» »

Uvožena hrana po trgovinah

Uvožena hrana po trgovinah

Alamar ::

...:TOMI:... je izjavil:



Generični izdelki so cenejši in slabše kvalitete.


A to kar tako, ker si si ti tako domislil in testi neodvisnih organizacij ne pomenijo nič, oziroma so podkupljeni s strani diskontov, ker multinacionalke pač nimajo denarja za podkupovanje oziramo so tako poštene, da tega ne počno.:))

Kaj pa praviš na to plaketo na levi strani masla (hint: preberi droben tisk) https://www.hofer.si/si/html/product_ra...

...:TOMI:... ::

Prej je nekdo omenil, da je hoferjev dobil nagrado, maslo pomurskih mlekarn pa ne. Če je isto, bi morala oba dobiti nagrado. Se ti ne zdi?

Dvomim, da je hoferjev boljši, kot original PM. V najboljšem primeru sta enaka, vendar hoferjev nikoli ni boljši, kot original PM.

Kupi hoferjev sladoled iz LM. Pa kupi original LM sladoled. Boš občutil, o čem govorim. Pa ni samo ta primer. Kupi prebranec eta in prebranec mercator. Oboje je eta. Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.
Tomi

2x'=2 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Prej je nekdo omenil, da je hoferjev dobil nagrado, maslo pomurskih mlekarn pa ne. Če je isto, bi morala oba dobiti nagrado. Se ti ne zdi?

Dvomim, da je hoferjev boljši, kot original PM. V najboljšem primeru sta enaka, vendar hoferjev nikoli ni boljši, kot original PM.

Kupi hoferjev sladoled iz LM. Pa kupi original LM sladoled. Boš občutil, o čem govorim. Pa ni samo ta primer. Kupi prebranec eta in prebranec mercator. Oboje je eta. Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.


ne trosi bedarij. Ja, original pomursko je bilo malo slabše! očitno ni čist isto!

evo še link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2x'=2 ()

...:TOMI:... ::

Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.
Tomi

2x'=2 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.


No tu pa se 100% strinjam s tabo. Ne moreš pa govorit, da so izdelki nekje slabše kvalitete, ker tebi niso všeč!

vorantz ::

...:TOMI:... je izjavil:

Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.


Kaj pa če je lih tvoj jezik fuč?
To je nekako problem te "moj okus" logike

Alamar ::

...:TOMI:... je izjavil:

Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.
Kaj se zdaj vadiš ven, prej si pa rekel, da je hofer podkupil test? Jao...

...:TOMI:... ::

Potem je tudi problem "moj okus" logike preizkuševalca, ki je izvedel blind test tega masla.

Mogoče pa ni čisto blind test, mogoče tisti, ki testira iz nekih določenih razlogov preferira diskonte. Pa ne nujno njemu v neposredno finančno korist. Lahko je samo fan diskontov ali pa ima zamere do nediskontnih trgovin.

Alamar je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.
Kaj se zdaj vadiš ven, prej si pa rekel, da je hofer podkupil test? Jao...


To je samo moja domneva, lahko je res, lahko ni. Da je za dve mesti razlike pri istem izdelku, je pa malo bosa.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Silvo ::

Noben generičen izdelek z manjšo ceno ne more biti boljši od originala.
Vsa živilska podjetja širom sveta za trgovinske in cenejše generične izdelke uporabijo "manj nečesa"kar je v originalnem
produktu.Recimo suha snov,stopnja alkohola itd.
Silvo

2x'=2 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Potem je tudi problem "moj okus" logike preizkuševalca, ki je izvedel blind test tega masla.

Mogoče pa ni čisto blind test, mogoče tisti, ki testira iz nekih določenih razlogov preferira diskonte. Pa ne nujno njemu v neposredno finančno korist. Lahko je samo fan diskontov ali pa ima zamere do nediskontnih trgovin.

Alamar je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.
Kaj se zdaj vadiš ven, prej si pa rekel, da je hofer podkupil test? Jao...


To je samo moja domneva, lahko je res, lahko ni. Da je za dve mesti razlike pri istem izdelku, je pa malo bosa.


Pa kaj ti ni jasno?

Po eni strani govoriš, da je sladoled slabši v diskontih, čeprav je od LJ mlekarn - torej očitno ni enak, po drugi strani pa govoriš, da mora bit to maslo enako pa očitno NI!

