» »

Po stresnih testih le še 150 evrov iz bankomata?!

Po stresnih testih le še 150 evrov iz bankomata?!

1
2
3 4

Blazz ::

lej bodo pač šalabajzerske banke zaprl, pa depozite premaknil na druge banke. Ni se pa treba zarad tega it bank run-a pa delat neke panike...

Mipe ::

Tako kot so to naredili v Cipru, ne?

Karaya 52 ::

Blazz je izjavil:

če noben ne zaupa državi potem je logično, da država ne more obstajati. Samo vsi tisti, ki podpirajo oz spodbujajo umik depozitov iz bank, ponavadi ne razmišljajo lih na posledice bank run-a.

drgač pa depoziti do 100k eur so garantirani in to v EUR valuti, ki ti mora biti izplačana v roku, ki mislim, da je krajši kot 30 dni.


Škoda bankruna je enkratna škoda in je manjša od te, ki jo te banke sistematično povzročajo. Poleg tega ne vem, kako lahko podpiraš te korupcijske organizme. Ne hrani raka. Zdaj bodo dobili 5 milijard evrov in potem bo kaj? Začeli bodo nov cikel političnih projektov in čez nekaj let bodo spet zahtevali davkoplačevalski denar.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja nekateri pač razmišljajo, da če mož pretepa ženo vsak dan, naj bo pač žena še bolj prijazna do njega, namesto, da ga bi poslala v tri krasne in odšla. Enkrat za zmeraj. Big deal, če taka "družina" propade. Čim prej, tem bolje.

Karaya 52 ::

Haha, odlična. Ta fenomen že ima svoje ime, pa še banke vključuje. OMFG :))

BlackMaX ::

Blazz je izjavil:

francek1 je izjavil:

Še en od signalov, da je potrebno imet denar doma.oz. na drugem mestu, kot pa v banki.


če bi vsi tako razmišljali lahko to sekundo razglasimo bankrot države. Me zanima kako bo potem živeti



Sej smo že vrsto let v navideznem bankrotu...

Hayabusa ::

Sej smo že vrsto let v navideznem bankrotu...

Pravzaprav od začetka, ko smo si začeli izposojati denar na tujih trgih.


Blazz je izjavil:

če noben ne zaupa državi potem je logično, da država ne more obstajati. Samo vsi tisti, ki podpirajo oz spodbujajo umik depozitov iz bank, ponavadi ne razmišljajo lih na posledice bank run-a.

drgač pa depoziti do 100k eur so garantirani in to v EUR valuti, ki ti mora biti izplačana v roku, ki mislim, da je krajši kot 30 dni.

Somalija obstaja , aim jao 100% free market in nobene regulacije :)).Nekako ne slišim, da bi se tjakaj množično selil narod.
Država garantira en kurac, zakaj misliš da izdajajo obveznice, če ima preveč denarja ?
Dobiš izplačano v roku 30 let brez obresti :D.


Blazz je izjavil:

francek1 je izjavil:

Še en od signalov, da je potrebno imet denar doma.oz. na drugem mestu, kot pa v banki.


če bi vsi tako razmišljali lahko to sekundo razglasimo bankrot države. Me zanima kako bo potem živeti

Lažje.




Kakšen pameten razlog, da bi imel denar na banki ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

trololo2 ::

Hayabusa je izjavil:

Kakšen pameten razlog, da bi imel denar na banki ?


Predvsem praktičnost.

~100k gotovine ni varno imeti doma, hkrati pa ti inflacija požre zmerej delež. Varnostni papirji in večina skladov so navadno hazardiranje, poleg tega pa zahtevajo svoj čas.

Tody ::

Hmm če ugriznem v to šparanje zadevo si lahko recimor to komot razdeliš na dve banki in tako nikoli ne prideš na limit kjer te bodo sekal. Seveda je pametno zbrat sistemske banke :) Ker NLB sigurno ne bodo ugasnil. NKBM tudi če prodajo vrjetno tisti ki ga bo kupil ne bo ugasnil firme in zapru štacuno...

Drugače pa če imaš 100.000 eur kupiš stanovanje in ga oddajaš. Odvisno koliko hitro rabiš denar nazaj. V roku 10 let se to pomoje bolj splača kot vse vezave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

trancer01 ::

Oddajanje stanovanja se večinoma ne izplača, ker so nakupne cene stanovanj glede na najemnine, ki jih lahko iztržiš, prenizke.

opeter ::

Mene zanima, kaj bi se zgodilo v primeru, da ne bi imeli dostop do bančnega računa (velja za vse fizične, pravne itn. osebe) recimo kakšen teden, dva ...

