» »

Xbox One bo dobil daljinca

Xbox One bo dobil daljinca

The Verge - Ko so pri Microsoftu predstavili Xbox One, so bili izredno navdušeni nad njegovo sposobnostjo stalnega poslušanja ter dodatnimi možnostmi, ki jih ponuja Kinect. Obenem pri Microsoftu želijo, da bi konzola zamenjala običajne set-top-boxe, s čimer bo mogoče hitro menjati med igro in televizijskim programom, iskati oddaje, serije oz. filme po sporedu, nastavljati opozorila, itd. A naprednim zmožnostim navkljub je navigacija z glasovnimi ukazi in kretnjami po televizijskem vmesniku vseeno morda nekoliko nerodna. Za rešitev tega problema Microsoft pripravlja rešitev.

Po vzoru Xbox 360 bo na voljo daljinski upravljalnik, tokrat nekoliko bolj kompaktnih mer, ki bo pomagal pri upravljanju s konzolo predvsem v medijskih okoljih, torej pri spremljanju televizijskega programa oz. predvajanju glasbenih in video vsebin s spleta in z lokalne mreže. Za lažjo uporabo v temi ima daljinec osvetljene gumbe, ki se s pomočjo pospeškomera vklopijo šele, ko uporabnik daljinec premakne. Dobrodošla je novica, da bo z Xboxovim daljincem mogoče upravljati glasnost drugih naprav, saj bo konzola nato s svojim infrardečim oddajnikom televizorju oz. zvočnemu sprejemniku sporočila, da uporabnik želi spremeniti glasnost.

Daljinec bo na voljo po celem svetu (kjer je na voljo Xbox One) v marcu, kjer bo cena v ZDA predvidoma znašala 25 dolarjev (v Evropi torej najverjetneje 25 evrov).

38 komentarjev

LJ4L ::

Še ena stvar, s katero poskuša MS popraviti svoj fail...
LP from LJ

FlyingBee ::

sploh mi ni jasno, zakaj s konzolami ne dajo še vse kar lahko s TV-jem delaš, itak so na sprejemnike priljuče, večina jih je dumbTV-jev in bi pamet še kako koristila ...namesto družinskih PC-jev

LJ4L ::

Prodaja PCjev bi padla. Bad for MS...
LP from LJ

legice ::

če bi takšen bil univerzalen daljinec, bi ga kupu zase :D
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

PrimozR ::

Saj mogoče bo pa delal s HTPC-ji, npr. z XBMC-jem. Škoda da nikjer ne piše, če je zadeva IR.

Gregor P ::

... a se bo dal predvajat xvid-e (oz. sodobne zadeve x264 ipd.):D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

RejZoR ::

Še mal pa bojo ponovno odkrili napravo, ki ji sicer rečemo TV.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Formula 1 ::

Ali pa če bi začel v nove WP telefone ugrajevat IR senzor.

siniša ::

Kaj pa poraba energija boxa in xobxa? :)

Gregor P ::

Formula 1 je izjavil:

Ali pa če bi začel v nove WP telefone ugrajevat IR senzor.

Ali pa če imamo eni stare in to počnemo že ves čas8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

T-h-o-r ::

bo dobil daljincA
jebemo sto
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

antonija ::

Formula 1 je izjavil:

Ali pa če bi začel v nove WP telefone ugrajevat IR senzor.
Kaj ti pa IR senzor pomaga pri kontroliranju TVja?

Drugace pa obstaja ze kar nekaj daljincev z IR blasterji (tudi RF daljinci z IR blasterji), kjer se lahko vso periferijo skrije po omarah in upravlja iz kavca. Ce je daljinec RF se pa izognes se "a prosim premaknes svojo rit ker ne morem zvisat glasnosti na TVju" problemom.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roli ::

Logitech ima Harmony Smart Remote:
http://www.logitech.com/en-us/product/h...

Sam osebno sicer nebi kupil nič iz Harmony serije pa če mi plačajo. Pa ne zaradi samega daljinca - ki je čisto konkreten ampak zaradi sfotwera za upravljanje. Sam imam sicer enega iz 300 serije (ali je celo model 300 - ne spomnim se), ki je sicer low-end ampak software je pa enak čez vse serije. Vse skupaj deluje v browserju (kar je ok) ampak uporablja Silverlight (kar ni ok). Stvar je počasna in se rada sesuje ampak to niti ni problem. Problem je popolna neintuitivnost vmesnika, ki je tako pregleden kot labirint.
http://www.r00li.com

antonija ::

Software za harmony zalaufas enkrat in potem samo se ce kaj dodajas, odvzemas, spreminjas.