...:TOMI:... ::

Zelo zelo čudno je, da je generik boljši od originala. V najboljšem primeru je enak originalu, vendar zelo dvomim v to.
Tomi

jest10 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Negirano 2x, jest10.

Generični izdelki so cenejši in slabše kvalitete.

Nekateri so slabši, nekateri so enakovredni "originalu"

Če imaš več izdelkov, ne prodaš več.

O pa jih;)

Silvo je izjavil:

Noben generičen izdelek z manjšo ceno ne more biti boljši od originala.

Seveda je lahko.
Količinski popusti, manjša marža na "hišno znamko od štacune" itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Alamar ::

...:TOMI:... je izjavil:

Zelo zelo čudno je, da je generik boljši od originala. V najboljšem primeru je enak originalu, vendar zelo dvomim v to.
Kaj ti ni jasno? Različne serije in določena odstopanja v kakovosti sestavin in procesu predelave. V tem primeru bolje v hofer maslu, kot original PM maslu. Kot vidim iz tabele ima manjšo vsebnost vode in večjo vsebnost maščobe.

2x'=2 ::

Pa point je samo v tem, da neka firma prodaja izdelek pod znamko hofer, lidl, mercator... Zakaj bi moglo vse bit slabše, ni vse "slaba kopija nekega originala".

vorantz ::

Joj potegnite rit iz glave
Trgovci zagotovijo proizvajalcu, da bodo v točno določenem obdobju odkupili točno določeno količino nekega izdelka zapakiranega v generično pakungo
V zameno zahteva nižjo ceno kot njihov original

Če je proizavajalc pizda, bo za to serijo naredil drek
Če ni pa ne
V primeru masla je očitno ta serija iz istega procesa ampak je pri hoferjevem mela krava boljši dan

2x'=2 ::

vorantz je izjavil:


Če je proizavajalc pizda, bo za to serijo naredil drek


Ki jo lahko enostavno zavrnejo ali pa prenehajo s sodelovanjem. Vprašanje če se splača.

black ice ::

vorantz je izjavil:


V primeru masla je očitno ta serija iz istega procesa ampak je pri hoferjevem mela krava boljši dan

Dobra :D

...:TOMI:... ::

Če ste že prepričani v kvaliteto... Niste pa v količino.

Sedaj so milke že 80 g za vzhodne trge. Bile so 100 g, potem 90, sedaj 80... Tudi gorenjka original je 100 g, medtem ko je mercator ustrezno manjša masa.

Sedaj pa me linčajte, da ima hofer/lidl izdelke za zahod pri nas in da so top kvalitete, kot švabski originali.
Tomi

Silvo ::

Vse se gre zmeraj samo okoli denarja.
Generični izdelki znajo biti čisto ok..skoraj nikoli pa isti,če govorimo o kvalitetnem izdelku in dražjih vstopnih surovinah.
Recimo pivo pri najboljšem sosedu je cenejše od originala zaradi večih dejavnikov kot je manjša vsebnosti alkohola
in se špara vsepovsod,že pri trošarini recimo,ki je trenutno 9,00 EUR za 1 vol. % alkohola na 1 hl.
Noben trgovec žal za nas ni dobrodelnež.
Silvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silvo ()

2x'=2 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če ste že prepričani v kvaliteto... Niste pa v količino.

Sedaj so milke že 80 g za vzhodne trge. Bile so 100 g, potem 90, sedaj 80... Tudi gorenjka original je 100 g, medtem ko je mercator ustrezno manjša masa.

Sedaj pa me linčajte, da ima hofer/lidl izdelke za zahod pri nas in da so top kvalitete, kot švabski originali.


Opažam zadnje čase 125g milke, kaj pa iz tega sklepaš, da so za na luno?

če smo že pri maslu. Hofer prodaja tudi avstrijsko in nemško maslo pa je cenejše od slovenskega.
Primarno ima Hofer slovenske izdelke, ker jih pač mora imet in ker vsega tudi ne vozijo.

Pa da ne bom zgledal kot največji zagovornik. Pred kratkim so zamenjali proizvajalca modrega piva. Ni več avstrijska firma ampak laško. Res sem razočaran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2x'=2 ()

LitralSM ::

Pithlit je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

hudo mi pa je za tiste, ki morajo in potem kupujejo ološ od ološa...

Še en ki rad pametuje o stvareh o katerih pojma nima. Zanimivo kolk je takih...

Ne, njegova hrana ima gor ogromen pricetag in je zato kvalitetnejša.

