državljan po dopolnjenem 18. letu starosti, kadar nima drugega veljavnega uradnega identifikacijskega dokumenta, opremljenega s fotografijo, ki ga je izdal državni organ (v nadaljnjem besedilu: uradni identifikacijski dokument), razen v primeru, če stalno prebiva v tujini.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ramiz?! ::

SaXsIm je izjavil:

@mihaz - kaj ti ne znaš brat? Uporabnik Kaboom ti je podal povezavo do veljavnega zakona in ti še navedel člene, v katerih piše, da osebno izkaznico oz. drug veljavni osebni dokument s fotografijo moraš imeti!

Zdej nevem a bi se na tole sploh moral odzivat al ne? Raje še 1x preberi naslov teme in poglej v zakon ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Furbo ::

Torej otroci ne rabijo imeti osebne, še je nekaj razuma.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LJ4L ::

Ja. Kaj pa drugega? Bodo v vrtec nosili osebne pa pasuše? Se mi zdi da ne.
LP from LJ

Invictus ::

Furbo je izjavil:

Torej otroci ne rabijo imeti osebne, še je nekaj razuma.

Rabijo če gredo čez mejo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GamerBoy ::

Pa vsi morajo obvezno imeti čelade !


če so v rudniku... :D
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

kpkp ::

bastadu je izjavil:

AFAIK če nimaš s sabo osebne (seveda veljata tudi nova vozniška ali potni list), ti policaj lahko napiše globo, ker brez osebne te ne more legitimirati ...

Kako pa ti napiše globo, če te ne more identificirati?
Te v slovenskem gestapostanu zaprejo, dokler ne poveš ID "goveda"?

bosmla ::

Tole z obveznim dokumentom vedno in povsod je res prevec - sploh to z globo: ce te lahko kazni verjetno ze lahko ugotovi kdo si in ce to ve zakaj te bi kaznil??? Mislim res policijska drzava - dajmo brezvvezne drzavljane direkt v glavo j****, ker se pac da.

igor0203 ::

Eno je zakon, drugo pa izvajanje le tega.

Pred cca. 2 leti sem imel manjšo prometno nesrečo v Fužinah in soudeleženec pri sebi ni imel dokumentov. Je dobil kako kazen? Yea right...

SaXsIm ::

@mihaz - maš prav, sem malce presplošno napisal. Vseeno si tudi ti napisal preveč obče - starejši ljudje (recimo, da pod to razumemo starejše od 18 let), RABIJO imet osebno izkaznico oz. drug identifikacijski dokument s sliko, kar piše v zakonu točno tam, kjer je uporabnik Kaboom navedel.
In da odgovorim še avtorju teme, res je, mlajši od 18. let ne potrebujejo osebne izkaznice nositi sabo.
SaXsIm

fantasycamp ::

Mene pa zanima ali lahko policaj ustavi pešaka in kar brez razloga zahteva osebno tudi če ni suma prekrška?

GamerBoy ::

igor0203 je izjavil:

Eno je zakon, drugo pa izvajanje le tega.

Pred cca. 2 leti sem imel manjšo prometno nesrečo v Fužinah in soudeleženec pri sebi ni imel dokumentov. Je dobil kako kazen? Yea right...


Hmm problem tega je, da zakon še vedno obstaja in če je zakon nekoliko "sporen" a se ga ne izvaja še vedno ne pomeni, da se ga nekdo ne more poslužiti, ko mu to zapaše in ravno v temu vidim problem.. Če bi se zakon dosledno in redno izvajal, bi ga že zdavnaj umaknili ali pa močno znižali kazni, ker ljudje bi popizdili, tako da je trenutna ureditev ena slabših možnih ureditev, ki daje policiji proste roke, kjer lahko odneseš brez kazni ali pa jo fašeš in to samo odvisno od tega kako se tistega dne počuti gospod policaj...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Buggy ::

Invictus je izjavil:

Furbo je izjavil:

Torej otroci ne rabijo imeti osebne, še je nekaj razuma.

Rabijo če gredo čez mejo ...


ja tako je in to seveda veljavno, pa cetudi je na njej slika enoletnega dojencka, otrok je star pa ze 5 let s popolnoma drugacnimi obraznimi potezami.