Ce ti pa harmony ni vsec si pa lahko na ebayu kupis URC daljinec in na travnikih poisces software za programiranje. Tam je pa super pregleden software, podpira celo nekaj logike, ampak bos pa pisal kodo kaj naj dela daljinec, ne bo klikanje skupaj kot pri logitechu. Aja, pa daljinci so dragi ko prasica, zato pac potrpis logitechov storast vmesnik za setup ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Jaz imam Harmony 900. Pure awesomeness. Software je čez vse serije podobno štorast, ampak po 5 minut dela ti je vse jasno in gre. Poklikaš kaj bi rad, namesto da bi pisal kodo, kaj še hočeš lepšega.

roli ::

Verjetno bi hitreje ukucal vse kode not kot pa definiral kaj naj ta hudič od Logitecha dela. Poleg tega je pa tudi daljinec počasen ko sam hudič. Včasih, ko hočem oponašat Apple remote tiščim gumb nekaj časa (in se po meniju sprehaja, ko stara mama) in ko gumb spustim še kar nekaj časa nadaljuje, kot da imam gumb še kar pritisnjen.

Pri softweru me pa najbolj moti, da ni mogoče definirat katero napravo želim dat na kater gumb (ampak sam izbere SAT/DVD/TV/VCR). In če kako napravo odstranim ali dodam vse skupaj spet premeče okoli po svoje. Plus te akcije, ki naj bi jih izvajal so zelo omejene in ni mogoče ravno natančno definirati kaj naj dela.
http://www.r00li.com

antonija ::

A-a, ne ukucal kode not. URC daljinec je treba sprogramirat, old school. Ima svoj programski jezik s svojo sintaxo (verjetno klon od kaksnega zannega jezika z nekaj posebnostmi). Ne gre za 4-mestne kode, gre za kodo ;)

Pri harmonyju si pa itak nastavis s kasnimi presldki posilja signale do naprav, ker TV se priziga X sekund, zvocniki Y sekund, settopbox Z sekund, itd.

Glede izbire naprav si pa v actionih nastimaj kaj dela katera naprava. Ravno to je poanta, da daljinec ve katera naprava rihta jakost zvoka, katera preklaplja programe, itd. Ce bi pa rad vsako napravo upravljal posebaj old-school, potem pa logitech ni zate, ker ti ubistvu hoces samo klasicne daljince zdruzit v enega. Za to si pa nabavi enega od univerzalnih dumb daljincev in bo delal tocno to kar hoces: z gumbom izberes napravo, potem pa rocno stimas vse parametre.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mavrik ::

nekikr je izjavil:

Jaz imam Harmony 900. Pure awesomeness. Software je čez vse serije podobno štorast, ampak po 5 minut dela ti je vse jasno in gre. Poklikaš kaj bi rad, namesto da bi pisal kodo, kaj še hočeš lepšega.


Heh, jaz pa imam Harmony Smart Control, ki je verjetno eden najboljših nakupov, ki sem jih naredil. Majhen in preprosti daljinec (celo manj gumbov ima kot daljinec od receiverja ali TVJa :D), ki je dovolj pameten, da mi zna cel set naprav (vključno z Xboxem, PS3 in vsem ostalim) lepo v enem kosu preklopiti. Ne pa da moram vedno znova gruntat katere 3 naprave moram na kateri mode dat da lahko nekaj delam.
The truth is rarely pure and never simple.

nekikr ::

To kar si napisal zna praktično vsak Harmony remote...to je poanta Hamormony daljincev. Da klikneš "špilaj Xbox" pa sam preklopi zvočnike, TV vhod, video vhod itd. potem pa tapneš Glej TV in se vse samodejno preklopi na tisto kar se mora.

Pri softweru me pa najbolj moti, da ni mogoče definirat katero napravo želim dat na kater gumb

Ti pa očitno še nikdar nisi poizkusil Harmony programa, ker točno to lahko narediš precej enostavno.

roli ::

nekikr je izjavil:

To kar si napisal zna praktično vsak Harmony remote...to je poanta Hamormony daljincev. Da klikneš "špilaj Xbox" pa sam preklopi zvočnike, TV vhod, video vhod itd. potem pa tapneš Glej TV in se vse samodejno preklopi na tisto kar se mora.