Alamar ::

Silvo je izjavil:

Vse se gre zmeraj samo okoli denarja.
Generični izdelki znajo biti čisto ok..skoraj nikoli pa isti,če govorimo o kvalitetnem izdelku in dražjih vstopnih surovinah.
Recimo pivo pri najboljšem sosedu je cenejše od originala zaradi večih dejavnikov kot je manjša vsebnosti alkohola
in se špara vsepovsod,že pri trošarini recimo,ki je trenutno 9,00 EUR za 1 vol. % alkohola na 1 hl.
Noben trgovec žal za nas ni dobrodelnež.
Kakšna je pa potem razlika med hofer premium pivom, ki ga dela laško in laškim zlatorog, ko imata pa isto stopnjo alkohola in oba se prodajata v Hoferju?

2x'=2 ::

Alamar je izjavil:

Kakšna je pa potem razlika med hofer premium pivom, ki ga dela laško in laškim zlatorog, ko imata pa isto stopnjo alkohola in oba se prodajata v Hoferju?


To me pa res zanima pa ne trdim, da je isto. Ker ima pa res tisti "laško" okus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2x'=2 ()

Pithlit ::

LitralSM je izjavil:

Ne, njegova hrana ima gor ogromen pricetag in je zato kvalitetnejša.

Ne sej, čisto mogoče ima povsem prav.

Moti me to da najprej reče da še nikoli ni nič tam kupil... nato pa vse skupaj označi za ološ. To. Tip pač na pamet govori ker preizkusil ni ničesar.
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

Največja fora je v tem, da trgovec stopi v stik s proizvajalcem, jim reče, da bi pod svojo znamko odkupili toliko in toliko hektolitrov piva po taki in taki ceni. Če proizvajalec pristane ok, če ne grejo pač k naslednemu proizvajalcu. Seveda pa vsi vedno hočejo cene zbit v čisti poden, zato imajo lahko tolk poceni, dejansko pa je isti izdelek kot oni brandan.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

Opažam zadnje čase 125g milke, kaj pa iz tega sklepaš, da so za na luno?


Ne, 250 g so prepolovili :))

Pač nova ponudba. Ni več 100 g in 300 g, so pa zato 250 g, 125 in 80 ali 90. Vse prilagojeno nam, razvitim trgom. Več ponudbe=bolje za osveščenega vzhodnega potrošnika. Seveda vse v našo korist, saj manj pojemo, bolj smo zdravi od švabov. Multinacionalke skrbijo za naše zdravje!
Tomi

Silvo ::

Alamar...ne vem,kaka je razlika pri omenjenem pivu.Meni bi bila verjetno oba ok:)
Silvo

LitralSM ::

Naj vas odrešim muk in vam povem, da četudi kupite slovensko robo in s tem kao podpirate slovensko robo to še ne pomeni, da zaradi višje cene v trgovini kmet dobi več denarcev. Ravno obratno, kmet dobi več denarcev za meso, ki se ga proda v Avstrijo ali žito v Italijo in potem nazaj uvozi kot izdelek, ki ni domač.

Alamar ::

Zato pa kupujemo avstrijske jogurte iz slovenskega mleka;)

2x'=2 ::

RejZoR je izjavil:

Največja fora je v tem, da trgovec stopi v stik s proizvajalcem, jim reče, da bi pod svojo znamko odkupili toliko in toliko hektolitrov piva po taki in taki ceni. Če proizvajalec pristane ok, če ne grejo pač k naslednemu proizvajalcu. Seveda pa vsi vedno hočejo cene zbit v čisti poden, zato imajo lahko tolk poceni, dejansko pa je isti izdelek kot oni brandan.


Točno. Pa pri laškem in unionu ter podobnih monopolnih kalibrih je v ceni dosti rezerve, ker res ne razumem kako je lahko 100x boljše pivo iz uvoza cenejše ali pa malo dražje od omenjenih dveh.

...:TOMI:... ::

Važno je, da je slovensko pivo takoj čez mejo cenejše kot pri nas v diskontnih trgovinah. Ne govorim o generikih, govorim o originalih.

