» »

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli

1
2
3

St235 ::

Phantomeye je izjavil:

Še vedno me zanima odgovor za mojo situacijo


Preluknjana osebna je počečkan kos plastike, ki nima nikakršne uradne veljave.

amigo_no1 ::

Kot zanimivost naj povem, da je meni pretekli mesec referentka ob vložitvi vloge na novo OI staro preluknjala brez opozorila, s tem da je stara veljala še 1 mesec.Ajde, ne rečem da ti staro preluknjajo ob vročitvi nove (sem rekel da jo pridem iskat na UE), tako sem bil par dni brez veljavne OI.
Da jo je preluknjala sem opazil šele ko sem prišel po novo, drugače bi na licu mesta naredil štalo, kaj se grejo.
WTF, da gre luknjati veljavno OI ?!! Še povsod so me dosedaj opozorili/vprašali kaj lahko kdo naredi s staro bančno kartico ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

bluefish je izjavil:

Lej, preluknjana osebna izkaznica ni veljaven osebni dokument.


Preluknjana osebna je peace of shit

St235 ::

S tem ko si vložil zahtevo za novo osebno stara več ni veljavna. Preprosto ne sme priti do situacije, da ima ena oseba dva identična uradna dokumenta.

techfreak :) ::

St235 je izjavil:

S tem ko si vložil zahtevo za novo osebno stara več ni veljavna. Preprosto ne sme priti do situacije, da ima ena oseba dva identična uradna dokumenta.

Zakaj pa to ne naredijo ob prevzemu?

St235 ::

pojma nimam, kaj takšnega bi ti znali odgovoriti na UE. sklepam, da zato, ker je prevzem praviloma po pošti. V takšnem primeru bi ti imel dve veljavni osebni izkaznici. Oziroma bi potem brali temo, da je vse skupaj kr neki, ker bi nekdo dobil kazen ker ni primesel stare izkaznice na uničenje takoj ko je dobil novo.

bluefish ::

Poštar ob vročitvi? Ne bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

Ko daš zahtevo še nimaš nove OI oz dokler je ne dobiš v roke je niti zlorabiti ne moreš ?!

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Takoj ko novo dobiš (po pošti na primer pa lahko pride do zlorabe).

Poštar niti pod razno nima pravice uničit osebnega dokumenta.

amigo_no1 ::

Jaz sem izbral osebni prevzem na UE, tako da vse kar pišeš o poštarju in zlorabah odpade.
Tudi referentka nima kaj luknjati.

So prišli ljudje na UE zaradi X opravka, kjer so jih preluknjali osebne.
Izbrisani @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Hruške in jabolka.

Potekel ti je le osebni dokument, državljanstvo s tem nima veze.

St235 ::

amigo_no1 je izjavil:

Jaz sem izbral osebni prevzem na UE, tako da vse kar pišeš o poštarju in zlorabah odpade.
Tudi referentka nima kaj luknjati.

So prišli ljudje na UE zaradi X opravka, kjer so jih preluknjali osebne.
Izbrisani @ Wikipedia


Postopek kot je meni znano je da se osebni dokumnet ob zahtevku za novega uniči. Prosilcu pa se izda začesen dokument oziroma potrdilo. Zakaj pa v to zgodbo vlečeš izbrisane pa samo ti veš.

amigo_no1 ::

Meni niso izdali nobenega potrdila ali karkoli podobnega ! Niti omenili niso, kot da se ni nič zgodilo.
Nisem vedel da moram pri vsakem uradnem postopku gledati pod prste uradni osebi, da nebi počela kaj neumnega z mojimi dokumenti.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

bluefish je izjavil:

Lej, preluknjana osebna izkaznica ni veljaven osebni dokument.

