» »

Ko ti davčna stopi na račun ...

Ko ti davčna stopi na račun ...

«
1
2

BorutO ::

Delal sem pri enem privatniku, ki mi ni plačal plače, borza mi ni dala socialne pomoči, ker sem imel kao preveliko plačo (na pogodbi) a kaj, ko plače dobil nisem? In tako sem imel 2 položnici za plačat obveznega zdravstvenega zavarovanja, kjer so mi svinje potem gor nabile na čez 100evrov! In kako pri pizdi materni naj zdaj plačam takšen znesek? Kaj naj grem oropat banko ali naj grem na kolenih prosit delodajalce, da me zaposlijo, ko pa vsi samo kradejo ali bo mogel priti kakšen hitler, da bo naredil red v tej gnili in zavoženi državi zaradi gnilih politikov?!

Kličem na davčno, tam mi začnejo razlagati vse drugo samo tisto ne, kaj me zanima ... me razpizdi pa mu začnem naštevati naj raje privatnike na tak način kaznujejo, ki nam nočejo plače dajati, ne pa tiste ki radi delamo, pa za to nismo plačani! Pa mi nekaj začne tam "Glejte gospod ..." ne ti meni gospod, če bi bil gospod, se tu s tebo nebi menil! Pa sem mu rekel, da bom plačal samo tisto, kolkor sem dolžan, tistih 100 evrov pa si naj sami plačajo! In tako bom naredil. Presneta država zavožena!

Aja, v petek pa so mi rekli da danes (v petek ob pol 1h popoldan sem to klical) več ne delajo, in naj pokličem v ponedeljek. Presnete golazni, še država jih plačuje, da jih lahko stol podpira pa še delati ne morejo 8 ur tako kot sem jaz mogel - sem delal vsak dan 12 ur in to tako, da mi je švic tekel in ne kapljal. Presnete golazni državne!

In potem se ljudje čudijo, da vedno več ljudi zapušča slovenijo ... ko bom imel možnost, takoj grem iz te zavožene države! Poštenemu državljanu bi pokradli zadnji cent, ki ga ima ... tiste lopove pa bodo še podpirali!

Se opravičujem, ampak sem zelo jezen na tak način, da se neka davčna igra z nekom, ki nima denarja, milijonarje pa pusti pri miru, saj bomo mi plačali njihove milijone z zadnjimi centi!

Blinder ::

v petek delajo manj, zato pa v sredah delajo več. Pa imajo še njihove interna opravila za počet, tudi če so zaprti za stranke imajo kaj delat. In če boš dobil plačo za opravljeno delo boš imel verjetno večjo plačo kot tisti javni uslužbenci.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Hayabusa ::

Obvezno zdravstveno zavarovanje kot brezposeln si urediš na csd http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanj... ,
zavod za zaposlovanje - mešaš denarno nadomestilo zavoda in denarno socialno pomoč:
http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitv...
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Si vložil tožbo na delovnem sodišče proti delodajalcu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Veron ::

Hayabusa, vse to se sliši ok, postek pa in oni, ampak kolko mi znano iz izkušenj drugih, tudi tam se marsikaj zatakne...

Tudi tujina ni vedno oblubljena dežela, je pa v nekaterih državah nekoliko bolje oz. znosnejše. Eden od kolegov, ki je imel recimo temu podobne težave, se je preselil v Nemčijo (Munchen) in sedaj po letu dni lahko reče, da "normalno diha". Dela v domu za ostarele (oskrba), ni glih sanjska služba, ampak je redno plačan in ob vseh stroških mu ostane še kar nekaj denarja, katerega pošilja staršem domov v Slo.

