» »

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 2)

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 2)

««
6 / 13
»»

Jst ::

Nisem si mislil, da bo Xbox One tako hitro obsolete, kar se grafike tiče.

Če pa vzameš Xbox One kot celoto, razvedrilni hub, Youtube, Netflix,... (storitve, ki so večinoma samo v USA), se pa na konzolo gleda iz čisto drugega zornega kota. Home entertainment gadget, ki ga poleg vsega lahko uporabljaš tudi kot konzolo za igranje relativno lepih iger*.

*vendar v primerjavi z PC verzijami vseeno že več, kot eno stopničko razlike.


---

Nisem prednaročil in čeprav me srbi, da bi jo kupil, jo ne bom, ker vem, da ne bom imel časa za igranje. Pa to ni edini razlog.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Of course, one of the most important improvements here isn't something you'll notice in screens or videos. We're talking about a reduction in input latency - an issue where the Xbox One version feels mildly unresponsive and more difficult to play. We were already surprised when the Nixxes-engineered Xbox 360 version offered faster input response but on the PC, where faster frame-rates rule the day, this is improved further. Rise of the Tomb Raider is very responsive on the PC and it has a transformative effect on the quality of the combat experience.


Hashtag: PC Master Race
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

yayo ::

ahac je izjavil:

yayo je izjavil:

Kdaj se bo dalo naložit igro?
EDIT
Steam pravi čez pet ur.
Ne bit živčn. :P Če si 3 extra mesce lahko čakal, boš pa še par ur. :P

V bistvu je sploh nisem imel namen kupiti, že zaradi cele zgodbe o XBox-1 "ekskluzivi" pa zato, ker sem v bistvu začel svojo videoigričarsko kariero s prvim TR in nisem nikoli prebolel, da so ukinili studio Core Design ter igro dali v roke američanom. Hotel sem jo pobrati s travnika in tako pokazati sredinec gospodom iz Square Enix ampak na koncu sem vseno kapituliral, ker gre le za neko prvo ljubezen. Samo tiste plčljive dlcje si pa res lahko nekam vtaknejo... ;((

PredatorX ::

Zgleda, da je ROTR kr CPu zahteven.

Tolk slabe optimitacije za PC še nism vidu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

oo7 ::

Minimum CPU : Processor: Intel Core i3-2100 or AMD equivalent

Recomended: Processor: Intel Core i7-3770, 3.40GHz or AMD FX-8350 4.0Ghz

PredatorX ::

i3 4130 ni sposoben 30 fpsje

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Kakšne vire imaš pa to? To je eden boljših portov na PC. Dela dobro tako na AMD kot na Nvidia grafičnih. AMD ima prednost na zahtevnih scenah, kjer je veliko fajtanja, Nvidia pa pri pokrajini.

Še komentar "At least it hasn't been gimped on AMD hardware."

Da je "težka" za CPU... to mi je pa že kar smešno... Vse od izida Xbox One in PS4 večina iger zahteva novejše CPUje. Prej so bili minimal q9000, sedaj okoli i-920 do i 2600 (ali kako se je že imenovala ta generacija). Recomended pa tudi i7-3770, ki ga imam tudi sam, a je CPU star 3-4 leta. In to je zahtevna za CPU? Think before you post, man.

Za driverje je pa itak tako kot za vsako igro, treba naložiti. Na guru3d sem včeraj videl prvo novico, ki je bila "izid driverjev za Rise of the Tomb Raider".

Kdaj bo AMD izdal,... bomo pa videli.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PredatorX ::

Jst je izjavil:

Kakšne vire imaš pa to? To je eden boljših portov na PC. Dela dobro tako na AMD kot na Nvidia grafičnih. AMD ima prednost na zahtevnih scenah, kjer je veliko fajtanja, Nvidia pa pri pokrajini.

Še komentar "At least it hasn't been gimped on AMD hardware."

Da je "težka" za CPU... to mi je pa že kar smešno... Vse od izida Xbox One in PS4 večina iger zahteva novejše CPUje. Prej so bili minimal q9000, sedaj okoli i-920 do i 2600 (ali kako se je že imenovala ta generacija). Recomended pa tudi i7-3770, ki ga imam tudi sam, a je CPU star 3-4 leta. In to je zahtevna za CPU? Think before you post, man.

Za driverje je pa itak tako kot za vsako igro, treba naložiti. Na guru3d sem včeraj videl prvo novico, ki je bila "izid driverjev za Rise of the Tomb Raider".

Kdaj bo AMD izdal,... bomo pa videli.