Pri softweru me pa najbolj moti, da ni mogoče definirat katero napravo želim dat na kater gumb

Ti pa očitno še nikdar nisi poizkusil Harmony programa, ker točno to lahko narediš precej enostavno.

Please enlighten me. Ker kako ta hudič razmetuje gumbe za posamezne naprave se meni ne sanja in nikakor mi ne uspe najti opcije kjer bi to lahko definiral.

A-a, ne ukucal kode not. URC daljinec je treba sprogramirat, old school. Ima svoj programski jezik s svojo sintaxo (verjetno klon od kaksnega zannega jezika z nekaj posebnostmi). Ne gre za 4-mestne kode, gre za kodo ;)

Pri harmonyju si pa itak nastavis s kasnimi presldki posilja signale do naprav, ker TV se priziga X sekund, zvocniki Y sekund, settopbox Z sekund, itd.

Glede izbire naprav si pa v actionih nastimaj kaj dela katera naprava. Ravno to je poanta, da daljinec ve katera naprava rihta jakost zvoka, katera preklaplja programe, itd. Ce bi pa rad vsako napravo upravljal posebaj old-school, potem pa logitech ni zate, ker ti ubistvu hoces samo klasicne daljince zdruzit v enega. Za to si pa nabavi enega od univerzalnih dumb daljincev in bo delal tocno to kar hoces: z gumbom izberes napravo, potem pa rocno stimas vse parametre.

Prava koda? Toliko bolje. Sam ni mi čisto jasno o katerih URC daljincih potem govoriš.

In again... Ali sem jaz glup ali pa tega ne moreš nastavit nikjer. Sem ter tja ti mogoče vrže ven kako opcijo za delay nastavit ampak nikjer ni opcije za button delay.

Dejansko si želim te harmony super duper zadeve. Samo ne dela kot bi morala. Še AV receiverja mu ne uspe prižgat v avtomatski akciji medtem, ko ga z power buttonom lahko.
http://www.r00li.com

antonija ::

Malo trollanja: http://lmgtfy.com/?q=urc+remote&l=1

Drugace pa ustrezen model daljinca posices na ebayu (prodajajo nove), software za programiranje pa vecinoma dobis zdraven, drugace se ga pa najde na travnikih. Ciljas pa na residental products, MX serijo daljincev. Ce se malo razgledas po googlu bos hitro nasel forume kako zadeve sprogramirati, pa v cisto vsaki temi bos opazil vsaj enega "uradnega" URC programerja kako tezi folku da je moral placat 1000+ USD da je postal uradni programer, folk si pa kar sam nastima svoje daljince in jim ne more zaracunat 500EUD za pol dneva dela. >:D

Pri harmonyju pa v vsakem activityju nastimas katera naprava je "nosilec" za posamezno funkcijo.

Aja, pa harmony (razen ultimate) so IR daljinci, kar pomeni da moras se vedno imeti vidno linijo med daljincem in _vsemi_ napravami ki jih prizigas/upravljas, da ko pritisnes nek activity mora daljinec "videt" vse naprave do konca vseh ukazov ki jih poslje, itd. Ni ravno klikni-in-odlozi-na-kavc varianta (razen harmony ultimate ki je RF, IR signale po napravam posilja pripadajoci IR blaster).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roli ::

antonija je izjavil:

Malo trollanja: http://lmgtfy.com/?q=urc+remote&l=1

Drugace pa ustrezen model daljinca posices na ebayu (prodajajo nove), software za programiranje pa vecinoma dobis zdraven, drugace se ga pa najde na travnikih. Ciljas pa na residental products, MX serijo daljincev. Ce se malo razgledas po googlu bos hitro nasel forume kako zadeve sprogramirati, pa v cisto vsaki temi bos opazil vsaj enega "uradnega" URC programerja kako tezi folku da je moral placat 1000+ USD da je postal uradni programer, folk si pa kar sam nastima svoje daljince in jim ne more zaracunat 500EUD za pol dneva dela. >:D

Pri harmonyju pa v vsakem activityju nastimas katera naprava je "nosilec" za posamezno funkcijo.

Aja, pa harmony (razen ultimate) so IR daljinci, kar pomeni da moras se vedno imeti vidno linijo med daljincem in _vsemi_ napravami ki jih prizigas/upravljas, da ko pritisnes nek activity mora daljinec "videt" vse naprave do konca vseh ukazov ki jih poslje, itd. Ni ravno klikni-in-odlozi-na-kavc varianta (razen harmony ultimate ki je RF, IR signale po napravam posilja pripadajoci IR blaster).

