» »

Kavni aparat

Kavni aparat

zee ::

Vzeto na znanje. Si pa ne bi mislil, da najboljsi avtomat za kavo delajo Svicarji.

Hvala!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

negot ::

http://www.kavni-avtomati.si/cart/index..., evo tega sem si izbral, prvi vtisi so res dobri, lp :)

Gregor P ::

Aha, da tega bi tudi sam na blef vzel, da malo preizkusim firmo oz. njihove produkte:D

Gregor P je izjavil:

Kakšen vstopni model predlagaš od Jure? Mogoče tega za 700 evrov?
Jura ENA Micro 9 One Touch Classic


... samo zdaj ko pa vemo, da so vtisi dobri, je pa izbira še toliko lažja:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

GregaGrga ::

No, kdo bi si mislil koliko informacij o kvalitetnih kavnih aparatih lahko zberemo na slo tech:)

first_line ::

Ja, problem je da so sami fanatiki z 1k€ aparati :)

Sicer pa moj za 100€ niti ni slab sedaj ko sem se ga privadil in malo probal različne kave. Ene se preveč penijo (kapučin) in se tako zelo hitro shladi.

Gregor P ::

Fanatiki LOL:)) Jaz bi tudi rad dobil poceni dober kavni avtomat, ampak ga na žalost ni:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

negot ::

Ob dobrem aparatu dobra kava, kje se da pri nas dobiti najboljša kava v zrnju, lp :D

energetik ::

Gregor P je izjavil:

Fanatiki LOL:)) Jaz bi tudi rad dobil poceni dober kavni avtomat, ampak ga na žalost ni:'(
Eh se da dobit še kar poceni, če se odrečeš mlinčku in avtomatskemu kapučinotu:
http://www.merkur.si/aparati/pomoc-pri-...

Za delat espresso je dobr, mleta kava za espresso se pa povsod dobi.

negot je izjavil:

Ob dobrem aparatu dobra kava, kje se da pri nas dobiti najboljša kava v zrnju, lp :D
Po mojm ni v redu vprašanje, vsak ima svoj okus. Recimo meni je povsem ok kava v zrnju iz Hoferja, pol kile v črni embalaži, mislm da 100% arabica. Tole: http://www.hofer.si/si/html/product_ran...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

negot ::

Se strinjam o okusih se ne razpravlja, vendar mene bolj privlačijo take kave:

http://www.escobar.si,

http://www.kofetko.si,

http://www.espresso.si,

lp, :)

Gregor P ::

energetik je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Fanatiki LOL:)) Jaz bi tudi rad dobil poceni dober kavni avtomat, ampak ga na žalost ni:'(
Eh se da dobit še kar poceni, če se odrečeš mlinčku in avtomatskemu kapučinotu:
http://www.merkur.si/aparati/pomoc-pri-...

Za delat espresso je dobr, mleta kava za espresso se pa povsod dobi.

Tudi pri takšnem aparatu boš moral malo odpreti mošnjiček, če boš hotel dobiti dobro mašino.

Npr. Quickmill Orione za za 600 evrov.

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

GregaGrga ::

mater 600 evrov za kavni avtomat, sej zgleda zlo dobr sam ne vem, če se mi povrne investicija. Bodo zaposleni še večkrat šli na kavo :)

Gregor P ::

Tam kjer jaz živim trenutno je vse okoli mene (razen v kakšnem McDonaldsu) kava od 3 evre naprej (pa sploh ni nujno da je dobra), na tistih poceni avtomatih pa je 0,50 do 0,75 centa; kava arabica (Fairtrade) v zrnju 250g pa (me) stane 3,75 evra (seveda imaš tudi drugo dražjo, cenejšo izbiro), mislim (je dolgo tega ko sem štel) da je to za približno 15 kav (skodelic, po cca. 1 dl - to si itak lahko vse nastaviš, koliko vode, kave na skodelico želiš), potem je pa tukaj še voda, elektrika, mleko, čiščenje itd. ... pa si lahko zračunaš:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

JayKay ::

Twixz ::

Kaj pa kakšen aparat na časovnik (da ti zjutraj skuha kavo ko se zbudiš?) :)

Ima kdo kaj pojma in kakšen nasvet okoli tega?

telexdell ::

Twixz je izjavil:

Kaj pa kakšen aparat na časovnik (da ti zjutraj skuha kavo ko se zbudiš?) :)

Ima kdo kaj pojma in kakšen nasvet okoli tega?