WTF?!

Sepravi conzola lahko z Jaguarjem na 6-7 jedrih fura tale špil čist lepo.
i7 3770 je še zmeraj vreden več kot 220-230€.


GTX 750Ti mora imeti več powerja kot XBoX One, ampak je iGPU z hitrim DDR3 ramom in SDRAMom hitrejši od GTX 750TIke.

yayo ::

Inštaliral in igral prvih pet minut igre, ker žal nimam časa. i5 2500k + GTX970 na max nastavitvah mi da borih 25fps, ko Antialiasing znižam s 4xSSAA na FSA dobim kostantnih 59fps, vse ostalo je na max. Zgleda lepo 8-)

oo7 ::

OK jaz priznam nisem zdržal in kupil igro :))

Zaenkrat sem jo samo posnel in sprobal bom potem po deseti uri zvečer začel igrati :)

Trenutne nastavitve imam na High to kar mi je igra ponudila sama na i5 4570 / Gtx 970 grafika je pa za popizdit lepa:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

yayo ::

yayo je izjavil:

Inštaliral in igral prvih pet minut igre, ker žal nimam časa. i5 2500k + GTX970 na max nastavitvah mi da borih 25fps, ko Antialiasing znižam s 4xSSAA na FSA dobim kostantnih 59fps, vse ostalo je na max. Zgleda lepo 8-)


popravek: Texture Quality, Shadow Quality in Sun Soft Shadows na HIGH in ne na VERY HIGH. Nekaj me Geforce Experience heca... Oziroma se ne razume z nastavitvami v sami igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

PredatorX ::

Dj probaj pa povej kolk ti VRAMA poje. Ugasni Geforce experience

Jst ::


WTF?!

Sepravi conzola lahko z Jaguarjem na 6-7 jedrih fura tale špil čist lepo.
i7 3770 je še zmeraj vreden več kot 220-230€.


GTX 750Ti mora imeti več powerja kot XBoX One, ampak je iGPU z hitrim DDR3 ramom in SDRAMom hitrejši od GTX 750TIke.


PredatorX: Razlika v kvaliteti grafike MOČNO v prid PC je pa kje v tvojem razmišljanju? Pa da je igra mnogo odzivnejša v I/O smislu? Zastonj? Ali te samo grafi zanimajo?


--

Trenutne nastavitve imam na High to kar mi je igra ponudila sama na i5 4570 / Gtx 970 grafika je pa za popizdit lepa


Ljudje: V videu od DigitalFoundry gredo lepo skozi nastavitve in tudi povedo, kje se splača delati kompromise. (In kje so pri Xbox One delali kompromise.) Zraven so tudi slikovne primerjave. Potem je pa seveda odvisno kakšen FPS cilj imaš. 30FPS? 60FPS? Jaz vedno ciljam na 60FPS, raje 60-70, z čimmanj skoki navzdol ali navzgor. Ker imam 2560x1600 resolucijo, pomeni, da moram pri vsaki igri delati kompromise.

Poleg nastavitev v sami igri, so pri večini game engine-ov še .ini datoteke. Tam lahko večinoma kaj majhnega pridobiš, so pa tudi primeri, kjer je nastavitev v sami igri premalo ali preslabo definiranih - recimo med High in Very High, ali Medium in High - in imaš šele tam "zabavo".

Zato je dobro biti v kakšni skupnosti, kjer ljudje testiramo in poročamo, ter si tako med seboj pomagamo. Problem je, če se registriraš in takoj hočeš pomoč - takšne se ponavadi ignorira ali z neokusnimi komentarji odžene proč. Recimo smo že velikokrat ugotovili, da kakšna nastavitev odvzame 10-20FPSjev v najbolj intenzivnih scenah in ko se fajtaš za svoje življenje, te ponavadi ne zanimajo detajli "odboj svetlobe od sence metka." (izmišljen, a pri kakšni igri mogoč scenarij)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Doloceni predeli (sploh pri snegu in drugih partiklih) kr pozre FPS, drugje dela tekoce. Bodo se morali malce optimizirat tole. :)

PredatorX ::

Tr0n je izjavil:

Doloceni predeli (sploh pri snegu in drugih partiklih) kr pozre FPS, drugje dela tekoce. Bodo se morali malce optimizirat tole. :)



DX12 patch pride. Naj bi uporabila async shaderje v DX12 načinu. Senitel je razlagal, da se da uporabiti async shaderje tudi v DX11, ampak ni isto in mislim da sem že linkal info v katerem AMD pove razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

oo7 ::

Pozdrav z prelepe Kredarce :D

yayo ::

PredatorX je izjavil:

Dj probaj pa povej kolk ti VRAMA poje. Ugasni Geforce experience

GPU-Z
Memory used max. 4086 mb

sebek1 ::

Kdor je za budget rig nabavil i3 namesto fx 6300 tomb raiderja zgleda ne bo igral :D Menda prvi špil kjer i3 dropa pod 30 fps pa niti ni slab port, ostali bodo sledili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sebek1 ()

dolenc ::

Bomo vidl :P

Jst ::

Kaj i3 ima samo 2 jedra?

