» »

Xbox One

Xbox One

««
25 / 27
»»

Sinaloa ::

Kekec je izjavil:

PS store?


Tako ja, zgoraj je tekla neka debata o podpori PS v SLO.

Gregex ::

Regije ni možno spreminjat, je treba ustvarit nov račun.

Ghost007 ::

ne, jih pa ima vecina dva ali vec racunov in igre igrajo na slo racunu, kupujejo pa na US/Canada sej so ze v osnovi novi naslovi vsej 16EUR cenejsi. 70EUR vs 60$. Akcije pa tudi imajo različne, kao bolj regiji usmerjene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Gregex ::

Hm ja, čeprav dolar svinjsko raste iz dneva v dan proti evru, do konca leta bi že znal biti 1:1 ffs.

stanliv ::

Večkrat sem že slišal, da računalnika ne bi smeli primerjati s konzolami, vendar menim, da je bolj smiseln in omogoča relativiziranje cen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: opeter ()

finkec ::

Je možno torrentat na Xboxu? Nekaj se je delalo nekaj časa nazaj je to kam prilezlo?

bart851 ::

Buggy ::

Ojla konzolasi!

Danes sem nabavil Xbox One S digital edition aka. "Dickless edition".

Vse ok in prav. Naredil en-us account na xbox live. V xbox accountu izbrana regija US z CA naslovom hotela. Dodan Paypal account.
Imama moznost kot kupec te verzije konzole dobiti upgrade Live gold accounta na ultimate (dobil zraven v paketu z en mesec) za 1$ za 3 mesece, pa ko zelim upgrade narediti javlja "Use a different way to pay" kao da ne stimajo regije placila in regije accounta. Sem preveril, kjer je bilo meni znano pa naj bi bilo povsod US. A je mogoce fora, da mi prepozna kreditno na paypalu al kje sem ga posral? Je to kaksna finta s temi 3 meseci in sem ze kaj zjebal s tem ko sem account creiral in claimal svojih 1 mesec gold?

Tnx za potencialno pomoc.

rdecaluc ::

Preberi si tole .

Jst mam pri sebi UK račun in bp plačujem s paypalom.
Est modus in rebus. ,typos

Buggy ::

rdecaluc je izjavil:

Preberi si tole .

Jst mam pri sebi UK račun in bp plačujem s paypalom.



...mi je potem uspelo urediti z UK regijo a zal prehitro, da bi videl tale hack. Tako da imam zdej upgrade samo za 4 mesece. Hvala vseeno.

Ghost007 ::

sej to verjetno ne deluje več. Drugače bi na IGN spet na veliko pisalo, kot zadnje par krat.

scipascapa ::

buggy: največji zajeb si naredil. pa še preplačal si ga 100%

Ghost007 ::

jaz sem pa na Nemčijo transferal account, ker z US pac ne gre ta gamepass ultimate narociti z nasim paypalom in kreditnimi.
Sem se ze pri prejsni 1$ akciji hudo namučil, do te mere, da sem račun napolnil za 3 leta US golda, preden sem ugotovil da ni variante usposobiti. Na sreco lahko vsej gold transferas z migracijo.
Povrhu tega so baje PUBG region lokali na servere, ceprav sem probal pognati ko je se bil US account, pa vseeno izgledalo kot EU client.

Buggy ::

No vidis, torej dejansko primerja billing adresso in zato US tudi meni ni sel, takoj ko sem sel na UK (EU) pa dela.

Kakorkoli pod crto. Nova konzola Xb1 SAD me je kostala 139€ s tremi igrami, za 42€ sem kupil se 12 mesecev golda (Cdkeys) in za 1€ teh 12 mesecev spremenil v 15 mesecev Ultimate! Poleg tega imam na sekundarnem racunu se 4 meseca ultimate, ki ga sedaj lepo koristim na PC-ju za Forza Horizont 4 :D

Zame cista zmaga tole in kot kaze akcija upgrade se traja. Za vec kot leto mi je pa neumnost vzeti, ker bo do februarja 2021 sigurno spet kaksna akcija ali pa se bom jaz konzole ze navelical in preigral kar bo zanimivega :D

Tale upgrade je bil junija pa sedaj zopet.