So nas enkrat zavrnili na hrvaski meji slovenski policisti, ker je bila osebna pretecena 1 teden ... otroci imajo osebne veljavne 5 let

Furbo ::

Ne govorimo o prehodih mej, tisto je jasno, da rabiš dokumente.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

spirit ::

Seveda lahko, policaj te lahko kadarkoli preveri kdo si in kaj delaš, ter če imaš pri sebi kaj prepovedanega, si mu pač sumljiv, ravno tako kot kontrola prometa ko te lahko ustavi ker se mu pač zdi da nimaš prve pomoči :)

bluefish ::

fantasycamp je izjavil:

Mene pa zanima ali lahko policaj ustavi pešaka in kar brez razloga zahteva osebno tudi če ni suma prekrška?
Ne.

Invictus ::

Buggy je izjavil:


ja tako je in to seveda veljavno, pa cetudi je na njej slika enoletnega dojencka, otrok je star pa ze 5 let s popolnoma drugacnimi obraznimi potezami.

So nas enkrat zavrnili na hrvaski meji slovenski policisti, ker je bila osebna pretecena 1 teden ... otroci imajo osebne veljavne 5 let

Če bi bila osebna pretečena, bi zavrnili tudi odraslega ...

Mislim da prva osebna velja 2 leti. Zdaj bi moral preverit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hayabusa ::

spirit je izjavil:

Seveda lahko, policaj te lahko kadarkoli preveri kdo si in kaj delaš, ter če imaš pri sebi kaj prepovedanega, si mu pač sumljiv, ravno tako kot kontrola prometa ko te lahko ustavi ker se mu pač zdi da nimaš prve pomoči :)

Ne.


Invictus je izjavil:

Buggy je izjavil:


ja tako je in to seveda veljavno, pa cetudi je na njej slika enoletnega dojencka, otrok je star pa ze 5 let s popolnoma drugacnimi obraznimi potezami.

So nas enkrat zavrnili na hrvaski meji slovenski policisti, ker je bila osebna pretecena 1 teden ... otroci imajo osebne veljavne 5 let

Če bi bila osebna pretečena, bi zavrnili tudi odraslega ...

Mislim da prva osebna velja 2 leti. Zdaj bi moral preverit.

3 leta velja.
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...
CENE V EUR ZA OSEBNE IZKAZNICE ZA OTROKA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

spirit ::

Kaj ne? torej trdiš da policaj ne mora preveriti kdo si in kaj imaš pri sebi? kaj potrebuje sodni nalog za kaj takega?

Buggy ::

3 leta velja.
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...
CENE V EUR ZA OSEBNE IZKAZNICE ZA OTROKA


tako je, ce pa je otrok star ob vlozitvi za izdajo osebne vec kot tri leta pa 5 let. Tudi ce das osebno delati teden dni pred tretjim rojstnim dnevom, bo veljala do teden dni pred 6-tim rojtnim dnem in slika nekako ne bo vec prepoznavna v tem smislu, da bi zanesljivo lahko rekel, da gre to za osebo katera se zeli s tako izkaznico identificirati.
In ravno to se je meni zdelo smesno, ne to da je bila en teden pretecena. Smo morali pa zato narediti 30km ovinek ...ampak je bila pac moja napaka in nisem nic tecnaril :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

šernk ::

Seveda lahko, policaj te lahko kadarkoli preveri kdo si in kaj delaš, ter če imaš pri sebi kaj prepovedanega, si mu pač sumljiv, ravno tako kot kontrola prometa ko te lahko ustavi ker se mu pač zdi da nimaš prve pomoči :)


kar je popolnoma drugače. Policaj te lahko ustavi zaradi kontrole prometa, te ne more ustavit pa kot pešca brez razloga (seveda najdejo potem ko jih vprašaš zakaj zahtevajo dokumente debilen razlog da so 200m stran ukradli kolo).

