» »

Kaj narediti s prihranki

Kaj narediti s prihranki

1 2
3
»

sočan ::

garfy je izjavil:



SE PRAVI nihče me ne bo spraševal odkod denar in prav tako se mi ni za bat da bi denar izgubil po enem letu zaradi bankrota bank?



Sem že včeraj napisal da si sumljiv. Si me skoraj prepričal kako si pošten .

Danes te pa že skrbi če te bo kdo spraševal po izvoru premoženja ???

Mene lahko vpraša kdor hoče.

lp

Gladi ::

sočan, ne trollaj...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Tilen ()

sočan ::

Gladi je izjavil:

sočan, ne trollaj...

In kaj te moti ?
A ti tudi ne moreš pojasniti izvora ?

DeeJay ::

Invictus je izjavil:

DeeJay je izjavil:

isto kot z depoziti. Če zaslužiš več kot 1000€ se obdavči 25% kar je več od tega. Se pravi v tvojem primeru bi plačal 25% od 4000€, kar pomeni 1000€ davka.

Narobe.

Prvih 1000 EUR ne gre v davek. Ostane neobdavčeno.

Davek bi plačal na 3000 EUR.


če je napisal, da bi od 20k dobil 25k ... se pravi 5k plusa in to pomeni 5000 - 1000 = 4000 ki se obdavči z 25% kar pomeni 1000€. a nimam prov?

Tilen ::

Dobički iz kapitala se obdavčujejo glede na obdobje lastništva kapitala. Stopnja davka, ki znaša 25 %, se vsakih dopolnjenih pet let imetništva kapitala zmanjša za 5 odstotnih točk (po petih letih je stopnja 15 %, po desetih letih 10 %, po petnajstih letih 5 %). Po preteku 20-ih let prodaja ni več obdavčena. Prav tako davka od prodaje delnic ni potrebno plačati, če so bile delnice pridobljene v procesu lastninskega preoblikovanja podjetij (t.i. certifikatske delnice) ali podedovane po lastniku, ki jih je pridobil v procesu lastninjenja. Prodaja delnic, pridobljenih z darilno pogodbo, je obdavčena tako kot prodaja kupljenih delnic. Davčna osnova od dobička iz kapitala se izračuna kot razlika med vrednostjo kapitala ob odsvojitvi in vrednostjo kapitala ob pridobitvi, upoštevaje vsakokratne normirane 1% stroške.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kr1ženska ::

OP
bomo rekl, da si prišel sam do te vsote denarja in imaš neki pameti, pol edino kar rabiš je, poštudirat kako se izračuna ekonomski dobiček.
(namig: Ekonomski dobiček=računovodski dobiček+oportunitetni prihodek-oportunitetni stroški. Oportunitetni stroški so stroški izgubljenih alternativ).
Mičkn še špekulacije pa si 8-)

Tilen ti je dal par koristnih podatkov v kolikor se greš nakup stanovanja, če se boš šel igrat z delnicam, bi bilo pa IMO pametno, da prej dobro preučiš trg.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

vasquez ::

ECB je znižala obrestno mero. Če misliš vezati, bo treba pohiteti, ker bodo kmalu obrestneme mere pri bankah še nižje.

Vikking ::

Assass1n je izjavil:

Čaki malo sem bolj počasen, imaš več kot 100k na banki pa ti bodo kar vzeli kar je več?
Ps: nekak štekam, da to če je banka pred propadom ampak vseen, kje imajo pa pol naši miljonarji denar? Tujina a tam pa ni tega?


Da. Po Cipru so sprejeli takšno odločitev. Prej je veljalo tako, da ko banka propade, gre v stečaj, izgubiš ves denar ki je nad 100.000€ v tej banki.

Po novem pa se država odloči da bo ubogo banko rešilo/dokapitaliziralo, znesek ki je nad 100.000€ pa ti pretvorijo v ničvredne delnice. Se pravi ti lahko legalno vzamejo denar, še preden banka propade. Sedaj če se banka reši in izbrodi iz krize, še verjetno nekaj dobiš za tiste delnice. Drugače pa si izgubil.

Denar naložijo v varne naložbe, investirajo, obračajo, zašijejo v polšter. Problem je v tem da neučen folk gleda lestvico 100top menedžerjev in mislijo da imajo ta denar na računu. V resnici precej precej manj gotovine.

Ajnstajn` ::

koliko davka pa moraš plačat, če si recimo 2 tedna nazaj kupil bitcoine za 1500 evrov, pa jih včeraj prodal za 10x več, torej si iz 1500 evrov prišel na 15000k ?
kakšna je davčna osnova pri bitcoinih ?
//

bluefish ::

Nič.
Je jype poslal mail na DURS in je bil odgovor v tem stilu.

Ajnstajn` ::

hmm, kako pa lahko dokažeš, da si teh 15k res dobil na tak način ?
//

M.B. ::

Nakazilo na bitstamp, pa večje nakazli na zaj mogoče.

Na menjalnici pa imajo tvoje podatke.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722147626 (10684) kombinezon
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956474 (15227) Buggy
»

Vezanje 30000 eur na eno leto in durs

Oddelek: Loža
326358 (4839) blblb
»

Varčevanje v banki DA/NE in nadzor države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322166 (19859) Furbo
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921178 (19048) Spock83

Več podobnih tem