Buggy ::

Ce komu uspe po tem ko je naredil upgrade na ultimate claimat se Discord nitro zastonj, bo dobil se extra 3(2) meseca subscriptna...preberui spodaj, kdaj in kako pol preklices narocnino, da ti nic ne racunajo.

https://support.discordapp.com/hc/en-us...

Meni pravi, da moj market (UK) ni podprt ali pa mu moj subscription ni vsec?! Ce ti rata in imas cas, pa lahko naredis par dummy xbox live racunov, ki jih upgrade-as za 1EUR in dobis pri vsakem 3 mesece passa in jih nato vse stackas na en nov racun ter ga upgrade-as na ultimate...takorekoc free ultimate ;)

seveda detate to na lastno odgovornost :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Ghost007 ::

thx za info. Bom probal jutri. Danes se mi neda vec nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

scipascapa ::

w4nkst4 ::

kje najceneje fifa 20 digital?

finkec ::

A kdo kupuje igre v "drugih" regijah z gift cardi? To potem nimas igre na svojem primarnem acc. ali kako?

Buggy ::

Danes spedenal do konca se Kodija, tako da bom svojega Sandyja I7 z RX480, ki je bil priklopljen na projektor in 5.1 sound za movie ter kaksen spil v Steam big Picture poslal v pokoj. Xbox one S opravlja nalogo vec kot zadovoljivo.
Malo sem se zajebaval s shared folderji na 18.4 Kodiju. Naredil nov account na serverju samo za to. Share za Movie in Series potem pa na Kodiju enablal v Virtual servers SMB V2/V3 protokol. Na serverju popedenal pravice in vklopil samba V1. Stvar dela tako preko NFS kot preko SMB...zvok fenomenalen, pa je preko projektorja HDMI nazaj v surrond zvezan in dela 5.1 za salo.

Arzen28 ::

Jaz pa prodal vse skupaj in zaključil s igrami. :) srečno vsem gamerjem ;)

kitl76 ::

Kodi laufa super na Xbox-u. Ne rabiš nobenih dodatnih škatlic. Kolega sem komaj prepričal, da je kupil xbox one s namesto nove android škatle. Zdaj pa ne more prehvalit.

Buggy ::

Arzen28 je izjavil:

Jaz pa prodal vse skupaj in zaključil s igrami. :) srečno vsem gamerjem ;)


Ma kaksni gamerji, smo ze prestari...vozimo sam se simulacije ;)

Tale stvar je ultimativni media center. Mi je celo zal ker sem nov router kupil, ker tole lahko na zunanji disk tudi torrent fura.
XB1 z navezo enega W10 PC-ja je pomoje zmaga, ce se gres en konkreten man's cave :D

scipascapa ::

Kateri daljinec uporabljate potem za KODI v XBOX-u?

Buggy ::

Kaksen daljinec? Kodi(vcasih XBMC) prakticno izhaja iz Xboxa in je prilagojen na gamepad.

scipascapa ::

Aja tako potem kontrolirate.

kitl76 ::

Gamepad. Prestar za igranja LOL. Pri 43 letih igram redno na 43" monitorju je pa res da MP igre ne, ker sem ne odziven samo še dirkačine. SP pa vse ni da ni:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

sfaljk ::

Buggy je izjavil:

Danes spedenal do konca se Kodija, tako da bom svojega Sandyja I7 z RX480, ki je bil priklopljen na projektor in 5.1 sound za movie ter kaksen spil v Steam big Picture poslal v pokoj. Xbox one S opravlja nalogo vec kot zadovoljivo.
Malo sem se zajebaval s shared folderji na 18.4 Kodiju. Naredil nov account na serverju samo za to. Share za Movie in Series potem pa na Kodiju enablal v Virtual servers SMB V2/V3 protokol. Na serverju popedenal pravice in vklopil samba V1. Stvar dela tako preko NFS kot preko SMB...zvok fenomenalen, pa je preko projektorja HDMI nazaj v surrond zvezan in dela 5.1 za salo.