Pa tudi ali se policaju zdi da nimaš ustrezne prve pomoči in rezervne žarnice je popolnoma vseeno, ker se mu slednje lahko samo zdi, lahko ga mirno zavrneš in poveš da imaš ampak ni sposoben on odločat o ustreznosti obvezne opreme zato jo je brezveze kazat, ampak veliko sreče potem na izrednem tehničnem pregledu, kjer bodo avto pregledali do potankosti in bo rezervna žarnica še najmanjši problem >:D

sam sem doslej le 1x pokazal vso rezervno opremo, 2x so preden sem stopil iz avta že rekli da je OK, 1x je bilo pa zadosti da sem samo prtljažnik odprl in preden sem žarnice uspel prijeti v roke je že zaključil zadevo. Pač itak takoj vidijo ali imaš obvezno opremo ali ne po tvojem odzivu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Phantomeye ::

Mene so enkrat zavrnili na volišču, ker sem imel preluknjano osebno. Ja vem, neveljaven osebni dokument. Ampak je neumno. Ker vse kar je ženska v komisiji rabila vedeti je to, da sem jaz res tista oseba, kar je bilo pa razvidno iz dokumenta. Veljavnega ali ne.

Predvsem je smešno, da običajno od ljudi ne zahtevajo osebnega dokumenta, ker člani komisije poznajo ljudi, ki hodijo na volišče. Tisti, ki sem ga pa jaz poznal, je pa ravno kadil zunaj, ker je bilo le še 10 min časa do zaprtja volišča.

St235 ::

spirit je izjavil:

Kaj ne? torej trdiš da policaj ne mora preveriti kdo si in kaj imaš pri sebi? kaj potrebuje sodni nalog za kaj takega?


ne, za legitimacijo na potrebuje sodnega naloga. Potrebuje pa razlog. JE pa res, da je ta zadeva precej široka in načeloma, če se mu na mrtvo gre da bi nekoga legitimiral bo za to našel opravičilo. Boljše vprašanje na tem mestu je seveda, zakaj se mu legitimacija zdi nujna. Za razliko od splošnega prepričanja velika večina policajev dela v skladu s predpisi.

M-XXXX ::

Ko smo ravno pri tem piše kje zakonsko tole glede razloga? Smo ravno zanimivo debato imeli kakšen mesec nazaj pa sem se spomnil, da imam gajbo v temle :D

spirit ::

Sej lih to trdim, pač si mu sumljiv in bi rd potrdil ali zavrnu svoj sum, zdj če se boš izmikal temu je sum potrjen torej je to naredil upravičeno, če pa ne pokažeš dokument in je to to, si opravil in se je pač zmotil, s čimer ni povzročil ravno veliko škode razen če se ti izjemno mudi in ti tisti dve minuti ali manj pomenita vse na svetu.
Kar se tiče prepričanja o ne delovanju v skladu s predpisi mislim da ni res da večinoma ne upoštevajo predpisov, sigurno jih pa ne vedno in na žalost se dogaja to da so prepotentni, sploh tamladi ki mislijo da majo značko in so boga prijela za moda.

Tezaab ::

spirit je izjavil:

Kaj ne? torej trdiš da policaj ne mora preveriti kdo si in kaj imaš pri sebi? kaj potrebuje sodni nalog za kaj takega?

Mislim, da razlog "ker si mi sumljiv" ne velja vec kot zadosten razlog za legitimacijo osebe. Nisem pa 100% preprican kje sem to slisal.


Kot pise v 1. odstavku 3. clena ZOIzk-1, osebne izkaznice ni treba imeti "kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno". Kaj pase pod to? Da neses smeti v kontejner? Da okopavas vrt pred hiso oz. delas karkoli na parceli okrog svoje hise? Da gres laufat in imas oblecene take cunje, da nimajo nobenega zepa?

St235 ::

načeloma vse našteto, kdaj in kako se prizna pa je stvar morebitnega policijskega in kasneje sodnega postopka. IMO je nošenje osebnih dokumentov malce preživela zadeva, ker se dandanes da istovetnost relativno hitro in brez težav ugotoviti tudi na druge načine. Je pa res, da manjko dokumenta lahko povzroči nesorazmerene zaplete, zato zakonodaja predivdeva tudi sankcijo za to.

