» »

MNENJA o poškodbi

MNENJA o poškodbi

«
1
2

fl3shy ::

Pozdravljeni,

Danes sem opazil na svoji opel Astri, da ima na desni strani zadaj kar konkretne praske.
Avto vozim samo jaz zato lahko 100% trdim da tega jaz nisem naredil. Vem da bi moral vsakič, ko se v avto usedem iti okoli njega (ne delam tega jasno=)), tako da lahko samo ugibam kdaj ter kje se je to zgodilo, sam bi rekel pred službo na makadamskem parkirišču(zraven sedaj še nekaj kopljejo mislim da kanalizacijo).

Avto imam zavarovan POLNI KASKO, vendar želim da se to odpravi brez da jaz na računu kaj občutim. Če prav razumem se to lahko uveljavlja kot parkirišče (kjer odbitne franšize, ter ostalega ni??) .
Ker pa vem, da zavarovalnica naredi vse samo, da nebi bilo treba kriti škode me skrbi, da mi začnejo prbijat da sem sam to naredil in nevem kaj.

Zato me sedaj zanimajo vaša mnenja oz. komentarji na priložene slikice.





Meni zgleda kot da bi me nekaj zadelo oz. oplazilo.

Hvala za odgovore

LP
  • zaklenil: Mavrik ()

Aston_11 ::

Moral se boš zmisliti, da ti je neznano vozilo oplazilo avto na nekem konkretnem parkirišču, za katerega se prej prepričaš, da nima kamer gor.

solatko ::

Bolj mi izgledajo praske narejene s pedalom bicikla.
Delo krepa človeka

Sami ::

Avto odpelješ na cenitev, potem pa cenilec oceni za kakšno poškodbo gre.

Meni na triglavu niso nikoli komplicirali, sem že ene 5X uveljavil parking.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

fosil ::

Meni tudi tole ne zgleda kot nekaj kar bi naredil avto.
Morda res kolo, kot pravi solatko.
Tako je!

Aston_11 ::

Da bi bicikl take raze delal, je skoraj neverjetno. Če bi pedal, še, vendar so še tri znamenja naprej. Bicikl pa ima tudi krmilo, ki prvo prime avto. Na višini balance pa ni nič.

matonson ::

A je bil ta avto kdaj zaleten?

fl3shy ::

Ne zakaj? ni biu zaleten?

matonson ::

Mah ne vem. Sej nimam pojma o teh stvareh, ampak takole lepo postrgat barvo(ta velika praska) ni enostavno? Pa še vdrtina bi morala bit? Na slikah se slabo vidi. Zgleda tudi kot bi bilo pod barvo polno kita.možno tudi, da kvasim neumnosti:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

BorutK-73 ::

Tiste 3 majhne praske bi verjetno šle dol z polir pasto, za večjo bo pa potreben ličar.
Slikal si že, kasko imaš, temo na S-T imaš, ostane ti še samo zavarovalnica in potem ličar.

Furbo ::

Čudne praske, bolj je videti kot prenos barve.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Nekaj ga je sigurno oplazilo na parkirišu. Kaj to je, lahko samo ugibamo.

Vikking ::

BorutK-73 je izjavil:

Tiste 3 majhne praske bi verjetno šle dol z polir pasto, za večjo bo pa potreben ličar.
Slikal si že, kasko imaš, temo na S-T imaš, ostane ti še samo zavarovalnica in potem ličar.



Tole zgleda da je podrgnjeno do osnovne barve in nimaš kaj polirat. Polira se samo lak. Torej če praska predre lak do barve, se ne da več polirat, lahko v bistvu samo malenkost "zaobliš" robove s poliranjem da je manj opazna. Glede na velikost "ran" pa nimaš kaj sanjat, ampak samo na novo barvat.

Ja pa čist možno da so delavci vlekli kakšne cevi, material, pa je potegnu po avtu.

Če pa je prenos barve, potem se da to prav lepo odstranit, brez poškodb, z kvalitetnim čistilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

LJ4L ::

Verjetno ti je kdo kakšno cev ponesreči zabil v avto >:D Pojdi na zavarovalnico.
LP from LJ

Engineer_ ::

na zavarovalnico pojdi. Tole bi zelo težko sam naredil na kakšnem vogalu saj so vrata recimo spraskana tam kjer so že po defaultu malo bolj notr kot preostala karoserija. Če bi ga spraskal na vogalu bi bile praske na bolj izpostavljenih mestih.


srečno.

fl3shy ::