Vsekakor, če si pripravljen delat "skoraj kar koli" potem boš imel veliko več sreče v tujini (in seveda, če nimaš družine, ki potegne veliko za sabo).

mailer ::

Hayabusa je izjavil:

Si vložil tožbo na delovnem sodišče proti delodajalcu ?
Pa kakšno delovno sodišče? Bodi resen. Zadeve se vlečejo 5 let in več. Delodajlca obišči najprej v lepem tonu im mu daj 3 dni za nakazilo, če tega ne bo mu rok podaljšaj za 4 dni. Če tudi takrat ne bo odnesi eno zadevo iz firme (recimo tajnici monitor) če jo ima. Bo hitro videl, da je zadeva resna. Če pa z lepa ne gre pa povabi prijatelje na prijetno druženje. Bolje vandalizirati pokvarjene podjetnike kot pa infrastrukturo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

BorutO ::

In kaj bi pridobil s to tožbo? Moj ata je tožil na tak način privatnika s firme INOKS v prekmurju, kjer so mu na koncu rekli, da tistega denarja iz njega ne morejo dobiti, lahko pa ga samo kaznujejo, ker po zakonu ni plače dal, in tako ni dobi nič. Samo več skrbi si je naredil pa več stroškov.
Potem pa je rekel, da ga bo šel tožit privat. Potem pa mu je njegov odvetnik rekel, da se za 2000 evrov ne splača iti v tako tožbo, ker se tožba lahko zavleče in so potem stroški večji, kot je on dolžan.

Torej tožba odpade, ker so privatniki preveč zaščiteni. Meni je sicer dolžan 3.215 evrov (preračunano) ...

Veron: Poznam zelo veliko ljudi, ki so se izselili v tujino. Ena prijateljica, ki sem nekoč delal skupaj z njo na Optilu v ormožu, se je izselila v švico .. preko facebooka sva se pogovarjala in je rekla, da ima odlično službo in vse, in da živi kot lord. Dela pa v trgovini, plače ima 1900 evorv (midva sva delala tam za skoraj 600 evrov). pa vsi, ki so v tujini, pravijo, da se več nočejo za nič vrniti nazaj v slovenijo. Jaz bi tudi zelo rad šel, ker zelo dobro obvladam nemški in angleški jezik, pa tudi nobeno delo ni zame problem.

Problem je, da nimam podpore staršev, in si ne upam ravno sam iti v to, sam pa tudi nimam denarja. Ko pa ga že imam, pa je tisti jurja ali pa dva premalo, da bi prvi mesec prelezel v miru.

Hayabusa ::

Pa kakšno delovno sodišče? Bodi resen. Zadeve se vlečejo 5 let in več.

Potem lahko vsa sodišča zapremo saj so nepotreben strošek.
Wild West vabi.Greš za šerifa ?


OP
Lahko prideš na vrsto čez pet, a boš prišel in dobil vsaj nekaj Eur.
http://www.dp-rs.si/nc/si/splosno/cns/n...


Jaz bi tudi zelo rad šel, ker zelo dobro obvladam nemški in angleški jezik, pa tudi nobeno delo ni zame problem.

Če znaš nemško, go for it, kaj še delaš v tem bananistanu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mavrik ::

Če ne dvigneta nivoja nad pizdenje čez državo bo ta tema po hitrem postopku zaklenjena. PČ oddelek (ali ta forum) ni lih kanal za jamranje.

Debatiranje o avtorjevi situaciji in rešitvah ja. Debato o selitvi v tujino že imamo in sem ne spada. Debato o tem kak v sloveniji vse smrdi pa dajte prestaviti v vaš najbližji lokal.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BorutO ::

Ne pametuj ... občina ti to krije, če dobiš socialno pomoč.

Imam prvi avto in edini avto renault clio ... denar sem vložil v stanovanje ki sem si ga opremil, še kaj te zanima? Še hočeš kak dokaz v slikah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

mihec87 ::

OP
Lahko prideš na vrsto čez pet, a boš prišel in dobil vsaj nekaj Eur.
http://www.dp-rs.si/nc/si/splosno/cns/n...


Preveč čejev, mogoče, lahko...
Če bo v teh čez par let še kaj ostalo, vmes pa lahko da luft v usta..

Hayabusa ::

Kdaj si nazadnje pogledal obrazec "enotna vloga za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev" ?
http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanj...