Zjutraj vstaneš, stopiš do kavnega avtomata, pritisneš gumb, greš na WC, se vrneš in podstaviš skodelico, zazehaš in kavica je skuhana. Tako imaš vedno vročo in dišečo kavico, ne glede na to, kako dolgo vstajaš.

PS-drugače pa programska ura, majhen koharček, lonček...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

JayKay ::

zamenjal manual espresso za bean to cup sistem

me happy :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

SaXsIm ::

http://www.mimovrste.com/artikel/351000...

Recimo mene takšna zadeva še najbolj spominja na gostilniško. Ima ročko, tako da lahko speniš mleko s paro (tako kot se to dela, ne z nekimi penilci), boš pa potreboval še kavni mlinček posebej. Se pa kot so že omenili drugi, kavomate vedno čisti z vodo, če prav obstajajo tudi posebna čistila (ampak se jih uporablja redko). Prav tako je potrebno vedeti, da se nikoli ne pije prve kave iz kavomata. Prvo se vedno pusti, da steče preko, zaradi okusa. Drugače imajo zadeve tak kovinski okus.

Glede linkane naprave, nisem je preizkusil, ne vem če je dobra. Ampak po napisanem me princip najbolj spominja na gostinske aparate (ker praviš, da ti je v gostilni kava najboljša).
SaXsIm

k4vz0024 ::

Je kdo nabavil kavni aparat iz Lidla - Minueto professional? Kako se obnese?

igor0203 ::

Se opravičujem ker obujam staro temo... zadnje čase me precej mika da bi si vzel kavni avtomat (bean to coffee) in nekako se odločam med spodaj omenjenimi. Ima kdo izkušnje s katerim od teh in katerega bi mi priporočili?

Delonghi ESAM4000B
Delonghi ECAM21.117B
Krups EA8105
Delonghi ECAM23.420 SB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

gruntfürmich ::

v vip reviji je bil v tej številki test aparatov za kavo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

betmen ::

a rabi kdo kavomat takšen kot je v lokalih? več info na ZS

koli99 ::

Obujam malce starejšo temo.

Torej, odločil sem se za nakup kavnega aparata (v bližnji prihodnosti). Po prebiranju raznoraznih forumov, ocen, itd..., je Jura očitno izbrana (priznana) znamka, a žal tudi relativno draga.

Sam bom največkrat pil espressote, a ker ostali člani sorodstva/prijatelji pijejo večinoma kapučine, je potrebno izbrati aparat z pripravo obojega.

Poraja se mi vprašanje, ali je bolje kupiti rabljen (obnovljen) aparat, ali novega (slabšega?)

Izbor 1:
rabljen JURA F50, generalno obnovljen, ebay garancija 24 mesecev
Cena: cca. 500 EUR

Izbor 2:
Nov F55, Aalt, garancija 25 mesecev
Cena: cca. 900 EUR; predrag

Izbor 3:
Nov ENA Micro 1; aalt,garancija 25 mesecev
Cena: cca. 600 EUR + penilec mleka cca. 100 EUR

Pri znami in modelu (F50) se mi dopade, ker dobiš na ebayu set tesnilnih obročkov, termoblok (v primeru odpovedi),...etc, tako da lahko sam vzdržuješ aparat.

Kaj bi izbrali vi? Mogoče kakšna druga varianta?

mat xxl ::

Imam sam Juro F50 in F90, neke top razlike sicer ni načelno je F90 malo boljši v osnovi sta pa enaka.