A tisto vabilo na referendum pa je? k je gor itak samo ime in priimek in z izročitvijo tega listka ne rabiš kazat osebnega dokumenta. k pa clovek hoce pokazat samo da se vidi, da si ti ta oseba (ki vabila ni imela pri sebi pa ne?)

bluefish ::

Od kje ti to, da zadošča le tisti pildek?
Če se ne motim, je tudi na listku napisano, da je potreben osebni dokument.

Volivec glasuje osebno na volišču, na katerem je vpisan v volilni imenik.

Volivec najprej pove svoj priimek in rojstno ime, po potrebi pa tudi svoje prebivališče.

Predsednik ali član volilnega odbora ugotovi istovetnost volivca z osebnim dokumentom ali na drug način. Istovetnost se lahko ugotovi na podlagi vsakega osebnega dokumenta, ki izkazuje osebne podatke volivca.

Nato predsednik ali član volilnega odbora obkroži zaporedno številko pred imenom volivca v volilnem imeniku, volivec pa se podpiše v za to namenjen prostor v volilnem imeniku. Predsednik ali član volilnega odbora preveri, ali se je volivec podpisal na pravo mesto in mu izroči glasovnico. Volivcu se izroči glasovnica tudi, če se ne more ali noče podpisati. Če se ne more podpisati zaradi telesne hibe ali drugega razloga ali če se noče podpisati, volilni odbor to posebej označi v volilnem imeniku. Predsednik ali član volilnega odbora volivcu na njegovo zahtevo da pojasnilo o tehničnih vidikih glasovanja.

Če kdo pomotoma ni vpisan v volilni imenik, glasuje na podlagi potrdila pristojnega organa, da je vpisan kot volivec za območje volišča, na katerem želi glasovati. To se vpiše v zapisnik; potrdilo se priloži zapisniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Phantomeye ::

bluefish je izjavil:

Od kje ti to, da zadošča le tisti pildek?
Če se ne motim, je tudi na listku napisano, da je potreben osebni dokument.


Predsednik ali član volilnega odbora ugotovi istovetnost volivca z osebnim dokumentom ali na drug način. Istovetnost se lahko ugotovi na podlagi vsakega osebnega dokumenta, ki izkazuje osebne podatke volivca.


Samo neveljavna osebna je še vedno osebni dokument, na katerem so zapisani osebni podatki volilca. Če je preluknjana, so podatki na njej še vedno resnični...

zato ne razumem.

Drugace pri nas noben nikoli ne zahteva osebne. razen ce nimaš pildka.

bluefish ::

Phantomeye je izjavil:

Drugace pri nas noben nikoli ne zahteva osebne. razen ce nimaš pildka.
Potem kršijo zakon.

Kakorkoli, preluknjana osebna izkaznica je le kos plastike in ne osebni dokument.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

@nny ::

bluefish je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Drugace pri nas noben nikoli ne zahteva osebne. razen ce nimaš pildka.
Potem kršijo zakon.

Kakorkoli, preluknjana osebna izkaznica je le kos plastike in ne osebni dokument.


Po manjših selih se vsi poznajo. Kako je videti situacija: "Francelj, daj osebno, ob osmih greva na en pir k Micki, kot po navadi?"
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

s51as ::

Za mojo frajlo sem dal delat potni list ko je bila stara 6 mesecev. Zdaj bo kmalu stara 3 leta in zadnič ko smo šli čez mejo, je carinik ravno njen potni list natančno pregledal nekaj tipkal v računalnik, jo šel pogledat... Tako da, ravno brezveze gotovo ni. Verjetno pa bi bilo res bolje, če bi bil za otroke nek drugačen potni list, ki bi mmu vsake 6 mesecev lahko dodal sliko ali kaj podobnega...
It's just me myself and I

bosmla ::

Ha ni ravno obvezno imet pri sebi ID dokumenta
3. člen 1 idstavek:
Osebno izkaznico ali drug uradni identifikacijski dokument, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje imetnikovo podobo in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, mora imeti državljan pri sebi, razen kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno, in ga na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled za preverjanje istovetnosti.