Jaz sem se s tem zajebaval kakšen mesec nazaj in mi ni ratalo usposobit. SMB sploh nimam, mi ne pokaze možnosti (na android boxu jo imam in jo uporabljam) . NFS pa mi pokaže tako mape kot fajle, vendar mi jih ne predvaja (samo odpre in takoj zapre). Enako mi z NFS naredi na android boxu. Googlal kot idiot in nič pametnega nagruntal.
Sherane fajle imam na QNAPovem NASu.
Sem obupal in naložil plex.

Če imaš idejo kje bi bilo lahko kaj narobe mi jo zaupaj.

w4nkst4 ::

kitl as biu ti slucajn "el hefe" na slobytes? :D

kitl76 ::

Ja.

Buggy ::

sfaljk je izjavil:

Buggy je izjavil:

Danes spedenal do konca se Kodija, tako da bom svojega Sandyja I7 z RX480, ki je bil priklopljen na projektor in 5.1 sound za movie ter kaksen spil v Steam big Picture poslal v pokoj. Xbox one S opravlja nalogo vec kot zadovoljivo.
Malo sem se zajebaval s shared folderji na 18.4 Kodiju. Naredil nov account na serverju samo za to. Share za Movie in Series potem pa na Kodiju enablal v Virtual servers SMB V2/V3 protokol. Na serverju popedenal pravice in vklopil samba V1. Stvar dela tako preko NFS kot preko SMB...zvok fenomenalen, pa je preko projektorja HDMI nazaj v surrond zvezan in dela 5.1 za salo.


Jaz sem se s tem zajebaval kakšen mesec nazaj in mi ni ratalo usposobit. SMB sploh nimam, mi ne pokaze možnosti (na android boxu jo imam in jo uporabljam) . NFS pa mi pokaže tako mape kot fajle, vendar mi jih ne predvaja (samo odpre in takoj zapre). Enako mi z NFS naredi na android boxu. Googlal kot idiot in nič pametnega nagruntal.
Sherane fajle imam na QNAPovem NASu.
Sem obupal in naložil plex.

Če imaš idejo kje bi bilo lahko kaj narobe mi jo zaupaj.



V nastavitvah Kodija na Xboxu poglej v Add-on -> My add-ons -> Virtual filesystems, ce imas sploh Samaba add-on enable, ker po default je na disable.
Ko bos to omogocil, se ti bo pod protokoli pojavila tudi SMB, kreiras pa seveda lokacijo tako da gres pod Add network location, izberes protokol SMB, vpises IP tvojega serverja, share in seveda username/password s katerim se prijavljas gor in si ga predhodno tudi ustvaril.

Ce dostopas iz drugih naprav bi moral tudi iz XBOX-a, ko mu omogocis SMB.
Za NFS pa sem jaz na Windows serverju uporabil kar to metodo z winnfs:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

srecno.

Buggy ::

Americani imajo na Cyber Monday spet noro dobro ponudbo...1 mesec Gold Live za 1$...se pravi za tri leta 36$ ki jih se z dodatnim dolarjem spremenis v Ultimate! Leo....ostali pa se lahko pod nosom obrisemo :D

https://www.techradar.com/cyber-monday/...

https://www.microsoft.com/en-us/p/xbox-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Ghost007 ::

zakaj americani. Ce sem pa to jaz naredil pred enim tednom za 1EUR in sem ravno kar pogledal na stran in je se vedno mozno. Moj orginalno US account sem nafilal z live za 3 leta in hotel spremeniti v Ultimate, pa zaradi slovenske kreditne karte in slovenskega paypala ni slo. Javlalo napačna regija. Zato sem celi account spremenil v nemškega in je uspešno plačal. Torej so tudi EU imeli in se imajo. Zastojn seveda to ni. Je le 180EUR liva ali kolko ze in ne ni 36€ kot ti mislis. :D

1m
$9.99/month
Original price was $9.99, current price $1.00
$1.00
90% off

3m
$24.99/quarterly
Save 40% with a yearly subscription

12m
$59.99/year
You're saving 40% with a yearly subscription

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Cveto ::

1EUR gre za en mesec. Za dlje je popust manjši. In kakor vem, ne gre nakladati kar tiste enomesečne enega na drugega.