Sam dobro poznam tudi privat serviserje za te aparate in ja ne , da bi delal reklamo sem se že sam zanimal za nekaj takega 2 leti nazaj in mi je človek rekel , absolutno F50 ali F90, gre za clasic linijo in ta model F50 je Jura zaradi zahtev strank obdržala v prodaji, med tem, ko F90 ni več za dobiti, razlike so male, med tem, ko mi je za te novejše, ki si linkal rekel, ja veš to je pa tako stara clasic linija je bila narejena na komot pa tako, kot je treba, te nove zadeve so pa bolj plastik fantastic in nikoli ne bodo zdržale niti 1/3 življenske dobe, ki jo zdrži clasic linija, ker pri novih mora biti vse na ultra malo, je precej težje servisirati in nič ni predimenzionirano, kot v starih serijah.

Ta model F50 prvi linkm se mi zdi TOP nakup, vprašaj še koliko kav je imel narejenih pred obnovo in pa , kaj so v obnovi zamenjali, navadno menjajo mlin ali vsaj kamne mlina, kar je po mojem obvezno, morda bojler in pa navadno vsa tesnila , obnovi se modul za stiskanje kave .... Preveri pred vsem za mlin vsaj rezila, ker tu rata taka razlika v okusu kave...... Cena nove F50 ke je bila 1200 eur v kaki hudi akciji kdaj 999 eur.
Za moje pojme, če je stroj dobro obnovljen bi jaz vsekakor F50 vzel brez premišljanja.

Sicer če kaj od tega ni ok, je dober servis tudi pri nas, kontaktiraj me na ZS bi ti lahko tudi vse to naredili ( obnovo) če bi kupil neobnovljeno.

Je pa tako sam imam na F50 narejenih v 5 letih 10.200 kav in je bila enkrat na servisu tesnenje ostalo vse original, F90 je pa zelo malo rabljena še ni bila v okvari .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

koli99 ::

Hvala za izčrpen odgovor.

Torej je F50 recimo izbran.

Ta uporabnik na ebayu (elmo0815) servisira Jura aparate in ima več ali manj vse modele in rezervne dele. Torej sklepam, da zadevo pozna dobro in tudi dobro izvede servis (tudi zato ebay garancija 24 mesecev). Recimo, ima več modelov F50, kateri se malenkostno razlikujejo v ceni (+-30 EUR), po čemer sklepam da je razlika v ceni v ohranjenosti aparata, starosti, menjanih delih,...etc.
Pred nakupom ga vsekakor kontaktiram in povprašam za primeren aparat (F50).

Kako pa da nisi vsaj O-ringov menjal (vidim da so cene cca. 7-10 EUR)?

P.S.: Kako veš koliko kav si naredil? Aparat beleži podatke?

gruntfürmich ::

 kavni aparati jan 2015

kavni aparati jan 2015

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

koli99 ::

Hvala za tabelo.

Recimo, poskusil sem par espressov (navadna/decaf) na Illyevi mašini pa nisem bil navdušen...

Shkorc ::

Ni nujno, da je bil kriv aparat, ga ne poznam. Lahko pa da je bila stara kava.

koli99 ::

Shkorc je izjavil:

Ni nujno, da je bil kriv aparat, ga ne poznam. Lahko pa da je bila stara kava.


Malo verjetno. Smo imeli na enem sejmu v Italiji. Kapsule so bile original Illy (druge niti ne pašejo), odprl sem jih sam (slišati je bil pritisk iz notranje atmosfere) in sicer 3 pakete navadnih in paket brezkoefeinskih. Sam sem poskusil ene 6 espressov, in vsi so bili povprečni.
Kot morebiten primanjkljaj lahko le dodam da smo pili iz plastičnih kozarčkov in ne ogrevanih keramičnih skodelic, kar je lahko tudi vpliv...

Imam pa na podjetju tudi neko neznan espresso aparat in uporabljamo Illy vložke in je kava super...

