» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
42 / 55
»»

Glugy ::

mene je matična plošča prišla 12 evrov pošiljanja od mailboxde; RAM bi moral biti nekje 7-8 evrov če vzameš češko poštno službo ( ki se lahk uporab sam za majhne stvari vključno z RAM-om ) . Če bi lahko dal paketa skupaj poslat bi te verjetno pošiljanje prišlo manj; samo jz še nism eksperimentiral s tem. Gotov se kej da zment da se združi dva izdelka v en paket?

scipascapa ::

jim bom pisal, 20€ je preveč....

Glugy ::

če ti bojo združil te bo oboje skupaj prišlo 12 evrov nekje če se ne motim.

PrimozR ::

Zakaj ne bi na Mindfactory naročil obojega hkrati in na mailboxde dobil samo en paket že tako ali tako?

Vuli ::

scipascapa je izjavil:

kok mislite, da bo strošek mailboxde od zneska

EUR 171,39

naročil bi/bom po polnoči seveda, da bo ptt "gratis"

osnovno + ram

ampak do mene, kok mislite, da bo?

naslednja najcenejša varianta je computeruniverse.

12€ do 4Kg, mislim, da ima 4kg GLS. Sej maš na mailbox cenik. Važna je sam teža paketa.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

scipascapa ::

https://www.mailboxde.com/slovenia.html

tole? preko GLS še manj :)

pri mindfactory katero plačilo potem izberem, paypal ali vorsand ipd? hvala, delam prvič tole.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Jaz sem kar paypal uporabil. Se mi ni dalo ukvarjati z nakazilom.

P.S. Lokacija tega MailboxDE je pri ceski meji, in s trackingom sem opazil da ti dejansko iz ceske posljejo paket. Ni pa res ko napisejo da posliljajo vsaki dan ob okoli 2 uri. Sporocilo da so poslali sem res dobil pred 2 uro, ampak takrat so samo poslali informacijo GLSju. Paket je bil predan ob 22 uri, tako da lahko recemo da ne posljejo se isti dan oz. naslednji ce si narocil pred neko uro ampak +1.
Je pa prisel paket v 3 delovnih dneh od tega ko so poslali:
V ponedeljek je prisel k njim in sem videl kolikor moram nakazati za postnino -> Sem hotel placati preko paypala - ni slo, sem nakazal preko banke -> Denar so dobili v torek ob cca 13 uri. Poslali tisti dan niso -> "Posljejo" v sredo. Paket je dejansko oddan ob okoli 22h -> Paket dobim v ponedeljek.

Ce hoces malo prisparati se splaca - prisparal okoli 25 eur napram sloveniji in sem narocil samo 3 stvari.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

bo, okoli 12EUR. Tudi jaz sem mislil, da je 8.5, ma pol pride 12 pa neki drobiž.
Izberi Paypal, če imaš... Bolj hitro in manj jajcanja.

primer:
Freight: 8,56 EUR
Processing up to 5 kg (or sum of the processing): 4,10 EUR
Total: 12,66 EUR
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

scipascapa ::

ja samo komu plačam jaz dejansko,

mindfactory < paypal
mailboxde < paypal

a lahko po členih razčlenite, če se da? hvala :)

Master_Yoda ::

Ja robo placas mindfactoriju z izbrano metodo - npr. paypal. Preposiljanje pa mailboxDEju. Meni ni slo s paypalom sem jim mogo nakazati na bancni racun. Ko sem jih povprasal zakaj pa sem dobo odgovor da zato ker sem prvic.
Dovie'andi se tovya sagain.

scipascapa ::

kateri deli ti ni šel z paypal, MF ali MD? Danke :P

Vuli ::

stari, ti si začel preveč komplicirat ali pa si vse zmešal. Mailbox je samo Forwarder.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

scipascapa ::

vem hehe, zdaj sem dobil odgovor od MB, bom videl kje bo paypal ovira :)

Vuli ::

Zgleda, da če kupuješ prvič pri MF jim boš moral nakazat na bančni račun. Jaz sem jim parktat nakazal, še v času ko je mF pošiljal v slo, so malo kolobocije glede izolnitve UPNja in pa poštnina te je v bistvu pridšla več kot sedaj, če uporabiš Mailbox, seveda glej da naročiš med 0:00 in 6:00, kjer imajo free shipping (DHL).
V glavnem, ko so meni poslali paket, naslednji dan je bil v mailboxu, naložil sem unih 12EUR prek PP, izpolnil tisti invoice, izbral GLS in odposlali so še isti dan.
Mislim, da 3ji dan je bil paket že tuki.