MadMicka ::

Borut0, če delodajalca tožiš za 2.000 EUR, znašajo stroški ne glede na to, koliko časa zadeva traja, dobrih 400 EUR, od tega 110 EUR sodna taksa, pa odvetniški stroški dobrih 300 EUR, morda še sodni izvedenec, če je potreben, največkrat ni. Za denarno terjatev dobiš sodbo nekje v obdobju treh mesecev do 2 let. Ampak največkrat pri teh firmah, ki so črno na belem dolžne, dobiš sodbo v nekaj mesecih, saj takšna podjetja običajno na tožbo niti ne odgovorijo, če pa odgovorijo, se pa običajno zadeva uredi na mediaciji. Jasno, stroške potem terjaš od delodajalca, drugo pa je, če podjetje prej ne konča v stečaju.

Če nisi dobival plač, si lahko dal ti izredno odpoved in si bil tako upravičen do nadomestila na zavodu, potem pa še do denarne pomoči na CSD, odvisno od prejemkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

St235 ::

BorutO je izjavil:

Ne pametuj ... občina ti to krije, če dobiš socialno pomoč.

ne laži, socialna pomoč ni pogoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Hayabusa ::

Nekaj časa nazaj sem bral tovrstno zakonodajo, dejansko lahko 3 mesece delaš zastonj (aka ti delodajalec noče plačati čeprav bi moral), potem lahko daš odpoved in si upravičen do nadomestila iz zavoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Invictus ::

Če je ta tvoj privatnik s.p. ga toži, ker on odgovarja z vsem svojim premoženjem.

Se bo hitro premislil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutO ::

Podjetje ne obstaja več ... je bankrotiralo ... ampak njegova hiša še vedno stoji, kjer živi ...

St235 ::

Daj poglej si malo odvetniške tarife preden pametuješ. Kolk pa misliš, da pride ena takšna tožbo? Te stvari ima odvetnik spisane in vložene v par urah. Saj ne rabiš zagovora pred sodnikom in n evem kaj.


In tako sem imel 2 položnici za plačat obveznega zdravstvenega zavarovanja, kjer so mi svinje potem gor nabile na čez 100evrov!



Obvezno zdravstveno zavarovanje ti v primeru brezposelnosti krije občina. A si pravočasno poskrbel za to?

Obvezno zdravstveno zavarovanje te kot samoplačnika pride okrog 15 EUR. Dve položnici sta 30EUR. Kako si prišel na 100EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BorutO ::

St235 je izjavil:

Daj poglej si malo odvetniške tarife preden pametuješ. Kolk pa misliš, da pride ena takšna tožbo? Te stvari ima odvetnik spisane in vložene v par urah. Saj ne rabiš zagovora pred sodnikom in n evem kaj.


In tako sem imel 2 položnici za plačat obveznega zdravstvenega zavarovanja, kjer so mi svinje potem gor nabile na čez 100evrov!



Obvezno zdravstveno zavarovanje ti v primeru brezposelnosti krije občina. A si pravočasno poskrbel za to?

Obvezno zdravstveno zavarovanje te kot samoplačnika pride okrog 15 EUR. Dve položnici sta 30EUR. Kako si prišel na 100EUR?



Preberi si še enkrat prvi post ... Davnčna mi je nabila gor toliko. Za ta papir pa tistih par črk iz kartuše pa ne dam 100 eur.

Hayabusa ::

Kaj piše na papirjih od davčne ?

PaX_MaN ::

BorutO je izjavil:

Preberi si še enkrat prvi post ... Davnčna mi je nabila gor toliko. Za ta papir pa tistih par črk iz kartuše pa ne dam 100 eur.

Davčna ti je na položnici ki jo obračuna in ti jo pošlje ZZZS obračunala 100€?
Dafuq? aka nekaj si pomešal.

St235 ::

BorutO je izjavil:

St235 je izjavil:

Daj poglej si malo odvetniške tarife preden pametuješ. Kolk pa misliš, da pride ena takšna tožbo? Te stvari ima odvetnik spisane in vložene v par urah. Saj ne rabiš zagovora pred sodnikom in n evem kaj.


In tako sem imel 2 položnici za plačat obveznega zdravstvenega zavarovanja, kjer so mi svinje potem gor nabile na čez 100evrov!



Obvezno zdravstveno zavarovanje ti v primeru brezposelnosti krije občina. A si pravočasno poskrbel za to?

Obvezno zdravstveno zavarovanje te kot samoplačnika pride okrog 15 EUR. Dve položnici sta 30EUR. Kako si prišel na 100EUR?