Pa tudi kazen je manjsa (ceprav je butasto - ce te lahko kaznujejo morajo vedat kdo si in ce to vedo kaj jim bo ID):
24. člen
(1) Z globo od 50 do 200 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki:
1. identifikacijskega dokumenta, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje pravo podobo imetnika in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, nima pri sebi ali ga noče dati na vpogled uradni osebi, ki je po zakonu za to pooblaščena (prvi odstavek 3. člena);

darkolord ::

ce te lahko kaznujejo morajo vedat kdo si in ce to vedo kaj jim bo ID
Na PP hitro ugotovijo, kdo si, če jim tega ne želiš povedati.

Pithlit ::

amigo_no1 je izjavil:

Ko daš zahtevo še nimaš nove OI oz dokler je ne dobiš v roke je niti zlorabiti ne moreš ?!

Meni so še vedno dali potrdilo. Tudi za vozniško. Pol pa se okol voziš z enim ogromnim (relativno) kartonom namesto une male plastike.

Drugač pa glede otrok in dokumentov. Se ti zna zgodit da ti v tujini 'zaplenijo' otroka brez dokumenta dokler nekako ne dokažeš da je otrok res tvoj. Toliko o temu kolk ma smisla da ima otrok en dokument. Porkafiks no... še za psa ali mačko moraš pasoš zrihtat!
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

bosmla je izjavil:

Ha ni ravno obvezno imet pri sebi ID dokumenta
3. člen 1 idstavek:
Osebno izkaznico ali drug uradni identifikacijski dokument, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje imetnikovo podobo in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, mora imeti državljan pri sebi, razen kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno, in ga na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled za preverjanje istovetnosti.


Pa tudi kazen je manjsa (ceprav je butasto - ce te lahko kaznujejo morajo vedat kdo si in ce to vedo kaj jim bo ID):
24. člen
(1) Z globo od 50 do 200 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki:
1. identifikacijskega dokumenta, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje pravo podobo imetnika in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, nima pri sebi ali ga noče dati na vpogled uradni osebi, ki je po zakonu za to pooblaščena (prvi odstavek 3. člena);


Ja manjša kazen je če dokumenta fizično nimaš pri sebi je pa izdan. Kazen 400-830€ se nanaša na to, da dokumenta sploh nimaš.

Kar se patiče pogoja nesmotrnosti pa se to predvsem nanaša na to, da te ne mroejo kaznovati na vrtu pred hišo, ali na cesti, če imaš dokument v trobi v prtljažnik in podobne situacije.

amigo_no1 ::

darkolord je izjavil:

ce te lahko kaznujejo morajo vedat kdo si in ce to vedo kaj jim bo ID
Na PP hitro ugotovijo, kdo si, če jim tega ne želiš povedati.

Nismo v Siriji.

darkolord ::

amigo_no1> Nismo v Siriji.

Ja, ravno zato.

bosmla ::

ce te lahko kaznujejo morajo vedat kdo si in ce to vedo kaj jim bo ID
Na PP hitro ugotovijo, kdo si, če jim tega ne želiš povedati.

Nisem rekel, da jim ne zelis povedat ampak, da (trenutno) ne mores pokazat... in te potem kaznujejo ceprav vedo kdo si samo zato ker dokumenta nimas pri sebi.


@ Lakotnik29 Zanima me ce je pogoj nesmotrnosti zakonsko dolocen? Ker ce ni je recimo lahko tudi nesmoterno, da bi vzel osebni dokument (celo "knjigo" recimo, da imas samo potni list) na sprehod v lahkih oblacilih (ali pa recimo jype na kolo), kjer lahko dezuje ali pa je prevroce - lahko pride do poskodbe kar je celo v nasprotju s skrbnim ravnanjem katero je tudi zapovedano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

St235 ::

pojem nesmoterno kot takšen ni definiran v zakonu ampak ga definira sodna praksa. V prvi fazi o tem presoja policist, končna odločitev pa je seveda odvisna od sodnika. Termin je nedefiniran ravno zato, ker je nemogoče rpedvidet vse situacije in bi lahko prišlo do absurdov pri kaznovanju kot je naprimer to, da dobiš kazen, ker imaš dokument v neposredni bližini v avtu ali hiši.

