» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
40 / 55
»»

fireX88 ::

Nwanko je izjavil:

No sedaj mi tudi kaže 0.00 z DHL.

Tisti ID z mailboxe lahko napišem za priimkom?


Pobrskaj po temi, kako je pravilno.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Kebo ::

Fantje imam en problem. Naročil sem eno mašino preko kolega, ki ima s.p. in so mi stornirali naročilo, ker je davčna neveljavna in me pozvali, da naj odprem še eno naročilo z veljavno davčno. Kaj naj jim pošljem?

Nwanko ::

Zadevo naročil, ob polnoči, poštnina do mailboxde đabe, sedaj samo počakam da paket prispe tja in dobim on njih mail da moram poravnat poštnino prek pp in je to to?

fireX88 ::

da

Lahko si že kar direkt na mailboxde naložiš denar in bodo oni direkt naprej poslali. preračun je bolj težko naredit, ti pa lahko povem, da sem za grafično, plato, rame, cpu in napajalnik dal 17€ poštinine iz mailboxde.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Nwanko ::

No jaz imam isto cpu,mb,ram,gpu,psu,m.2 ssd.

My account, recharge?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

MrStein ::

Ja, imajo predplačniški sistem.

Prednost:
- če imaš dovolj na računu, ti takoj dalje pošljejo (no, moraš ročno potrditi, ampak ne rabiš čakati na izvedbo plačila)

Slabost:
- moraš vnaprej imeti gor nek denar, težko točno oceniti koliko boš rabil (po drugi strani gre za nekaj evrov; če večkrat naročaš, pa boš itak porabil v naslednjem naročilu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nwanko ::

No naložo sem sedaj gor 20€ to je pol to ali morem nastavit toti automatic dispatch, ker pol tu poberejo 5€ za to.

PrimozR ::

V prvem šusu boš itak moral podpisati, poskenirati in poslati neko potrdilo, tako da ti denar na računu ne pomaga prav veliko.

Nwanko ::

Ja kak zaj eni pišete tak drugi tak.

Han ::

Ne kompliciraj. Na mailboxde naložiš s PP točno toliko, kolikor znaša poštnina, ko dobiš obvestilo, da so prejeli paket.

Kayzon ::

Se posiljajo v Slovenijo? Ker vidim da cena Vega 56 padla na samo 250e :))

PrimozR ::

Še vedno NE pošiljajo v Slovenijo, če misliš MindFactory.

Nwanko ::

Zrihtano, ni bilo potrebno nobeno preverjanje, samo potrdil 2x in je to to. 6kg paket 16.35EUR z GLS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

lolipop2 ::

PrimozR je izjavil:

Še vedno NE pošiljajo v Slovenijo, če misliš MindFactory.


A to je še vedno? Ker na spletni strani imajo navedeno Slovenijo pod cono 1 :-/

https://www.mindfactory.de/info_center....

PrimozR ::

Der Versand an Verbraucher außerhalb Deutschlands ist nicht möglich. Wenn Sie eine Umsatzsteuer-ID besitzen, fügen Sie diese bitte in Ihren Kontodaten ein. Andernfalls können Sie die Abholung im Ladengeschäft in Wilhelmshaven oder eine Lieferanschrift in Deutschland angeben.


Zdajle šele vidim da za fizične uporabnike izven Nemčije omogočajo osebni prevzem pri njih v Wilhelshavnu ( :D ) oz. dejansko vzpodbujajo uporabo nemškega naslova za dostavo, torej efektivno Mailboxde :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

PrimozR je izjavil:


Zdajle šele vidim da za fizične uporabnike izven Nemčije omogočajo osebni prevzem pri njih v Wilhelshavnu

To morajo že po zakonu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nwanko ::

A mogoče kdo ve kako se dobijo te igre zraven Ryzen cpu in RX gpu? Jaz nemreč nisem dobil nič čeprav piše da se dobijo 2 igri pri cpu in 2 igri pri gpu. Kako je kaj na tem?

Han ::

Če ni bilo v škatli kupona, si pač zamudil akcijo...