Tu je kriva država s trošarinami in tudi pohlepnost naših in tujih trgovcev pri nas.
Tomi

PaX_MaN ::

2x'=2 je izjavil:

evo še link

Iz te slike ni razvidno, ali so ocenjeval naključni mimoidoči ali profesionalci. Razlika je, verjetno, velika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Alamar ::

RejZoR ::

Jezst vzamem original samo če je razlika v ceni zanemarljiva oz če je zadeva res bistveno boljša. Drugače pa mi je skoraj vseeno. Redno kupujem v Lidlu in se mi zdi da imajo precej stvari zelo dobrih, pa še spotoma mi je iz službe. Njihove cene plus minimalen strošek detoura do trgovine, pa naredim skupno manjši strošek kot nekdo, ki gre v sebi všečno trgovino še par kilometrov dlje ker imajo tam kao najcenejšo robo, nakoncu pa bi bilo vseeno ker za bencin pokuri tisto razliko...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PaX_MaN ::

Alamar je izjavil:

http://www.zps.si/o-nas/revija-vip/inde...

S tem si je bl tko tko za pomagat, ker je stran en velik paywall.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Alamar ::

Vprašal si, kdo je ocenjeval. Strokovnjaki iz zveze potrošnikov Slovenije. Če hočeš prebrat celoten test, plačaš članek ali kupiš revijo, oziroma jo prebereš v knjižnici.

...:TOMI:... ::

Senzorični preizkuševalci so ocenjevali. Avtorica članka je dr. Tanja Pajk Žontar.
Tomi

black ice ::

Tomi, zdaj se bodo obesili na to, da v obmejnih skladiščih prodajajo Club varianto. Just... stahp. :)

7982884e ::

energetik je izjavil:

Tuna veliko boljša kot Rio mare.
a lahko samo poveš, katero tuno točno imaš v mislih, da vem kaj kupit? sicer kupujem v lidlu ampak njihova tuna v oljčnem olju je imo daleč od rio mar po okusu

PaX_MaN ::

Alamar je izjavil:

Vprašal si, kdo je ocenjeval. Strokovnjaki iz zveze potrošnikov Slovenije. Če hočeš prebrat celoten test, plačaš članek ali kupiš revijo, oziroma jo prebereš v knjižnici.

...:TOMI:... je izjavil:

Senzorični preizkuševalci so ocenjevali. Avtorica članka je dr. Tanja Pajk Žontar.

Am:
Na naših testih senzorično ocenjevanje vzorcev vedno izvedejo vsaj trije strokovnjaki, ki so na ustreznih usposabljanjih pridobili visoko sposobnost zaznavanja in razlikovanja med posameznimi senzoričnimi lastnostmi in imajo na izbranem področju tudi dolgoletne izkušnje. K senzoričnemu ocenjevanju radi povabimo tudi laične potrošnike, ki po naših izkušnjah dokaj kritično ocenjujejo posamezna živila. Rezultate laičnega ocenjevanja seveda vedno predstavimo ločeno od strokovnega senzoričnega ocenjevanja.

Iz slike ne sledi kaj je kaj.

Alamar ::

Kdo in kaj je specifično v tem primeru ocenjeval ne vem. Preberi članek v reviji, pa boš izvedel.

7982884e je izjavil:

energetik je izjavil:

Tuna veliko boljša kot Rio mare.
a lahko samo poveš, katero tuno točno imaš v mislih, da vem kaj kupit? sicer kupujem v lidlu ampak njihova tuna v oljčnem olju je imo daleč od rio mar po okusu
Meni tudi tale iz hoferja ni dobra. Mi je pa osebno top iz Eurospina pa še najcenejša je, če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

#000000 ::

Od velikih brandov ala hofer in Lidl človek pričakuje da imajo neko notranjo kontrolo (katero tudi večina njih zagotavlja) in v bistvu upravičujejo nižje cene z gromozanskimi količinami, enako to nekako zagotavlja merkator in špar, ampak ni vedno tako ne pri enih ali drugih.

Če kdo bi moral kvaliteto zagotavljati VURS in neuničjiva VIDA Č. Š. ki vedno ko kaj najdejo (večinoma nemci in avstrijci) ugotovi da pri nas ni nevarnosti (ker je zadeva še pošla :)

drugi pa so v bistvu ZPS ki pa je zgodba zase.

Sem pa v Lidlu v Helsinkih videl enak izdelek za pol cenejši kot pri nas, enako v ALDI v Londonu, tako da če imajo različno cenovno politiko, imajo tudi različno kvalitetno politiko, to jer gotovo, ker te trgovci ne delajo za dobre vtis ampak za dobiček, enako kakor naši.