Hhhhhh

Biu na AS in že un k je sliku je reku kao da neve ce bo šlo na parkirisce. Da me poklicejo do konc tedna kaj komisija prav. Ko jim censored..... Ce bodo zakompliciral grem iz principa 15.4 na drugo zav. Tole bom pa popravu na lastne stroske pa je. Al kaj? Al se da še kaj narediti? Al se da to ksnega neodvisbega cenilca al pa kej. Kerda se odločajo kr na podlagi samo ene gnile slike? Eh in ta pleh. :pp

Engineer_ ::

dejstvo je da je edin koristen del zavarovalne police le odkup prve škode, kjer pač plačaš tisti 1% vrednsoti vozila, preostalo pa zavarovalnica.
Pri vseh drugih delih zavarovalnice hitro znajo kaj zavrnit.

posebno pri tvojem primeru, kjer brez težave lahko rečejo da si ga sam spraskal ko si prijel za kak vogal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

GGGGG ::

Ker je naslov teme "MNENJA o poškodbi" ti bom napisal mnenje. 4 majhe praske imaš na avtu. Big fakin dil. Kup pleha je, ne pa družinski član.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

Engineer_ ::

GGGGG je izjavil:

Ker je naslov teme "MNENJA o poškodbi" ti bom napisal mnenje. 4 majhe praske imaš na avtu. Big fakin dil. Kup pleha je, ne pa družinski član.

edit: typo


od večine narodov tako mislijo samo italijani, kjer je vsak drugi avto obtolčen (ker ne znajo vozit). Vsi drugi narodi na vozilo gledajo bistveno drugače ;)

Če pa se naokoli sprehajaš s strganimi hlačami in puloverjem pa ti izjavo oprostim. vendar potem imaš že druge težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

GGGGG ::

Če pod italjane šteješ še francoze, špance, nemce, američane (pa verjetno še koga), potem se strinjam.

Engineer_ ::

zakaj naštevaš narode, ki imajo urejene avte?
no razen špancev, ki so leni še bolj kot povprečni črnogorec. verjamem da imajo obtolčene avte.

če si sam zanikrn pač ne sili da so še vsi ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

GGGGG ::

Ti pa nisi dosti potoval, a ne? Ko se peljem skozi Nico vidim en nepoškodovan avto na 1000, če imam srečo.

Tale obsesija s plehom (in zanemarjanje vsega, kar se ne vidi na ven) je pretežno balkanska pogruntavščina.

BigWhale ::

"A mi lahk tele praske mal pobarvate, da ne bodo kej rjavelo?"
"Gospod, barvanje tega blatnika stane kaksnih 300 EUR."
"300 EUR, da en s penzlom mal pobarva?!!?"
"!?!?"
"Ja, ena kantica barve in copic."
"To pa ne stane nic, ampak bo grdo zgledal."
"Sej ga mam za vozit in ne za kazat drugim."
"Aja."

Moja zgodba.

Resno, kaj ste tko zlo obremenjeni, ce ima avto prasko ali dve? Ali pa triintrideset.

Engineer_ je izjavil:

če si sam zanikrn pač ne sili da so še vsi ostali.


Oprosti, tukaj ne gre za zanikrnost ampak za prioritete v zivljenju. Nekaterim nam avtomobili in to, da se lepo svetijo, niso prioriteta. Avto je v prvi vrsti prevozno sredstvo, katerega naloga je, da te prepelje iz tocke A v tocko B. Kako izgleda pleh zunaj pa s to funkcijo nima kaj dosti povezave. Ko bo pa avto tekmoval za Miss Universe, ga bomo pa ze uredili, ce se bomo prijavili na tekmovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Engineer_ ::

pač zanikrn človek si. Verjetno hodiš naokoli tudi s strganim puloverjem in ti gate gledajo ven iz hlač. Saj tam se gre tudi samo za prioritete, pulover te mora samo greti, ne pa da tudi lepo izgleda in da ni strgan. Aja, to pa ne gre tako? :)

GGGGG je izjavil:

Tale obsesija s plehom (in zanemarjanje vsega, kar se ne vidi na ven) je pretežno balkanska pogruntavščina.


nisi potoval dobesedno nič. Od avstrijske meje navzgor ne boš videl zjebanga vozila na cesti. Kaj šele v Združenem Kraljestvu, tam celo ne boš videl na cesti avta starejšega od 5 let.

