» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
35 / 55
»»

Machete ::

e-marko je izjavil:

Machete je izjavil:

e-marko je izjavil:

Nazadnje sem naročal 1/2016 in dobil po naročilu na mail dokaj hitro novi račun brez ddv. Včeraj sem ponovno nekaj naročil in še vedno čakam na novi račun. Sem takoj po oddaji naročila poslal podatke za ddv, tako kot nazadnje.
Sem upal, da bom dobil še ta teden. Na ta način že ne...
Kakšne imate izkušnje tisti, ki naročate na firmo?
Lp

Predračun dobim v roku pol ure. So pa to zneski od 500 do 2000.

Saj predračun sem tudi sam dobil. Vendar potrebujem takšnega brez ddv. Zato sem jim kar odpisal tako kot 2016 in priložil dokazilo, da sem zavezanec za ddv.
Kako pa ti izpelješ postopek?
Lp


Saj popravljen predračun mislim.
Najprej sem jim takoj kot REPLY na potrditev naročila dal pred subject samo: VAT ID confirmation - bestellung blablbalba, v priponko pa printscrine iz AJPES slo in en, ter prt scr iz VIES.
Sedaj naredim vedno isto in takoj dobim popravljen predračun. Mislim, pa da ni treba, ker imajo potem kupce, ki večkrat kupujejo že 'obkljukane' in sami pošljejo, ker mi je enkrat napisal, da ni treba pošiljat, da že imajo..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

egamad je izjavil:

Ali je DE layout na tipkovnici bistveno drugačeno od SLO ali gre samo za oznake na tipkah? Vidim, da manjka knof za < > poleg levega shifta oz. je na drugi strani. Ne vem, ali me naj moti ali ne.
Ne, DE layout ima tudi < > pri shiftu in je glede tipk popolnoma enak, samo oznake so druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

egamad ::

youPlonker je izjavil:

Če bo mindfactory poslal vse skupaj v enem paketu, ti bodo zaračunali samo enkrat (glede na karakteristike tega paketa). Ampak glede na to, da si vzel zraven tudi ohišje, predvidevam, da bo poslano vsaj v dveh ali več delih in te zna tole ohišje kar drago stati... prečekiraj v temi o mailboxde je en napisal, kolk ga je prišlo pošiljanje ohišja iz Nemčije do Slovenije. Na tvojem mestu bi kenslal in kupil ohišje v Sloveniji ali v trgovini kot npr. computeruniverse, ki pošilja direktno v Slovenijo (za computeruniverse stane poštnina v Slovenijo 14€ nazadnje ko sem gledal).

Glede builda: odlična plošča, odličen cpu, jaz bi sicer plačal več in vzel 2 palčki rama (ker se Dual Channel kar dost pozna v gamingu) ter namesto klasičnega SSD vzel M.2 (ki ga našraufaš direktno na ploščo in se znebiš dveh kablov, posledično polepšaš build).

Pa lahko kakorkoli vplivam na to, v kolikih paketih mi MF tole pošlje? Bom pa prečekiral še computeruniverse, hvala.
Glede rama - sem hotel vzeti 8GB zdaj, v kratkem pa dodati še 8GB, glede na to, da nam obljubljajo padec cen.

darkolord je izjavil:

egamad je izjavil:

Ali je DE layout na tipkovnici bistveno drugačeno od SLO ali gre samo za oznake na tipkah? Vidim, da manjka knof za < > poleg levega shifta oz. je na drugi strani. Ne vem, ali me naj moti ali ne.
Ne, DE layout ima tudi < > pri shiftu in je glede tipk popolnoma enak, samo oznake so druge.

Nisem prepričan, na fotkah izgleda layout knofov drugače: https://www.mindfactory.de/product_info...

e-marko ::

Machete je izjavil:

e-marko je izjavil:

Machete je izjavil:

e-marko je izjavil:

Nazadnje sem naročal 1/2016 in dobil po naročilu na mail dokaj hitro novi račun brez ddv. Včeraj sem ponovno nekaj naročil in še vedno čakam na novi račun. Sem takoj po oddaji naročila poslal podatke za ddv, tako kot nazadnje.
Sem upal, da bom dobil še ta teden. Na ta način že ne...
Kakšne imate izkušnje tisti, ki naročate na firmo?
Lp

Predračun dobim v roku pol ure. So pa to zneski od 500 do 2000.

Saj predračun sem tudi sam dobil. Vendar potrebujem takšnega brez ddv. Zato sem jim kar odpisal tako kot 2016 in priložil dokazilo, da sem zavezanec za ddv.
Kako pa ti izpelješ postopek?
Lp


Saj popravljen predračun mislim.
Najprej sem jim takoj kot REPLY na potrditev naročila dal pred subject samo: VAT ID confirmation - bestellung blablbalba, v priponko pa printscrine iz AJPES slo in en, ter prt scr iz VIES.
Sedaj naredim vedno isto in takoj dobim popravljen predračun. Mislim, pa da ni treba, ker imajo potem kupce, ki večkrat kupujejo že 'obkljukane' in sami pošljejo, ker mi je enkrat napisal, da ni treba pošiljat, da že imajo..