Bi to bil velik šok za državo, predvsem pa za gospodarstvo in vse, če ljudje naenkrat ne bi zapravljali, ker pač nimajo denarja oz. dostop do njega?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sensei ::

Mene pa zanima, če je res pogoj za izplačilo plače bančni račun in če ja, zakaj je temu tako in kako, da se nihče nikoli ni uprl takšni neumnosti? A je to mogoče kšn grand scheme v smislu, da je treba bedake kreditirat in kje lažje dobit denar, kot pa če ga ljudje nosijo na kup?

Nummy ::

Blazz je izjavil:

če noben ne zaupa državi potem je logično, da država ne more obstajati. Samo vsi tisti, ki podpirajo oz spodbujajo umik depozitov iz bank, ponavadi ne razmišljajo lih na posledice bank run-a.

drgač pa depoziti do 100k eur so garantirani in to v EUR valuti, ki ti mora biti izplačana v roku, ki mislim, da je krajši kot 30 dni.

Saj kdo pa še zaupa tej državi???
Večina ne več, sploh ne vem kako lahko še obstajamo.
Čakam na plebiscit, da se pridružimo Avstriji kot njihova pokrajina z dvojezičnostjo, potem bi bil pa mir in bi verjetno živeli veliko lepše kot sedaj. Če sami nismo sposobni furati svoje države, naj nam jo pa drugi...

Mipe ::

Inflacije bančne obresti sploh ne dosegajo. Ni take razlike med denarjem na banki in denarjem v štumfih.

trololo2 ::

Tody je izjavil:

Hmm če ugriznem v to šparanje zadevo si lahko recimor to komot razdeliš na dve banki in tako nikoli ne prideš na limit kjer te bodo sekal.


Tako kot v Cipru, kjer so čez noč spojili dve banki in porezali kar je bilo nad zajamčenim?

black ice ::

Nummy je izjavil:


Saj kdo pa še zaupa tej državi???
Večina ne več, sploh ne vem kako lahko še obstajamo.
Čakam na plebiscit, da se pridružimo Avstriji kot njihova pokrajina z dvojezičnostjo, potem bi bil pa mir in bi verjetno živeli veliko lepše kot sedaj. Če sami nismo sposobni furati svoje države, naj nam jo pa drugi...

Veliko nazi nostalgikov v Avstriji še danes cedi sline po n-tem rajhu. Tudi Slovencev. Pred časom sem tudi jaz bil deloma podobnega mišljenja kot ti, ampak ne več. Iz tega dreka se bomo hočeš nočeš morali izkopati sami. Nihče drug nam ne bo pomagal.

vostok_1 ::

Banka menjana, depoziti pretočeni....ou yeah!8-)

Nummy ::

black ice je izjavil:

Nummy je izjavil:


Saj kdo pa še zaupa tej državi???
Večina ne več, sploh ne vem kako lahko še obstajamo.
Čakam na plebiscit, da se pridružimo Avstriji kot njihova pokrajina z dvojezičnostjo, potem bi bil pa mir in bi verjetno živeli veliko lepše kot sedaj. Če sami nismo sposobni furati svoje države, naj nam jo pa drugi...

Veliko nazi nostalgikov v Avstriji še danes cedi sline po n-tem rajhu. Tudi Slovencev. Pred časom sem tudi jaz bil deloma podobnega mišljenja kot ti, ampak ne več. Iz tega dreka se bomo hočeš nočeš morali izkopati sami. Nihče drug nam ne bo pomagal.

Sploh ne vem kako lahko mešate nazinostalgike in ne vem kaj še vse skupaj...
Ko smo bili slovenci pod avstro-ogrsko, nam je šlo zelo lepo in živeli so lepo. Marija Terezija nam je dala veliko stvari, za katere bi lahko sanjali še stoletja. Nadaljna vladavina nas je popeljala naprej, vse dokler se nismo začeli bratiti z čefurjadjo iz juga, ki nas je spravila na beraško palico.
Raje sem 100x pod avstrijo, kot v taki gnili balkanski državi in miljonkrat raje kot v jugoslaviji... Že sama razlika v kulturi folka je očitna. Jug je kot da bi šel med neandertalce.

Karaya 52 ::

Se strinjam in podpiram neuporabo orodja politične korektnosti. Imperij pod vodstvom Franca Jožefa je bil po blaginji gotovo med top 5 imperiji/državami na svetu, po strukturi pa predhodnik EU. Potem pa smo po zaslugi objektivnih okoliščin padli pod Beograd, prvič v zgodovini slovenstva in zdaj smo kjer smo. Nekateri so genetsko bližje severu in silijo gor, drugi genetsko iz dinaridskega območja in silijo dol.