Preberi si še enkrat prvi post ... Davnčna mi je nabila gor toliko. Za ta papir pa tistih par črk iz kartuše pa ne dam 100 eur.


Tukaj nekaj nakladaš.

Strošek računov je 30€, zamudne obresti so max 30€ pa še to če si jim kakih 8 let dolžan. Tako da do 100 še kar manjka.

Če si pa že dobil izvršbo je pa druga zgodba in bi o tem moral razmišljat prej. Pa tudi z izvršbo vret nisi na 100€, ampak pustimo to.

Ampak ja, smo razumel point, je pač kriva država za vse kar gre narobe.

Engineer_ ::

BorutO je izjavil:

Preberi si še enkrat prvi post ... Davnčna mi je nabila gor toliko. Za ta papir pa tistih par črk iz kartuše pa ne dam 100 eur.


o ja, pa boš dal. drugače ti bodo rubli. Plačaj, dokler še imaš čas. Pač to je moj nasvet. 100 eur je še precej malo. poglej kaj se je zgodilo s tistim kretenom, k ni plačal odvoza gnoja (ali greznice, nekaj takšnega) in so mu zaradi 80 eur rubili celo hišo potem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

in so mu zaradi 80 eur rubili celo hišo potem.


kak vir za tole?

Engineer_ ::

PaX_MaN je izjavil:

BorutO je izjavil:

Preberi si še enkrat prvi post ... Davnčna mi je nabila gor toliko. Za ta papir pa tistih par črk iz kartuše pa ne dam 100 eur.

Davčna ti je na položnici ki jo obračuna in ti jo pošlje ZZZS obračunala 100EUR?
Dafuq? aka nekaj si pomešal.


verjetno so mu zaračunali postopek, opomin, na banki kakšno reč itd itd itd. Se hitro nabere.

St235 je izjavil:

in so mu zaradi 80 eur rubili celo hišo potem.


kak vir za tole?


pa saj je bilo po novicah par tednov nonstop. še debata je bila na slo-techu.
https://slo-tech.com/forum/t510745/0
124 eur dolga je imel.


kot sem rekel, ne bodi car in plačaj dokler je samo 100 eur. Ja, vem da boli, vem da je grozno samo bo veliko bolj grozno če ti rubijo stavbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Invictus ::

60 EUR je strošek blokade računa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Engineer_ je izjavil:

pa saj je bilo po novicah par tednov nonstop. še debata je bila na slo-techu.
https://slo-tech.com/forum/t510745/0
124 eur dolga je imel.


Je Lakotnik ze v tisti temi napisal, pa vseeno C&P:

St235 je izjavil:

Če zadevo bereš kot zaradi 124€ dolga ob hišo, potem je katastrofa.

Če pa si vzameš pet minut in pogledaš, da gre tukaj za tri leta trajajoč postopek, ki ga je tožena stranka namenoma ignorirala in delovala po princupu **** je mi za ravila, men ne bo noben težil, da moram kaj plačat pa ti hitro postane jasno, da ne gre za 124€.

Osebno sem mnenja, da je višina dolga irelavantna gre za to, da red mora bit in če v treh letih ni tolk fer, da bi zadevo poravnal potem naj sam nosi posledice svoje lastne ignorance in neumnosti.

Je pa res, da vprašanje kako se bo to razrešilo, ko se bo v zgodbo vmešal varuh človekovih pravic in pod vprašanje posatvil smislenost dražbe in sorazmernost le te z nastalim dolgom.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Engineer_ ::

ja in oni so OPu dali račun, ki ga namerava ignorirat. svojo namero nam je celo jasno napisal. in zato mu pravim da naj plača, sicer mu lahko rubijo nepremičnino..potem pa nam bo pisal iz ulice. Tako kot zoran vaskršič. pa bo spet vse narobe.

ne gre to tako, žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Utk ::

60 evrov je cena, ne pa strošek.