Ker to bi bilo dejansko logično.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gddr85 ::

ja, dva jedra + ht

m0LN4r ::

Review brez teselacije: http://www.computerbase.de/2016-01/rise...

 +10-15% NV za OC

+10-15% NV za OC



 Igra ima rada 4 jedra in HT, proci pa bolj trpijo z radeonko baje

Igra ima rada 4 jedra in HT, proci pa bolj trpijo z radeonko baje

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jst ::

Logično, da igra, ki je bila portana iz arhitekture z šestimi jedri, ne bo dobro delala na i3 z dvemi jedri. Ter tako očitno boljšo grafiko proti konzoli.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Tudi na i7 in GTX 780 dela bolj bogo. :) Rabis vsaj GTX 980 za 60 FPS @ 1080p.

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Tudi na i7 in GTX 780 dela bolj bogo. :) Rabis vsaj GTX 980 za 60 FPS @ 1080p.


Men dela 60fps na i5 4570 Gtx 970 na very high edino glajenje robov imam izključeno.

Tr0n ::

Na zacetku mogoce. Ko bos prisel v oni sovjetski village, ne bos imel vec 60 frejmov. :) Pa na max seveda govorimo, very high je premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oo7 ::

Aja sem mislil, da je very high najvišja možnost:P potem moram probati še na max :)

PredatorX ::

sebek1 je izjavil:

Kdor je za budget rig nabavil i3 namesto fx 6300 tomb raiderja zgleda ne bo igral :D Menda prvi špil kjer i3 dropa pod 30 fps pa niti ni slab port, ostali bodo sledili.


Ja špil nima buggov etc. Lepo, dela ampak potrebuješ boljši hardware.
Ampak ni pa dobr optimiziran.
- En Jaguar z 1.75GHz ni tako nesposoben.... okey ROTR ni optimizaran za manj jederne CPuje. Kakor zgleda FX 4300 tud lepo laufa špil.
- To, da je GTX 960 @ R9 380 komaj hitrejša od XBOX-a je pa slaba... Me prav zanima kakšne nastavitve bo laufal PS4.

yayo ::

oo7 je izjavil:

Aja sem mislil, da je very high najvišja možnost:P potem moram probati še na max :)

Pri tejle igri je Very high = Max.

oo7 ::

yayo je izjavil:

oo7 je izjavil:

Aja sem mislil, da je very high najvišja možnost:P potem moram probati še na max :)

Pri tejle igri je Very high = Max.



Ja potem pa imam na najvišjih nastavitvah.

Včeraj sem igral 1 uro in pol in je vse delalo brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Jst ::

>To, da je GTX 960 @ R9 380 komaj hitrejša od XBOX-a je pa slaba

Boljša grafika in predvsem boljša odzivnost I/O - ko pritisneš tipko na tipkovnici in se to prevede v akcijo na ekranu - terjata svoj davek. Lej kako bogo špil izgleda na XBox One. Sramota te generacije konzol; dejansko bi X1 in PS4 potrebovala vsaj za tretjino (če ne polovico) večjo (CPU in GPU) moč, da bi igre lahko brez problema laufale na nativni FullHD resoluciji in 60FPS. PS4 tudi ne bo imel kaj boljšo grafiko, mogoče boljšo odzivnost.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PredatorX ::

Eh, ja pa ti res ignoriraš... ROTR zgleda na XBOX1, saj so skoraj high settingsi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Jst ()

PredatorX ::

oo7 ::

Lara skače z nenormalnih višin po njej padajo kamni je skoraj neuničljiva a pod vodo ne zdrži več kot 5 suknd:|

Tr0n ::

Very high texture so zgleda problem pri malce slabsih graficnih. Lahko imam vse na max, in ce dam teksture na high, bo laufalo relativno smooth na GTX 780.

m0LN4r ::

PredatorX je izjavil:

http://www.techpowerup.com/reviews/Perf...
4K Fury X winner.