Isotropic ::

nummy, preseli se.
black ice, zakaj si spremenil mnenje?

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Zato, ker je povprečnemu Avstrijcu vseeno za Slovence in njim ni v interesu, da bi bili enakovredni. Na nas (povprečen Avstrijec) še vedno gleda kot na primitivce, vse dokler ne pokažeš, da si enakovreden ali boljši.

Vem, stereotipi niso kul in se jih poskušam izogibati, vendar so takšne moje izkušnje do sedaj.

PS: Po eni strani jim ne zamerim, glede na absurdno dogajanje na politični sceni.

Company ::

vostok_1 je izjavil:

Banka menjana, depoziti pretočeni....ou yeah!8-)

Pa ne misli, da si kaj dosti naredil. Vsaka banka v Slo posluje po slovenski zakonodaji, čeprav je npr. ruski lastnik, in če bodo z zakonom kaj blokirali, bodo itak vse, ne pa selektivno. Razen če si pretočil v tujino...
LP!

vostok_1 ::

Važno, da za kako tisočinko odstotka manj financiram neokomunistično mafijo.

Nummy ::

Isotropic je izjavil:

nummy, preseli se.
black ice, zakaj si spremenil mnenje?

Sej bi se pa zarad gnile države nimam niti tolk dnarja da bi se lohka...

jest10 ::

Nummy je izjavil:

Isotropic je izjavil:

nummy, preseli se.
black ice, zakaj si spremenil mnenje?

Sej bi se pa zarad gnile države nimam niti tolk dnarja da bi se lohka...

Se pa v tujini zapufej, tam se itak cedita med in mleko, boš kot bi mignil na zeleni veji:|

LitralSM ::

Double_J je izjavil:

kixs je izjavil:

Double_J je izjavil:

Iz bankomata lahko dvigneš 450€ dnevno, kar verjetno zadostuje.


Odvisno od racuna. Veliko jih ima dnevni limit 300€ za dvig in 500€ za placilo z Maestro kartico. Ampak to velja zdaj. Ce bo res prislo do kaksnih ukrepov, lahko te dvige enostavno omejijo po zelji ali jih celo ukinejo za dolocen cas - danes se to naredi s "parimi kliki" in velja prakticno takoj.



Ne vem kdo ima samo 300€ limita. Jaz imam prvi račun, ki je namenjen mladoletnikomm, pa je 450€.

Zdej imam sicer problem, da mi vsakič na banki težijo, da ga moram zamenjati, ker sem prestar. Samo štos je, da ti na tem prvem računu nič ne poberejo za mesečno vodenje računa, pri tistih za odrasle pa najmanj 1,5€, pri nekaterih računih pa tudi 5€ mesečno.>:D

Jaz imam račun za študente pa nimam limita sploh.

Nummy ::

jest10 je izjavil:

Nummy je izjavil:

Isotropic je izjavil:

nummy, preseli se.
black ice, zakaj si spremenil mnenje?

Sej bi se pa zarad gnile države nimam niti tolk dnarja da bi se lohka...

Se pa v tujini zapufej, tam se itak cedita med in mleko, boš kot bi mignil na zeleni veji:|

Ja misliš da ti tam dajo kredit kar tako na lepe učke in priimek, kot pri nas???

You wish...

black ice ::

Verjemi mi, da ga dobiš veliko hitreje kot pri nas. Celo prvorojenca lahko obdržiš.

jest10 ::

Nummy je izjavil:

jest10 je izjavil:

Nummy je izjavil:

Isotropic je izjavil:

nummy, preseli se.
black ice, zakaj si spremenil mnenje?

Sej bi se pa zarad gnile države nimam niti tolk dnarja da bi se lohka...

Se pa v tujini zapufej, tam se itak cedita med in mleko, boš kot bi mignil na zeleni veji:|

Ja misliš da ti tam dajo kredit kar tako na lepe učke in priimek, kot pri nas???

You wish...

Če uspeš dokazati, da te potrebujejo, komot. Šiht in kredit.

Nummy ::

black ice je izjavil:

Verjemi mi, da ga dobiš veliko hitreje kot pri nas. Celo prvorojenca lahko obdržiš.

Ti šur da živiš na zemlji???
Ni tujina kar tako kot pri nas, ko janković in podobni uletijo na banki, pa jih že na vhodu pričaka direktor banke in jim ponudi par miljončkov € "kredita" na račun davkoplačevalcev... wake up.

black ice ::

Za razliko od tebe imam nekaj kilometrine v tujini. Tako, da - GTFO.