Meni so poslali najprej z davkom in nato nič več. Pod moja naročila (Meine Bestellungen) pa vidim pri naročilu lepo znesek brez ddv. Ampak nimam pa popravljenega predračuna na mailu na osnovi katerega bi lahko plačal. Bi odpovedal vse skupaj ampak sem zagrabil zadnje kose. Mogoče bo po 9:00, ko odprejo kaj priletelo na mail.
Imajo še kakšen mail direkt na prodaji ali kaj podobnega? Ne najdem drugega kot ta info@mindfactory.de

Lp
...somebody, somewhere...

darkolord ::

egamad je izjavil:

Nisem prepričan, na fotkah izgleda layout knofov drugače: https://www.mindfactory.de/product_info...
Verjetno je to generična fotografija z neta.

 DE layout

DE layout



e-marko je izjavil:


Meni so poslali najprej z davkom in nato nič več. Pod moja naročila (Meine Bestellungen) pa vidim pri naročilu lepo znesek brez ddv. Ampak nimam pa popravljenega predračuna na mailu na osnovi katerega bi lahko plačal. Bi odpovedal vse skupaj ampak sem zagrabil zadnje kose. Mogoče bo po 9:00, ko odprejo kaj priletelo na mail.
Imajo še kakšen mail direkt na prodaji ali kaj podobnega? Ne najdem drugega kot ta info@mindfactory.de
Meni ponavadi odgovorijo zelo hitro na tole - pošljejo predračun, pa še en mail zraven, v katerem napišejo, da so pravkar poslali predračun. Ne bo nič škodilo, če jim pošlješ še en mail.

Sicer pa jih jaz nič ne čakam in denar nakažem takoj, ko opravim naročilo. Odštejem nemški DDV in uporabim ostale podatke iz maila potrditve naročila.

e-marko ::

Bom tudi sam takoj nakazal denar, ker sem pravkar prejel odgovor na poslan mail:
Dear customer,

Thank you for the message.


we have checked your UID and registered it with us. You can buy tax-free from us. Wish you a proforma invoice.

Yours sincerely

Your Mindfactory Service Team

Sally Jacobs


Kaj za vraga je proforma invoice? Nič, grem plačati...

Lp
...somebody, somewhere...

darkolord ::

Proforma invoice je predračun.

Machete ::

Sami podjetniki, ki ne znajo nit grafične naročit brez računa :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

e-marko ::

Nisem podjetnik. Kar tako pa tudi ne dam denarja od sebe. :D
Pa kakšen stavek je tole:
Wish you a proforma invoice.
??
Glavno, da je urejeno.
Lp
...somebody, somewhere...

Machete ::

bing translate :P
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Matej_K ::

Prosim za pomoč, kdor je bolj suveren v nemščini, kako ta akcija poteka? Takoj odštejejo naprimer CASH BACK ali to dobiš kasneje (oz isto z opcijo artikla)
Velja to tudi za nas tujce?

Mindfactory Asus akcija
... .. .

gustek_si ::

Aktionsgebiet: Deutschland Österreich
Velja za Avtrijo in Nemčijo. Zdaj da bi na hitro zaprosil za državljanstvo se pomoje ne splača.

Matej_K ::

Haha...Sej bom dal podatke od Mailboxa :-)
... .. .

gustek_si ::

Haha, saj cashback se ponavadi nakazuje na tekoči račun. Rabiš tekoči račun in poštni naslov. Težka bo. Lahko pa probaš.

PrimozR ::

youPlonker je izjavil:

Če bo mindfactory poslal vse skupaj v enem paketu, ti bodo zaračunali samo enkrat (glede na karakteristike tega paketa). Ampak glede na to, da si vzel zraven tudi ohišje, predvidevam, da bo poslano vsaj v dveh ali več delih in te zna tole ohišje kar drago stati... prečekiraj v temi o mailboxde je en napisal, kolk ga je prišlo pošiljanje ohišja iz Nemčije do Slovenije. Na tvojem mestu bi kenslal in kupil ohišje v Sloveniji ali v trgovini kot npr. computeruniverse, ki pošilja direktno v Slovenijo (za computeruniverse stane poštnina v Slovenijo 14€ nazadnje ko sem gledal).