Se mi pa dozdeva da imajo SLO trgovci enako kvaliteto robe, ampak po višjih cenah.

Tko da nima veze kje kopiš, roba je večinoma iste kvalitete ali celo ista, le da cene varirajo.

fosil ::

Pri testih hrane je zelo velik faktor svežina.
Če vzameš sveže maslo, ali pa tako tik pred koncem roka uporabe je velika razlika.
Tako je!

Furbo ::

...:TOMI:... je izjavil:


Saj ni treba da je tvoj dobavitelj kmet. Lahko je upokojenec, ki ima cel dan čas in goji vso živo zelenjavo na svojem malo večjem vrtu, ima kokoši in zajce, hranjene samo z domačimi sestavinami. Tak človek 100 % ne uporablja škropiv.


Taki najbolj špricajo in ker mešajo zelo majhne količine je izredno težko določiti pravilno razmerje mešanja strupa..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

...:TOMI:... ::

Rok uporabnosti pogosto le težko razberemo
Med enajstimi je bil rok uporabnosti kar pri osmih vzorcih slabše viden, bodisi zaradi razmazanega tiska ali zaradi načina navajanja (datum je perforirano vtisnjen v embalažo).

Edini vzorec, pri katerem sta bila navedena tako rok uporabnosti kot datum proizvodnje, je bil "S budget, surovo maslo", kar je pohvalno. Hkrati pa nas je pri tem vzorcu presenetil zelo dolg rok uporabnosti, kar eno leto, na kar nas je že pred časom opozorila tudi ena od potrošnic. Prodajalca smo zato povprašali, kako je to mogoče, saj bi maslo v tem času brez dodanih konzervansov postalo žarko. Odgovorili so nam, da proizvajalec zagotavlja, da maslo ne vsebuje konzervansov in da zagotavlja enoletni rok uporabnosti pod pogojem, da je maslo zamrznjeno (tisto, ki smo ga kupili mi, ni bilo). To neskladje pa so hitro popravili, saj ima maslo po "novem" (kar tudi smo preverili v trgovini) naveden krajši, trimesečni rok uporabnosti.
Tomi

šernk ::

Ko mi pokažete kmeta, ki ne škropi pol se pa pogovarjamo naprej :)

doma pridelamo praktično vso ozimnico. Trenutno ne rabiš škropit samo še solate, pa še slednjo pod pogojem da imaš boljše stvari na vrtu. Vse ostalo napadejo bolezni/polži.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::



Taki najbolj špricajo in ker mešajo zelo majhne količine je izredno težko določiti pravilno razmerje mešanja strupa..


Ne vem, kako je pri vas, jaz imam zelo pozitivne izkušnje in resnično ni nič špricano, ker tudi jaz pomagam pri tem.
Tomi

RejZoR ::

7982884e je izjavil:

energetik je izjavil:

Tuna veliko boljša kot Rio mare.
a lahko samo poveš, katero tuno točno imaš v mislih, da vem kaj kupit? sicer kupujem v lidlu ampak njihova tuna v oljčnem olju je imo daleč od rio mar po okusu


Men osebno je zelo všeč skuša v oljčnem olju, pa sardine z limono tud niso slabe. Tuna pa mi je najboljša Rio mare v onem pravem oljčnem olju, ki ima res povsem drugačen okus od vseh ostalih, prav ono po olivnem olju kot se zagre. Zelene in zlate pločevinke od Rio Mare. Čeprav ko sem kupoval v Lidlu tuno v oljčnem olju tud ni bila slaba. Samo obvezno moraš vzet tako s celimi kosi in ne mleto, ker tisto je pa čisti pofl. Sploh v sončničnem olju. Pa tista v lastnem soku je tud bolj kot ne bljak. Mogoče za kuho, pa še tam raje uporabim tako z oljčnim oljem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

Jaz vam polagam na srce, da jeste ribe, ki so male. Ne pa teh ogromnih rib, npr. tunov. Je bolje za vaše zdravje, majhna riba=manj Hg=bolje za organizem.
Tomi

RejZoR ::

No ja, ena ali dve piksni tune na teden te tud ne bosta pokopali. So pa sardince najboljše glede tega. Že tko so majhne, pa še niso predatorske ampak se futrajo z algami.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104022 (40480) zmaugy
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649858 (28256) gruntfürmich
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911676 (9939) mulc007
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255557 (40325) cholt45

Več podobnih tem