Shkorc ::

Kul, če so ti drugače všeč kapsule, potem je kriv aparat. Ali ima težave s temperaturo ali pa pritiskom oz. oboje.

Osebno nisem še pil dobrega espressa iz kapsul (Illy in druge znamke, ki smo jih uporabljali v prejšnji službi).

Najrajši sveže zmleta kava, pražena ne več kot 3 tedne nazaj.

koli99 ::

Kje pa kupuješ "sveže" praženo kavo?

Shkorc ::

Kavarna Čokl (LJ), Escobar (Vrhnika).

Escobar rad naredi bolj dark roast (dlje časa praži ali pri višji temperaturi, ne vem). Zaradi tega mi njegova kava bolj paše skupaj z mlekom.

Za čisti espresso pa zagotovo Čokl.

Pri Cafetinu čez Ljubljanico, če imaš smolo, lahko dobiš tudi starejšo kavo, zato ga rajši preskočim.

koli99 ::

Super hvala za info.

Bom najbrz kar prek neta narocil osnovno mesanico od Escobarja (nimam nobene trgovine blizu) da poskusim to za zacetek...

mat xxl ::

koli99 je izjavil:

Hvala za tabelo.

Recimo, poskusil sem par espressov (navadna/decaf) na Illyevi mašini pa nisem bil navdušen...


Priprava kave je umetnost Ilyeva mašina je u bistvu samo narejena za Illy , masovno odletavajo eni senzorji temperature, sem že popravljal in ga potem imel en teden za teste . Pač pogoj za dobro kavo je dobra čista mašina, žal ima Illy mašina podpovprečen mlin, sam menim, da tudi segreje premalo in pod prenizkim pritiskom čez spusti. Sicer je vseeno, kaj je, vprašanje je že kaj vizualno priteče ven in tu pri Juri že na oko vidiš razliko. Je pa tako, na Juri lahko reguliraš mlin, kako naj melje, drobno grobo, navadno če je preveč na drobno lahko maši sita in onemogoča pravi pretok, kljub velikem pritisku, potem slišiš pri Juri vuššš kot sik kače in ja varnostni ventil je mimo spustil pritisk, nujno spremeniti na bolj grobo mletje, potem jasno lahko določiš v nulo koliko vode, koliko kave, kako temperaturo itd..., tako, da že od teh nastavitev zavisi ogromno. Povem pa vam, da ima velika večina boljših podobnih mašin ( ne na tablete) noter vse glave komponente od JURE. To ima sigurno, Philips, Krups, Simens in verjetno masa drugih, skoraj vsi pa imajo njihove mline ...., to vam pove že veliko....

Ja naj naj naj bolj pomembna pa je KAVA, čim bolj sveža, da useka, ko odpreš vrečko, sam prisegam na 100% arabiko...., kot zanimivost, Lidl ima še vedno kavo v lesenem sodčku, noter je folija, 250g cca 5 eur po reklami sodeč je obetala veliko, sem testiral, ko jo odpreš, te useka, ko one ta hude pakunge kave Illy za gostince pakirane po 5kg z plinskim polnilom ( ja za gostince je čisto druga kvaliteta pri Iliyu, kot za navadne smrtnike.

No jo skuham in ja žal razočaranje je 100% arabika, pravi močan okus, vendar rahlo zakisli in na koncu pogreni...., pač za slabih 20 eur na kg res ne mora biti čudež, vsekakor pa ni zelo slaba , pač , kot sem jo opisal.....

cordoba ::

Zanima me, ali obstaja kakšen avtomat za cca 100-150 eur, ki naredi dobro belo kavo? Se ne spoznam na zadeve, pa vprašam...

fiori ::

mat xxl je izjavil:

Imam sam Juro F50 in F90, neke top razlike sicer ni načelno je F90 malo boljši v osnovi sta pa enaka.

