» »

Nadzor na meji z Avstrijo

Nadzor na meji z Avstrijo

1
2
»

BlaY0 ::

phantom je izjavil:


Recimo, da te dobijo, ko ne prečkaš ceste pri prehodu za pešce in ti napišejo kazen...


Recimo da te najdejo nekje ležati nezavestnega ali celo mrtvega, veliko hitreje navežejo stik s tvojimi bližnjimi oziroma skrbniki...

PaX_MaN ::

Jst hočem umret anonimn in mi na bo nben kratu te pravice!

BlaY0 ::

Potem pač ne boš imel dokumentov pri sebi ko boš delal samomor...

MrStein ::

phantom je izjavil:

MrStein je izjavil:


Enako čudaško je, kot da bi moral na rokavu imeti prišit "verski simbol".

Tko ne pamti...

Verski simbol vidijo vsi, osebni dokument moraš pokazati zgolj policiji in na njem ni nič diskriminatornega.

Saj ni problem v diskriminaciji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bob Rock ::

Danes so ze policaji na meji Sentilj/Spielfeld. (tudi sotori za morebitne migrante ze postavljeni v Spielfeldu)
Preverjajo za vstop v Avstrijo. Zjutraj je policajka le pogledala registrsrsko, pogledala v avto(verjetno ce sva res 2, glede na to, da je kolega ji tiscal 2 dokumenta) in pokazala da gremo dalje.
Na stran so postavljali kombije in jih pregledovali.

Na poti nazaj v Slovenijo brez ustavljanja.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Glugy ::

phantom je izjavil:


Kaj pa če te Policija popiše? To se lahko zgodi tudi izven varovanih območij in meje. Kaj pa če prečkaš cesto in ti napišejo kazen? Brez osebnega dokumenta se jim komot zlažeš, da te odpeljejo na postajo in identificirajo pa tudi traja in stane. Najbolj praktično je zato, da ljudje sabo nosijo osebne dokumente.


Kot sem že rekel. Ko daš delat dokumente ti že itak telematrijo obraza naredijo. Sam telefon še rabijo z ustrezno aplikacijo in je stvar rešena. Sej smo v 21. stoletju madona. Pa se mormo še zmer obnašat k da smo 1980. Zadevo sem razumel ko se pač telematrije še ni delal. Zdej ko se jo pa dela če to hočeš al pa nočeš se mi zdi pa totalna birokratska neumnost.

MrStein ::

Glugy je izjavil:


Pa se mormo še zmer obnašat k da smo 1980.

Še dobro da nisi napisal 1984. ;)


Zadevo sem razumel ko se pač telematrije še ni delal. Zdej ko se jo pa dela če to hočeš al pa nočeš se mi zdi pa totalna birokratska neumnost.

Hočeš reči "birokratsko totalno normalno stanje" ? :(
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jtothek ::

Ste se skoraj stepli zaradi dileme glede dokumentov. Ste me prepričali. Ne grem več niti na wc brez rojstnega lista in potrdila o nekaznovanosti.

Hvala dečki, zlo ste pomagali.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Glugy ::

MrStein je izjavil:

Glugy je izjavil:


Pa se mormo še zmer obnašat k da smo 1980.

Še dobro da nisi napisal 1984. ;)


Zadevo sem razumel ko se pač telematrije še ni delal. Zdej ko se jo pa dela če to hočeš al pa nočeš se mi zdi pa totalna birokratska neumnost.

Hočeš reči "birokratsko totalno normalno stanje" ? :(


Mah kaj boš pa od naših politikov pričakoval...inovativnost? pa kaj še...torej ja očitno je to "normalno" glede kako navadno birokracija zarad nečloveškosti zataji. Očitno preveč pričakujem. Stvari k se men zdijo samoumevne se pač ne zdijo samoumevne drugim. Sam res ne razumem zakaj moramo telematrijo imet če jo ne uporabljamo tako da bi koristilo tako državi kot državljanom. Zakaj umetno dodajat neko starodobno izkaznico če pa bi se s tehnologijo lahko naredilo življenje državljana bolj ugodno. Če smo tajkunom naredili življenje ugodno dejmo pa še navadnim državljanom vsaj pri kakšni zadevi ane. Pač moje mnenje. Ni nujno da se kdo strinja :)

krneki0001 ::

Poglej;

V Jugoslaviji se je v Beogradu en politični debil spomnil novega zakona. V Sarajevu in Zagrebu so ga politiki prebrali in se odločili, da je to za debile in da tega ne bodo izvajali. V Ljubljani so ga prebrali in se odločili pa so zakon dosledno do zadnje pike izvajali nad Slovenci.

