» »

koliko računate za programe??

koliko računate za programe??

smash ::

zanima me koliko kaj računate za izdelavo programov....izdelal sem namreč nek program za nekega slo uvoznika ki izračunava določene stvari, vodi evidenco podjetij ter na koncu nudi izpis izracunov ter shranitev rezultatov v bazo....vsega skupaj je okoli 30 form v delphiju ...dela je bilo recimo za 1-2 meseca

zanima me približno koliko bi vi računali za tak primer ter kaj bi upoštevali pa še če mi lahko opišete kakšne vaše izkušnje z naročniki oz. kaj ste jim prodali in koliko zaračunali..

hvala lepa

NoUse4AName ::

jah izracunaj priblizno kolko ur si porabil za delo in po tem pomnozi s vrednostjo ure (od 1000 do recimo 3000?).

bobby ::

ti računaj recimo na licenco, al pa kokr se boste zmenil,... recmo 1 licenca ne vem,... recmo 30000,.. kaj pa vem,.. potem pa ta program ponujaš tud drugim podjetjem,... in tud tm računaš tok in tok na licenco,.. al pa kakorkol se bote zmenl. zdej več jih vbo mel tvoje programe, bolš bo glede trženja k naslednjim k boš ponudu program, lagko tud poveš kot podatek, kdo še uporablja ta program,.. več jih boš mel v ozadju, več jih boš lahko prodal ker s tem si višaš kredibilnost. je pa res, da boš moral pol bedet nad temi programi (morebitni hrošči).

to bi se dal dobr tržit,...!!! če boš enga obral za recmo 100000 potem ti on ne bo priporočal programa drugim ker je kao predrag pa hroščat al pa kakorkoli že,.. podjetniki so neverjetno povezani in sej veš kaj pravjo, pocen pa dobr,.. dobr glas seže v deveto vas,...


Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

smash ::

no jets sm en program tko prodal za okol 800.000 sit pa ne vem ali bi lahko se za vec ali je to bla previsoka cena?!? sm srecu nekaj ljudi, ki sem jim povedu za to, pa so bli zacudeni nad tako majhno ceno....zdej pa ne vem....rd bi zadevo zvisu pa nimam pojma na kolk, da ne bo zgledal prevec grdo kapitalistično:D

bobby ::

smash:a si ga prodal kar pomeni izvorno kodo in vse, torej intelektualne pravice??? al sam program brez izvorne kode??? če si komplet pa če je bil res dober oz koristen program, potem si ga prodal pod ceno, če pa sam program brez intelektualne pravice,brez izvorne kode,.. potem pa zlo dobr.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

smash ::

izvorno kodo mam jest in avtorske pravice tudi, vendar lohk ta uvoznik program razdeli ostalim obrtnikom, ki ga rabijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačna odprto-kodna POS Blagajna - mikroBLAGAJNA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10027876 (16396) japol
»

GPL/LGPL

Oddelek: Programska oprema
486560 (3734) čuhalev
»

Prodaja in zakodiranje programa

Oddelek: Programiranje
252328 (1431) yeti
»

Microsoft prodaja Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9610472 (7138) 'FireSTORM'
»

opensource = free??? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30312642 (10106) BigBoss

Več podobnih tem