Sam dobro poznam tudi privat serviserje za te aparate in ja ne , da bi delal reklamo sem se že sam zanimal za nekaj takega 2 leti nazaj in mi je človek rekel , absolutno F50 ali F90, gre za clasic linijo in ta model F50 je Jura zaradi zahtev strank obdržala v prodaji, med tem, ko F90 ni več za dobiti, razlike so male, med tem, ko mi je za te novejše, ki si linkal rekel, ja veš to je pa tako stara clasic linija je bila narejena na komot pa tako, kot je treba, te nove zadeve so pa bolj plastik fantastic in nikoli ne bodo zdržale niti 1/3 življenske dobe, ki jo zdrži clasic linija, ker pri novih mora biti vse na ultra malo, je precej težje servisirati in nič ni predimenzionirano, kot v starih serijah.

Ta model F50 prvi linkm se mi zdi TOP nakup, vprašaj še koliko kav je imel narejenih pred obnovo in pa , kaj so v obnovi zamenjali, navadno menjajo mlin ali vsaj kamne mlina, kar je po mojem obvezno, morda bojler in pa navadno vsa tesnila , obnovi se modul za stiskanje kave .... Preveri pred vsem za mlin vsaj rezila, ker tu rata taka razlika v okusu kave...... Cena nove F50 ke je bila 1200 eur v kaki hudi akciji kdaj 999 eur.
Za moje pojme, če je stroj dobro obnovljen bi jaz vsekakor F50 vzel brez premišljanja.

Sicer če kaj od tega ni ok, je dober servis tudi pri nas, kontaktiraj me na ZS bi ti lahko tudi vse to naredili ( obnovo) če bi kupil neobnovljeno.

Je pa tako sam imam na F50 narejenih v 5 letih 10.200 kav in je bila enkrat na servisu tesnenje ostalo vse original, F90 je pa zelo malo rabljena še ni bila v okvari .


mat xxl, imam Juro ENA5 staro 5 let in je pred nekaj dnevi nehala delovat. Piše da greje in nato javi ERROR 5. Lahko sporočiš, kdo privat popravlja te mašine? (edvin@unicom.si)

mat xxl ::

Imaš ZS.

Badwolff ::

TheBlueOne ::

Kaksne rezultate hoces? Ce hoces to, kar se smatra kot popolna ekstrakcija, potem bos za avtomatski stroj verjetno moral placati veliko vec kot 600€, kjer mi niti ni jasno, kako pogosto je potem treba nastavljati granulaciju pri mletju... Ce zelis samo kavo in da stroj enostavno deluje, potem bo zadeva verjetno sluzila namenu.

Sam imam Elektro Microcasa, ki drzi perfetni tlak za ekstrakcijo skozi vzmet, tako da je ponovljivost 100%, kar pri tlacilkah ni nujno. Za vsako novo vrecko kave moram malenkost prilagoditi granulacijo na mlinu, da dobivam zeljene razultate. Granulacijo moram prilagajati tudi, ce se mi kava malo bolj posusi v zalogovniku zrn.

Jaz bi s tvojim budgetom kupil Espresso stroj za 400€ in mlin za 200€. Kaksno Gaggia Clasic ali pa Breville BES in pa dober mlin, kjer moras paziti, da se da fino nastavljati granulacijo.

Badwolff ::

Popolna ekstrakcija....
Hočem pač solidno kavo in mogoče lahko dobim popust na Bosch p, na vsak način all in one, ne dve masini.

nejcek74 ::

Se vedno bo boljša kava iz Gaggia Clasic kot pa iz all in one mašine, pa četudi jo delaš iz ze zmlete kave. Je pa res da je cisto vseeno ali je Jura ali pa Bosch.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

mat xxl ::

Tole med Juro pa Bosch pa res ni vseeno, eno je original, drugo pa mašina z 60% vgrajenih delov Jure in svojimi ostalimi deli.....

Ne glede na vse Jura pa tudi WMF sta razred za sebe, žal pa jasno ne vsi njuni modeli.

kingsix ::

Imamo JURA Giga G5 avtomat v službi...koliko gledam je cena ene 3k.
Nič posebnega. Si naredim s 20€ moka potom ali filtrom za 5€ tudi dobro kavo. No thanks.