A tile URC so pa malo drugačni. Ker, če po ebayu iščeš URC dobiš ponavadi zadeve od "One For All":
http://www.oneforall.com/
Zato mi ni bilo na začetku jasno kako in kaj, ker te pa se programira preko tipk in kod (dejansko tudi malo več kot samo koda naprave).

Pa zdi se mi, da mi je jasno zakaj je taka razlika med izkušnjami z softwareom. Mislim, da večina tukaj govori o Harmony software, ki je standalone app. Jaz pa govorim o myharmony.com. Standalone app z mojim daljincem menda ne dela. Ampak tam je videti precej več opcij in vsega kot preko tega obupnega web vmesnika.
http://www.r00li.com

nekikr ::

Kateri model pa imaš?

antonija: Harmony 900 ima tudi RF. Se ga da dobiti relativno poceni.

roli ::

Harmony 300. Eden izmed novejših (in tudi bolj oskubljenih očitno) Harmonyjev.
http://www.r00li.com

Tr0n ::

LJ4L je izjavil:

Še ena stvar, s katero poskuša MS popraviti svoj fail...

Daljinec jim pri tem ne bo kaj prida pomagal. :)

antonija ::

nekikr je izjavil:

antonija: Harmony 900 ima tudi RF. Se ga da dobiti relativno poceni.
900 v stacunah prakticno ni vec, ce pa je je pa drag ko hudic. Edino preko ebaya se ga da dobiti, ampak berem po netu da se lahko pojavijo tezave zaradi slamparije pri izdelavi (slabi spoji na PCBju) in potem verjetno nimas ravno garancije (ebay je le ebay).
Pa se po ceni sta si 900 in ultimate precej blizu. A pride RF hub in dva IR blasterja zdraven 900-ke, al je to vedno treba dokupit posebaj?

Mi je pa 900 bolj vsec kot ultimate, ker ima vec fizicnih gumbov in lahko brez da bi gledal daljinca naredis veliko vec, kot pa s touch screenom, kjer je skoraj vsakic treba pogledat na kateri del ekrana bos polozil prst.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mavrik ::

antonija je izjavil:


Mi je pa 900 bolj vsec kot ultimate, ker ima vec fizicnih gumbov in lahko brez da bi gledal daljinca naredis veliko vec, kot pa s touch screenom, kjer je skoraj vsakic treba pogledat na kateri del ekrana bos polozil prst.


Vidiš, meni pa gre lih to na živce, ker NOČEM miljona gumbov. Zato je tudi ta Microsoftov daljinec tako kul. Od harmonya jaz rabim gumbe ki so:

1.) Izbira activitya (Film, Chromecast, katera od konzol, PC)
2.) Glasnost
3.) OK, Back, 4 smeri.
4.) Morda kak pomožni gumb.

To je to. Nočem 150 gumbnega sranja, ko ga dobiš zraven TVja in vse ostalo. Zato je lih smart control daljinec bistveno boljši od grdih 900k (pa še baterija drži bistveno dlje). Kaj hočeš od daljinca je: "Jaz hočem igrati PS3" in se vklopijo vse naprave, ki jih za to rabim na pravem settingu.

Zato mi ni čist jasno zakaj bi se rolihandrej na vsak način rad ukvarjal z vsako posebej.
The truth is rarely pure and never simple.

nekikr ::

A pride RF hub in dva IR blasterja zdraven 900-ke, al je to vedno treba dokupit posebaj?

Pride zraven v škatli.

Mi je pa 900 bolj vsec kot ultimate, ker ima vec fizicnih gumbov in lahko brez da bi gledal daljinca naredis veliko vec, kot pa s touch screenom, kjer je skoraj vsakic treba pogledat na kateri del ekrana bos polozil prst.

Točno to.

Mavrik: saj točno to lahko imaš, pa četudi je ostalih 140 gumbov neuporabljenih. Če pa hočeš, jih pa lahko uporabiš po želji.

antonija ::


Za tiste ki imajo radi cim manj gumbov (in vsakic sproti gledajo kaj bojo pritisnili, ce ne gre za glasnost/menjavo programa).


Za tiste ki imajo raje fizicne gumbe.