Po mojih informacijah so te kazni zelo redke. Ravno zgorja opisam primer pa IMO ne more past v definicijo nesmotrnosti, ker si z kolesom udeleženec v cestnem prometu in je tako lahko logično pričakuješ, da je večja verjetnost da boš v situaciji kjer bo potrebna legitimacija (prometni prekršek, kontrola prometa). Ko okopavaš njivo za hišo pa je ta verjetnost minimalna.

Osebna izkaznica je precej trpežna žival in jo vlaga bore malo gane. Ravno tako ni problem tudi na kolesu najt prostora za njo.

BigWhale ::

kr1ženska je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ravno zato je veljavnost dokuemnta samo 3 leto.

Se prsvi, otroku narediš izkznico recimo teden dni po rojstvu in z isto izkaznico, z isto sliko lahko otrok prečka mejo še čez 3leta? Če je tole smiselno sem ti jaz papež v rimu :))


Itak da je smiselno, to je zato, da se lahko dve al pa tri druzine zmenjo pa skupi samo eno osebno nardijo k si jo pol posojajo. Bolj ekolosko je tko, pa se prihranijo nekaj denarja.

bosmla ::

@Lakotnik29 hvala za razlago...
Osebna izkaznica je precej trpežna žival in jo vlaga bore malo gane. Ravno tako ni problem tudi na kolesu najt prostora za njo.

Jaz na primer je nimam imam pa potni list, ki je bolj obcutljiv in ima tudi zapisane zahteve po varovanju pred vlago in visoko temperaturo...

St235 ::

Tvoj problem. Zakon ti omogoča uporabo različnih dokumentov za identifikacijo, če ti ustrajaš pri najbolj občutljivem nekako ne moreš pričakovat, da bodo zakonodajo prilagodili tebi. Sploh v prometu se je nerealno sklicevat da ni smoterno sabo nosit osebnega dokumenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bosmla ::

Ja zakon mi omogoca in tudi zaracuna - zakaj bi po nepotrebnem placeval dva dokumenta?
V "prometu" si pa prakticno takoj ko zapustis hiso - nekako se mi zdi zalostno da smo prisli tako dalec, da je ID obvezen - sicer te nocem obtozevati ampak s taksnim pristopom kot ga imas se cez cas ne bomo nic pritozevali nad RFID cipi pod kozo...

St235 ::

saj ne rabiš. Zakon ti omogoča uporabo enega od naštetih dokumentov. Tvoja odločitev pa je katerega. In res smo policijska država če pričakujemo od voznikov da imajo sabo identifikacijski dokument.

BTW obvezen dokument ni slovenska pogruntavščina ampak ima osnove v direktivi ES in ima velika večina držav v EU podobno zakonodajo.

@nny ::

Lahko bi počasi začeli združevati to papirje, npr. osebna + vozniška + zdravstvena ali kaj podobnega.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

amigo_no1 ::

St235 je izjavil:

saj ne rabiš. Zakon ti omogoča uporabo enega od naštetih dokumentov. Tvoja odločitev pa je katerega. In res smo policijska država če pričakujemo od voznikov da imajo sabo identifikacijski dokument.

BTW obvezen dokument ni slovenska pogruntavščina ampak ima osnove v direktivi ES in ima velika večina držav v EU podobno zakonodajo.

Še dobro da UK ukinja rabo OI, ko si tako "pameten" z EU direktivami.

St235 ::

In kaj ima ukinjaje OI z tem, da moraš imet dokument za identifikacijo? Eno ne izključuje drugega.