Načeloma je tako, da ima policija samo tista pooblastila, ki jim jih podeljuje zakon. Zakon o policiji (35. člen) pa glede legitimacije določa, da lahko policisti ugotavljajo identiteto tiste osebe, ki s svojim obnašanjem, ravnanjem, videzom ali zadrževanjem na določenem kraju ali ob določenem času vzbuja sum, da bo izvršila, izvršuje ali je izvršila prekršek ali kaznivo dejanje ter osebe, ki je bila prijeta. Identiteta se lahko ugotavlja tudi na upravičeno na zahtevo druge osebe.

je pa, kot že rečeno ta definicija izjemno široka. Bistveno zakaj takšna definicija mora obstajat je predvsem v temu, da mora policaj sam pri sebi imet razčiščeno zakaj vodi nek postopek, tako široko pa je postavljena zato, da se praktično ne more zgodit, da bi se XY izognil legitimaciji, če policist oceni, da je potrebna.

Ne glede na blodnje, ki jih bo ta sestavek nedvomno deležen je treba imet v misli, da je zakonodaja in tudi delovanje policije v prvi vrsti namenjeno zagotavljanju reda. SEveda do zlorab lahko pride ampak in general v Sloveniji temu ni tako. Pozablja se namreč, da se te stvari spremlja na dnevni bazi in da se anomalije v ravnanju posameznih policistov dokaj hitro zaznajo. Seveda, pa je treba pri tem upoštevati tudi dejstvo, da do nezadovoljstva z delom policije pride predvsem takrat, ko fašeš položnico. Takrat pa je seveda po stari slovenski navadi potrebno najt krivce v tajkunih, janši, in nesposobnih policajih.

jype ::

Tezaab> Da gres laufat in imas oblecene take cunje, da nimajo nobenega zepa?

Meni je (ko sem biciklaril) rekel, da bi moral imet, ampak da ni panike.

Gregor P ::

Če Avstrijci nimajo te obveze, je verjetno tudi mi ne rabimo oz. kot je dejal Lakotnik:
IMO je nošenje osebnih dokumentov malce preživela zadeva
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

poglejmo banalen primer:

Policija se obvestilo, da je nekdo vlomil v XY tovarno. Ko pridejo na kraj dogodka tam najdejo jožeta, tineta in frenka. Ti pojasnijo, da oni so v tovarni zaposleni, da ni šlo za vlom ampak želijo nadoknadit normo.

Kako točno naj sedaj policist ugotovi ali so oni trije res kdor trdijo da so? Ena možnost je, da se vsi trije legitimirajo z veljavnim dokumentom. Postopek je zaključen v 5 minutah.

Druga pa je, da mora sedaj policist njihovo identiteto ugotavljat na podlagi prič ali zaslišanja. To pa niti približno ne bo trajalo 5 minut, sploh če bo potrebno vse tri odpeljat na policijsko postajo kjer bodo lahko izvedli intervju. NA koncu se bo ugotovilo, da je njihova zgodba resnična ampak so zato porabili 1 ali več ur. Vsekakor logično, da se v takšni situaciji njihovo ravnanje sankcionira.

V tretjem scenariju pa imata dva dokument in tretji ga nima, ker je tik pred zdajci zvedel da mora v službo in je žena odpeljala denarnico. Policist preveri zgodbo prvih dveh in na podlagi njunega zagotovila privzame,da je tudi tretji ta kdor trdi, da je. In tega pač opozori na to, da je dokumetn potrebno imeti pri sebi. Kazen v taki situaciji bi sicer bila zakonita ampak popolnoma brez pomena.

St235 ::

Gregor P je izjavil:

Če Avstrijci nimajo te obveze, je verjetno tudi mi ne rabimo oz. kot je dejal Lakotnik:
IMO je nošenje osebnih dokumentov malce preživela zadeva


Glede tega znotraj EU ni nekih enotnih smernic. NEkatere države zahtevajo da dokument imaš, nekatere da ga moraš imett, vendar ni nujno da pri sebi, nekatere, da ne rabiš nič.

Identity document @ Wikipedia
List of national identity card policies by country @ Wikipedia

Obvezna je naprimer v Belgiji (dobiš pri starosti 12, pri sebi jo moraš imet nad 15), Hrvaška - obvezna nad 16 let, slovaška, češka, nizozemska, portugalska, španija in grčija imajo podobno.

Zanimiva je na primer Nemčija. Tam moraš imet dokument, ni pa nujno, če ga nimaš pri sebi. Ima pa policija pooblastila, da te lahko pridrži za 12 ur, če na zahtevo po legitimaciji ne predložiš dokumenta. Pridržanje je namenjeno identifikaciji.