Zivela izbira!!! Vsi srecni. 8-)

EDIT: Za tiste ki imajo RES radi fizicne gumbe:
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

LJ4L ::

Priporoča kdo kakšen daljinec, ki bi ga lahko uporabljali za PANASONIC VIERA LINK in CISCOV tv modem od telemacha? Uporabljali bi ga pa starejši - nič na touch in zelo simple.
LP from LJ

nekikr ::

Nekaj za 9,9€ iz Merkurja.

PrimozR ::

antonija je izjavil:


Za tiste ki imajo radi cim manj gumbov (in vsakic sproti gledajo kaj bojo pritisnili, ce ne gre za glasnost/menjavo programa).


Za tiste ki imajo raje fizicne gumbe.

Zivela izbira!!! Vsi srecni. 8-)

EDIT: Za tiste ki imajo RES radi fizicne gumbe:

Hja, razen pogosto uporabljanih gumbov tudi na navaden daljinec gledaš, kam pritisniti...

roli ::

Mavrik je izjavil:


Zato mi ni čist jasno zakaj bi se rolihandrej na vsak način rad ukvarjal z vsako posebej.

Se nebi. Sem pa v to primoran zaradi glupega Logijevega softwera kot sem že omenil.

Sicer pa, če kdo še ni videl - Logitech umika Harmony serijo izdelkov iz trga.
http://www.r00li.com

antonija ::

roli je izjavil:

Sicer pa, če kdo še ni videl - Logitech umika Harmony serijo izdelkov iz trga.
Lahko kaksen link za tole? Ker Harmony ultimate ni tako star, pa se mi zdi cudno da bi se umikalis trga, kjer imajo skoraj monopol (tudi ce trg ni najvecji v vesolju).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gregor P ::

Je to mišljena ta novica iz leta 2013?
Logitech Selling Harmony Division After 'Unacceptable' Q3 Results

... ker potem je že novejša iz leta 2013:
Logitech Decides To Retain Its Harmony Remote Division
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

antonija ::

Google news med zadnjimi "logitech harmony" novicami ne omenja nobene ukinitve harmony linije. Pa tudi ko je logitech "ukinil" squeezebox linijo, je samo spremneil ime. Se vedno se lahko kupi iste izdelke pod drugim imenom.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roli ::

Gregor P je izjavil:

Je to mišljena ta novica iz leta 2013?
Logitech Selling Harmony Division After 'Unacceptable' Q3 Results

... ker potem je že novejša iz leta 2013:
Logitech Decides To Retain Its Harmony Remote Division

Tole sem mislil ja. Nisem dobro pogledal. Ko sem šel na logitechovo stran ( http://www.logitech.com/en-roeu/home ) tam zgoraj ni bilo več Harmony in ostalih linij. In ko sem brskal okoli sem potem opazil tisto novico. Če spremeniš državo se pa pojavijo.

Sem se pa danes malo zabaval z Android Remote za XBMC. Enega Raspberryja imam priklopljenega na TV preko AV receiverja in sem se danes malo zabaval z tem. In tale remote preko HDMI-CEC prav lepo kontrolira glasnost receiverja. Mislim, da bo trg univerzalnih daljincev počasi propadel. Sploh, ko končno dobro poenotijo HDMI-CEC, da bo delal povsod kot je treba. Takrat boš lahko zagrabil svoj najljubši remote in kontroliral vse z enim daljincem. Da ne omenjamo kako je daljinec od kakega TVja (vsaj dva od Philipsa in Panasonica) oblikovno gledano precej boljši kot kak Harmony. Čeprav tist Harmony Smart Remote ne izgleda slabo.
http://www.r00li.com

antonija ::

Sploh, ko končno dobro poenotijo HDMI-CEC, da bo delal povsod kot je treba.
Ce jim uspe sforsirat standard ki se ga bojo vsi drzali, potem so dobre moznosti da univerzalnih daljincev ne bomo vec potrebovali. In to bi nas vse razveselilo. Ampak hudic s standardi je, da se morajo vsi strinjat da jih bojo uporbljali, to je pa najveckrat najvecji rpoblem: strinjanje :(

Meni pa Harmony ultimate zgleda prav cortkano...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347293829 (13543) filip007
»

Xbox One S prispe 2. avgusta

Oddelek: Novice / Konzole
104640 (3273) The Wiber
»

Tretja generacija Xboxa je... One?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
12038403 (31618) LuGi
»

Xbox One se bo moral redno povezovati na splet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
6221361 (18609) blackbfm

Več podobnih tem