» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
43 / 55
»»

meho7 ::

Nakazes sele ko prispe paket iz Mindfactory. Dobis obvestilo koliko znasa postnina in sele takrat nakazes denar

ProCeed ::

Narocilo na mf oddano. Sedaj jim nakazem znesek potem verjetno oni posljejo na mailbox, jaz nakazem na mailbox in potem odposljejo?

Han ::

Tako je.

MrStein ::

Lahko nakažeš že v naprej, da ne rabiš potem čakati, da konj s kurirjem odnese denar iz Slovenije v Nemčijo, kot v letu 1477.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6151 ::

Katere dokumente za SP je potrebno poslati mindu da lahko preverijo?

scipascapa ::

pomoje samo potrdilo o davčni številki - VAT....ima kdo to možnost vzeti zame nekaj preko podjetja?

6151 ::

scipascapa je izjavil:

pomoje samo potrdilo o davčni številki - VAT....ima kdo to možnost vzeti zame nekaj preko podjetja?


Boš zelo težko našel koga ki ga ne poznaš osebno, ker če pride inšpekcija mora biti roba tam ;)

Tadi_37 ::

Živjo,
Koliko traja, da dobiš prednaročilo (vorzahlung) iz MF? Ponoči sem naročeval, pa nisem še nič dobil (možno, da nisem potrdil naročila do konca, hmmm).
Sicer pa sem moral že pri registraciji svoj naslov nastaviti na mailboxde, ker pri prvem nakupu ne omogočajo dostave na alternativni naslov.
Btw, je kdo naročal iz alternate.de? Par komponent sem gledal, in so malenkost dražje od MF, corsair napajalniki pa so celo cenejši.

Wolfman ::

Zivijo,
mi lahko kdo prosim pove, kdaj se vnese davcno stevilko ko kupujes na firmo? Nekako mi ne uspe.
Najprej je Warenkorb, tam so kot vidim samo podatki o kosarici. Potem Anmeldung, kjer vnesem podatke o firmi (izberem Unternehmer), a tam ni moznosti vnosa stevilke (izbral sem "Nein, ich bin ein neuer Kunde"). Ko vse vpisem, me vrze na Versand, kjer jamra, da ne morejo poslati izven Nemcije. Hkrati pise tudi, da ce sem firma naj vnesem VAT ID v account details. Bravo, kje pa je to za vnesti?

V glavnem, ce mi kdo lahko pove kam naj vnesem bom zelo vesel :)

Han ::

Če se registriraš kor Unternehmer, bi v sklopu Firmendaten moral videt dve polji - Firmenname in UstID, ki je tvoja DŠ.

Wolfman ::

Tega nimam, ampak mogoce zato ker se nisem registriral, temvec izbral prijavo brez registracije. Bom se to poskusil, hvala.

Wolfman ::

Evo, tole je vse kar imam. Sem poskusil tudi en mail pisati, resda v anglescini, pa v roku enega dneva se nobenega odgovora. Ne vidim UstID.
 Vnos

Vnos

Vuli ::

log in in pol greš v account settings
https://www.mindfactory.de/account_data...
Kontodaten ändern
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

scipascapa ::

Kako imajo urejen RMA postopek?

Han ::

Piše dve strani nazaj...

scipascapa ::

Uf če je plata, bo strošek 10€+...najprej ugotoviti, kaj je.

juve91 ::

sestavljam si računalnik: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
je v redu? katero grafično? tam nekje do 350 eur, mogoče 400 če za teh 50 eur dobim veliko boljšo. celoten budget nekje na 1200

Han ::

Ni v redu in tudi zgrešil si temo.

meho7 ::

scipascapa je izjavil:

Kako imajo urejen RMA postopek?

Dobro, samo traja. Jaz sem cakal skoraj 1 mesec na napajalc.

delfinus ::

Polnocno nakupovanje je zakljuceno. Takole je sedaj narocena konfiguracija. Tnx za pomoc in sugestije.


Aja btw kdaj je vidno narocilo v sistemu MF? Verjetno jutri ob obdelavi? No kljub vsemu sem si pa sprintal racun ob izvedbi placila, tako da imam vsaj nek ceglc in potrdilo PayPala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Si kar sam odgovorim, racun je sedaj po cca 30 minutah viden tudi ze v MF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

scipascapa ::

Mindfactory garancija kot da je ni.....napotijo te kr proizvajalcu, s tem imaš pa stroške PTTja.