Danes se en politični debil spomni bedarijo v Bruslju. V Parizu in Berlinu preberejo in se odločijo, da je to za debile in tega ne bodo izvajali. V Rimu in na Dunaju preberjejo, porabijo tisto, kar se jim splača in samo delno izvajajo. V Sloveniji pa se spet do zadnje pike izvaja tak debilen zakon.

krneki0001 ::

No danes zjutraj na ljubelju so preverjali. Preveri vse v avtu za vstop v avstrijo, za nazaj pa ni problemov.

FTad ::

krneki0001 je izjavil:

No danes zjutraj na ljubelju so preverjali. Preveri vse v avtu za vstop v avstrijo, za nazaj pa ni problemov.


misliš vse osebe ali tudi prtljago?

#000000 ::

Včeraj je bila na Ljubelju naša policija, ni bilo kontrole na naši strani, na avstrijski pa tako žandarji kot vojska v polni bojni opravi, potem pa do celovca nisem videl enga več.

jtothek ::

#000000 je izjavil:

Včeraj je bila na Ljubelju naša policija, ni bilo kontrole na naši strani, na avstrijski pa tako žandarji kot vojska v polni bojni opravi, potem pa do celovca nisem videl enga več.


To je zato, ker je Avtrija pred kratkom poslala na meje tudi vojsko. So verjetno pričakovali, da bo Slovenija padla hitreje in v večjem kaosu. Sicer pa s slovenskse strani pride relativno malo ljudi, majo več dela na Madžarski strani. Trenutno. Bomo vidli kak bo ko se bo občutila posledica hrvaško-madžarske ograje.

Glugy ::

No na Madžarsko-Hrvaški meji ne bodo naredil povsod ograje. Mislm da sam 25km al kok že. Tako da da se prečkat tam kjer je ni sam menda je kr mal nevarno zarad reke. Ni ravno čisto 100% zaščiten ampak da bi bilo pa lahko pridt na drugo stran reke pa tud ni. Vsaj tko sem slišal no.

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:


V Sloveniji pa se spet do zadnje pike izvaja tak debilen zakon.

Ne, v Sloveniji še dodajo tri debilnosti.

Primer: vozniška dovoljenja in njihov predčasen potek veljavnosti (da smo še kao on-topic)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

vostok_1 ::

Ne štekam...a nima skoraj vsak že prstne odtise v databazi. A je težko met en prenosni skener s seboj?

...1984 press

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

SimplyMiha ::

Če vam debilni zakoni niso povšeči, potem izvolite ustrezne zakonodajalce.

krneki0001 ::

SimplyMiha je izjavil:

Če vam debilni zakoni niso povšeči, potem izvolite ustrezne zakonodajalce.


Nič ne pomaga, zakone si ne izmišljujejo naši politiki, ampak prihajajo iz bruslja.

MrStein ::

SimplyMiha je izjavil:

Če vam debilni zakoni niso povšeči, potem izvolite ustrezne zakonodajalce.

Saj smo.
Problem je preostalih 90% volivcev, ko volijo po ključu "boljši golaž ali še raje vaši/naši".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SimplyMiha ::

krneki0001 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Če vam debilni zakoni niso povšeči, potem izvolite ustrezne zakonodajalce.


Nič ne pomaga, zakone si ne izmišljujejo naši politiki, ampak prihajajo iz bruslja.


Tudi mi imamo svoje v Bruslju, veš. Vsa Evropa pošlje svoje v Bruselj, kjer se pokupčkajo in nato pritiskajo gumbe za več jurjev mesečno.

MrStein je izjavil:

Saj smo.
Problem je preostalih 90% volivcev, ko volijo po ključu "boljši golaž ali še raje vaši/naši".


Potem je za teh 90% zadeva nerelevantna oz. ni dovolj relevantna. Počakaj še malo.

Glasna manjšina pač ne more kar tako diktirat družbi.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so obvezni osebni dokumenti -18? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7727599 (13578) Utk
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226507 (17483) mihapc123
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715537 (13553) zavajon
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3712861 (10825) SkipEU

Več podobnih tem