Winer ja 1FPS winner proti -10% Maxwelom hah (jaka muda),
ampak zadeva ne sfolga niti 60fps na 1080p, kaj nas briga 4K z 29fps v najboljsem primeru. Pa se to z sun in shadowsi eno stopnicko nizje lololol

Tle mate nvidijasi en koristen guide, k ze tako lepemu performancu:
http://www.geforce.com/whats-new/guides...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PredatorX ::

oo7 je izjavil:

Lara skače z nenormalnih višin po njej padajo kamni je skoraj neuničljiva a pod vodo ne zdrži več kot 5 suknd:|


Hehe.. ja mal več realnosti bi bilo lahko.

@molnarček
Ja lj sej bodo driverji fixal. Ampak R9 390 ne rabi driverjev je že hitrejša od GTX 970.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

m0LN4r ::

Nevem kake benche ti gledas, ampak AIB 970 je isto hitra, kot MSI-390/x
Aja ti pogledas 10 benchov in 10 youtube posnetkov in potem nam tle pokazes best-case scenario od AMD XD dober dober.

Me res zanima kolko folka ma 1050/1170mhz 970ko... na tem svetu.

@molnarček
Ja lj sej bodo driverji fixal. Ampak R9 390 ne rabi driverjev je že hitrejša od GTX 970.

Lepo je videt 2015 market GPU, da dela na nivoju 2014 reference GPUja z vec, kot enkrat vec Vrama.
A to gre Crimsonu zahvala ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Na zacetku mogoce. Ko bos prisel v oni sovjetski village, ne bos imel vec 60 frejmov. :) Pa na max seveda govorimo, very high je premalo.


Ko sem prišel v to vas mi je 1 minuto na polno štekalo tudi cut sceen potem je bilo pa dobro.

yayo ::

Meni je že na začetku v Siriji padal fps na trenutke, pa sem kar znižal grafiko na priporočeno. Drugače ima igra isti problem kot prvi Ass Creed, katerega nisem nikoli končal ravno zaradi tega. Nonstop te opozarja, da gre za igro in nič drugega kot igro - z vsemi prompti oziroma ikonami, ki se stalno pojavljajo na sliki, pa raznimi procenti tega in onega. Včasih si le vstopil v level ter začel gruntati kako boš prišel od točke A do točke B, vmes pa si pobral kak heathpack oziroma municijo in našel kak secret.

PredatorX ::

oo7 ::

Pa kdo od vas igra na 4k?

m0LN4r ::

Nihče, sam AMDjaši majo tezave z erekcijo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

Haha... poglej si tamle tessellacijo snega... @over-tessellation... Me prav zanima kako ta tessellacija zgleda na XboXONEki.

Amdforce ::

Jaz igram na 3440x1440.....vse very high, razen shadows meduim, AA 4x, to je pa to...fps ji pa med 40-65, večino časa v visokih 50ih. It looks amazing 8-)

Alien123 ::

nwm kak lahko igrate špil pod 60imi fpsi.. jaz popizdim polek ko ni smooth

PredatorX ::

Zgleda, da ima RoTR tudi Dx12 datoteke.

oo7 ::

Igrate z mišjo in tipkovinico ali gamepadom?

ahac ::

Tomb Raider, the awesome 2013 version looks like it's heading to SteamOS & Linux

Vse skupaj je že mal smešno. Prejšen del portajo na Linux, ampak Rise je pa samo na Winsih?
To je edino smiselno, če bo tudi Rise prišel na Linux in OSX. Kar seveda pomeni, da je Microsoft tisti, ki je zahteval (kot del Xbox deala), da trenutno nima OSX verzije.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Od kdaj pa je IGN tudi v Slovenščini?

Rise of The Tomb Raider SLO opis igre: http://adria.ign.com/sl/rise-of-the-tom...

Rise of The Tomb Raider USA opis igre: http://www.ign.com/articles/2015/11/09/...


Prvo sem mislil, da je samo prevedeno iz ang v slo pa vidim, da sta različna opisa in ocene pa tudi na prvih straneh imajo različne članke :P
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomb Raider 2 - Film (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11814223 (1251) oo7
»

Tomb Raider (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
36962336 (13217) oo7
»

Shadow of The Tomb Raider (Tomb Raider 3) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
21229893 (4235) oo7

Tomb Raider (2017) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
41759007 (38925) ahac
»

AMD pokazal svojo najhitrejšo grafično kartico Radeon R9 Fury X2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
24052288 (45467) Napajalc

Več podobnih tem