Buggy ::

@Ghost007: ti si za 1$ samo nadgradil na Ultimate svoj Live gold pool, ki si ga predtem nafilal z Live Goldom, ne pa da si dobil 1 mesec Live Gold za 1$ (90% off iz 9.99$), kot je to sedaj ponudba.

@Cveto: Si to preprican da se mesecne ne dajo stackat? Ker 12 mesecna + 12 mesecna se lepo nadrajujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

sfaljk ::

Buggy je izjavil:

sfaljk je izjavil:

Buggy je izjavil:

Danes spedenal do konca se Kodija, tako da bom svojega Sandyja I7 z RX480, ki je bil priklopljen na projektor in 5.1 sound za movie ter kaksen spil v Steam big Picture poslal v pokoj. Xbox one S opravlja nalogo vec kot zadovoljivo.
Malo sem se zajebaval s shared folderji na 18.4 Kodiju. Naredil nov account na serverju samo za to. Share za Movie in Series potem pa na Kodiju enablal v Virtual servers SMB V2/V3 protokol. Na serverju popedenal pravice in vklopil samba V1. Stvar dela tako preko NFS kot preko SMB...zvok fenomenalen, pa je preko projektorja HDMI nazaj v surrond zvezan in dela 5.1 za salo.


Jaz sem se s tem zajebaval kakšen mesec nazaj in mi ni ratalo usposobit. SMB sploh nimam, mi ne pokaze možnosti (na android boxu jo imam in jo uporabljam) . NFS pa mi pokaže tako mape kot fajle, vendar mi jih ne predvaja (samo odpre in takoj zapre). Enako mi z NFS naredi na android boxu. Googlal kot idiot in nič pametnega nagruntal.
Sherane fajle imam na QNAPovem NASu.
Sem obupal in naložil plex.

Če imaš idejo kje bi bilo lahko kaj narobe mi jo zaupaj.



V nastavitvah Kodija na Xboxu poglej v Add-on -> My add-ons -> Virtual filesystems, ce imas sploh Samaba add-on enable, ker po default je na disable.
Ko bos to omogocil, se ti bo pod protokoli pojavila tudi SMB, kreiras pa seveda lokacijo tako da gres pod Add network location, izberes protokol SMB, vpises IP tvojega serverja, share in seveda username/password s katerim se prijavljas gor in si ga predhodno tudi ustvaril.

Ce dostopas iz drugih naprav bi moral tudi iz XBOX-a, ko mu omogocis SMB.
Za NFS pa sem jaz na Windows serverju uporabil kar to metodo z winnfs:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

srecno.


Najlepša ti hvala.
V Add-onih nisem imel eneblane sambe in to je bila tudi težava, da mi je ni pokazalo pri network location.
Stvar deluje. Sedaj me samo moti, ker mi ne predvaja datotek preko NFS. Sicer tega zdaj ne potrebujem, saj mi deluje SMB. Mori, ker ne najdem rešitve. Zdi se mi, da je težava v nastavitvah QNAPovega NASa.

V glavnem hvala še enkrat, obrnil sem cel google, vendar tega nisem našel.

LP

Buggy ::

hehe...me veseli da ti je uspelo.