Pravzaprav je zanikrnost glede vzdrževanja avta izključno stvar italije, jugoslavije, romunije in ostalih bednih dežel na tem območju. Drugo ljudje pač dajo nekaj na svoj izgled, namesto da drek pustijo glih tam kamor jim pade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Engineer_ ::

BigWhale je izjavil:

Oprosti, tukaj ne gre za zanikrnost ampak za prioritete v zivljenju. Nekaterim nam avtomobili in to, da se lepo svetijo, niso prioriteta. Avto je v prvi vrsti prevozno sredstvo, katerega naloga je, da te prepelje iz tocke A v tocko B. Kako izgleda pleh zunaj pa s to funkcijo nima kaj dosti povezave. Ko bo pa avto tekmoval za Miss Universe, ga bomo pa ze uredili, ce se bomo prijavili na tekmovanje.


zahtevam tudi da iz slo-techa odstranite temo kjer ljudje objavljajo slike spedenanih ohišij računalnika. Naloga računalnika je da obdela podatke, ne pa lepo izgleda pod mizo.

(ali pa še nisi skontal kako zabito izjavo si podal?)

Invictus ::

Engineer_ je izjavil:


nisi potoval dobesedno nič. Od avstrijske meje navzgor ne boš videl zjebanga vozila na cesti. Kaj šele v Združenem Kraljestvu, tam celo ne boš videl na cesti avta starejšega od 5 let.

V Združenem Kraljestvu imaš pa take klumpe, da vsaka slovenska vas zgleda kot razstavni salon v Ženevi ...

Takih krip, ki se tam vozijo, v Sloveniji sploh ni ... Bodo počasi čez kakih 5 let ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Engineer_ ::

ja, novi jaguarji, fordi, land roverji in vauxhalli (opli, če kak ne ve kako se imenuje oplova tovarna v UK) so klump proti slovenskim renaultom, daciam in fiatom...da peugeotov niti ne omenim haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Invictus ::

Poglej kaj se vozi na cestah ... Ne kaj proizvajajo ...

Jaguarjev ni prav veliko
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Engineer_ ::

sem gledal dosti let kaj se vozi ;)
Drugega kot to kar sem napisal gor na cesti ne vidiš nikoli.
Tisti majhen procent drugih avtov pa vozijo priseljenci.


zdej pa stfu in popravi avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

Engineer_ je izjavil:

ja, novi jaguarji, fordi, land roverji in vauxhalli (opli, če kak ne ve kako se imenuje oplova tovarna v UK) so klump proti slovenskim renaultom, daciam in fiatom...da peugeotov niti ne omenim haha.


še eden, ki je potoval samo s prstom po zemljevidu.

Invictus ::

Engineer_ je izjavil:

sem gledal dosti let kaj se vozi ;)
Drugega kot to kar sem napisal gor na cesti ne vidiš nikoli.
Tisti majhen procent drugih avtov pa vozijo priseljenci.


zdej pa stfu in popravi avto.

Ne vem kaj si gledal, ampak ko sem se sam zadnjič vozil po UK, bi bil sam z mojo 5 let škodo v top 5% dobrih avtov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Engineer_ ::

dej ne bodi pameten no

http://www.carmagazine.co.uk/News/Searc...

waw, po krizi se je dvignilo na povprečno starost 7 let
http://cars.aol.co.uk/2012/08/24/averag...



v glavnem point je da niso vsi narodi tako zanikrni da bi se okol vozili z rijastimi avti. omg, kak si lahk tak gnoj. kot povprečen romun O_o.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

BigWhale ::

Engineer_ je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Oprosti, tukaj ne gre za zanikrnost ampak za prioritete v zivljenju. Nekaterim nam avtomobili in to, da se lepo svetijo, niso prioriteta. Avto je v prvi vrsti prevozno sredstvo, katerega naloga je, da te prepelje iz tocke A v tocko B. Kako izgleda pleh zunaj pa s to funkcijo nima kaj dosti povezave. Ko bo pa avto tekmoval za Miss Universe, ga bomo pa ze uredili, ce se bomo prijavili na tekmovanje.


zahtevam tudi da iz slo-techa odstranite temo kjer ljudje objavljajo slike spedenanih ohišij računalnika. Naloga računalnika je da obdela podatke, ne pa lepo izgleda pod mizo.

(ali pa še nisi skontal kako zabito izjavo si podal?)


Zakaj bi jih bilo treba odstranit? Saj jih nihce ne prepoveduje.

Pretirano sekiranje zaradi kupa plocevine in celo napeljevanje h kriminalnim dejanjem (prevara zavarovalnice) je pa rahlo over the top.

S strganimi puloverji sicer ne hodim zunaj, ker ce so strgani, te v bistvu ne grejejo, hodim pa precejkrat v blatnih gumijastih skornjih. V stalo si ne nesem rezervnih cevljev, da bi jih imel potem tam za preobuvat. Majica, ce mi strli iz hlac? Ne vem, morda pa mi kdaj. Pa to se ne pomeni, da sem ne-urejen.