Engineer_ ::

60 eur je cena, par eur so sodni stroški, par eur je opomin in si na njegovih 100 eurih no.

pokliči jih, še enkrat, tokrat bodi kulturen in se poizkusi zmeniti da plačaš po obrokih. Vsak mesec 50 eur morda, ali kaj takega, nevem. zmeni se. če se boš pizdil in kričal da ne boš plačal, TI BODO RUBILI. BREZ DEBATE...tako kot zdaj ti nočeš debatirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Hayabusa ::

60 eur potem banka zaračuna imetniku trrja, na katerega je durs poslal zahtevek za blokado.

BorutO ::

Engineer_ je izjavil:

BorutO je izjavil:

Preberi si še enkrat prvi post ... Davnčna mi je nabila gor toliko. Za ta papir pa tistih par črk iz kartuše pa ne dam 100 eur.


o ja, pa boš dal. drugače ti bodo rubli. Plačaj, dokler še imaš čas. Pač to je moj nasvet. 100 eur je še precej malo. poglej kaj se je zgodilo s tistim kretenom, k ni plačal odvoza gnoja (ali greznice, nekaj takšnega) in so mu zaradi 80 eur rubili celo hišo potem.

v mojem primeru nekdo pade ...

Blinder ::

sej, 60 za blokirat, 60 za odblokirat, 40 za prvi opomin, 40 za drugi opomin, 30 zha nakazilo, tako si banke vlečejo denar
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Engineer_ ::

Blinder je izjavil:

sej, 60 za blokirat, 60 za odblokirat, 40 za prvi opomin, 40 za drugi opomin, 30 zha nakazilo, tako si banke vlečejo denar


in denar zagotovo dobijo. Ne gre to tako, da boš rekel da boš plačal ali ne boš plačal. Banka _bo_ trgala iz računa, drugače bo račun blokiran. In blokiran bo toliko časa, dokler ne dobiš na račun dovolj sredstev, da ti bodo lahko trgali.

jeba v glavnem.

zmeni se, namesto da kričiš na njih. bo tako veliko bolje zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

Blinder je izjavil:

sej, 60 za blokirat, 60 za odblokirat, 40 za prvi opomin, 40 za drugi opomin, 30 zha nakazilo, tako si banke vlečejo denar


ne ga srat no...

Imaš glavnico 30 €

Potem imaš zakonsko predpisane zamudne obresti in stroške opominjanja. Pri čemer strošek opomina ne more presegat zakonskih zamudnih obresti. Torej če se vsa zadeva vleče že 5 let potem je tega za kakih 30€.

Če je bila podana izvršba pa je stroškov 24€. Torej skupaj MAX 84€ če zadeva traja že pet let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Engineer_ ::

nisi vračunal še blokade računa, ki ga zaračuna banka

BorutO je izjavil:


v mojem primeru nekdo pade ...


takšno govorjenje in mišljenje ti toplo odsvetujem, z grožnjami ne boš dosegel _ničesar_. Posebno, če boš grozil davčni. Ni država kriva, da ti tisti ni plačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Vikking ::

Men se tudi zdi da pri njegovi zgodi neki ne štima. Ker če si dobil plačilno listo, pa če že govorimo sasmo o tem da prispevki niso plačani.
Plačilna lista je uraden dokument in velja na sodišču.
Poleg tega pa lahko v primeru neplačavenaje prispevkov od delodajalca, lahko sam daš odpoved, pa še vedno potem prejemaš nadomestilo. (kako, kaj in kdaj se pozanimaš na zavodu).

Potem se jeziš za 100€ stroškov, medtem ko ti je delodajalec dolžan nekaj plač?
Upam da nisi poslušal kakšnega vaškega pametnjakoviča v baru, ko ti je razlagu če ne dviguješ pošte ti nič ne morejo in ne boš nič plačal.

Recordman ::

BorutO je izjavil:

In kaj bi pridobil s to tožbo? Moj ata je tožil na tak način privatnika s firme INOKS v prekmurju, kjer so mu na koncu rekli, da tistega denarja iz njega ne morejo dobiti, lahko pa ga samo kaznujejo, ker po zakonu ni plače dal, in tako ni dobi nič. Samo več skrbi si je naredil pa več stroškov.
Potem pa je rekel, da ga bo šel tožit privat. Potem pa mu je njegov odvetnik rekel, da se za 2000 evrov ne splača iti v tako tožbo, ker se tožba lahko zavleče in so potem stroški večji, kot je on dolžan.