Glede builda: odlična plošča, odličen cpu, jaz bi sicer plačal več in vzel 2 palčki rama (ker se Dual Channel kar dost pozna v gamingu) ter namesto klasičnega SSD vzel M.2 (ki ga našraufaš direktno na ploščo in se znebiš dveh kablov, posledično polepšaš build).

Mene je poštnina za ohišje prišla manj od poštnine za komponente enega in pol računalnika.

Glede builda, jaz arctic cleanerja ne bi kupoval, kupi v lokalnem Merkurju za ta denar liter alkohola oz. izopropanola. Oz. par litrov.

egamad je izjavil:


darkolord je izjavil:

egamad je izjavil:

Ali je DE layout na tipkovnici bistveno drugačeno od SLO ali gre samo za oznake na tipkah? Vidim, da manjka knof za < > poleg levega shifta oz. je na drugi strani. Ne vem, ali me naj moti ali ne.
Ne, DE layout ima tudi < > pri shiftu in je glede tipk popolnoma enak, samo oznake so druge.

Nisem prepričan, na fotkah izgleda layout knofov drugače: https://www.mindfactory.de/product_info...

Tole je ANSI layout, uraden slovenski je pa ISO. Če je nemški layout fizično vseeno ANSI, potem bo tak kot na sliki. Po slikah ni videti, da bi K55 prišla v ISO varianti. Poleg širšega shifta to pomeni tudi nizek enter, podoben shiftu.

ANSI je 'cheap way out' pri multinacionalizaciji tipkovnic. Se pa vsega navadiš.

Matej_K je izjavil:

Prosim za pomoč, kdor je bolj suveren v nemščini, kako ta akcija poteka? Takoj odštejejo naprimer CASH BACK ali to dobiš kasneje (oz isto z opcijo artikla)
Velja to tudi za nas tujce?

Mindfactory Asus akcija

Jaz denarja nazaj v Asus akciji lani nisem dobil. Zahtevajo DE račun, takrat žal še nisem imel N26, mogoče bi tako šlo.

Matej_K je izjavil:

Haha...Sej bom dal podatke od Mailboxa :-)

Ni pomagalo.

Sem pa dobil XboX gamepad v akciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mailer ::

Lahko plačaš direkt s paypal brez prijave in pošljejo na paypal naslov? Vem, da ne pošiljajo k nam pa lahko potem izberem alternativni naslov. Če bo kakšna dobra ponudba bi se pridružil, če bo kdo naročeval.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Matej_K ::

Mindfactory Cyber Weekend popusti.

Pazite, če imate kaj (isti artikel) od prej v košarici, odstranite in dodajte tega na tej strani. Drugače upošteva staro ceno.
Jaz že naročil en komp danes. Z današnjo akcijo prišparal še dodatno cca 50EUR. Pri kompu ranga 700EUR.
... .. .

nejchaf ::

Katere RAMe priporočate iz te akcije? 2 x 8 Gb kit

gustek_si ::

Lepo so dvignili cene za Black Friday. Pred enim mescem si sestavil enak komp za 15% nižjo ceno kot zdaj v Black Friday akciji.

Matej_K ::

Kolko časa traja da dobijo nakazan denar? Plačilo preko upn oddano danes okoli 11ih.
... .. .

Han ::

Ponavadi vidijo nakazilo naslednji delovni dan.

kajetan ::

kaj mindfactory so malo prizadeti? napišem jim da bi kupil prek firme in priložim vse neke informacije o firmi + napišem ddv id in vse razložim. Oni mi pa odpišajo da ne morejo privatnim strankam v Slovenijo poslat. Mislim - a sploh vidijo kaj pišejo?.....................

Tr0n ::

Kaj se je te zgodlo, da zasebnikom vec ne posiljajo? :)

xxxul ::

kajetan je izjavil:

kaj mindfactory so malo prizadeti? napišem jim da bi kupil prek firme in priložim vse neke informacije o firmi + napišem ddv id in vse razložim. Oni mi pa odpišajo da ne morejo privatnim strankam v Slovenijo poslat. Mislim - a sploh vidijo kaj pišejo?.....................

a si se prjavu najprej kot firma?

renofkinja ::

Tut mene zanima kako je z placilom prek paypal in naslovom. Kolk vzame paypal?

kajetan ::

xxxul je izjavil:

kajetan je izjavil:

kaj mindfactory so malo prizadeti? napišem jim da bi kupil prek firme in priložim vse neke informacije o firmi + napišem ddv id in vse razložim. Oni mi pa odpišajo da ne morejo privatnim strankam v Slovenijo poslat. Mislim - a sploh vidijo kaj pišejo?.....................

a si se prjavu najprej kot firma?

seveda

xxxul ::

weird
je pa verjetno del problema to da majo zdej naval zarad akcij...

mrbit jim še enkrat lepo pišimpa probi urihtat.

drzni86 ::

Msi B450 tomahawk pa danes na MF dražja za cca 20€ kot prejšnje dni :D

xardas ::

Je konec s 10xx serijo kartic?