Highlag ::

Meni se hecno zdi, da dokument preteče. Kaj bo nov drugačen? Podatki bodo še vedno vsi enaki. Zakaj nebi mogel stari veljat. Razumem, da država takole denar nabere samo vseeno.
Never trust a computer you can't throw out a window

Pithlit ::

bosmla je izjavil:

Ja zakon mi omogoca in tudi zaracuna - zakaj bi po nepotrebnem placeval dva dokumenta?

Meni se zdi, recimo, smešno da si izbereš daleč najdražjega in najbolj občutljivega. OI te stane 17EUR pa nekaj drobiža. Pasoš pa kolk?

Highlag je izjavil:

Meni se hecno zdi, da dokument preteče. Kaj bo nov drugačen? Podatki bodo še vedno vsi enaki. Zakaj nebi mogel stari veljat.

Vedno več podatkov se nahaja v pasoših. Tako da... ja, novi so drugačni in nimajo enakih podatkov. Osebne so pa format spremenile (no, pasoš tudi.... saj veš, ne sodi knjige po platnici).

Za nove pasoše sicer ne vem (ker ga nimam, mi osebna zadostuje) ampak stare se je dalo preprosto podaljšat z uradni zapisom vanje (do trikrat, če se ne motim). In to zastonj. Tako kot je zastonj vpis spremembe bivališča.
Life is as complicated as we make it...

bosmla ::

Pithlit Meni se zdi, recimo, smešno da ti lahko potujes npr v Indijo s plastiko za 17€ ;((.

Pithlit ::

Funny. Če potrebuješ potem potrebuješ. Če ne pa pač ne. Sori ampak zaenkrat nimam ne želje ne potrebe se premikat dosti izven EU. Na jogging nest pasoš mi pa tud na kraj pameti ne pade. Malenkost preveč pomemben dokument... pa tud dovolj cene drži da lahko mimogrede izgine.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Highlag je izjavil:

Meni se hecno zdi, da dokument preteče. Kaj bo nov drugačen? Podatki bodo še vedno vsi enaki. Zakaj nebi mogel stari veljat. Razumem, da država takole denar nabere samo vseeno.


Podatki nikakor niso enaki, če ne drugega se menja slika. Človek se v 10 letih lahko kar spremeni.

bosmla ::

Pithlit je izjavil:

Na jogging nest pasoš mi pa tud na kraj pameti ne pade. Malenkost preveč pomemben dokument... pa tud dovolj cene drži da lahko mimogrede izgine.

Lakotnik29 vidis to sem hotel - torej se je realno sklicevat da ni smoterno sabo nosit osebnega dokumenta ceprav si v prometu. Sploh ob pogoju, da smo policiji kupili drago opremo s katero lahko kar iz avtomobila hitro ugotovi ce si res Janez Kranjski kot sam trdis.
Edit: Pa se pu ZUP-u mora uradna oseba sama pridobit podatke, ki jih lahko in ne silit stranke naj jih sama ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

St235 ::

Seveda lahko, ampak ob enem te lahko tudi opelje na postajo in prdrži do ugotovitve identitete. In to vse zato, ker ti je po častjo nosit sabo izkaznico. Ob enem s tem rutinski 30s postopek sprmeniš v 5 minutnega, da o temu da poadtke lahko preverja zgolj na podlagi tvoje izjave, ne pa tudi veljavnega dokumenta ne govorimo.

Imam pa že rajši kos plastike sabo kot čip pod kožo, da bo lahko plicaj brez težav odčital kdo sem.

Še vedno pa to, da policist lahko ugotovi identiteto nekoga na podlagi računalniške baze ne pomeni, da je izpolnjen pogoj o smoternosti, kot ga nalaga zakon o osebni izkaznici.

Kaj točno ima pa ZUP veze pa res ne vem.

bosmla ::

Eh vcasih smo (narobe) mislili, da imamo drzavo zato, da nam je lazje, udobneje,.. oz., da poskrbi za "hisniska opravila" sedaj pa se vidi, da ima drzava nas, da lahko opravici svoj obstoj.