TheBlueOne ::

Tile all in one masine so igra na sreco kar se tice kvalitete in s tem ne mislim kvalitete samega stroja. Pri kavi je prioriteta, da se zadeva cisti, kar je tu verjetno tecno. Druga prioriteta je, da je granulacija prava, kar bo v tem primeru variiralo od kave do kave, starosti kave... Potem pa sele pride sama ekstrakcija, kjer pa sam s temi stroji nikoli nisem bil zadovoljen, niti s tistimi vrednimi nekaj tisoc €. Pac veliko neznank v eni enacbi.

Jaz bi na tvojem mestu raje vzel nespresso, imas vsaj konsistentne rezultate in prakticno nic vzdrzevanja.

shintaro ::

Mnenje na tole? https://www.espresso.si/e-trgovina/apar...

Trenutno je akcija. Če Kupim 500 kapsul dobim praktično zastonj ta aparat. 500 kapsul = 99% popusta na aparat.

Me mika vzet... Kaj pravite?

nejcek74 ::

mat xxl je izjavil:

Tole med Juro pa Bosch pa res ni vseeno....

Vseeno je, ker je kava iz teh avtomatov podpovrecna in jo prekasa ze kava iz kofeitere (Mokka) za 20€. All in one mašine so primerne za kantine v firmah, kjer folk konzumira zastonj kavo. Btw, ja poznam hvalisanje Jure o njihovi kvaliteti, kava pa je se vedno zanic. Se v Svici, kjer je vera v "made in Switzerland" otrokom privzgojena v vrtcu pred doseženim 3 letom, bos srecal Juro samo v fast food obratih (pumpe, pekarne ipd)

shintaro je izjavil:

Mnenje na tole? https://www.espresso.si/e-trgovina/apar... je akcija. Če Kupim 500 kapsul dobim praktično zastonj ta aparat. 500 kapsul = 99% popusta na aparat. Me mika vzet... Kaj pravite?

Illy kapsule so med kapsulami kar ok, malo si preracunaj kokiko te bo vse skupaj stalo, pa ce se ti splaca.

mat xxl ::

nejcek, ti že veš ;) Jaz pa tudi in vem zakaj prisegam na Jurino klasik linijo ;). Ne trdim, pa, da vse Jure delajo vrhunsko kavo..., pa kot vedo poznavalci , so potem še nastavitve mletja, čistoča aparta, temperature, pritiski...... vse to, ti pa nastavim 2 enaka aparata, da bo ob enaki kavi iz enega kava zanič, iz drugega pa špica..... pač priprava kave je umetnost, ko to razumeš, lažje kupuješ.....

Badwolff ::

Če prav štekam, nben nima pojma o tehle Boschih?

Mat XXL, kaj pa Jura A1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

mat xxl ::

Teh novih modelov, žal ne poznam, serviserji pravijo, da so zadnje profi narejene mašine clasic linija to je F50 - F90 kasneje tudi F5 in F9.

mancini ::

Dobiš goli aparat, brez adapterja in filtra
to je tudi nek strošek :)

Badwolff ::

kaj to pomeni točno?

tole recimo je najugodneje na netu

https://www.electronic4you.si/jura-a1-p...

Zdej mam doma eno star Juro, ki pa estetsko ni več kos sodobnosti, se ji leta kar poznajo, iščem neko menjavo.

ps
Vidim, da prodajajo neke filterpatronen https://uk.jura.com/en/homeproducts/mai..., ampak to je najbrž bolj opcija?
Kaj pa je adapter oz adapter za kaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvalitetna kava (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48996732 (1751) gruntfürmich
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23836156 (1906) Arey
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33891947 (352) mat xxl
»

Kavni aparat Gorenje?

Oddelek: Loža
405265 (4122) Badwolff
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489793 (8649) karosha

Več podobnih tem