EDIT: Samo glej,da imaš v Mindfactory ručunu.
Kontodaten ändern, Kontodaten, Ihre Rechnungsadresse - tvoj domač nasov, ki ga izbereš samo za prejem RAČUNA.
Ihre Lieferadresse - Tle noter vpišeš pa tvoj naslov, ki ti ga da MailBox.
Herrn
Mailboxde.com GmbH
XX XX, ID 0000
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Deutschland
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Han ::

Vuli je izjavil:

Zgleda, da če kupuješ prvič pri MF jim boš moral nakazat na bančni račun.
Ne drži. Če ne kompliciraš z naslovom (privzeto nemški, npr. mailboxde.com), lahko že prvič plačaš s PayPal.

IcyFox ::

Tudi meni je šlo prvič z Paypalom, rechnungsadresse daš svoj domač naslov drugega daš mailbox in more delat

scipascapa ::

vuli: imam tako da....edino bojazen imam, ker želim/bom naročil 2 zadevi, da MAILBOXDE ne bo kaj kompliciral in mi zaračunal vsak paket posebej, beri matično in ram.

lolipop2 ::

Tisti, ki ste že pri MF naročali sestavljene računalnike: a naredijo tipi-topi ali je to bolj površno?

Vuli ::

scipascapa je izjavil:

vuli: imam tako da....edino bojazen imam, ker želim/bom naročil 2 zadevi, da MAILBOXDE ne bo kaj kompliciral in mi zaračunal vsak paket posebej, beri matično in ram.


ja skupi naroči, eno naročilo. Če pride 1 paket na MB bo tudi 1 paket odšel iz mailboxa. Če boš pa posebej naročal, pol pa bo to ratalo, čist normalno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

neocodexx ::

A še pošiljajo v slo?

Jaz sem pred leti imel reklamacijo za napajalnik, je po nekaj časa crknil oz. se je prižgal ampak ni sistem več prišel do posta, napajalnik pa delal neke klike. Kontaktiral sem njihov live chat, poslali so mi reklamacijski zapisnik in etiketo za sprintati, zadevo sem spakiral in poslal, potem so mi v roku tedna še javili da moram še kable poslati, uredim še to, in v cca 2 tednih sem dobil zamenjavo brez problema. Plačeval sem pa tudi se mi zdi preko TRR.

Je sigurno resna firma, samo dobre izkušnje, je pa že nekaj časa ko sem kupoval. Nazadnje nisem več videl da bi bila opcija za Slo.

Master_Yoda ::

scipascapa je izjavil:

kateri deli ti ni šel z paypal, MF ali MD? Danke :P


mailboxde ni sel s paypalom.
Dovie'andi se tovya sagain.

scipascapa ::

za matično in ram

The price estimation is:

13 EUR + 2.95 EUR (processing fees) + 3 EUR (one time consolidation) + 3.97 EUR (the XL box for consolidation) + 15 EUR (the postage)

Total is about 35 EUR with the GLS.


WT?????????

neocodexx ::

haha, po moje si preveč nadrobil :) mi takim tut zaračunamo dodatno v naši firmi, če naročijo samo za 5€ robe... (ampak ok, smo veleprodaja). V glavnem več jim znese strošek embalaže in administrativnih stroškov kot na temu zaslužijo, čeprav to določene firme skrijejo v stroške poštnine (da se potem stranke ne čudijo). Je pa res, da to ponavadi ni praksa v maloprodaji, tko da ne vem, čudno ja :)

Han ::

A še nisi naročil? ;)

Kompliciraš... Na MF naročiš med 0:00 in 6:00, ko je znotraj Nemčije brezplačna dostava. Mailboxde prepošlje tak paket za okrog 15 eur.

neocodexx ::

Aha to so bili stroški za mailbox? Torej so MF nehali pošiljati v slo in moraš preko tega?

Vuli ::

ma kaj si prtisnu buy consolidation za 1 leto?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

scipascapa ::

so poslali popravek samo še vedno se mi zdi preveč

Im sorry I misread the weight of one package seeing 36 kg instead of 36 g.

The correct total price would be:

2 x 2.95 EUR (processing fees) + 3 EUR (one-time consolidation) + 1.30 EUR (the S box for consolidation) + 8.56 EUR (the postage)

ne vem zakaj 2x fee + one time consolidation etc?

Total is 18.76 EUR with the GLS.

matična je 1,24kg, rami so 36,3g...total torej cca 1,27kg

potem se mindfactory ne splača.