Zgodovina sprememb…

chief tec ::

Jap, junija 2017 sem pri njih kupil vec zadev, med drugim nekaj HDD WD efrx in router Asus rt ac88u. En disk je poginil julija, router avgusta.
Glede na to, da je od nakupa vec kot 2 leti, te MF preusmeri direktno na proizvajalca.
WD in router sem poslal na nemske naslove podruznic in v roku 10 dni dobil nove produkte, brez vprasanj. Sem pa sam placal obe postnini v eno smer.
Asus je hotel da se poslje router preko MF, tako da so mi v MF "naredili uslugo" in oni preposlali na Asus.
Sicer, komunikacija z MF brez pripomb, hitra in brez odvecnih diskusij.
Sem se pa moral strinjati, da oni nimajo nobenih obveznosti do mene in da zgolj po njihovi dobri volji posredujejo v zvezi z Asus routerjem.

scipascapa ::

Kok si imel za ptt?
Mene bo prišel XFX PSU najmanj 10€, če ne 15€ do Nizozemske, kamor moram poslati, pa še čakal bom 4-8 tednov na novega iz Kitajske.

Vuli ::

ja jebi ga. poštino bi v vsakem primeru plačal. Jaz sem dosti krat, tudi recimo diske kupljene pri nas, poslal direkt v WD rma, dobil prej nazaj , kot da bi se jebal z našimi trgovci, no samo ene 2x sem se in nikoli več.
Sem pa prejšnji mesec poslal ram kupljen pri mf na NL, kjer ima Gskill RMA za evropo. Ram ni več delal na deklariranem XMP profilu po 3letih in so mi posali nove module po cca 10 dneh.
Moje izkušnje pri nas so pa take, da sem veliko krat čakal in čakal in komaj kaj dočakal(30+dni). Lahko je zdej kej drgač.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

D3m ::

Pol pa le niso tok poceni. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

lolipop2 ::

Mi lahko kdo pove, kako je z nakupom na s.p., če nisi zavezanec? Gre vse OK ali se kje zakomplicira? Kar davčna v tem EU programu ne gre skozi, ker nisem zavezanec.

Hvala.

meho7 ::

scipascapa je izjavil:

Mindfactory garancija kot da je ni.....napotijo te kr proizvajalcu, s tem imaš pa stroške PTTja.

Meni so v 1 mesecu zamenjal napajalc. Je pa res da sem moral kriti stroske posiljanja (30€)

scipascapa ::

Po preteku 2 letih.....znotraj 2 let je druga zadeva.

xgeorgex ::

Ang3lo je izjavil:

Ravno sem plačal s Paypalom. Rechnungsadresse sem dal svoj domač, ker se mora vedet kdo je plačal >:) (če gre kaj narobe), Lieferadresse (naslov za pošiljanje) pa od Mailboxde. V bistvu ti Mailboxde pošlje vsa navodila v emailu ko se registriraš.

Dokaz:

 slika

slika



Oj... Kk si pa to naredu? Meni piše:

Attention: For your first order an alternative delivery address is not possible for your own protection.

yoco ::

A stran ima konfigurator kot ga ima funtech?

Han ::

Nima.

xgeorgex ::

Kaj narest v primeru prvega nakupa, kjer morata biti delivery address in billing address enaka? V shopping cart ne morem spremenit billing address.

Han ::

Izprazniš voziček, se odjaviš, pobrišeš piškotke, v profilu nastaviš oba naslova enako, napolniš voziček in kupiš?

xgeorgex ::

Oba naslova sta:

Herrn
Mailboxde.com GmbH Ime Priimek, ID XXXXXX
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Deutschland

Ker to že imam. Ne morem pa nastavit billing address na moj naslov, tko k je bilo predlagano v tej temi.

Han ::

Za prvi nakup žal ne gre.

fireX88 ::

Han je izjavil:

Za prvi nakup žal ne gre.


se pravi "novih" kupcev praktično ne more več bit?