Najprej je pressure starsev, da morjo otroci hodit 'lepo urejeni', potem je peer pressure vrstnikov, ki narekujejo kaksne blagovne znamke se trenutno nosijo, na koncu je pa peer pressure 'odraslih', ki narekujejo, da je avto s tremi praskami zanikrn in da mora biti trava pokosena na dva cm, drugace je vrt neurejen. Kar se pa RES ne spodobi.

St235 ::

Engineer_ je izjavil:

dej ne bodi pameten no

http://www.carmagazine.co.uk/News/Searc...

waw, po krizi se je dvignilo na povprečno starost 7 let
http://cars.aol.co.uk/2012/08/24/averag...



v glavnem point je da niso vsi narodi tako zanikrni da bi se okol vozili z rijastimi avti. omg, kak si lahk tak gnoj. kot povprečen romun O_o.


kdo pa govori o starosti avtomobila? Ravno tako famozni jaguarji in landroverji predstavljajo zanemarljiv delež vozil. Večino sestavljajo fordi, VW in opli. Diskutirat ali je to bistveno boljši vozni park od VW, peugeot, renault, ki prevladuje v Sloveniji je pomilovanja vredno.

Govora je o temu, da se velika večina Evropejcev ne sekira zato, če ima avto kje kako prasko in ne daje pol avta barvat vsakič, ko jim kamenček prileti v haubo. Tako da stare avte, rjo in podobne nebuloze si ti privlekel v debato.

Engineer_ ::

nope, biti romun in se vozit s spraskanim avtom, ker je avto samo prevozno sredstvo, ste v debato privlekli vi.

Če nimate teh 100 eur za popravit avta ste malo zgrešili poklic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

Moj avto se zato, ker ima prasko na odbijaču nič slabše ne vozi kot sosedov, ki ga dvakrat na teden polira. Od kje si ti tukaj prišel do starih avtov, rje in romunov pa veš samo ti.

kriko07 ::

Moj golf 4 ima kar nekaj prask in mislim da ga sploh nebom dal avtoličarju,ker se skoraj ne splača..

St235 ::

splača se skoraj zagotovo ne (razen če gre za takšne raze, da bi dejansko avto lahko začel rjavet), vprašanje je samo ali tvoj ego lahko prenese praske ali ne.

BigWhale ::

Tle ne gre za ego, tle gre za zanikrnost in urejenost. ;>

Engineer_ ::

kriko07 je izjavil:

Moj golf 4 ima kar nekaj prask in mislim da ga sploh nebom dal avtoličarju,ker se skoraj ne splača..


zakaj bi gledal na to iz vidika ali se splača ali ne? na to gledaš iz vidika v kakšnem dvoru ali hlevu bi se rad vozil naokoli.

Sicer pa smo že davno tega ugotovili da slo-techovci najbolj zanikrno skrbijo za svoja prevozna sredstva, tako da takšna debata ne sodi sem.

Tu obstaja samo strast do usranih tipkovnic, urejenosti ljudje tu ne poznajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

in še vedno čakamo na pojasnilo v čem se kvaliteta življenje in vožnje spremeni zaradi prask kot ji vidimo na začetku teme. Ravno tako ne vidim popolnoma nobene povezave med tem kako vzdržuješ svoje vozilo, da služi primarni funkciji s tem, da trikrat na teden poliraš avto in pri ličarju vsake pol leta prebarvaš pol avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Engineer_ je izjavil:


zakaj bi gledal na to iz vidika ali se splača ali ne? na to gledaš iz vidika v kakšnem dvoru ali hlevu bi se rad vozil naokoli.

Sicer pa smo že davno tega ugotovili da slo-techovci najbolj zanikrno skrbijo za svoja prevozna sredstva, tako da takšna debata ne sodi sem.

Tu obstaja samo strast do usranih tipkovnic, urejenosti ljudje tu ne poznajo

Zato ker ličar ni zastonj ...

Avto je pa samo prevozno sredstvo iz kraja A v kraj B.

A obstaja kak nov zakon da moramo biti ljudje urejeni? Zaenkrat meni zadostuje da sem stručko na svojem področju. Se bolj obnese kot pa da pridem v obleki v službo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

BigWhale je izjavil:

Resno, kaj ste tko zlo obremenjeni, ce ima avto prasko ali dve? Ali pa triintrideset.

Zato ker ga imajo verjetno namen prodat. V stilu s slovensko tradicijo kot: nikoli butnjen, z zelo malo kilometri, nekadilski... in zato seveda precenjen.