Nummy ::

black ice je izjavil:

Za razliko od tebe imam nekaj kilometrine v tujini. Tako, da - GTFO.

In to veš iz kje? Ti je padlo na pamet iz marsa?

Še en, ki kar na pamet govori in se dela pametnega in je ves prepotenten.
Naj ti povem, za razliko od tebe sem že iskal kredit v tujini in ga ne dobiva s punco niti za par jurjev samo. Pa tud če maš šiht, rabiš imeti najprej par mesecev plačilne liste in šele potem ti odobrijo kredit, ti pa kot prišlek rabiš keš takoj ne čez 3 mesece...

black ice ::

Glej, brez šihta v isti državi kredita ne boš dobil. Sem mislil, da ti je vsaj to jasno.

O prepotentnosti pa kdaj drugič.

Nummy ::

black ice je izjavil:

Glej, brez šihta v isti državi kredita ne boš dobil. Sem mislil, da ti je vsaj to jasno.

O prepotentnosti pa kdaj drugič.

A ti sploh bereš kwa ti jz pišem al si še tok prepotenten da misliš da ti je branje postov od drugih totalno preveč zate???

Napisal sem, da rabiš izpiske plačilnih list, kar pomeni da moraš imeti šiht ane?

black ice ::

Daj umiri se, no.

Si razmislil o opciji, da bi si sposodil denar od družine/prijateljev/znancev? Konec koncev lahko vedno najameš neko luknjo, ki te bo stala približno isto kot v Sloveniji in bo zelo verjetno v boljšem stanju. Prvi mesec ali dva potrpiš, potem pa že gre na boljše.

Hayabusa ::

"A je to" kategorija :)) oz. tragikomedija se nadaljuje:
http://www.finance.si/8352559/Slovenija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

vostok_1 ::

Logika rdečih ekonomistov je perfektna.


Fantje in punce...hlače so že slečene tič pa trd. Naslednji teden ga bo že treba sprejeti. Zaloge lubija niso še pošle, preveril danes v šparu!

carota ::

vostok_1 ::

Doubt that's true, but if...

je čas, da padejo glave odgovornih za negospodarno, uničujočo, politiko zadnjih 20 let v Sloveniji. Slovenci so lahko budale, a politiki se ne smejo tako do njih obnašat. Vsa nadutost in brezbrižnost vodilnih zadnjih 20 let bo morala biti kompenzirana.

Ne insinuiram nobenega nasilja, zgolj špekuliram o prihodnjih dogodkih. Če se bo usedlo na prihranke slplošne raje, solzivec v obraz bo najboljše na kar lahko upajo. Protestirali bodo tudi normalni ljudje in v taki masi se bodo našli nasilneži, po možnosti pjani in zadeti in brez kaj dosti za zgubit.

Sicer nasilje je resda neetično, ampak kako gre že tisti južnjaški rek? "Sa primitivcima, samo primitivno."

jype ::

vostok_1> "Sa primitivcima, samo primitivno."

Naši politiki niso primitivci. Ker so oni zelo "sophisticated", so lahko tudi metode njihovega mučenja.

Ampak najprej moraš spremeniti zakon (ker ga oni ne bodo) (in ker ga za nazaj ne moreš, boš moral počakat, da s packarijami nadaljujejo).

Alexius Heristalski ::

Ne odlašajte in pretepite svojega politika že danes!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Nummy ::

black ice je izjavil:

Daj umiri se, no.

Si razmislil o opciji, da bi si sposodil denar od družine/prijateljev/znancev? Konec koncev lahko vedno najameš neko luknjo, ki te bo stala približno isto kot v Sloveniji in bo zelo verjetno v boljšem stanju. Prvi mesec ali dva potrpiš, potem pa že gre na boljše.


Familije nimam oz. še tisti od živih noben nima par tisočakov, da bi mi jih lahko posodil. Prijatli? Nobenmu ne zaupam tolk, da bi si od njega sposodu par jurjev pa velika večina itak nima dnarja, ker so si lepo ustvarl družine in se pač nekak prebijajo iz meseca v mesec... in takim naj rečem če mi posod ene par jurjev??? Hahahaha... dober vic.

Buggy ::

caki mal, zdej me je pa ze mal strah ratal. Naj sredstva, ki jih imam nalozena na banki (Hypo) dvignem in prekinem depozit ali naj vseeno upam, da se kaksna taka bedarija, kot je rezanje depozitov na pocez (nimam 100K, da ne bo kdo mislil) resnicno udejani 8-O

Nummy ::

Buggy je izjavil:

caki mal, zdej me je pa ze mal strah ratal. Naj sredstva, ki jih imam nalozena na banki (Hypo) dvignem in prekinem depozit ali naj vseeno upam, da se kaksna taka bedarija, kot je rezanje depozitov na pocez (nimam 100K, da ne bo kdo mislil) resnicno udejani 8-O

Ma če nimaš100k se nimaš kaj bat, vsaj tako pravi zakon. Zdaj če verjameš državi pa sam presodi.

