» »

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli

«
1
2 3

finpol1 ::

Sprašujem za mamo, rabi imeti en dokument, vendar sta oba že potekla. Bo šlo brez problema na katerikoli upravni enoti?

Cena je najbrž ista, če prinese staro ali jo izdela "na novo" kot prvič, ker je ne najde doma?

Hvala
  • spremenil: finpol1 ()

Primoz ::

Vzameš vse pretečene dokumente in odkorakaš z njimi na upravno enoto :D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

finpol1 ::

kaj če ne najde osebne? prinese samo pretečeni potni list?

Yugos ::

a ti osebno še isti dan uredijo?

zee ::

Ne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Primoz ::

Če doplačaš in jo greš iskat v Celje ... ja.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

BlaY0 ::

Primoz je izjavil:

Vzameš vse pretečene dokumente in odkorakaš z njimi na upravno enoto :D

Pa lahko korakaš brez veljavnega dokomenta naokoli?

Primoz ::

cca 50k slovencem to kar uspeva :D Če doktoriraš iz konformnega neizstopanja gre.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

BlaY0 ::

OK, narobe sem se izrazil. Lahko že, ampak a smeš tudi?

zee ::

Ne, ne smes.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Rias Gremory ::

Tukaj piše:
Polnoleten državljan mora imeti veljaven identifikacijski dokument (to so potni list, osebna izkaznica, vozniško dovoljenje, obmejna prepustnica in orožni list).


Odgovor avtorju iz:
Kako dobite osebno izkaznico?

Za osebno izkaznico lahko zaprosite na kateri koli upravni enoti v Republiki Sloveniji. V nujnih primerih, kot so zdravljenje, bolezen ali smrt ožjega družinskega člana, nujni službeni opravki, jo lahko dobite tudi na Ministrstvu za notranje zadeve Republike Slovenije.

Osebna izkaznica je praviloma izdelana v štirih delovnih dneh od prejema vloge. Ob vlogi lahko zaprosite za prednostno izdelavo osebne izkaznice. Ob tem doplačate višjo upravno takso.


Vlogo lahko vložite le osebno. Istovetnost ob vložitvi vloge izkažete s staro osebno izkaznico, lahko pa tudi z drugim identifikacijskim dokumentom (potnim listom, vozniškim dovoljenjem ali drugo javno listino, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo). Vloga se izpiše računalniško, sami pa preverite le pravilnost izpisanih osebnih podatkov in se lastnoročno podpišete.

Vlogi morate priložiti eno fotografijo velikosti 3,5 x 4,5 cm, ki mora kazati vašo pravo podobo oziroma ustrezno potrdilo fotografa o izdelani e- fotografiji.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Yugos ::

kaj potem če sam narediš fotografija na nekem aparatu ti ne dovolijo?

RockyS ::

Ne. Razen če narediš po njihovem standardu. Je že odprta tema glede teh slik.

finpol1 ::

Rias Gremory je izjavil:

Tukaj piše:
Polnoleten državljan mora imeti veljaven identifikacijski dokument (to so potni list, osebna izkaznica, vozniško dovoljenje, obmejna prepustnica in orožni list).


Odgovor avtorju iz:
Kako dobite osebno izkaznico?

Za osebno izkaznico lahko zaprosite na kateri koli upravni enoti v Republiki Sloveniji. V nujnih primerih, kot so zdravljenje, bolezen ali smrt ožjega družinskega člana, nujni službeni opravki, jo lahko dobite tudi na Ministrstvu za notranje zadeve Republike Slovenije.

Osebna izkaznica je praviloma izdelana v štirih delovnih dneh od prejema vloge. Ob vlogi lahko zaprosite za prednostno izdelavo osebne izkaznice. Ob tem doplačate višjo upravno takso.


Vlogo lahko vložite le osebno. Istovetnost ob vložitvi vloge izkažete s staro osebno izkaznico, lahko pa tudi z drugim identifikacijskim dokumentom (potnim listom, vozniškim dovoljenjem ali drugo javno listino, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo). Vloga se izpiše računalniško, sami pa preverite le pravilnost izpisanih osebnih podatkov in se lastnoročno podpišete.

Vlogi morate priložiti eno fotografijo velikosti 3,5 x 4,5 cm, ki mora kazati vašo pravo podobo oziroma ustrezno potrdilo fotografa o izdelani e- fotografiji.


torej ob sebi mora imeti enega od teh dokumentov, lahko tudi staro osebno, ki je potekla? nikjer ne piše, da morajo biti še veljavni...

;-) ::

Pa kaj si slep:
Polnoleten državljan mora imeti veljaven identifikacijski dokument (to so potni list, osebna izkaznica, vozniško dovoljenje, obmejna prepustnica in orožni list).

Za novo osebno nardit pa logično da nerabiš veljavne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

@nny ::

Bom kar orožni list vzela s sabo, bo v redu?:P
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

;-) ::

Kr pištolo brez orožnega, bo sigurno ok.

bosmla ::

Polnoleten državljan mora imeti veljaven identifikacijski dokument (to so potni list, osebna izkaznica, vozniško dovoljenje, obmejna prepustnica in orožni list).


Kaj? A je obvezno vedno s sabo vlacit nek dokumet? Nekako mi je v spominu ostalo da v lastni drzavi tega ne rabis!
Na kaj se nanasa zgornji navedek, da pac mora imet nek id dokument ali da ga mora imet stalno s sabo?

;-) ::

JA vedno in povsod.

finpol1 ::

npr. študentska ni dost? saj ima sliko...