Han: nisem še ker se nočem zajebat :)

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

ma ne blodi.. matična in cpu me je prđlo 12€. Sam a nebi šel rajš v eno slo štacuno, se bojim, da boš še kako novo galaksijo odkril.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

scipascapa ::

bom potem na computeruniverse danes kliknu pa mir.

delam diplomsko :P

evo njihov zadnji odgovor:

Dear Sir,

It is not possible to get cheaper if you receive two separate shipments (you pay 2 processing fees) and you want us to consolidate it into one (consolidation service).

If it is possible to put one product into the box of another product, we can just omit the S box for consolidating. The total price would be 17.46 EUR.

If you have seen a price for shipping to Slovenia for 12 EUR in some forum, it could have been for forwarding of one shipment up to 2 kg = 12 EUR. But it is not your case :)

Zgodovina sprememb…

Han ::

To so ti naračunali pakiranje dveh pošiljk v novo škatlo... Če bo z MF prišel en paket, na njem zgolj prelepijo DHL nalepko z GLS.

scipascapa ::

drži, samo če bo iz MF prišel 1 paket hehe, grem pisat MFju.

scipascapa ::

Yes, if we receive one package (up to 2 kg), there will be 1 processing fee 2.95 EUR and the postage 8.56 EUR

Total: 11.51 EUR

ModriN96 ::

Se kar iscem nekoga iz okolice lj, da bi mi lahko narocil nekaj iz mf?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

scipascapa ::

jaz imam plan nekaj naročiti, sem pa iz kranja.....

Glugy ::

ModriN96 je izjavil:

Se kar iscem nekoga iz okolice lj, da bi mi lahko narocil nekaj iz mf?

Sem se ti ponudil pa nisi pol tisto popoldne k sva se zmenila poklical da bi se v živo dobila kot si želel. Lahk se še zmer zmenva.

scipascapa ::

a mora biti

Aktuelle Rechnungsadresse:

nujno od mailboxde ali je lahko domači SLO naslov?

meho7 ::

Od mailboxde

scipascapa ::

sem dal kar moj domači naslov, pa je šlo skoz normalno, tudi preko paypal ni bilo nič komplikacij.

MrStein ::

Naslov za račun (Rechnungsadresse) gre na tebe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ModriN96 ::

Tukaj gor res ni enega normalnega, ki bi mi lahko naročil/pomagal naročit nekaj iz mf in je iz lj in okolice? Normalnega v smislu ODRASLEGA, ki bo znal pustit svojo kontaktno številko in se dogovoriva V ŽIVO in ne prek sms-ov in mailov?

scipascapa ::

pa saj se ti je GLUGY ponudil?

PrimozR ::

Ha, meni bi bilo pa takšno dogovarjanje ravno prek mailov in SMSov bolj ugodno kot neko dobivanje v živo :)

Vsakemu po svoje očitno.

Je pa zanimivo, da je ravno Glugy napisal, da ga nisi poklical in se dobil v živo, čeprav hočeš to. No, srečno. Po lastnih izkušnjah je najlažje, če naročiš zase pa mir. Drugo pomeni en kup komplikacij za vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Glugy ::

ModriN96 je izjavil:

Tukaj gor res ni enega normalnega, ki bi mi lahko naročil/pomagal naročit nekaj iz mf in je iz lj in okolice? Normalnega v smislu ODRASLEGA, ki bo znal pustit svojo kontaktno številko in se dogovoriva V ŽIVO in ne prek sms-ov in mailov?


Hočš rečt da jz nism normaln?
Vse sva mela že zmenjen; jz sm tud že vso poštnino šel preračunat pa not vnašatv mailboxde kalkulator da ja nam kej narobe reku. 0 EUR nisem zahteval zase; povedal sem ti kok je izračun. Zastonj bi ti vse naredu. Zmenjen sva mela tud to katero popoldne se bova v živo dobila pa nisi pol poklical. Jz pa zanalaš tisto popoldne pol nism šel nč vn da te ja ne bi na cedilu pustu. Rekel sem da lahko lokal ti izbereš in si bil za. Sem polnoletna oseba sam pač ne bom pa jz tebe prosjačil pa klical pa za tabo letal da ti lahk pomagam. Mal se morš tud sam podvizat. In ja mogoče nisem ravno iz poslovnega okolja sem bolj domač ; mladosten recimo temu. Ne hiti se mi z odraslim dolgočasnim izrazoslovjem ampak če imaš zarad tega predsodke do mene ok najd koga druzga sam ne pa govort da ti noben ni hotu pomagat. Mislm sej lahk vidš kok časa sm jz že na forumu. Razumem da ti je težko najdt človeka katermu bi zaupal ampak glej enmu boš mogu zaupat al pa ti noben ne bo mogu pomagat. Če padaš pač na tiste z bolj globokim resnim glasom in izrazoslovjem ker imaš predsodke do mladih ok tvoja stvar. Če se premislš sm ti pa še zmer na voljo; ne gojim nobenih zamer. Te pa nimam kej okol prenašat ker zakaj bi te? Mislm jz sm ti svoj ime povedal ; ti svojga še zmer nisi recimo. Ti več veš o men k jz o teb. Sam pač ne bom pa zdej ti kupil blago; ti ga predal; potem pa da navš plačal. Pač plačat boš mogu vnaprej; jz tud ne poznam tebe; ne vem kdo si; ne vem če si vredn zaupanja. To morš tud vedt. Normalno pa da je riziko na teb k pač se usluga dela teb. Ne verjamem da ti bo kdo predal blago preden plačaš. Na roke plačevat tako vsoto denarja ( 1739,28 EUR ) bi blo pa tud too much.