Nwanko ::

Je do 29.6 še, moral prek neta izpolnit nek obrazec z order št. in sedaj čakam na potrditev. Tako da tole rešil.

tbnosan ::

Pri registraciji na slovenski s.p. mi odgovori:

Die Eingegebene UstID ist ungültig oder kann derzeit nicht überprüft werden! Bitte geben Sie eine gültige ID ein, oder lassen Sie das Feld frei.

prevod:
Vneseni UstID je neveljaven ali ga trenutno ni mogoče preveriti! Vnesite veljaven ID ali pustite polje prazno.

Sej UstID je davčna številka in predpona SI? To sem ziher pravilno napisal.

Ima še kdo tak problem? Oz. kako ste zadevo rešili?

Wazzock ::

Danes po kakem letu spet naročil iz MF.

Poštnina je že kar 28,99EUR? ;((

EDIT: Zanimivo da smo mi zone 1 in Italija zone 2, vedno ko sem spremljal pošiljko je šla skozi Švico in Italijo. Bolj logično bi mi bilo da bi bilo ravno obratno, mi zone 2 in Italija zone 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()

IcyFox ::

Wazzock je izjavil:

Danes po kakem letu spet naročil iz MF.

Poštnina je že kar 28,99EUR? ;((

EDIT: Zanimivo da smo mi zone 1 in Italija zone 2, vedno ko sem spremljal pošiljko je šla skozi Švico in Italijo. Bolj logično bi mi bilo da bi bilo ravno obratno, mi zone 2 in Italija zone 1.

Govoriš o celotni poštnini ali iz Mailboxa do tebe?

MedusasPath ::

Kakšne so vaše izkušnje s časom potovanja paketa od Maibox.de do Slovenije? Je paketna služba do Slovenije fleksibilna - recimo se da uredit dostavo na poljuben datum?

Han ::

Dostava na poljuben datum ni v domeni Mailboxde.com, lahko pa malo zavlačuješ s plačilom prepošiljanja, npr. dober teden. Če dva tedna s tvoje strani ni odziva, paket vrnejo pošiljatelju.

GLS ponavadi dostavi v treh dneh. Z UPS ali DHL se verjetno lahko dogovoriš, ko je enkrat paket v njihovem sistemu...

IcyFox ::

Eno vprašanje za tiste ki se malo bolj spoznate. A so te Mindstar akcije avtomatske in če so, glede na kaj so izdelki izbrani?

Wazzock ::

IcyFox je izjavil:


Govoriš o celotni poštnini ali iz Mailboxa do tebe?


Govorim samo o MindFactory poštnini.

EDIT: Pa upgradanje biosa so tudi podražli iz 10EUR na 35EUR. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()

DeusB ::

Wazzock je izjavil:

IcyFox je izjavil:


Govoriš o celotni poštnini ali iz Mailboxa do tebe?


Govorim samo o MindFactory poštnini.

EDIT: Pa upgradanje biosa so tudi podražli iz 10EUR na 35EUR. :))



O celotni poštnini MF do kam? saj ne pošiljajo v Slovenijo!

Wazzock ::

Seveda pošiljajo, pravnim osebam.

Han ::

BIOS flash je bil do konca lanskega leta 26,90 eur. Ker mi plate niso poflešali na takrat zadnjo verzijo, sem zadevo reklamiral in dobil omenjen znesek povrnjen. >:D

Mindstar akcije seveda niso "avtomatske". Ko se jim nabere prevelika zaloga določenih komponent ali ko dobijo večjo količino po precej boljši ceni...

Ales47 ::

Kako točno to zdaj poteka preko mailboxa? kaj vse rabim?
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Han ::

Registriraš se na Mailboxde.com (MB), da dobiš svoj poštni predal oziroma naslov za dostavo v Nemčiji. Tega potem uporabiš za registracijo na Mindfactory.de (MF), če te ne moti, da na računu piše

Mailboxde.com GmbH
Ime Priimek, ID xxxxx
Äussere Weberstrasse 57
02763 Zittau

Fino je, če imaš PayPal, saj je plačevanje z njim na MF in MB praktično instantno. Za naročila, oddana med polnočjo in 6:00, je dostava znotraj Nemčije brezplačna.