Finska zahteva, da moraš imet pri sebi dokument na podlagi katerega te lahko identificirajo, ne specificira pa kakšen je ta dokument.

V avstriji je situacija podobna. Ni nujno da imaš osebno ali potni list moraš pa imet dokument, ki omogoča identifikacijo.

Ne poznam pa nobene evropske države, kjer policija ne bi smela pridržat posameznika, za katerega ne more ugotovit istovetnosti.

Tako, da IMO bi tudi pri nas lahko počasi razmišljali v smeri, da je potrebno imet kakršenkoli dokument, ki omogoča identifikacijo (praktično karkoli s sliko). Po mojih izkušnjah je to tudi stalna praksa.

Sem pa tudi sam to kazen že plačal in sicer pred leti, ko sem iz principa preverjal zakonsko določilo, da se lahko v lastno državo brez veljavnega potnega lista oziroma osebne izkaznice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

galu ::

bosmla je izjavil:

Tole z obveznim dokumentom vedno in povsod je res prevec - sploh to z globo: ce te lahko kazni verjetno ze lahko ugotovi kdo si in ce to ve zakaj te bi kaznil???


Kar je prav ironično.

Me res zanima, kako se napiše kazen človeku, ki ga ne moreš identificirati.
Na postajo prstne odtise dat, pa v bazo gledat? :D
Tako to gre.

St235 ::

v skrajni sili ja, privedba na postajo, kontrola obstoječih baz podatkov, priče....

borut_p ::

Kot jaz zastopim zakon, je obvezno samo za polnoletne osebe. Drugače je, če imaš kot mladoletna oseba izpit za avto, motor, ... kjer moraš imeti s seboj izpit. Za izdajo izpita (kartončka) pa rabiš osebni dokument (kar sta osebna izkaznica ali pasuš ali drug kartonček od izpita)
lp

Oktan ::

A če mladoletnik uporablja mesečno urbano, kontrolor lahko urbano odvzame, če zahteva od mladoletnika osebni dokument in ga ta nima pri sebi?

Shegevara ::

nemčija ma dobro urejeno.

Pač rabiš osebno, in zrihtat jim jo moraš v 12 urah če jo ravno nimaš pri sebi. Lahko te pridržijo.

Tako zelo enostavno. Nobenih ad-hoc kazni, ker osebne pač ravno nimaš pri sebi. Zakaj tako ni v ostalih državah MI FAKIN NI JASNO

Machete ::

bluefish je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Mene pa zanima ali lahko policaj ustavi pešaka in kar brez razloga zahteva osebno tudi če ni suma prekrška?
Ne.

Da!

kpkp je izjavil:

bastadu je izjavil:

AFAIK če nimaš s sabo osebne (seveda veljata tudi nova vozniška ali potni list), ti policaj lahko napiše globo, ker brez osebne te ne more legitimirati ...

Kako pa ti napiše globo, če te ne more identificirati?
Te v slovenskem gestapostanu zaprejo, dokler ne poveš ID "goveda"?


Da!
Ok, čisto zares pa se (lahko, če se jim da) skupaj sprehodiš ali odpelješ na policijsko postajo, dokler se tvoja identiteta ne ugotovi.

kpkp ::

Angleški policaji pa res morajo biti najboljši v EU, da zmorejo svoje delo opravljati, kljub temu, da angležem ni potrebno nositi papiriologije naokoli.

@Lakotnik29
Greš na spletno stran tovarna.si, najdeš kako kontaktno osebo in vprašaš kdo so ti fantje.... Mislim, da kontaktirati lastnika/odgovorno osebo je itak neizogibno dejanje v dani situaciji.

bluefish ::

Tule je konkreten zakon, ki tudi opisuje situacije ter postopke in pogoje, ko policaj lahko od tebe zahteva osebni dokument: http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Skratka, kar tako, zaradi lušta, od naključnega sprehajalca ne zahtevajo legitimacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Machete ::

Ampak je tako raztegljiv, da v praksi lahko policaj naredi to kadar se mu sprdne.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226438 (17414) mihapc123
»

Nadzor na meji z Avstrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019255 (15642) SimplyMiha
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715495 (13511) zavajon
»

Velika Britanija ukinja osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5316881 (13199) camalotz2
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3712835 (10799) SkipEU

Več podobnih tem