Uzivaj!

scipascapa ::

rdecaluc ::

Slabo? Nova konzola je pred vrati, pa še božični popusti :D
Est modus in rebus. ,typos

PH03N1X ::

Ne vem v katero temo to dati, bom jo pa dal sem. Na githubu je Linux driver za Xbox One wireless dongle https://github.com/medusalix/xow . Je že kdo sprobal ?

treker ::

Upam, da je prava tema. Imam težavo z novim Xbox one kontrolerjem :'(

v soboto sem preko Mimovrste kupil kontroler Xbox one (https://www.mimovrste.com/igralni-plosc...

Ko sem prvič vstavil baterije je delovalo brez težav. Naslednji dan se kontroler ni hotel več prižgati. Ugotovil sem, da se, če odstranim in ponovno vstavim baterije, kontroler prižge in deluje normalno. TO je potrebno narediti vsakič, ko se kontroler izklopi oz. ga izklopim sam. Zamenjal sem nove baterije... nič. Posodobil sem tudi firmware na zadnjo verzijo. Tudi to ni odpravilo težave.
Ko je kontroler prižgan (po odstranitvi in ponovični vstavitvi baterij) pa deluje brez težav...

Ali je še kakšen "trik" da preizkusim preden ga pošljem na servis? Stric google mi ni pomagal 8-O

Hvala.

rdecaluc ::

Če si kupil prek spleta ga lahko vrneš v 14 dneh?

Lahko probaš kaj preko xbox acessories appa ampak če firmware upgrade ni nič spremenil ne vem kaj še lahko storiš.
Est modus in rebus. ,typos

kitl76 ::

Reklamiraj boš dobil denar nazaj.

sivkrokar ::

Načeloma imaš 2 možnosti:
1. uveljavljaš garancijo - oni popravijo, oziroma pošljejo zamenjavo, ki pa ni nujno nov izdelek oziroma če je izdelek stal manj kot 40 EU lahko zamtevaš zamenjavo za novega oziroma vračilo kupnine
2. uveljavljaš stvarno napako in na obrazcu izpolniš ali želiš vračilo kupnine, popravilo oziroma zamenjavo za nov izdelek

Za 1. možnost izpolniš obrazec https://i.cdn.nrholding.net/document/44... (vir mimovrste) ter račun in neseš na mimovrste
Za 2. možnosti izpolniš obrazec https://i.cdn.nrholding.net/document/40... (vir mimovrste) ter račun in neseš na mimovrste

V kolikor prineseš enega od zgornjih obrazcev, račun ter izdelek, nič ne komplicirajo. Vse skupaj vzamejo, poskenirajo in potem dobiš po pošti kupnino, zamenjavo ali pa popravljen izdelek (kar se pač izbere).

Vračilo znotraj 14 dni pa nevem če lahkiu uveljavljaš za izdelek z napako.

Buggy ::

Jaz bi preden vracas, poskusil se s kakimi drugimi baterijami. Na mojem Xbox One gampadu uporabljam polnilne in mi z enim setom dela podobno. Lucka malce zasveti a ne ostane prizgana, ceprav so baterije napolnjene.

treker ::

Probal druge baterije, isto :(
Včeraj uveljavljal stvarno napako, danes pa dobil obvestilo, da dostavijo nov kontroler jutri 8-)

deska11173 ::

A kj igrate online da ksno gta odigra al pa kj... dodjte EscobarPablo421

CIRIL ROBEK ::

Ali potrebuješ live gold če imaš games pass ultimate???

rdecaluc ::

Ne, game pass ultimate je xbox live gold + game pass skupaj.
Est modus in rebus. ,typos

mtosev ::

Malo hitrih vprašaj: Ali se lahko na xbox one s all digital prikljuci zunanji dvd pogon na usb port in ce pol predvaja dvdje? Pa ce imaš iso file filma ce to predvaja (usb kljuc ali ce prekopiraš na interni hdd)? Kodi,vlc mam
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
25 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox Series X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Konzole
36271494 (811) oo7
»

Xbox game pass v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16021515 (503) Magic1
»

Nakup Xbox One X ali PS4PRO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9517300 (14264) kevin55
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532526 (21959) greeenmaster

Več podobnih tem