Lahko pa pač vprašaš kak to sam narediš sej res ni zakompliciran no. Sej ti lahk pomagamo se registrirat pa vse. Niti Paypala ne rabš čeprav je z Paypalom hitrejš. Če maš spletno banko je super; se pa načeloma tud z navadno bančno nakazilnico ( UPN obrazec ) k jo na banki/pošti dobiš da naredit ( sam je mal manj praktično ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Glugy ::

Drgač pa se ti je iz tvoje originalne teme : Nakup preko MindFactory tale uporabnik ponudil:

"DarwiN :: 24. avg 2019, 17:41
Zakaj pa sam ne naročiš in plačaš preko banke?

No, eventuelno ti lahko tudi jaz naročim na tvoj naslov, ampak nisem iz LJ, pa seveda denar mi boš moral vnaprej dat na roko oz. nakazat. "

Si ga kej kontaktiral al nič? Mogoče boš pa njemu bolj zaupal al pa je problem v tem da nočš pač vnaprej plačat in da hočš da je riziko na nas ki ti hočmo pomagat? Ker men zveni da je to tebi problem. Ampak ja pač glas imaš resen ; uraden; ampak glej tud kravatarji goljufajo pa lažejo pa kradejo. Za moje pojme to nič ne kaže na večjo ali manjšo verodostojnost. To je še vedno tveganje. Sam zato ker imaš uradn resen poslovniški glas pa izrazoslovje ne pomen da ti bom slepo zaupal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

PrimozR ::

Okej, zakaj za vraga je treba prek nekoga drugega kupiti za 2 jurja robe in za to prosjačiti po forumu? Valda ima danes vsak spletno banko, kreditno kartico, itd.? Navsezadnje lahko na roke izpolniš UPN in ga plačaš na okencu banke, pošte, itd. Ali pa povprašaš katerega izmed sorodnikov (starše ali otroke, sestro, brata, itd.).

Če se nekomu uspe registrirati na nek spletni forum pa z informacijami v tej temi menda tudi lahko vsak uspe naročiti na MindFactory prek mailboxde? Oz. če je to res pretežko, še vedno ostane Computer Universe, ki pošilja direktno v Slovenijo (last i checked).

Nekako sem imel idejo, da gre za priklučevanje skupinskemu nakupu, ne pa iskanje 'usluge' za skoraj 2 jurja. Glede na par izjav v tej temi to že res malo smrdi po nategu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

scipascapa ::

Tole je bolj fishy kot ne.

ProCeed ::

Zivjo po dolgem casu.

Sam se nisem nikoli kupoval preko mf in mailbox.de

Na mailbox sem se registriral in po registraciji domnevam, da je potrebno "nspolnit svoj racun" z neko vsoto? In sedaj pa prosim za vodenje kako naprej?

Kaj naj naredim z mailboxom, in kako uspesno naredit narocilo na mf?

Kreditne kartice nimam, zato bi potekalo vse preko osebnega obiska na banki/posti.

Hvala za vsako pomoc
Lp

Nwanko ::

Na mailboxde ti piše katere podatke vpišeš za dostavo. Normalno naroči paket do mailboxde. Ko bo paket prišel dobiš obvestilo in koliko je za plačat,naložiš točen znesek z paypalom in je zadeva rešena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

ProCeed ::

Tudi paypal nimam

ProCeed ::

Pa kaj tocno naj naredim, ker mi na mailboxde pise: recharge your balance and choose carrier? Koliko moram nakazat?
««
42 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774424 (1096) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365555 (562) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390156 (56753) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242797 (1505) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353009 (2489) Han

Več podobnih tem