Kaj pa stari/obstoječi, ki smo že naročevali preko posrednikov?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

xgeorgex ::

Lahko so novi kupci... Danes ponoči sem naročil komponente... Za prvo naročilo sem dal procesor (nad 150€) zaradi zastonj poštnine po Nemčiji... Oba naslova sta bila:
Herrn
Mailboxde.com GmbH Ime Priimek, ID XXXXXX
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Deutschland

Takoj zatem novo naročilo ostalih komponent... Pri drugem naročilu sta že lahko billing address in shipping address različna... Oboje plačano s PayPal...

Nato sem poslal e-mail na Mailboxde in napisal da pričakujem dva paketa in če lahko zapakirajo oba skupaj in pošljejo kot en paket... Strošek 3€ + poštnina...

oksaj96 ::

Včeraj prvič naročil prek mindfactory-ja na novem računu, brez problema plačano prek paypala. Edini problem na katerega sem naletel je bila pomankljivost šumnikov.

Billing account na moje ime in naslov pa delivery account na
Mailboxde.com GmbH Mailboxde.com GmbH
XXX XXX, ID 000000
External Weberstr. 57
02763 Zittau
Germany

folfy333 ::

Zdravo,
prvič naročam prek MindFactory. Nekje sem zasledil, da lahko naročajo le pravne osebe? To drži al lahko tudi
kot fizična oseba normalno naročim na MailBox pa potem naprej v Slo?

delfinus ::

folfy, Da. Narocil tudi sam prejsnji mesec. Fajn izkusnja. Prisparal 150€ pri konfiguraciji za manj kot 600€.

lp, d.

oksaj96 ::

folfy333 je izjavil:

Zdravo,
prvič naročam prek MindFactory. Nekje sem zasledil, da lahko naročajo le pravne osebe? To drži al lahko tudi
kot fizična oseba normalno naročim na MailBox pa potem naprej v Slo?


Naroča lahko vsak, dostavljajo pa samo pravnim osebam direkt v Slovenijo, fizične osebe se morajo znajti same (mailbox.de recimo).

Glugy ::

Ja drži da lahko kot fizična oseba naročiš zadevo na mailboxde naslov z pripadajočim ID-jem in ti potem ta pošlje naprej v Slovenijo. Ko na mailboxde dobijo paket dobiš na mail obvestilo pa vidš kok je za plačat. Ene 12 evrov je strošek pošiljanja iz mailboxde do Slovenije ko gre za matične plošče pa grafične kartice. Na MindFactory naroči po polnoči da dobiš dostavo po Nemčiji ( torej do mailboxde skladišča ) zastonj. Tako da je edini dodatni strošek potem res samo mailboxde ampak skupaj še vedno pride mnogo ceneje kot če bi v Sloveniji kupil za skor bilokatero reč. Ok ohišje se še vedno splača v Sloveniji kupt ( razen če ne iščeš kkšnga prov posebnga / dragega ).

PrimozR ::

V določenih primerih lahko tudi v razliki med davkoma (19 vs 22) prišparaš več, kot te stane poštnina z mailboxde.

Nwanko ::

A mi lahko nekdo svetuje kako naročiti na firmo. Bratranec bi rad naredil en računalnik za firmo. Zadeva pa sledeča.
Registriral sem račun, napisal vse podatke tudi davčno številko. Na mail sem jim posredoval screenshot z ajpesa.
Sedaj ko imam vse komponente v košarici so še vedno vse cene z davkom. Kako je sedaj na tem? A plačam davek normalno pa se potem to pri davčni poravna ali kako? Je potrebno kaj počakat da oni to preverijo prej pa mi potem omogočijo nakup brez?

darkolord ::

Na mail ti bodo poslali predračun brez davka. Jaz kar sam odštejem davek in jim to nakažem, da jih ne čakam. Za prvič je sicer bolje, da jih počakaš.

Nwanko ::

Se pravi glede na to da tukaj gor kaže 19% odštejem 19% ali 22%?

darkolord ::

19%

Nwanko ::

So preverli zadevo tak da sedaj še treba samo plačat, katero številko napišem v Namen, bo dovolj Kunden-Nr ?

Infusion ::

Kako je torej trenutno z Mindfactory, pošiljajo fizičnim osebam ali ne?
««
43 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30473035 (1777) issak
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365510 (517) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806387608 (54205) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242766 (1474) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352953 (2433) Han

Več podobnih tem