Amdforce ::

Ce bo kdo kaj narocal iz mf dam zraven za postnino. Vzel bi en ssd pa rame.
Lahko na zs

e-marko ::

xardas je izjavil:

Je konec s 10xx serijo kartic?


Zanimivo, da res ne najde skoraj več nobene kartice te serije?
No, moja je na poti. Jutri prispe.

Lp
...somebody, somewhere...

Predator X ::

Je kdo naročal grefe RX 570 za 105-110€
Jst nikakor nemorm plačat

scipascapa ::

pa kje dobiti po taki ceni no?

Predator X ::

scipascapa je izjavil:

pa kje dobiti po taki ceni no?


mindfactory mindstar je za 105€ RX 570
sam nemorš ubavt...

fireX88 ::

Predator X je izjavil:

Je kdo naročal grefe RX 570 za 105-110€
Jst nikakor nemorm plačat


kako pa plačuješ?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

renofkinja ::

V nedeljo malo po polnoci (ponedeljek) sem narocil komp in placal takoj s paypalom in me zanima ce dobim zdej kak mail ko bodo odposlal al ga lahko pricakujem samo od mailboxe?

Han ::

MF pošlje mail...

Matej_K ::

Jaz sem ga naročil v petek, plačal po predračunu, v soboto je bilo že v statusu plačano.
Včeraj zvečer že dali na pošto, dostava naj bi bila jutri popoldne. TOP
Dobivaš obvestila po mailu. Je pa bilo pri meni vse na zalogi.
... .. .

renofkinja ::

Ahh sov prevert iz prve za plato pa vidim od 30.11 ostalo vse iz akcije tko da predvidevam da tist je na zalogi. Ta vikend nism niti prcalvov do dtuzga bi blo pa bomba.

Tin3x ::

Matej_K je izjavil:

Jaz sem ga naročil v petek, plačal po predračunu, v soboto je bilo že v statusu plačano.


Si plačal sam ali si nesel na banko? Najbolj me zanima kaj si dal torej pod kodo namena, pod namen in kaj pod referenco? Sam bom račun nesel na banko ampak me zanimajo ti podatki da vem sporočit kako naj napiše da bo za zih dobro.

Matej_K ::

Plačala tašča preko ebanke
Navodilo sem ji dal tako
''Kundennummer 125***** in Vorgangsnummer 60*****'' Pa še št prednaročila 940****''
To zadnjo sem ji rekel da naj da namesto Vorgangsnumme''
Nevem pa kje je kaj uporabila :/
... .. .

Tin3x ::

Matej_K je izjavil:

Plačala tašča preko ebanke
Navodilo sem ji dal tako
''Kundennummer 125***** in Vorgangsnummer 60*****'' Pa še št prednaročila 940****''
To zadnjo sem ji rekel da naj da namesto Vorgangsnumme''
Nevem pa kje je kaj uporabila :/


aha bom reku nej te podatke vpiše pa bi moglo biti. Mam pa še eno vprašanje, je kaj narobe če se rechnung naslov ne ujema popolnoma če plačas preko banke? Namreč ko sem se registriral nisem moral napisati celega naslove ker živim na vasi in bi moral dati ime vasi zraven ker je v mestu ista ulica. Sam saj to pomoje nebi smel biti problem, važno da je Kundennummer pa Vorgangsnummer če jaz prav razumem.

darkolord ::

Ni problem

Tin3x ::

super, sem mislil da bi lahko kaj komplicirali ker denar nebi prišel iz istega/nepopolnega naslova

Machete ::

Briga njih od kje pride €€€, dejansko niti ne vidijo in nima nobene veze naslov s tvojim TR.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tin3x ::

sem danes nesel račun na banko, rekel sem ji naj v namen vnese ShopID in Vorgangsnummer. Sedaj pa ko gledam potrdilo vidim da na potrdilu piše v namenu samo ShopID, vorgangsnummer pa je očitno pozabila napisat ali pa se ne vidi. Mislite da bo dovolj če imajo pri mojem nakazilu torej samo moj ShopID ali je bolje da pošljem mail in povem za katero naročilo se gre?

butec ::

darkolord ::

To pomeni, da ti ne bodo smeli zavrniti naročila na nemški naslov. Fizičnim osebam v Slo pa še vedno (najverjetneje) ne bodo pošiljali

butec ::

darkolord ::

To je sicer čisto logično - predstavljaj si, da na primer dostavljaš pice ali montiraš klimatske naprave, pa bi ti nekdo iz Romunije naročil to storitev.
««
35 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774439 (1111) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365557 (564) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390274 (56871) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242797 (1505) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353009 (2489) Han

Več podobnih tem