Ko dobiš obvestilo z MB, tam naložiš znesek, potreben za dostavo. GLS dostava za običajen paket je 16+ eur.

meho7 ::

Na mailboxde se registriraj potem pa gres pod My Account/My addres, ID
Tukaj imas naslov nabiralnika v Nemciji, ki ga potem uporabis pri registraciji na Mindfactory
Kako je razlozeno tukaj
https://slo-tech.com/forum/t584084/p617...

Ko ti pri MF posljejo paket na tvoj nemski naslov, bos dobil sporocilo od mailboxde > Received shipment ter ceno za postnino v Slo
Deluje s Paypalom

Ales47 ::

hvala za info!!:)
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

scipascapa ::

je tako prav?


Aktuelle Rechnungsadresse:
Herrn
Mailboxde.com GmbH Ime Priimek, ID 64625
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Deutschland


Aktuelle Lieferadresse:
Herrn
Mailboxde.com GmbH Ime Priimek, ID 64625
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Deutschland

Han ::

Je.

scipascapa ::

lahko dam rechnungadresse mojo pravo?

Han ::

Lahko, samo potem ne boš mogel plačat s PayPal.

Enron x86 ::

Sem malo brskal, pa sploh ne ponujajo Asus matičnih plat.
Je še kdo opazil?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

darkolord ::

Ja.

IcyFox ::

Za tiste ki ste že preko Mindfactory/Mailboxa naročevali, če tam izberem GLS, ali mi lahko dostavijo tudi na Petrol? In če, a je treba kaj doplačati ob prevzemu?

darkolord ::

Če je na tem seznamu, zagotovo.

Tsunamii ::

Vprasanje..se zmeraj velja da ne posiljajo v Slovenijo direktno ?
Torej je potrebno preko mailboxde narocit...in posljejo preko GLSja na tvoj naslov ?
Ter..je se zmer najcenjsa varjanta ? Pred 3 elti sem kupil tukaj comp..in sem res orenk prispraral napram slo..
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

IcyFox ::

Tsunamii je izjavil:

Vprasanje..se zmeraj velja da ne posiljajo v Slovenijo direktno ?
Torej je potrebno preko mailboxde narocit...in posljejo preko GLSja na tvoj naslov ?
Ter..je se zmer najcenjsa varjanta ? Pred 3 elti sem kupil tukaj comp..in sem res orenk prispraral napram slo..
Hvala.

Da, še vedno preko mailboxa. GLS je ena od opcij, lahko izbereš na mailboxu tudi druge (ampak je GLS ponavadi najcenejši). Naročiš po polnoči, da dobiš brezplačen midnight shipping.
Splača se ti pa, sploh če boš naročil cel setup. Razlike v ceni so zelo velike predvsem pri grafičnih karticah, ampak je na splošno vse ceneje in hitro pokrije tistih 20€, ki jih boš odštel za poštnino...

Glugy ::

Če hočš iti na mailboxde varianto a se morš pri MindFactory registrirat kot verbraucher al kot unternehmer za fizično osebo? Sprašujem zato ker ne vem če bodo oni ( pri mailbox.de ) kot podjetje lahko dvignili blago če se registriram kot fizična oseba. Pa zanima me če lahko uporabljaš šumnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Glugy ::

A se tkole izpolne?



Pač da napišeš kot da si iz (fizična) oseba iz Nemčije in daš takoj nemški naslov kot da je tvoj pravi naslov daš pa svojo slovensko telefonsko številko ? al daš tel številko od mailbox.de ? oziroma če se da registrirat brez tel. številke ? Zenkrat me sam za registracijo zanima; ob samem naročilu sem pa že vidu da je en prilepil slikco kak se mora izpolnit:

Nwanko ::

mailboxde zgoraj ime priimek id spodaj

Glugy ::

A mora biti Kundenart Verbraucher ali Unternehmer ?

IcyFox ::

Glugy je izjavil:

A mora biti Kundenart Verbraucher ali Unternehmer ?

Verbraucher, sej mailbox ni tvoja firma...

Han ::

Unternehmer je za SP ali firmo, ki je davčni zavezanec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Glugy ::

hotu sm bit za zihr. Mislim da zdej vse kar rabm vem. Hvala vsem : >

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()
««
40 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30473045 (1787) issak
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365513 (520) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806387662 (54259) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242768 (1476) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352953 (2433) Han

Več podobnih tem