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:


Pol pa novinarji pišejo kako so revežem pobrali denar. Kdor ima nad 100.000 na banki, ni revež.

Ne bi kar takole na počez. Recimo da model nima nič, razen 150k EUR na banki. Recimo da že 15 let špara zato, da bi si lahko svoje stanovanje in avto kupil brez pufa. Potem pa njemu vzamejo, da lahko odplačajo pufe tistih ki so šli zavestno v ta biznis "nagrabi si čim več" in živijo v "gradovih".

Nummy je izjavil:


Ma če nimaš100k se nimaš kaj bat, vsaj tako pravi zakon. Zdaj če verjameš državi pa sam presodi.

Država si ti pa jest. Torej sam sebi boš plačal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Nummy ::

BlaY0 je izjavil:


Nummy je izjavil:


Ma če nimaš100k se nimaš kaj bat, vsaj tako pravi zakon. Zdaj če verjameš državi pa sam presodi.

Država si ti pa jest. Torej sam sebi boš plačal...


Kako naj sam sebi plačam, če ima banka moj denar? Malo mal zgrešen pojem, kaj je država... Mi smo samo del države. Če celota nima za to da ti lahko izplača tvoj denar ga pač ne boš videl. Simple as that.

Matako ::

Nummy je izjavil:


Kako naj sam sebi plačam, če ima banka moj denar?


Vidiš, počasi spoznavaš mondo bizarro (slovenskega) bančništva. Recimo najnovejši plan je, da se vzame državne depozite in z njimi dokapitalizira iste banke, od koder so vzeti. Voila! Hej, če dela za njih, zakaj ne bi zate?
/\/\.K.

Tody ::

Nevem kaj komplicirajo. Gredo se neke pravičnike, mora biti toliko rezerve pa toliko kapitala pa ... Naj odpišejo izgube rečejo bobu bob in gremo naprej. Brez dokapitalizacij, pač eno ali dve leti bodo imeli malce bolj rdeče številke kot so jih imeli ponavad in to je to. Itak je ves ta denar fiktiven. Tudi če dokapitaliziramo za 400 mio se itak ne bo niti euro premaknil računvodsko bodo premaknil iz enga računa na druzga. Iz enega konta na drugega...

Buggy ::


Vidiš, počasi spoznavaš mondo bizarro (slovenskega) bančništva. Recimo najnovejši plan je, da se vzame državne depozite in z njimi dokapitalizira iste banke, od koder so vzeti. Voila! Hej, če dela za njih, zakaj ne bi zate?


...torej po tej logiki bom kaznovan:

- ker sem dosedaj preudarno in nespekulativno ravnal z denarjem
- ker sem raje dajal na kup, namesto da bi razsipaval
- ker sem sredstva namenil za potencilno solanje ali lazji zacetek otrokom

torej me drzava uci naj ustanovim firno, zajebem ene par podizvajalcev, vzamem puf in pregresno drag avto na firmo, poslujem netransparentno in brez racunov, osebne stvari prepisem na tete in strice, ce pa mi po moznosti se kaj zelijo rubit, ko sem naredil par M€ dolga, pa prijavim se osebni stecaj, otroke posljem pa na CSD da se ukvarjajo z njimi.
Ce me ze slucajno po neverjetnem nakljucju doleti kaksna kazenska sodba, pa odsedim tistih 2-3 leta (pogojno) ali druzbeno koristno in se po tem obdobju z nakradenimi M€ na tujih racunih preselim na Karibe...na plazi poslusam radio in se smejim, ko Buggy-ji odplacujejo moje zajebe?!?

ouw yeah ;((

sensei ::

...torej po tej logiki bom kaznovan:

Ne, ne, čaki! Če ti država vzame denar, to ni kazen, ampak nagrada! Skandinavci so veseli, k lahk dajo državi dnar, pa glej kok se majo fajn! All the nice things they have!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Probanka in Factor banka v likvidacijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20251055 (35390) ZaphodBB
»

Najbolj stabilna banka v Sloveniji. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8223003 (20452) Rupa
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123082 (19790) M.B.
»

Ciper bank run in povezani problemi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39169743 (58226) Kamran
»

Ciprčani obupano nad bankomate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
15532226 (23608) Invictus

Več podobnih tem