šernk ::

za policaje je dovolj :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

Ni dokument.

amigo_no1 ::

Ne komplicirajte če bi treba...
Preko meje te verjetno ne bodo spustili, za legitimacijo bo dovolj, tudi indeks je (povem iz prakse).

Pozabili ste omeniti "izpit za voditelja čolna", velja kot uraden dokument, je bila 1x debata na ST.

Zgodovina sprememb…

finpol1 ::

za hodit okol pa je dost :)

bosmla ::

;-) je izjavil:

JA vedno in povsod.


A se lahko mogoce kaksen clen, ki o tem govori gor pripopa?

bluefish ::

St235 ::

Kaj so uradni identifikacijski dokumenti:
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/ose...

zakaj jih je treba imet sabo (2. in 3. člen)
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

Kazen je 400 do 830 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Yugos ::

kaj če narediš fotografijo na avtomatu za fotografije in ne pri enem fotografu še vedno vzamejo ali zahtevajo potrdilo, je kdo že to naredil, so tečni glede tega?

bluefish ::

Če ustreza kriterijem, potem ni problema.

Tisto s potrdilom se nanaša na nekaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

Phantomeye ::

Kaj pa moj primer...

Dva dni preden je bil tisti neumni referendum za družinski zakonik, sem šel nardit novo osebno. In ker nisem vedel, da študentska velja kot osebni dokument (a velja?), sem vzel svojo luknjasto osebno in šel na volišče. Una mi reče za osebno, jst rečem, da mam sam luknjasto...in ji pokažem...

ona pa men reče: ja pol pa ne smeš it volt, adijo.

A to lahko naredi? Glede na to, da je namen osebni v dani situaciji samo identifikacija. (Kao Janez Novak, ime se ujema s seznamom, slika pa tud s tipom, ki stoji pred mano)

St235 ::

Študentska ni uradni identifikacijski dokument, ker je izdan s strnani univerze in ne državnega organa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Rok Woot ::

Hmm zdravsteva pa je osebni dokument. Samno piše osebni dokument s sliko. tko da moraš imeti zdravstveno + eno sliko, lahko od punce, sam da je slika.

St235 ::

Tudi zdravstvena iz istega razloga NI osebni dokumnet na podlagi katerega bi lahko dokazoval istovetnost. Maš zgoraj link in črno na belem piše kaj so osebni dokumenti. Oziroma javne listine na podlagi katerih je mogoča identifikacija. (osebni dokument kot tak ni pravni termin)

kr1ženska ::

Kaj pa če imaš dojenčka in želiš z njim v tujino. Ali rojstni list ni dovolj? se pravi, mora imeti otrok osebno izkanico?

p.s. zanima me samo informativno, ker sem vedno mislila, da se rojstni list smatra tudi kot osebni dokument ;)

Zgodovina sprememb…

;-) ::

10x povedano da ne.

St235 ::

kr1ženska je izjavil:

Kaj pa če imaš dojenčka in želiš z njim v tujino. Ali rojstni list ni dovolj? se pravi, mora imeti otrok osebno izkanico?

p.s. zanima me samo informativno, ker sem vedno mislila, da se rojstni list smatra tudi kot osebni dokument ;)


Dojenček seveda rabi osebni dokument. Kaj ko bi prebrala linke in bi blo treba malo manj ponavljat že 100x povedano?

Zdaj sam še čakam, da nekdo vpraša če res ne more z vozniškim na hrvaško, ko je pa ja slika gor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kr1ženska ::

Sem prebrala vse pa vendar sem mislila da imajo mogoče dojenčki kake privilegije. Do 1 leta starosti so si tako vsi zelo podobni in se mi ne zdi smiselno, da za njega delaš osebni dokument.

;-) ::

Tega bi še nam manjkalo ja.

BlaY0 ::

Ravno zato je veljavnost dokuemnta samo 3 leto.

49106 ::

St235 je izjavil:


Zdaj sam še čakam, da nekdo vpraša če res ne more z vozniškim na hrvaško, ko je pa ja slika gor...


Ali lahko prečkaš Slovensko mejo z vozniškim dovljenjem? Za Hrvaško je jasno, da potrebuješ najmanj osebno oz potni list.

kr1ženska ::

BlaY0 je izjavil:

Ravno zato je veljavnost dokuemnta samo 3 leto.

Se prsvi, otroku narediš izkznico recimo teden dni po rojstvu in z isto izkaznico, z isto sliko lahko otrok prečka mejo še čez 3leta? Če je tole smiselno sem ti jaz papež v rimu :))

;-) ::

Malokera je tak razgledana ko ti...res.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kr1ženska ()

kr1ženska ::

;-) je izjavil:

Malokera je tak razgledana ko ti...res.


Dej ne, k se mi bo še zdel ;)

p.s. pomotoma prtisnla predlagaj izbris (sorry)

kmetek ::

400 do 830 € kazen, hahaha.....vožnja čez rdečo pa kok že 300€ pa tam lahko koga še ubiješ....je torej biti brez osebne kaznivo dejanje že? :P

Rias Gremory ::

Kolikor vem, da.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bluefish ::

Od kdaj pa žigosajo potne liste?

Ene par let nazaj, ko sem ga še uporabljal, sem štempelj dobil na izrecno željo, drugače le bežen pogled.

49106 ::

Od vedno? Pred meseci sem moral 3x v enem tednu poslovno na hr, dobil pa 3 žige :D

Phantomeye ::

Še vedno me zanima odgovor za mojo situacijo

bluefish ::

Lej, preluknjana osebna izkaznica ni veljaven osebni dokument.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba dokumentov

Oddelek: Loža
309627 (8220) St235
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398052 (6005) St235
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715493 (13509) zavajon
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523834 (22268) matter

Več podobnih tem