Ne vem... ene pač prioritete jebejo. Sej ponavadi se to v glavi porihta ko pride družina okol vogla pa mulci pogruntajo da je bolj važno met hrano na mizi, pa plačane račune, pa toplo bajto... kot pa to da je avto u nulo zrihtan.

Sej jaz se tudi sekiram za vsako prasko. Ampak ko se pol spomnem kolk je tamala vesela ko jo vozim okol po avstriji, italiji in sloveniji na razna tekmovanja, pa ko ji lahko zrihtam kak lep izlet, pa ko lahko doma kovača na mizi spuca... tiste praske nekako zbledijo. Važno da ne rjavi... pa da prepelje od A do B in nazaj do A. No je še ene par zahtev, ampak to da se avto šajna na cesti ni ena izmed njih.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Zato ker ga imajo verjetno namen prodat. V stilu s slovensko tradicijo kot: nikoli butnjen, z zelo malo kilometri, nekadilski... in zato seveda precenjen.


In potem mu vsak Mujo z merilcem laka zbija ceno, češ da ta avto je bil pa totalka saj je očitno da je bil že 10x barvan.

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

A obstaja kak nov zakon da moramo biti ljudje urejeni?

On ne pravi da moramo bit ljudje urejeni. On pravi da morajo avti zgledat kot novi (ne glede na starost, ali pa kako ter za kaj se uporabljajo). Po njegovem je to pač edino merilo urejenosti človeka (jebeš 'podstrešje').

Lakotnik: a misliš da take ljudi to briga? Saj bo itak prej ali slej prišel mimo mujo ki bo nasedel. Zakaj pa se večina takih avtov prodaja po leto ali več (ampak prodajo pa se!)?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

vilser ::

So ljudje, ki so obsedeni z avtom kot recimo moj foter. On ga skoz pulira, glanca, boža itd. Neguje ga kot otroka. Njegov avto vozim včasih tudi jaz, in če sam eno majhno praskico narediš, naredi celo pizdarijo kot, da je avto živo bitje.

Pa toliko vlaga v avto, da ne moreš verjet. Kupuje sam močne mašine. Avto ni vreden toliko dnarja.

Jaz pravim, da je pri njemu na prvem mestu avto, in pol sva jaz (sin), pa moja sestra in najina mama.

Osebno zame je avto prevozno sredstvo in čist nič drugega. Je velik bolj pomembnih stvari na svetu kot pa avto.

Lp.

St235 ::

fora je v tem da vsak ima nekaj. Nekdo pač polira pleh vsako soboto in letno skešira par 100€ za popravilo pikic od kamečkov, drug spet vrže nehumane količine denarja v ledice, barvasto vodo in pleksi, da se računalnik sveti kot novoletna jelka, četrti vsaj toliko skuri v obliki nikotinskih palčk... Pač vsako tele ma svoje vesele. Problem rata ko si folk začne domišljat, da je njihov življenjski slog edin pravilen in so vsi okoli njih kar naenkrat romuni, razcapanci in kaj si ga vedi še vse zato, ker ne delijo enakih blodenj.

Pithlit ::

St235 je izjavil:

fora je v tem da vsak ima nekaj. ... ... Pač vsako tele ma svoje vesele.

Saj imaš popolnoma prav... si mi pa kljub tem dal malo misliti kaj za hudiča je pa moje 'vesele'. Mogoče to da se bom pretrgala zato da bodo ljudje (no, moji dve dekleti...) okoli mene imeli tisto česar jaz nikoli nisem imela - družino? A to velja ali je preveč generično/osladno?
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

če igram hudičevega advokata:

kaj je večja blodnja: Da egoistično drgneš kup svojega pleha ali da se zavestno odpoveduješ lastnemu užitku za nekoga tretjega? :)

Pithlit ::

Brez skrbi... svojim užitkom (in potrebam) se ne odpovedujem. Mi je pač jasno da lahko le s tem, da so te potrebe (in užitki) zadovoljene, svoji družini nudim svoj maksimum.

Pomaga pa seveda to, da imamo zelo podobno mišljenje... drugače verjetno niti ne bi bili skupaj.

Je pa res da sem imela ne tako dolgo nazaj drugačno mišljenje.
Life is as complicated as we make it...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto majhna škoda na parkirišču, cenilec pa komplicira (polica Triglav, LJ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313365 (7173) LeQuack
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35570122 (42664) imagodei
»

Se splača popravljat karoserijo?

Oddelek: Na cesti
305669 (4305) Olórin
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525315 (20217) theBill
»

Na parkirišču ti "sosednji" avto zbije avto z odprianjem vrat-kaj narediti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12631997 (27854) iso2000

Več podobnih tem