Pithlit ::

bosmla je izjavil:

torej se je realno sklicevat da ni smoterno sabo nosit osebnega dokumenta ceprav si v prometu.

U bistvu ne. Sam ti si misliš da je brezveze ker ti je škoda pasoša, za OI ti je pa odveč tistih par evrov.

bosmla je izjavil:

Eh vcasih smo (narobe) mislili, da imamo drzavo zato, da nam je lazje, udobneje,.. oz., da poskrbi za "hisniska opravila" sedaj pa se vidi, da ima drzava nas, da lahko opravici svoj obstoj.

To je podobno kot zgoraj. Ti si trmast, pol so pa vsi ostali krivi ko stopiš v drek.

Če se bojiš da se ti bo pasoš zmočil ga pač pustiš doma in uporabljaš osebno. Simpl. Moj stari pasoš je bil vedno zaklenjen doma, razen ko sem ga pač potrebovala. Nov bo tudi, ko si ga zrihtam.
Life is as complicated as we make it...

bosmla ::

Sveta preproscina :8)

St235 ::

Ne se sekirat, saj si sam že ugtovil, da boš slej kot prej fasal čip v rit. Potem se boš pa vsakič ko ti bo policaj prst noter porinil, da bo odčital tvojo identito lahko spomnil kako nadležno je blo včasih, ko si moral na kolesu sabo vlačit potni list.

Utk ::

St235 je izjavil:

Seveda lahko, ampak ob enem te lahko tudi opelje na postajo in prdrži do ugotovitve identitete. In to vse zato, ker ti je po častjo nosit sabo izkaznico. Ob enem s tem rutinski 30s postopek sprmeniš v 5 minutnega, da o temu da poadtke lahko preverja zgolj na podlagi tvoje izjave, ne pa tudi veljavnega dokumenta ne govorimo.

Imam pa že rajši kos plastike sabo kot čip pod kožo, da bo lahko plicaj brez težav odčital kdo sem.

Še vedno pa to, da policist lahko ugotovi identiteto nekoga na podlagi računalniške baze ne pomeni, da je izpolnjen pogoj o smoternosti, kot ga nalaga zakon o osebni izkaznici.

Policaja nima kaj brigat kdo sem, dokler ne naredim kakšnega prekrška. Glede na to, da je pri nas vsak prekršek od 50 evrov navzgor, si bi pa pač takrat lahko vzel 5 minut časa. Sej nima 300 eurov urne postavke.

St235 ::

right, policija torej nima pravice legitimirat posameznika dokler direktno ni zasačen pri prekršku?

Utk ::

Po trenutnem zakonu ima pravico, bi pa treba ta zakon nujno spremenit. Pa tudi če naredim nek mali prekršek, recimo nepravilno prečkanje ceste, kaj policaja briga kdo sem, če mu stisnem 30 evrov ali kolk že je kazen in grem.
Ampak to bi pomenilo, da živimo v svobodni državi, tega pa nočemo, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Furbo ::

@nny je izjavil:

bluefish je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Drugace pri nas noben nikoli ne zahteva osebne. razen ce nimaš pildka.
Potem kršijo zakon.

Kakorkoli, preluknjana osebna izkaznica je le kos plastike in ne osebni dokument.


Po manjših selih se vsi poznajo. Kako je videti situacija: "Francelj, daj osebno, ob osmih greva na en pir k Micki, kot po navadi?"


Predsednik ali član volilnega odbora ugotovi istovetnost volivca z osebnim dokumentom ali na drug način.


Meni (v manjšem kraju) še nikoli ni bilo treba pokazati osebne na volišču.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba dokumentov

Oddelek: Loža
309626 (8219) St235
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398052 (6005) St235
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715485 (13501) zavajon
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523831 (22265) matter

Več podobnih tem