» »

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli

1 2
3
»

St235 ::

Utk je izjavil:

Po trenutnem zakonu ima pravico, bi pa treba ta zakon nujno spremenit. Pa tudi če naredim nek mali prekršek, recimo nepravilno prečkanje ceste, kaj policaja briga kdo sem, če mu stisnem 30 evrov ali kolk že je kazen in grem.
Ampak to bi pomenilo, da živimo v svobodni državi, tega pa nočemo, a ne?


ob enem bi to seveda pomenilo, da te pretepejo in posilijo pa policaj nigra na koncu ulice, ki ravno snema kondom s svoje batine ne sme nadlegovat, ker pri samem dejanju ga žal ni zalotil.

Utk ::

Če imaš pamet kot je imaš, verjamem, da ti to točno to pomeni.

St235 ::

Kako pa naj potem po tvoje to funkcionira? Sam trdiš, da policist ne bi smel imet rpavice indentificirat nekoga, ki ni ravno zaloten pri prekršku/kaznjivem dejanju?

Utk ::

Da. Če ravno zvoni alarm v banki, bi valda imeli pravico vse blokirat in preverjat.
Ne pa da si zapiše moje ime, ker se ponoči sprehajam in ker bo morda tam zjutraj ena kanta prevrnjena. Preventivno zapisovanje ljudi pač ne spada v svobodne države, pa naj reče kdor hoče kar hoče.

s51as ::

Če bi le bila to edina svoboščina ki je nimamo :D
It's just me myself and I

bluefish ::

Furbo je izjavil:

@nny je izjavil:

bluefish je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Drugace pri nas noben nikoli ne zahteva osebne. razen ce nimaš pildka.
Potem kršijo zakon.

Kakorkoli, preluknjana osebna izkaznica je le kos plastike in ne osebni dokument.


Po manjših selih se vsi poznajo. Kako je videti situacija: "Francelj, daj osebno, ob osmih greva na en pir k Micki, kot po navadi?"


Predsednik ali član volilnega odbora ugotovi istovetnost volivca z osebnim dokumentom ali na drug način.


Meni (v manjšem kraju) še nikoli ni bilo treba pokazati osebne na volišču.
Da, to pa se nanaša na naslednji stavek, ki ga nisi citiral.

mihapc123 ::

Pozdravljeni!
Imam en problem, izgubil sem osebno izkaznico in jo jutri nujno rabim. Za izdelavo nove sem že prepozen in me zanima, če lahko dobiš na občini kakšen papir al kaj podobnega.
LP

Mare2 ::

mihapc123 je izjavil:

Pozdravljeni!
Imam en problem, izgubil sem osebno izkaznico in jo jutri nujno rabim. Za izdelavo nove sem že prepozen in me zanima, če lahko dobiš na občini kakšen papir al kaj podobnega.
LP


Dobiš potrdilo, da si oddal vlogo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

mihapc123 je izjavil:

Pozdravljeni!
Imam en problem, izgubil sem osebno izkaznico in jo jutri nujno rabim. Za izdelavo nove sem že prepozen in me zanima, če lahko dobiš na občini kakšen papir al kaj podobnega.
LP

Imas moznost prioritetne izdelave v istem dnevu. Papir o oddaji vloge nima nikakrsne pravne veljave.

[D]emon ::

Prioritetna izdelava je v enem dnevu, s tem da moras it iskat v Celje.

@Lakotnik> UE ti lahko izda zacasno potrdilo o identiteti takrat, ko oddas vlogo za novo OI. Govorim iz lastnih izkusenj, ko sem usjal OI in potem dal delat novo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

[D]emon ::

Lakotnik, meni je bilo na UE zagotovljeno, da s tistim potrdilom lahko izkazujem svojo istovetnost do prejema nove OI. Sem specificno vprasal tocno to.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mare2 ::

[D]emon je izjavil:

Lakotnik, meni je bilo na UE zagotovljeno, da s tistim potrdilom lahko izkazujem svojo istovetnost do prejema nove OI. Sem specificno vprasal tocno to.


Tisto potrdilo je OK. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Furbo ::

Lahko pa uporabiš tudi potni list
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

smacker ::

Čez mejo s tem papirjem vseeno ne smeš ;)

St235 ::

[D]emon je izjavil:

Lakotnik, meni je bilo na UE zagotovljeno, da s tistim potrdilom lahko izkazujem svojo istovetnost do prejema nove OI. Sem specificno vprasal tocno to.


Enako kot to lahko narediš z izkaznico za knjižnico.

S potrdilom ne mores naredit nicesar drugega kot dokazat da si oddal vlogo za nov dokument. Potrdilo ni nadomestilo za legitimizacijski kaj sele potni dokument.

Tisti papir pravno formalno ni javna listina, ki ti omogoča dokazovanje istovetnosti (identifikacijo) in državljanstva.

V 99,9% ti policaj zaradi tega ne bo težil, samo je to njegova "dobra volja". Ne boš pa niti pod razno prišel čez mejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

[D]emon ::

Nikjer nisem omenjal prehoda meje. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

smacker ::

Ampak če človek vpraša, ali je to isto kot osebna izkaznica, ga je fajn opozorit, da ni isto. Pri nas policaj ne bo težil, ker lahko preveri in vidi da maš res osebno v izdelavi. Te pa zna kaka trgovka debelo gledat, ko boš s tem papirjem mahal in hotel pir kupit ;) Jaz se ne bi ravno zanašal na ta papir. Eno je teorija - kar ti reče na šalterju, drugo je pa praksa, ko se ti nekdo v fris smeji ko mahaš z nekimi čudnimi papirji.

St235 ::

[D]emon je izjavil:

Nikjer nisem omenjal prehoda meje. :)


Tudi na banki te bodo mirno odslovili. Preizkušeno iz prve roke.

Mare2 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Lakotnik, meni je bilo na UE zagotovljeno, da s tistim potrdilom lahko izkazujem svojo istovetnost do prejema nove OI. Sem specificno vprasal tocno to.


Tisto potrdilo je OK. :)


Mogoče za zavarovanja prodajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mihapc123 ::

Jaz bi rabil, ker grem delat teoretični del izpita za avto.

St235 ::

Imej sabo še kak dokument s sliko, če imaš, ni nujno, da gre za "javno listino", lahko je tudi dijaška, študentska ali kaj podobnega z imenom in sliko. Načeloma bi moralo it čez, lahko ti pa zatežijo.

Ker bodimo pošteni to je kar priročen način, da gre sosed namesto tebe pisat test.

mihapc123 ::

Dijaška ne gre sem vprašal učitelja, rekel pa mi je za neko potrdilo, ki se dobi na občini pa sem tukaj vprašal.

St235 ::

Zato ti pa govorim, da imej sabo oboje. Torej dokument s sliko, na podalgi katerega lahko preverijo, da si res ti. In pa potrdilo UE, da si dal osebno delat. Mogoče boš imel srečo, ni pa nujno.

Lahko pa seveda greš do celja in urediš osebno.

mihapc123 ::

Ok, hvala vsem za pomoč.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba dokumentov

Oddelek: Loža
309627 (8220) St235
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398052 (6005) St235
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715490 (13506) zavajon
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523834 (22268) matter

Več podobnih tem