Torej tožba odpade, ker so privatniki preveč zaščiteni. Meni je sicer dolžan 3.215 evrov (preračunano) ...


Zadeva je po novem precej lažja in učinkovitejša - obračun plače je sedaj izvršilna listina, na osnovi katere delavec lahko sproži postopek izvršbe (brez tožbe!). Sicer ima delodajalec možnost in čas za ugovor, ampak v roku par mesecev je zadeva izvedena. Problem je seveda, če podjetje na računu nima denarja ali če zaposleni nima pisnega obračuna plač.

mihec87 ::

BorutO je izjavil:

Podjetje ne obstaja več ... je bankrotiralo ... ampak njegova hiša še vedno stoji, kjer živi ...

Engineer_ ::

mihec87 je izjavil:

BorutO je izjavil:

Podjetje ne obstaja več ... je bankrotiralo ... ampak njegova hiša še vedno stoji, kjer živi ...


in na tej hiši je lahko že plomba zaradi dolga nekomu drugemu. o tem se mora prepričati prej, pred morebitno tožbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

mailer ::

Engineer_ je izjavil:

takšno govorjenje in mišljenje ti toplo odsvetujem, z grožnjami ne boš dosegel _ničesar_. Posebno, če boš grozil davčni. Ni država kriva, da ti tisti ni plačal.
Kdo drug je pa kriv da ni dobil plačila? Točno država je glavni krivec za neplačila. Zakaj? Ker nima ustreznih zakonov, če pa jih slučajno ima ker jih dosledno ne izvaja. Zanimivo, da se država usede in na silo izsili plačilo navadnega človeka, tudi preko trupel, če je treba, ne upa pa si za jajca prijet nekoga, ki ima s.p. ali kakšno drugo obliko podjetja?
Imaš pa prav, davčni ni treba grozit raje to nameni neplačniku, bo učinek večji.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Blinder ::

men za trgat 6 centov so trgali 2 eura provizije :D kot je rekel engineer, in denar zagotovo dobijo. Ne gre to tako, da boš rekel da boš plačal ali ne boš plačal. Banka _bo_ trgala iz računa, drugače bo račun blokiran. In blokiran bo toliko časa, dokler ne dobiš na račun dovolj sredstev, da ti bodo lahko trgali.

banka dobi proste roke pri teh rečeh. ima zeleno luč da ti nabije oderuške cene za svoje storitve, ti pa jim ne moreš nič.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Daniel ::

Davčna je kriva toliko, da ne naredi nobenega reda. Zgolj redno privija tiste, ki se ne vedo izogibat plačevanju davkov in bi iz njih iztisnila še zadnji cent, ki jim je ostal ostali mirno plavajo mimo in jih nihče ne sprašuje zakaj ne plačajo. Drugače pa, če pride rubežnik zaradi neplačanih prispevkov je tudi 150 EUR dodatka k dolgu.

Smurf ::

Tole je zdej ze bolj podobno gostilniski debati.

Drzava se cisto lepo usede tudi na racun sp-jevca. Je pa mozno, da ta spjevec nima nicesar vec in mu kaj vec ne more trgati (ampak tudi osebi, ne trgajo, ce nima nicesar).

mailer ::

Še vedno ima sp-jevec hišo, avtomobil,... Zarubi se mu premoženje v vrednosti neizplačanih plač pa adijo ne pa, da se tu kregamo kaj naj kdo od nas naredi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Engineer_ ::

mailer je izjavil:

Še vedno ima sp-jevec hišo, avtomobil,... Zarubi se mu premoženje v vrednosti neizplačanih plač pa adijo ne pa, da se tu kregamo kaj naj kdo od nas naredi.


tole je irelevantno. pomembno je le to, kaj lahko OP stori. in to je samo to, da plača račun. Istočasno lahko toži tistega, da naj mu plača, samo račun mora vseeno plačati.


(se pa strinjam da bi morali ureditev spremeniti, oziroma jo dejansko urediti. ker je neurejena. samo to ni važno, to pred sodnikom/rubežnikom/komerkoli ne bo igralo nobene vloge).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Smurf ::

mailer je izjavil:

Še vedno ima sp-jevec hišo, avtomobil,... Zarubi se mu premoženje v vrednosti neizplačanih plač pa adijo ne pa, da se tu kregamo kaj naj kdo od nas naredi.

Sp-jevc odgovarja s celotnim premozenjem tudi hiso in avtomobilom, ki se mu prav tako rubita.

[D]emon ::

Engineer_ je izjavil:

mihec87 je izjavil:

BorutO je izjavil:

Podjetje ne obstaja več ... je bankrotiralo ... ampak njegova hiša še vedno stoji, kjer živi ...


in na tej hiši je lahko že plomba zaradi dolga nekomu drugemu. o tem se mora prepričati prej, pred morebitno tožbo.


Ce je premozenje ze zaplombirano pac ni OP-jev problem. On lahko se vedno vlozi tozbo/zahtevek.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

St235 ::

In ta hiša lahko nima popolnoma nič z dolgovi podjetja (če gre za d.o.o.).

mailer je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

takšno govorjenje in mišljenje ti toplo odsvetujem, z grožnjami ne boš dosegel _ničesar_. Posebno, če boš grozil davčni. Ni država kriva, da ti tisti ni plačal.
Kdo drug je pa kriv da ni dobil plačila? Točno država je glavni krivec za neplačila. Zakaj? Ker nima ustreznih zakonov, če pa jih slučajno ima ker jih dosledno ne izvaja. Zanimivo, da se država usede in na silo izsili plačilo navadnega človeka, tudi preko trupel, če je treba, ne upa pa si za jajca prijet nekoga, ki ima s.p. ali kakšno drugo obliko podjetja?
Imaš pa prav, davčni ni treba grozit raje to nameni neplačniku, bo učinek večji.


in kako točno naj država to reši? Kako točno naj država odgovarja, če v obligacijskem razmerju ena stran ni izpolnila svojih obvez?

Vse kar država lahko zagotovi je okolje v katerem obstaja sistem izterjave. In neposredna izvršljivost plačilnih list to omogoča. Če pa podjetje nima sredstev za poplačat svoje dolgove pa jo ni razvite države na tem planetu, ki lahko karkoli naredi. Kako je že bilo tisto, če ni še vojska ne more vzet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GGGGG ::

Točno država je glavni krivec za neplačila. Zakaj? Ker nima ustreznih zakonov, če pa jih slučajno ima ker jih dosledno ne izvaja.


Ne bluzi. Gor so že lepo napisali kakšna pravna sredstva imaš na voljo. Med drugim tudi to, da lahko na podlagi plačilne liste sprožiš izvršbo, ki gre ponavadi skozi zelo hitro. Se mi je zgodilo, da je bil denar po oddani izvršbi pri meni že prej kot v 3 tednih.

Še vedno ima sp-jevec hišo, avtomobil,... Zarubi se mu premoženje v vrednosti neizplačanih plač pa adijo ne pa, da se tu kregamo kaj naj kdo od nas naredi.


Če ustrezno izpolniš obrazec za izvršbo, lahko privatniku poleg denarja na TRR rubijo premičnine in nepremičnine.

Nekateri ste res carji. Ne poznate zadeve niti od blizu, nimate se interesa izobraziti, nimate interesa poiskati pravne pomoči, nimate namena ukrepati in zaščititi svojih interesov ampak na koncu vseeno veste, da je država kriva za vse krivice tega sveta.

RockyS ::

Zakaj OP ne prilepi položnice oz. dopisa iz davčne?

P.S. Greš mu na dom, poveš da nimaš za jest in da rabiš denar, če ga nima vzameš njegov LCD, laptop, tablico in sprazniš hladilnik.

Pa naj te prijavi policiji, ki ti v tem primeru ne more nič.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834087 (1804) 2dark
»

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Problemi človeštva
1668225843 (152981) matjash
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523759 (17140) MajorM
»

Zemljevid: vsa podjetja, ki svojim zaposlenim ne plačujejo prispevkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12522615 (18457) GTX970
»

Protest obrtnikov! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18840226 (35658) BigWhale

Več podobnih tem